7W$LMÜ.W. II. „De Natuurvriend" vergaderde Burgerlijke Stand Meisje verdronken Felle hooibrand Kortebaandraverij goed geslaagd Laatste Berichten WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 EEN KOMKOMMER VAN EEN VIS HET BEGINT er de schijn van te krijgen, dat ook onze nuchtere en van nature bijna wantrouwende volksaard bij tijd en wijle en dan vooral in de tijd, dat de komkom mers welig tieren, aangestoken wordt door de sensatie. Ook hier kennen we „Monster-van-Loch-Ness"-verha len. Vorige week bijvoorbeeld. Die geschidenis van het monster, dat er gens op de visgronden in de Noord zee verschalkt zou zijn door een dood gewone Nederlandse trawler. Alle verwarring begon bij iemand, die al horend zijn .iek brak over het 1 meter twaalf, dat knerpend door kwam van het goede IJmuidense visserijschip de „Emma". „Een vis gevangen van twaalf meter", schreeuwde de beste radioman van de rederij, die eigenaresse is van de Emma. De komkommers in allerlei vormen en afmetingen begonnen voor zijn ogen te dansen. De kom kommer begon kuit te schieten in het kantoor van de rederij, in IJmuiden, in Nederland, in alle bladen en blaad jes. 1 meter 12" spelde de schipper van de Emma, toen hem enkele uren later nog eens de maat werd ge vraagd (vanwege de besomming??) „Hel blauw gekleurd, lekker dik, een grote kop en zilveren vlekken". „Oh, dan is het maar een konings- vis", concludeerde men ijverig. In het Natuurhistorisch museum te Lei den, waar men over het algemeen dol is op monstertjes, al zijn het dan maar koningsvissen, wilde men het beest wel hebben. Toen vorige week vrijdagmorgen enkele Leidse heren in witte jassen, met determinatieboeken en zo, langs de kade van IJmuiden liepen te ijs beren in afwachting van de komst van de „Emma", zaten ook de jon gens van radio, tv, bladen en blaad jes startklaar om de thuisvarende trawler met het potlood en de came ra te enteren. „Niet dringen lui" werd er geroe pen, toen het schip afmeerde", laten we de buit en het nieuws eerlijk delen op een perscomerentie, al is het dan maar een koningsvis". DE SCHIPPER haa nog nooit zo'n „welkom thuis" gehad. „We willen de ko-nings-vis," scandeerde het koor geleerde heren, terwijl het journa listieke gedeelte, dat ter verwelko ming aanwezig was, de laatste hand legde aan de inleiding: „Boot met bot en monster legt aan" .Er werd een visje uit het ruim gehaald. Het begon met de staart en het eindigde in een bloederige hap in de vissen- nek. De kop werd IC meter verder aan de reling aan den volke getoond. De geschiedenis van het monster eindigde in een droeve aftocht. Hier en daar liep men in zakboekjes on- kostenrekeningen bij te werken retourtje Breda-IJmuiden, groene met uitjes, bakkie koffie.Het beest werd afgevoerd, niet naar Leiden, maar naar de vismeelfabriek om als een poederige parel uit de komkommertijd voor de zwijnen ge worpen te worden Leifis praehistoricus naar Thailand met Deense archeologische expeditie In november zal de heer H. R. van Heekeren, wetenschappelijk ambte naar eerste klasse aan het Rijksmu seum voor Volkenkunde in Leiden, met een Deense archeologische expe ditie naar Thailand vertrekken. Dit is de tweede maal, dat de heer Van Heekeren met een Deense archeolo gische expeditie naar dit land gaat. De eerste expeditie vond plaats van november 1960 tot maart 1961. Thailand is voor de heer Van Hee keren, die als praehistoricus in het voormalige Nederlands-Indië heeft gewerkt, geen onbekend land. Hij heeft daar indertijd als krijgsgevan gene van de Japanners aan de be ruchte spoorlijn gewerkt, waarbij hij reeds allerlei praehistorische ontdek kingen deed. Damwand. De dienst van ge meentewerken heeft het afheien en stempelen van de sleuf voor de dub bele rioolduiker en de schachten van de Sweilandbrug over de Poelwete ring gegund aan de firma L. P. v. d. Geer Zn te Voorschoten voor een bedrag van ƒ23.500. Vierde vliegerwedstrijd van Leidse Jeugd-Tour CENTRALE VERWARMING P.T.T.- GEBOUW AANBESTEED Door de Rijksgebouwendienst te 's Gravenhage werd onderhands aan besteed: het aanbrengen van een centrale verwaringsinstallatie in het telefoongebouw aan de Breestraat te Leiden. Voor dit werk werden zes firma's uitgenodigd, welke van hoog naar laag als volgt inschreven: N.V. Bronswerk, Rotterdam 198.010 gulden; N.V. Wolters en Dros te Amersfoort 193.531; Installatie Bu reau M. P. de Wilde te Leiden 179,670 gulden; N.V. v.h. C. A. Toetenel te 's Gravenhage 179.200; N.V. Deerns en Westeringh te 's Gravenhage 178.720; N.V. Deerns Techn. Instal latie Bureau te Rotterdam f 178.445. De gunning is nog aangehouden. HONGAARSE KUNST IN BALLINGSCHAP Maandag 28 augustus zal in het Leidse academiegebouw het congres en de tentoonstelling „Hongaarse kunst in ballingschap" van de „Mi kes Kelemen Kör" (vereniging van jonge Hongaarse intellectuelen in Nederland) officieel geopend wor den. De tentoonstelling in het acade miegebouw bevat inzendingen uit elf landen. Na de opening zal het Ned. Madrigaalkoor onder leiding van Herman Strategier de „Missa brevis" van Kodaly uitvoeren. „400 JAAR ROMEINSE BEZETTING" VERLENGD Vooral om scholieren in de gele genheid te stellen de tentoonstelling „400 Jaar Romeinse Bezetting" in klassicaal verband te bezoeken, heeft men de duur van de tentoonstelling verlengd van 20 augustus tot 1 ok tober. Sedert de opening, 24 juni jl., is de tentoonstelling redelijk be zocht. Ongeveer 5000 bezoekers heb ben de kans benut, de interessante collectie, die uit alle delen van Ne derland in het museum van Oudhe den te Leiden bij elkaar gebracht is, te gaan zien. Sinds enkele dagen kan men in de hele stad weer jongelui vinden, die min of meer geslaagde pogingen doen een vlieger op te laten. Er zullen er ongetwijfeld nog vele bijkomen en er zullen er ook velen ,bui" gaan. Dit is voor de jongelui van de „Leid- se-Jeugd-Tour" het sein om voor de vierde maal een vliegerwedstrijd te organiseren. Deden er de eerste maal twintig mede, vorig jaar werd het comité overspoeld met deelnemers. 140 jongelui kwamen met hun vlie gers naar het terrein aan het Zwarte Pad achter de Gasfabriek. In de week van 21 t/m 25 augustus zullen er op twee avonden weer tien tallen vliegers de lucht ingaan. Een avond voor de kleintjes beneden 10 jaar; een avond voor de groteren van 10 jaar en ouder. Door ziekte en dienstplicht heeft 't comité van de „Leidse-Jeugd-Tour" nog niet voldoende mankracht om alles in goede banen te leiden. Maar ongetwijfeld zullen jongens uit de wielerwedstrijden komen helpen, opdat geen „vliegeniers" afgewezen hoeven te worden. Als er niet vol doende helpers zijn, moet het aantal deelnemers nl. beperkt worden. De punten, waarop bij de wedstrijd wordt gelet zijn de volgende: 1 model en afwerking; 2 manier van oplaten; 3 snelste boven wind; 4 rustig staan. Bij model en afwerking doet de maat er niet toe. Er wordt op gelet of de vlieger netjes geplakt juist ge toomd en aardig versierd is. Model bouwen geeft extra punten. Wie van de jongeren probeert het weer eens om een mooi model (mannete, vrouwtje, scheepje, vlinder) in de lucht te brengen? Dus tot de 21e augustus aan het Zwarte Piad. Maandag 21 augustus, 's avonds 7 uur voor deelnemers tot 10 jaar; dinsdag 22 augustus, 's avonds 7 uur, voor deelnemers van 10 jaar en ouder. Tervrjjl maandagavond 'n groot aantal Natuurvrienden probeerden de laatste sporen uit te wissen van de geslaagde tentoonstelling „Aqua Hortus '61" hielden de overige leden zich tezelfdertijd bezig met het be studeren van de eisen, waaraan een goed ingericht aquarium moet vol doen. De heer H. Been en, die deze eisen aan de Leidse Natuurvrienden zou voorhouden, werd even na achten verwelkomd door de 2e voorzitter, de heer P. Geertsema. De heer Beenen besprak uitvoerig het keuringsreglement van de Ned. Bond „Aqua-Terra". De opzet van dit reglement, dat door de bonds- keurmeesters wordt gehanteerd bij de beoordeling van de aquaria, is de leden te wijzen op fouten, die vele liefhebbers dikwijls onbewust ma ken. Tevens is dit reglement erop ge richt, de aquarium-bezitter de hel pende hand te bieden bij het beoefe nen van zijn liefhebberij. Aan de hand van vele kleurendia's werd de leden de weg gewezen, hoe een en ander aangepakt dient te worden. De eerste dia toonde reeds de plaats, welke het aquarium dient in te ne men in het interieur. Spr. wees erop, dat op dit punt al zeer veel fouten worden gemaakt. De heer Beenen gaf op zeer goede en deskundige wijze vele aanwijzin gen en tips op het gebied van ver zorging en inrichting van aquaria. Geboren: Arthur Richard z.v. G. R. C. Chaves en E. L. Verdier; Lo- dewijk Johannes z.v. J. P. Verstee- ge en H. M. J. v. d. Weijden; Jac ques Johannes Theodorus z.v. H. J. Heetwinkel en J. T. Post; Marinus Cornelis z.v. M. C. Pleune en J. den Aantrekker; Dirk z.v. D. v. Eek en E. S. Kerkman; Maria Helena Astrid d.v. J. G. M. v. Leek en E. M. T. Verbr-j; Hans Leonard z.v. P. van Loo en H. v. Heusden, Arina Christi na d.v. J. Hoek en H C. Hoogerdijk- Robertus Anthonius Marinus z.v. A. Q. F. v. Leeuwen en J. M. Tetteroo; Olaf z.v. G. W. Harmsen en J. Joore; Elisabeth Petronella d.v. A. P. Tims en J. Philippo; Astrid d.v. F. L. Wie- senfeld en A. G. H. Bos; Gijsberta Maria Christina d.v. H. J. Siebert en C. C. W. v. d. Pol; Wilhelmina Hillegonda d.v. J. P. Disseveld en W. Swagers; Ivo Auke Leonardus Maria z.v. J. O. de Lange en A.'M. Hendriks; Wilhelmina Maria d.v. L. J. Harting en W. M. Koole; Robert z.v. N. Luijendijk en T. Boxum; Koenraad Albert z.v. J. Lau en A. Pluis; Nicolaas z.v. N. Zonneveld en A. A. Mac Lean; Jacoba d.v. K. Wit- tekoek en A. v. Leeuwen; Adriane Katarina d.v. P. L. Lems en M. P. v. d. Meer; Roelof Wilhelmus z.v. G. A. v. d. Burg en L. v. d. Bent; Anna d.v. B. C. Slegtenhorst en C. C. De- veling; Rudolf Gerard z.v. H. J. de Jcngh en F. E. Veldhorst; Johanna d.v. W. Heijstek en C. Verbaas; Ali- da Lucia Maria d.v. L. J. v. Schagen en C. A. M. Heijkoop; Ferdinand Philippüs Johannes z.v. P. A. Hui zing en M. J. E. Meijer, Enrico z.v. B. v. Hooidonk en M. Bon, Milo Fer ry Antonius Theodorus z.v. J. R. Dest en J. P. M. v. Winden; Marjo lein d.v. J. Muusse en E W. v.d. Bos. Gehuwd: J. A. v. Vliet en M. J. Ha- braken. Overleden: C. M. Kienjet 52 j., e.v. H. J. de Heiden; A. W. Bretveld 8 j., d.; A. A. Looijestein. 71 j., m.; A. P. Verwer 71 j., m. Leidse Agenda DONDERDAG 17 AUGUSTUS Symphonie Kamerorkest Con cert in de Remonstrantse Kerk, 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk museum ,.De Lakenhal" 15 juli-4 septTentoonstelling van de Rembrandtprijs (werken van Kees Verwey); 22 juli-5 aug.: Bloe mententoonstelling. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17 00 uur. Dinsdag 10 00 tot 12 30; 14.00 tot 17.00; 18 30 tot 20 00 uur Woensdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur Donderdag 10.00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00 uur Vrijdag 10 00 tot 12 30; 14.00 tot 17.00; 19 00 tot 20 30 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Die Liebe in Wien", a.l. Dgl 2 30. 00, 9 15 u znd 2 15. 4 30. 7 Ou 9 15 uur Casino: „De vloek van Franken stein", volwassenen. Dgi. 2 30. 7 00, 9 15 u znd. 2.15 4.30 7 00 9 15 uur Lido: „Alles draait om Conny", alle leeft Om 9.15 u.: „Om zonden huilt men later", volw. 's Morgens 10.30 uur: „Sjors van de rebellenclub" alle leeftijden. Dgl. 10.30, 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: „O sole mio", alle leeft. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 2 30 4 45 7 00 9 15 uur Studio: ,,'n Tikkeltje diefstal", a.l. Dgl 2.30, 7.00, 9 15 u-; znd 2 30 4 45 7 00 9 15 uur Rex: „De avonturen van prins Valiant", 14 j. Dgl 2.30. 7 15. 9 15 u.; znd 2.30. 4.45. 7 15 9 15 uur. APOTHEKERSLIENST Avond- en nachtdienst apotheken Geopei.d voor spoedeisende gevallen: apotheek 'Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. BOSKOOP Crescendo-kamp 1961 Evenals vorig jaar is de r.k. korf balvereniging „Crescendo" weer met haar adspiranten op kamp geweest. Ditmaal viel de keus op Noord-Bra bant, met name het dorpje Loon op Zand. Maandag 7 aug. na de H. Mis van 9 uur vertrokken 38 adspiran ten vanaf de Hartebrugskerk. Na een reis van een kleine 3 uur bereikten zij de plaats van bestem ming: de kampeerboerderij van de heer Kuypers. Toen de dames de slaapgelegen heid ,'n koeienstal, hadden verkend, werden de slaapzakken met hooi ge vuld. Inmiddels hadden de jongens de tent opgezet. Geslapen kon er dus worden. Om 2 uur werd de vlag ge hesen, waarna men de bossen introk om van de buitenlucht te genieten. De eerste middag was het prachtig weer en de overtollige energie werd gespuid met diverse spelletjes. 'sA- vonds werd de wijde omgeving ver kend, waarbij een van de allerklein sten nodig iets wilde verstoppen, het geen onder grote hilariteit ook ge beurde. Het doel, het vinden van een ven, werd na enig zoeken bereikt. Geslapen is er de eerste nacht bijna niet. Het laatste geluid in de dames afdeling werd om 2.30 uur v.m. nog gehoord, terwijl om 3.40 v.m. de vroegsten zich lieten horen. De jon gens waren iets eerder onder de wol, maar werden ook eerder gewekt door een koppel ganzen, die om een praatje verlegen schenen. Op dinsdagmorgen kreeg de tent het erg zwaar te verduren onder een flinke bries. Toen het weer opklaar de was dit door het dak waar te ne men! Verhuizing naar de schuur volgde. De kleintjes brachten de ochtend door in het dorp, terwijl de ouderen een spoor uitzetten voor een speur tocht in de namiddag. Deze tocht werd enthousiast gevolgd en bleek te leiden naar een uitstekende zwem- gelegenheid. Voor woensdag stond er een bezoek aan de Efteling op het programma. Hèt weer verleende alle medewerking zodat de tocht wandelend kon wor den gemaakt. De vele attracties ble ken' voor groot en klein grote aan trekkingskracht te bezitten. Om 3 uur vertrok de gehele troep naar het prachtige zwembad van de Efteling. Donderdagmorgen werd om kwart voor acht in het dorp de H. Mis bij gewoond. Na afloop van de H. Mis kwam tot grote verrassing de voor zitter, de heer Spijker. Tot 1 uur vermaakten de kinderen zich op de boerderij. De oudere jongens hebben de boer geholpen met hooien. De grotere jongens kregen 's avonds verlof om de kermis in Tilburg te bezoeken, onde leiding van twee leid sters. Vrijdagmorgen zijn allen naar het dorp geweest om souvenirs te kopen. Enige leiders hadden ondertussen de voorbereidingen getroffen voor de olympische middag. De groep werd voor deze sportmanifestatie in vie ren gesplitst. Er zijn sportprestaties geleverd met hardlopen, verspringen, hoogspringen, estafettelopen, touw trekken en busje trappen. Men kon hiermee punten verkrijgen. De groep die de meeste punten had veroverd kreeg een kleine verrassing, 's Avonds werd deze prachtig geslaagde kam- peerweek, geslaagd zowel wat het weer betreft als de gezelligheid, be sloten met een kampvuur. En zo kwam zaterdag dan weer de dag van vertrek. Al de bagage werd bij elkaar geraapt en in tassen en koffers gestouwd. Na de stallen grondig te hebben schoongemaakt (het was echt wel nodig) wachtte de groer op de auto. Om 2.30 uur stond deze voor en stapten de 38 kampeerders(sters) in om de terug reis te aanvaarden. Zo kan weer een jaar geteerd worden op deze onver getelijke vakantie en intussen naar getelijke vakantie en uitgezien wor den aar een volgend kamp. Maandagavond is het vierjarig dochtertje van de familie Z., wonen de Rijerskoop 355, in de achter de woning lopende sloot verdronken. Sinds half vier werd de peuter ver mist. Nadat informeren en zoeken geen resultaat had opgeleverd werd met dreggen begonnen. Te ongeveer 10 uur 's avonds werd hèt stoffelijk overschot van de kleine in de sloot gevonden. TUNNELBOUW VORDERT LANGZAAM Hoewel er nu wat meer voortgang is gekomen in de werkzaamheden ten behoeve van de bouw van de verkeerstunnel onder de oostelijke oprit van de hefbrug, zal het nog wel geruime tijd duren vóór het ver keer van deze tunnel gebruik zal kunnen maken. Bij de aanbesteding van de tunnel, op 11 januari 1960, werd bepaald dat twintig maanden na het begin van de werkzaamheden het werk gereed moest zijn. Deze termijn is thans bijna verstreken doch men is pas op de helft van het werk. Met het heien van de beno digde betonnen en houten palen, in totaal 424, is men thans gereed. De tunnel voor het snelverkeer wordt verdeeld in 15 vakken waarvan er nu 8 gereed zijn. Met de bouw van de rijwieltunnel moet nog worden aangevangen. Dit kan echter pas wanneer de verkeerstunnel in zijn geheel gereed zal zijn. Beide tunnels zullen bestaan uit twee banen. Tot nu. toe werd reeds 1600 kubieke me ter beton verwerkt. De grootste oorzaak van de ver traging wordt wel veroorzaakt door het gebrek aan vakkundig personeel. Thans zijn de vooruitzichten echter wat gunstiger en vordert het werk wat sneller. Niettemin zal het nog wel tot eind 1961 duren voor de snel verkeerstunnel gereed zal zijn, terwijl men verwacht dat het geheel in het voorjaar 1962 gereed zal zijn. Dan zal het aSpect van de kom van het dorp ten oosten van de hef brug weer een verandering hebben ondergaan. Het blijft echter voor de meeste Boskopers een raadsel, waarom niet eerst de weg van Boskoop naar Gouwsluis is afgemaakt. Dit gedeelte ligt reeds enkele jaren vrijwel ge reed op het wegdek na. Met enkele provisorische voorzieningen had men dit deel voor het verkeer open kun nen stellen. Met de verdwijning van de laatste woning, die aan de Wad- dinxveense kant is afgebroken ten behoeve van de tunnelbouw, is weer een stukje oud Boskoop, waar aan vele herinneringen zijn verbon den, verdwenen. Nadat het meerde re weg- en Gouweverbredingen heeft overleefd en aanvankelijk ook nu weer zou blijven staan, is het door de gewijzigde plannen toch aan de slopershamer niet ontkomen. In de eerste plaats was in deze woning ge vestigd het café „Ons Genoegen" van de familie Tasma, terwijl er in de onmiddellijke nabijheid de pleis ter- en speelplaats voor de leugd was. Er was altijd wel iets, waar de jeugd zich mee kon vermaken. De aanlegsteiger voor de Boskoopse boot, met een wachtlokaal voor de passagiers en het bestelkantoor voor het vrachtvervoer. Later, toen er een rijwielzaak is was gevestigd, werd op het nabijgelegen braak liggende stuk grond, door de afbraak van hotel Klaassen, menige voetbalwedstrijd gespeeld. RIJPWETERING Gisteravond omstreeks zeven uur brak brand uit in de tot de nok toe gevulde hooiberg van de landbouwer M. Heemskerk. De brand is ontstaan door hooibroei. Aangewakkerd door de sterke noordwesten wind vorm de de brandende hooimasse een groot gevaar voor de aangrenzende stal met rietendak en het woonhuis. Door krachtdadig optreden van de plaatselijke brandweer, die spoedig ter plaatse was konden deze panden echter behouden blijven. Later op de avond arriveerde ook het brandweer korps uit Roelofarendsveen met groot materieel. De gehele nacht werd het vuur met zeven stralen be streden. Hedenmorgen werd met man en macht begonnen het hooi uit te gooien terwijl nog steeds het vuur uit het hart van de barg oplaaide. Tegen de middag had men 't vuur bedwongen. De hooioogst moet ech ter als verloren worden beschouwd. De vrij aanzienlijke schade wordt door de verzekering gedkt. Door het kordate ingrijpen van de brandweren van Rijpwetering en Roelofarendsveen is zeker erger voorkomen. HOOGMADE Seminarie-actie een succes. In café v. d Eng waren de leden van het parochiële actie-comité bijeen ter bespreking van een agendapunt: „Wat gaan we doen, nu de inzame ling van het bedrag hetwelk de pa rochie was opgelegd voor de nieuw bouw van het seminarie zo voorspoe dig is verlopen". Na de opening met gebed door de voorzitter, de heer Poncin, en een hartelijk welkom in het bijzonder tot pastoor Olsthoorn, uitte spreker zijn grote vreugde over het slagen van deze actie. Een woord van dank aan allen parochianen en vooral aan degenen, die steeds de ophaaldienst hebben verzorgd. Dat deze actie zeer goed is geslaagd, moge blijken uit de be dragen, welke in de drie en een half jaar zijn binnengebracht, waarvoor vijf jaren waren gepland. Nu reeds kon de penningmeester, de heer Th. Pouw. nadere gegevens verstrekken, dat de 16250, welke door de parochie moest worden op gebracht. kon worden afgedragen, opgehaald in 1958, 4820; 1959 4304; 1960 4147; 1961 2362 tesamen met de kerstcollectes van 1210, is de 16250 ruim gehaald. Wit-gele Kruis. Daar het comité nu nog over een tijd van l1/* jaar beschikt wat be- NOORDW1JK Wala won de course Ondanks de minder goede voor uitzichten in de vroege mo'rgen, wat het weer betrof, kan de Harddrave rij-vereniging „Prinses Irene" toch op een goed geslaagde course terug zien. Om tien uur klaarde de lucht wat op en dank zij een flinke bries uit zee bleef het tot na de draverij droog en hebben vele liefhebbers kunnen genieten van een sportieve en spannende kamp op de mooie baan van de Koningin Wilhelmina- boulevard. Tevens was deze draverij een welkome afleiding voor de vele gasten, die in de badplaats vertoe ven, omdat het in het geheel geen strandweer was. Van de 23 ingeschreven paarden verschenen er 17 aan de start, een lastig getal omdat in ieder omloop met een stilstaand nummer gereden moest worden, waarvan Wala, het beste kanspaard, al direct profiteer de door in de eerste omloop 't stil staande nummer te trekken. De eerste omloop werd verreden in twee afdelingen en hierbij wisten zich di rect te plaatsen Us Hompie, Un Ga min, Vaut Mieux K., terwijl een kamprit tussen Yvonne Heny en X Parisien Bond ten gunste van Yvon ne Heny uitviel. In de tweede afd handhaafden zich direct Radbout, Truax Scott, Tiende van Zola, Wala en na een kamprit tegen Tarzan Hol- landia G wist Wachtel P. zich in de tweede ronde te werken. In de twee de omloop werd door 5 paarden een onmiddellijke beslissing verkregen t.w. Wala, Radbout, Truax Scott, Yvonne Heny en Us Hompie. Bijzon der spannend werd de derde omloop, waarbij de snelsten waren Wala. Radbout en Yvonne Heny tegenover Truax Scott en Us Hompie, die de vierde en vijfde prijs deelden. De grote strijd ging toen tussen Rad- bcut, Yvonne Heny en Wala. Hierbij kwam Wala als eerste ui* de strijd, 2 Yvonne Heny. 3 Radbout. Na afloop van de course had een bijeenkomst plaats in hotel „De Zeeleeuw", waarbij de voorzitter van de Harddraverij-veo'niging, de heer B de Jong, de winnaars hartelijk fe liciteerde, in het bijzonder de heer J. P Stijvers, de eigenaar van het winnende paard Wala. In een geestig speechje reikte hier na dr. G. A. Schalij, voorzitter van de Bond voor Kortebaandraverij en in Nederland, de prijzen uit, waarbij hij zijn waardering uitsprak over het enthousiasme van. de bezoekers in Noordwijk, blijk gevende van 'n gro te waardering van dit grootse evene ment. zowel van de paardenliefheb bers als voor de gasten van de bad plaats. De Toto-opbrengst was in to taal 6049,50. TELEXVERBINDING HERSTELD Vanmorgen is de teiexverbinding tussen Oost- en West-Berlijn, die maandag door de Oostduitse PTT was verbroken hersteld. Voor het verbreken van de ver binding is geen reden opgegeven. De telefoonverbinding met West-Du:ts- land is evenwel nog niet nersteld- Nederlandse kustvaarder gezonken Drie opvarenden vermist Voor de monding van de Eems, bij het Duitse eilandje Langeoog, is van middag de Nederlandse kustvaarder „Hunze" in een zware grondzee ge raakt en gezonken. Naar van de zijde der rederij, „Lemmer Boot" te Groningen wordt meegedeeld, bevonden zich drie per personen aan boord. Het waren ka pitein E. Karei, 64 jaar, uit Gronin gen; stuurman C. Troost, 41 jaar, uit Leek en matroos H. Hesling, 31 jaar uit Groningen, aangenomen wordt dat zij zijn verdronken. Het scheepje was op weg naar Gro ningen met een lading stukgoed. Om streeks half elf vanochtend heeft zich aan boord vermoedelijk een explosie voorgedaan, tengevolge waarvan de Hunze 6 snel is gezonken. Het scheep je mat 140 ton. treft deze actie, gaan de gedachten uit naar het plaatselijk bestuur van het Wit-gele Kruis, welke zich ge plaatst ziet voor de moeilijke taak van het bouwen van een eigen wijk- gebouw. Dat ook hier veel geld voor nodig is, bleek uit de uiteenzetting op deze vergadering. Besloten werd te trach ten in deze resterende tijd de actie voort te zeten voor genoemd gebouw. Voor een nadere uiteenzetting worden circulaires rond gezonden, welke zonodig door het bestuur wor den toegelicht. BODEGRAVEN Goede vangst van B.H.S.V.-leden. De Bodegraafse Hengelsportver eniging hield zaterdagmiddag een karperwedstrijd in de Goudse Vaart. Er namen ;0 hengelaars deel, die in totaal 23 bovenmaatse karpers ge vangen hebben. De grootste karper werd gevangen door de heer D. Joor (56 cm), die daarmee beslag legde op de Ouderijn wisselbeker. De prijzen werden verder gewon nen door: F. van Wijk 212*/i cm., J. M. Hellingerwerf 202'/2 cm., C. van Duuren 192 cm., D, Joor 55 cm., W. van Dijk 51 cm., W. Holtrop 49 cm. NOORDWIJK Reddingsdemonstraties aan Duin- damse Slag De groep Noordwij- kerhoutse leden van de Noordwijkse Reddingsbrigade geeft zaterdag a.s. reddingsdemonstraties aan de Duin- damse Slag. Aanvang half vier. Aan deze demonstraties werken alleen die Noordwijkerhoutse leden mee, die pas gedurende één jaar lid zijn van de NRB. Marktberichten LEIDEN, 15-8. Vette varkens Aanvoer 59 varkens Noteringen per kg levend gewicht: zware varkens geen notering; lichte varkens 185- 1.90; slagersvarkens 1.91-1.95; zeugen 1.65-1.70. Handel redelijk; geringe aanvoer. BODEGRAVEN, 15-8. Kaas - Aan voer 51 partijen. Noteringen: le kw. 2.18-2.22, 2e kw. 2.10-2.17, extra kw. 2.45. Handel kalm. ROTTERDAM, 15-8. Vee. Totale aanvoer 4289; weekaanvoer 4311; koeien 210. gebruiksvee 620, vette kalveren 669, graskalveren 290, nuch tere kalveren 230, varkens 10. lopers 41, biggen 77, paarden 67, veulens 60, schapen 184, geiten 31. Prijzen: koeien 330-345 280-315 260-275; vet te kalveren 260 270, 2.30 260, 200-220; graskalveren 450, 360, 260; nucht re kalveren 80, 68, 58: lopers 125. 110, 95; biggen 75, 70, 55: sl paarden 280, 260, 240; schapen 125. 100 90; lam meren 100, 90, 80: kalf- en melkkoei en 1290, 1160, 990; vare koeien 930, 750, 650; vaarzen 960 760, 670; pin ken 610, 500, 420. Koeien, aanvoer gewoon, handel lui. prijzen als gis teren; vette kalveren, even kleiner, slepend wat gedrukt: graskalveren, iets meer, kalm, iets gedrukt; nuch tere kalveren, korter goed, prijshou dend; lopers en biggen kerter stroef, niet geheel prijshoudend; sl.paarden als vorige week, tamelijk, ruim prijs houdend; schapen en lammeren, iets minder, redelijk, als gisteren; kalf- en melkkoeien, even minder, kalm, stabiel; vare koeien korter, matig, vooral niet hoger; vaarzen en pinken, '•edeliik. flauw konstant. ROELOFARENDSVi.FN, 14-8. Bloemen Asters 12-27. Irissen 16- I.14, Ornithogalum 5-22. Liatrix 13- 30. Montbretia 12-':8, Anemonen 8- II, Dahlia's 20-47. Troschrvsanthen: Delightfull 51-69 p. bos: idem geplo zen: Delightfull 10-16 Migoli 14-23, White Hope 11-22, Brei*hner 25-27, Regalia 15-18. Am. Anjers: rose sim 4-17, rode sim 4-10, G.J. sim 7-8. witte sim 6-8, fanfare 4-9, Harvest moon 5-7, Skyline 8-8 V,, Tangerene 7-9, Brenner 4-7. Babyrozen 7-18, Super star 14-24 p stuk. WOERDEN, 16-8 Kaas Aanvoer 127 partijen. Ie kw. 2.17-2.22, 2e kw. 2 12-2.16, extra kw. 2.48. Handel kalm

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2