DUINSTREEK Kramers tennis-circus speelt 4, 5 en 6 augustus MEERPOEL'S MEDISCHE DIENSTEN VRIJDAG 21 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT The Noordwijk Professional Championships •Mr. C. Punt, President-Commisa- ris van de N.V. Noordwijkse Sport vereniging hield gistermiddag te zij nen huize een persconferentie, zulks in verhand met „The Noordwijk Professional Championships", te ver spelen op 4, 5 en 6 augustus a.s. door de spelers van Jack Kramer's World Tennis. De heer Punt gaf allereerst een kort overzicht van de geschiedenis der Noordwijkse Sportvereniging op het gebied van Internationaal Tennis, welke geschiedenis spreker van meet af aan meegemaakt heeft. Na een reorganisatie van de Sport vereniging in het jaar 1919, is Noord wijk altijd 'n centrum gebleven voor internationale tenniswedstrijden. Jaarlijks werden in de badplaats landenwedstrijden gespeeld tegen En geland of Duitsland en in 1925, toen Nederland achtereenvolgens vier Da- vis-Cup wedstrijden op eigen terrein kon spelen, bezat de Noordwijkse Sportvereniging het enige complex, dat geschikt was om de telkens groeiende menigte toeschouwers plaats te bieden. Wereldbekendheid De naam van „Noordwijk", als ten- niscentrum is over de gehele wereld bekend geworden en de allergroot sten als Tilden en Helen Wills en vele anderen hebben er gespeeld, waarbij het een belangrijke factor was, dat wij in die tijd over goede Hollandse spelers en speelsters be schikten, die de buitenlanders goed partij konden geven. Wij denken in dit verband aan Timmer, Bryan, Van Swol en Rinkel, Kea Bouman en Madsy Rollin Couquerque. In de overgangsperiode tussen schijn-amateurisme en beroepsspel, waarin de allerbesten uit die ama teurs zijn overgegaan naar de com binatie van Trabert en Kramer, t.w. „World Tennis Incorporated", is het beste spel alleen nog te zien in wed strijden onder de leden van de com binatie, doch deze spelers vragen zeer hoge prijzen, terwijl de organi satie van dergelijke wedstrijden een groot risico met zich meebrengt. Geslaagde proef Na een proef in 1960 met een ex hibitie van een 4-tal Kramer-profs, waarvan de kosten uit de normale inkomsten konden worden opgevan gen, wilde het bestuur van de sport vereniging nog wel eens een proef nemen met een wedstrijd van ten minste acht der beste profs en waar het nu om hoge prijzen gaat, kan een strijd verwacht worden, die men in ons land nog nimmer in één toernooi heeft gezien. De namen van de spelers, die op 4, 5 en 6 augustus op de banen van „Casino" zullen uitkomen zijn: Lewis Hoad, Earl Buchholz, Francisco Se- gura, Barry Mackay, Tony Trabert, Robert Haillet, Adres Gimeno en ZOETERWOUOE AANBESTEDING SCHOUTENBRUG EN OMLEGGEN WATERTJE De dienst van gemeentewerken heeft een onderhandse aanbesteding gehouden voor het vervangen van de Schoutenbrug en het omleggen van 'het Watertje. Aan drie aannemers bedrijven werd een prijsopgave ge vraagd. Van hoog naar laag waren dat: Gebr. H. en B. Beljon, Voor burg. 411.900; firma P. Bokhoven, Gouda 398.000 en Aannemersbe drijf voorheen Van Dongen en Van Hoven te Dordrecht, 381.800. De gunning werd nog aangehouden. Dobbelrit 19961. Thans kan de finitief worden meegedeeld, dat a.s. dinsdag 25 juli de dobbelrit van P.I. T.'54 wederom zal worden verreden. Om half acht 's avonds zal de eerste deelneemster of deelnemer (men r-dt individueel) vanaf het Don Bosco- huis vertrekken. Het is de bedoeling, dat men alle posten eenmaal op z'n kaart krijgt afgestempeld. Het is echter een dob belrit, zodat de deelnemers zelf d.m. v. dobbelstenen of andere kansspelen de volgorde van hun posten bepa- den, Degenen, die pech hebben, kun nen na een uur al 20 posten hebben aangedaan, zonder echter alle posten eenmaal te hebben gehad. Het geluk is bij deze rit dus een belangrijke factor. Er wordt dikwijls beweerd, dat het een racewedstrijd is, maar dat is beslist niet waar. Men bepaalt zelf zijn snelheid. De vorige maal nog vielen alle echte hardrijders bui ten alle prijzen, niet doordat zij te langzaam reden, maar doordat zij het geluk niet mee hadden. De gro te wisselbeker kwam vorig jaar is het bezit van mej. v. d. Poel. Wel een overduidelijk bewijs, dat zowel de deelneemsters als de deelnemers evenveel kans hebben. Naast de wis selbeker zijn er natuurlijk weer een aantal andere prijzen. Als grote attractie zal er na af loop van de rit in het Don Boscohuis een dobbelbal worden gehouden, wjaarbij de dobbelstenen wederom een belungrijke rol spelen. Opgave is mogelijk tot dinsdag avond bij dhr J. P. R. de Boer. Zwet- kade 2 en vlak voor de rit aan de zaal. De inschrijfgelden zijn weer zeer laag. Pancho Gonzales. De rangorde van de vier sterkste spelers wordt geacht te zijn: 1. Gon zales, 2. Hoad, 3. Gimeno, 4. Trabert en in de dubbels 1. Hoad-Gimeno en 2. Gonzales-Sugura. Behoudens onvoorziene omstandig heden wordt elke dag vanaf 2 uur n.m. gespeeld en wel op de middelste baan van het grote center-court. Het voorlopig programma der par tijen luidt: Vrijdag 4 augustus: De eerste vier partijen van de eerste ronde enkel spel t.w. Gonzales-Segura; Meckay- Trabert; Gimeno-Buchholz; Haillet- Hoad. Zaterdag 5 augustus: de beide hal ve finales van het enkelspel en de beide eerste partijen van de dubbels t.w. Hoad en Gimeno tegen Trabert en Haillet; Mackay-Buchholz tegen Gonzales en Segura. Zondag 6 augustus: de verliezers ronde tussen nos. 3 en 4 van het en kelspel en de finale van het enkel spel. De verliezersronde en de finale van het dubbelspel. De volgorde van de wedstrijden van zondag zal afhangen van de na men der spelers, opdat zo mogelijk niemand twee partijen vlak na el kaar behoeft te spelen. Bij te lange duur der beide eerste partijen zullen de derde en vierde partij tegelijk of ten dele op baan 1 en 3 gespeeld worden. Het gehele toernooi wordt ver speeld volgens het systeem „Best of Three". Voor plaatsbespreking en reserve ring kan men zich wenden tot de heer W. J. Karsten, Jan van Hene gouwen weg 2, Noordwijk aan Zee, tel. 01719-2739. KATWIJK AAN DEN RIJN Arbeider viel in scheepsruim. Op het terrein van de Katwijkse Kalkzandsteenfabriek aan de Sandt- laan had gisteren in de namiddag een ongeval plaats, dat gelukkig nog betrekkelijk goed is afgelopen. Eén der „arbeiders, werkzaam aan deze fabriek, de heer Varkevisser uit Kat wijk a. Zee, die bezig was met het lossen van kalk uit een der schepen, gleed daarbij uit en viel rechtstan dig in het ruim. Hij blesseerde daar bij beide enkels, waarvan er één waarschijnlijk gebroken is. Het slachtoffer werd per ambulance auto naar het Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht. LISSE DIPLOMA-UITREIKING R.K. HUISHOUDSCHOOL In 't KAB-gebouw aan de School straat vond gisteravond de diploma- uitreiking plaats aan d egeslaagde leerlingen van de R.K. Huishoud school te Lisse. Door ziekte was helaas de direc trice, de eerw. zuster Nicomeda, verhinderd op deze avond aanwe zig te zijn, hetgeen de zuster aan 't hart ging, daar dit een van de weini ge 'gelegenheden is om met de ouders van de leerlingen in contact te ko men. Dit vertelde voorzitter de heer W. F. v. Dam in zijn openingswoor den, die de taak van de zuster op deze avond had waargenomen. De meisjes zijn volgens zeggen blij nu van school af te zijn, maar of dit werkelijk zo is betwijfelt spreker, daar zij het altijd goed naar de zin hebben gehad. Spreker spoorde de ouders aan de kinderen nu niet di- rekt op te laten houden met leren en als er nog een kans is de kinde ren door te laten leren, moet deze kans met beide handen worden aan gegrepen. Spreker wenste de ouders met hun dochters een gezellige avond toe. Hierna brachten Lideke Tulen en Lies Heemskerk een eenaktertje. Zij bleven echt in de examensfeer en brachten het toneelstukje „Gezakt" leuk op de planken. Tussen het uit reiken van de diverse diploma's ver zorgden de leerlingen zelf 't program ma, met liedjes zang, muziek e.d. Het zangkooi'tje van de naaisters en ver koopsters zong het liedje Hola hi ha ho. Ook Tineke Ransdorp met haar mandolo ging het goed af, 'n warm applaus was wel verdiend. Het op treden van de Liza's overtrof wel alle verwachtingen .Op werkelijk voortreffelijke wijze zongen deze meisjes (Lida v. a. Klauw en Lida Ransdorp) „Rocking Billie", „Ten- nessy" en „Good B? Johnny". Een declamatie „De Spreeuw" werd door Ans Juffermans goed gedeclameerd. Ook Miep v. d. Meer met de decla matie „Waterland" mocht een dave rend applaus in ontvangst nemen. Verder verzorgde het zangkoortje van klas Ha verscheidene nummers. De diploma-uitrèiking werd ver zorgd door mevr. v. Beek, lerares aan de huishoudschool. De geslaagden zijn- naaisters: Cor- rie Kortekaas, Annie Liverse, M. Vermey, Corrie v.' d. Zon, M .v. d. Zwet en H. v. d. Zwet Verkoopsters: Córrie Baars, G. v. Dijkr Corrie v. Diest, E. v. Dijk, P. v. d. Drift, M. Dobbe, M. Grimber gen, P. Kerkvliet, M. Langelaan, C. Lieverse, M. v. d. Voorn, Co Reeu- wijk en Ria v. Oeffelen. IVIO: Cath. Wennekes, L. Tulen, E. v. Dijk, Cath. v. d. Voort, Cath. Langelaan, H. v. d .Berg, M. Her mans, E. Heemskerk, Cath. Ransdorp, M. Kampert en A. Rusman. Typen: Joh. Jansen, M. v: Nobe- len, M. Geerlings, W. v. d. Meer, Magda Schoo, A. v. d. Steen, Astrid Hoogeveen, A. v. Tulen, Ineke Rans dorp, M. v .Noort, M. Kampert en P. Visser. Primaire opleiding huishoudschool 2 jaars. De navolgende leerlingen ontvingen een diploma: Lenie v. d. Berg, Loes v. d. Berg, Mar. Beugels- dijk, Els de Boer, Lia v. d. Burg, Adrie v. Hage, Lies Heemskerk, Ger- rie Hermans, Mar. Kampert, Tonie v. d. Klauw, Johanna Kreeft, Marian v. Noort, Ineke Ransdorp, Tineke Ransdorp, Anneke Rusman, Lida Tu len, Carla Wennekes, Hannie de Wit, Marijke Gevers, Nellie v. d. Aart, Hennie Baars, Ans v. d. Berg Corrie Brouwer, Janny Dael, Hennie Goe- demans, Ineke Groen in 't Woud, Willie Hogervorst, Astrid Hoogeveen, Lenie Janson, Elsje Koop, Corrie v. d. Luyt Cilia v. d. Slot, Nellie Vis ser, Ina Warmerdam, Ria Warmer dam, Adrie Wassenaar, Ri<i Weyers, Lia Boot, Jeanne Bultink, Lenie v. Dam, Frieda Doeswyk, Bep Faas, Net ty Hulsebosch ,Thea Koster, Vera v. Leeuwen, Nannie v. Leeuwen, Ineke Maas, Maria Onderwater, Nellie On- dei water. Ria Sanders, Ria Schoone, Ria Spierings, Fia v. d. Star, Bep Timmers, Plonie Warmerdam, Anette Warmerdam, Ans Warmerdam, Jean ne Witteman, Analies Zwanenveld, Corrie v. d. Berg, Wilma v. Diest, Gré Geerlings, Hannie Hogervorst, Ans Juffermans, Bep Langelaan, Miep Langeveld, Miep v. d. Meer, Mar. v. d. Mey, Thea v. Ruiten, Lenie Schoo, Tineke Spaan, Joke Staffeleu, Lida v. Steen, Ria v. Vliet, Ellie Voorn, Gerrie Wegman, Anneke Wolvers, Clarie Wolvers, Roosje Bakker, Elly Beyk, Marijke Beyk, Ria ten Bosch, Ria de Hey, Ria v. d. Lans, Lies Smel- tink Greet Tetteroo, Tinie Tetteroo, Waliei Vesseur, Maaike Visser, Bet sy Vos, Tinie v. d. Voort en Annie Zwetsloot. LEIDSCHENDAM Schoolartsendienst Uit 't jaar verslag van de schoolartsendienst blijkt, dat van de Leidschendamse schooljeugd één kind heeft geleden aan roodvonk en er ook één geval van rode hond is geweest. Besmette lijke geelzucht werd geconstateerd bij acht kinderen. Deze gevallen wa ren niet zo ernstig, dat de scholen tijdelijk gesloten moesten worden. Op tuberculose heeft de artsendienst 2768 Leidschendamse kinderen on derzocht. Van deze kinderen waren er 91 die positief reageerden. Vergadering gemeenteraad De eerstkomende vergadering van de gemeenteraad, waarvoor de laatste tijd meer en meer belangstelling be staat (de gehele publieke tribune krijgt gratis koffie) wordt gehouden op woensdagavond 26 dezer. Dan gaat de raad met vakantie, om eind september a.s. weer te vergaderen. NOORDWIJK LEZING PATER G. ALDERS OFM Ten huize van de familie J. Alders te Noordwijk-Binnen wist de Noord wijkse pater Franciscaan G. Alders zijn toehoorders op de hem eigen rustige en vaak humoristische wijze te boeien met een interessante lezing over het Braziliaanse land, het volk en het missiewerk aldaar en over de wijze waarop hij zijn korte va kantie in Holland denkt door te brengen. Het was in 1932, dat pater Alders als frater naar Brazilië vertrok, waar hij twee jaar later zijn priesterwij ding mocht ontvangen. Door om standigheden is hij eerst in 1945 naar Noordwijk gekomen, waar hij zijn eerste plechtige H. Mis heeft opge dragen in zijn vroegere parochie kerk van Sint Jeroen te Noordwijk- Binnen. Ondanks zijn bijna 30-jarig verblijf in het buitenland weet de pater zich omringd van vele Noord wijkse vrienden, met name ook on der de talrijke leden van het fan farekorps „Excelsior", waarvan hij één van de mede-oprichters is ge weest. Hij vertelde, dat van het huidige Brazilië met zijn 66.000.000 inwoners ongeveer 98 pet. katholiek is, dat het land is verdeeld in 180 bisdom men en drie kardinalen telt en dat daar ongeveer 1000 Nederlandse priesters, voor het merendeel Fran ciscanen, werkzaam zijn. Dit uitge strekte land, 250 x zo groot als Ne derland, kent een schreeuwend te kort aan goed opgeleide priesters. Om een indruk hiervan te krijgen noemde de pater een parochie van 117.000 zielen, die slechts door drie Franciscanen wordt verzorgd. Het tekort wordt des te sprekender als men de statistiek van 1960 naslaat, waaruit blijkt, dat in deze parochie 4000 kinderen zijn gedoopt en 678 huwelijken zijn voltrokken. In de Franciscaner-paroohie Alcobga in de staat Minas Geraes heeft éen pries ter de zielzorg van 15.000 parochia nen. Om aan het grote priesterte kort in Brazilië een halt toe te roe pen wil pater Alders studiebeurzen stichten, waarvan een permanente beurs dé ideale oplossing biedt, om dat het grondkapitaal blijft bestaan. Voor één priesterstudent is 'n stu diebeurs van 1500 - voldoende. Dat kan nooit in onze gedachte. „Ik zal U aantonen, gaat de pater verder, „dat dit wel degelijk voldoende is. De koopkracht van de Nederlandse gulden staat tot de munt in Brazilië in de verhouding van 1 op 4. Een bedrag van 1500,- heeft voor mij in Brazilië een waarde van 6000,-. Dit geld nu wordt door mij uitge zet in een beleggingsfonds, dat vijf jaar geleden is gesticht in dé stad van heel Zuid-Amerika, Sao Paulo, namelijk het instituut Rockefeller, de econoom van de wereld. Voor dit geld worden aandelen gekocht van de beste 120 firma's die een twin tigtal verschillende branches van de handel en industrie vertegenwoor digen. Deze wijze van belegging geeft de grootst mogelijke garantie en de hoogste winst, die een gemid delde rente oplevert van 20 pet. Hiervan kan het kleine bedrag van kost- en leergeld, hetwelk de Fran ciscanen vragen én beslist nodig hebben, ruim worden betaald. Aan trekkelijk is bovendien, dat het be trekkelijk geringe grondkapitaal Moderne Zigzag NAAIMACHINES 350,- 395,- 440,- en hoger Alle modellen electrisch in koffer Naaimachinebedrijf Breestraat 171 (Advertentie) blijft bestaan. Dat kan dus nooit be ter." Het belangrijkste vraagstuk voor pater Alders is uiteraard, hoe aan het geld te komen. Zelfs heeft hij reeds enkele acties op touw gezet, o.a. een bliksemloterij met aantrek kelijke prijzen. Verder hoopt hij door middel van persoonlijke ge- prekken en door publicaties veel gezinnen en ook bedrijven te anime ren voor dit doel gelden beschik baar te stellen. Al is de bijdrage nog zo klein niet iedereen heeft nu direct 1500,- klaar liggen voor een complete studiebeurs alles is wel kom en men heeft dan tenminste het gevoel zijn steentje bijgedragen te hebben aan de priesteropleiding en het behoud ^an het katholieke geloof in Brazilië. Onder het motto „actie priester- studiebeurs Brazilië" kan men zijn bijdrage storten op het gironummer 2906 van de Rotterdamse Bank N.V. te Leiden, bijkantoor Noordwijk, ten gunste van pater G. Alders. NOORDWIJK AAN ZEE Zwemexamens In het „Golfbad" te Noordwijk aan Zee worden mor gen de zwemexamens afgenomen ter verkrijging van 't schoolzwemdiplo- ma A of B. Voor mevrouw Van Tilburg zal dit een gedenkwaardig gebeuren zijn, omdat zij het examen voor de tiende maal zal afnemen. Zij is deze zomer tevens 10 jaar als zweminstructrice aan het bad verbonden. Aanvang der examens 2.30 uur. SASSENHEIM Jaaroverzicht VVV De Sassen- heimse VW heeft ook dit jaar weer veel werk verzet, met name de com missie voor de logiesdienst heeft 'n drukke tijd achter de rug, al waren de resultaten niet altijd bevredigend. De weekeinden rond Pasen waren dit jaar bijzonder rustig in tegenstelling tot vorig jaar. Deze terugloop in het toerisme was evenwel in de hele streek, zo niet in het he^e land merk baar. De enorme toeloop van toeristen kwam op het weekeinde van 1 mei. De situatie was toen zo, dat men niet meer wist waar de gasten onder te brengen. •Men had toen ook te zorgen voor de maaltijden van een honderdtal Duitsers. In het afgelopen seizoen hebben 681 toeristen één of meer nachten in Sas- senheim doorgebracht. Dit heeft de bevolking een bruto bedrag van bijna 7000.- opgeleverd. Het nieuwe in formatiebureau aan de Oude Haven bleek volkomen te beantwoorden aan de gestelde verwachtingen, cen traal gelegen met parkeerruimte, is het voor verkeer uit alle richtingen te bereiken. Het VVVrbestuur heeft het plan opgevat het toerisme niet alleen in de bollentijd aan te trekken, maar ook in de zomermaanden. Sassenheim ligt gunstig om van hieruit badplaatsen, de Kagerplassen of de steden te bezoeken. Daartoe heeft het bestuur reeds verschillen de contacten in het buitenland weten te leggen, terwijl men ook folders heeft laten maken, zij het op beschei den schaal. Voor een goede reclame ontbreken op het ogenblik nog de financiële middelen. Ook in verband met het zomer toe risme is het verkrijgen van een goede camping een urgente zaak. Reeds geruime tijd worden moeizame besprekingen gevoerd met grond eigenaren, maar tot nog toe zonder resultaat. De Sassenheimse VVV zou naar de mening van het bestuur nog meer kunnen floreren, indien er meer be grip aanwezig zou zijn bij de bevol king, zelfs bij de middenstand ont breekt dit dikwijls, terwijl deze toch ook dit jaar voor enkele duizenden guldens hebben omgezet. Dit vindt mede zijn oorzaak in het bekende feit, dat er in Sassenheim te weinig winkels zijn in verhouding tot de be volking. Het bestuur hoopt in de toekomst op de volle medewerking der bevol king bij de uitvoering van haar plan nen om de naam Sassenheim, over de gehele wereld bekend om zijn bloem bollenexport (de grootste van de streek), ook bij de toeristen ingang te doen vinden. VOORHOUT R.K. Muziekharmonie St. Cecilia. - Aanstaande zaterdagavond om 8 uur precies geeft de plaatselijke har monie een concert in de Pr. Bern- hardstraat, uitgevoerd zullen wor den, o.a. de concourswerken waar mee de vereniging op het bondscon- cours te Langeraar een eerste prijs in de ere-afd. wist te behalen. Bij slecht weer wordt dit concert in het parochiehuis gegeven. NOORD WIJKERHOUT Puzzle-wandeltocht VW. In re gen en wind, maar gelukkig meesten tijds onder een droge, zij het zwaar bewolkte hemel hebben een groot aantal in Noordwij kerhout verblij vende gasten deelgenomen aan de puzzle-wandeltocht door het dorp en de naaste omgeving, welke de VVV voor donderdagmiddag had georga niseerd. De uitgezette route lièp door de meest pittoreske plekjes van het dorp en de onderweg te beantwoorden vragen vergden van de deelnemers, waaronder vele buitenlanders, nogal wat hersenwerk. Er waren dan ook slechts twee deelneemsters, die het parcours foutloos aflegden en de vra genlijst goed hadden ingevuld. Het waren de dames Marian Kuperus uit Zeist en Olga Biesheuvel uit Bad hoevedorp, die de eerste en tweede prijs zusterlijk deelden. Mevr. Aalberts uit Deventer wist Leiden. In spoedgevallen nemen waar de doktoren: Wijdicks, Van Gent, Meel, De Jong en Schaefer. Apotheek: Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, Tandarts H. Steinz, tel. 34456. Alkemade. Dr. Muskens, Noord- einde 166, Roelofiarendsveen, tel. 01713—329. Leimuiden. Dr. Brinkhorst, Sta- penseasstraat 6, Leimuiden, tel. 01721—269. Katwijk a. d. Rijn. Dr. E. E. van der Laan, tel. 2810. Apotheek Koningin Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee. Dr. K. J. E. Slagmolen, tel. 2336. Voor apotheek zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn. Voor dr. zie Leiderdorp. Zr. Van Leeuwen. Dorpsstraat 50, tel. 01714505. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714 —278. Langeraar. Dr. Sandkuyl, tel. 01722—139. Leiderdorp. Dr. Van 't Woud. tel. 30070. Wit-Gele Kruis, Zr. Lam- berta, tel. 01710—26541. Nieuwkoop. Dr. Bemer, tel. 01725 —103. Nieuwveen. Zie Langeraar. Noordwijk. Dr. B. de Beer, Wantveld 1, tel. 01719—2751. Apo theek „De Duinrand", Nieuwe Zee weg 1. Noordwijkerhout. Dr. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 385. Oegstgeest. Dr. E. W. F. van Walchren, tel. 22030. Wit-Gele Kruis, Zr. van der Kleij. Rijnsburg. Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim. Dr. G. L. van Raaij, Gouverneurlaan 40, tel. 7777. Valkenburg. Zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout. Dr. A. W. Bots, tel. 025327393. Voor zr. zie Warmond. Warmond. Zr. Meijssen. Kerk- laan 17A Voorhout, tel. 02532—7796. Woubrugge. Zie Langeraar. Zoetermeer. Dr. P. Vegt, Julia nalaan 1, tel. 3035. Zwammerdam. Zie Nieuwkoop. VOETBALL SHEFFIELD UNITED NAAR NEDERLAND De Engelse eerste divisieclub Shef field United komt voor het begin van de competitie voor een tweetal wedstrijden naar Nederland. De En gelsen spelen op woensdag 9 augus tus te Maastricht tegen M.V.V. en op zondag 13 augustus in Amster dam tegen D.W.S.A. met een fout beslag te leggen op de derde prijs. Deze en de volgende prijzen wer den 's avonds, tijdens een gezellig samenzijn in de zaal van de Gebrs. Brama, door de voorzitter van VW, dr. J. Brocades Zaalberg uitge reikt. In een geestig toespraakje, half om Nederlands en Duitse, wist de heer Brocades al spoedig in de zaal een bijzonder gezellige sfeer te schep pen, welke nog werd verhoogd door het houden van quizwedstrijden, waarvan de heer B. van den Hoorn de samensteller was. Tussen de bedrijven door nodigde bandleider C. van der Togt de in gro te getale opgekomen gasten tot een dansje, waarmede de kilte in de kuststreek werd verdreven. Dit onderdeel van de zomer-festi- viteiten van de VW is een herhaling ten volle waard. VOORSCHOTEN 28 Juli „dag van het paard" Vrijdag 28 juli zal in Voorschoten een „Dag van het paard" worden gehouden, waarvan de jaarlijkse paardenmarkt een onderdeel is. Deze paardenmarkt, de enige z.gji. kruis- markt, wordt 's morgens door burge meester De Kool geopend. Op het sportterrein van de school aan de J. W. Frisostraat treedt in de morgenuren de pony-club uit Bem- mel op. Kinderen van acht tot twaalf jaar, die leden zijn van deze club, zullen demonstraties geven met pony's. Voor de handelaren, die het groot ste aantal paarden ter markt aan voeren, zijn prijzen beschikbaar, die om twaalf uur in „Het Wapen van Voorschoten zullen worden uitge reikt. Des middags worden op de Prins Bernhardlaan kortebaan-draverijen gehouden. Des avonds geven twee harmonie-orkesten een concert. M arktberichten R.A.VEEN, 20 juli, Bloemen Ornithogalum 30-62, Colvilleis 18- 76, Wirrals Supreme 23-57, Gouds bloemen 14-23, Liatrix 20-77, Asters 14, Dahlia 28-52, Statice 31-41, Gla diolen 90-1.00, Segetum 21-25, Lathy rus 38-41, Alstroemeria 16-19 per bos. Chrysanthen geplozen 15-21 p. stuk. Am. Anjern: Rode sim 8-15, Rose sim 9-14, Witte sim 8-11, G. J. 9-11, Fanfare 8-11, Skyline 16-17, Brnenner 8-11, Harvest moon 10-12, Yello sim 9-11. Rozen 11-22, Lelies 19-21 per stuk. R.A.VEEN, 20 juli, groenten Augurken C 90.00, idem DA 79.00, idem D 72.00-73.00, idem E 38.00- 53.00, idem CD 61.00 per 100 kg. TE RAAR, 20 juli, Augurken Basterd 0.88, grof A 0.75, grof 0.70, CD 0.59-, E.O. en E. geel 10 alles per kg. LEIDSCHENDAM, 20 juli, eieren Op de veiling „Het Wapen van Veur" waren aangebracht 68600 kip eieren. De notering was: 2800 eieren no 0 15.30-17.00, 6800 eieren no. 1 14.75-16.35, 16200 eieren no. 2 14.35- 15.55, 12800 eieren no. 3 13.80-14.75, 13700 eieren no. 4 11.25-11.85, 9500 eieren no. 5 9.25-9.65, 6200 eieren no. 6 8.00-8.40, 600 eieren no. 7 7.05- 7.45. LEIDEN, 21 juli, vee Stieren 8 3.10-3.30, melkkoeien 46, 825-1175, rustig, vette koeien 380, 2.90-3.40, vare koeien 90, 650-1050, redelijk, pinken 12, vette kalveren 157, 2.20- 2.80. nuchtere kalveren 36, 1.40-1.70, tamelijk, per stuk 35-65, vette scha pen 258, 105-118,130, stug, varkens (zeugen) 38, 350-475, stug, schram men 189, 80-115, stug, biggen 74, 64-70-75, stug, geiten 5, zuig en weidelammeren 1339, stug. LEIDEN, 21 juli, kaas. Aange voerd 27 partijen Goudse kaas en 1 partij Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwaliteit tot 2.34; eerste kwaliteit 2.132.20; tweede kwaliteit 2.052.12. Leidse eerste kwaliteit tot 2.60. Handel kalm. Bon. IJskastdoos 39 ct. Onbreekbaar zacht plastic vierkant model; deksels in diverse kleuren. Normale prijs 75 ct. Uitsluitend met inlevering van deze bon 39 ct. Victorie-magazijn, Hogewoerd 22. Alles spotgoedkoop. 2 clubfauteuils met 4 stoelen 65.-; dressoirs 55.-; schrijf bureaus 35.-; linnekasten 29.-; vloerkleden 25.-; uit schuif taf els 15.-; rookstoe- len 15.-; 4 pracht stoelen 12.50; wasmach. 35.-; gas- Te koop: een haard, merk Etna. Te zien: zater dag. Javastraat 44. *2* Lavet wasmachine 220 volt, in prima staat; we gens vertrek t.e.a.b. aan geboden. Telef. 32894. Losse koopjes. Ie keus 29 ct; plastic tuinslang 25 ct per meter; plastic em mers, 10 liter inhoud 1.58; moyenaiseklopper, compl. met glazen pot 2.88; thee servies, 9-deiig. mooi gede coreerd 9.75. victorie-mag. Hogewoerd 22. burg, Hooigracht 55 (geen winkel). Te koop wegens plaats gebrek: èen in goede staat zijnde kinderwagen, half- Engelse model; t.e.a.b. Pr. Beatrixlaan 1. Katwijk a. Zee. Demm 4 tact bromfiet sen met 3 versn. De spe cialist voor Leiden en om geving. Motorhandel J. J. v d. Geest, Pieterskerk- gracht 5, Leiden (achter Trianon-theater). Gevraagd: bediende v. benzmepompstation, leeft. 18 jaar. Aanmelden: Gebr. Huisman Levendaal 80. Bon. Drukkerijdoos 39 ct, flinke doos, inhoud: stempelkussen met diverse leuke rubber dierenfigu- ren; een heel dierenpark. Normale prijs 75 ct. Uit sluitend met inlevering v. deze bon 39 ct. Victorie- speelgoedmag., Hogewoerd 31. Vakantieaanbieding. zwarte voet-bloemenvazen reclameprijzen 18 cm. 0.98; 20 cm. 1.49; 22 cm. 1.89. Tracteer U zelf in de Ba zar, Janvossensteeg 56. Vakantieboot te koop. Nieuwe mahonie punter met vlonders en spanen, geschikt voor buitenboord motor. Uit voorraad lever baar. Bij Verhaar ligt hij klaar. Ëootbouw, Noord einde 91, R.A.Veen, telef. 469. 5? Bon. Leerdamkoekdoos met mat deksel, vastge stelde prijs 6.10; nu uit sluitend met deze adver tentie voor 4.98; mooi va kantiegeschenk. Tracteer U zelf. Alleen in de Bazar Janvossensteeg 56. Goedkope kop en scho tels 11 Zes stuks voor 3.98. Mooi hoog model met mo derne streep decors. Zes verschill. kleuren. Prima eerste keus-kwaliteit. IVA Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. Moderne kinder- en wandelwagen aangeboden. In zeer goede staat. Br. on der letter B aan R. Paauw Kantoorboekhandel, Roe- lofarendsveen. •ST Bon. Op vertoon van deze bon, geldig tot 30 juli koffie met zoet of hartig hapje 60 ct. „Sam's Snack- room", Vrouwenkerkkoor- straat 7, Leiden. ■2* Aangeb.: z.g.a.n. kin derwagen, merk Mutsaerts kleur grijs, bak uitneem- baar. Seringenstraat ?3a, S* Jawa-, Benelli-, Mag neet-, Demm-, HMW-, Po- nette-, Hercules-, Vap- bromfietstn uit voorraad leverbaar. Dealer: J. J. v. d. Geest. Pieterskerkgr. 6, Leiden. Inruil, financie- 2? Te koop: grote partij boerenkoolplanten. C. v. d Sleet, Smitstraat 10, Rijns burg. 'S Te koop: grote B.M., in toede staat. Te bevr.: L. e Haas, Sweilandpolder 10, Warmond. S* Gevraagd net persoon. voor de verzorging van 2 paarden en tevens het on derhouden van de tuin bij voorkeur gepensioneerd militair. Westerhoff. Wal deck Pyrmontlaan 33 tel. 017519541, Wassenaar. Biedermeiermeubels* piano's; zoals bank, fau teuils, stoelen, tafels, buf fetten, pracht oliehaarden, gasfornuizen, schilderijen, koperwerk; mooie Duitse piano's; antieke kist; la- denkastjes; bureaus. Wij hebben vele koopjes Nieu we Rijn 60, bij hoek Hooi gracht, tel. 22150. Gevraagd: werkster v. 4 ochtenden in de week v. 91 uur. Westerhoff, Wal deck Pyrmontlaan 33, tel. 017519541. Wassenaar. 2* Gevraagd: oppas voor zaterdagmiddag van 27 uur, bij 3 kinderen Mevr. Hartman. P. Heinlaan 25, tel. 33408, Oegstgeest. 2* Wie heeft jl. zondag om ca 11 uur de aanrijding gezien voor de St .Jozef kerk. (Herensingel) tussen Fiat 500 en onbekende wa gen. Inlichtingen tegen be loning: Dr. De Bruynestr. 31, Leiderdorp, tel. 33213.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5