Twee prijzen (55 en 30%) voor 13 wed strijden en een extra prijs (15%) voor 5 gelijke spelen Verenigingen mogen dubbeltje vragen Friezen tot 8,2 pnt achter stand op Kaagteam ingelopen Het nieuwe toto formulier IWHBBB DINSDAG 18 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA T SPORTTOTO IN EEN NIEUW JASJE: De nieuwe sporttoto, die voor het nieuwe seizoen ingaande 20 augustus zal gelden, is vergeleken met de vorige toto nogal ingrijpend gewijzigd. Zo zal van de dertien wedstrijden de uitslag moeten worden voorspeld, plus twee reserve-wedstrijden. Er kan worden deelgenomen met twee kolommen 0,50), 4 kolommen 1), 6 kolommen 1,50) en 8 kolommen 2.-). Om de toto aantrekkelijker te maken, zal bovendien een extra prijs worden toegekend, waarvoor niet extra hoeft te worden ingelegd. Voor elke twee kolommen mag de deelnemer namelijk geheel gratis vijf gelijke spelen voorspellen uit de 30 op het formulier vermelde wedstrijden (zie afbeelding). Het formulier zal weer In drievoud worden uitgegeven. Uitslag toto per raambiljet GELDPRIJZEN? Twee prijzen en één extra Voor deze nieuwe toto gelden, behalve de extra prijs voor het voorspellen van gelijke spelen, twee prijzen, een eerste prijs voor de deelnemer(s) met 0 fou ten en een 2e prijs voor de deel nemer (s) met 1 fout. Indien geen deelnemer de voorspellin gen in de kolommen 1 tot en met 8 met 0 fouten heeft gedaan wordt het bedrag van de le prijs toegevoegd aan dat voor de 2e prijs. Deelnemers met TWEE fouten hoeven zich dus NOOIT te melden. UITSLAG PER RAAMBILJET De nieuwe bepalingen van de Lo- terywet moeten nog door de Eerste Indien meer dan vijf prijzen in Kamer worden behandeld. Wanneer een gelijk spel zijn geëindigd, gelden deze bepalingen genade kunnen vin- al deze wedstrijden voor het beoor- den in de ogen van de senatoren, delen van de voorspellingen. Indien dan zullen de prijzen voortaan in echter minder dan vijf wedstrijden geld worden uitbetaald. De voorlopige uitslag van de toto in een gelijk spel eindigen, wordt Prijzen lager dan 1000 zullen vrij wordt uiterlijk zaterdag na de wed- het bedrag van de extra prijs toege- zijn van belasting, van hogere prij- strijddag bekend gemaakt door mid- voegd aan de volgende sporttoto. zen zal 15 belasting worden ge- del van raambiljetten, waarop de Het voor prijzen beschikbare be- heven. De maximum prijs zal zijn voorlopige winnaars nominatief en/ drag zal met 10 worden verhoogd, 5Q.000 na aftrek van belasting, het- of in aantallen worden vermeld, in Het vorig seizoen bedroeg het 30 geen betekent, dat de maximum het laatste geval ontvangen zij per van de inleg, het komende seizoen prijs wordt verhoogd tot 58.823,53. soonlijk bericht, zal het 33 van de inleg bedragen. Hiervan wordt beschikbaar gesteld voor de le prijs 55 de 2e prijs 30 en de extra prijs 15 KOSTENVERGOEDING De minister van justitie heeft toe stemming gegeven van de deelne mers bij inlevering van het toto formulier 10 cent te heffen voor on kosten. In verband met de overige door de medewerkende vereniging te dekken onkosten zal 2 van de inleg aan de vereniging door de Sporttoto worden vergoed. V r" Gisterochtend is in Arnhem de jaarlijkse „Tour de Frats" gestart: een wielerevenement voor jongens, ge heel geïnspireerd door de Tour de France. Op de foto zien we de „karavaan" in de nabijheid van Arnhem gefotografeerd. Uitstekende derde dag Kaagweek veelal bedekte lucht, doch zonder regen, hetgeen aan de conditie der zeilers en hun tuigage zeker ten goe'de kwam. Bo- kwamen, vendien werd in nagenoeg alle klassen fel gestreden en de resultaten waren naar verhouding hier en daar zeer ver- Op de vergadering, die de nationale rassend. Nieuwe puzzel voor Caritas De tweede teamwedstrijd in de Pam- vereniging Caritas in Heerlen heeft be- De jnieiding hiertoe vormde weer de pusklasse tussen de teams van Zeilclub »£e/van df Beemanf XrtK met belanf5tellin? gevolgd» tweede race Aeiento en De Kaag leverde precies de- van Justitie. Zoals bekend heeft de r»rr> v.„ lijke wfjze revanche namen Voor de zon- slag genomen. Om nu uit de impasse te geleden nederlaag, waarbij zij erin linge resultaten der deelnemers waren hpïw? pwi nipnm qnort^nnzJel nit te slaagden hun achterstand, welke zondag wel verschillend van zondag, doch de besloten 17.1 punt bedroeg, tot 8.2 punt te redu- gezameUjke oogst was dezelfde. De stand ceren. Dit resultaat werd bereikt na felle In de Vaurienklasse gisteren slechts één Belg onder de winnaars. Dat was W. Wittoeck, die winnaar werd. Twee de F. H. Hensel, derde R. Swart, vierde J. J. Fransen v. d. Putte en vijfde W. van Lanschot Hubrecht. De verdere resultaten zijn: Flying Dutchmanklasse: 1 H. C. Blok, 2 F. Imhoff, 3 F. ten Herkei, 4 D. de Kat. Vrijbuiterklasse: 1 Ph. van Doorn, 2 C. Kruysse, 3 A. Messing. 12 m2 klasse: 1 A. Borra, 2 W. Gulde- mond, 3 Th. Goetjes, 4 B. Binkhorst. 12 Streepsklasse: 1 A. W. Endstra, 2 B. N. Ooms, 3 J. A. de Haas, 4 E. Ach terhof. Finnjollen: 1 Th. van Weel, 2 Koos de Jong, 3 J. N. Bodegraven, 4 A. de Vries. Olympiajollen: 1 N. J. Keyzer, 2 C. A. A. Visser, 3 Chr. Zwetsloot, 4 J. P. Loogman. Flying Juniors: 1 A. E. Dudok van Heel, 2 Ed. Swart, 3 mej. A. Vunderink, 4 G. A. van Montfrans, 5 H. Timmer mans. Sternklasse: 1 F. Loozer, 2 W. Franke, 3 J. Visser, 4 E. Hofkes, 5 E. Cancrinus. 12 Voetsjollen: 1 L. Hommels, 2 F. Speckmann, 3 M. C. v. d. Spek, 4. A. J. van Beekum, 5 mevr. M. E. Plantenga- Tims. Jeugdklasse: 1 O. A. Zweep, 2 W. K. Klomp, 3 Th. Benschop, 4 N. Kater, 5 B. Ouwerkerk. Groot honkballer Tyrus Cobb overleden in de Holland-Friesland Regenboogwed- zelfde uitslag als zondag op: de gasten kregen weer 11.1 p., de Kaagzielers moesten het met 10 p. doen. De onder brengen. Waarschijnlijk wordt het een puzzel van plaatjes met een vraag. Ver- Sn2SitiïfnnS strUd en" het winnen van een protest, gisteren na aardige strijd van Cor lotto, hebben gezamenlijk een steunfonds waardoor tenslotte drie kostbare punten Groot, W. Klomp en F. P. Zaalberg, gesticht om de oprichting van de nieuwe puzzel mogelijk te maken. Deze vereni gingen zullen een petitie aan de Koning in sturen. SCHAKEN HET STUDENTEN WERELD. SCHAAKKAMPIOENSCHAP het Kaagteam verloren gingen. terwijl Hoppe in de Valkenklasse revan che nam op Rolf v. d. Baumen door vóór Na twee dagen werd de totaalstand hem als eerste door de finish te gaan. nu: Holland 59.2 p., Friesland 51 p., zo- Voor v d. Baumen was deze tweede dat de verrichtingen van vandaag en plaats overigens wel verdiend, als men morgen met nog grotere belangstelling weet, dat hij in de eerste ronde bij de Monsieur Goddet: Volgend jaar weer toekomstronde worden tegemoet gezien. Dat de Friezen fel op revanche belust waren, bleek overigens ook in de natio- - - fnale wedstrijd der Regenboogklasse Op de eerste dag van het toernooi om p p, Want van meet af nam G. Ooms de lei- boei op de zevende plaats lag. Vrtfheidsklasse voor Voor Bouw van Wijk liep het in de oVrijheidsklasse gisteren al evenmin zo gens de Fries De Wilde en op de vierde gesmeerd als we gewend zijn. J. de den uit. Het resultaat was remise: l>/t, plus een afgebroken partij. De ge- £Sweed-Li^Sef1 oS* Roessel-West- gewérkt" "en" "in "de" Spriet" Laeck scheen volgde Bouw van Wijk, "vierde was man '/?-'/?Jongsma-Soederborg afg.;' bet, of Hofland leider Ooms te lijf zou Korswagen en als vijfde eindigde W. Kuypers-Eriksson 1-0. gaan, maar het kwam anders uit, want Graafland^ Jacques Goddet schijnt niet ontevre den te zijn over de eerste Ronde van de Toekomst, die zondag in Parijs is ge ëindigd. Hij verklaard-e tenminste giste ren in Parijs, dat hij beslist van plan is, in 1962 opnieuw naast de Tour de France een Ronde van de Toekomst te organiseren. De verdere uitslagen van deze eerste deze wist zich uitstekend te handhaven, Dat de Pampusklasse steeds meer lief dag luiden: Mongolië-Bulgarije 1-2 (plus terwijl Hofland door Bakker en de in- hebbers voor de eerste plaatsen oplevert 1 afg. partij); Hongarije-VS 1-1 (plus 2 middels naar voren gekomen Alberda bewees de wedstrijd van gisteren, waar- afgebr. partij); Denemarken-Tsjecho- werd teruggedrongen. Vlak voor de fi- in mr. D. van Eek de zege voor zich Slowakije 1-2 (plus 1 afgebr. partij); nish ontspon zich nog een duel tussen opeiste met G. K. Pauli op de tweede Tunesië-Groot-Brittannië 0-3 (plus 1 afg. Alberda en ir. Bakker, toen deze in de plaats, ir. J. v. d. Hoek als derde, E. A. partij); Rusland-Finland 3-0 (plus 1 afg. luwte van het geboomte boven de finish- Labouchere als vierde en tenslotte Henk partii). lijn moest toezien hoe de Fries onder de Ruijter als vijfde. HIER CONTRAIÈOELS PIAKKEN A-LlEcN MT RODRWlttR RESCHRiJVEK DE SPORTTOTO WS0STRUDTIPS Per 2 IcoUmmen T groep ci|?erHfw 5Q een? E^BB^noai^oemiiB»nap{iBa In verband met het slechte weer heb ben de organisatoren besloten de wieler wedstrijden, die gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam zou den worden gehouden, uit te stellen tot morgenavond. Ook de huldiging van de Nederlandse ploegen, die hebben deel genomen aan de Ronde van Frankrijk en de Ronde van de Toekomst, is tot morgenavond uitgesteld. De Nederlander Theo Sijthoff is gisteravond zesde geworden tijdens een wegwedstrijd te Zele over 125 km voor profs. Winnaar werd de Belg Buysse in 3 uur 10 min. In een wegwedstrijd voor profes sionals te Duffel is de Nederlander Dek kers zevende geworden. De overwinning was voor de Belg Troonbeeckx, die de 143 km aflegde in 3 uur 29 min. Op 74-jarige leeftijd is gisteren in het ziekenhuis van Atlanta de grootste all- round honkbalspeler aller tijden, Tyrus Cobb, overleden. Cobb, die 24 jaar lang in de Amerikaanse Major Baseball speelde, waarvan 22 jaar voor de De troit Tigers, was houder van 90 honkbal records, waarvan er enkele ook nu nog op zijn naam staan. Hij debuteerde in 1905 voor Detroit en ging 22 jaar later over naar Philadelphia. Twaalf jaar lang behaalde hij het hoogste slaggemiddelde in de American League en kwam geen enkel jaar beneden de 0.320. Zijn gemid delde over de 23 jaar, die hij speelde, bedraagt 0.368. Hij was bovendien een prima velder en een uitstekend honk loper. Dat de honkbalsport hem geen wind eieren heeft gelegd blijkt wel uit het feit, dat bij zijn dood zijn vermogen op drie miljoen dollar werd geschat. De totale verdiensten van Cobb over de 24 jaar dat hij speelde bedroegen 604.000 dollar. Dankzij goed zakelijk be heer Cobb is een zakenman van for maat geweest zag de Amerikaanse ex- honkbalspeler kans een vermogen te vergaren, dat bij zijn dood tenminste drie miljoen dollar bedroeg. VOETBAL Xerxes wil terug naar semi-profs Het Rotterdamse Xerxes, kampioen van Nederland der amateurs 1961, heeft gisteravond besloten aan de KNVB te vragen onder welke voorwaarden de club weer aan het betaalde voetbal kan deelnemen. Dit besluit werd tijdens een bestuursvergadering, die drie uur duur de, met algemene stemmen genomen. In tegenstelling met enkele jaren ge leden heeft de kampioen van Nederland der amateurs niet meer automatisch het recht tot toelating tot het betaalde voet bal. Een speciale commissie van de sectie der semi-profs zal het verzoek van Xer xes behandelen. Xerxes, dat sedert de invoering van het betaalde voetbal in 1954 deel uit maakte van de sectie der semi-profs. eindigde in de competitie 1959-1960 op de laatste plaats van de tweede divisie A, wat inhield dat dé club het volgende seizoen in het amateur voetbal moest uitkomen. ZWEMMEN LOTING NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN Woensdagmiddag 19 juli om 17.30 uur zal in het Bondsbureau van de KNZB te Utrecht de loting worden verricht voor de baanindeling van de nationale zwemkampioenschappen. Deze vinden plaats op 4, 5 en 6 augustus a.s. in Heer len. Het Nederlands kampioenschap 1500 meter vrije slag wordt 29 juli a.s. in Breda gehouden. ATLETIEK Nieuw wereldrecord 4X1 mijl estafette Tijdens internationale atletiekwed strijden te Dublin heeft een team uit Nieuw-Zeeland het wereldrecord 4x1 mijl estafette verbeterd. De Nieuwzee- landers Gary Philpott, Murray Halberg, Barry Magee en Peter Snell lieten 16 min. 23.8 sec. noteren. Het oude record stond met 16.25.2 op naam van een Hon gaarse estafetteploeg, die het in 1959 te Boedapest vestigde. Ook het Engelse viertal Taylor, An derson, Simpson en Hall, dat op de tweede plaats eindigde, bleef met een tijd van 16.24.8 onder het oude record. Westduitse dames wonnen van Amerikaanse West-Duitsland heeft de damesatle- tiekwedsrijd tegen de Verenigde Staten, die giseravond voor bijna 20.000 toe schouwers in het Wildpark Stadion te Karlsruhe werd gehouden, met 66 tegen 38 punten gewonnen. De Westduitse at leten dankten de zege voornamelijk aan de dubbele voerwinningen op de 80 m horden, de 800 meter, het kogelstoten, het hoogspringen en het speerwerpen. Voor de enige prestatie van formaat tijdens deze wedstrijd, die bij koud weer werd verwerkt, zorgde de Ameri kaanse verspringster Willie White. Zij benaderde met een sprong van 6.41 m het wereldrecord van de Oostduitse Hil- drun Claus tot op 1 cm. Nationaal waterkamp te Nieuwkoop Ruim 1400 waterpadvindsters, wa- tergidsen en zeeverkenners houden van 26 juli tot 2 augustus een natio naal waterkamp op de Nieuwkoopse plassen. Het kamp zal worden ge opend door minister Toxopeus. Op het programma staan o.a.: roei-, zeil-, en zwemwedstrijden, 'n vlootschouw en een slotkampvuur. In Nieuwkoop zelf zullen de poor ten worden geopend van de ten toonstelling „Op en om het water", waar verscheidene deelnemers van het kamp eigen inzendingen op nau tisch terrein exposeren. Daarnaast verlenen musea en scheepvaartmaat schappijen hun medewerking, 't Na tionaal waterkamp krijgt verder een kampbioscoop met doorlopende film voorstellingen en een speciale kamp krant. „Het allemandsendje" zal iedere morgen het laatste kamp- nieuws brengen. De eilanden rond om de Nieuwkoopse plassen krijgen toepasselijke namen: de jongens kamperen o.a. op „Spitsbergen", Ha- wai" en „Tahiti". De meisjes bivak keren op het mee$ romantische „Si- reneneiland". Het is de eerste maal in de geschiedenis voor de vier pad vinders en padvindsters organisaties, dat een gezamenlijk nationaal kamp voor meisjes en jongens wordt ge houden. Voor Amateursport, Maatschappelijk Werk Gezondheidszorg, Cultuur Gisterochtend is in de Energiehal in Rotterdam voor de derde maal een „Jeugdland" begonnen, waar honderd duizenden kinderen zich in de vakantietijd met allerlei aktiviteiten, waarbij het initiatief aan het kind wordt gelaten, kunnen vermaken. Foto: er is zelfs een consultatiebureau voor poppenmoedertjes, waar een „heuse" dokter de poppenkinderen onderzoekt.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7