Italiaan De Rosso nieuwe leider na zege in dramatische etappe Gabica raakte gele trui kwijt Belg Desmeth moest - met de finish in zicht - afstappen Ronde van de Toekomst Veel zon en wind kenmerkten eerste Lauradag op noordwestelijke route WOENSDAG 12 )ULI 1961 DE LEIDSE COURANT Nederland en Duitsland gelijk in jeugd- landentoernooi Troostprijs voor Spanje: dagploegenprijs Huub Zilverberg: eerste Nederlander Terwijl af en toe wat dikke drupels uit de grijze wolkenslierten rond de Col van Superbagneres rondsproeiden, voltrok zich op de 18 km lange helling boven Luchon een drama. Daar, in de laatste fase van de eerste Pyreneeën-etappe raakte de dodelijk vermoeide Francisco Gabica zijn gele trui kwijt aan de Italiaan Guido de Rosso, daar ook werd de 25-jarige Belg Victor Desmeth, die met de finish in zicht de rit leek te zullen gaan win nen door zijn belager kapot gefietst. sneeuwvelden tegen de nog hogere Py- reneëntoppen voelde Desmeth zijn re serves langzaam maar zeker slinken. Hij zag de Rosso komen. Nog honderd, nog vijftig, nog twintig meter was zijn voorsprong op de Italiaan. „Ik dacht dat de meet na de volgende bocht was en toen ineens zag ik de rode wimpel van de laatste kilometer. Ik kon niet meer, ik moest van de fiets af". Desmeth, die De Rosso zorgde voor de vijfde dit later aan de finish hortend en sto- Italiaanse etappezege in successie tend vertelde, stapte at. Hij kon de pe- met 19 sec. voorsprong op de goed dalen niet meer rondkrijgen en met de klimmende Fransman Beaufrere en moed der wanhoop begon hij te lopen, met 46 sec. op Desmeth. Gabica, die de,,fjets aan d? hand-Vrijwel op het- r 2.„ zelfde moment was De Rosso hem voor- tJïïZJ!? 9 JfL* SJ-4- bÜ en Pas toen de Fransman Beaufrere bonificatie mee dus naast hem kwam, stapte Desmeth weer 3.36 minuten aan De Rosso, die in t op. algemeen klassement een achterstand van 2.09 had. De blonde Spaanse fa voriet eindigde als 8e doch zag zijn Ploeggenoten Cruz en Menendez on- jje eerste Nederlander, die boven- midaellijk na zich binnenkomen zo- kwam was Huub Zilverberg. De Braban- dat de Italiaanse triomf geheel vol- der had de gehele dag goed geklommen ledig was en Spanje als troost voor en ook in het begin van de stijging naar het verlies van de leiderstrui de dag- Superbagneres lag hij nog in goede po- ploegenprijs mocht ontvangen. In het sitie- Maar ook voor Zilverberg was de algemeen v'oegenklassement leidt jnspannmg te groot geweest en hij viel Spanje met 4 overwinningen vóór m op rulm 7/' mmuut van De Jfalië en Nederland, die elk 2 punten jn de beklimming van de 800 meter hebben vergaard. hoge Ares kregen twee Nederlanders te gelijk pecht. Verstraete en Janssen Dramatisch gevecht moesten voor een kapot wiel en een lek ke band door hun wagen worden ge- Het was een fantastisch schouwspel holPan- Beairfrere. Desmeth Grassini en v, r een tweede Luxemburger, Mahnen wa- tmu f OP de scherp stijgende as- ren het eergt boven en vooral Desmeth fait serpentines langs de diepe ra- draaide bijzonder soepel. Op de Portü- vijnen afspeelde. De toeschouwers, ion (1300 meter) lagen Desmeth, Beau- die zich boven aan de streep voor het frere en Grassini nog steeds samen aan grote hotel hadden opgesteld waren de kop. Mahnen was ruim een minuut - velen door verrekijkers - getuige achtergeraakt en in derde positie, ech- van een dramatisch gevecht tussen ter met een achterstand van 4 min. 20 de kopmannen van wie de volgorde g*, SX °,b'£ op 5 km voor de finish precies daar Luxemburger Hentges. De positie van de waar de laatste boomgroepjes waren Nederlanders was toen al: op 4.45 Zil- gepasseerd en de kale golvende vlak- verberg in een groepje van ongeveer 20 te van het hooggebergte werd be- man, op 5.50 Groeneweg en Janssen, op reikt, als volgt was: op kop Gabica, 6.3o Knoops, op 7 minuten Verstraete, op 30 sec. Desmeth, op 1.40 De Rosso, op 8.10 Hugens en op 8.55 Snijder. In de op 2.15 de Luxemburger Grassini, op afdaling naar Luchon bleven deze ver- 2.25 Beaufrere, op 3.15 de Duitser achill®n ongeveer gehand!miafd. maar tij- Kunde. Deze laatste had het enge- dens de laatste Ul,n kwam cr v00r alle lofelijke staaltje geleverd door na 'n defect versnellingsapparaat te heb ben gerepareerd alleen van uit de achterste gelederen de gehele ver uiteen getrokken stoet te passeren om zich in de voorste gevechtslinie te komen aandienen als een der ge gadigden voor de eerste plaatsen. Desmeth, tenger en licht gebouwd, klom gemakkelijk. Maar hij had, zo als hij later moeizaam vertelde, in zijn jacht naar de bergprijs over de Alphen aan den Rijn is weer ge- Col des Ares en de zeer lastige Por- durende vier dagen een gezellig cen- tillon teveel gegeven. trum van fietsende Laurianen. Voor de 14e maal biedt een actief bestuur Ingehaald van de Alphense Rijwielvierdaagse, de Laura-rit, aan honderden, om pre- Gabica, die halverwege de klim cies te zijn 404 liefhebbers van fiets- was gevallen en last van een knie- tochten, een kleine 600 km. verdeeld blessure had, werd 4 km voor de eindstreep door de Belg ingehaald. Even haakte de Spanjaard nog aan, maar toen moest hij Desmeth laten gaan. Intussen was Guido de Rosso die by de doorkomst op de Col van de Portillon op nauwelijks 30 km voor het eindpunt nog een achter stand had van 4.20, in een nog hoger tempo aan de lange klim begonnen. Het jeugd landenschaaktoernooi in Den Haag is gisteren voortgezet. De uit slagen waren: Vijfde ronde: Noorwegen-Oostenrijk 3-1Zwitserland-Denemarken 2*/t-lVi. Zesde ronde: Engeland-Denemarken i/«-3V«; België-Zwitserland 1Vi-2V«; Oranjemannen nog het een en ander bij. Duitsland-Noorwegen 3-1. Het Nederlands zevental heeft zich ech- „«„riootcto rnnd*» ter in de bovenste helft van de alge- De stand luidt na de voorlaatste ronde mene rangschikking gehandhaafd en dat 318 volgt. is al veel meer dan de jongens van 1-2. Nederland en Duitsland, beiden 16«/s Sjefke Janssen zelf voor de start in St. pnt; 3. Noorwegen 15 pnt.; 4. Engeland Etienne hadden durven hopen. De ach- 13 pnt.; 5. Denemarken 12 pnt.; 6. Oos terstand van Zilverberg (nu veertiende tenrijk 11 pnt.; 7. Zwitserland 9pnt.; in de algemene rangschikking) is aan- 8. België 2>/s pnt. gegroeid tot 18 min. 43 sec., die van Janssen (negentiende) tot 21 min. 05 sec. HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORD WIJ K (Advertentie). Jaarvergadering Leidse Korf halbond 1 De Rosso (I) 150 km in 4 uur 45 min. 42 sec. (met bonificatie 4.44.52). Op 19 sec.: 2 Beaufrère (Fr. met bonificatie 4.45.31). Op 46 sec.: 3 Desmet (B) Op 51 sec.: 4 Kunde (D) Op 58 sec.: 5 Cardoso (Port) Op 1.57: 6 Grassini (L) Op 2.05: 7 Cauvet (Fr) Op 2.36: 8 Gabica (S) Op 2.51: 9 Cruz (S) Op 2.53: 10 Bradley (GB) Op 3.15: 11 Menendez (S) Op 3.29: 12 Ramsbottom (GB) Op 3.31: 13 Ceppi (I) Op 5.14: 14 Velez (S) Op 5.30: 15 Hinds (GB) Op 5.50: 16 Jaisli (Z) Op 5.59: 17 Hernandez (S) Op 6.53: 19 Van d'Huynslager (B) Op 6.55: 20 Vendemmiati (L) Op 7.40: 24 Zilverberg Op 8.50: 29 Janssen Op 10.16: 35 Groeneweg Op 12.18: 48 Knoops Op 15.04: 59 Verstraete Op 16.45: 66 Hugens Op 17.41: 69 Snijder De Luxemburger Scadeck kwam te laat binnen en werd uit de strijd genomen. Er zijn nog 86 renners in de koers. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 Spanje (Gabica. Cruz en Me nendez 14.25.48). Op 44 sec.: 2 Italië. Op 1.12: 3 Frankrijk. Op 3.10: 4 Gr.-Brittannië Op 8.34: 5 België Op 18.04: 10 Nederland (Zilver berg, Janssen en Groenenweg). ALGEMEEN KLASSEMENT 1 De Rosso (I) 41 u. 23 min. 34 sec. Op 1.27: 2 Gabica (Spanje) Op 9.07: 3 Van d'Huynslager (België) Op 9.21: 4 Cruz (S) Op 10.53: 5 Cardoso (Port) Op 11.16. 6 Kunde (D) Op 12.37: 7 Cauvet (Fr) Op 13.51: 8 Ramsbottom (GB) Op 14.19: 9 Levacic (ZS) Op 16.49: 10 Jaisli (Zwits) Op 17.15: 11 Bradley (GB) Op 17.29: 12 Ceppi (I) Op 17.49: 13 Grassini (Lux) Op 18.43: 14 Zilverberg Op 19.16: 15 Desmet (B) Op 19.48: 16 Gawliczek (Po) Op 19.59: 17 Hinds (GB) Op 20.07: 18 Genet (Fr) Op 21.05: 19 Janssen Op 21.52: 20 Hentges (Lux)) Op 32.32: 27 Knoops Op 36.54: 31 Hugens Op 45.02: 33 Snijder Op 46.11: 35 Groeneweg Op 54.41: 42 Verstraete ALG. PLOEGENKLASSEMENT 1 Spanje 4 p.; 2 Italië en Neder land 2 p.; 4 Frankrijk 1 p. PUNTENKLASSEMENT 1 Zancanaro 59 p.; 2 De Rosso 58; 3 Hernandez 48: 4 Cauvet 46; 6 Car doso 44; 7 Jaisli 40; 8 Gabica 39: 9 Ramsbottom en Desmeth 38; 11 Zil verberg 34; 12 Santini 33; 13 Leva cic 31; 14 Nijs en Bangsborg 30 p. BERGKLASSEMENT 1 Desmeth 28 p.: 2 Zancanaro 26; 3 Hernandez en Gabica 21; 5 Kunde 18- 6 Beaufrère 16; 7 De Rosso 15: 8 Ramsbottom 10; 9 Grassini 9; 10 Zilverberg en Menendez 8 p. VANDAAG 10e etappe: Bagnières-de Bigorre- Pau over een afstand van 150 km. In het parcours zijn twee cols 'op genomen. In de bovenzaal van „De Kleine Burcht" heeft de Leidse Korfbalbond gisteravond zijn 276te en zeer goed be zochte algemene jaarvergadering gehou den. die een bijzonder prettig en vlot verloop had. Precies om 8 uur (voorbeeldig op tijd) opende de voorzitter, dr. J. M. Roosen- schoon de vergadering met een hartelijk welkom tot de verenigingsafgevaardig den, waarna hij de verenigingen namens het Bondsbestuur dank bracht voor de goede medewerking bij de recente korf balevenementen rond de viering van het 25-jarig bestaan van de Sportstichting. Wisselbeker en medailles. Nadat de notulen van de vorige alge mene vergadering onder dankzegging voor de notulist onveranderd waren goedgekeurd, mochten de verenigingsaf gevaardigden de wisselbeker en de me dailles voor de kampioens-twaalftallen in ontvangst nemen. Het waren: afd. senioren, 1ste klas: Morskwartier I (promotie naar de 3de klas KNKB)2de klas: Vicus: afd. ju nioren; 2de klas: Danaiden A en KNS A. Afd. adspiranten, 1ste klas: Vicus O. A. (kampioens-wisselbeker)2de klas: Fluks B. 3de klas: Zuiderkwartier A. 4de klas: Vicus O. C. Aantal deelnemers bijna even groot als vorig jaar over routes door Zuid-Holland, meester aan de hemel; het werd Noord-Holland, Utrecht en voor het ideaal fietsweer. eerst dit keer ook door Gelderland, waarop men volop kan genieten van Fietsinspectie. frisse lucht, verwarmende zon, van bos en hei, van land en zee. Wer- Ook had men de eerste dag niet kelijk, het bestuur is er in geslaagd met noemenswaardige pech aan ma alles wat fietstochten kan animeren, terialen te kampen noen hinder van te verdisconteren in de Laurarit 1961. persoonlijk letsel, ondanks dat ge constateerd moest worden, dat ve len 0? kwetsbare fietsen reden, waar van vooral ook de banden wel wat te wensen over lieten, in de allererg ste gevallen heeft het bestuur tijdig kunnen ingrijpen om te voorkomen, dat anderen al te veel last zouden ondervinden van een dergelijke vorm van „drijven op de hulp van Teruggang ledental. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer A. van der Loo, kwam duidelijk naar voren, dat het aantal aangesloten clubs hetzelfde is gebleven, doch het le dental voor het eerst sinds jaren een kleine teruggang boekte. In 1960 bedroeg 1 t ledental in totaal 1233 en is nu te ruggelopen tot 1197 leden, welk aantal toch nog respectabel genoemd mag wor den voor een bond bestaande uit elf verenigingen met in totaal 71 twaalftal len. Aandacht voor cursussen. Niet zonder reden vraagt de LKB meer activiteit van de verenigingen in zake het cursuswerk, dat niet het be lang van de verenigingen, maar in de eerste plaats het belang dient van de jeugdige leden, die voor hun sportieve vorming aan de zorgen van de vereni gingen zijn toevertrouwd. In dit kader vraagt de Jeugdcommissie niet alleen de nodige aandacht voor de trainingsspel- en binnenspelcursusse doch wel in het bijzonder voor de cursussen, die de mo gelijkheid openen de capaciteiten van de jeugdleiders op te voeren. De commissie rekent er stellig op, dat op de bespre king van het a.s. cursuswerk alle aan gesloten verenigingen vertegenwoordigd zullen zijn. Ten aanzien van de activitei ten, welke voor de adspiranten op het programma van de LKB voorkomen, doet de commissie wederom een dringend be roep op de medewerking van alle ver enigingen. De samenwerking met de Leidse Sportstichting was ook in het afgelopen hondsjaar weer van de meest aangename aard en in verband met het zilveren ju bileum van deze stichting organiseerde de LKB een drietal korfbalevenementen, waarvan de alleszins geslaagde inter landwedstrijd Nederland-België op het UVS-terrein terecht het hoogtepunt vormde. Bij gebrek aan een speelruimte was het microkorfbal ook dit jaar nog aangewezen op wedstrijden in andere plaatsen en ziet de LKB vanzelfsprekend reikhalzend uit naar de verwezenlijking van de gemeentelijke sporthal. Hoewel het verslag tot besluit nog opmerkt, dat op vele punten o.m. het jeugdkorfbal, het scheidsrechterswezen, de propaganda en de kadervorming een en ander nog veel te wensen overlaat, ziet het de mogelijkheid om aan deze punten in het komende seizoen grotere aandacht te schenken met vertrouwen tegemoet, temeer daar de onderlinge verhoudingen in de LKB uitstekend zijn. Het financieel overzicht van de pen ningmeester, de heer L. C. Kettenis, gaf lempu «au ic lange *11111 uegmuieii. Tot dusver is alles nog meegeval- klagen gehad. De dag VUIill vall Met nog 2 km voor de boeg bereikte len dit jaar. Vreesde men aanvan- somber; een dreigende lucht deed anderen" ook de Italiaan de arme, vergeefs kelijk, dat het aantal deelnemers be- emmers vol water uit de hemel ver- zwoegende Gabica. Nu had hij nog langrijk beneden de verwachting zou wachten, maar merkwaardigerwijze slechts Desmeth-voor zich, maar de blijven, een vrees, die hoofdzakelijk bleken de wolken de Laurianen gun- Belg was de laatste 2000 meter met was gegrond op de verwikkelingen stig gezind voor deze k®er' ff ver" cnierniinen te voorkomen ongeveer 200 meter begonnen en zo rond de vijfdaagse werkweek, en dwenen en de zon werd heer en Voorts heeft het bestuur op me disch advies de zadels van wel een dertigtal fietsen laten verlagen om De Laura-karavaan. erg veel gevaar leek er vóór de man die vooral onder de politiecorpsen de uit het Brusselse voorstadje Zuun maatregel in het leven heeft geroe- niet te zijn. pen, dat voor evenementen als b.v. de Laura geen extra verlof wordt De Alphense politie vormde met de De E.H.B.O.-diensten, reparatie- Van de fiets af verleend, het viel allemaal nog best collega's een groep die zij de wagen voor repareren van manke- mee. Men telt er nu 404 deelnemers, yx(kt mpn 7p menten aan rijwielen en de mobilo- Maar in het machti ge decor van berg- tegen het Vorig jaar 409. „Lei-Al noopten. Mier ziet men ze foonwa vaa de B B rijden dage weiden met op de achtergrond de Qok wat het weer ^treft had men tegen de wind optornen bij Bloe- in de routes mee Zo nodig vJr_ vandaag, de eerste fietsdag, niet te mendaal. lenen ook enkele rij wielfabrieken de nodige service en maken zich ook verdienstelijk door tractaties aan de deelnemers en verzorgen van ont spanningen. In dit opzicht laat trouwens ook een bekende rijwielbandenfabnek zich niet onbetuigd. Er wordt tijdens de ritten onderweg ook voor muziek gezorgd. Bij de onderscheiden con troleposten gaat het er erg gezellig aan toe. Het zijn vrolijke trefpun ten van weerzien van trouwe deelne mers en uitwisseling van weder waardigheden. en belevenissen van het afgelopen jaar. Daartoe leent overigens ook het Nutsgebouw te Alphen aan den Rijn een aantrek kelijke gelegenheid. Het is het cen trum van bestuur en Laurianen. Daar is het deze week steeds gezellig en feestelijk, in en buiten het gebouw. Van hieruit starten de rijders des morgens vroeg, om zeven uur al, vol goede moed de zon tegemoet. Daar komen ze des middags, vele kilome ters achter zich gelaten hebbende, vrolijk en welhaast even monter als ze zijn gegaan, weer aan. In de avonduren zijn daar ont spanningsmogelijkheden; men kan er muziek beluisteren en op haar ritme de benen strekken; men kan er ook de Laura-film van het vorig jaar zien. Een goed geslaagde produktie van de Alphenaar Piet van Heijnin- gén! Hij maakt ook een film van de Laura 1961. Die komt het volgend jaar op het doek. Eerste dag. Dinsdag, de eerste van de vier fietsdagen reed men via de Haarlem mermeer naar de hoofdstad en ver der Noord-Holland in om tenslotte via de bollenstreek langs de kust, Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden te- ruge te keren naar de bakermat van de Laura. Groep A rijdt 140 km. groep B 95. Met uitzondering van een z.g. „lus" voor de langere afstand rijder, rijden allen dezelfde route. Helemaal windstil was de dag niet en zo kwam het onder de rijders langs de kust door de zuidwesten wind tot lichte vermoeienis. Maar dit mocht de stemming niet drukken, blijkens de blijmoedige en vrolijke thuiskomst. Veteranen en debutanten. Aan de A-route namen 110 Lauria nen deel, aan de B-groep 294. Onder de deelnemers bevinden zich 167 da mes. Mevrouw Bij de Vate uit De- demsvaart is de oudste onder hen. 184 Alphenaren maken deel uit van het totaal. Er zijn 12 pioniers, die dus voor de 14e maal meerijden, onder de deelnemers; 10 rijden de Laura voor de 13e keer; 8 voor de 12e keer, voor de 11e keer doen er vier mee, 10e keer 10, 9e keer 5, 8e keer 9, 7e keer 7, 6e keer 11, 5e keer 22, 4e keer 25, 3e keer 37, 2e keer 70 en 174 voor de eerste keer. De deelnemers komen uit alle windstreken. Onder de groepen bevinden 2ich o.a. politie- groepen uit Den Haag, Leiden, Rot terdam, Utrecht, Gouda, Zutphen, Soest, Schiedam en Alphen aan den Rijn. wederom blijk van een uitstekend finan cieel beheer, waarbij het batig saldo over het afgelopen boekjaar terecht re den tot voldoening gaf. Bestuursverkiezing De benoeming van de diverse com missieleden leverde geen moeilijkheden op, evenals de verkiezing van het bonds bestuur, waarvan de heren dr. J. Roo- senschoon (voorzitter), J. Cornelissen (competitieleider), L. C. Kettenis (pen ningmeester) en J. Versloot (Jeugdza ken) periodiek aftredend waren en allen bij acclamatie werden herkozen. Buitenlands bezoek Tijdens de rondvraag kon de voorzitter tot zijn genoegen mededelen, dat in de week van 19-26 augustus a.s. in Leiden een korfbalcursus zal worden gegeven aan een groep Engelse korfballers, ter wijl in dezelfde week waarschijnlijk een groep Duitse korfballers in Leiden zal verblijven. In de laatste week van juli zal hoogstwaarschijnlijk ook een Bel gische korfbalgroep te Leiden een cur sus komen volgen. Bij deze a.s. inter nationale contacten deed hij vanzelf sprekend wederom een beroep op de Leidse korfballers(sters). Alvorens de voorzitter deze zeer ge animeerde jaarvergadering met een enkel woord sloot, bracht de heer M. A. Ragut namens alle verenigingen het Bondsbestuur dank voor de wijze waar- op zij steeds de belangen van de Leidse korfbalgemeenschap behartigt. Internationaal honkbal- toernooi in Haarlem Van 22 t.m. 30 juli wordt onder auspi ciën van de Stichting Sportweek Haar lem een internationaal honkbaltoernool gehouden, waaraan naast de Nederland se ploeg - weliswaar spelend onder de naam „Kieviten", maar vrijwel geheel bestaand uit spelers die de reis naar Amerika hebben meegemaakt, aange vuld met enkele jongeren - Amerikanen, Duitsers en Engelsen zullen deelnemn. De drie ingeschreven Amerikaanse tams zijn de kampioenen van de grote Amerikaanse legercentra in Europa. De Chateauroux Sabres uit Frankrijk, de Alconbury Spartans uit Engeland en de Wiesbaden Flyers zullen niet te onder schatten tegenstanders zijn. Vorig jaar streden deze negentallen om de Euro pese luchtmacht-titel, een strijd die door Chateauroux werd gewonnen. De Ame rikanen zullen het toernooi dus in de eerste plaats beschouwen als een revan che van dit kampioenschap. Het Duitse team, waarvan de werpers staf versterkt is door vier Amerikanen, zal spelen onder de naam „Mannheim Knights". De „London All Stars" zijn de onbekende, maar tot verrassingen in staat zynde, Engelsen. Bart en Henk Kraan nog voor in Bandol De Nederlanders Bart en Henk Kraan hebben op de tweede dag van het Euro pees kampioenschap in de Flying Dutch- manklasse, dat in Bandol (Fr.) wordt gehouden, hun eerste plaats in het klas sement met succes verdedigd. Zij finish ten als tweede achter de Belg Nelis, maar voor de Rus Selkovnikov en de Duitser Dietrich. In het algemeen klas sement leidt Nederland vóór Duitsland en Rusland. DE NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN Zestien verenigingen - of verenigings combinaties - hebben ingeschreven voor de nationale roeikampioenschappen, die zondag 16 juli op de Amsterdamse Bos baan zullen worden gehouden. In totaal zullen 26 ploegen strijden om elf titels. Alleen voor het nummer heren dqbbel twee zijn aanmeldingen bij het secreta riaat binnengekomen. Evenals vorig jaar is de ongestuurde twee van Nereus (Ba- lisse-Venemans) al bij voorbaat zeker van de titel. De Amsterdamse studenten vormen namelijk wederom de enige on gestuurde twee die aan de start komt Bontekoe verbetert Ned. record 800 m. vrije slag Tijdens de kampioenschappen 1500 m vrije slag van de Kring Haarlem van de KNZB heeft de Heemsteedse zwemmer Bontekoe van HPC het Nederlands re cord op de 800 meter vrije slag verbe terd. Hij bracht het op 9 minuten 58.8 seconden. Het oude record stond met 10 minuten 5.2 seconden op naam van Her man Willemse, gemaakt op 11 juli 1957. De tijden vfen de tijdwaarnemers waren 9 minuten 58.6 seconden. 9 min. 58.8 se conden en 9 minuten 58.9 seconden. Op de tijd over de 1500 meter bleef Bonte koe met 18 minuten 57.5 seconden boven het record op deze afstand'. TAFELTENNIS Europese kamp. in Berlijn De Europese kampioenschappen tafel tennis zullen in 1962 in Berlijn worden gehouden. Als datum werd vastgesteld 31 maart tot 7 april.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9