Reserveer 5-6-7-8 sept. voor onze grote verwarmingsshow Lrid"^ ond9,e kacheladre8 sinds nm Caap Sales-correspondent vrouwelijke assistent ADMINISTRATIEVE MEDEWERKER (vrl. of mnl.) Ml TWEE BANKWERKERS EEN SMEERDER Bü MATZE Café „Landzicht" 1 Buffetjuffrouw 1 Café Restaurant kelner HERENHUIS WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ZOETER WOUDE Begunstigd door fraai wandelweer heeft de WSV „Zwieten" uit Zoeter- woude dit jaar voor de vierde maal deelgenomen aan de Jeugdvierdaagse welk nationaal wandelfestijn voor de vijfde maal in Breda werd gehouden en waaraan ditmaal het record aan tal van ruim 1500 jeugdige wande laars (sters) uit alle delen van het land hebben deelgenomen. Onder leiding van de dames Van Steyn en de heren J. W. Hoogervorst en Th. Zandbergen trokken dinsdag morgen 8 augustus 50 jeugdige „Zwietenaren" naar de Baroniestad om aldaar, dank zij de belangloze medewerking van hun Bredase pleeg ouders hiertoe in staat gesteld, vier dagen achtereen 10 of 15 km. per dag te wandelen en te genietéh van hun sport, de fraaie parcoursen en een gulle gastvrijheid. Nadat dins dagavond „de vader van de grote Vierdaagse", majoor b.d. C. M. Breu- nisse, een kort openingswoord had gesproken, volgde een ceremoniële ylaggenparade, waarbij dus ook dit jaar de vlaggen van „Zwieten" en de gemeente Zoeterwoude niet ont braken. Daar de Zwieten-jeugd ook nu weer de bijzondere prestatie le verde zonder een enkele uitvaller de Jeugdvierdaagse 1961 te volbrengen, mochten allen zaterdag aan het tra ditionele slotdefilé deelnemen en hiervoor een welverdiende ovatie in ontvangst nemen. Alvorens aan dit défilé (dat o.m. ook muzikaal werd opgeluisterd door de drumband „St. Jan" uit Zoeterwoude) deel te ne men, werden de jeugdige wande laars (sters) door de vele ouders, die uit alle delen van het land naar Bre da waren gekomen, eerst eens flink „in de bloemetjes gezet". Ook de „Zwietenaren" ontbrak het niet aan een bloemetje, daar ook hun ouders met aan het hoofd Zwietens ere- voorziter, burgemeester J. A. Det- mers van Zoeterwoude, per touring car naar Breda waren gekomen. Na het défilé, dat dit jaar o.m. werd afgenomen door de burgemees ters van Breda en Zoeterwoude en de voorzitter van de Wandelkring Noord-Brabant, startten de kleine Zwieten-wandelaars (sters) uitge leide gedaan door hun pleegouders nog eenmaal doch nu voor de terugreis naar Zoeterwoude, waar allen vergezeld van hun ouders, be houden in het Don Boscohuis finish ten. Na een laatste traktatie, die de woorden van lof. uitgesproken door voorzitter P. Vlasveld, ook nu weer vergezelde, sprak de heer Hooger vorst nog een kort slotwoord waar in hij o.m. de ouders dank bracht voor hun medewerking en het ver trouwen, dat zij in de leidsters en leiders hadden gesteld. Het was een weliswaar vermoeide, doch uiterst tevreden en voldane Zwietenschare, die hierna huiswaarts keerde. KATWIJK Voor de gasten VVV heeft deze week weer een uitgebreid program ma. Semper Avanti's Jong en Oud uit Leiden brengt vanavond zang, muziek en vrolijkheid op de Boule vard (bij ongunstig weer weer op het St. Andreasplein). Aanvang om 8 u. Donderdag weer de traditionele strandfeesten voor kleuters van 3 jaar en ouder op het parkeerterrein bij De Zwaan. Aanvang half tien v.m. Inschrijving voor deelname, aan de startplaats om 9.15. Ook weer een Corsowandeltocht, afstanden 5-10 km. Starttijd des avonds om half 7. Des avonds om kwart voor acht bad gastenbridgedrive in Hotel De Ros kam te Katwijk aan den Rijn. Vrij dag puzzelrit voor automobielen, mo torrijwielen en scooters. Inschrijf- adres VVV. Startplaats „Zon- en Zeebad". Om half zeven des avonds volleybalwedstrijd KC V-Zandvliet, op het St. Andreasplein. En dan tenslotte zaterdag bloemen corso Kleurenpracht aan Zee". Ver trektijd vanaf de Sandtlaan te Kat wijk a.d. Rijn om 2 uur nam. Het avondcorso wordt gehouden om 8.30. En dan tenslotte om 10 uur groot vuurwerk aan de boulevard. Duivensport Met 70 jonge dui ven hield de Postduivenver. „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Noyon, afstand 308 km. Ze werden gelost des morgens te 9 uur met N.- noordwesten wind. De eerste duif kwam aan te 16.10.48, snelheid 715,80 meter per minuut. De uitslag was als volgt: J. Jungerius 1, 5, L. Knetsch 2, M. Souverein 3, Kr. Schaap 4, K. van den Eijkel 6-7, L. van Duyn 8, 13, 14, 16, 17, J. van Maanen 8, T. de Kluiver 10, 11, 18, B, Paauw 12en B. Mulder 15. Geboren: Petronella S. dochter van G. Remmelzwaal en L. Koekebakker; Nelly dochter van N. Kleen 'en D. Krijgsman; Dirk zoon van L. Barn- hoorn en J. de Vreugd; Agnes M. M. dochter van F. van Ulden en A. M. M. Brinkers; Margaretha dochter van H. D. van Duyvenbode en G. J. Pas- schier; Wilko zoon van W. L. Schaap en C. M. den Hollander; Douwe J. z. v. J. de Jong en B. de Jong; Cornelis zoon van C. van Klaveren en D. Vooys; Maria A. C. dochter van C. T. van Schie en C. J. A. Noordermeer. Ondertrouwd: M. van Duyn en A. Ouwehand; J. Plug en J. W. van der Bent; P. van Eeuwijk en W. J. Krijgsman, J. J. van Iterson en H. G. E. de Groot; S. A. Visscher en A. Ro vers. Getrouwd: K. Kerkman en P. J. van Bekkum; C. Hoek en L. van der Plas, J. L. A. Borst en J. A. Kiebert. Overleden: Hendrik Looyensteijn 75 jaar; J. van der Plas 45 jaar m.; J. H .A. Boogaard 72 jaar, m. WARMOND Uitbreiding Warmonderhof Het Land- en tuinbouwinstituut „War monderhof" heeft het bouwen van een loods voor landbouwmachine demonstraties opgedragen aan de N.V. Padox, te Warmond. LISSE Plantgoed veiling De plantgoed veilingen zijn begonnen. De aanvoer begint te stijgen. Belangstelling was er heel veel en voor goede partijen was er veel interesse. Tulpen, per hl: Pres. Hoover 130; White Sail 120; Bandoeng 100; Prins Carnaval 200; Couleur Cardinal 120; Lode wijk XIV 110; Prins v. Oosten rijk 146; Edith Eddy 135; Golden Harvest 140; Van der Eerden 110; Apeldoorn 160. Tulpen, zift 10/11, per 100: Kre- lage's Triumph 4.Pride of Haar lem 2,50; Inglescombe Yellow 2,50; Rose Copland 3,40; Kleurenpracht 3,25; Firebird 6,Black Parrot 6,—; Texas Gold 5,Early Qeuen 3,60; Hildegarda 5, VOORSCHOTEN Bouwen door Voorschotense firma 85 Woningen in Bladel, de kernge meente van de Kempen, wordt vol gens ontwerp van architect J. C. Swen te Bussum, voor eigen rekening gebouwd door de firma H. J. Lobel Co., te Voorschoten. VALKENBURG Sirene. Het beproeven van de sirene zal voortaan plaats vinden des vrijdags om 12 uur. Geboren: Pieter z.v. J. de Vries en B. Durieux; Helena Petronella Har- riëtte d.v. H. Hoogenhout en A. Ker- pershoek; Simone Christine, d.v. S. H. Corsel en E. J. Stam. VOORHOUT TENTOONSTELLING VAN MISSIE- NAAEKRANS De missienaaikrans van Voorhout hield wederom haar jaarlijkse ten toonstelling, waarvoor grote belang stelling was. nder alle H.H. Missen hield pater Ruigrok, uit De Zilk, mis sionaris in Nieuw-Guinea, een pre dikatie ten bate van het mooie werk van deze missienaaikrans. De tentoonstelling werd geopend door pastoor L. Bresser, die met eni ge welgekozen woorden het werk van deze dames toelichtte. En dit werk is niet gering. Wat hier door deze dames wordt gepresteerd is enorm. Als men de prachtige misge waden ziet, bestemd voor eigen pa rochianen, dan is een compliment toch zeker op zijn plaats. Vele attracties waren er aanwezig om het financiële resultaat nog op te voeren, opdat het werk van deze dames ongehinderd kan blijven door gaan, ten gerieve van onze eigen Voorhoutse missionarissen. WASSENAAR Bouwen brug over Havenkanaal gegund Door de dienst van ge meentewerken is het bouwen van 'n gewapend betonbrug over het Haven kanaal en verlengde van Stadhou- dersweg met aansluitende grond- en bestratingswerken opgedragen aan de N.V. Kiebert's Aann. Mij., te Sas- senheim, voor 250.700.- in de Grote zaal van (le Burcht van 11 uur v.m. ,ot 11 uur n.m. LANGEZAAL, Stille Rijn 3-4, Leiden 5«. Paul, Minn., U.S.A. Minnesota (Nederland) NV. ROOSEVELTSTRAAT 55 LEIDEN TELEFOON 01710—34541 vraagt voor spoedige indiensttreding: met middelbare opleiding en technisch inzicht. Goede kennis „van de Engelse taal is vereist. Leeftijd tot 25 jaar. voor de afd. BOEKHOUDING, die vlot kan machineschrijven. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht aan bovenstaand adres. 2 Postzegelverzamelaars Ontvangt U reeds ons maandbericht met vele aanbiedingen, nieuwtjes, series, pakketten, restan ten, enz.? Op aanvraag £ratis verkrijgbaar. Van eeuwen's postzegelhandel Lokhorststraat 27 (Pie- terskerkgr.) 2 Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje :s wel kom, giro: 227223. A. A. J. Buys, bouw-pastoor. Leid- schendam. 2 Mr Schoorsteenveger sinds 1Ó75, Jac Stouten Schelpenkade 23, Leiden tel 21751 Zuigapparaat voor 't schoonmaken van haarden en centr verw ook oliestook Geen rom mel en super schoon 2 Autoverhuur zondei chauffeur Volkswagen de j_,uxe met radio en roldak Renault Dauphine Allsrisk verzekerd Sigarenmaga zijn Uljee. Schoolstraat 47 Voorschoten, tel 2755 2 2 kleurige grote mo derne 3-zitsbankstellen 195,-; verstelbare of vaste armleuningen met zuiver wollen bekleding in- de nieuwste modellen, geheel eigen werk. 2.75 p week Tijdig bestellen: Jac v d Dóesstraat 106. Den Haag, telef. 322675. 2 Moderne dames- en he renrijwielen met versnel ling compl. even gebruikt. Linnenkast f 25; liangleg- kast f 27,50. Twee zeer mo derne clubfauteuils met 4 stoelen. Kloostertafels, en ronde tafels, kapokbedstel- len, ledikanten, dressoirs, 3-wielertjes, autopeds, di verse clubfauteuils, enz. bij Nieuwenburg, Hooigracht 55, (geen winkel). 2 Mevr. Remmert, Ge versstraat 50, Oegstgeest, tel. 22067, vraagt hulp in de huishouding vooi des morgens, 's middags, of de gehele dag, als daghulp of werkster. Aanmelden na telefonische afspraak. 2 Gevraagd: hulp in de huishouding in gezin met jonge kinderen. Mevr. G. v. Haasteren, Kaasmarkt 4 Leiden. Tel. 31787. 2 Gebruikte bromfietsen, bandrecorders, lage prij zen. Puch. Sarolea soort. Berini M 31. Berini M 21 gebr. bandrecorders Phi- lios m. druktoetsen model 1961 met gar., gebr. radio's Philips transistors, stereo- nickuo in koffer. Nieuwe Rijn 60. 2 Jonge hennen. Prima hennen te koop. Franko huis. Waardhuizen. Valk Boumanweg 18. Leider dorp, tel. 30837. Wij zoeken een prima, zelfstandige aan wie wij de verantwoordelijkheid van onze VOOR RAADADMINISTRATIE kunnen opdragen. Tot de werkzaamheden behoren tevens de volledige con- tróle van de magazijnadministratie en het periodiek ver strekken van overzichten t.b.v. verkoop- en productie- leiding. Deze taak biedt, naast interessant administratief werk, ook practisch contact met magazijn en productieafdelingen Reflectanten in de leeftijd van 23 tot 30 jaar kunnen schriftelijk solli citeren. Wij prefereren echter een persoonlijk onderhoud, waarbij de sollicitatiebrief wordt overhandigd. Tijden: donderdag en vrijdag van 4 tot 7 uur n.m. ELMI n.v. - LEIDEN, Trekvlietiveg 2 MAKERS VAN ELMIOR-SHIRTS. 1 van. COük, s. VLIET 15 LEIDEN Wij vragen voor spoedige indiensttreding: (militaire dienstplicht vervuld hebbend), leeftijd tot 25 jaar; en enige ervaring gewenst; leeftijd tot 30 jaar. Aanmelden: afd. Personeelszaken, Vliet 15, Leiden. 2 Resultaten van onze 10% actie. B. Brücknerstr. 650; W. Julianapark 305; Julianapark 245 B. Driftstraat f 265: V. Amstelstraat f 435, dui zenden uitkeringen van 50 tot 200. Consumenten vereniging Postbus 158. Leiden. 2 Gulf-smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto Gulf-servi ce. Verdamstraat 6. 2 Borgward een klas apart. Dealer: Gebr Van Ulden, Verdamstraat 6, te- lef 23041 2 Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes, Opei, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, telef. 34403. 2 AJS-motor, 350 c.c., in pr. staat, spotprijs 650.-; Zundapp Bella scooter 625.-; NSU scooter 385.- Gebruikte motoren, scoo ters, bromfietsen en on derdelen. v. d, Meij, Mid delweg 29. Leiden. 2 Verloren- 1 aug. ±14 uur op de Haagweg. blau we plastictas met inh. waarvan een viezig bloc nootje met aant. voor mij zeer belangrijk Is. Gelieve blocnootje met of zonder rest tegen bel. af te geven aan: Kort Rapenburg 2, Leiden. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte), leve ring aan rijk en gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 2 V.W. de luxe, Opeis Re- kord, Ford Consul, open en gesloten dak. Alle wagens m. radio. Internationale wegen wacht service. Betere service, billijke prijzen. Autoverhuur bedrijf „Souplesse" Veurse- weg 14, Voorschoten, tel. 01717-2631. 2 Beeft U een feestje? wij verhuren serviesgoed, lepels, vorken, messen, laswerk, enz. enz. Het manlehuis, Haarl.straat 160-<65B gf Volkswagen eind 58 de uxe met roldak, kleur zwart in uitstekende staat met 3 maanden garantie, inruil en financiering mo gelijk. Gar. J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a, Leiden, tel. 25259. 2 Bledermeierbank, gebr. bur. brandk. fraai gebogen bureautjes en ladenkasfen, mahonie stoelen, „pinne- wiel, Gelderse broodkast, biederm. buffet, fauteuils, tafels, soliede brandkast, oliestookhaarden en ka chels, radiators, pr. gas fornuizen, inkoop antiek. Nieuwe Rijn 60. bij hoek Hooigracht. Tel. 22150. 2 Rotan meubelen, wie- Ëen, mandenwerk koopt het voordeligst bij Fa Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24 tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 Geroutineerde typistes en stenotypistes vooi uit zending gevraagd Ge huwd geen bezwaar Snel le wekelijkse afrekening Type, Kopieer- en Adres- seerinrichting Van der Linden, Lammenschans- weg 53, Leiden, tel 30065 2 Vermager zonder moei te met Gracial. 50 dragees 1.98. Bij apoth. en drogist. 2 Krediet tot ƒ4000.- vooi aankoop meubelen, wo ningtextiel. Vraagt gratis folder Discrete beharde- ling en zeer lage aflossin gen Postbus 1083, Rotter dam. 2 Aangeb. z.g.a.n. motor, merk TWN, 200 cc, kleur zwart, compleet met val- beugel, kofferr., 8 mnd all- risk verz. en bel. Wegens ziekte t.e.a.b. Slechts 11.000 km gereden. Te bevr. bij: W. Th. Neuteboom, Lange- straat 20, Leiden. Volwassen, ongeorgani seerd student zoekt per 1 sept./15 sept./l okt. zit-sl. kamer. In antwoord ver melden: wel/niet gemeub. zonder/m. studenten, prijs. Briev. o. no. 996 v. d. blad. Volkswagen 1958 met roldak en rood lede ren bekleding, in staat van nieuw. ANWB-keurings- rapport aanwezig. Inruil en financiering mogelijk. R. Langehenkel Scholtenstraat 48. Leiden, teL 31853. 200 gr. agar vruchtjes voor 29 cent bij aankoop van ƒ2.50 i kruidenierswaren. Aardbeien, literblik 1 Kersen, grote pot 1 Doperwten, 'literblik, middel I Appelmoes, literblik Zuur, gesneden, grote pot Witte bonen, 2 potten Witte bonen, tomaat, 2 potten Witte bonen, tomaat 3 blikken Kapucijners, 3 blikken Rundvet, pondsbeker Abrikozen, grote pot Jam, 2 potten Aardbeien, 2 blikken Krenten en rozijnen, Vt kg. Pinda's pondspak Huishoudkoffie, Vi pond Santos koffie. V* pond Thee, 2 ons Morsstraat 50 Hogewoerd 115 2 Gevraagd een leerling. Banketbakkerij Th. Rood, Haarlemmerstr. 244, Lei den, tel. 20416. een leerling verkoopster. Persoonlijke aanmelding: N.V. Hema, Leiden. ff Gevr.: tuindersknecht. ij gebleken geschiktheid vast werk. C. de Graaf Wz., v. d. Valk Bouman weg 38, Leiderdorp, telef. 01710—24773. 2 Gevr.: Ie bediende, goed kunnende spuiten. Banketbakkerij Rrvens- bergen. Oude Haven 11, Sassenheim, telef. 02532 7758. 2 Gevr. bekwaam chauf feur, in het bezit van alle rijbewijzen. Wasserij „An- cro", voorstraat 33, Voor schoten. 3? Gevraagd: Werksters v. één ochtend p. week 9-12 uur. Kantoorboekh. Gebr. Winter, Stationsweg 18, Leiden. 2 Credieten t.m. f3000.- (voor iedereen en zonder borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel direct van fabriek. Enor me keuze en besparing, uiterst soepele betalings regeling en strikte ge heimhouding. Vraagt vrij-' blijvend inlichtingen: Postbus 538, Den Haag. 2 Te koop: i.g.st. Berini M 21. Te bevr. na 19 uur: Lockhorstlaan 11, War mond. 2 Gebruikte bromfietsen en fietsen, grote voorraad onderdelen van JLO, Sax NHMW motoren, wielen, banden, enz. v. d. Meij, Middelweg 29, Leiden. Gevraagd: LEERLING NAAISTER Bontwerker de Water en Co. NIEUWE RIJN 59 TEL. 30728 MORGEN HEROPENING MOLENLAAN 35 VOORSCHOTEN Beleefd aanbevelend, M. A. VAN ENGELEN—OLSTHOORN GEVRAAGD. Wegens teleurstelling vragen wij: Wegens uitbreiding: Hotel, Café, Rest. 't KARREWIEL TE KOOP GEVRAAGD: voor zelfbewoning, minstens 4 slaapk., voor zien van ruime garage of ruimte voor garage en tuin. Brieven onder no. 5032 aan het bureau van dit blad. 2 Gevraagd leerling mo- dinettes. Meisjes die van school komen en 15 jaar worden kunnen zich nu jaarlijkse opslag) 14 da- fen vakantie en 4% va- antietoeslag Aarmeiden G. Biesot, Herengracht 84. Leiden, tel. 30268. 2 A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door net gespe cialiseerde trouwautobe- drijf, Zeemanlaan 12a Di rectie: De Jong tei 23055 7 pers autos Keuze uit zwarte, zilvergrijze of wit te bruidscoupe 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau phine 1960. Erkende bonds-autorijschool „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- sangweg 52. Woubrugge, tel. 286; Leiden tel. 26753 2 Sierteelt Het adres voor in- en verkoop huur en verhuur van alle sier- teeltvergunningen. ook alle inlichtingen hierover J Elstgeest, Roelofarends- veen. tel 01713—291. 2 Fiat 600 Multipla com binatiewagen 1957, zeer zuinig met benzinever bruik, netjes in lak en be kleding. Inruil en finan ciering mogelijk. Garage J. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4a, Leiden, tel. 25259. 2 Te koop aangeboden: 2 nieuwe kamerdeuren m. kozijnen. Telef. 01710 32857. 2 Aangeb.: kinderwagen en box met boxkleed. Tul penstraat 8, 's avonds na 19.30 uur. 2 Poedels aangeboden. middenslag gitzwart en kerngezond, 11 wek n oud kampioensafstamming met stamboom, alleen aan par ticulieren. G. v. d. Zwet, Voorstraat 2, R.A.Veen. 2 Scooters. 7 in zeer goe de staat verkerende Ves- pa's 1958; 2 Lambretta's, zo goed als nieuw; 1 NSU prima. Voll. garantie, fi nanciering. Gebr Huisman Hogewoerd 66-68. Leiden tel. 31292—22962. 2 2e hands scooters, reeds vanaf 250.-; 2e hands mo torrijwielen, reeds vanaf 150.-; 2e hands bromfiet sen. Gebr. Huisman, Ho gewoerd 66-68, Leiden, tel. 31292—22962. 2 Mevr. Heldring vraagt- voor haar gezin met 4 schoolgaande kinderen op gewekte hulp in de huis houding. in- of extern. Veel vrij. Tel. 01761 -4738 2 Med. anal, zoekt gestof feerde kamer m. kookg. Br. onder no. 992 bur. bl. 2 Leert DAF rijden Een voudiger. goedkoper Inl bij Gebr. Van Ulden. DAF dealer. Verdamstraat 6. te lef. 23041 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. 2 2 Opel Rekord 1958 en 1959, resp. 45.000 en 60.000 km. -gereden verkeren in prima staat, aan rij ding vrij tegen interessante prijzen met 3 maanden gerantie. Inruil en financiering mo gelijk. Gar. J. v. d. Meer, Hoge Riindijk 4a, Leiden, tel. 25259. 2 Hout, board en triDlex Hangkasten, legkasten en keukenkasten „Wienese" ladders, trappen en stei gers voor loodgieters, schilders, aannemers en timmerlieden Fabrieks prijzen Komt vriiblijvend eens prijs vragen en kij ken. „De Houthal'', Hoge woerd 99, tel. 22536.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5