DINSDAG 29 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Foto's v.l.n.r. boven: „Jungle" ls een goud-beige na middagensemble van Mare Bohan (Huize Dior), waar een cape tot de heup by gedragen wordt. De kraag en de kap zijn gevoerd met panter. By het ensemble hoort ook nog een klein kapje, dat hier eveneens te zien is. Een kort avond-ensemble van Guy Laroche, ver vaardigd van brocaat in de kleuren groen, rood en goud, afgezet met marterbont. Het hoedje is van de zelfde materialen gemaakt. „Alladin" is een korte avondjapon van satijn met goudbrokaat met bijbehorende mantel (zie rechts). Het ontwerp is van Mare Bohan (Huize Dior). Het lgfje van de japon is hooggesloten. Opvallend is hierby de brede ceintuur. Het mutsje en de kraag van de mantel zijn van zwarte mink. Foto's midden v.l.n.r.: „Ruc Saint Benoit" is een „man tel-japon" in de spiraallijn van ontwerper Jacques Heim. De japon is zeer kort en heeft driekwart mou- Uit de collectie van Dior voor de komende herfst en winter is dit ensemble, bestaande uit een kort jasje en een japon, „Bosporus" genaamd. Het is vervaardigd van bruine en groene lamé; het jasje is afgezet met marterbont. Uit de herfst-wintercollectie van Pierre Balmain komt „Stockholm". Hij koos voor dit dag-ensemble een soe pele beige wollen stof en enkele stukjes zacht leer van dezelfde kleur. Het resultaat ziet U op de foto: een japon met een bypassend kort manteltje dat door een ceintuur in de taille - die hier op de normale plaats zit - wordt ingenomen. Het jasje heeft een wijde kraag en is gegarneerd met vier zakken, die elk met een reepje leer zijn afgezet. IDe bijpassende toque is van Renard Argentin. Een fraai mantelpak van Guy Laroche, vervaardigd van saffraangele wollen stof met een blouse van veu len. Het jasje heeft twee schuin ingezette zakken. Het hoedje is ook van veulenbont. Foto's onder v.l.n.r.: Coco Chanel in Parys, die in haar modecollectie van vijfentwintig jaar geleden met veel succes de wijd uitwaaiende rok van de zigeunerin had opgenomen, is in haar collectie voor het komende na jaar en de winter met hetzelfde motief gekomen. Deze avondjurk van zijdengaas, belegd met cellofaan-bloem- motieven is er een sprekend voorbeeld van. Een model uit de nieuwe collectie van Maggy Rouff: een groot avondtoilet met een beige satynen mantel, welke gedragen wordt over een kanten tollet van de zelfde kleur. Een brede ceintuur, gegarneerd met een grote roos, geeft de indruk van een verhoogde taille vanwaar de rok met enkele plooien neervalt. „Jardin d'Acclimatation" is de indrukwekkende naam voor dit ontwerp uit de helfst- en wintercollectie van Dior. Het is vervaardigd van zandkleurige wollen na middagjapon met lange mouwen en hoog gesloten. De taille is aangegeven door een brede band van ocelot. De rok spreidt zich ter hoogte van de knieën uit. „Rue Bonaparte" noemde ontwerper Jacques Heim deze „mantel-japon" in de spiraaliyn. Als materiaal werd rode en zwarte wol gebruikt. HERFST- EN WINTERMODE VOOR BREDE BEURZEN

Leidse Courant | 1961 | | pagina 6