Volgende week begint de 64 koopflats aan Vijf bouw van Meilaan Minister Toxopeus hieuwde anker aan het begin Nieuwkoops Nationaal Waterkamp WOENSDAG 26 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 VNL OP NKS-KAMP We hadden een aardige reis, doch twee lekke banden. Maar we zijn heel aangekomen. Maandag was de eerste sportdag, n.l. het onderdeel vierkamp. De resultaten van de bes- ste VNL-ers waren: Verspringen: H. van der Berg 3.85 m; L. van de Reyden 3.80 m; J. Meul 3.75 m. Doelschieten: A. Wortel 10 p.; L. van de Reyden 10 p.; H. Fulpen 9 p. Verder is het hier reuze gezellig, we hebben veel lol en het weer is tot nog toe buitengewoon. Wij zijn ingedeeld met Velo (Wa teringen); Blauwzwart (Wassenaar); SVLV (Voorschoten) en Roda (Raal- Resultaten voetbal: VeloVNL 01; BlauwzwartVNL 01; VNL Rhoda 00. Resultaten volleybal: VeloVNL 621; BlauwzwartVNL 626; VNL—Rhoda 6—16; VNL—SVLV 6—.15. We spelen hier een hele voetbal competitie, dus uit- en thuiswedstrij den. De Leider Het Leidse bedrijf Aanneming maatschappij J. de Water N.V. heeft van de gemeentelijke woningdienst van 's Gravénhage de opdracht ge kregen tot het bouwen van 110 wo ningen aan de Pisuissestraat in het plan Waldeck te 's Gravenhage voor een bedrag van 1.717.000. Opmer kelijk is, dat de Leidse N.V. bij de voor deze bouw gehouden openbare aanbesteding op 12 mei de op twee na laagste inschrijver was. In de nazomer van 1962 zal onvoorziene omstandigheden voor behouden een nieuwe telefoon centrale te Oegstgeest ir gebruik worden genomen. In verband daarmede zullen onge veer 3000 aansluitingen, welke thans zijn verbonden op de centrale Lei den, naar de nieuwe centrale Oegst geest worden overgebracht, hetgeen voor de betrokken aangeslotenen 'n telefoonnummerwijziging tot gevolg heeft. Tussen de aangeslotenen van Lei den en Oegstgeest blijft het lokale gesprekkentarief van toepassing. Aan de betrokken abonnees zal 't nieuwe nummer tijdig bekend worden ge maakt. Prijzen variëren van f25.700 tot f27.100 Op een terrein tussen de Vijfmei laan de Cburchill-laan en de Mo- zartstraat in het zuid-westen van Leiden wordt na de bouwvakvakan tie begonnen met de bouw van 64 koopflats, een plan van de Zeister architect A. F. Buntenlbach. De uit voering is in handen gegeven van het Utrechtse aannemersbedrijf ge broeders \ten Rossum, terwijl het Leidse makelaarskantoor J. van Iter- som de zakelijke directie voert. Er komen vier blokken van zestien wo ningen, loodrecht op de Vijfmeilaan met een onderlinge afstand van ruim 38 meter, zodat het uitzicht voor de bewoners van de Mozartstraat en omgeving niet wprdt afgesloten. In de tweede helft van volgend jaar ko men de woningen klaar. De opzet van architect Bunten- bach is geweest, een flattype te ont werpen dat comfort biedt. Dat geldt zowel voor de vier- als voor de vijf kamerwoningen. Een van de aan trekkelijke elementen in dit plan is, dat zich tussen de woonkamer en een der slaapkamers een semi-per- manente glas- en boardwand bevindt die kan worden weggelaten dan wel later weggebroken, waardoor de woonkamer een oppervlakte van 28 vierkante meter krijgt. De indeling. van schuingeplaatste houten delen, die het wasgoed aan het oog van de voorbijganger onttrekken, terwijl hier ook plaats is voor een oliestook- tank. Voor bewoners die kolen wen sen te stoken, is in de grote berg ruimte in het souterain een aparte berging aanwezig, gemetseld met houten deksel. In elke woning komen twee inge bouwde hang-legkasten (in de grote slaapkamers) en een losse kast in de kleine. Per woning wordt een schei- leiding aangebracht met telefoon en een luidsprekeri'nstallatie bij de hoofdtoegang. Ruimte. De onderlinge afstand tussen de blokken is zo, dat niemand het ge voel zal hebben dat ze „op elkaar" Dit is aan de Vijfmeilaan te bou wen koopflats de verbinding tussen de woonkamer en de keuken met het doorgeefserviesmeubel, waardoor on nodig geloop tussen kamer en keu ken via bat portaal wordt voorko men. De voorzijde van het eerste blok der 64 koopflats, waarvan de bouw op een terrein tussen Vijfmeilaan en Mozartstraat binnenkort begint. De ze woningen zien uit op de Churchill- laan. Rechts moet de Vijfmeilaan worden gedacht, links de Mozart straat waaraan de pas in gebruik ge nomen systeem-koopwoningen staan. De vierkamerflats komen aan de kant, die met vijf kamers in het midden. staan. De tussenruimten worden be nut voor gazons met paden langs de woningen. Per blok zullen zes auto boxen worden gebouwd. De voorzijde van het eerste blok is gericht naar de Ghurdhill-laan. De blokken worden zo gebouwd, dat de voorkant van het ene niet op de ach terkant van het andere uitziet. De prijzen zijn aldus vastgesteld: Parterre kost de vierkamerflat 27.100, op de eerste verdieping 26.100, op de tweede verdieping 25.600 en op de derde 25.100. De koopsommen voor de vijfkamerflats zijn: parterre 27.700, eerste verdie ping 26.700, tweede verdieping 26.200, derde verdieping 25.700. Getracht zal worden, te zijner tijd een modelwoning in te richten. Een aantal woningen is al verkocht. NOORD WIJKERHOUT Uitgewuifd door een delegatie van het bestuur en door vele familie leden, begeleid door jeugdleider Kees Romijn en zijn vrouw, vertrok ken een dertiental V.V.S.B.-adspiran- ten met hun leiders zondagmiddag naar het N.K.S.-kamp in Berg en Dal. Dat ook S.J.C. met twee elftallen in de bus zat, was niet te merken, want de V.V.S.B.-ers overstemden gemakelij k de Noordwijkers met prachtig gezang. Onderweg hebben we natuurlijk opgestoken, waarbij we de chauffeur de gelegenheid gaven een beginnende brand in de bus te blussen. Op „Ons Erf" werd het kamp door het hijsen van de N.K.S.-vlag plech tig geopend. De eerste kampsensatie hebben we al beleefd. De auto met onze fietsen bleek in Voorhout te zijn terugge stuurd, hetgeen tot gevolg had, dat de leiders van V.V.S.B en S.J.C. pas tegen twee uur in de nacht konden beginnen met het afladen van de fietsen. Dat de eerste nacht in vreemde omgeving allesbehalve rustig verliep, behoeft geen betoog. Maandag, de eerste sportdag, werd tot laat in de middag op het sport terrein „Hazenkamp", ongeveer vijf km van het kamp, doorgebracht. Het programma omvat o.a. de vijfkamp, waarvan we de eerste twee nummers afwerkten. De winnaar van het paalschieten John Broekhof, heeft zelfs met 11 punten het plaatselijk record, terwijl Wim Conijn door de bal meer dan 20 meter ver te gooiei een tweede plaats in de algemene rangschikking inneemt. Ook op volleygebied hebben we grote plannen. We hebben een net en een bal meegebracht, waarmee o.l.v. Wim Bader druk wordt ge oefend. Een 10 overwinning - dank zij een prachtig doelpunt van Kees de Klerk en goed werken van de ver dediging - op het befaamde T.Y.B.B. was de laatste sportieve heldendaad op de maandag. Rest ons nog te vertellen, dat het weer, zowel als de sfeer, uitstekend Een der leiders Blijde gebeurtenis op de Aqua-Hortus De fraaie aquarium- en ter rariumtentoonstelling „Aqua- Hortus '61" in de Hortus naast de Leidse Universiteit, heeft inmiddels een attractie erbij gekregen, waarvan zelfs de organisatoren niet durfden dromen. Een vissenpaar zelf zorgde voor deze sensatie. De grote stroom bezoekers, die dagelijks deze tentoonstelling komt bezichtigen, is voor een Braziliaans-maanvissen- paar geen beletsel geweest voor nakomelingschap zorg te dra gen. Onder de ogen van zeer vele toeschouwers werd maan- dagmidag door het maanvis- senechtpaar een groep Crypto- coryneplanten zorgvuldig ge ïnspecteerd en schoongemaakt. Hierna werd op een breed blad van de uitverkoren plant een groot aantal eieren afgezet. Dinsdag herhaalde zich dit gebeuren, waarbij een insider ons nader verklaarde, dat het zeldzaam genoemd kan wor den, dat afzetten van eieren plaats vindt tijdens een druk bezochte tentoonstelling. Thans staat een manenpaar op wacht bij het legsel. Wee, de belager van hun pril ge luk. Mulo-examens Na het zeer goe de resultaat, dat de R.K. Ulo: de Leeuwenhorstschool bij haar eerste deelname aan de examens voor het Mulo-diploma in 1960 behaalde, was ook dit jaar het resultaat wederom uisekend! Volgende leerlingen slaagden te Heemstede voor 't diploma A: Edu- ard Conijn, tevens middenstandsdi ploma; Yvonne Dingelhoff, id.; Jac ques Duindam, id.; Frans v. Eeden, id.; Frans v. d. Geest, id.; Ria Hoo- gervorst, id.; Chris v. d. Klugt, id.; Maria Kolkmann, id.; Jan Lommerse, id.; Jacques Meijerink, id.Cock Oostdam, id.; Dick Oostdam, id.; Hellen de Roode; Jan v. Schooten, id.; André Verwer, id.; Rina Vrolijk, id.; Ineke Vrolijk, id.; Nel Willem- se, id. Alle candidaten zijn geslaagd! Geboren: Leonardus W. zn van W. van der Slot en W. J. Hansen; Anto- nius H. zn van P. J. van der Ploeg en G. M. Bottelier; Johannes A. M. G. zn van J. A. Duivenvoorden en M. C. Obdam. Ondertrouwd: S. G. Vrijburg en C. J. Guldemond; M. van der Togt en M. C. A. Richters; L. Quaedvlieg en P. J. Berg. Getrouwd: P. N. van Duin en H. M. Duivenvoorde; H. J. M. de Groot en C. M. van der Lans; Th. G. A. v. d. Berg en H. j. Berg; P. H. de Groot en W. L. Botterman; J. P. Th. v. d. Wiel en G. J. Vos. Aan het ruime toegangsportaal lig gen de woonkamer en de keuken. Met de schuifwand tuseen woonka mer en tweepersoons slaapkamer is de woonkamer 3.75 meter breed en 4.75 meter lang. De keuken wórdt ingericht over eenkomstig het nieuwste Bruynzeel- model. Bij het ontwerp van de keu ken is ook aan praktische details ge dacht. Zo is er een verbinding tus sen keuken en woonkamer door mid del van een doorgeefeerviesmeubel. De woonkamer heeft een in gele steen opgemetselde schoorsteen met ingemetselde stukken natuursteen. Alle ramen in de woning zijn voor zien van aluminium condensstrippen. De slaapvertrekken hebben de vol gende afmetingen: tweepersoons 2.70 m breed en 3.75 m. lang, drie per- soons 2.70 m breed en 4.17 m lang en 1 persoons 2.77 m in het vierkant. De vijf kam er-flat heeft nog een slaapkamer voor 1 persoon. Via een tweede portaal heeft men uit de slaapkamers onmiddellijk toe gang tot de douchecel, die onder meer een voledige wastafelcombinatie krijgt. Er wordt een loze leiding aan gebracht voor een eventueel later te plaatsen verwarmingsapparaat. De douchecel is zowel uit de keuken als via het tweede portaal te betreden. Een der slaapkamers heeft een extra stookplaats en een wastafelcombina tie. Elke woning krijgt een balkon; het is te betreden vanuit de keuken en wordt voorzien van 'n afscheiding Leidse Agenda Burgerlijke Stand Geboren: Jan Willem z. van H. van Crevel en J. Schaberg. Gerrit Johan nes Theodorus z. v. A. Netjes en A. T. v. d. Meij. Petra Nella Helena d. v. Langezaal en H. G. Wortman. Nic Johan z. van K. v. d. Bent en J. C. van Duijn. Oscar z. v. F. Pijn- naken en G. G. v. d. Poel. Louise d v. L. Steen voorden en A. Jongenengel. Aartje Anette d. v. J.. v. d. Merwe en S. Snijder. Robert z. v. L. v. d. Mark en J. P. van Egmond. Francine Louise d. v. P. Metselaar en J. C. v. Hooff. Gertuida Maria d. v. J. C. Warmerdam n E. M. Vrijburg. The- resia Barbara Maria d. v. H. Busker- molen en M. J. C. Wesselman. Eric Rutger Cornelis z. v. C. J. W. de Best en H. A. J. Rotteveel. Overleden: L. G. Trompert 68 j. man. F. Zwanenburg 62 j. man. K. van den Burg 63 j. man. J. H. van Leeuwen 24 man. D. Broers Leeuwen 24 jaar man. P. J. Heij- koop 52 j. man. D. Broers 82 j. wed. van J. Pardon. C. Schook 59 j. echt- gen. v. P Kuil. W. J. Mol 6 weken zoon. M. van Hoore 70 jaar echtgen. v. A. Cossee. Gehuwd: D. W. Gesink en A. Ko- renhoff. BIOSCOPEN De films in de week van 21-28 juli zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Tammy tell me true", a.l. Dgl. 2.30. /.00. 9 15 u znd 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Casino: „Rio Bravo" 14 j. ('s Middags: „Robin Hood", alle leeftijden). Dgl. 2.30, 7.00. 9 15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.00. 9 15 uur. Lido: „lm weissen Rössl", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u znd. 2 30. 4 45. 7 00. 9 15 uur. Luxor: „Jerry als ruimtevaarder" alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 230. 4.45 7.00, 9 15 uur. Studio: „Amerika zonder masker" volwassenen. Dgl 2.30, 7.00, 9 15 u-; znd. 2 30. 4 45. 7 00, 9 15 uur Rex: „De verleidster van de Nijl", 14 j. (Dond.: „De levensroman van Richard Tauber", a.l.) Dgl. 2.30, 7 15, 9 15 u.; znd 2.30. 4.45. 7.15 9 15 uur. TENTOONSTELLINGEN Eretentoonstelling-Lakenhal van 15 juli-4 september. Geopend dage lijks van 10-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: tot 1 oktober: Vang die vis! (Hoe de mens de vis te slim af is). Boerhaavezaien: Leids Kunstcen trum. Rijksmuseum van Oudheden: tot 20 augustus: Vierhonderd jaar Romein se bezetting. De Rijksgebouwendienst te Den Haag heeft het verbouwen van de voedselbergplaatsen van het Phar- macologisch L boratorium opgedra gen aan de firma Meiman en Mazu- rel te Leiden voor 25.070. De rijksgebouwendienst te Den Haag heeft het uitbreiden van de elektrische installaties in het Acad. Ziekenhuis opgedragen aan de N.V. Iemco te Leiden voor ƒ48.690. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen, Steenstr, IA tot 29 okbuter: Uit de kinder jaren der electriciteit (ontwikkeling van de electriciteit in de 17e, 18e en begin 19e eeuw). Academiegebouw: tot 15 augustus: Piet Retera, Waldy Vsstrick en Dolf Zwerver (Tekeningen, aquarellen, schilderijen, grafiek). AVONDMISSEN St. Lodewijkskerk: donderdag 9 u.. zondag 6 uur Herensingelkerk: vrijdag 9.30 uur. zondag 6 30 uur St. Leonardnskerk: zondag 7 u. n.m. Hartebrugkerk: dinsdag 7 uur, zon dag 7 uur St. Petruskerk: woensdag 9.30 uur, zondag 6 uur. St. Willibrordus (Oegstgeest): zon dag 7 uur. Meerburg (Leiderdorp): zondag .Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Reüst, Steenstraat 35, tel. 20136. Precies 10 uur arriveerde de mi- niser van Binnenlandse zaken, de heer E. H. Toxopeus en zijn echge- note voor het Nieuwkoopse raadhuis, waar 1400 jongens en meisjes, zee verkenners (sters) en waterpadvin ders (sters) de opening van het eer ste nationale waterkamp vol onge duld stonden af te wachten. Nadat enkele watergidsen mevr. Toxopeus een bouquet bloemen had den aangeboden, beklom het gezel schap het bordes van het raadhuis. Voor het raadhuis hadden zich, be halve alle deelnemers en leiders, ook burgemeester M. P. v. d. Weijden en echtgenote, de dijkgraaf, de heer A. Leliveld, pastoor Van Rooijen en andere autoriteiten verzameld. De openingsplechtigheid werd begonnen met het hijsen van de nationale drie kleur. Begeleid door de Nieuwkoopse Fanfare werd door allen het Wilhel mus gezongen. Schipper dr. Van den Berg, de kampleider, sprak hierna een kort welkomstwoord tot de mi nister. Minister Toxopeus noemde het kamp, dat hij zou gaan openen een bijzonder kamp. „Hoewel ik zelf nooit verkenner ben geweest, heb ik toch gaarne de uitnodiging aanvaard om dit eerste Nationale Waterkamp voor het eerst met jongens en meisjes te openen. Het bestaan van het spel van verkennen is een groot geluk. Wie dit spel goed speelt, leert verantwoordelijkheid voor eigen gedrag en verantwoordelijkheid voor het gedrag van de medemensen." De minister noemde het een bewijs van groot vertrouwen, dat de leiding in de jongens en meisjes stelt, dat men een gemengd kamp heeft willen or ganiseren. „Ik hoop, dat het een fijn kamp zal worden, en dat er nog lang met genoegen over gesproken zal kunnen worden." Door het hieuwen van het anker, voor welke handeling een lier stond opgesteld op het bordes, duwde de minister symbolisch het kamp „van wal". Hiermede was het kamp 't Nationale Waterkamp officieel ge opend. Het gezelschap begaf zich van het raadhuis naar het parochie huis, waar gedurende deze week een tentoonstelling is ingericht. Zicht baar genoot het gezelschap hier van een filmpje over Allan Shephards ruimtereis. (Tijdens de duur van de tentoonstelling zullen doorlopend films vertoond worden, die beschik baar gesteld zijn door instanties en lichamen, die op enigerlei wijze te maken hebben met scheepvaart en watersport). Bezoek aan het kamp De minister en mevr. Toxopeus scheepten zich na de bezichtiging van de tentoonstelling in op de bo ten van deelnemers om het kamp te gaan bezichtigen. In het kamp liet de minister zich door de jongelui grondig voorlichten over het spel van verkennen. Mevr. Toxopeus raakte niet uitgepraat over de vin dingrijkheid van de jongelui, vooral wat betreft het klaarmaken van de dagelijkse pot. De minister en zijn echtgenote vertoefden geruime tijd onder de jongelui. DRUKTE IN NIEUWKOOP. De voorbereidingen voor het zee verkennerskamp in Nieuwkoop heb ben veel zorg gevraagd. Genoemd mag in dit verband worden het werk van de heer W. de Jong. Nemen we b.v. de verschillende terreinen rondom het plassengebied. Dit zijn veelal weilanden, welke door de veehouders tegen zeer lage ver goeding voor de tijd van het water kamp werden afgestaan. Ook de voe ding van zo'n 1500 jonge mensen in ons dorp erbij gaf vele problemen, doch de gezamenlijke middenstand heeft dit in overleg met de ge meente en de kampleiding zeer goed geregeld. De eilandjes waarop de zeeverken ners kamperen hebben ieder een eigen naam. Zoals Nova Zembla, Kaap Nassau, Bereneiland, Hawaii etc. en voor de meisjes meer roman tische naam Sireneneiland. Gedurende het waterkamp bestaat er gelegenheid de tentoonstelling „Op en om het water" te bezoeken. Deze wordt gehouden in het verenigings gebouw naast de R.K. kerk en is ge opend van 10—12.30 en 's middags van 15.0017.30 en 's avonds van 19.0020.30 uur.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2