50 Jaar getrouwd maar nog vitaal Secretariaat Sint Willibrord-vereniging verhuist van Oegstgeest naar Brabant Oude Leidse kletskoek UVS scharrelt op de „voetbalmarkt" Laatste Berichten j De Amerikaanse ruimtevlucht 't Sleutelgat WOENSDAG 19 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Leids echtpaar Langezaal—Verplanke Wie een bezoek brengt aan echtpa ren op leeftijd, wordt dikwijls ge confronteerd met mensen die met hun tijd geen raad weten, zichzelf achter gesteld voelen en zich te véél vin den. Het tegenovergestelde is het geval met het echtpaar Langezaal— Verplancke, dat deze week het 50- jarig huwelijksfeest hoopt te vieren. Het is een gezellige bedoening in hun huis aan de Evertsenstraat; we maken kennis met een echtpaar, dat samen 146 jaar is. Ondanks deze leeftijd hebben ze het nog erg druk. Mevrouw werkt nog volop mee in de huishouding; dat is geen kleinigheid als u weet, dat haar kleindochter met man inwoont, inclusief baby, w.arop oma erg dol is. De heer des huizes ziet er niet tegen op het plafond te witten, dik hout te zagen en hier en daar een verfje aan te brengen. Die goede oude tijd? Het echtpaar LangezaalVerplan- ke kan ook gezellig vertellen. De ene anekdote na de andere wordt gede biteerd. Het zijn geen mensen, die het alleen vroeger maar gezellig vonden. Nee, toen was het een zware tijd. De heer Langezaal heeft die hele arbeidsontwikkeling meege maakt. Die goede oude tijd was zó goed, dat hij van armoede de dienst in ging. Vrijwillig. Dat de diensttijd bij nader inzien toch niet zo verve lend is verlopen, blijkt wel uit de verhalen die hij erover opdist. Hij vindt onze tijd echter prettiger; de mensen beschikken over meer tijd en armoede zoals vroeger bestaat prac- tisch niet meer. Op het feest straks hoopt het echt paar de 15 kleinkinderen te begroe ten. De 2 achterkleinkinderen zullen vanwege de leeftijd nog verstek moeten laten gaan. Als we vragen of ze altijd hier ge woond hebben, horen we dat het echtpaar 15 jaar in de Oosterstr. ge woond heeft en al weer 35 jaar hier gehuisvest is. De grootste hobby van de vroegere revolverklinker en zijn vrouw is kaarten. Pandoeren, want in klaver jassen zit niet zoveel. „Daar kan je je hersens bij thuis laten", zegt hij a Me vrouw zou alleen al een pick-up wil- DIPLOMA-UITREIKING R.K. MEISJES VGLO, LEIDEN Het getuigschrift van de derde klas RKVGLO te Leiden werd be haald door: T. Haastregt, L. de Jongh, H. v. d. Hoeven, C. Knijnen- burg, B. Koree, M. Sikking, W. Uiter dijk en G. Cozijn. Afgewezen 2. Het costumière-diploma behaal den: M. Sikking en T. Haastregt. Het Klimroosdiploma behaalden: H. v. d. Hoeven en C. Knijnenburg. Het VGLO-diploma ontvingen; Met lof C. Rotteveel, A. Pont, N. Datema, A. Zevenhoven en T. Wisse; verder: R. Wassing, W. v. d. Geest, G. Lelieveld, T. Juffermans en nog een T. Juffermans, A. Raaphorst, A. Bos, IJ. den Os, N. v. d. Salm, L. Volwater, W. v. Marwijk, T. Pree- nen, F. Witteman, C. de Munnik, M. Weisz, M. Rooij akkers, F. de Does, W. Hoogkamer, G. Kraan, A. Koele- man, L. v. d. Klauw, R. Hoek, H. Gordijn, T. v. Dam, N. Rotmensen, E. v. Went, A. Boers, E. de Vries, T. Meijer, G. v. Kins, N. Preenen, A. v. Maurik, I. Stokkel, H. v. d. Pouw Kraan, N. Lindhout, G. Kraak man, R. Houps, G. v. Goozen, N. Goddijn, R. Bisschop, C. Kramer, T. v. d. Burg en T. de Winter. 5 Meisjes hebben geen examen mogen doen wegens gebrek aan ijver. len kopen om de plaat van Elvis Pres ley te kope: „Muss 1 den". De heer Langezaal blijkt ook een viskenner te zijn. Als we over foto's gaan pra ten trekken ze een vreemd gezicht; geen foto in de krant. Als we aan dringen, stemmen ze toe. Daar ze erg van bloemen houden, wil mevrouw een foto in de tuin. Als de fotograaf bijna een plantje vertrapt zegt ze: „Niet in mijn bloemen lopen, anders krijg je je congé". Als we afscheid van dit originele echtpaar nemen zegt hij: „Schrijf er nog maar bij dat we dikwijls haasje-over springen in de straat". Het echtpaar LangezaalVerplan ke is er een voor wie het woord vi taal geen holle frase is, maar een klinkende realiteit. R.K. Mulo-examen te Leiden Geslaagd: J. Groenendijk, Leiden, A en B D. de Jong, Leiderdorp, A en B J. Nijssen, Leiden A en B L. v. Noort, Leiden A en B A. Ouwerkerk, Leiden A en B J. Sips Leiden A en B E. Litjens; H. Groe nendijk, Zoeterwoude R. Onderwa ter, Leiden J. v. d. Salm, Zoeter woude H. v. Veen, Oegstgeest M. Hillebrandt, Alphen a.d. Rijn M. Bremmer, Leiden, B A. v. Dam, Leiden, B P. Ouwerkerk, Leiden M. Perquin, Leiden M .v. d. Poel Rijpwetering M. v. d. Post, Hoog- made E. Röling, Leiden M. Smit, Leiden W. Lit, Langeraar C. v. d. Linden, Leiden A. Luijsterburg, Leiden A. Moerkerk, Voorschoten H. v. Niekerk, Leiden F. v. Noort Leiden A. Oostdam, Leiderdorp T. Laken, Leiden L. den Os, Leiden E. Peters, Leiden; N. de Ridder, Leiden; M. van de Poll, Leiden T. v. d. Werf, Leiden R. van der Poel, Leiderdorp; P. Heemskerk, Reeuwijk, G. v. Rossum, Zwammerdam; S. Teu- nissen, Nieuwkoop; S. Beurze, Voor schoten; J. Jansen, Voorhout; C. Kop pers, Leiden; J. de Wit, Alphen a.d. Rijn, B P. van Es, R'Veen, B C. v. Leeuwen, Zoeterwoude, B J. Pieterse, Zoeterwoude, B L. Visse- ren, Zoeterwoude J. Kool, Oude Wetering M. Verdel, Oude Wete ring C. Priemus, Leiden G. Heemskerk, Leiden Tevens geslaagd voor midden standsexamen. Leidse Universiteit Bij K. B. is prof. dr. L. J. H. C. Rosenfeld benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de theoretische natuur kunde. Tengevolge van dit besluit zal prof. Rosenfeld gedurende het academiejaar 19611962 de Lorentz- leerstoel bezetten. Prof. Rosenfeld, die in 1904 te Charleroi is geboren, is sedert 1958 hoogleraar aan het Noordse Instituut voor theoretische atoomfysica te Ko penhagen. Alvorens dit professoraat te aanvaarden was hij sedert 1947 als hoogleraar werkzaam aan de Victoria University te Manchester. Als docent aan de universiteit van Luik is hij in 1930 zijn wetenschap pelijke loopbaan begonnen. In 1937 werd hij hoogleraar aldaar en van 1940 tot 1947 was hij hoogleraar te Utrecht. Van zijn hand zijn zeer vele publikaties verschenen waarvan som mige in samenwerking met Niels Bohr. Bij onderscheiden besluiten van curatoren der Rijksuniversiteit te Lei den is: P. Kreek, hoofdassistent bij de inwendige geneeskunde, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst; mej. J. M. C. Kroesen, assistente bij de faculteit der letteren en wijs begeerte, benoemd tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; mej. C. Vellekoop, benoemd tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelij ke dienst bij de sociologie. Ruimere behuizing dringend nodig Het werk van de St. Willibrord Vereniging heeft in de loop der jaren zich steeds meer uitgebreid. Het secretariaat, dat gevestigd is te Huize „Duinzigt" te Oegstgeest krijgt langzamerhand gebrek aan ruimte. In fe bruari is daar in het rectoraat ook het bureau van de Katholieke Bijbel stichting nog bijgekomen. Het bestuur der Vereniging zag zich daardoor des te meer genoodzaakt om te zien naar een ruimere behuizing. Graag zou zij deze gezocht hebben in de omgeving van Utrecht, maar daarin is zij niet geslaagd. Zij heeft toen het aanbod om het huis „De Eickenhorst" aan de grote weg 's-Hertogenbosch-Boxtel te huren voor een periode van 10 jaar, met dank baarheid geaccepteerd, temeer daar de eigenaar zeer tegemoetkomend was. Een en ander behoeft echter nog de goedkeuring van de betrokken bis schoppen. Nu de St. Willibrord Vereniging door de omstandigheden gedwongen is te gaan verhuizen komt ook een oud plan in zicht, dat tot heden toe niet verwerkelijkt kon worden: het is namelijk de bedoeling op „Eickenhorst" een centrum te vestigen, waar de oecumenische problematiek en de ver schillende vragen, die de oecumene stelt rustig onder ogen kunnen worden gezien, besproken en bestudeerd. Ook wat dit laatste betreft wordt nog overleg gepleegd met het Hoog waardig Episkopaat. Wanneer alles een definitieve vorm heeft gekregen hopen wij hier nader op terug te komen. De heer P. van Weeren, bijzondere procuratiehouder van het kantoor Leiden van de Amsterdamsche Bank N.V. zal donderdag a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn werkkring bij dit kantoor beëindigen. Hij trad op 10 januari 1920 in dienst van de Amsterdamsche Bank en werd per 1 mei 1958 tot bijzondere procuratiehouder benoemd. Vorig jaar vierde hij onder grote belangstelling zijn 40-jarig jubileum. A.s. donderdag 20 juli van vier uur tot half zes zal er voor cliën ten en relaties gelegenheid zijn tij dens een receptie in het kantoor van de Amsterdamsche Bank, Rapenburg 39 alhier, afscheid van de heer Van Weeren te nemen. NU MOET IK OPPASSEN, dat ik de mij toegemeten ruimte niet ga overschrijden, want over het hoofd van Katwijk, zo innig verweven met onze jeugdherinneringen, kan je uren lang vertellen en toch zou het beschrijven van zijn sfeer altijd nog te kort schieten aan de werkelijk heid. Des morgens vroeg al stonden de moeders, gepakt en gezakt, op 't Galgenwater te wachten op de af vaart. De kinderen, gewapend met emmertjes en schepjes, waren aan 't stoeien op de tonnen en kisten, die op de kade lagen te wachten om te worden ingeladen. Het luiden van de zware koperen bel was het sein, dat de ketting van de loopplank werd weggehaald. Dan begon het elleboog gevecht wie het eerst op het dek zou zijn. Maar de baas hield, van on der zijn zwarte klepper de hele san- tekraam goed in het oog en raison van een dubbeltje scheurde hij de vervoerbiljetten voor de groten en voor de kinderen 5 ets, de kleintjes onder de drie jaar mochten gratis mee op moeders schoot. Het was 'n heerlijke sensatie als de boot nog tjokkend laverend de hoek omging, het brede Galgenwater op langs het grappige koepelhuisje van de Zita, de eerste R.K. Huishoudschool aan het Noordeinde. Toen wist ik nog niet, dat ik daar nog eens onder de keurende blikken van mevr. v. Oer- le, de toenmalige directrice, de ra men zou moeten lappen. De romantische tocht naar Kat wijk was begonnen! Bij de ophaal brug stond de brugwachter al klaar met een klomp aan de hengel om 't tolgeld op te halen, als de boot met een paar forse stoten uit de stoom fluit te kennen gaf, dat de brug open moest. Het hele zonnige tafereel van blyde dagjesmensen op het dek werd nog opgevrolijkt door de harmonica speler. In de kajuit met de rood puchen banken, met lange rode fran je tot aan de grond, zaten de meer bezadigden en de echte „Kettekers" (in de volksmond zo genoemd voor Katwijkers). Door de patrijspoorten kon je het water zien klotsen tegen de bootwanden terwijl de olielam pen meeslingerden op de cadans van de stoommachine. Zo voerden we langs de groene oevers, nagewuifd door de luidjes, die voor dit fleurig schouwspel graag even met hun werk ophielden. De tocht duurde ongeveer twee uur, maar we verveelden ons nooit. Rondom ons heen was er zoveel te zien en te beluisteren, dat we, voor dat we er erg in hadden al op de vlonder van de Katwijkse haven stonden. Dan trokken we op naar de zee door het oude vissersdorp en snoven gulzig de lucht in van de haring, teer en de bruine visnetten, die door de vissersvrouwen, in hun dagelijkse klederdracht, zwart met een kanten mutsje, met rappe han den werden geboetst. Eenmaal op 't strand mochten we onze kousen en sohoenen uittrekken en de meisjes ook nog hun jurkje terwijl de on derjurk in het broekje werd gestopt. De jongens mochten hun driekwart broek een paar keer omslaan. Zo was het ergste gevaar voor het nat wor den geweerd, als ze gingen pootje baden. De badstoel bleef een weelde alleen voor de moeders, die daar, af gewend van de feJe zon, de lange ganse dag troonden met een lange japon, een stro hoedje op het hoog opgemaakte kapsel en de voeten in zwarte kousen en knooplaarsjes. Het tule gimp je met baleintjes hoog te gen de hals was al modain genoeg! De boterhammen en de limonade za ten in het grote valies. Ik voel nog het knarsen van het zand tussen de tanden als de rantsoenen-waren uit gedeeld. De dooddoener, dat zandde maag schuurt, smoorde elk protest. De grote zeekaak van één cent was een welkome afwisseling, al was er geen reuk of smaak aan, het hoorde nu eenmaal bij Katwijk, de zee en de stoere vissers en dan smaakte het als koek. De weg terug was er een van val len en opstaan, moe en roodgebrand (zonneolie moest nog worden uitge vonden) sleepten de moeders hun kroost naar het bootje, dat al gedul dig te#wachten lag. Zo luidruchtig de heenvaart was, zo rustig was de terugtocht. De moegespeelde kinde ren hingen als slappe poppen in de houten latjesbanken op het dek. Zelfs de moeders hadden geen zin meer hun levendiger kwajongens te verbieden. We tjokten weer terug naar Leiden, naar het Galgenwater. Och, dierbaar bootje van Katwijk, aan alles komt een eind „aan de weg terug" maar, helaas, ook aan jou! OMA. Scherpenisse, de achterspeler van ADO afgelopen competitie kwam hij 13 keer in het eerste elftal uit is dezer dagen „verkocht" aan S.C- Enschede^ Het transferbedrag zou ƒ25.000 bedragen. Deze transfer moet als een streep door de rekening van UVS worden opgevat, omdat UVS óók over deze speler onderhandelde. UVS heeft wel succes gehad met de onderhandelingen over Breitner, de linkshalf, die in de „etalagewed strijden" buitengewoon goed bleek te bevallen. Breitner krijgt een con tract. Daar Breitner bij ADO de ama- teurstatus bezat, is er dus niet over een transferbedrag of bepaalde voor waarden gerept. De ADO-er Schook, die eveneens in „etalagewedstrijden" geprobeerd is, blijft bij ADO. Het zelfde geldt voor Kooge, die bij zijn club Alkmaar blijft. Hongaars talent? De Hongaar Bekeffy, in de tijd van de woelige dagen in Boedapest lid van het befaamde Hongaarse jeugd- team en naar Nederland gevlucht, zou er sterk voor voelen om bij UVS te komen spelen. Met de Hongaar zal evenwel niet direct een contract gesloten worden als de besprekingen met andere ver enigingen, die ook een oogje hebben laten vallen op de Hongaarse speler, gunstig voor UVS uitvallen. Daar de 28-jarige Hongaar, die momenteel in op'leiding is bij de televisie voor to- .neelspeler, niet meer geregeld en in competitieverband heeft gevoetbald, zal eerst een proefperiode aan een contract voorafgaan. Hoewel het de bedoeling geweest was van de Hongaar om gisteravond een van de eerste trainingen van Cor Sluyk bij te wonen, is hij om re denen, die niet bekend geworden zijn, niet verschenen. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Johennes z. van J. J. Stubbe en J. M. van Hilst. Loui se d. v. J. T. Souhoka en M. B. Sia- haya. Veronica Geertrui da Maria d. v. K. J. Koemans en G. van Ger- ven. Susanne Henderika d. v. J. H. Kroon en Y. Smits. Albert z. v. G. J. Oost en M. van Egmond. Hester Eli zabeth d. v. J. v. d. Meij en D. B. Delmeer. Cornells z. v. C. Koele- wijn en C. Maagdelijn. Désirée Durk- je d. v. H. B. Ammerlaan en M. A. Markus. Johanna d. v. K. G. Koren hof en M. de Haas. Arnoldus Johannes Joeri z. v. J. Hogenbrk en C. J. Jon ge Vos. Robert z. van J. A. Dunki Jacobs en W. C. Laban. Jisk Frits z. v. J. v. d. Horst en A. Bokkinga. Overleden: A. J. M. van der Voort 4 dagen dochter. H. M. P. van Zeijl 11 dagen dochter. P. Brussee 62 jaar man. EXAMENS SPORTSCHOOL LUITEN Bij de maandelijkse judo-examens, gehouden in de Sportschool Luiten aan de Pieterskerkgracht te Leiden, is aan de navolgende leerlingen van deze school een hogere graduatie uitgereikt: Gele slippen: J. Rapmund, Gebr. V. As, K. Kers, H. A. B'rot, J. de Haas, E. v. Blom, L. A. en E. Berk, E. Sanders, v. Praag, H. Vijlbrief. Gele band: J. Veen, H. v. Linscho- ten, J. Burgerjon, L. v. Riswick, R. Mooten, H. Putten, R. v. d. Heiden, S. A. Wlilemsen, F. Bekooy, H. Ver- schooten, P. v. d. Broek, G. Bonte, J. v. Eek, T. Kok, W. Lancel, J. v. Bem- melen, G. Bousie, A. Verbiest, R. Hunck, H. IJzerman, C. v. Wierin- gen, R. Oosterwouder, K. Hakkert, J. v. Zijp, A. v. Rijswijk, P. Pronk, G. J. Zierkzee, T. Mosseveld, T. Pasel, W. Gressie, J. Gressie, H. Regeer, Z. Pelzer. Oranje slippen: mej. W. Dekker, mej. S. Baars, B. Boon, F. v.d. Hey- den, F. v. Dorp, B. Berk, M. Chen, F. Nieuwenburg. Oranje band: P. Brinks, H. v. d. Zee, mej. R. v. d. Post, mej. S. Jan sen, A. Noppen, D. de Bruin. Groene slippen: H. Kreulen. Groene band: R. v. d. Sar, A. de Bruin, F. de Bruin. Blauwe band: mej. N. Fontein, mej. E. Zwartelee, mej. G. Turk en M. Turk. Bruine band: F. v. d. Steen en J. v.d. Steen. De examencommissie bestond uit de heren: W. Luiten 3e Dan; P. Goe- deraad 3e Dan; B. Paul 2e Dan (En geland); H. Kirstens en J. Jonkman beiden le Kyu. Leidse Agenda Katholiek Vrouwengilde. Kring vergadering in De Vergulden Turk, 2.30 uur. BIOSCOPEN Trianon: „De Vrijbuiter", 14 jaar. Dgl. 2.30, (.00. 9 15 u znd 8.15, 4.30, 7.00, 9 15 uur. Casino: Programma afgekeurd. Lido: „De stoutmoedig muske tier", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.J znd. 230, 4.45, 7 00, 9.15 uur. Luxor: „Uit Hollywoods lachfa briek", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30, 4.45. 7.00, 9 15 uur. Studio: „Amerika zonder masker" volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 230, 4.45, 7 00, 9 15 uur. Rex: „De reis om de wereld in 80 dagen", a.l. Dgl. 2.30, 7 15, 9 15 u.; znd 2.30. 4.45. 7.15. 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Eretentoonstelling-Lakenhal van 15 juli-4 september. Geopend dage lijks van 10-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: tot 1 oktober: Vang die vis! (Hoe de mens de vis te slim af is). Boerhaavezalen: Leids Kunstcen trum. Rijksmuseum van Oudheden: tot 20 augustus: Vierhonderd jaar Romein se bezetting. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen, Steenstr. IA tot 29 okboter: Uit de kinder jaren der electriciteit (ontwikkeling van de electriciteit in de 17e, 18e en begin 19e eeuw). Academiegebouw: tot 15 augustus: Piet Retera, Waldy Vastrick en Dolf Zwerver (Tekeningen, aquarellen, schilderijen, grafiek). AVONDMISSEN St. Lodewijkskerk: donderdag 9 u., zondag 6 uur. Herensingelkerk: vrijdag 9.30 uur, zondag 6.30 uur. St. Leonarduskerk: zondag 7 u. n.m. Hartebrugkerk: dinsdag 7 uur, zon dag 7 uur. St. Petruskerk: woensdag 9.30 uur. zondag 6 uur. St. Wiilibrordus (Oegstgeest): zon dag 7 uur. Meerburg (Leiderdorp): zondag AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. 23 Minuten voor de tijd van de lan cering der bemande Amerikaanse ra ket (die nader is vastgesteld op 13.40 uur Ned. tijd) werd meegedeeld dat 't weer gunstig is en dat alles gereed is. In de ruimtecabine bevindt zich een apparaat, dat voortdurend de po sitie zal aangeven. De ruimtecabine van Shepard bevatte zulk een appa raat niet. Tien minuten en 30 seconden vóór het lanceringstijdstip werd echter 't „aftellen" gestaakt, doch men ver wacht dat het uitstel van korte duur zal zijn. De lancering werd in elk geval uitgesteld tot 14.20 uur Ned. tijd. TUNESIë DULDT GEEN FRANSE VLIEGTUIGEN De Tunesische strijdkrachten heb ben opdracht gekregen te schieten op elk Frans legervliegtuig dat boven Tunesië verschijnt. TWEE DUITSE MEISJES UIT ZEE GERED Twee Haagse agenten hebben gis termiddag met grote moeite twee Duitse meisjes bij Kijkduin uit zee gered. Een van de agenten kreeg daarbij veel water binnen omdat over-enthousiaste burgers hem bij 't binnenhalen van de redlijn onder de golven door trokken. De meisjes, de 21-jarige H. F. en de 19-jarige B. S., beiden uit Genich, kampeerden op het kampeercentrum „Ockenburgh". Hoewel zij nauwelijks konden zwemmen waren zij bij een golfbreker in zee gegaan. Zij werden door een muistroom meegesleurd. In vele delen van de wereld wa ren dinsdag de radioverbindingen gestoord als gevolg van zonnevlek ken. Ouden van Dagen uit het „Haag- weg-Kwartier", die gratis de tradi tionele tocht mede willen maken, moeten zich a.s. donderdagavond tus sen 7 en 8 uur opgeven in Clubhuis Ten Katestraat. Alleen personen, die de 65 jaren gepasseerd zijn, komen in aanmerking. S.v.p. trouwboekje meenemen. Secretaris J. P. CRAMA, Van Lennepstraat 2. /y,\ wanneer buiten de bebouwde J kom de verkeerssituatieonover- I zichteliik is,is men verplicht I signaal te geven, oöR~bij~ëTke VoetgXngers hebben op de off ic iele over - sheekplootsen voorrang boven I het verkeer van motorrijtuigen; als officiele oversteekploatseh worden ook beschouwd de stroken \an de rijbaan waarde trottoirs inelkoors verlengde I Ü99*" S KNAC 10-JARENPLAN VAN DE ANWB VOOR DE VERANDERING VAN WEGWIJZERS Waarom die rode doek bij stierengevechten? „Om de stier op te hitsen", zal de ontwikkelde lezer meteen opmerken. Deze algemeen verbreide opvatting berust overigens geheel op een mis vatting. De stier is kleurenblind. De rode doek hitst hem net zozeer op als een doek van welke andere kleur ook. Maar wat windt hem dan op?, zult u vragen. Dat is het zwaaien van die doek. De rode kleur is louter toeval. Misschien is hij rood omde toeschouwers op te hitsen. Marktberichten TER AAR, 18 juli, Groenten Augurken. Basterd 0.76, grof A 0.72, grof 0.57, CD 0.49, E. 0.38. Al les per kg. WOERDEN, 19 juli. - Kaas. Aan voer 117 partijen. Noteringen le kw. 2,13-2,19, 2e kwal. 2,02-2,12, extra kwal. tot 2,48. Handel kalm.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2