Verdwenen boekhouder bracht politie op dwaalspoor VACANTIE ADRESSEN Omzwervingen van verdachte van Hamburgse moord Uitgebreid strafblad Veel spanning in vierde étappe van „Tour de Lisse" A. Wassenaar versloeg J. v. Rooyen in de sprint WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Hij leefde onder valse naam Het volgens zijn werkgever „inne- mende echtpaar" uit Amsterdam, dat ruim een week geleden de brandkast van de Amsterdamse tenten- en dek- kledenfahriek Gebr. Faber N.V. leeg haalde en er van door ging, heeft de recherche van het bureau Warmoes straat in Amsterdam op een dwaal spoor gebracht. Gebleken is dat de hulpboekhouder B. niet bestaat en dat de man reeds ongeveer zes jaar onder valse naam heeft samenge leefd met een andere dan zijn wet tige vrouw, die hij zes jaar geleden verliet. In deze tijd schijnt hij zich aan allerlei kleine verduisteringen en oplichtingen hebben schuldig ge maakt. Uit het speurwerk van de po litie is tenslotte gebleken dat de verdwenen hulpboekhouder de 40-ja- rige Amsterdammer Wouter E. is. Zijn foto werd bij de herkennings dienst van de Amsterdamse politie in de rubriek verduisteringen en op lichtingen gevonden. Het was een exemplaar uit 1939, doch toen men eenmaal dit houvast had slaagde men er in een recente foto te pakken te krijgen, die vandaag zal worden ver spreid. Bovendien is geblekei dat uit de brandkast van de Gebr. Faber niet 21.000 gulden, zoals aanvankelijk werd gemeld, doch 25.000 gulden worden vermist. Zoals bekend deed vorige week maandag de Amsterdamse firma bij de politie aangifte van de vermoede lijke diefstal. De hulpboekhouder en zijn pseudo vrouw, die beiden sinds een half jaar bij de Gebr. Faber werkten en daar zeer goed aange schreven stonden, waren met vakan tie gegaan. Dit bleek overigens pas toen een personeelslid van de firma Faber bij de hospita van het echt paar polshoogte was gaan nemen, want volgens het vakantiescheme was het echtpaar daar nog niet aan toe. Toen bleek dat het echtpaar voor drie weken met vakantie was ge gaan en de huur een maand vooruit had betaald. De argwanende werk gever opende toen met een reserve sleutel de brandkast waarbij hij de ontstellende ontdekking deed. Naam niet bekend Alle naspeuringen, die de politie sindsdien heeft gedaan, strandden, omdat de naam niet bekend was. In het bevolkingsregister en bij de bur gerlijke stand werden wel verschil lende B's gevonden, maar niet de naam die bij de 40-jarige hulpboek houder thuishoorde. Hoewel zijn werkgever aanvankelijk niet kon ge loven dat zijn sympathieke employe zich inderdaad aan een misdrijf had schuldig gemaakt, kreeg- de politie toch steeds meer aanwijzingen, die in de richting van de vertrokken hulpboekhouder wezen. Hij was sinds korte tijd in het be zit van de sleutel van de brandkast, omdat de hoofdboekhouder met va kantie was. Minutieus speurwerk van de politie bevestigde tenslotte het vermoeden, dat de boekhouder zowel bij Faber als bij zijn vorige werkge vers onder valse naam heeft gewerkt. ALPHEN AAN DEN RIJN Twee ernstig gewonden bij verkeersongeval Op het kruispunt van de lokale weg Verlengde Aarkade met de pro vinciale weg Rotterdam-Amsterdam, plaatselijk genaamd Oranje Nassau- singel, te Alphen aan den Rijn vond dinsdagavond even over tien uur een verkeersongeval plaats, ten gevolge waarvan twee personen ernstig wer den gewond en naar een Leids zie kenhuis moesten worden overge bracht. De ernstig gewonden zijn de he ren W. H. H., wonende te Alphen aan den Rijn en P. van D., wonende te Rijnsburg. De heer P. liep een ernstige hoofd wond op, de heer H. snijwonden aan het gelaat en een zware hersenschud ding Beiden werden, nadat dr. J. H. Veenendaal te Alphen aan den Rijn de eerste medische hulp had ver leend, per ziekenauto naar een zie kenhuis te Leiden overgebracht. De heer H. wilde als bestuurder van een personenauto, een voorrangs- weg haaks oversteken. Waarschijn lijk heeft hij niet voldaan aan de be doelingen van een aldaar staande ge bodsbord tot stoppen, alvorens men de provinciale weg oprijdt. Uit de richting Amsterdam nader de eveneens een personenauto, be stuurd door de heer G. H., wonende te Woubrugge. Deze wilde rechtdoor rijden in de richting van de Rijnbrug over het Aarkanaal. De wagen van de heer H. (Alphen) klapte echter met een hevige kracht in de flank van de auto, waarvan de bestuurder voorrang had. De heer H. (Woubrugge) bleef on gedeerd. Zijn verloofde, mejuffrouw C. V., wonende te Alphen a. d. Rijn, die naast hem zat, liep enkele snij wonden in het gelaat op. Zij werd ter plaatse door dr. Veenendaal behan deld. Beide auto's, die veel schade had den opgelopen, moesten weggesleept worden. Nu de tijd weer Is aangebroken voor het maken "an vakantie plannen willen wij U er op wijzen, dat wij gaarne bereid zijn om Uw lijfblad DE LEIDSE COURANT gratis op te zenden naar Uw vakantieadres, voor zover het betreft binnenlandse adressen Wanneer U naar het buitenland trekt zulIeD wij alleen de portikosten In rekening brengen Wat moeten de betrokken abonné's hiervoor doen? U kunt vol6taaD met een aanvrage aao onze abonnementen afdeling. waarin vermeld is: a. Uw naam met volledig hulsadres b Het vakantieadres (gaarne in blok letters), c. Datum van aanvang en de datum van thuiskomst Wanneer de datum van terugkomst bij het vertrek nog niet vaststaat, gelieve men deze zo gauw dit wel bekend is. aan ons door te geven, opdat geeD stagnatie in de bezorging ontstaat Aanvragen gaarne enkele dagen voor het vertrek te richten aan menten8fdeting van De Leldse Courant Papengracht 32. Lelden Ex-koning Simeon van Bulgarije verloofd Dit is de hulpboekhouder die zich Borgers noemde en sinds enige tijd spoorloos is met 25000 gulden. Of dit verband houdt met de reeks kleine oplichtingen en verduisterin gen, waaraan hij zich de afgelopen jaren schijnt te hebben schuldig ge maakt en waarvoor de pol'iie in en kele plaatsen hem zoekt of met het feit dat hij zijn wettige vrouw en vier kinderen in Dordrecht kwaadwil lig heeft verlaten, is met bekend In ieder geval meent de politie dat de hulpboekhouder met voorbedachte rade heeft gehandeld. De wildste ge ruchten deden vorige week bij de fir ma Faber de ronde. Ondei meer werd gesuggereerd dat Wouter B. een spion zou zijn. Hij heeft een po litiek verleden en werkte geruime tijd in Tsjecho-Slowakije. Enkele personeelsleden achtten het niet uit gesloten, dat de dief door het plegen van een misdrijf met stille trom was vertrokken, om zodoende de aan dacht van zijn spionage-activiteiten af te leiden. De politie hecht echter vooralsnog weinig geloof aan dit ver haal. Dezer dagen is in Madrid de verloving bekendgemaakt van koning Simeon van Bulgarije en Margarite Comez Acebo, dochter van een Madrileens aristocraat, die tijdens de Spaanse burgeroorlog gedood werd. Op de foto zien we het jonge paar met de moeder van koning Simeon tijdens de receptie in Madrid ter gelegenheid van de verloving. De omzwervingen van de 28-jarige J. J. L. uit Rotterdam, die vrijdag avond op een station in Den Haag is aangehouden, nadat zijn opsporing was verzocht voor de roofoverval in Hamburg, beginnen langzamerhand duidelijk te worden. Bij nader ver hoor heeft de verdachte verteld, dat hij na de overval in Hamburg op 23 juni, die hij toegeeft, eerst naar Kiel is gegaan, vervolgens is terugge keerd naar Hamburg en daar een week heeft rondgezworven. Hierna zou hij liftend via Brussel naar Ant werpen zijn gekomen, waar hij een fiets stal. Hierop reed hij naar Rot terdam. Vast staat dat hij eind juli daar is aangekomen. In Rotterdam heeft hij bij een man gelogeerd, met wie hij in de binnen stad had kennis gemaakt, maar na enkele dagen verdween hij van dit adres met medeneming van een kof fer met kleding en het paspoort van zijn gastheer. Door zijn eigen foto op het paspoort te plakken, maakte hij het voor zichzelf bruikbaar. Op 29 juli is L. in Den Haag aangekomen, nog steeds op de gestolen fiets. Ken nissen uit de oorlog verschaften hem enkele dagen onderdak. Daarna logeerde hij nog twee da gen bij een andere Hagenaar, die hij tenslotte beroofde van de twee kof fers met kleding en geld. Deze dief stal werd hem noodlotig. De koffer van de Rotterdammer had hij intus sen al verkocht. Drie nachten sliep L. in de duinen. Toen vond hij een baan in een Schevenings hotel. Vrijdag avond had hij dringend schone kle ding nodig en daar hij de re?u's van de koffers, die hij in het stationsde pot in bewaring had gegeven, ver loren had, moest hij ze zelf gaan ha- Onder bijzonder slechte weersomstandigheden werd maandagavond de 4e etappe verreden van de „Tour de Lisse". Reeds toen het startschot ging viel er een druilende regen. Het leek wel alsof tourbaas J. v. Kesteren de regen uit de lucht schoot, want de renners waren nog geen 100 meter op weg of het regentje veranderde in een zware stortbui, hetgeen voor vele toeschouwers aanleiding was een goed heenkomen te zoeken. De renners daarentegen wilden schijnbaar ook gauw naar huis, want dat het er hard van langs ging bewees wel de tijd, die over de eerste ronde werd gemaakt, n.l. 7 min. en 56 sec. Deze avond mocht de ploeg van „Ons Weekblad", waarin ook de gele-trui-drager J. v. Rooyen is op genomen, van kop vertrekken. De algemene verwachting was dan ook dat J. v. Rooyen direct zou toeslaan, hetgeen ook gebeurde, want direct schoot hij naar voren en slechts en kele der sterksten konden zijn wiel pakken. Ploegleider J. v. Dijk had het dan ook goed gezien om nu toe te slaan, daar hij zijn zinnen ook dit jaar weer op het ploegenklassement heeft gezet. Met drie man was zijn ploeg in de hoofdmacht vertegen woordigd. De doorkomst van de eer ste ronde was als volgt: 1. J. van Rooyen 5 p. voor de groene trui; 2. C. v. d. Drift 4 p.; 3. P. de Butter 3 p.; 4. J. Boot 2 p. en 5. A. Wasse naar 1 p. De hoofdgroep ging door en voor al J. v. Rooyen probeerde om alleen weg te komen. Dit kon maar niet ge lukken, omdat hij dit deed door hard aan kop te gaan zitten trekken. Dit kon niet en vergde teveel van zijn krachten. Bergpremie. Om de spanning te vergroten wer den nog een paar premies wegge geven. Twee van deze premies kon den verdiend worden door die ren ner, die het eerst boven op de brug van de achterweg was. In de tweede ronde werd deze premie gewonnen door C. v. d. Drift. De doorkomst op de finishlijn na de tweede ronde was: 1. A. Wassenaar 5 p.; 2. J. v. Rooyen 4 p.; 3. C. v. d. Drift 3 p.; 4. J. Boot 2 p.; 5. P. de Butter 1 p. Veld uit elkaar. Er kwamen steeds meerdere ach terblijvers en sommige van hen la gen zelfs halverwege de strijd al op 6 7 minuten. De bergpremie in de derde ronde was voor de renner J. Boot, terwijl de doorkomst op de finishlijn als volgt was: 1. J. v. Rooyen 5 p.; 2. P. de Butter 4 p.; 3. C. v. d. Drift 3 p.; 4. J. Boot 2 p.; 5. A. Wassenaar 1 p. Nog één ronde moest er gere den worden en men was vol span ning of er enkele achterblijvers zou den worden ingelopen. Dit scheelde ook niet veel. Er was nog slechts 50 meter verschil te constateren. Nog steeds was de kopgroep bij elkaar en zou ook nu weer de sprint de be slissing moeten brengen. J. v. Rooy en moest de tol betalen voor het vele kopwerk en moest deze keer de eer laten aan A. Wassenaar, met minimum verschil gevolgd door J. v. Rooyen, die de overige mededingers gemakkelijk op het tweede plan kon houden. Voordat de laatste renner de fi nishlijn was gepasseerd waren er reeds ruim 10 minuten verstreken, zodat de huldiging enige tijd op zich liet wachten. Winnaar A. Wassenaar had reeds zijn natte tenue voor zijn zondagse pak verwisseld. De gele truidrager had het voorbeeld van Wassenaar gevolgd, zodat dit gedeel te niet zo officieel verliep. Alleen tourmiss Rietje Möhlmann was in tenue. A. Wassenaar mocht de be geerde- overwinningskus in ont vangst nemen. Uitslagen. De uitslag van de vierde etappe luidt: 1. A. Wassenaar 32.20; 2. J. v. Rooyen 32.25; 3. J. Boot 32.30; 4. C. v. d. Drift; 5. P. Butter; 6. Th. Bon; 7. A. Bon 8. H. v. d. Salm; 9. R. van Lierop; 10. J. Lamboo. Dag-ploegenklassement: 1. Ons Weekblad 1.37.25; 2. Melkhandel 1.37.30; 3. Graficus 1.37.30; 4. Beyers- bergen 1.41.39; 5. Bronkhorst 1.43.14. Strijdlustigste renner J. v. Rooyen, grootste pechvogel M. v. Diest. J. v. Rooyen won ook de tijdrit Dinsdagavond werd de voorlaatste etappe verreden. Het werd een tijd rit over een afstand van pl.m. 5 km. Ondanks de zeer slechte weersom standigheden was er véél publiek naar het sportpark gekomen om ge tuige te zijn van start en finish, wel ke beide op de sintelbaan plaats von den. Via de sintelbaan leidde het parkoers via Spekkelaan, Loosterweg, Achterweg en Esselaan weer terug naar de sintelbaan, waar nog een ron de moest worden afgelegd. Als eer ste renner startte de laagst geklas seerde in het algemeen klassement. Om de minuut vertrok een renner. Er werden goede tijden gemaakt. Lange tijd had G. Mens de leiding, doch dit zou niet lang meer duren, daar de sterkste renners nog moes ten starten. Nu troffen de laatste renners het niet erg, daar het weer er ook deze avond nu niet bepaald beter op werd. Tijdens de regenbui en wakkerde de wind ook nog aan. De spanning kwam er pas goed in toen de laatste 10 renners van start gingen. E. v. d. Drift stond lange tijd op de eerste plaats met een tijd van 9.21.4. De favorieten J. Boot, J. Lam boo en A. Wassenaar konden zijn tijd niet verbeteren. Hier kwam nog bij dat kanshebber A. Wassenaar zijn fiets niet kon terugvinden en op een andere fiets moest vertrekken. Als laatste rijder vertrok de gele trui drager J. v. Rooyen, die een onge looflijke tijd ging maken. Bijna wist hij nummer 2 in het algemeen klas sement in te lopen. De tot dusver sterkste man in de tijdrit, E. v. d. Drift, wist hij ver achter zich te la- ,ten. Opnieuw kreeg J. v. Rooyen de verdiende overwinningskus en dit maal van Mieke Dofferhof. Tesamen met ploegleider J. v. Dijk mocht hij de zoveelste ereronde rijden. De 10 eerstaankomenden waren: 1 J. v. Rooyen 8.5-9; 2 E. v. d. Drift 9.17; 3 P. Butter 9.29; 4 A. Wassenaar 9.40; 5 J. Boot 9.45; 6 M. v. d. Vlug ten 9.45; 7 J. Lamboo 9.59; 8 H. v. d. Salm 10.-; 9 F. v. Zeist 10.06; 10 Th. Bon 10.07. De 10 eersten in het algemeen klas sement, zijn na de voorlaatste etappe: 1 J. v. Rooyen 1.56.48 2 A. Kagenaar 1.57.54; 3 M. v. d. Vlugten 1.57.59; 4 E. v. d. Drift 1.57.59; 5 J. Boot 1.58.09; 6 P. Butter 1.58.13; 7 J. Lam boo 1.58.21; 8 Th. Bon 1.58.45 9 F. v. Zeist 1.58.48; 10 H. v. d. Salm 1.58.53. Puntenklassement: 1 J. v. Rooyen 56; 2 E. v. d. Drift 39; 3 A. Wasse naar 34; 4 P. Butter 32; 5 J. Boot 27. Dagploegenklassement: 1 Ons Weekblad 27.33; 2 Graficus 29.50; 3 De Vlinder 30.24; 4 Melkhandel 30.38; 5 Tissing 31.30. Algemeen ploegenklassement: 1 Ons Weekblad 5.38.11; 2 Graficus 5.41.07; 3 Melkhandel 5.42.07 4 Bey- ersbergen 5.47.54; 5 Tissing 5.49.31. Strijdlustigste renner 5e etappe E. v. d. Drift; ongelukkigste renner A. Wassenaar. LISSE (De Engel) KINDERFEEST SPEELTUINVER. „KINDERVREUGD" Zoals dat bij kinderen gaat wan neer er iets fijns op komst is, zo was het ook bij de kinderen in De Engel voor het kinderfeest in de speeltuin „Kindervreugd". Na spannende da gen van wachten brak dan toch de grote dag aan. Enthousiast heeft de jeugd deelgenomen aan het festijn, nu voor het eerste in de eigen njeuwe speeltuin! Het bestuur van „Kindervreugd" heeft zich beijverd om er van te ma ken wat er van te maken was en men is daarin heel goed geslaagd. Zeer jammer was het, dat de speeltuinbe waker, de heer Van der Voet door 'n hem overkomen ongeluk bij een aan rijding buiten zijn schuld de feesten niet kon bijwonen, maar de jeugd uit De Engel heeft hem niet verge ten. Spontaan werd er gecollecteerd en de speeltuintuinman werd bedol ven onder fruit! Een bewijs dat hij gezien is bij de jeugd en ouders. Er werden voor de kinderen van 6-9 jaar verschillende spelen gehou den, waarvan de uitslagen als volgt waren. Blokjes rapen. Op de eerste plaats eindigden: Mar- griette Hogervorst, Magda Balken ende, Martin Dofferhof. Karei Mens; op de tweede plaats: Anja van Rui ten, Margo Romijn, Paul van der Zij den, Jos Boekei. Vlaggetje steken: Op de eerste plaats: Nelly van der Vlugt, Wilma Winnolds, Mary Dof- len. Hij werd toen gearresteerd. Ten aanzien van het pistool, dat L op zak had bij zijn aanhouding, heeft hij verklaard, dat hij dit had ge stolen van een mede-opvarende van het schip, waarmee hij in Hamburg lag. Toen hij de plannen voor de overval klaar had, nam hij het pi stool mee en hiermee zou ook de winkelier gedood zijn, maar zeker heid bestaat hit-over niet. Intussen is het dossier v^n L. uit Duitsland gearriveerd. De Haagse recherche is druk bezig de gegevens te bestude ren. Over de dood van de Hamburgse commissaris, die L ook wordt ver weten, is nog niets naders bekend. Hij is hierover nog niet gehoord. L. is reeds vele malen met de justitie in aanraking geweest. Als laatste ver meldt zijn strafblad een straf van vier jaar voor vermogensdelicten. In november van het vorig jaar kwam hij vrij en hij nam zijn oude beroep van zeeman weer op. Hij was van plan met het geld of de juwelen die hij bij de overval dacht te bemachti gen, naar Brazilië te gaan om er ver der een rustig leven te leiden. Hij spreekt vloeiend Spaans en Portu gees, hetgeen hij aan boord heeft geleerd en is reeds eerder in Zuid- Amerika geweest. Een Engels vliegtuig, een Vi king met 39 mensen aan boord, heeft maandag een noodlanding gemaakt bij Lyon in Frankrijk, waarbij het landingsgestel bezweek. Het vlieg tuig vloog niet in brand. De passa giers kwamen er met lichte verwon dingen af. Het vliegtuig was met 36 vakantiegangers en een driekoppige bemanning onderweg van Majorca naar Gatwick (Engeiand). Boottocht van de JHenry Dunant Het motorschip van het Ned. Roode Kruis, de „J. Henry Dunant", dat maandagochtend met zeventig zie ken uit Leiden en omgeving uit de Sleutelstad is vertrokken voor een tocht van een week, is gisteravond omstreeks zes uur in Gouda aange komen, de eerste overnachtings plaats. Onderweg was nog aangelegd in Alphen aan den Rijn, waar nog acht zieken aan boord werden gebracht. Voorts werd hier door bemiddeling van de afdeling Rijnland van het Roode Kruis een grote vracht prach tige dahlia's, asters en anjers, af komstig van de veiling „Flora" te Rijnsburg het schip opgedragen. De voorraad was zo groot, dat alle bloe men niet eens konden worden ge borgen. Een ziekenhuis in Gouda is met het restant verblijd. Na een voortreffelijk diner moes ten de tafels snel worden afgeruimd, aangezien de afdeling Gouda van het Roode Kruis voor de nodige gezel ligheid kwam zorgen. Een bandje zorgde voor vrolijke muziek, de voorzitter van de Goudse afdeling hield een prettig toespraakje en alle gasten kregen een mooi vaasje, als mede een pakket kaarsen. Het afscheid om negen uur kwam voor velen al weer veel te vroeg. Mej. dokter C. J. Verbrugge ver zorgde de dagsluiting. Gisteren is de lange tocht gemaakt naar Wemeldinge. Vandaag is men van Wemeldinge naar Sas van Gent gevaren. De avonturen van Huckle berry Finn, door Mark Twain Z.H. Uitg. Mij., Den Haag. De Zuidhollandse Uitgeversmaat schappij heeft er goed aan gedaan de beroemde avonturen van Mark Twain's jonge held opnieuw uit te geven in een uitstekende Neder landse bewerking van C. v. Eijsden. ferhof, Koos van der- Zwet, Leo Snaar, Kees Berbee, Yvonn§ Booms; op de tweede plaats: Rie Molken- boer, Nollie Koomen, Karin Doffer hof, Jos van der Zijden, Sjaakje van der Horst, Laurens van der Voort, Adje Boekei. Step-race: Op de eerste plaats kwamen de volgende deelnemers: Marianne van der Voort, Netty van Gerven, Gerda van der Berg, Willy van Beek, Lies- beth Apon, Christiaan van Luik, Jos Kortekaas, Herman van der Zwet, Tonny van Eijk, Aadje van Amster dam, Henny van Rooijen. Tonnetje-rollen voor 7-jarigen: Op de eerste plaats kwamen: Ma rianne van der Voort, Paul Korte kaas, Leny van Dijk, Frans van der Horst, Jos Faas, Paul Bakker, Nico Boekei; op de tweede plaats: Pau- lientje van Eijk, Netty Mooijekind, Tonnie Warmerdam, Wim Kortekaas, Piet van Beek, Trudi Lamboo. Tonnetje rollen 8-jarigen: lste plaats: Nelleke van Duin, M. Boekei, Corry Dofferhoff, Clazientje v. d. Zijden, Nelly Zwetsloot, Elsje v. d. Voort, Adrie Koomen, Ris Wes- sels; 2e plaats: Annelies Apon, Ma rianne Turnhout, Tiny Dofferhoff, Willy Veldhoven. Meisjes van 9 jaar: lste plaats: Beppie v. Duin, Bernadette Warmer dam, Willy v. d. Zwet, Ankie v .d. Nieuwendijk, Louise Wijnolds, Ansje Staal, Ada Meeuwissen. Zaklopen jongens 9.jaar: lste plaats: Willy Mooijekind, Ge rard Dofferhoff, Niek v .d. Zijden, K. Molkenboer, Cok v. d. Poll, Freddy Faas. Mark Twain werd in 1835 in Ame rika geboren en dit verhaal schreef hij omstreeks 1884. De geschiedenis speelt nog in de tijd dat er slaven waren, althans nog in de zuidelijke staten van Noord-Amerika. De schrij ver is al meer dan 50 jaren dood, maar zijn verhalen tintelen nog van leven. In de hem eigen humoristi sche stijl vertelt hij van de vreemde toestanden langs de Missisippi en van de vlucht van een kleine jongen met een grote neger, 't Is om van te smullen. Foto's uit de film, welke van het boek gemaakt zijn, illustre ren de tekst. Nóch de maan bij nacht, door Joy Packer Z H. Uit gevers Mij., Den Haag. Deze uit het Engels vertaalde ro man, die in de Cultuurserie van bo vengenoemde uitgeversmaatschappij is verschenen, bevat een boeiend verhaal van een Engelse vrouw, die naar Afrika gaat om daar te trou wen. Zij wil trouwen met 'n hoofd jachtopzichter van een natuurreser vaat en die reis daarheen levert de schrijfster voldoende stof voor een rijk-gevarieerde beschrijving van het donkere Afrika, het oude, wrede, ge heimzinnige oerwoud en zijn bewo ners. Het is een pakkend boek ge worden, dat een uitstekend beeld geeft van de wildernis, die de ach tergrond vormt van een psycholo gisch goed verteld romantisch ver haal. De Londense wandelaar, door Daan v. d. Vat Prisma- uitgave, Utrecht. De schrijver van deze „wandelin gen" door Londen is een bekend auteur, die ook als journalist („onze Londense correspondent") zijn spo ren verdiend heeft Dooi een jaren lang verblijf in Londen kent hij de Engelsen in het algemeen en de Londenaars in het bijzonder als wei nig andere niet-Britten. I-lij ziet ze door de bril van een Nederlander en weet scherp te observeren. In een prettige humoristische stijl belicht hij de Londenaars in hua eigenaar digheden en drijft nij zijr goedmoe dige spot met hun zwakheden. Daar het boekje bestaat uit diverse brie ven laat het zich bij stukjes en beet jes lezen. Ieder stukje is een ju weeltje.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8