RIJNSTREEK Docos nam afscheid van zijn moderator pater V. Moons ofm Verduistering van 150 duizend gulden bij Rotterdams bedrijf Blikseminslagen in Leiden en Oegstgeest Burgerlijke Stand Bij „levend ganzenbord"-spel te Alphen kwamen velen in echte cel VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Sportman en „Observer" met hart en ziel Het korte tijdsbestek tussen de in middels van vakantie teruggekomen pater V. Moons en zijn a.s. vertrek naar zijn nieuwe standplaats in Am sterdam, heeft het Docos-bestuur aangegrepen, om na afloop van de training van Docos 1 en 2 en zijn in middels beëindigde vergaderingen van de jeugd- en elftalcommissie in de cantine van de Kikkerpolder een spontane afscheidshulde aan de schei dende adviseur te bereiden. De voorzitter van Docos, de heer P. Biegstraaten, opende de rij der sprekers en gaf in vogelvlucht een opsomming der verdiensten van de vertrekkende adviseur, die in 'n „ge heel ander pak" stak dan zijn voor gangers. De pater kende de klappen van de zweep bij jeugdbeweging en andere sportvereniging door voor afgaande adviseurschappen. De pa ter voelde zich bijzonder aangetrok ken tot de sport en de voorzitter Woningbouw. De N.V. Natio naal Grondbezit te 's-Gravenhage heeft het bouwen van 52 „Smitswo ningen" in Leiden Zuid West opge dragen aan de N.V. Aannemingmaat schappij Panagro te Warmond. Stadsgehoorzaal. De dienst van gemeentewerken heeft namens het college van b. en w. het veranderen van de centrale verwarming van de Stadsgehoorzaal om deze geschikt te maken voor het gebruik van olie in plaats van kolen, opgedragen aan de firma J. P. Schulte en Lestraden te Sassenheim. De bouwkundige werk zaamheden, die hiervoor nodig zijn, onder meer het bouwen van een schoorsteen, verden opgedragen aan de Bouw- en Exploitatiemaatschappij B. J. Huurman Zn., N.V. te Lei den. JUNIORENTOURNOOI. „VICUS ORIëNTIS". Op zondag 20 augustus a.s. vindt in het sportpark „De Leidse Hout" het jaarlijks Junioren-toernooi van de Leidse Korfbalvereniging „Vicus Oriëntis" plaats. Aanvang der wed strijden 10 uur. Vicus O. zal op deze dag tevens gastvrouwe zijn van een Engels 12- tal, dat tegen een drietal Leidse combinaties zal uitkomen. De deelnemende twaalftallen zijn: Poule A: Engeland, Algemene-com- binatie, Crescendo-combinatie, Vicus O.-combinatie.. Poule B: Algemene A, Fluks A, Phoenix A (Den Haag), Ready A (Den Haag), Vicus O. A. Poule C: Crescendo A, Fluks B, KNS A, Morskwartier A, Vicus O. B. Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN Aquarium- en terrariumtentoon- stelling tm. 13 augustus in de Hor tus Botanicus. Geopend van 1022 uur 's Zondags van 1222 uur. Stedelijk museum „De Lakenhal" 15 juli-4 septTentoonstelling van de Rembrandtprijs (werken van Kees Verwey); 22 juli-5 aug-: Bloe mententoonstelling. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17.00 uur. Dmsdag 10 00 tot 1230; 14.00 tot 17.00: 18 30 tot 20 00 uur. Woensdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur Donderdag 10.00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00 uur Vrijdag 10 00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 19 00 tot 20 30 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 11-18 aug. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Die Liebe in Wien", a.l. Dgl. 2.30, 00, 9 lb u znd. 2.15, 4.30. 7.0u. 9 15 uur. Casino: „De vloek van Franken stein", volwassenen. Dgl. 2 30, 7 00. 9 15 u.; znd. 2.15. 4 30. 7.00 9 15 uur. Lido: „Alles draait om Conny", alle leeft. Om 9.15 u.: „Óm zonden huilt men later", volw. 's Morgens 10.30 uur: „Sjors van de rebellenclub" alle leeftijden. Dgl. 10.30, 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: „O sole mio", alle leeft. Dgl. 2.30. 7.00, 9 15 u.; znd. 230. 4.45 700, 9 15 uur. Studio: ,,'n Tikkeltje diefstal", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd 2 30. 4 45. 7 00, 9 15 uur. Rex: „De avonturen van prins Valiant", 14 j. Dgl. 2.30, 7.15, 915 u.; znd 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. dankte hem voor al het werk in het belang van Docos verricht, waarbij hij speciaal memoreerde zijn grote bijdrage tot het zojuist verschenen jubileumnummer bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Docos. De heer A. Dusée, voorzitter der Nederlandse Katholieke Sportbond, afd. voetbal in het district Leiden, had uit hoofde van zijn functie met ruim 20 geestelijk adviseurs van voetbalclubs in het district Leiden te maken en overplaatsingen en be noemingen zijn aan de orde van de dag. Hij vergeleek de orde der Fran ciscanen met de militaire strijdmacht waarin ook overplaatsingen en wij zigingen plaats vinden, die men soms moeilijk kan begrijpen en verwer ken. Hij herinnerde zich het juiste aantal jaren dat pater Moons bij Do cos was geweest, want in die periode van ruim 4 jaren had spreker 2 auto ongevallen gehad, waarna de pater hem persoonlijk was komen opzoe ken. De heer Dusée prees de activiteit van de scheidende adviseur, daar 't hem was opgevallen dat zowel bij thuis- als uitwedstrijden van elftal len van Docos, de pater steeds „langs het lijntje" te vinden was. Ook bij trainingsavonden en andere activi teiten van Docos kon men de pater steeds terugvinden, zo zelfs dat niet-katholieke kringen hem bij de opbouw van de Docoscantine „de bouwpater" noemden. De heer G. Ouwerling, aanvoerder van Docos, sprekend namens zijn elftal, waardeerde in pater Moons zijn ambitie en medeleven voor de verrichtingen van zijn elftal. Zijn afscheidswensen liet hij vergezeld gaan van 'n kisjte sigaren namens 't eertse elftal. Tenslotte dankte pater Moons voor alle lof hem toegezwaaid. Hij droeg de sport een warm hart toe indach tig de spreuk „Mens sana .in corpore sano" Een gezonde geest in 'n ge zond lichaam. Reeds in zijn op leidingsjaren tot priester had hij steeds de sport beoefend en 't speet hem vaak geen actief spelend lid van 'n sportverenieing te kunnen zijn. In het clubblad verschenen in het afgelopen seizoen steeds artikelèn on der de naam „Observer". Hij gaf thans het geheim prijs, dat hijzelf deze biidragen had geschreven. In deze artikelenreeks liet hij de kri tiek niet achterwege en deed hü de gevoelige plekken uit de doeken. Voor vele aanwezigen klonk het als een verrassing dat de pater on der deze schuilnaam zijn gedachten steeds openbaarde. Nadat allen nog 'n tijdje in 'n ge zellig samenzijn bijeen waren ge weest. nam pater Moons van ieder afzonderlijk afscheid. EINDE V AKANT1F.BF.ZTGHEDEN „OM DE DOORBRAAK" Dank zij de activiteiten van een dames-comité, onder leiding van de dames A. M. Brandt-van Dijk en J. v. d. Wilk-v .d. Zeeuw, heeft de jeugd van de Speeltuinvereniging „Om de Doorbraak" wederom drie weken achtereen genoten van een aantal zeer attractieve vakantiebezigheden. Naast de gebruikelijke attracties, zoals film- en cabaretvoorstellingen, omvatte het programma tevens een aantal dagtochten naar bekende recreatie-oorden en werd o.m. een bezoek gebracht aan „Groenendaal", het Staatsbos te Noordwijkerhout en Plaswijk bij Rotterdam. Als sluitstuk van de vakantie, dat tevens het hoog tepunt is geworden, brachten de jeugdige vakantiekangers(sters) gis teren met twee autobussen een be zoek aan de omgeving van Arnhem, alwaar met o.m. een boottocht op de Rijn, gevolgd door een bezoek aan Ouwehands Dierenpark een onver getelijke dag werd doorgebracht. Als extra verrassing werden zij gisteravond op de Hoge Rijndijk op gewacht door het Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht", dat de laatste kilometers naar de speeltuin muzikaal opluisterde. Na een geanimeerd hos-concert in de speeltuin, kregen allen nog een zak met versnaperingen en een ijsje mee naar huis en behoorden de „Om de Doorbraak"-vakantiegenoegens- 1961 weer tot het verleden. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 14 augustus 1961 tot en met 28 augustus d.a.v. ter gemeen tesecretarie, afdeling Openbare Wer ken (Stadhuis, kamer 111), voor een ieder ter inzage zal liggen een door de Raad dezer gemeente in zijn ver gadering van 7 augustus j.l. vastge steld uitbreidingsplan „Leiden, Cro- nesteinsepolder 1961", met daarbij behorende bebouwingsvoorschriften, betrekking hebbende op gronden, begrensd door het Rijn-Schiekanaal, de Trekvliet en ongeveer door de spoorlijn Leiden-Woerden, zulks met intrekking van het voor dat gebied geldende uitbreidingsplan en van gedeelten van uitbreidingsplannen. Leiden, 10 augustus 1961. De Burgemeester voornoemd, J. C. van Schaik, Wethouder-loco-burgemeester HOOGSTE ONDERSCHEIDING VOOR NEDERLANDSE GLADIOLEN IN BRUSSEL Op een door de Koninklijke Bel gische Gladiolusvereniging in de Rijksplantentuin te Brussel gehou den internationale Gladiolententoon- toonstelling, was ook de Nederland se Gladiolusvereniging met een uit gebreide collectieve inzending ver tegenwoordigd. Ruim 5000 stengels in meer dan honderd variëteiten waren daartoe door de Nederlandse kwekers beschikbaar gesteld. De inzending verwierf de hoogste onderscheiding, namelijk de medaille van Z.M. de Koning der Belgen. RADIO TELEVISIE (Advertentie) Tijdens het onweer, dat hedenmor gen omstreeks tien uur, kort maar hevig boven Leiden woedde, is de bliksem, naar ons bekend geworden is, tweemaal ingeslagen n.l. in Oegst geest en Leiden. In de Duivenvoordestraat te Oegst geest sloeg de bliksem in vlak naast de schoorsteen. Onder de pannen ontstond een begin van brand, maar de bewoners hebben de zaak zelf kunnen klaren, voordat de brand weer arriveerde. In Leiden trof de bliksem de schoorsteen van een huis in de ,Mi- rakelsteeg, bewoond door de familie Mink. Het rookkanaal werd openge scheurd, waardoor alle voorwerpen in de kamers werden bestoven door een menigte zwarte, vette roetvlok- ken. Ook werd een gat in het dak ge slagen. In de Mirakelsteeg bleef het bij een inslag, een begin van brand werd hier niet geconstateerd. De brandweer heeft hier een handje ge holpen om de zaak provisorisch op orde te brengen. Geboren: Ronny, z.v. J. Eradus en M. J. v. d. Ing; Johanes, z.v. N. Riet kerken en M. S. Kamphues; Maria Christina, d.v. J. A. Kemmeren en W. C. T. Janssen; Jenneke, d.v. W. v. d. Linden en J. van Putten; Pier re Johannes, z.v. P. J. van Rijn en B. A. Pesschier; Klazina Ariena, d.v. A. Klinkenberg en J. Kraijenoord; Geertuida, d.v. D. Bazuin en E. M. Smink; Petra, d.v. R. Jongedijk en M. van Kesteren; Peter Cornelis, z. v. C. Segaar en M. Tuijthoff. Gehuwd: L. A. Dirkse en M. C. Go- defroy; A. J. van Lienden en J. Dek ker; S. F. C. Heerman van Voss en F. S. J. Dantuma; P. M. van Leeu wen en W. A. Kattestraat; J. P. H. F. van Rooij en M. C. J. de Romijn; H. Stik voort en H. P. Meinders; B. P. Kop en M. E. Duijverman; A. C. Boer en J. C. Ju; J. T. Straathof en E. J. de Wolff;; II. Overvliet en J. P. Swanenburg; A. van Milaan en P. J. de Wit; D. Marck en T. M. Hop. Overleden: W. C. J. van Veen, 24 jr., man; L. P. A.- Delfosse, 50 jr. man. ZOETER W OUDE- LEIDERDORP VOETBALVERENIGING „MEERBURG" EINDELIJK „ONTDOOID" Nadat Meerburg enige jaren „be vroren" is geweest, is het nu einde lijk zo ver, dat er weer aktiviteiten gemeld kunnen worden. Het plan, aan de komende competitie deel te nemen, kan verwezenlijkt worden. Om enigszins beslagen ten ijs te komen, wordt er reeds enige weken getraind en is, ook deze week reeds een selectiewedstrijd gespeeld. En nu is het bestuur reeds zover, dat er weer wedstrijden uitgeschreven kun nen worden, hoewel nog niet op eigen terrein omdat de kleedgelegen heid nog ontbreekt. Een tijdelijk kleedlokaal zal door de vereniging in eigen beheer geplaatst worden. Daarvoor is een daartoe geschikt gebouwtje aangekocht, dat door de leden zelf geplaatst zal worden. Aanstaande zaterdag 12 augustus, wordt er gevoetbald op het RCL- terrein aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp. Het eerst aan de beurt zijn de Meerburg asp. a die de strijd aanbinden tegen de RCL asp. a om 2.30 uur. Op dezelfde tijd wordt ook ge speeld RCL asp. bMeerburg asp. b eveneens op het RCL-terrein aan de Hoogmadeseweg. Voor de volgende week staan er nog meer wedstrijden op het pro gramma voor senioren en junioren. We hopen hierover nog nadere me dedeling te doen. TER AAR Concourssuccessen Het meisjes koor van de Chr. Gemengde Zang vereniging „Looft den Heer", dirigent de heer M. J. Markx, behaalde op het concours te Woerden in de 3e afde ling een le prijs met 324 punten. STOMP WIJK PUZZELRIT H.V.S. VAN DE BAAN Door een ambtelijke pennestreek is de gehele organisatie van HVS voor de puzzelrit van zondag 13 aug. 1961 tevergeefs geweest. Door de Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland is vergunning geweigerd voor deze puzzelritomdat zoiets niet mag in de maanden juli en augustus en bo vendien niet gestart mag worden vóór 1 uur op zondag. Gedeputeerde Staten zijn namelijk bevreesd dat de puzzelrit het verkeer in een chaos kan veranderen, waar mee de vakantiegangers en toeristen niet gediend zijn. Of deze argumenten steekhoudend zijn, valt wel te be twijfelen, wat echter niet wegneemt, dat HVS door maatregelen van ho gerhand niet in staat is de puzzelrit te laten verrijden en daardoor velen het genoegen van een prettige tocht in de omgeving moet ontzeggen. Wel werd door GS geadviseerd om de puzzelrit medio september a.s. te laten verrijden doch dat stuit weer op andere bezwaren o.a. dat voor vele deelnemers dan weer de sport beoefening een grote plaats inneemt. Het is meer dan zonde van alle zor gen en het vele werk dat met de or ganisatie verband houdt, maar er is nu eenmaal niets aan te doen. Schen kers van prijzen en deelnemers: TOT VOLGEND JAAR. LISSE Valse schaamte tegenover zijn vrouw is voor de 52-jarige procura tiehouder Sdinsdagnacht gearres teerd op verdenking van verduiste ring de voornaamste drijfveer ge weest tot zijn geraffineerde boek houdkundige manipulaties, die de Rotterdamse firma W. van Driel's Stoomboot- en Transportonderne mingen N.V. uiteindelijk bijna 150.000 gulden hebben gekost. Opgeklommen van ondergeschikt ambtenaar bij de gemeentelijke dienst van sociale zaken in Rotter dam tot procuratiehouder en ver trouwensman van een vooraanstaand bedrijf, heeft hij zestien jaar op veel te grote voet geleefd, zijn vrouw in de waan brengend dat hij een fors salaris verdiende, aanmerkelijk meer dan in feite het geval was. Belast met de berekening en uit betaling van de salarissen, kende hij zichzelf eenvoudig elke maand een vaste „toelage" toe en jaarlijks kwam daar nog een aantrekkelijk „tan tième" bij, die het gezin een grote mate van welstand gaven: goede stu diemogelijkheden voor zijn zoons, lange vakanties en auto's van allure. De volkomen verbijsterde vrouw ver nam de waarheid pas maandagmor gen, nadat S„ juist teruggekeerd van vakantie in Alassio, door zijn directie ter verantwoording was geroepen. Veertig uur later werd de procura tiehouder gearresteerd, het nerveuze spel met interne kasstukken, frau duleus geïnde chèqques en verschui vingen van termijnbetalingen een spel dat de man op de rand van een psychische crisis had gebracht was uit. Het begon in 1945 De man is reeds in l9-'ö met zijn manipulaties begonnen, zo heeft men na twee dagen van verhoor kunnen vaststellen. S. in 1942 aangesteld als sous-chef promoveerde toen tot chef van de administratie, een func tie waarin hij voortdurend hoge geldbedragen, voor salarissen e.d.. onder zijn berusting kreeg. In 1943 volgde zijn benoeming tot procura tiehouder, die zijn macht en aanzien uitbreidde. S. was daarmee niet al leen de directe chef van de kassier geworden, maar ook voor direktie en relaties de vertrouwensman van het bedrijf. Een man tegen wie niet de minste achterdocht werd gekoes terd en zo is het gebleven tot maandag jl. De feitelijke aanleiding tot alle na righeid was het lage salaris, waar mee S. in 1942 zijn nieuwe betrek king aanvaardde. De zeer geschool de man, in het bezit van vele boek houdkundige eri andere diploma's, wilde zijn vrouw de illusie van een nieuw leven van welstand geven. En dat gelukte hem ook, doordat zijn vader hem in de oorlogsjaren maan delijks een vaste toelage schonk. In april 1945 was dit laatste niet meer nodig. S. was opgeklommen tot chef van de administratie en had daarmee een mogelijkheid gekregen om zij» inkomsten op andere wijze uit te breiden. En zo begon het noodlottige spel. Een geraffineerd spel, dat echter te veel lacunes had om het tot in lengte van dagen te kunnen voortzetten. S. heeft het zestien jaren achtereen vol gehouden, ondanks regelmatige con troles van drie onafhankelijk van el kaar werkende accountantsinstellin gen. En zelfs voor de geroutineerde politiemannen is het nog een raadsel dat het allemaal heeft kunnen gebeu ren voor de-procuratiehouder, die in alle opzichten meewerkt bij het onderzoek, trouwens ook Eenvoudige methode. De methode om aan extra geld te komen was op zich vrij eenvoudig: de procuratiehouder ontving iedere maand van zijn kassier een bedrag van vele duizendeij guldens en be taalde daarvan de salarissen. Later verrekende hij het verschil door de man enige contanten terug te ge ven plus een intern kasbewijsje, een notitie, dat hij het restant in zijn bezit had gehouden om daarmee an dere betalingen te kunnen doen. Die interne kasbewijzen waren de „sleutels" van de fraude. Want de kassier boekte die niet in, legde ze als waardepapier bij het geld en kreeg daarvoor later weer contanten of een ander bewijsstuk terug. Boekhoudkundig bleef de kas dus al tijd „in evenwicht". Het alles beslissende probleem hoe de kasbewijsjes, die na de verreke ning eenvoudig verscheurd werden, later te kunnen verzilveren, loste S. op door frauduleus chèques te innen van relaties. De meest geslaagde pro cedure was dit om een voorbeeld te nemen met een werf, waaraan Van Driel's (een dochteronderne ming van de staatsmijnen) de schuld voor de bouw van een schip in ter mijnen afbetaalde. De overboekin gen geschiedde via de procuratie houder het bedrag was 80.000 gul den en de zaak werd in de boeken verwerkt. Dat klopte dus allemaal. Maar beslist niet de bedoeling was, althans van de directie, dat S. enkele dagen later naar de werf stapte, zich verontschuldigend dat een fout was gemaakt: niet het gehele ter mijnbedrag had moeten worden over gemaakt, doch slechts de helft. „Er waren namelijk moeilijkheden met de belastingen", die de andere helft had moeten ontvangen. De procura tiehouder ondervond begrip. De werf, die de goede klant niet graag wilde verliezen, schreef een chèque-aan- toonder uit voor 40.000 gulden, gaf hem aan S. mee, die op zijn beurt het geld incasseede en de voor hem riskante kasbewijsjes met zijn kas sier verrekende. In de boeken van Van Driel's bleef alles bij het oude, de werf verschoof eenvoudig een ter mijnbetaling en ook de procuratie houder was weer voor enige tijd uit de zorgen Juridisch heeft de zaak daardoor een merkwaardig aspect gekregen: is er sprake van verduistering (bij Van Driel's) of van oplichting (van de werf)? BELGISCH KONINGSPAAR NAAR SPANJE TERUG. In tegenstelling tot bepaalde ge ruchten, wordt van welingelichte zij de in de Belgische hoofdstad ver klaard, dat koningin Fabiola in uit stekende gezondheidstoestand ver keert. Inmiddels is het Belgische konings paar vrijdagmiddag omstreeks het middaguur per vliegtuig naar Span je vertrokken voor hervatting van de door het overlijden van kardi naal Van Roey onderbroken vacan- tie. Het koningspaar zal logeren bij de gravin van Saldes, een zuster van koningin Fabiola. ALPHEN AAN DEN RIJN HAZERSWOUDE Eerste gastheer- Het voetbal team van de r.k.s.v. „St. Bernardus" zal op 20 augustus a.s. als eerste gastheer fungeren van het weer springlevend zijnde Meerburg. Zowel het eerste als het tweede elftal van de Meerburgers zullen op het St. Bernardus-terrein tonen, dat zij hun sport nog niet verleerd zijn enbij andere verenigingen heb ben geleerd. „St. Bernardus" 2 heeft op 20 augustus de eer om te twaalf uur het tweede elftal van Meerburg te ontmoeten. De „klassieker" St. BernardusMeerburg vindt hierna, om twee uur, plaats. De baten van laatstgenoemde wedstrijd komen ten goede aan de kas van de Groenen- dijkse bejaarden. Meerburg zal zeer zeker haar aan hang weer geheel willen terugwin nen door een goed te spelen wed strijd en wellicht een revanche voor de 32 nederlaag die de Zoeterwou- ders bij het scheiden van de voet- balmarkt, enkele jaren geleden, door St. Bernardus kregen toegediend. RUPWETERING R.K.V.V. „Rijpwetering" A.s. zaterdag 12 en zondag 13 aug. zullen de voetballiefhebbers weer kunnen genieten van enkele interessante, vriendschappelijke oefenwedstrijden, die het bestuur vai. de v.v. „Rijpwe tering" voor een drietal elftallen heeft vastgesteld. Om te beginnen komt morgen (zaterdag) het eerste elftal op eigen terrein uit tegen Rijnsburgse Boys 2. Aanvang 's avonds half zes. Rijpwetering zal dan in de volgende gewijzigde samen stelling spelen: Doel: W. Schoo; ach ter: C. Weenink en J. Bakker; mid den: Th. Hogenboom, Herm. Wee nink en W. Bakker; voor: C. Zoete melk, P. v. d. Geest, Ton v. d. Meer, G. Weenink en Jan Verstegen. Zondag 13 aug. speelt Rijpwete ring 3 thuis tegen DOSR 4 om 12 uur, terwijl Rijpwetering 2 om half drie de strijd aanbindt met Wet. Boys 2. Alle wedstrijden worden ge speeld op het terrein aan de Oud- Adeselaan. OUDE-WETERING PASTOOR G. J. A. SARABER 45 JAAR PRIESTER Op dinsdag 15 augustus a.s. hoopt pastoor G. J. A. Saraber de dag te herdenken, waarop hij 45 jaar gele den priester werd gewjjd. In verband met het feit, dat kort geleden het 25-jarig pastoorsjubileum van de parochieherder van St. Jaco bus de Meerdere werd gevierd, zal er geen feestviering zijn. Wel worden de parochianen verzocht op die dag eens extra voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de pastoor te bid den en - zo mogelijk - de nader aan te kondigen H. Mis bij te wonen. Ongeveer half oktober zal de vie ring plaats hebben van het vijftig jarig bestaan van de Rijksmiddel bare Tuinbouwschool te Lisse. Deze onderwijsinrichting werd in juni 1911 opgericht. Er is een commissie ge vormd onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, algemeen voorzitter van de Koninklijke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur en burgemeester van Hillegom. Een be perkt gedenkboek zal worden sa mengesteld. Half december zal er een feest avond voor de leerlingen worden gehouden, waarvan het programma door hen zelf zal worden ontwor pen. VOORSCHOTEN Geboren. Arnoud Augustinus Ja cobus, zn van J. J. v. d. Zalm en L. A. Struijs; Marieke, dr van W. A. Hiddema en J. Chr. Slingerlandt; Monique Marie, dr van J. H. C. Hootsmans en M. M. B. Janssen; Ro bert Martinus Silvester, zn van M. H. v. d. Berg en J. H. Gerritsen; Monique, dr van M. K. H. Wagten- donk en E. Teske; Anthonius Leo- nardus, zn van J. Th. Parlevliet en M. E. Steenbergen; Lucas Petrus, zn van Th. M. Pelser en J. H. M. v. d. Veer; Bernhard Petrus Franciscus, zn van L. v. d. Pols en J. C. M. van 't Westende. Getrouwd. J. P. Kalishoek en W. L. Koppe. Overleden. Elizabeth Looijestijn, e.v. A. W. Zoetemelk, 66 jr; Wilhel mus Schrijvers, 46 jr. Ook donderdag bracht de nodige drukte en vertier in Alphen aan den Rijn voor wat het Vakantiespel der 1300 kinderen betreft. Algemeen spelleider F. M. Ponsioen introdu ceerde voor het eerst in Alphen het levende ganzenbordspel en het spe len door de 1300 kinderen die mede onder zijn hoede waren gesteld. Vijf tig adressen moesten ze middels het ogen gooien met een dobbelsteen „aandoen". Er waren 18 vaste pos ten. Er werd enthousiast gespeeld. Ook de ouderen bleken er „in" te zitten. Zij verleenden alle mogelijke en gevraagde medewerking. ,De enige die van het spel „gewin" heeft geteld, was de patat-kraam aan de Prins Bernhardlaan. 41 groe pen waren zo gelukkig om daar te recht te komen. Dat kostte de orga nisatie wel geteld 451 zakjes pata tes. Er waren nauurlijk ook velen die in de „cel" terecht kwamen. Een heuse cel op het politiebureau Maar ze hadden het er gelukkig best naar hun zin, want menig groepje was te leurgesteld als het door een volgende werd „verlost". De leiding beschouwde deze mor gen tevens als de dag van de gele verde beste prestaties. De route was namelijk ca. 8 km lang waarlangs de kinderen hun begin en eindpunt moesten vinden. Daarom kregen ze ook een diploma hiervoor. De winnende groepen ?ijn- klei ne jongens. Techn. school, leiding mej. J. v. d. Bosch; grote jongens, idem, mej. M. Dusoswa; kleine meis jes „Nabij", leiding mej. Hooyer: grote meisjes „Bethel", leidster mej. Duiker. De prijzen werden iri'de kantine van Baronie N.V. des middags uit gereikt door mej. Sprey. Voordien had de leiding alle tijd en vaardig heid nodig om de vry ingewikkelde berekeningen tot een oplossing te brengen, een inspannend werk waar mede ze om ongeveer twaalf uur konden beginnen, nadat om 11.30 uur door het luiden van alle kerkklok ken in de gemeente het einde van het spel was aangekondigd en de door de groepleiding verzorgde lijs ten konden worden ingezameld. Des middags werd in Baronie een poppentheatervoorstelling van Tom Poes en de wonderpillen verzorgd door Bert Brugman. De grappige de cors welke snel verwisseld konden worden, droegen veel bij tot welsla gen van het geheel. Daar kregen de kinderen van de directie een reep chacolade, waarmede de kinderen weldra letterlijk mee in de maag zaten. Het fraaie zonrijke weer sloot alle problemen vöor een vlotte af werking van de programma radicaal uit. Marktberichten LEIDEN, 11-8. Vee Resp. aan voer, prijzen, handel: stieren, aan voer 9; melkkoeien 50, 975-1300, rus tig; vette koeien 300, 2 80-3.40, rede lijk; vare koeien 94, 625-1050, rustig: vette kalveren 150, 2.40-3 00, vlug; nuchere kalveren 26. 1.70-1.90, rede lik; vette schapen 270, 105-118-130, vlug; vete lammeren 800, 80-100, ma tig; zeugen 40, 350-475, redelijk; schrammen 182, 80-115, redelijk; big gen 684, 64-70-75, redelijk; geiten, aanvoer 14; totale aanvoer 2784; weideschapen 167, 81-85-87, vlug. Kaas Aangevoerd 29 partijen Goudse kaas en 3 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse le kw. 2.16-2.22, 2e kw. 2.10-2.15; Leidse le kw. 2.60. Handel kalm. TER AAR, 10 aug. Groente Augurken: fijnbasterd 1.09; basterd 0.92; grof A 0.80; grof 0.58-0.60; CD 0.57; idem 2 0.45; idem groot 0.32; E 0.43; idem afw. 0.19 alles per kg.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2