Harryet houdt van Skelters - V WOENSDAG 26 JULI 1961 ii DE LEIDSE COUKANT PAGINA 9 VOORSCHOTEN Feestelijkheden rond de paardenmarkt op vrijdag 28 juli De feestelijkheden op 2(8 juli, de dag van het paard, zullen in Voor schoten beginnen met een ruiterop- tocht, verzorgd door de Kon. rijver- enigliig Koningin Emma" en met muziek. Om 10 uur opent burgemees ter L. de Kool op de Voorstraat de paardenmarkt. Om 10.45 uur zal de ponyclub uit Bemmel by Nijmegen op het schoolsportterrein aan de Jan Willem Frisolaan een demonstratie geven in springen en dressuur. Om 12 uur zal burgemeester De Kool op de Voorstraat de prijzen uitreiken voor de grootste aanvoer van paar den. om 2 uur begint op de Prins Bernhardlaan de kortebaandra- verij om het kampioenschap van Zuid Holland, georganiseerd door het Comité Paardensport. Er bestaat reeds grote belangstelling voor deze draverij. Bekende paarden van gere nommeerde stallen werden reeds in geschreven. We noemen o.a. Wala, Vuurgoudhaantje S, William Axkit, William Hannover K en Xylon S. Ook de kinderen zullen dit jaar be trokken worden bij de kortebaandra- verij. Aan de jeugd zijn formulieren uitgereikt, waarop zij kunnen invul len welk paard de draverij zal win nen. Onder de winnaars zullen 15 k 20 Edammerkaasjes worden verloot. Door het Comité tot instandhou ding van de Paardenmarkt is het vo rige jaar reeds zoveel activiteit ont plooid om meer paarden aan de markt te krijgen, wat toen gelukt is. dat dit jaar redelijk verwacht kan worden, dat het aantal mogelijk nog wordt overtroffen. Er is in de om geving op ruime schaal propaganda gemaakt. Er wordt zelfs verwacht dat veel toeristen uit de badplaatsen en veel vakantiegangers naar het fees tende Voorschoten zullen komen om het evenement van de paardenmarkt niet te missen. De Voorschotenaren zelf worden met nadruk verzodht de gemeente in feesttooi te zetten. Vlag gen uit is het parool. Heintje Davids, de van de radio en het cabaret be kende ster komt persoonlijk naar de paardenmarkt. Zij zal hier grammo foonplaten verkopen met handteke ning voor het Franklin D. Roosevelt- fonds. De reportagewagen van de ra dio en de televisie komen het Voor- schotense paardenfestijn verslaan. Om half acht is in „Het Wapen van Voorschoten" de trelcldng van de gro te loterij met als hoofdprijs een veu len. Om 8 uur wordt er op de Molen laan een concert gegeven, verzorgd door de beide muziekverenigingen Benvenuto" en „St. Laurentius". De Voorstraat is tijdens de markt een vermaakcentrum met diverse attrac ties. Examens Van de openbare ULO school aan de Prinses Marijkelaan 4 te Voorschoten zijn de volgende leer lingen geslaagd: Voor diploma B: Martin van den Broek te Voorschoten. Voor diploma A: Heieen Beltman, Hans van Delft, Saskia Gerritsma, Frank Hameetman, Hans Hilkhuy- zen, Ab van de Hoek, x Reina ten Hoeve, Frans Kotte, Wim van Lier, x Hetty van Oosten, Marloes Santer, Theo Voordouw, allen te Voorscho ten; x Ruut Bernard, Ton Nicaise te Leiden; Robert de Kok, Joyce van der Waart-van Gulik, Ineke de Wit te Leidschendam; x Rob den Boer te Voorburg. Afgewezen: geen. De leerlingen met x voor hun naam zijn tevens geslaagd voor het middenstandsdiploma. Aan de St. Jozefschool, Elstlaan 4 Voor het Bonaventuralyceum te Leiden slaagden: Gert Beuman, Kees van den Akker, Han Sloots. Voor het Bisschoppelijk College te Weert: Ronny Scholten. Voor het gymnasium Sparrendaal te Vught: Louis Mooij. Vlietwijk II De dienst van open- bere Werken heeft namens het col lege van B. en W. het plan Vlietwyk II, omvattende' het verrichten van grondwerken, het leggen van ruim anderhalve kilometjp riolering en on geveer 12.800 m2 bestratingswerken, en het maken van enige kunstwerken opgedragen aan de firma A. Th. Stuifzand te Leiden voor 602.000. Zoals bekend had de gemeenteraad eerder besloten dit werk te gunnen aan een aannemer uit Leidschendam, welk raadsbesluit door GS te niet werd gedaan. Geboren. Anne Lucy, dr. van J. G. Oosterbaan, reclame-adviseur en A. H. M. v. d. Bergh, Raadhuislaan 120; Evert Pieter Wilhelm Richard, zn v. J. L.Backer, magazijnbediende en E. R. E. Eveline, steno-typiste, te 's-Gra- venhage; Antonia Petronella, dr van J. P. Verhaar, scheepstimmerman en M. C. Verheugd, Leidsew. 333; Theo- dorus Franciscus Jacobus, zn van J. E. F. Herkströter, autorijschoolhou der en E. A. M. v. d. Nieuwendijk, Pauwenstraat 22; Giovanni Pieter, zn van M. W. van Groeningen, vertegen woordiger en R. van Spadon, prof, v. d. Waalslaan 9; Janneke, dr van C. van Hoek, chauffeur, en A. van Grootendorst, Donklaanl2; Maria Trinette dr van Abraham van der Kraan, korp. der mariniers, en Anto nia Hendrika Eikerbout, wonende Prof. Lorentzlaan 29; Nicolaas zn van N. Oosterbaan, reclame-chef en van G. de Jong, Raadhuislaan 114; Maria Johanna Wijnanda, dr van J. v. d. Spek, hollerith-operateur en van J. v. d. Hoist, prof. v. d. Waalslaan 18; Desirée Durkje, dr van H. B. Ammer- laan, landarbeider, en van M. A. Markus, Schoolstraat 118; Lucas Hu- bertus, zn van M. P. W. van Leer- dam, ingenieur en van G. M. P. Sij- bers, Palestrinalaan 15. Ondertrouwd. Jeanne Pierre Kalis hoek, geb. 4-8-34, chef monteur, wo nende Burmanstraat 3 I, Amsterdam en Wilhelmina Louise Koppe, geb. 4-8-36, z. b., wonende Pr. Mauritsl. 62, Voorschoten; Marinus Albertus v. Engelen, geb. 1-11-29, koopman, wonende Molenlaan 35a, Voorsch. en Johanna Catharina Oltshoorn, geb. 3-3-38, z. b., wonende Molenlaan 35a, Voorschoten; Leendert Jacobus den Braber, geb. 2-9-30, pluimveedeskun- dige, wonende Leidseweg 338, Voor schoten en Maria Henrica Theresia Vlekke, geb. 10-4-36, z. b., wonende Leidseweg 338, Voorschoten; Jacobus Isaac Huijssteden de Wit, geb. 27-6- 35, schilder, wonende Waterloostraat 185b te Rotterdam en Elisabeth Hen drika Maria van Valderen, geb. 8-9- 40, verkoopster, wonende Leidseweg 411, Voorschoten; Albert v. Erkel, geb. 4-6-28, schilder, wonende woon wagen achter Leidseweg 248, Voor schoten, en Johanna Petronella Bar- tels, geb. 14-1-30, z. b., wonende woonwagen achter Leidseweg 248 te Voorschoten. Gehuwd. Cornelis Houwaard en Martha Wilhelimna van Lien; Theo- dorus Johannes Adrianus Josephnus Wolters en Petronella Catharina v. d. Ham. LISSE R. T. „De Bollenstreek". Uit slag van de trainings wedstrijd van Ren Tourvereniging „De Bollen streek", welke werd verreden op parcours „De Boender". A en B-klasse: 1. T. Dijkstra, Noordwijkerhout 42 km in 1.75.21; 2. A. v. d. Lans, Lisse z.t.; 3. C. Boot, Hillegom, 4. J. Vierwinden, Voor hout; 5. M. Tjoelker, Hillegom. C-klasse: 1. S. v. d. Ham, Lisse, 24 km in 46.21; ;2. S. v. Lierop, Hille gom; 3. C. v. Steyn, Noordwijk; 4. H. v. Lierop, Hillegom; 5. H. Rus, Nieuw Vennep; 6. B. v. Leeuwen, Sassenheim. Jeugdklasse A: 1. H. Aarts, Hille- gob 12 km. in 22.24; 2. J. Degenaars, Hillegom; 3. P. v. d. Aar, Hillegom; 4. W. v. d. Aar, Hillegom. Jeugdklasse B: 1. S. v. Roojjen, Lisse, 16 km. in 31.57; 2. P. we But ter, Lisse; 3. R. v. Lierop, Hillegom; 4. N. Zoet, Lisse; 5. K. Sijtsma, Hil legom. Voor de Jeugdklasse B was dit de laatste wedstrijd in hun competitie, die als training voor de a.s. ,Tour de Lisse geldt. De uitslag van deze competitie is: I. R. v. Lierop 58 p. 2. N. Zoet 57 p. 3. S. v. Rooien 45 p. 4. K. Sijtsma 32 p. en 5. H. Paasen 31 p. Duivensport. Postduivenvereni ging „De Luchtklievers". Wedvlucht Duffel (130 km) met jonge duiven. Achttienjarig meisje is vele mannen te snel op haar gele monster (van onze verslaggever) Driebergen (P P) - Zodra wij de skelterbaan „Midden Neder land", de grootste van Europa - waar Nederland niet weinig trots op kan zijn - naderen, horen we uit de verte, boven het zachte mo torgeronk van onze wagen uit, het nijdige geknetter van de felle skelters. Na geparkeerd te hebben, ruiken we bij het betreden van de baan dadelijk die typische opwindende geur van de autorace baan, zoals we die ook van het circuit te Zandvoort kennen. Nau welijks binnen, zien we reeds de miniatuur racewagentjes over de baan gieren en we zijn er dadelijk „in". We worden verwacht en enkele heren van het bestuur, de voorzitter drs. J. R. Houtman en de wedstrijdleider Richard Hoppenbrouwer, komen ons tegemoet. Opgetogen vertellen zij ons over hun geliefde skeltersport en over hun trots, de grootste baan van Europa, die hier in Driebergen op een rustig plekje werd gebouwd. Kijk Harryet eens Plotseling spitsen wij de oren, als de heer Hoppenbrouwer zo tussen ons gesprek door een opmerking maakt tegen de voorzitter„Kijk Harryet eens fel van leer trekken tegen die tweehonderd cc-ers!" En opgetogen wijst hij naar een gele skelter, waarin zich een zwart fi guurtje bevindt dat fanatiek zoemt en als een wesp geen krimp geeft tegen drie andere skelters die voor liggend proberen de achtervolger kwijt te raken. „Harryet informeren wij. „is dat een vrouw?" „Nou, een vrouw", glimlacht de wedstrijdleider, zij is een meisje van achttien jaar. Nooit van haar gehoord? Ze heet Harryet Boeschot en en komt uit Doorn." Wanneer wij het hoofd schudden, gaat hij verder: „Ze is de beste vrouwelijke skelterrijdster in Nederland en we zijn er wel trots op, dat ze dit ls van onze club. Ze heeft al verschillende prij zen gewonnen in deze nog jonge sport. En waar het op skelteren aankomt, is ze heel wat mannen te snel Met heel andere ogen 'iken we nu naar de gele skelter, die als een bliksemstraal over de baan vliegt en nu zelfs kans ziet twee van de drie andere wagentjes achter zich te laten. Met een elan en gemak worden de vele bochten genomen, zonder dat er nauwelijks iets van de snelheid wordt teruggenomen. Ja, hier ls wel talent aanwezig, dat zie je zo. Slank figuur in zwart pak We branden van verlangen om met dit meisje eens kennis te maken. „Natuurlijk kan dat," zegt de heer Houtman. „Richard hou jij haar even aan." Gewapend met een vlag pos teert de heer Hoppenbrouwer zich op het rechte stuk van het circuit waar een grote parkeerhaven is. Wanneer 't gele monster door de bocht komt, zwaait hij de vlag op en neer en dadelijk schuift het wagentje op de parkeerstrook. Een slank figuurtje, gehuld in een zwart strak pak, rijst omhoog. Er gaat 'n grote stofbril omhoog en van onder de grote witte valhelm kijken een paar pinkelende pret ogen ons lachend aan. Ze schudt ons de hand, „Harryet Boeschoten". Even later zitten we gevieren in het restaurant, dat bij de baan is ge bouwd en genieten van een kopje koffie. Daar krijgen we de hele ge schiedenis te horen. Harryet had nooit aan skelteren ge dacht. „Och, het leek wel een leu ke sport, daar niet van, maar ach, waarom zou Je?" Een echte baan Edooh, de skeltersport was nog maar heel jong en eigenlijk nauwelijks in Nederland geïntroduceerd, of in Zeist staken al enkele geïnteresseer den, veelal mensen die al het een en ander aan autosport hadden ge daan, zoals het rijden van ralleys, de hoofden bij elkaar. Enkelen koch ten een skelter. Er reden er toen nog maar enkele In Nederland. Het probleem bleef echter, een ge Als driftige wespen knetteren de skelters over de baan, met snelheden die bij de honderd km per uur liggen. schikte baan te vinden warr de sport beoefend kon worden. Na veel moeite lukte het een baan te improviseren ergens in Bunnik, Maar het was maar improvisatie. Er werd een club opgericht, de skelterclub „Midden Nederland". De club had het grote geluk een bestuur te krij gen van mensen die stuk voor stuk fel enthousiast waren voor deze sport en er dus ook veel voor over hadden. Zo ontstond het plan om Ze liggen door Hun bizonder lage bouw vast op de baan en Je moet echt wel heel rare dingen doen, wil je omgaan. Maar dan ls er nog niets aan de hand, want de baan is erg veilig, je rolt hoogstens ln het gras en je hebt bovendien een val helm op. Een buil of schram kun je tenslotte bij elke sport oplopen." „Tot welke leeftijd zou een vrouw kunnen blijven skelteren?" overpein zen we. „Volgens mij tot elke leeftijd. Het is namelijk niet zozeer een kwestie Harryet op haar gele skelter is vele mannen te vlug* c een baan te bouwen, maar dan een echte en een goede. Nu is het dan eindelijk zover. On danks veel moeite en hoge kosten werd in Driebergen 'n baan gebouwd, een baan die in heel Europa gezien mag worden, met een lengte van 616 meter, waaronder een recht stuk van 100 meter, keurig geasfalteerd, kortom een ideale baan voor deze sport. De club is er trots op, zeker wanneer we weten, dat de meeste banen geen grotere lengte hebben dan zo'n 300 tot 400 m. Er zijn mo menteel 3 banen in Nederland en op 9 juli wordt de vierde in Zutphen geopend. In vaders belang „En hoe kwam jij nu tot skelte ren?" i, er zijn verschillende merken skelters op de markt en één daar van een nieuw merk met prima capaciteiten wordt hier te lande gepresenteerd door mijn "ader." Met die snelle wagentjes zo dicht bij de hand wilde vader wel, dat zijn 18- jarige dochter het eens probeerde. En kijk, het ging meteen al vlot. Harryet heeft geen rijbewijs en zat nooit achter het stuur van een ge wone auto, maar skelter. lag haar blijkbaar goed. Dadelijk werd ze er enthousiast voor en ze is op elke trainingsavond present om zich ver der te bekwamen in deze snelle sport. „Totdat ik ging skelteren was mijn hobby niets anders dan dieren. Ik houd veel van ze en bij ons thuis lopen er heel wat honden en katten rond, misschien soms wel teveel. Nu heb ik twee liefhebberijen, waar van het skelteren op het ogenblik wel nummer één ls, zo vertelt ze „Zelfs als je 70 bent „Hoe denk je nu over deze sport als vrouw?" willen we weten. „Voor de meesten lijkt het typisch mannelijk, maar er zijn al zoveel vrouwen die aan het stuur van een gewone auto zitten en het echt goed doen, waarom zouden ze niet skel teren? Goed, er komt een beetje durf bij kijken, maar zo gevaarlijk is het echt niet. Er kan met zo'n kleine wagen betrekkelijk weinig gebeuren. van lichamelijke als wel van geeste lijke conditie. Als je het plezier kunt opbrengen, kun je het nog wel doen als Je zeventig bent. Tenslotte hoef je niet in wedstrijdsport uit te komen. Er zijn heel wat dames lid van skelterclubs, die het alleen doen voor de aardigheid en naar eigen Idee hun rondjes draalen, zonder dat ze daarbij enig risico nemen. Je bent geheel baas over jezelf en het hoeft niet zo hard te gaan als je dat niet wilt. Daarom is het skelteren zo'n pret tige sport. Je rijdt net zo hard als je wenst, net tot die grens, dat het je een prettig gevoel geeft en bevredigt, omdat er voor jezelf spanning in zit." Weinig risico Hier mengt de wedstrijdleider, de heer Hoppenbrouwer, zich ln het ge sprek. „Kijk," zegt hij, „wij houden de za ken hier goed in handen. We weten wat onze mensen kunnen en de een of andere dwaas hoeft niet te den ken, dat hij hier levensgevaarlij: 2 toe ren kan uithalen, want dan wordt hij zo afgevlagd. Ernstige brokken, zou den onze sport zeker geen goed doen. Zelfs bij wedstrijden bestaat er wei nig risico. Zo hebben we zondag 25 juni een Internationale wedstrijd, waarbij wij gasten hebben uit Ameri ka, Duitsland en Engeland. Daar zijn knapen bij, die echt wel Iets van skelteren kunnen en bij zo'n wedstrijd lijkt het wed Zandvoort in het klein. Toch loopt het publiek geen enkel gevaar, want de baan is gebouwd op veiligheid, en de rijders zelf net zomin, wanneer ze geen dwaze risi co's nemen. „Komt u de 25ste ook kijken?" vraagt Harryet. Nu, daar voelen we wel wat voor. Het is gek, maar deze sport heeft ook ons hart gestolen, ook al zullen we er misschien nooit iets bizonders in kunnen bereiken. Maar bet ademt echt iets van dat heerlijke, dat spor tief spannende, waardoor zovel en reeds gegrepen werden en nog ge grepen zullen worden, zeker wanneer deze sport ingeburgerd raakt! De duiven werden gelost om 7.30 u. bij westenwind en buiïg weer. Aan komst eerste duif 9.15 uur. Aankomst laatste duif 10.13 uur. 270 Vogels namen aan deze wedstrijd deel. Uit slag: J. Arrechart 1, 11. B. Rooden- burg 2. 50. G. 't Hort 3, 10, 12, 52. H. v. Kesteern 4, 36. K. v. Diest 5, 6, 13, 15, 25, 26, 27, 32, 34, 40, 42, 44, 53 en 54. Th. Schoone 7, 31. A. v. d. Poel 8, 49. Jac. v. Es 9, 33, 35, 38, 43 en 51. Marktberichten TER AAR, 24-7. Groente Snij bonen 1.50-1.90, id. B 1.06-1.49, id. stek 31-1.03, stamprinsessebonen 1.09- 1.24, stokprinsessebonen 1.07, witte pronkers 80 alles p. kg, tuinbonen 90-1.05 p. 10 kg, tomaten A 70-87, id. B 74-87, id. C 58-78, id. CC 31- 47, aardappelen 14-17, andijvie 20- 27, zilveruien 29, spitskool 18-30, kro ten 15-21, id. B 8, uien 20, waspeen 20-32, id. B 19, rabarber 7-11, kom kommers stek 22, postelein 46, rode kool 11, groene kool 21 alles per kg, sla 4-8, bloemkool A 41-78, id. B 20- 39, id. C 11-18, komkommers 13-28, id. stek 11 alles per stuk, bosuien 10-13, selderij 2, bospeen 25-36 alles per bos, zwarte bessen 1.28-1.32 per kg, augurken: fijnbasterd 91, basterd 98, grof A 96, grof 98, CB 58-59, E 50. VEUR, 25-7. Groente Staand- glas komkommers A 29-33, B 23-26, C 19-21, D 17-20; platglas komkom mers A 28-32, B 20-24, C 19-21; krom- me komkommers 33-37; tomaten A 460-490, B 480-510, C 460-490, C 400- 410; sla 350-400; andijvie 7-10; spi nazie 62-65; postelein 45-47; bloem kool 28-58; stambonen 76-81. WOERDEN, 26-7. Kaas Aanvoer 113 partijen. Noteringen: le kw. 2.15- 2.21, 2e kw. 2.05-2.14, extra kw. tot 2.48. Handel matig. NET MEISJE GEVRAAGD in gezin met schoolgaande kinderen, van 9 tot 5 uur. ZaAerdag vrij. Mevr. Ahling, Rijndijk 220, Voorscho ten, telef. 01710—26347. NIEUWE AUTO's ZONDER CHAUFFEUR Mercedes, Opel Kapitan, Opel Rekord, Ford Consul, Ford Taunus 17M, Volkswagens en V.W. busjes, ook 2 C.V. AUTOVERHUUR TIP TOP ST. AAGTENSTRAAT 14 TELEF. 25709 Handelsonderneming vraagt per 1 september a.s. AANKOMEND KANTOORBEDIENDE (vrl.) Schriftelijke sollicitaties met opgave van genoten opleiding en vorige werkkring onder no. 4050 bureau van dit blad. idsps bruidsstoet wordt le klas verzorgd door bet gespe cialiseerde trouwautobe- drijf, Zeemanlaan 12a. Di rectie: De Jong. tei 23055 7 pers. autos. Keuze uit zwarte, zilvergrijze of wit te bruidscoupe. maken van alle sleutels repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar- lemmerstr 273, tel 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan rijk en gemeen te. Maandagmorgen geslo ten fS" Laatste week. Electr. oven van 167.50 nu 117.50 (220. V.); kolenkachel van 81 - nu 71.-; oliekachel v. 374.- nu 200.- en oliehaard van 420.- nu 350.-. Ber nard Schulte, Voorhout. 2? Autorijden leren? Frans Goadijn, erkende rijschool, geeft les in nieu we Opel. Snelle dus voor delige opleiding, ook theorielessen. Madoerastr. 29, Garenmarkt 5, Leiden, telef. 34430. S* Markiezen; roischer- men; al. jaloezieën Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melcher's Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst- geest, Juffermansstraat 35 tel, Ó1710-31165. T Geheel compl. dames- en herensportrij wielen, even gebruikt van 185.- nu 65.-, ook dito meisjes- en jongensrij wielen: compl. moderne clubstellen 135.-; 1- en 2-pers. kapokbed- stellen; kinderledikanten schrijfbureau; vloerkleden tafels; losse stoelen, enz. Nieuwenburg, Hooigr. 55, (geen winkel). gen handdoeken voor Kap pers te wassen of kantoor schoon te houdeh van 7.30 9.00 uur v.m. Br. onder no. 829 bur. blad 3? Gezinsuitbreiding? 10% korting op babyuitzet, kin derwagen. -andelwagen, box, kinderstoel, enz. Kor ting op alles wat U koopt. Op verzoek ontvangt U vooraf inlichtingen. Schrijf naar Leidse Consumenten vereniging, Postbus 158. Leiden. RJK. Meisje 19 jr, zoekt in Leiden of dicht erbij een betrekking voor dag en nacht in gezellig r.k. gezin met kleine kinderen. Br. onder no. 805 bur. bl. 2* Bjt.a. r.k, meisje voor halve dagen, Stompwijk en omgeving. Aanb. West- einderweg 2, Stompwjjk. 2? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tei 30534 Speciaal adres voor 3? Loopjongen gevraagd voor de maand augustus voor 2 uur per dag. Hoge beloning. Kort Rapenburg 17, Leiden. van wiegen. 25" Te koop aangeboden: wegens aansluiting van electriciteit, een prima radip op batterij, merk Philips. Te bevr.: Rijndijk 171. Hazerswoude. 5? Nieuwe bromfietsen. Berini, Sparta, Puch, DKW t.t. en Demm 4 takt. U kunt deze uit voorraad kopen bij: Valk a.d. H Schouw, Voorschoten, tel 25191—01710. 3T R.K. Meisje, 16 jr, wil deze maand naar jeugd herberg Bakkum aan Zee en welk meisje van dezelf de leeftijd wil met haar mee? Br. onder no. 4053 bur. blad. 2e Hands bromfietsen. 4 Solexen. Valk, Rijwiel en motoren. Haagse Schouw, Voorschoten. Tel. 25191-01710 Scooter te koop. merk TWN 150 c.c., in zeer goe de staat; wegens emigra tie. Ant. v. Leeuwenhoek kade 13. Voorschoten. 7? 2e hands scooters, reeds vanaf 250.-; 2e hands mo torrijwielen, reeds vanaf 150.-; 2e hands bromfietsen Gebr. Huisman, Hoge woerd 6668, Leiden, fel. 31292—22962. 3? Kinderwagen en ver stelbare wandelwagen aangeboden; beide in zeer goede staat. Vrouwenweg 17, Zoeterwoude. "S Scooters. 7 in zeer goe de 9taat verkerende Ves- P8's 1958; 2 Lambretta's, zo goed als nieuw; 1 NSu prima. Voll. garantie, fi nanciering. Gebr. Huisman Hogewoerd 6668, Leiden, tel. 31292—22961 3T Wasmachines f 135.- nog enkele dure machine? iets beschadigd 155 centrifuge. Fa. Dusoswa Turfmarkt 1-3, tel. 24409. Leerling kapster gevr. voor direct of later. M. P. van Marwijk, dameskap salon, Leidschendam, Damlaan 39 t.o. het post kantoor, tel. 3797. fï? Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes,. Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singei 66, Leiden, telef. 2£ Gulf-smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto. Gulf-servi- ce, Verdamstraat 6. G? Onderwijzer zoekt per september een pension of een kamer voor maandag t.m. vrijdag te Ter Aar of Nieuwveen. In de vakan ties afwezig. Br. onder no. 4037 bur. blad. Pracht Solex de Luxe I960, in staat van nieuw. Dahliastraat la, b.d. Lam- menschansweg, Leiden. 10 Rijlessen voor 47.50 m nieuwe Renault Dau- phine 1960. Erkende structeurs, Bod den s Ho- sangweg 52, Woubrugge, tel. 286; Leiden tel. 26753. Meisje zoekt vriendin om een binnenlands of buitenlands reisje te ma ken in augustus of sep tember. ben r.k., 22 jaar, sportief Br. onder no. 4054 bur. v. d. blad. 2* B.z.a. r.k. meisje, 18 jr. voor de huishouding. Br. aan Jac. Zandbergen, Schenkel weg 16, Zoeter- woude. 2? Jonge man, m bezit v. rijbewijs B.E., biedt zich aan als chauffeur. Br. Jac. Zandbergen, Schenkelweg 16, Zoeterwoude. sST Gevraagd: flinke le kapster, nieuwe zaak. J. A. Ruinemans, Hoofdstraat 194, Sassenheim, tel. 02532 —7610. Garage Schilthulzen. Uw auto is bij ons in vak kundige handen. Goedko per, beter en vlugl Door- smeren, uitdeuken, repa ratie Hoefstraat 46, Lei den, tel. 20000. chauffeur Volkswagen de Luxe met radio en roldak Renault Dauphine. Allsrisk verzekerd. Sigarenmaga zijn Uljee, Schoolstraat 47 Voorschoten, tel. 2755. S* Ter overname aangeb. reflector met omvormer, 40 panorama pictures en view-master; tevens ter overname: transistor-radio 10 bij 5 cm. Na 19 uur. adres Langebrug 17. f Heeft U een feestje? U verhuren serviesgoed, lepels, vorken, messen, glaswerk, enz. enz. Het Emaiilehuis, HaarLstraat 160-165B 2? 5 nieuwe stationaire benzinemotoren Brigt Stratton, zeer geschikt v. inboutvboot of waterpomp- installatie. Gebr. Huisman, Hogewoerd 66--68, L-Nien. tel. 31292—22962. f Vermist sinds ongeveer weken wit-zwarte ge- castr. kater, jong dier. Te gen beloning terug te brengen: Meloenstraat 4. Matchless te koop. Leert DAF rijden. Een voudiger, goedkoper. Inl. bij Gebr. Van Ulden, DAF dealer. Verdamstraat 6, te lef. 23041. Brandkast, gasf., mah. Biedermeierbank. dito stoelen tafels en dressoir; groot Perzisch vloerkleed; koperwerk; Grundig druk knopradio; transistorra dio's; microscopen; laden- kastjes: bureautjes; Buta- gasstel, enz. inkoop antiek enz. Nieuwe Rijn 60, tel. 22150, bij hoek Hooigr. S* Borgward een klas jart. Dealer; Gebr. Van len. Verdamstraat 6, te- apari Ulden, y ci i lef. 23041. ST Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover. J. Elstgeest, Koelofarends- veen. tel. 01713—291.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9