DE PRINS Partij Lim-Huizinga werd interessant duel „Nooit Gedacht" te Stompwijk opende tweedaagse paardensportfeest Xylon S. won Kortebaandraverij op nieuw terrein De lotgevallen van Robinson Crusoë r WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De open Leidse kampioenschappen Tot vandaag mocht Roomburg niet over het weer klagen. De open Leidse tennis kampioenschappen aan de Kanaalweg verliepen da nook volgens plan. Nog slechts 107 partijen moeten in B en C worden verspeeld alvorens op zondag de finales kunnen worden aangekon digd. De A partijen kwamen ook reeds op 't veld. Een van de interessantste duels was wel die tussen Lim en Huizinga. De vaste defensie van Lim leek het van de aanval van Huizinga te winnen. Vooral de backhand van de laatste was n;et al te vast, terwijl de service stroef ging. Lim kwam snel (3-0) voor. Huizinga kwam er beter in en maakte 3-3. Vreemd genoeg was het aan beide zij den de service, die de tegenstander kans gaf winst te boeken. Lim werkte zich met goed baseline spel tot 5-4 op. Toen produceerde Huizinga een servicegame op „love" (5-5), verloor de zijne, zodat Lim 6-5 vóór kwam, maar toen verloor Lim via 0-40 en 40-40 zijn service-game (6-6) waarna Huizinga doordrukte (6-8). De tweede set was regelmatig voor Hui zinga (3-6). Mevr. Pufkes won snel van mej. Rin kel (6-2, 6-3) en de verrassing was voor de insiders wel het geconcentreerde spel van Monod de Froideville, die met 6-4, 6-1 van Hoogteiling won. Linck en Hol leman vochten een slijtageslag uit, waar bij Linck aan het langste eind trok (6-3, 4-6. 6-3). N. v. Cassel verloor de eerste set snel aan Pasma (4-6) en toen het vervolgens 0-2 werd, dacht iedereen, dat het snel bekeken zou zijn. Pasma kwam 1-3, maar v. Cassel maakte 3-3 en-5-5. Pas bij 11-13 kon Pasma de partij afmaken. Maassen won van Bröring (7-5, 7-5) maar mej. v. Dam was niet sterk genoeg voor mej. Engelenburg (2-6, 2-6). Ook haar dub bel met mej. R. Gribnau tegen de zusjes Kengen ging verloren (3-6, 2-6). De mixcct van mej v. d. Gaag en Maassen was gelukkiger (8-6, 6-2) tegen mej. v. Venetiën en v. d. Scheer. Mej. v. d. Koog en Pasma wonnen van mej. v. Dam en Schouten (6-0, 6-1). In B kwam Harm Meyer een ronde verder door Moens te slaan (7-5, 6-4), het zelfde deed Liesbeth van Ulden te gen mej. Goekoop (6-3, 8-7). De gelegenheidscombinatie Grimbergen- Kasten kwam in de herendubbel B na veel wederwaardigheden als eerste over de eindstreep in een marathonstrijd te gen Blankhart-Van Dongen (1-6, 7-5, 9-7). Mej. Van Ulden en Grimbergen won nen van mej. Wieriks en Hanssen 3-6, 6-1. 6-0. Vandaag worden de wedstrijden voort gezet. De A-partijen komen in de mid dag aan bod. Karamoy, Van Dalsum en Maris spelen hun eerste partijen. Uitslagen van de wedstrijden: HE C le ronde: Th. LambersF. Brinks 6-1, 6-0; F. HemmesB. J. Demenint 6-4, 6-3; J. O. Stradmeyerv. Amstel 6-3, 3-6, 6-3; G. PasmaN. v. Cassel 6-4, 13-11; J. F. Streur—R. H. Bokma de Boer 6-3, 6-4. 2e Ronde: B. J. LuytzeJ. Stam 6-1, 6-3; A. Maassen-R. Bröring 7-5, 7-5: H. v. Nes—F. Hemmes 6-4, 6-2; F. F. Wolff L. Vrijenhoek 6-0, 6-2; Th. Lambers K. Tamsma 6-0, 7-5; E. J. OostJ. P. v. Leeuwen 8-6, 2-6, 6-3; J. P. Stradmeyer A. Kellerhuis 6-3, 9-7: J. M. Spee W. J. M. Schalks 9-7. 6-2 DE C 2e ronde: mej. E. Hevmansmej. R. Gribnau 7-5, 6-0; mej. E. Engelen burgmej. J. v. Dam 6-2, 6-2. DD C le ronde: mej. I. Kengen en mej. E. Kengenmej. R. Gribnau en mej. J. v. Dam 6-3, 6-2. 2e Ronde mej. A. v. Venetiën en mevr. D. Penseelmevr. M. A. Muller en me vrouw H. Nauta 6-3, 2-6, 7-5; mej. J. v. d. Koogh en mej. J. Brc.ringmej. E. Heymans en mej. A. Heymans 4-6, 6-4, 6-3. GD C le ronde mej. v. d. Gaag en A. Maassenmej. A. v. Venetiën en W. v. de Scheer 8-6, 6-2. 2e Ronde: mej. J. v. d. Koogh en G. Pasmamej. J. v. Dam en K. Schouten 6-0, 6-1; mej. H. v. d. Moortel en W. Westerveldmevr. J. Zitman en J. P. v. Leeuwen 6-4, 6-3. HE B le ronde H. A. M. MeyerA. Moens 7-5, 6-4; R. MolenbroekJ. M. D. v. d. Berg 6-3, 6-3. 2e Ronde J. E. BlankhartC. G. v. d. Koogh 6-4. 6-1; C. SwartE. J. Oost 6-3, 6-3; R. MolenbroekJ. v. Steenis 6-2, 6-2; J. TemminckF. F. Wolff 6-2, 2-6, 6-1; G. A. TerpstraJ. A. A. Moerel 6-1, 2-6, 7-5. HE B 3e ronde: H. VoogtG. J. Blan ken 6-4, 6-4. DE B le ronde: mej. H. v. Loonme vrouw C. Zantvoort 6-3, 7-5; mevr. H. Kastenmej. I. Kengen 6-1, 6-2. DE B 2e ronde: mej L. v. Ulden mej. E. Goedkoop 6-3, 9-7, mej. M. v. Loon—mej. H. v. d. Moortel 3-6, 6-1, 7-5. 3e Ronde: mevr. I. Tielemevr. Wij- ckerheld Bidom 62-, 6-3. HD B le ronde: A. H. Grimbergen en R. KastenG. J. Blankenhorst en H. v. Dongen 1-6. 7-5. 9-7; C. J. Koole en H. J. UbbinkH. Goekoop en B. J. Deme nint 6-1, 4-6, 6-3; J. Monod de Froide ville en J. KluiversH. W. Feitkamp en A. Moens 6-2, 6-0. GD B 2e ronde: mej. J. Tieleman en G. J. Blankenmevr. H. Kasten en R. Kasten 6-4, 6-2; mej. L. v. Ulden en A. H. Grimbergen—mej. M. Wieriks en W. J. Janssen 3-6, 6-1, 6-0. HE A le ronde: S. HuizingaB. S. Lim 8-6, 6-3; P. Veentjer—J. W. J. v. Doorn 6-1, 6-0; J. Monod de Froideville N. Hoogteiling 6-4. 6-1; K. A. H. He- rok—C. R. E. Kalff 6-3. 6-2; J. Linck— J. Holleman 6-3, 4-6, 6-3. DE A le ronde: mevr. Pufkensmej. E. Rinkel 6-2, 6-3. DG A le ronde: mei. E. Rinkel en M. Hogteiling—mei. E. M. R. Urlus en R. Urlus 6-3, 2-6, 6-3. SCHAKEN Dr Barendregt verloor Op de dag, die bestemd was voor het uitspelen van de afgebroken partijen in het zone-toernooi in Mariënbad, heeft onze landgenoot dr. Berendregt zijn uit gestelde partij uit de eerste ronde tegen de Bulgaar Bobotsov verloren. De resultaten van de afgebroken par tijen waren: Eerste ronde: Lundquist (Zweden)- Milic (Z.-Sl.) 0-1, Niemela (Finl.)-Sliwa (Polen) 0-1; Uhlmann (O.-Dld)-Grag- ger (Oostenrijk) 1-0. Tweede ronde: Sliwa (Polen)-Johan- nesen (Noorwegen) 1-0, Blom (Dene marken)-Bobotsov (Buig.) 1-0. Na de tweede ronde luidt de stand: 1 en 2 Uhlmann (O.-Dld) en Sliwa (Po len) beiden 2 p., 3, 4 en 5 Olafsson (IJsland), Szabo (Hong.), Milic (Z.-Sl.) allen 1»/» p., 6, 7. 8, 9, 10 en 11 Filip (Tsj.-Slw.), Gragger (Oostenrijk), Pe rez (Spanje), Bobotsov (Buig.), Blom (Den.) en Ciric (Z.-Sl.) elk 1 p., 12, 13 en 14 dr. Barendregt ..Ned.) Ghitescu (Roem.) en Johannesen (Noorw.) allen »/t p., 15 en 16 Lundquist (Zweden) en Niemela (Finland) beiden 0 p. „Burgemeester van Stompwijk" Burgemeester H. A. C. Banning werd door de speaker aangekon digd om een openingswoord uit te spreken voor de aanvang van de course. Hij werd daarbij be titeld als burgemeester van Stompwijk en dit was voor hem aanleiding op te merken, dat hij dus niet alleen burgemeester van Leidschendam was. Spr. toonde zich daarmee ten zeerste vereerd, wees vervolgens op het feit, dat „Nooit Gedacht" wegens de toe- nerhenöe uitbreiding van Leid schendam een nieuw terrein had moeten zoeken, waarin men ge lukkig geslaagd was. Maar dat betekende tevens een afscheid van het oude terrein met vele goede herinneringen.... Of het nieuwe terrein zal vol doen, moet nog blijken, doch spr. hoopte van harte, dat „Nooit Ge dacht" haar goede naam ook hier zal blijven handhaven. Spr. bracht het bestuur dank voor al zijn bemoeiingen om nu al zovele jaren zulk een uitne mend paardensportfeest voor Stompwijk te organiseren en daarmee verklaarde hij 't nieuwe terrein geopend. WIELRENNEN ADRI VOORTING OVERLEDEN De dertigjarige oud-wielrenner Adri Voorting is gisteravond in het Algemeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom overleden aan de gevolgen van het on geluk, dat hem vorige week woensdag overkwam in de nabijheid van Rilland Bath. Adri Voorting de jongste van de gebroeders Voorting, die enkele ma len Nederland in de Ronde van Frank rijk vertegenwoordigden had met zijn auto een Duitse wagen, £ie bij een in haalmanoeuvre op het linkerweggedeel te was geraakt, niet meer kunnen ont wijken. Hij werd in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis van Bergen op Zoom opgenomen. Voorting is smdsdien wel enkele malen bij kennis geweest, maar van enig herstel was geen sprake. De in Haarlem geboren wielrenner, die zich twee jaar geleden als caféhouder in 's-Gravenmoer had gevestigd, was ge trouwd. Hij laat geen kinderen achter. EMILE DAEMS WON RONDE VAN TESSINO De Belg Emile Daems heeft gisteren de Ronde van Tessino, een rit over 231 km, op zijn naam gebracht. De uitslag was: 1 Emile Daems (B.) 6.27.45; 2 Angelo Conterno (I.) z.t.; 3 Alfred Ruegg (Zwits.) z.t.; 4 Kurt Gim- mi (Zwits.) z.t. ZWEEFVLIEGEN NEDERLANDSE PRESTATIE De Nederlandse zweefvlieger Dick Separan heeft gisteren een driehoeks- vlucht gemaakt van het vliegveld „Ter- let" via Boxtel en Venlo terug naar „Teriet". De afstand, die 203 kilometer bedraagt, legde hij af met een gemiddel de snelheid van 38,9 kilometer per uur. De heer Separan vloog in een „Schlei cher" K-6. De Harddraverijvereniging „Nooit Gedacht" te Stompwijk is gistermiddag wederom begonnen met het tweedaags paardensportfeest, dat elk jaar duizenden toeschouwers uit Stompwijk en onze omgeving trekt. En deze harddraverij, ruim vijftig jaar geleden begonnen op de Meerlaan en daarna voortgezet op het daarnaast gelegen land van de heer v.d. Bosch, wordt nu in een geheel nieuwe omgeving gehouden, namelijk op het land van mej. v.d. Berg achter de katholieke kerk. De Stompwijkse Harddraverijvereni ging heeft daarmee ongetwijfeld een goede greep gedaan, ondanks het feit, dat de oprit naar de weg terug bijzondere voorziening eiste. Maar het ter rein is bijzonder geschikt, vooral omdat er een groot voorterrein is, waar de diverse vermakelijkheden een plaats kunnen krijgen. Vroeger stonden deze direct langs de baan, hetgeen wel eens hinderlijk was. De baan ziet er eveneens behoorlijk uit en zal op den duur wel voldoe ning schenken. 99. Fier wandelden zij door de straten. Niemand kon vermoeden wat deze twee vreemdelingen hadden beleefd. Hier eindigt het verhaal. Robinson vond zijn oude vader terug. Hun weerzien was ontroerend. EINDE Veel publiek^ belangstelling Of het nu door het nieuwe terrein kwam, dan wel dat het zomerweer - zij het dan met een steeds bewolkte hemel - meer mensen dan vorig jaar naar het terrein lokte, we weten het niet, maar feit is, dat dé belangstel ling uitstekend was. De toeschouwers hebben boven dien weer kunnen genieten van goe de paardensport, al waren verschil lende ritten zonder spanning. Dat de deelname tenslotte tot 17 paarden was gereduceerd, was jam mer, maar daar konden noch de or ganiserende vereniging noch de eige naars der paarden iets aan doen, want vóór de loting kreeg men be richt, dat elf ingeschreven paarden óf ziek waren óf een of ander man kement hadden, zodat zij niet aan deze course konden deelnemen. De winnaar werd tenslotte Xylon S van stal Frisia met J. Wagenaar jr. als berijder. VOETBAL DOS VERLOOR VAN MAINZ 05 De Utrechtse eredivisieclub DOS, die een toernee door West-Duitsland maakt, heeft gisteren in Mainz met 2-1 verlo ren van de plaatselijke vereniging Mainz 05. Bij de rust was de stand 1-1. Het Utrechtse doelpunt werd gemaakt door Van der Linden. De laatste transfers De Apeldoornse eerste divisieclub AGOVV heeft bij het scheiden van de (transfer)-markt nog twee spelers aan getrokken. Het zijn de 20-jarige links buiten M. J. Proost, die overgenomen werd van Vitesse, en zoals bekend, de voorhoedespeler J. Nijman, die voor UVS uitkwam. Henk Buursink, de doelman van de eerste klasse-amateurclub Hengelo en van het Twents en Oostelijk amateur- elftal, is door de eerste divisieclub En- schedese Boys gecontracteerd. EERSTE OMLOOP De eerste omloop werd in twee afde lingen afgewerkt. De strijd tussen Wach tel P (365) en Tiende van Zora (310) moest in een kamprit beslist worden. De eerste rit werd door Wachtel al heel ge makkelijk gewonnen, doordat Tiende van Zora reeds bij de start werd uit geschakeld wegens het te vroeg over schrijden van de startlijn.. De tweede rit werd door Tiende van Zora gemak kelijk gewonnen, maar in de kamprit werd Wachtel P definitief winnaar. Us Hompie (310) won daarna in twee rit ten van Ubina (310) en Xylon S (305) op dezelfde wijze van Yum Yum Han over (300). Vuurgoudhaantje S (315) won daarna al heel gemakkelijk van Truax Scott (310) doordat dit paard bij de start tweemaal te vroeg wegging. In de tweede afdeling van de eerste omloop was eveneens slechts eenmaal een kamprit nodig. Dat was tussen Q Bascom (315) en Y Kitty's Zoon (300), waarbij de laatste de beslissende rit won. Na twee ritten plaatsten zich in de tweede omloop X parisien Bond (305) door Klingsor (320) te verslaan, Un Ga min (310) door overwinningen op Young Lady G (300) en Ylinotte (300) door overwinningen op W Petrosia van Hid- dum (305). Tenslotte kwam William Axkit met een stilstaand nummer in de tweede omloop, waar de loting de res terende negen paarden als volgt tegen elkaar bracht: William Axkit tegen Wachtel P, Vuurgoudhaantje S tegen Y tweede omloop X Parisien Bond (305) Hompie, Xylon S tegen Un Gamin en Ylinotte met stilstaand nummer. TWEEDE OMLOOP In deze tweede omloop werd driemaal een onmiddellijke beslissing verkregen, terwijl slechts eenmaal een kamprit no dig was. Hierbij waren betrokken X Pa risien Bond en Us Hompie. Dit paard won de eerste rit, doch werd in de tweede uitgeschakeld wegens galoppe ren. De kamprit werd tenslotte door Us Hompie gewonnen. Een zeer spannende rit zette de tweede omloop in tussen William Axkit en Wachtel P, waarbij de eerste won, ter wijl hij ook in de tweede zegevierde doordat Wachtel P in galop overging en werd gediskwalificeerd. In twee ritten werd vervolgens Vuurgoudhaantje S uit geschakeld door Y Kitty's Zoon, waar bij de eerste rit een gelijk opgaande, spannende strijd te zien gaf, terwijl in De rit om de eerste prijs. Links de win naar Xylon S, met als rfjder J. Wage naar jr. en rechts Y Kitty's Zoon. (foto Van der Horst) de tweede elke spanning ontbrak, door dat Vuurgoudhaantje geen vuur meer in de benen had. Een interessante strijd lieten ook Xylon S en Un Gamin in de eerste rit zien. Het ging er zeer hard toe, waarbij Xylon S met gering verschil winnaar werd, waarna het paard ook de tweede rit won. Ylinotte tenslotte kwam met een stilstaand nummer in de volgende ronde, waarvoor dus vijf paarden overbleven, die tevens om de vijf prijzen konden strijden. DERDE OMLOOP Daarvoor kwamen in de derde omloop Ylinotte tegen William Axkit en Y Kitty's Zoon tegen Us Hompie. De twee eerste paarden moesten in een kamprit om hun plaats strijden, waarbij William Axkit won, terwijl Y Kitty's Zoon in twee ritten winnaar bleef over Us Hom pie. Dit paard en Ylinotte kwamen dus in aanmerking voor de vierde en vijfde prijs, welke zij samen deelden, zodat al leen nog om de drie eerste plaatsen ge streden moest worden. GELIJKE STRIJD Hierbij kreeg Y Kitty's Zoon het stil staand nummer, terwijl Xylon S en Wil liam Axkit tegen elkaar geplaatst wer den. In de eerste rit won Xylon S vrij gemakkelijk, maar in de tweede ging de strijd tot het einde vrij gelijk op. Xylon S had evenwel steeds de leiding en won tenslotte met geringe voorsprong. Xylon S won daarna in twee ritten van Y Kitty's Zoon, zodat Xylon S, ge reden door J. Wagenaar Jr., course- winnaar werd en 1000.- incasseerde. Hierna werd nog om de tweede en derde prijs gereden door William Axkit. gereden door J. Wagenaar Sr. en Y Kitty's Zoon, gereden door J. Wagenaar Jr. Y Kitty's Zoon won tweemaal in tamme ritten en werd dus 2e prijswin naar en William Axkit kreeg de derde prys toegewezen. De pl. cóte van de totalisator was: le omloop Xylon S 1.90. Y Kitty's Zoon 3.60, William Axkit 2.-; 2e omloop: William Axkit ƒ2.-, Y Kitty's Zoon ƒ3, Xylon S 1.90; 3e omloop Xylon S 1.30, Y Kitty's Zoon ƒ1.70. Cijfers winnende cóte: le omloop Xylon S 3.20, 2e omloop 2.40, 3e omloop 2.50. Toto-omzet: le omloop 4368.50, 2e omloop 2436.-, 3e omloop 859.50. To taal ƒ7664,-. Na de course vond de prijsuitreiking plaats in de grote consumptietent op het terrein. De voorzitter, de heer C. Waayer vond daar gelegenheid zijn medebe stuurderen hartelijk dank te zeggen voor al hetgeen zij in het afgelopen jaar hadden gedaan om de vereniging 'n nieuw onderkomen te verschaffen, ter wijl hij tevens de functionarissen van de Nederlandse Draf- en Rensport dank zegde voor hun medewerking bij deze kortebaandraverij. Hierna besloot de burgemeester met een geestig speechje op de winnaars van deze course, de heren J. Wagenaar Sr. en Jr. en de heer v. d. Kooy, schoon zoon van de eerste. Oorspronkelijke roman naar een Fries handschrift door R. LEENSTRA Hoofdstuk I. DE JAGER Het was prettig weer op die na zomerdag van het jaar 677. De zon stond helder aan de bleekblauwe lucht. En van het Rode Klif aan de zuidkust van Friesland zag men de zonnestralen twinkelen in de golfjes van het Flevomeer, dat zich zonder einde uitstrekte naar het zuiden, waar lucht en water samensmolten in een lichte nevel. Het watervlak werd slechts gebroken door de zwarte vlekjes van enkele bootjes: vissers, die hun netten uitwierpen. Even vredig als het water, maar met iets donker-dreigends lag aan de andere kant van de klif de bo- menzee van Gaasterland. Oneindig naar het noordoosten, doch aan de noordwestkant begrensd door meren en poelen. In het bos viel het zonlicht door de boomkruinen op de eerste afge vallen bladeren. Die bladere ritsel den onder haastige poten, de strui ken van de rand van een open plek kwamen in beweging. Een konijnen- paar, dat zich te goed deed aan de sappige paardebloembladeren, nam haastig de benen. De witte onder kant van de parmantig wippende staartjes was een laatste groet voor ze tussen de struiken verdwenen. Direct daarna verscheen 'n wolfs hond op het bostoneel. Een fors en sterk dier, met wrede tanden in zijn grote bek; stellig een niet al te verre nazaat van de wrede rovers, die in koude winters door het land der Friezen zwierven. De hond stak de open plek over, met de neus langs de grond, terwijl de staart zenuw achtig heen en weer zwiepte. Toen de hond in het struikgewas verdween, kwam er aan de stilte tussen de bomen plotseling 'n einde. Geblaf en gejank klonk op, en daar tussendoor het donkere gegrom van een oud everzwijn. De knaap was wreed in zijn middagslaapje gesoord en viel daarom met verdubbelde woede uit naar dat lelijke blaffende mirakel dat om hem heen heen sprong. Uit het bos klonken stem men. „Hou vast, Wolf" schalde 'n helder geluid en meteen snelden twee jonge kerels toe op het spektakel. De hond was intussen teruggedeinsd en ook het wilde zwijn kwam uit de strui ken te voorschijn. Het was een mon ster van een oude beer, met ruige borstelharen, grote slagtanden en kwaadaardig glinsterende kleine oog jes. De hond had al een vinnige slag te pakken, zodat het bloed uit de dik ke pels sijpelde. Een jachtspeer zoefde in de rich ting van het zwijn en schampte af op het schouderbeen. Het zwijn gilde van pijn en woede. Het vergat de hond en met de kop diep voorover rende het op de kleinste der twee mannen af, die de speer geworpen had. Alleen een haastige zijsprong redde hem van de onbeheerste aan val, doch hij struikelde en viel. Hij ontkwam echter aan een pijnlijke kennismaking met de slagtanden van de ever doordat de hond intussen zijn tanden in een achterpoot van het zwijn had gezet. Wolf moest zijn moedige daad met een tweede houw van de slagtanden en het verlies van een lap vel bekopen en hij liet jan kend los. Verwonderlijk snel voor zo'n zwa re spekrug keerde het zwijn zich op nieuw tegen de jager, die als laatste redmiddel zijn breed jachtmes trok, dat echter tegen een woedende ever al heel weinig bescherming bood. Maar op het ogenblik dat de beer toesprong, boorde een jachtspeer diep in zijn keel. Het wrede staal deed zijn werk. Een kreet van het dier smoor de in een golf van bloed en 't zwijn zakte door de knieën vlak voor de forse jongeman, die de sprong in zijn speer had opgevangen. Enkele be kwame steken met het jachtmes en het zwijn lag levenloos. „Op het nippertje, maat", zei de eigenaar van de jachtspeer, terwyl hij zijn bebloed mes aan een bosje gras schoonveegde. „Dat denk je inaar", gromde de ander, terwijl hij overeind krabbelde. „Ik stond net op het punt hem met mijn handen de nek om te draaien, 'k Had hem de eerste keer wel zo goed geraakt, dat hij nauwelyks meer op z'n poten kon staan". „O, ik dacht dat iemand anders moeite had om op de been te blij ven", spotte de ander. Maar toen ging de kleinste op z'n tenen staan en rek te zich zo ver mogelijk uit. Hij trok zijn goedmoedig gezicht in 'n barse plooi, hief driegend de jachtspeer en zei met plechtige stem: „Als dat spot ten met mijn kwaliteiten als jager nu niet onmiddellijk ophoudt, bij Thor, dan zullen de skalden later zingen van Redbad, de erfprins van Friesland, die met een jachtspies in het hart gevonden is op een eenzame plek in het woud!" „En van de wilde jager, die op de donkere avonden rondwaart op de plek waar hij zijn misdaad pleegde" lachte de prins. „Maar als ik zeg, dat Hjelmer Ropta-zoon onder de zwij nen zyn meester niet vindt, mag ik mijn bedreigd leven dan nog wat rekken?" „Te veel eer", grijnsde Hjelmer. „Maar hoe krijgen we mijn jachtbuit thuis? Als we die boer eens vroegen die aan het bospad woont .Dan rijdt die het zwijn mor gen wel naar Staveren". „Als het mijn stuk wild was, zou ik naar de Wursings rijden. Maar ik wil dat voor jouw zwijn ook wel doen!" „Ai, ai, prins Redbad. Ik zou bijna denken, dat de jacht nog niet afge lopen is. Alleen het wild wordt ede ler. En als ik me niet heel erg ver gis, dan is het enkele jaren geleden al zo half en half aangeschoten. Maar ik volg je door dik en dun, dat weet je. Zelfs naar de meisjes, als het niet anders kan". „Ja, ik .weet, dat je daarvoor nog al erg bang bent", was het antwoord van de prins. Lachend liepen ze naar het wagen spoor door het bos, waar hun paar den stonden vastgebonden. Met een mes sneden ze een merkteken in een boom en sprongen met een lenige zwaai in het zadel. De hond stoof hun blaffend vooruit, toen ze de paarden aanzetten tot een pittige draf. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5