DUINSTREEK „Toonkunst" en „Volksmuziekschool" samengevoegd tot één stichting Aanvulling agenda Leidse raad Laatste Berichten VACANTIE ADRESSEN DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Ernstige financiële moeilijkheden dwingen gemeente tot maatregelen Op het gebied van het muziekon derwijs aan amateurs zijn in Leiden twee gesubsidieerde instellingen werkzaam, te weten de Maatschap pij voor Toonkunst en de Stichting Volksmuziekschool. Laatstgenoemde stichting is in 1955 op initiatief van de gemeente opgericht door de ge meente, de Maatschappij voor Toon kunst en een viertal schoolbesturen gezamenlijk. De Volksmuziekschool Is In de 6 jaren van haar bestaan uit gegroeid tot een bloeiend instituut met een uitstekende reputatie, dat momenteel ca. 600 leerlingen telt. Ook de muziekschool van de Maat schappij voor Toonkunst, die in 1959 haar 125-jarig bestaan herdacht, mag zich in een grote belarfstelling ver heugen; in de laatste jaren is het aantal lerelingen zelfs bijzonder snel gegroeid: van ca. 250 in 1950 tot ruim 1300 thans. Laat de belangstelling voor het muziekonderwijss aan beide scholen dus niets te wensen over, ten aan zien van de exploitatie, zowel van de Volksmuziekschool als van de mu ziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst doen zich moeilijkheden voor. Het feit dat de Stichting Volks muziekschool destijds is opgericht door de gemeente Leiden en een aan tal particuliere instellingen, heeft tot gevolg gehad dat de stichting niet werd rekend als overheidslichaam in de Pensioenwet 1922. Daardoor, en gezien het feit, dat het sluiten van particuliere pensioenverzekeringen financieel niet mogelijk bleek, bleef het personeel der stichting tot op heden verstoken van pensioenrech ten. De moeilijkheden bij de exploita tie van de muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst zijn van nog gecompliceerder en ernstiger aard, al heben zij eveneens voorna melijk betrekking op de rechtspositie van het lerarencorps. Ook hier heb ben de leraren afgezien van do aanspraken op pensioen ingevolge de Algemene Ouderdomswet en de Al gemene Weduwen- en Wezenwet geen pensioenrechten, en valt er om financiële redenen niet aan te den ken voor hen particuliere pensioen verzekeringen te sluiten. Bovendien zijn de salarissen der leraren laag en is de wijze, waarop de salarissen worden bepaald, volkomen verou derd. De leraar ontvangt nl. als sala ris een bepaald percentage (thans 100) van het lesgeld, dat voor de door hem gegeven lesuren wordt ont vangen. Zij komen daardoor niet in aanmerking voor de wettelijke so ciale voorzieningen, als kinderbijslag, ziektekostenvergoeding enz. Verhoging van de lesgelden en daarmede van de salarissen, is niet of nauwelijks meer mogelijk. De le raren ontvangen nu, al naar gelang zij als gewoon leraar of als hoofdle raar worden aangemerkt, in het al gemeen een salaris van 175,— of 225,per wekelijks klokuur per jaar zonder periodieke verhogingen. De onderscheiding gewoon leraar- hoofdleraar is vrij willekeurig; zij hangt in elk geval niet af van de be voegdheid van de leerkracht, doch veeleer van factoren als anciënniteit e.d. Ontevreden Door dit alles heerst onder de le raren van de muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst grote ontevredenheid. Indien in salariëring en rechtspositieregeling geen verbe tering wordt gebracht, is de moge lijkheid niet denkbeeldig, dat tal van leraren ontslag zullen nemen Overneming door de gemeente, waarbij het personeel kan worden opgenomen in het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds, achten b. en w. de enig aanvaardbare weg; de vor ming van een gemeentelijke stich ting, welke figuur ook in verschil lende andere gemeenten is gekozen, verdient de voorkeur boven het om zetten van de school in een gemeen telijke school omdat bij een gemeen telijke stichting buitengemeenteliikc kringen bij het bestuur van de school kunnen worden betrokken; een zo danige stichting biedt voorts het voordeel, dat zij zelfstandig aan hpt rechtsverkeer kan deelnemen. Samenvoeging Het naast elkaar bestaan van twee gemeentelijke instellingen voor ge lijksoortig muziekonderwijs achten b. en w. evenwel minder juist Naar hun mening is het logisch en effi ciënt om, indien het verzoek van de Maatschappij voor Toonkunst wordt ingewilligd, van de gelegenheid ge bruik te maken het muziekonderwijs te coördineren en de Toonkunst mu ziekschool en de Volksmuziekschool samengevoegd tot één school, onder het beheer van de te vormen ge meentelijke stichting te brengen Uiteraard brengt samenvoeging van beide genoemde scholen proble men van organisatorische maar voor al van pedagogisch-didactische aard mede. Momenteel vertoont het on derwijs aan beide scholen vrij grote verschillen; met name wordt op de Volksuniversiteit aanmerkelijk meer aandacht aan het algemeen vormend muziekonderwijs besteed dan aan de Toonkunstmuziekschool, waar in hoofdzaak privé instrumentaal on derwijs wordt gegeven. Een goede basis voor een muziek-didactische opzet voor de te vormen school is gevonden in het zgn. „Structuurplan Muziekschool", dat is ontworpen door de Rijksinspecteur voor het Muziek onderwijs iDt plan gaat er van uit, dat de leerlingen, na een basisoplei ding (algemeen vormend muziekon derwijs) worden opgleeid tot een zo danig peil, dat verantwoorde amateu ristische muziekbeoefening mogelijk is. Zeker in de eerste jaren van de opleiding kan, ter besparing van kos ten, het instrumentalen onderwijs in groepjes van 2 a 3 leerlingen worden gegeven, terwijl voorts veel aandacht moet worden besteed aan samenspel. Volgens het plan kan de muziek school gelegenheid bieden tot verde re muzikale opleiding, doch dan te gen zodanige tarieven, dat de kosten daarmede geheel of grotendeels wor den gedekt. Bij het overleg is overeenstemming bereikt over de statuten van de even tueel te vormen stichting, waaraan b. en w. de naam ..Stichting Leidse Muziekschool" zouden willen verbin den. Tekort Een belangrijk, zo niet het belang rijkste aspect van de onderhavige aangelegenheid is de vraag, welke fi nanciële consequenties voor de ge meente aan de oprichting van de Stichting Leidse Muziekschool zullen zijn verbonden. Er dient rekening te worden ge houden met de mogelijkheid, dat binnen afzienbare tijd verhoging van de salarissen nodig zal zijn. Volgens de in de leeskamer ter inzage gelegde berekening wordt het uiteindelijk te verwachten jaarlijkse exploitatiete kort geraamd op ƒ141.000,—. Ter vergelijking diene, dat op de gemeen tebegroting 1961 voor de muziek school van de Maatschappij voor Toonkunst 32.000,en voor de Stichting Volksmuziekschool 40.000 is uitgetrokken. Globaal berekend kan de verho ging van de gemeentelijke uitgaven derhalve worden gesteld op 141.000 72.000 69.000. Burgerlijke Stand Geboren: Bernhard Petrus Fran- ciscus, z.v. L. v. c.. Pols en J. C. M. van 't Westende; Cornelia Johanna Maria, d.v. T. W. Loos en G. M. van Klink; Petrus Johannes, z.v. J. Schrama en J. J. Schiferli; Henry Jozef, z.v. H. Boekee en W. Overdijk; Robert, z.v. M. Boezaard en E. de Raad; Paul, z.v. G. v d Werken en A. Letter. Overleden: G. Vlieland, man, 56 jaar; W. C. P. Breugelmans dochter, 2 maanden; J. van den Burg, echt- gen. v. C. M. F. Zonneveld, 59 jaar; F van Rijnswou, man. 73 jaar, H. B. Emmerik, man, 79 jaar; K. Rempt, man, 65 jaar. LISSE Lustrum-„Tour de Lisse" gaat maandag van start Voor deelname aan de „Tour de Lisse", welke het eerste lustrum be leeft, blijkt wederom zeer veel be langstelling te bestaan bij de jeugd van de bollenstreek. De deelname is zo groot, dat de tourleider een grote groep jongelui heeft moeten teleur stellen. Het officiële programma is thans verschenen, voorzien van een zeer waarderend woord van burge meester mr. Th. M. J. de Graaf, die deze wijze van vrijetijds- en vakan tiebesteding zeer waardeert. De „Tour de Lisse" heeft niet alleen bij de jeugd, doch ook bij de ouderen een enorm enthousiasme losgebrand, aldus de burgemeester, zodat dit jeugdfeest tot een algemeen gewaar deerd sportfeest is geworden. Betreffende de organisatie van de Tour werd reeds een en ander mede gedeeld in ons blad. Thans is bekend welke ritten gereden zullen worden, deze zullen zijn: 7 aug, 7 uur; start le etappe Ploe- LISSE Duivensport Uitslag van de wedvlucht „De Oude Blauwband" vanaf St. Ghislain, afstand 209 km. deelname 64 vogels. Gelost 11.30 uur, aankomst eerste duif 15.01 uur met een snelheid van 992 meter, laatste prijs duif 15.23 uur. Totale uitslag prijsduiven: K. Ippel 1; J. van Dijk 2, 6, 7, 8, 15, 16; Th. van der Ploeg 3, 4, 5, 11, 12; A. Hoogeveen 9, J. van der Ploeg 10. Uitslag van de wedvlucht „De Luchtklieevrs" vanaf Ghislain (209 km), deelname 138 vogels. Gelost 9.30 uur, aankomst eerste duif 13.08 uur, laatste prijsduif 14.20 uur. Tota le uitslag prijsduiven: H. van Reste ren 1, 12; Roodenburg 2; J. Duiven voorden 3; K. van Diest 4, 9, 18, 19, 22; P. Bernee 5; G. C. Degger 7; A. van der Poel 8, 10, 25, 27. gëntijdrit 10 ronden op de baan van het Gem. Sportpark te Lisse; 8 aug. 7.15 uur: 2e etappe over het gehele parcours (18.8 km); 9 aug. 7.15 uur: 3e etappe 4 ronden over gehele parcours; 14 aug. 7.15 uur: 4e etappe 4 ron den over gehele parcours; 15 aug. 7 uu: 5e etappe tijdrit over een afstand van 5 km, met start en finish op de baan van het Gem. Sportpark; 16 aug. 7 uur: 6e en laatste etappe 3 ronden gehele parcours (14 km). De uitreiking van de beschikbare medailles en wisselbekers en vele andere schitterende prijzen is vast gesteld op 29 augustus met een gezel lige feestavond voor alle deelnemers in café-rest. „Taveerne", Lisse. Door Rijkspolitie en EHBO is alle medewerking toegezegd, terwijl de firma J. Reijerkerk uit Lisse als toer- mecanicien zal meerijden en de deel nemers alle hulp zal bieden of zelfs van een nieuw rijwiel zal voorzien wanneer zulks nodig mocht blijken te zijn. Er wordt uitsluitend gereden op gewone toerfietsen. Alle rijwielen zullen vooraf gekeurd worden. De algehele leiding van de Tour de Lisse 1961 zal weer in de goede handen zijn van „Tourbaas Jan van Reste ren". De burgemeester van Lisse is uitgenodigd om het startschot te los sen. GEM. AANKONDIGING YVACHTVERPODEN VOOR DE HOUTSTRAAT EN DE KLOKSTEEG Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter Openbare kennis, dat zij hebben besloten wachtverbo- den in te stellen voor de Houtstraat voor de zuidzijde - an de rijbaan en voor de Kloksteeg, voorzover gele gen tussen het Rapenburg en het Pieterskerkhof, voor beide zijden van de rijbaan. Afschriften van deze besluiten zijn verzonden aan de Hoofdingenieur- Directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minis ter van Verkeer en Waterstaat aan gewezen verenigingen, behartiging van verkeersbelangen ten doel heb bende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 10 juli 1961, G.S. no. 839, hebben goedge keurd een plan van uitbreiding met betrekking tot gronden, gelegen ten zuidoosten van de Boerhaavelaan (het partiële uitbreidingsplan „Lei- den-Houtkwart.ier-zuid II 1961") met de daarbij behorende bebouwings voorschriften, vastgesteld door de Gemeenteraad bij besluit van 20 maart 1961, no. 89, met intrekking van de voor dat gebied geldende ge deelten van uitbreidingsplannen. Het goedgekeurde plan c.a. ligt voor een ieder ter inzage ter ge- gemeenetsecretarie, afdeling Open bare Werken (Stadhuis, kamer 111). Leiden, 1 augustus 1961. De Burgemeester voornoemd F. H. VAN KINSCHOT De volgende voorstellen zal de ge meenteraad van Leiden op maandag aanstaande te veertien uur nog be handelen: Voorstel tot het intrekken van het raadsbesluit d.d. 10 juli 1961 inzake benoeming van de heer H. S. Steh- mann tot leraar schilderen aan de ge meentelijke bedrijfstechnische school. Thans voorgesteld de heer H. Klee- vens. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de ge meenteraad, mevrouw I. Geelkerken- Brusse (vacature Mr. Dr. H. D. M. Knol). Benoeming van leraren aan de ge meentelijke bedrijfstechnische school. Voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw F. L. Raimond-Bouwman uit haar betrek king van tijdelijk lerares aan de ho gere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middel bare meisjesschool. Voorste] inzake het oprichten van de Stichting Leidse Muziekschool. 15000e OP AQUA-HORTUS. De tentoonstellingscommissie van „Aqua-hortus 1961" verwacht dat vrijdagavond de 150000e bezoeker (ster) de controle van deze aqua rium-tentoonstelling zal passeren. Hem of haar wacht, evenals de 10.000e, een aardige attentie. Zoals we reeds berichtten, is deze tentoonstelling verlengd t.m. 13 aug. Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN Schilder- en bloemsierkunst-ten- toonstelling t.m. 13 augustus in La kenhal Geopend van 1022 uur 's Zondags 122L uur Aquarium- en terrariumtentoon stelling tm. 13 augustus in de Hor tus Botanicus. Geopend van 1022 uur 's Zondags van 12—22 uur. Stedelijk museum „De Lakenhal" 15 juli-4 sept.: Tentoonstelling van de Rembrandtprijs (werken van Kees Verwey); 22 juli-5 aug.: Bloe mententoonstelling. NOORD WIJK AAN ZEE Mooi vuurwerk te Noordwijk aan Zee. De Noordwijkse Evenemen tencommissie kan over het vuurwerk, dat winsdagavond op het strand voor hotel „De Zeeleeuw" werd afgesto ken tevreden zijn. Vele duizenden mensen genoten van het schitterende schouwspel. De toeschouwers bleken over het algemeen van oordeel te zijn, dat dit het mooiste vuurwerk was, dat on der auspiciën van de actieve Evene mentencommissie tot nog toe in dit seizoen werd afgestoken. Midgetgolfwedstrijden om de „Cou pe Carven". Flink belangstelling bestond er voor de jaarlijkse wed strijden voor badgasten, op de banen van hotel „Huis ter Duin", met als inzet de mooie zilveren trophee „De Coupen Carven", voor het eerst uit geloofd in 1959 en tot dusver gewon nen door de heer Coebergh uit Rot terdam. Deze midgetgolfwedstrijden werden thans gewonnen door de heer H. Pfleger uit Mülheim-Ruhr, die de achttien holes in gemiddeld 49 sla gen maakte en hiermede beslag wist te leggen op de fraaie „Coupe Car ven" op de voet gevolgd door de heer M. Janssen uit Amsterdam, die 49Va slagen nodig had. De derde prijs was voor de heren Van der Linden uit Amsterdam en R. Setz uit Oberweiler, die 52 slagen maakten. Concert door de „Echo der Dui nen". Hedenavond om a uur geeft de Noordwijkse Harmonie „De „Echo der Duinen" een concert op de Koningin Wilhelminaboulevard. Daarna wordt een lampionoptocht gehouden door Noordwijk aan Zee. Internationaal tennistoernooi op Casinobanen. Morgenmiddag om 2 uur wordt op de Casinobanen te Noordwijk aan Zee het grote inter nationale tennistoernooi geopend, waaraan door enkele wereldbekende profs van „Jack Kramers Worldten- nis" wordt deelgenomen. Het toer nooi wordt vrijdag- en zaterdagmid dag om 2 uur voortgezet. WASSENAAR ZOMERFEESTEN BEGONNEN Woensdagavond is het zomerfeest, dat de buurtvereniging Kerkehout ieder jaar voor de buurtbewoners en andere belangstellenden organiseert, geopend met een lampionoptocht voor de jeugd. De harmonie „St. Lau- rentius" uit Voorschoten, die al eer der op de avond een mars door de straten van het Kerkehout en op het feestterrein had gemaakt, opende de lange stoet van jongens en meisjes die met hun kleurige lichtjes door de straten trokken. Op het terrein van de S. V. Wassenaar was intus sen alles in gereedheid gebracht voor het verdere feestprogramma. De zweefmolen en de oliebollenkraam, de patates-frites-tent en een hengel- stand hebben er hun plaatsen inge nomen en in de grote feesttent, die voor deze gelegenheid is opgericht, was gisteravond al gelegenheid om te dansen, op muziek van The Fire Strings. Donderdagavond na de honk balwedstrijd tussen het Nederlands negental en de Amerikaanse Cha- teauroux Sabres, d.w.z. om kwart voor 9 wordt op het honkbalterrein een groot muziekfeest gehouden waaraan deelnemen „Excelsior" uit Wassenaar, het tamboers- en pijpers- korps „Duindorp" en de CJMV-drum- band uit Scheveningen. Daarna gaat om half 10 de grote feesttent weer open, waar men kan dansen op mu ziek van The Rhytm Stars of zijn geluk beproeven in een van de vele kermisstands. Vrijdagavond maakt harmonie „Benvenuto" uit Voorscho ten met de drumband een mars door de buurtschap en is er weer dansen en kermis in de feesttent. Oranjevereniging. De Wassenaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" heeft voor het traditionele zomerfeest, dat de volgende week gehouden wordt, een gevarieerd programma opgesteld. Op zaterdagmiddag 5 augustus om 3 uur zijn er op de sportvelder aan de Prinsenweg regionale athletiekwed- strijden, die dit jaar door de sport vereniging WIK worden georgani seerd. Dinsdagavond 8 augustus is er op het Dorpsplein gelegenheid tot dansen in de open lucht met muziek door The Tornado's. Woensdag en donderdag zijn de kermisdagen. Op het terrein aan de dr Mansveltkade is niet alleen een Lunapark opgericht, maar worden ook diverse andere attracties geor ganiseerd. Zo is er woensdag- en donderdagmiddag in een speciale tent een tentoonstelling van hand werken van vroeger en nu, georga niseerd door de afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Op woensdagmorgen worden de kinder spelen gehouden, woensdagmiddag 3 uur is er in de Van Hogendorpstraat een zeepkistenrace. Om 5 uur treden de bejaarden "an 65 jaar en ouder in de hall van het Sophiekehuis aan voor een sigarenrookwedstrijd. Van half 7 tot half 9 worden aan de Dr. Mansveltkade wedstrijden gehouden in het kuipjessteken en „het eerst aan de trein". Donderdagmorgen worden op het Burchtplein de tra ditionele ringrijderijen gehouden, 's Middags 3 uur is er een gecostu- meerde kinderoptocht, gevolgd door een tekenwedstrijd op het asfalt van de Duinrellweg. Donderdagavond zul len verschillende muziekkorpsen marsen maken door het dorp naar het feestterrein aan de Dr Mansvelt kade. Winkelbouw. Volgens een ont werp van het architectenbureau J. M. Bodt te Oegstgeest, zal 't bouw bedrijf N. M. van Rooyen te Wasse naar, in het uitbreidingsplan Zijlwa tering een veertiental winkels gaan bouwen. HAZERSWOUDE Gevallen Toen gistermorgen de 84-jarige mej. C. Koot, een schaar uit een bijkamertje wilde halen, kwam zij zodanig te vallen, dat zij haar rechterbeen brak. Zij werd op advies van de dokter in een zieken huis te Leiden opgenomen. Geslaagd De heer J. Uljee slaag de aan de bisschoppelijke nijver heidsschool te Voorhout voor het di ploma tweede banketbakkersbedien- de. Tevens behaalde hij dezelfde week het middenstandsdiploma. Een baby van één .aar, een zoontje van de familie van Rosmund uit Al melo, is gisteravond door verstikking om het leven gekomen. Zijn moeder had hem in Hengelo bij familie naar bed gebracht. Het kind moest daar op een groot bed liggen, en werd daarom met een lakens vastgebonden om te voorkomen dat het er uit zou vallen. Het kind wist zich los te wer ken en is daarop in het laken ge stikt. De 53-jarige heer J. W. Luimes uit Leersum is vanmorgen om het leven gekomen, doordat hij op een bromfiets in botsing kwam met een vrachtauto. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Rijksstraatweg-Maars- bergseweg in Leersum. M arktberichten Nu de tijd weer Is aangebroken voor het maken van vakantie plannen willen wij U er op wijzen, dat wij gaarne bereid zijn om Uw lijfblad DE LEIDSE COURANT gratis op te zenden naar Uw vakantieadres, voor zover het betreft binnenlandse adressen. Wanneer U naar het buitenland trekt, zullen wij alleen de portikosten ln rekening brengen. Wat moeten de betrokken abonné's hiervoor doen? U kunt volstaan met een aanvrage aan onze abonnementen afdeling, waarin vermeld is: a. Uw naam met volledig huisadres, b Het vakantieadres (gaarne ln blokletters). c. Datum van aanvang en de datum van thuiskomst Wanneer de datum van terugkomst bij het vertrek nog niet vaststaat, gelieve men deze zo gauw dit wel bekend is, aan ons door te geven, opdat geen stagnatie in de bezorging ontstaat Aanvragen gaarne enkele dagen voor het vertrek te richten aan de abonne mentenafdeling van De Leidse Courant Papengracht 82. Leiden. Hoezeer Schiphol in trek is als uitstapje op een vakantiedag, blijkt wel uit het feit, dat reeds gisteren (op 2 augustus) de miljoenste bezoeker kon worden ver welkomd. De gelukkigen waren het echtpaar v.d. YVeerd uit Wageningen met zijn kinderen Hans en Henny, die hier gefotografeerd zijn temidden van de geschenken, die zij tijdens de huldiging mochten ontvangen. GOUDA, 3 aug. Kaas Aanvoer 172 partijen kaas. Eerste kwaliteit 2.16 tot 2.23, tweede kwaliteit 2.06 tot 2.15 en extra kwaliteit 2.24- tot 2.56, alles per kg. Handel kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 2-8. Vee Aanvoer 6966; runderen 1953, gras- kalvëren 335, vette kalveren 1387, nuchtere kalveren 384, schapen öö5, geiten 16, fokzèugeri 34, sl.varkens 437, lopers 12, biggen 1753, sl.runde- ren 711. Prijzen: koeien 775-1300, guste koeien 700-1000, graskalveren 390-530, kalfvaarzen 925-1275, guste vaarzen 730-870, pinken 500-725, nuchtere kalveren 85-240, weide- schapen 70-110, ooien en lammeren 40-70, dr. zeugen 350-500, lopers 78- 90, biggen 55-71, sl.runderen extra 3.30-3.45, id. I 3.10-3.25, id. II 2.85- 3.00, id. Ill 2.70-2.80, vette stieren 3.05-3.25, worstkoeien 2.60-2-70, vet te kalveren I 2.60-2.85, id. II 2.35- 2.55, id. Ill 2.05-2.25, nuchtere kalve ren 1.45-1.85, sl.zeugen I 1.60-1.68, id. II 1.54-1.58, sl.varkens 1.85-1.95, vette schapen 105-125, vette lamme ren 75-100. Koeien, aanvoer normaal, handel kalm, prijzen constant; guste koeien, redelijk, vrij goed, weinig verandering; jongvee, groter, rede lijk, niet gehandhaafd; vette kalve ren, ruim, redelijk goed, gedrukt; nuchtere kalveren, normaal, willig, duur; schapen en lammeren, ruimer, vlot, niet gehandhaafd; fokzeugen, gewoon, levendig, vast; lopers en biggen, normaal, flauwer, prijzen op gelijk niveau; si.vee, gewoon, zwak ker, prijshoudend; sl.zeugen, minder, gunstig, onveranderd. TER AAR, 2-8. Groente Snij bonen 75-95, id. B 4j-74, id. stek 29- 43, snijbonen kas 74-93, stokprinses- sebonen 80-1.17, stamprinsessebonen 68-81, id. stek 58, wagenaars 66, wit te pronkers 45-61, tomaten A 37-64, id B 41-66, id. C 23-51, id. BB 50, rabarber 4-8, andijvie 8-13, uien 17- 18. aardappelen 7-12, groene kool 22- 25, zilveruien 47-54, id. grof 33, sja lotten 14, spitskool 21, id. afw. 9, waspeen 29-33, id. afw 16-19, id. stek 7, postelein 29-46, prei 22-23, kom kommers stek 10-14, kroten 15 alles per kg, sla 4-5, bloemkool A 38-56, id. B 20-34, id. C 11-17, komkommers 10-34, id. stek 8 alles per stuk, bos- peen 33, boskroten 5, selderij 2, pe terselie 2 alles per bos, suikerperen 18-22, oomskinderen 34-35, id. B 18 alles per kg, meloenen 13-35 p. stuk. Bloemen 6-7 per bos. Augurken: fijnbasterd 1.05, bas terd 90-98, grof A 84-86, grof 74-76, CD 65, id. 2 37. id. groot 28, E 58-64, id. afw. 26 alles per kg.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2