DUINSTREEK Morgen vier elftallen reünisten van DOCOS in het veld Jubileum mej. Reizevoort bij V D Leiden Burgerlijke Stand Laatste Berichten VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 •S Oproep 'n succes De reünie van oud-leden van Rood- Wit, Jeanne d'Arc, de Bataven, Kol- ping Boys en Leiden, die op zaterdag 26 augustus om 6 uur plaats vindt op het Docos-terrein in de Kikker- polder, gaat z'n hoogtepunt berei ken. Voor de te spelen wedstrijden zijn de volgende teams samengetseld: Elftal I: Jacq v. Steen, Smits, P. v. d. Geer, P. Rossenberg, M. Kik kert, A. Habraken, F. Welling, C. v. Egmond, D. Kerkvliet, A. Gussen- hoven, P. Dubbeldeman. Elftal II: L. Campfens, L. v. Tol, J. Pompe, W. v. d. Kraan, J. v. d. Kraan, M. v. d. Kraan, W. Goddijn, B. Goddijn, F. Goddijn, A. Goddijn, en H. J. Goddijn. Elftal ID: H. A. Alberts, D. v. d. Spree, K. Krom, A. Kamphues, C. Vrisekoop, A. Verhoeven, J. v. d. Hoeven, C. Lith, L. v. Berge Hene gouwen, Th. J. van Tol en P. J. de Groot. De samenstelling van het IVe team zal geschieden uit overige oudere jaars, die voor dit evenement zeer zeker niet zullen ontbreken en nog gaarne 'n partijtje ten beste willen geven. Diverse namen en vooral adressen ontbreken, maar de oproep in De Leidse Courant van enkele dagen geleden heeft als een sneeuw bal gewerkt en velen aangemoedigd oude sportcollega's op te wekken naar de Kikkerpolder te komen. Een dringende oproep wordt ge daan aan de actieve leden van Do- cos met schoenenmaat 4046 om hun voetbalschoenen mede te nemen en deze voor 'n uurtje af te staan aan de vroegere leden. We willen de oud-leden er nog op attent maken dat wijzigingen in de elftallen mogelijk zijn m dat de in vallers-bepalingen gedurende de ge hele speeltijd van kracht blijven. Tot slot een verzoek aan de tegen woordige leden van Docos om na de gespeelde wedstrijden de cantine zo veel mogelijk vrij te houden voor de reünisten. (Advertentie). m Iedereen kan meedoen Docos-jubileumfonds voor noodzakelijk geschenk Nu Docos volop in toernooien zit en het getal van 1000 spelers en spelertjes dik overschreden wordt, zijn er van alle kanten verzoeken gericht om een geza menlijk cadeau de vereniging aan te bieden. Het bestuur heeft hieraan z n goedkeuring gehecht met als uitdrukkelijke voorwaarde, dat het alléén een geschenk mag worden waarbij alle spelers baat hebben en dat geen enkele cent besteed mag worden aan feesten. Het bestuur overhan digde tegelijkertijd een was lijst van dringende verbeterin gen. Het jubileumfonds zou nu gaarne de vereniging twee vol ledige nieuwe kleedlokalen willen aanbieden. Deze zijn een absolute noodzaak en de kosten geven het bestuur zware zorgen. Reeds is er medewerking, zo wel van confessionele als van neutrale zijde. De voorzitter van het fonds is de heer A. A. van Schie, oud voorzitter van Rood-Wit en ere voorzitter van Docos, voorts namen zitting de heer C. Dui venvoorden, afgevaardigde van de leden en kas-controleur, Lage Mors weg 18, en W. M. M. Noordman, penningmeester, Haagweg 59, Leiden. De op brengst wordt bewaard bij de Amsterdamsche Bank onder vermelding van „Jubileum Fonds Docos". Giro 9200. Voor mej. A. Reizevoort te Leiden is het vandaag een feestdag. Zij her denkt n.l. het feit, dat V en D haar precies een kwart eepw geleden in dienst nam. De jubilaresse werkt op het ogenblik als naaister op de afde ling stoffeer der ij. De directeur van het warenhuis, de heer C. A. A. Kerckhoff, heeft haar vanmorgen op het dakterras hartelijk toegesproken en gefeliciteerd. Hij wees er met nadruk op, dat mej. Rei zevoort veelzijdig vakkundig is en haar werk steeds met veel plezier doet. Hij bood haar de bronzen leg penning van de Maatschappij van Nijverheid en Handel met hét daar bij behorende vererende getuigschrift aan, alsmede een enveloppe met in houd. Tot de geschenken van de di rectie behoorde ook een wandbord. Eerder op de morgen had de heer W. Akerboom namens het personeel van de afdeling waar mej. Reize voort tewerk is gesteld een koffer aangeboden. Namens het gezamenlijk V en D- personeel overhandigde de heer G. van Spanje een gouden horloge, een strijkbout en een strijkplank aan. De jubilaresse kreeg ook bloemen. LEDEN MONUMENTENRAAD Bij koninklijk besluit van 9 augus tus is de Monumentenwet in werking getreden. Met de nieuwe wet is ook een Monumentenraad benoemd, die tot taak heeft de minister van O. K. W. van advies te dienen in zaken, welke op monumenten of stads- en dorpsgezichten betrekking hebben. In deze raad hebben o.m. tot begin 1965 zitting: prof. dr. A. Klasens te Noordwijkerhout, drs. E. Pelinck en dr. P. H. Pott, beiden wonende te Leiden. R.K. Gymnastiekver. „Victorie" Het bestuur deelt de leden mede, dat de oefenuren I.edenavond in de gymnastiekzaal ian d_ Javastraat wel doorgaan. Het betreft de oefen- uren van 7-8 uur voor meisjes 1314 jaar; van 89 uur voor de meisjes van 1516 en 17 jaar en van 910 uur voor de dames-springploeg. Op aller opkomst wordt gerekend. Geboren: Johannes Gerardus, z.v. A. A. van Soestbergen en M. G. P. J. Warringa; Cornelis Huig, z.v. B. Kuijt en D. A. de Jager; Axel Thé- rèse Hubertus, z.v. A. M H. Hermans en A. E. Aerts; Marijtje, d.v. J. A. van Delft en J. van Iterson; Johan nes Adrianus Maria, z.v. P. A. van der Slot en H. A. M. Warmerdam; Arjen Maarten, z.v. W. J. Vreden- berg en R. H. van der Veen; Evelie- na Adriana, d.v. G. Schotman en J. M. van de Vlekkert; Willem Johannes, z.v. W. J. Moenen en E. M. Verkuij- len; Ronald, z.v. L. K. Lantema en C. Kool; Jacquline, d.v. L. K. Lante ma, C. Kool; Frederik, z.v. F. van Pelt en N. Guillot. Gehuwd: L. J. van Klink en J. F. C. van Gerven; J. A. Massaar en H. J. Lek; M. Wolters en H. H. Oostrom; W. l'Ecluse en C. Schuchhard; C. C. van de velde en A. M. Geuke; C. Wolters en M. M- Beekman; G. F. Kuijvenhoven en M. Oudshoorn; M. M. Haring en A. P. M. Cornelissen; G. M. O. van 't Oostende en M. W. Tilburgs; J. J. Pronk en C. Lamain; J. Spaargaren en A. Dozij; G. Liesen en J. van der Pluijm. Overleden: L- F. van der Heijden, 51 jr., man; A. J. A„ de Heij, 64 jr., man; J. C. van der Meer, 68 jr., man; J. Schalk, 30 jr., echtgenote v. P. Guijt; H. A. van der Burg, 81 jr. vrouw. Leidse Agenda VRIJDAG 25 AUGUSTUS VEBO-fokveetentoonstelling op 't marktterrein; 814 uur vee-defilé op markt. Prijsuitreiking door mr. Klaasesz. In Plantsoen: 1618.15 marscon cert De Burcht; 8 uur nam. Sempre Avanti's Jong en Jolig. Circus Toni Boltini Schutters veld, 8 uur n-m. ZATERDAG 26 AUGUSTUS Docos Kikkerpolder, circa 18 uur. Veteranenwedstrijd en reünie van oud-leden Rood Wit, Kolping Boys, Bataven, Jeanna d'Arc en Leiden. VEBO-tentoonstelling in Plantsoen. Vanaf 8 uur 's avonds „Jong en Jo lig" 2 uur nam. Concours Hippique op voorm. US-terrein aan Wassenaarse- weg. De films in de week van 26 aug.-l sept. zijn door de KFC als volgt ge keurd: Trianon: Ben Hur (A.L.) geprolon geerd. Dgl. 2.30, 7.30 uur (ook zondags). Casino: Avondprogramma afgek. 's Middags: „Alleen op de wereld" (A.L.). Geprolon geerd). Dgl. 2.30. Lido: „De gewelven der Ver schrikking" (18 j. met 1. voorbehoud). Dgl. 2.30, 7.00 9.15 u.; znd. 2.30 4.45, 7.00, 9.15 uur. 's Morgens 10.30 uur, behal ve zondags: „Sjors van de Rebellenclub (A.L.) Geprol. Luxor: „Mysterie der twee vrou wen" (volw.). Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Studio: ,,'n Tikkeltje diefstal (A.L.) Geprol. Dgl. 2.30, 7.00 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Rex: „Guerillastrijd in de rim boe" (14 j.). Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.: znd. 2.30, 4.45, 7,15, 9.15 uur. LEIDSCHEINDAM Buiten levensgevaar. De heer R. uit Leiderdorp die, zoals wij gis teren meldden op de Westvlietweg wegens een verkeersfout van een bromfietser levensgevaarlijk werd gewond, is thans buiten direct le vensgevaar. Hij is in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. Overleden: Marinus Otte, wedn.v. P. de Reyer 90 jaar; Theodorus Jo hannes Pompe 6 jaar. zoeterwoude Bekerwedstrijden PIT '54. - Even als andere jaren begint het tafelten- nisseizoen in de 2e week van sep tember met de bekercompetitie. Ook dit keer zullen de uitvallers van de le ronde overgaan naar de verlie zersronde. Alle leden van P.I.T. '54 hebben vorige week een aanmeldingsformu lier voor de competitie optvangen en moesten dit uiterlijk woensdag avond ingevuld terugbezorgen. He laas verzuimden tot nu toe nog een aantal leden dit. Zij worden verzocht om zich als nog zo spoedig mogelijk van een plaats in de competitie 1961- 1962 te verzekeren door invulling van genoemd formulier. De overigen zijn als volgt voor de bekercompe titie opgegeven: Dames. - le team (le en 2e klas): S. Schuur, A. Beereboom, C. v. Tey- lingen; 2e team: (3e en 4e klas): A. Berk, H. Koek, en A. Elderhorst. Heren. - le team (le en 2e klas): H. v. Veen, A. v.d. Helm en P. Op dam; 2e team (3e en 4e klas): G. v. d. Akker, G. v. Veen en J. de Boer. Reserves (dames): A. v.d. Krogt en A. v. Veen. Vanzelfsprekend is dit niet de opstelling voor de grote competitie. Ook de junioren krijgen weer be kerwedstrijden, die ongeveer 14 da gen na die van de senioren begin nen. Aanstaande zaterdag spelen 3 jongens- en 1 meisjes-team in Al phen a.d. Rijn een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Baronie. Ver trek om kwart over twee vanaf het parochiehuis. katwijk aan den run AFSCHEID KAPELAAN J. N. TENNIGLO Gisteravond waren veel parochia nen in het Parochiehuis samengeko men om afscheid te nemen van ka pelaan J. N. Tenniglo, die na twee jaar in de parochie werkzaam te zijn geweest, naar Den Helder zal ver trekken om als vlootaalmoezenier werkzaam te zijn. Pastoor Van de Vliet was de eerste spreker om de kapelaan dank te zeggen voor het werk, in de parochie verricht. 'De kabouters volgden met hun leidsters, waarna de heer J. J. Verhart als voorzitter van de Raad van Overleg, omvattende de R.K. Middenstand, de L.T.B. en de K.A.B., dank bracht voor het vele culturele werk door de ka pelaan verricht. De heer Van Leeu wen sprak namens de misdienaars, de heer Fagel namens de parochianen en de heer F. C. Meijer namens de le den van de L.T.B. Alle sprekers bo den de kapelaan daadwerkelijke be wijzen van dankbaarheid aan. Vervol gens kwam de kapelakan aan het woord. Hij zei, dat de lof, hem deze avond toegezwaaid, toch wel wat groot was. „Men zegt dat ik deze twee jaar in mijn werken geslaagd ben. Als men vele jaren als aalmoe zenier op zichzelf gestaan heeft en men komt dan in het gewone paro chiewerk, dan valt dat niet mee". Spr. vertelde een en ander uit het naaste verleden en bracht dank aan de pastoor voor zyn medeweraing. Spreker bracht dank voor de vriend schap die hij hier heeft mogen on dervinden. Morgen, zegt spr., ver trek ik, over een week ga ik in dienst en over een maand ga ik varen. Ook dat zal eerst wel vreemd zijn want het hiuselyke leven wordt dan weer gemist. Geen spreekuur. Maandagmor gen a.s. zal burgemeester H.Duiker zijn wekelijkse spreekuur niet hou den. Kinderfeest in het Molenblok. Ook de speeltuinvereniging „De Mo- lentuin" zal haar bijdrage leveren aan de Oranjefeesten en wel door het organiseren van een kinderfeest in de speeltuin van het Molenblok op woensdagmiddag 30 augustus om twee uur Het programma omvat o.m. een poppantheater, goochelen en een buikspreker, dat wordt verzorgd door de bekende artiest op dat ge bied, Meester Janno uit Den Haag. In de pauze wordt aan alle kinderen een tractatie aangeboden. Het feest is gratis toegankelijk voor de kinderen van de leden, terwijl kinderen van niet-leden tegen betaling toegang hebben. noordwijk ZONDAG 27 AUGUSTUS TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Eretentoonstelling Kees Verwey. Dagelijks 10-5 uur; 's zon dags 1-5 uur (tot 4 sept.). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v.d. Werfpark I: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 u.; zon en feestdagen 2-4 uur. SOCIAAL CHARITATIEF CENTRUM GESLOTEN De 2l/»jarige Ferdinand Bottin- ga uit Sabastraat te Heerenveen is bij het spelen te water geraakt en Het bureau van het Sociaal Chari- verdronken. Pogingen de levensgees- tatief Centrum te Leiden is van 28 ten, door middel van kunstmatige augustus tot en met 2 september ge- ademhaling, op te wekken bleven sloten. zonder resultaat. lisse Ren- en Tourvereniging „De Bol lenstreek" Door bovengenoemde ren- en toervereniging werd 'n wed strijd gehouden waarvan de totale uitslag als volgt is: A-B klasse (38 km): 1. H. van der Wolf, Hillegom, 59.57; 2. T. Dykstra, Noordwijkerhout 59.57; 3. M. van Hage, Sassenheim; 4. P. van der Reep Hillegom; 5. H. van Lierop, Hille gom; 6. C. Boot, Voorhout; 7. J. Vier- winden, Voorhout; 8. M. Tjoelker, Hillegom. C-klasse (25 km): 1, S. van der Ham, 39.40; 2. W. Aarts, Hillegom; 3. S. van Lierop, Hillegom; 4. R. van Leeuwen, Sassenheim; 5. P. van der Aar, Hillegom. Jeugdklasse (12 km): 1. T. Zelden- thuis, Sassenheim 24.50; 2. A. Was senaar, Lisse; 3. R. van Lierop, Hille gom; 4. P. Butter, Lisse; 5. J. Dege- naars, Hillegom; 6. Herm. van Lie rop, Hillegom. De grote belangstelling, zowel van de verschillende corporaties als van de parochianen van St. Jeroen op de afscheidsavond van kapelaan Sam- beek, die benoemd is tot kapelaan in Crooswijk te Rotterdam, was wel het beste bewijs, dat deze priester in zijn ambtsperiode in de parochie van de H. Jeroen een voorname plaats ver overd heeft en dat men hem slechts node zag vertrekken. Op deze bijeen komst in het Juvenaat waren o.m. tegenwoordig deken Van den Bosch, de beide parochiekapelaans v. Breu- kel en v. d. Made, de eerw. heer G. Alkemade, de eerw. moeder overste van J.M.J. met enkele hoofdzusters en afgevaardigden van vele vereni gingen waarvan kap. Sambeek ad viseur is geweest. Deken v. d. Bosch, die bij dit afscheid het eerst het woord voerde, noemde het een pres tatie, dat de kapelaan vijf jaar in Noordwijk heeft mogen werken, wat de kapelaan niet erg heeft gevonden, en evenmin de parochianen van de parochie van de H Jeroen, Een mooie maar moeilijke taak wacht hem in Crooswijk, maar spr. is er van overtuigd, dat de kapelaan met Gods hulp ook daar zijn priesterlijk werk met vrucht zal voortzetten. „Wy vinden het jammer dat U Noordwijk gaat verlaten, waar U door uw grote activiteit vele vrien den hebt verworven in het vereni gingsleven, maar vooral in het per soonlijke contact met de parochianen wat de voornaamste taak is in het priesterlijke leven" Namens de pa rochianen bracht spr kap. Sambeek hiervoor grote dank. Persoonlijk zal hij in kap. Sambeek veel moeten missen, want in het halve jaar, dat hij pastoor te Noordwijk is, heeft hij van deze priester veel steun en me dewerking ondervonden, waarvoor zijn oprechte dank Bij de overhan diging van een enveloppe met in houd, sprak de deken de wens uit, dat de kapelaan Noordwijk dikwijls zal willen opzoeken. De heer S. W. Neefjes, hoofd van de r.k. u.l.o.- school vond het jammer dat hij op deze avond een goede vriend moest uitluiden. „Wij prijzen ons echter gelukkig kap. Sambeek als medewer ker te hebben gehad" Spr. bracht hem namens zijn medewerkers en leerlingen dank voor zijn vrucntbaar werk voor de school, hetgeen verge zeld ging van een tastbaar bewijs. Nog spraken F. Boelen (MSV) H. Raaphorst (NKJB en Acolythen), mej. Augustinus (gidsen en kabou ters), terwijl twee misdienaars een leuke samenspraak hielden. Allen overhandigden hierbij de gebruike lijke enveloppe. Nadat kap. Van Breukel dank had gebracht voor de ondervonden me dewerking en de prettige omgang, dankte kap. Sambeek zeer getroffen voor de waarderende woorden tot hem gericht en voor de grote steun die hij steeds bij zijn priesterlijk werk heeft ondervonden. sassenheim AFSCHEID KAPELAAN PAARDEKOOPER Een beperkt aantal parochianen, veelal afgevaardigden van besturen waarvan kapelaan G. Paardekooper geestelijk adviseur was, waren gis teravond in het KSA-gebouw bijeen gekomen om afscheid van hem te ne men bij zijn vertrek uit de parochie Vlaardingen. Nadat de vertrekkende kapelaan door pastoor C. Bakker was binnen geleid was het de heer P. L. Frijters, voorzitter van het priestercomité, die wees op het feit. dót Sassenheim aar dig gewend raakt aan vertrekkende kapelaans. Sprekend als tolk van de parochie deed het hem van harte leed, dat ka pelaan Paardekooper ging vertrek ken. De kapelaan heeft een plaats in genomen in de harten van de paro chianen, voornamelijk door zijn grote bescheidenheid. De actie om de ka pelaan een blijvende herinnering aan te bieden was dan ook bijzonder ge slaagd. Behalve woorden van dank sprak de heer Frijters tevens de wens uit, dat het de vertrekkende kape laan in zijn nieuwe standplaats goed zal gaan. „Uw bescheidenheid zal de sleutel zijn, die vele deuren in uw nieuwe standplaats zal openen." Als tastbaar bewijs van de dankbaarheid der parochie overhandigde de spre ker de kapelaan een enveloppe met inhoud. Waardering van de pastoor Pastoor Bakker, hierna het woord voerend, wees er op, dat dit reeds het tweede afscheid was. dat hij hier in zijn pastoraat meemaakte. „Gij moet echter niet denken, dat ik bezig ben, de hier reeds jaren staande ka pelaans der parochie weg te werken", merkte hij lachend op. Verschuivingen als deze zijn nor maal, gezien het feit, dat de bisschop neomisten meestal plaatst in stre ken, waar zij zich gemakkelijk kun nen inwerken. Sassenheim is blijk baar zo'n streek, zei spreker. Ook de pastoor hoopte dat de ver trekkende kapelaan in de stadsparo- chie spoedig zou acclimatiseren. Dank bracht spr. voor de in de parochie verrichtte arbeid. Bestuursleden van de R.K. Instuif, de sportvereniging „Teylingen" afde ling volleybal en gymnastiek. KAV, RK Middenstandsbond en twee leden leden van de jeugdvereniging spra ken hierna nog en overhandigden hun geestelijk adviseur stoffelijke blijken van dank. Dankwoorden van kapelaan Kapelaan Paardekooper vond het moeilijk nog veel te zeggen. Ook hij vond het jammer, dat hij Sassenheim moest gaan verlaten. Hij hoopte ech ter, dat, wat hij had gedaan in het belang van het geestelijk welzijn der parochianen, goed gedaan had. Vervolgens dankte hij voor de stof felijke gaven van deze avond en voor de hartelijkheid, die hij tijdens de twee jaren, die hij in de parochie had gestaan, had ondervonden. wassenaar W. STOELMAN Op 64-jarige leeftijd is in Wasse naar plotseling overleden de heer W. Stoelman, keurmeester bij de ge meentelijke keuringsdienst voor vee en vlees. De heer Stoelman kwam in 1931 in dienst van de gemeente Wassenaar, na eerst 2 jaren in Apeldoorn en daar na 7 jaren in Leiden te hebben ge werkt. In oktober 1947 werd de heer Stoelman bevorderd tot keur meester le klasse. Bestuur R.K. Jongeren. In het bestuur van de R.K. Jongeren te Wassenaar hebben enkele mutaties plaats gehad. Het is thans als volgt samengesteld: voorzitter Nico Hoo- geveen, secretaresse2de voorzitster Mary Beuk, Langstraat 6, penning meester Leo Gerse, leden: Cockie Looijestein, Marjan Swinkels, Els Westgeest en Cees Schoorl. Judodemonstratie voor Snel en Lenig. De R.K. Sportvereniging „Snel en Lenig" die in september a.s. begint met een nieuwe afdeling voor judo en jiu jitsu, zal op zondagmid dag 3 september om half 3 een judo demonstratie organiseren op het schoolplein van de Sint Jan Baptist- school bij Deyleroord. De demonstra tie zal verzorgd worden door de judo- leraar W. Luiten uit Leiden, die als instructeur van de nieuwe Snel en Lenig-afdeling zal optreden, met een aantal leerlingen. BERLIJNSE ST. HEDWIG KERK HOF HERMETISCH AFGESLOTEN De afsluiting van Oost-Berlijn met prikkeldraad en betonmuren is thans ook feit geworden op het St. Hed- wig-kerkhof in het district Wedding. Sedert vorige week werd de weste lijke ingang van het kerkhof reeds bewaakt door de volkspolitie en be- dryfsmilitie. Nu is de ingang defini tief afgesloten. Dinsdag moest een begrafenisstoet een omw^g door Oost-Berlijn maken om het kerkhof te bereiken. Hier voor was speciale toestemming ver kregen. Langs de westelijke muur zijn over tien meter alle grafstenen verwijderd en is de grond gelijk ge maakt, zodat daar nu ook de beruch te doodsstrook aangelegd is. Voor de West-Berlijner is het niet meer mogelijk de graven van fami lieleden te bezoeken. BISSCHOPPENCONFERENTIE IN OOST-BERLIJN De bisschoppen en bisschoppelijke commissarisen van de Sowjetzone van Duitsland hebben gisteren in Oost-Berlijn hun Oost-Duitse bis schoppenconferentie gehouden. Zij hebben de nieuwe bisschop van Ber lijn, Mgr. Alfred Bengsch tot hun voorzitter gekozen Kardinaal Doepf- ner was tot dusver hun president. De aartsbisschop van München heeft nogmaals geprobeerd afscheid te nemen van het Oost-Duitse d°el van zijn bisdom. Hij werd bij de zo- negrens echter teruggestuurd. Kardi naal Doepfner heeft daarop in West- Berlyn de H Mis gecelebreerd tot afscheid van de Oost-Duitse priesters. Op hetzelfde uur celebreerde de nieu we bisschop van Berlijn in een Oost- Berlijnse kerk namens de kardinaal Mgr. Bengsch was anderzijds niet in de gelegenheid aan zyn voornemen gevolg te geven om in West-Berlijn een pontificale H. Mis van Requim te celebreren voor de vroegere bis schop van Berlijn Mgr Weskam. Dit heeft Mgr. Weber, proost van het Berlijnse kathedrale kapittel nu voor hem gedaan. De 19-jarige Avecita Lopez Ma- teos, dochter van de president van Mexico, heeft vanochtend 'n kwar tiertje op de luchthaven Schiphol vertoefd. Zij arriveerde daar met een straalvliegtuig uit Montreal en vertrok even later naar Londen, waar zij een korte vakantie zal door brengen. Tijdens de reis van Mexico naar Montreal was de Mexicaanse presi dentsdochter vergezeld van prinses Irene. De Nederlandse prinses is tij dens haar verblijf in Mexico de gaste geweest van president Adolfo Lopez Mateos. In Montreal had prinses Irene, die nog enige dagen in Cana da zal blijven en dinsdag a.s. op Schiphol zal terugkeren, afscheid ge nomen van haar Mexicaanse vrien din. Avecita Lopez Mateos werd op Schiphol met een boeket anjers ver welkomd door de Mexicaanse am bassadeur in ons land, de heer Ra fael Fuentes en diens echtgenote. WARMOND Kinderspelen. Wanneer de weersomstandigheden dit toelaten zullen op zaterdag a.s. des namiddags om half drie in de speeltuinvereni ging „Speelvreugde" kinderspelen worden georganiseerd, waaraan de kinderen tot en met 12 jaar kunnen deelnemen Er zijn voor dit doel mooie prijzen beschikbaar gesteld. Brand. Door een onvoorzichtig heid met het gebruik van petroleum ontstond een begin van brand in de wening „De Eenzaamheid" van de heer J. van Schie, gelegen in het Lage Land alhier. Door krachtdadig ingrijpen van de in de omtrek van de woning verblijvende watersport- gasten, wist men de brand nog in de kiem te smoren zodat de Warmondse brandweer, die in zeer korte tijd na de brandmelding arriveerde, geen hulp meer behoefde te verlenen. rïjnsbitrg PROGRAMMA ORANJEFEESTEN Het actieve bestuur van de Oranje ver. heeft voor de Oranjefeesten weer een uitstekend programma sa mengesteld. Zo zal op de eerste dag, dinsdag 29 augustus, het kinderfeest gehouden worden, waarvan het pro gramma als volgt luidt: Des morgens om 7 uur zal er voor de schoolgaande jeugd een viswed strijd gehouden worden in het Ka naal; 7.30 uur reveille dor de Drum band van D.W.S.; 9.30 uur driewie ler en autoped wedstrijden; 9.30 uur Ringrijden met rijwielen; 10 uur zak- lopen; 10.30 uur Ringrijden met pon- ny wagen. Voor jongens en meisjes van 10- 14 jaar: 11 uur kleutertractatie in de Kleuterschool aan de Korte Vaart. 's Middags te 1.30 uur keuring van de versiering en verkleding van de optocht; 2.30 uur kinderoptocht met muzikale medewerking van D.W.S.; 4 uur Tonnetje steken: 4 uur was ophangen; 5 uur Tonrollen; 8 uur lampionoptocht van de voertuigen, start aan de Langevaart. Woensdag 30 augustus, volksfeest met ook een vol programma. 6.30 uur viswedstrijd in het Ka naal voor personen boven 16 jaar; 7 uur luiden der klokken; 8 uur mu zikale rondgang van muziekvereni ging Wilhelmina door de gemeente; 9 uur massazang voor het raadhuis; 10 uur Ringrijden met rijwielen; 10.30 uur Ronde van Rijnsburg voor ingezetenen boven 16 jaar. Start en finish in de Kanaalstraat; 2 uur Prijsschieten; 2 uur Tonnetje steken; 2 uur Ringrijden met Tilbury; 3-30 uur Ringrijden met bromfietsen; 3.30 uur Tonrollen vanaf 14 jaar; 5 uur voetbalwedstrijd Rijnsburgse Boy's tegen U.V.S. op het sportterrein aan de Noord wij kerweg; 8 uur Touw trekken voor ploegen van buurtver enigingen; 9 uur kruiwagenrace met ringsteken voor paren; 10 uur stoe lendans. noordwijkerhout VVSB Aanstaande zondag speelt he eerste elftal de derde van de serie nederlaagwedstrijden en wel tegen Wijk aan Zee I. Aanvang 2.30 uur. Opstelling: P. Peeters (d), C. Pee- ters en M. de Groot (a), M. Kaptein, H. v. Paridon en K. Appelman (m); M. v. d. Klauw, P. Warmerdam, A. v. d. Ploeg, J. v. d. Voort en N. Dui venvoorden (v). Tegelijkertijd speelt op het 2e ter rein het 2e elftal b tegen Wijk aan Zee 2. Het tweede elftal a gaat op be zoek bij Vogelenzang I en het 3e ont vangt om 12 uur Teylingen 3. Marktberichten LEIDEN, 25 aug., Kaas Aange voerd 22 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. tot 2 32; le kwal. 2.20—2.26; 2e kwal. 2.16—2.19; Leid se le kwal. tot 2.62. Handel goed. LEIDEN, 25 aug., Vee Stieren 10. koeien 60, pr. 9001250, handel kalm; vette koeien; 340, pr 2.703 30 handel stroef, le kwal. schaars en duur; vare koeien: 64, pr. 500950, handel matig; vette kalveren: 2; nuchtere kalveren: 6; vette schapen: 90, pr. 90120, handel goed; fok schapen: 200, pr. 110140, handel matig; vette lammeren; 1435. pr. 90 110, handel stug duur; geiten: 2; Totaal 2221.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2