Knipperbollen verdwijnen in bebouwde kom Henri Dunant" met zieken in drijvend dok Het archeologisch onderzoek in Nederland Kinderen staken fabriek in brand WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Op alle zebra's voorrang voor voetgangers Met ingang van 1 november a.s. zullen de voetgangers binnen de be bouwde kom voorrang krijgen op alle zebra-oversteekplaatsen. Tevens zal dan de knipperbol binnen de be bouwde kom zijn verdwenen. Dit blijkt uit de richtlijnen betreffende de voetgangers-oversteekplaatsen, die de minister van Verkeer en Water staat thans heeft vastgesteld. Van de juiste ligging van de voetgangers- oversteekplaatsen zal het in grote mate afhangen of het voetgangers- en rijverkeer zich op de veiligst mo gelijke wijze zal afwikkelen. De ANWB, die reeds in 1958 vroeg om een nieuwe voetgangersregeling en die ten nauwste betrokken is ge weest bij het tot stand komen van de nieuwe ministeriële- richtlijnen voor de gemeenten, zal daarom bin nen veertien dagen aan alle wegbe- herende instanties een memorandum sturen, waarin deze richtlijnen nader zijn uitgewerkt. De bond zal hierin arnbevelingen doen onder meer om trent de ligging, de aanleg en de materiaalkeuze en de verlichting voor de voetgangers-oversteekplaatsen. In zijn richtlijnen verwijst de minister naar dit memorandum van de ANWB. De zebra Als aanduiding van de plaats waar voetgangers binnen de bebouwde kom voorrang hebben boven het rij verkeer geldt de zebra-markering op het wegdek. Buiten de bebouwde kom zal deze markering bovendien voorzien moeten zijn van knipper- bollen. Op de plaatsen, waar "t rij verkeer een dergelijke voetgangers oversteekplaats niet verwacht, zal deze worden voorzien van een waar schuwingsbord „overstekende voet gangers". Indien de verkeerssituatie dit noodzakelijk maakt, zal boven dit bord bovendien nog een geel knipperlicht worden geplaatst. Ten aanzien van de verlichting stelt de minister, dat de oversteekplaats voor voetgangers niet alleen overdag, doch ook bij duisternis uit alle richtingen goed zichtbaar moet zijn. Ook de Staten van Zeeland over „verschrijvingen" Controle bij Provinciale Waterstaat gaat veranderen Provinciale Staten van Zeeland hebben zich gister_<n uitvoerig bezig gehouden over de z.g b. „verschrij vingen" en het rapport, dat de al gemene rekenkamer daarover heeft uitgebracht. Verschillende sprekers namen er dankbaar nota van, dat 't rapport spreekt van „een vrij uit gaan van het provinciale bestuur en de provinciale griffie". De opmer king van Ged. Staten, dat men in bestuurlijke zin schuld heeft, ver dient volgens een der sprekers alle lof. De mogelijkheden voor het ple gen van corruptie waren in grote mate aanwezig; de deur daarvoor stond in feite wagenwijd open. Iede re controle ontbrak en men achtte de conclusies van het rapport ver nietigend voor hetgeen bij de provin ciale Waterstaat in Zeeland heeft kunnen plaats vinden. Een der sprekers wees er op dat er geen kwade trouw in het spel is geweest, hoewel een van de ambte naren door de Middelburgse recht bank tot een geldboete is veroor deeld. Men noemde het geval met deze ambtenaar echter overdreven. Met vreugde hebben de Staten ver nomen, dat het college van G.S. de controle op de Provinciale Waterstaat gaat veranderen. Namens het college van G.S. wees mr. J. J. v. d. Weel er op, dat vol gens het rapport van de Algemene Rekenkamer G.S. wel vrijuit gaan, maar nochtans in zijn controlerende taak is tekort geschoten en gefaald heeft, waardoor in zeer uitgebreide vorm fouten in de administratie kon den voorkomen. Over de kwestie „Goes" wilden G.S. «liet discussiëren. Het rapport, dat door de Algemene Rekenkamer over deze kwestie is uitgebracht, werd nooit gepubliceerd en zal ook niet gepubliceerd worden. Nadrukkelijk stelde mr. v. d. Weel vast, dat G.S. van oordeel zijn ge veest. dat het toenmalige college van b en w. van Goes niet op de hoogte was van het contact met de aanne mers en van de verschrijvingen, die hebben plaats gevonden door middel van valse kwitanties en betalings mandaten. TWEE GOEDERENWAGONS BIJ DEN HAAG ONTSPOORD. Tengevolge van een onjuiste ran geerbeweging zijn gisteravond om 8 uur bij Den Haag S.S. twee goederen wagons ontspoord. Hierdoor werd de lijn tussen Voorburg en Den Haag S.S. versperd. Om 9 uur kon weer één spoor in gebruik worden genomen. Tot op dat tijdstip werden de rei zigers met bussen vervoerd. Daar na reden de treinen op enkel spoor. Het tweede spoor zou in ieder ge val nog deze nacht worden vrijge maakt. daar aanwezige trottoirs dienen goed verlicht te zijn, zodat het rijverkeer reeds tijdig eventueel overstekende voetgangers kan waarnemen. FIETSVERKEER De zebra's, die thans een over steekplaats voor fietsers aanduiden, zullen vóór 1 november moeten ver dwijnen teneinde verwarring ten aanzien van de voorrangsregeling te voorkomen. Op aanraden van de toeristenbond koos de minister hier voor in de plaats een wegmarkering in de vorm van twee rijen blokvor mige witte vakken, die met een on derlinge ruimte van tenminste zes tig centimeter evenwijdig lopen. Ook de witte „lopers", die op enkele plaatsen in ons land worden gebruikt als voetgangers-oversteekplaatsen, zullen vervangen moeten worden door zebra's. Als gevolg van de gemeentelijke autonomie kan de minister van Ver keer en Waterstaat geen dwingende voorschriften geven voor de situe ring van oversteekplaatsen binnen de bebouwde kom. De minister waar schuwt de gemeentelijke overheden echter, dat de aanleg van voetgan gers-oversteekplaatsen op drukke kruisingen er toe zal leiden, dat hier de verkeersafwikkeling vaak in het gedrang zal komen. Toch zal 't juist op kruisingen noodzakelijk zijn om oversteekplaatsen voor voetgangers aan te leggen. Teneinde ontoelaat bare verkeersstremmingen te voor komen, zal, ook naar de mening van de ANWB, aan het nemen van tal van verkeersmaatregelen niet kun nen worden ontkomen. De gemeen telijke overheden zullen méér dan thans het geval is, moeten overgaan tot het aanbrengen van verkeers lichten en van borden, die het links en rechtsafslaan verbieden. In zijn richtlijnen noemt de minister boven dien gebouwen, die veel voetgangers aantrekken, zoals stations en post kantoren, als punten waar voetgan gers-oversteekplaatsen niet zullen kunnen worden gemist. Brandende olie maakte van Urker haven enige uren vuurzee Gistermiddag is in de haven van Urk, vlak bij olie- en benzineopslag plaatsen, brand ontstaan. Bij het af branden van de verf en teer van de Noordzeekotter Uk 43, schipper De Vries, die voor een onderhoudsbeurt in de haven lag, vielen vonken in de haven, waardoor de op het water drijvende olie- en vetlaag vlam vat te. De huid van de kotter raakte even eens in brand en stond in een oog wenk roodgloeiend. De bemanning bracht onmiddellijk de motor op gang zodat de kotter uit de gevaarlijke zone kon stomen. Ook de andere daar liggende schepen, waaronder een* met olie geladen tankboot, :ochten haas tig een goed heenkomen. Door het schroefwater van de schepen wer den de vlammen in de richting van de scheepswerf van Metz gedreven. Op deze werf stonden enkele sche pen, die niet verwijderd konden wor den. Het personeel van de werf wist onder leiding van enkele leden van de BB, met laag gerichte krachtige waterstralen het vuur van de werf af te houden. Intussen begon de schoeiing in de haven te branden en de meerpalen brandden als fakkels. Een dichte rook belemmerde het uit zicht en van de op de havenkant geparkeerde auto's raakte er een in brand. De brandweer, onmiddellijk met groot materiaal uitgerukt, stond vrijwel machteloos. Zij kon geen wa ter geven, omdat hierdoor kans zou ontstaan, dat de brand zich zou ver spreiden over de gehele haven. Met brandblusapparaten van de brand weer, van de bénzine- en oliestations en van de in de haven liggende sche pen, werd het vuur gelocaliseerd, zo dat de vlak bij de haven ingebouwde benzinetank geen gevaar liep. Een geluk was, dat de IJsselmeervloot juist de haven had verlaten, zodat geen opstopping van schepen ont stond. Het duurde geruime tijd voor dat het gelocaliseerde vuur was ge doofd. De Uk 43 kon met water zo ver worden afgekoeld, dat geen ver der gevaar voor het schip bestaat. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Belangwekkende vondsten in alle delen van liet land De rijksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek te Amers foort heeft de afgelopen maand zijn nasporingen voortgezet. Het pas ver schenen bulletin meldt onder meer, dat in Middelburg bij het voortgezet te onderzoek in de abdij opnieuw sporen van houten huizen zijn ge vonden. In Schiedam vinden de opgravin gen in de polder Kethel nog steeds voortgang. In tegenstelling met het geen de vorige maand werd meege deeld, is het thans duidelijk gewor den, dat niet vier doch drie boerde rijen in successie zijn gevonden. Daarbuiten zijn nog vlechtwanden aangetroffen die als omtuiningen dienst hebben gedaan. De plattegron den van drie boerderijen zijn thans volledig bekend, n de mestlagen zijn onderdelen van houtconstructies ver rassend fraai bewaard gebleven. He laas is het vooralsnog zeer lastig de functie van deze voorwerpen te ver klaren. Bij de vondsten bevindt zich een inheemse scherf, waarop aan de binnenzijde een tekeningetje is inge krast voorstellende een bewapende mensenfiguur tegenover een dier. Vergelijkingsmateriaal is onbekend. Naar aanleiding van een vondst melding in Rijswijk werd met mede werking van gemeentewerken een proefonderzoek'ingesteld op het ter rein Steenvoorde, gelegen ten wes ten van de spoorlijn Delft-Den Haag Het geldt hier een uitloper van een uit Zeeland bestaande strandwal, welke plaatselijk met een in dikte variërende laag zeeklei is afgedekt. Op 70 centimeter beneden het maai veld tekende zich een ongeveer 1 meter brede, tamelijk ondiepe en klaarblijkelijk door mensenhand tot stand gekomen greppel af. Deze grep pel liet zich over een lengte van on geveer 20 meter in oost-westelijke richting vervolgen en vertoonde een lichte helling van oost naar west, waarbij deze zich aan het oostelijke uiteinde verloor in de kruin van de Belangstellend tussen publiek Twintig meter hoge vlammen loei den-gistermiddag om vijf uur boven het geteerde dak van een leegstaand scheermesjesfabriekje aan Het Klei ne Loo in Den Haag, toen de eerste wagens van de brandweer daar arri veerden. Weldra stonden er 3 auto spuiten, een materiaalwagen en een commandowagen om het brandende gebouw. Om 6 uur kon de comman dant van de 45 brandweermannen reeds het sein geven: „brand mees ter". De nablussing van de resten van het gebouwtje, dat aan de gemeente toebehoorde zal echter nog wel ge ruime tijd in beslag pemen. De politie neemt aan, dat kinderen een vuurtje hebben gestookt en dat de daders zich tussen de honderden kinderen moeten bevinden, die met grote interesse de strijd tegen de vlammen gadesloegen. strandwal en aan het westelijk uit einde in een bestaande sloot. In de vulling van de greppel werden tal rijke aardewerkscherven aangetrof fen, welke in meerderhe;d uit de late middeleeuwen dateerden doch waar onder zich tevens enige Gallo-Ro- meinse potscherven bevonden uit de Midden-Romeinse keizertijd, alsmede een aantal brokjes van Romeinse dakpannen. Buiten ds greppel werd dit materiaal niet gevonden, terwijl evenmin in de naaste omgeving aan wijzingen konden werden verkregen over het bestaan van een nederzet ting gedurende de vermelde periode. In een zandafgraving op de Greb- beberg bij Rhenen is een vrijwel vol ledige maritieme klokbeker met touwversiering over de gehele bui tenwand en op de binnenrand gevon den. Slechts circa 20 meter verder vond men een scherf van een gebeel gelijksoortige klokbeker, alsmede nog 'n scherf van een fraai gepolijste oranjerode kan, die wellicht in de ijzertijd gedateerd moet worden. In het bulletin wordt verder nog mel ding gemaakt van opgravingen en onderzoekingen bij Aardenburg (Z.), Herkenbosch, Schinveld, Roermond en Sleen. Vlamingen bij Ned. Spoorivegen In Gent is gisteren een wervihgs- centrum geopend van de Nederland se Spoorwegen. Het ligt in de bedoe ling, dat hier personeel aangetrok ken wordt, dat bestemd is voor de stationsdiensten, de wegsector en de werkplaatsen. Bij N.S. bestaat voor namelijk een tekort aan ongeschoold personeel. Men hoopt in Vlaanderen - waar de arbeidsmarkt aanzienlijk minder krap is dan in Nederland - de noodzakelijke aanvulling te vin den. Men zal zich bepalen tot het aannemen van Nederlands sprekende Belgen. Het aantrekken van Vlaamse werk krachten noemde hij geen tijdelijke noodmaatregel. Zij die na medische en psychische keuringen geschikt worden geacht, zullen een aanstel ling krijgen op dezelfde voorwaar den, die gelden voor het Nederlands Spoorwegpersoneel. Tot dusver heeft men ongeveer honderd Belgen in dienst genomen. Vijftig zijn er reeds werkzaam in Nederland. Zij worden hoofdzakelijk tewerkgesteld in de grote steden. KAMPEERTERREIN ONTRUIMD De ontruiming van het kampeer terrein De Wolf bij Klein Valkenisse, die door het gemeentebestuur van Biggekerke bevolen was, omdat dit geen officieel erkend kampeerter rein is, is dinsdag in alle stilte ver lopen. Reeds om elf uur 's morgens waren de meesten van de nog aan wezige honderd gasten vertrokken. Om kwart voor twaalf was het gehe le terrein vrijwillig ontruimd. Ach tergebleven was echter een familie uit Duitsland in verband met ziekte van een zoontje. Het kind had maze len en moest op doktersadvies vier dagen het bed houden. Burgemees ter Dregmans heeft deze familie ont heffing verleend. Jomo Kenyatta, die in 1953 ge vangen gezette Mau Mau-leider in Kenia, zal na medio augustus in vrij heid worden gesteld, zo heeft de Britse minister van Koloniën in het Lagerhuis meegedeeld. Schade aan schroeven van Rode-Kruissehip DE WEKELIJKSE reis van het Rode-Kruishospitaalschip „Henri Du nant", ditmaal met chronisch zieken aan boord uit Vlaardingen, Maassluis en het Westlajnd, is maandag merk waardig begonnen. Nauwelijks was het schip van de kade in Vlaardingen vertrokken of de kapitein merkte 'n defect aan de voortstuwingsinstalla tie. Om geen onnodig risico te nemen wendde het schip de steven en werd aangelegd bij de werf „De Nieuwe Maak 'n einde aan dat laaiend znnrbranden voor vandaag, voor morgen, voor al tijd. Rennies nemen, bij de eerste aanwijzing. Niet wachten tot die snerpende zuurbrand losbreekt en opstijgt tot hoog in uw keel. 'n Pret tig middel en smakelijk óók - die Rennies. Gewoon maar laten smel ten op de tong. (Advertentie) Circus Boltini gaat in op verzoek van sheik Sheik Hamed Ben Abdoellah Al Khalifa, die enige dagen in ons land vertoeft, heeft gisteravond met zijn gezelschap in Amsterdam de voor stellingen bijgewoond van circus Boltini. De Sheik, die vertelde nog nimmer een circus te hebben gezien, toonde zich zeer ingenomen met deze voor stelling. Tijdens de pauze, die hij doorbracht in de directiewagen, nodigde de hoge gast de heer Toni Boltini uit zo deelde deze mede na afloop van het seizoen met het gehele circus naar Bahrejn te komen, waar de sheik de 200ak)0 inwoners van zijn land wil laten genieten van enige circusvoorstellingen. Uiter aard heeft de heer Boltini dit aan bod gaarne geaccepteerd en zal hier over een nadere bespreking hebben met de sheik, die volgens de heer Boltini de overtocht van het circus voor zijn rekening wil nemen. Bakkersknechts extra loon voor werken op zaterdag Onder bepaalde voorwaarden en na goedkeuring van de minister van economische zaken zal aan het bak- kerijpersoneel dat op zaterdag werict, boven de reeds toegekende loonsverhoging van 5 procent een toeslag van eveneens vijf procent worden toegekend. Het College van Rijksbemiddelaars is daarmee ac- coord gegaan. Als het besluit van de minister be kend is zullen werknemers en werk gevers beslissen of zij de nieuwe c.a.o. zullen accepteren. Voor het uitbetalen van de bijzon dere toeslag zal echter per bedrijf een vergunning nodig zijn. De Ad viescommissie Arbeidsvoorwaarden Bakkersbedrijf zal daartoe door het College van Rijksbemiddelaars wor den gemachtigd deze vergunning uit te reiken. De bedrijven zullen dan echter moeten kunnen aantonen, dat zij met minder personeel dan voor gaande jaren een tenminste even grote produktie bereiken, dan wel met hetzelfde aantal werknemers een grotere produktie, zodat de toeslag uit de produktiviteitsstijging kan worden bekostigd. Waterweg" te Schiedam. Een duiker werd besteld, die een beschadiging aan de schroeven ontdekte. Met pa tiënten en al werd de „Henri Du nant" in het dok gevaren, waar ar beiders een nacht lang de nodige re paraties hebben verricht. De patiënten werden aan boord 's avonds bezig gehouden door de afd. Westland van het Rode Kruis. De echtgenote van de burgemeester van Maasland, mevr. Groot-Enze- rink, verzorgde een programma van zang en declamatie en ds. J. Bouter- se, hervormd predikant te Vlaardin gen, sprak een slotwoord. De vol gende ochtend was het schip weer in zoverre hersteld, dat de afgebroken reis kon worden voortgezet. Burgemeester hield woonwagen tegen In Gennep is het gistermiddag tot een conflict gekomen tussen de bur gemeester dr. J. H. Gillisen en een woonwagenbewoner. De uit Schoon hoven afkomstige woonwagenbewo ner verlangde van het gemeentebe stuur een financiële bijdrage in de afbetaling van een woonwagen, die hij 'onlangs had gekocht. Toen „so ciale zaken" hierop niet inging, dreig de de Schoonhovenaar, zijn huisraad voor het gemeentehuis te zullen uit laden, de niet afbetaalde wagen aan de oorspronkelijke eigenaar terug te geven en zijn tenten voor het ge meentehuis op te slaan. Hij voegde de daad bij het woord en nodigde de eigenaar van de woonwagen uit, zijn eigendom mee te nemen. Deze wilde inderdaad met het voertuig vertrekken doch burge meester Gillissen verhinderde dit door voor de wagen te gaan staan. Na enige tijd legde de inmiddels ge arriveerde rijkspolitie de wagen aan de ketting. Voorlopig is de wagen aan de Schoonhovenaar teruggegeven. De kantonrechter zal moeten uitmaken hoe de financiële moeilijkheden zul len worden opgelost. AFSCHAFFING CARNET/ TRIPTIEK VOOR GR.-BRITTANNIë Bezoekers aan Groot-Brittannië die een motorvoertuig willen medene- men, Rebben in de toekomst geen carnet of .triptiek meer nodig, In ver volg op een verklaring in het Lager huis op 4 juli jl. door mr. Selwyn Lloyd met betrekking tot de vereen voudiging van de voorschriften voor het invoeren van motorvoertuigen in Groot-Brittannië, deelt de British Travel Association mede dat de nieu we procedure op maandag 14 augus tus a.s. van kracht zal worden. Behalve de internationale verzeke- ringskaart (de „groene kaart") en een geldig internationaal rijbewijs of een geldig nationaal rijbewijs, dient de bezoeker nog slechts een formu lier voor tijdelijke invoer van mo torvoertuigen („Customs Temporary Importation Permit") in zijn bezit te hebben. Op dit eenvoudige formulier, dat gratis verkrijgbaar is, moeten enkele bijzonderheden over het mo torvoertuig worden ingevuld re gistratienummer, land van registra tie, kleur, merk en type van het mo torvoertuig. Teneinde vertraging bij aankomst te voorkomen, wordt de bezoeker aangeraden dit formulier in te vullen vóór aankomst in de Britse zee. of luchthaven. Het is verkrijg baar bij automobielorganisaties, reis bureaus en bij de kantoren van de British Travel Association. VENRAIJ WIL MOS HOUDEN De gemeenteraad van Venraij heeft gisteravond eenstemmig beslo ten, geen mos uit de gemeentelijke bossen te verkopen aan de Belgische gegadigden, die om. een ton gebo den hadden voor alle mos uit bossen van meer dan 25 jaar oud. 72STE NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES VERTROKKEN Dinsdagmiddag zijn uit Roosendaal drie treinen vertrokken, welke 1350 pelgrims, deelnemers aan de 72ste Nationale Bedevaart, naar Lourdes brengen. Onder de pelgrims bevin den zich 370 zieken. Voor het eerst ginds 1924 zal de ere-voorzifcter van de VNB, mgr. J. P. Huibers, emeri tus-bisschop van Haarlem, de grote bedevaart van de VNB niet meema ken. In een brief aan het bestuur van de VNB schreef de bisschop, dat het besluit dit jaar niet mee te gaan, hem zeer veel heeft gekost, doch dat hij de vermoeienis van de reis en van het verblijf in Lourdes niet meer aandurft. Deze keer zal mgr. Jos W. M. Bae- ten de reis naar Lourdes meemaken. Verder bevindt zich onder de pel grims de Commissaris van de Konin gin in de provincie Overijssel, ir. J. B. Ridder de van der Schueren, die als brancardier meegaat. De medi sche leiding berust bij dr. C. Dijk stra, prof. dr. N. Orie en dr. E. Hoff man, terwijl mr. A. F. A. v. Velzen weer als hoofd van de ziekenverple ging optreedt. (Van onze t.v: medewerker) De film op dinsdag Er zijn nog altijd critici, die niet bepaald genieten van de dinsdagse films op het t.v.-scherm. Men zou graag actuelere of nieuwere onder werpen wensen. Maar dat kan niet, omdat nu eenmaal contractueel is overeengekomen, dat een speelfilm minstens veertig maanden uit de rou latie moet zijn, wil ze voor t.v. doel einde worden gebruikt. Dat heeft de Bioscoopbond zo beslist en er is nog geen wijziging te verwachten. Maar nemen we bijvoorbeeld de film van gisteren. Kon men daar nu niet echt met genoegen naar kijken. En zo kun nen we tal van titels noemen van speelfilms, die in de afgelopen tijd zijn vertoond; duidelijke mislukkin gen dan uitgesloten. Is de smaak niet eenmaal verschillend? De een houdt van thrillers, de ander van een fa miliestuk. De geestelijk gestoorden Ernstige kijkers zullen vol bewon dering zijn voor de keren, dat dokter Van Swol een medisch onderwerp door de camera behandelt. Dat is leerzaam en voor eenieder te ver staan. Nu is ook de VARA met een soortgelijke uitzending en wel onder de titel „Wondermiddel voor psy chisch gestoorden?" Daarbij heeft dokter Van Moerkerken een inzicht in de algemene praktijk gegeven; met name de inleding zal in goede aarde zijn gevallen. Maar wat het slot be treft, zetten we toch een vraagteken bij de bewering, dat nu veel inzake psychiatrie zal zijn opgelost. Medi sche onderwerpen moeten met zorg worden behandeld, en dan nog alleen indien er reden tot behandeling be staat. Komende programma's Het KRO-programma van a.s. maandag bevat de vierde aflevering van een serie zomerse amusements- programa's, die rond .de figuur van de Britse entertainer Max Bygraves in Alassia aan de Italiaanse Rivièra werden gefilmr.: In .Roamin' Holi day" hoort men o.m. „Last Night I Dreamed", „I'd Do Anything" en '„La Mer". ..Roman' Holiday" wordt voorafgegaan door een aflevering van de door Joost Tholens geregis seerde en door Jan Willem Hofstra geredigeerde artistieke actualiteiten rubriek „Kijk op Kunst". Daarin wordt aandacht gewijd aan de 65ste verjaardag van Maurits Dekker en de tentoonstelling „Cultuurschatten uit de Kempische Abdijen" te Hilva- renbbeek. In de filmserie „Het ge zicht van Azië,, komt in de achtste aflevering Malakka aan de orde. Aardappelen jassenvoor Jehova's getuigen In het Olympisch Stadion te Amsterdam is gisteren het wereldcongres van Jehova's getuigen begonnen. Voor de inwendige mens van de duizenden deelnemers wordt goed gezorgd: in ploegen wordt er ijverig aardappelen „gejast" om de duizenden kilo's aardappelen voor de maaltijden te bereiden.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8