Weerbericht Westduitse dynamietfabriek vloog in de lucht Morgen pakje margarine cent goedkoper WU WETEN HET.. Salan en twee mede-generaals bij verstek ter dood veroordeeld Engeland wil toetreding tot EEG niet laten afhangen van Gemenebest Het weer in Europa 5 WOENSDAG 12 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Ruim honderd gewonden By ontploffingen, die zich gisteren hebben voorgedaan in een dynamiet fabriek bij Keulen, zijn ruim 100 mensen gewond geraakt. Volgens nog onbevestigde berichten zouden ver scheidene gewonden er erg aan toe zijn. Tegen half zeven in de morgen vloog een magazijn van slaghoedjes met een enorme knal de lucht in. Om half zes 's avonds ging een tweede opslagplaats, ver verwijderd van de eerste, de lucht in. Na de ontploffingen leek het alsof de fa briek en omgeving vanuit de. lucht gebombardeerd waren. In Troisdorf en omliggende dorpen zijn duizenden ruiten gesneuveld. Zelfs daken wer den afgerukt. De politie en de fa- brieksdirectie hebben tot nu toe niets willen zeggen over de oorzaak van de ontploffingen. De Bond van Nederlandse Marga rinefabrikanten deelt mede, dat een daling van de prijs van bepaalde grondstoffen de industrie ih staat stelt de consumptieprijs van de be langrijke groep der fabrikanten- merkartikelen in de prijsklasse van 38 cent en hoger per pakje van 250 gram met ingang van donderdag 13 juli a.s. te doen verlagen met 4 cent per kg, zodat de prijs van deze mer ken met 1 cent per pakje wordt ver laagd. Aalsmeer bezorgd over Westeinder Plassen door weg Het gemeentebestuur van Aals meer heeft een brochure onder de titel „De Westeinderplassen-weg?" uitgegeven, waarin het zijn bezwa ren met betrekking tot de door de provinciale waterstaat van Noord- Holland voorgestelde omlegging van de bestaande provinciale weg Heem stede-Uithoorn heeft samengevat. In het plan van de provinciale wa terstaat wordt voorgesteld de nieu we weg over een afstand van^ een kilometer via een zuidelijk tracé ge deeltelijk langs en gedeeltelijk door de Westeinderplassen te laten lopen. In de brochure zijn rapporten op genomen van de professoren, ir. J. F. Berghoef en M. F. Duintje. Bei den brengen tegen het studieplan stedebouwkundige, landschappelijke verkeerskundige en recreatieve be zwaren in. „Wij aarzelen niet 't zui delijk tracé voor Aalsmeer en voor de Westeinderplassen rampzalig en desastreus te noemen", zo zegt prof. Berghoef in zijn rapport. Hierin wordt de omlegging van de provin ciale weg over een noordelijk tracé bepleit. Het College van Rijksbemiddelaars heeft zich in zijn vergadering van gisteren beraden over de voorstellen tot wijziging van de c.a.o. voor het bakkersbedrijf. Aangezien het Colle ge nog niet in het bezit is van de op grond van de algemene aanwij zing vereiste prijsverklaring, heeft het nog geen definitieve beslissing kunnen nemen. Teneinde hiertoe te geraken heeft het College partijen uitgenodigd voor een bespreking op vrijdag a.s. DUITSER WORDT UITGELEVERD De 41-jarige Duitser R. Arndt, die in het huis van bewaring te Maas tricht wacht op de beslissing van de minister van justitie over zijn uitle vering aan Zwitserland, heeft van morgen mededeling ontvangen via de officier van justitie, dat de minister •besloten heeft tot uitlevering. Reeds vanmiddag twee uur wordt hij van Maastricht naar Amsterdam vervoerd. Vandaar zal hij met een vliegtuig tussen zes uur en half zeven naar Zwitserland worden overge bracht. ENGELSE AMBTENAAR GEARRESTEERD Het hoofd van de politie van de Engelse stad Bath heeft meegedeeld, dat een ambtenaar te Bath van het Britse ministerie van marine is ge arresteerd op verdenking van in breuk op de wet op officiële gehei men. De man die maandagavond werd aangehouden en daarna tegen een waarborgsom op vrije voeten werd gesteld, moet volgende week vrijdag voor de rechter verschijnen. Hij zou zonder toestemming in het bezit zijn geweest van bepaalde inlichtingen en documenten. Directie NS en personeel zijn het op alle punten eens In de vergadering van directie en vertegenwoordigers van de perso- neelsraad van de Nederlandse Spoor wegen is vanmorgen volledige over eenstemming bereikt op alle onder delen van de voorstellen, die de pa ritaire R.D.V.-commissie had inge diend. Deze voorstellen behelsden een wijziging van een aantal secun daire arbeidsvoorwaarden in samen hang met de arbeidstijdverkorting. Deze overeenstemming houdtonder meer in, dat met in achtneming van een overgangsregeling als datum van invoering 28 mei 1961 wordt aange houden, het moment, dat de arbeids tijdverkorting gedeeltelijk reeds werd ingevoerd. Teneinde de ver eiste goedkeuring zoveel mogelijk te bespoedigen zijn de voorstellen on middellijk na de bereikte overeen stemming ter goedkeuring aan de minister van Verkeer en Waterstaat en aan het college van rijksbemid delaars toegezonden. KATWIJK J C. ANDEWEG 25 JAAR IN GEMEENTEDIENST Aanstaande zaterdag hoopt de heer J. G. Andeweg, hoofdcommies-A ter gemeentesecretarie, de dag te her denken waarop hij vijfentwintig jaar geleden in gemeentedienst trad. LEIDERDORP Zwemwedstrijden Lagere scholen Gistermorgen zijn eveneens in het zwembad De Does, onderlinge wed strijden gehouden voor de lagere scholen in de gemeente. De opkomst was, op enkele uitzon dering na, zeer bevredigend. De wedstrijdnummers waren: 25 m schoolslag meisjes en jongens; 25 m rugslag meisjes en jongens; 25 m vrije slag meisjes en jongens; 3 x 50 m schoolslag-estafette meisjes en jongens; 10 x 25 m gemengde esta fette. De uitslag: 1. Engelendaelschool met 911.6 sec. (wisselbeker); 2. Herv. school I met 938,6 sec. (bekertje); 3. Willem de Zwijgerschool met 950,5 sec. (bekertje); 4. Julianaschool met 975,5 sec.; 5. Herv. school Splinter laan 1147,8 sec. Wethouder Kleiss reikte de prijzen uit. Bij de wedstrijden waren ook aanwezig wethouder Meerburg, gem. architect de heer Buitendijk en de gemente-secretaris, de heer Hobo. (Advertentie) WARMOND Hoe wordt de Kaagweek gevierd? Wanneer dit jaar de Kaagweek geen roering en drukte in het dorp zal brengen, dan zal dit zeker niet aan V.V.V. liggen, want deze ver eniging heeft voor de komende da gen een programma samengesteld, dat er zijn mag. Dit programma biedt voor elk wat wils en ook het cultu rele element is niet vergeten. Zo zal op zaterdag a.s. de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van de kapelmeester P. v. Bruggen om 8 u. n.m. conserteren in het gemeente lijk wandelpark „Groot Leerust". Goede waar behoeft geen krans en dit geldt zeker voor dit korps, dat een internationale vermaardheid heeft. Op maandag 17 juli wordt vanaf 3 uur een braderie gehouden, waaraan een etalagewedstrijd ver bonden is. Deze braderie zal wor den gehouden in en nabij de Dorps straat. Een en apder zal deze straat een feestelijk aanzien geven, want de bewoners wordt verzocht gedurende de Kaagweek ook de nationale drie kleur uit fe steken. Des avonds om half elf uur wordt tegenover de ge meentehaven in de Zwanenbergerpol der een prachtig vuurwerk gegeven. Tegen de prachtige achtergrond van dit mooie polderlandschap zal dit een feeriek gezicht geven. Op dins dag vindt op de Herenweg nabij het „Huijs te Warmondt" de alom in de verre omtrek bekende korte baan harddraverij plaats en naar wij vernemen zullen hieraan vele be kende paarden deelneemn. Op woens dag 19 juli is er een dansavond in de tuin van „Restaurant Meerrust", waarbij de dansmuziek zal worden verzorgd door Jan Buger's New Or leans Syncopaters. Dit zegt voldoen de. Wanneer het weer meewerkt, staat Warmond en haar bezoekers een genotvolle Kaagweek te wach ten en in het korte verleden is dui delijk gebleken, dat de viering van de Kaagweek zich niet behoeft te beperken tot de plassen, maar dat ook het dorp hierin een belangrijk aandeel kan leveren. Voor toegangs kaarten voor het concert, de hard draverij en de dansavond kan men zich melden bij de plaatselijke siga renzaken en bij „Jaap" op de Kaag Sociëteit, die deze kaarten tegen ge reduceerde prijs in verkoop hebben. Laat iedereen het streven van de V.V.V. om ook het dorp tijdens de Kaagweek meer in de belangstelling te plaatsen, met kracht steunen. VOORSCHOTEN Duivennieuws De postduiven vereniging De Zwaluw hield 'n wed vlucht vanaf Ruffec. Afstand 750 km. De duiven werden gelost om 7-15 u. Zuidwesten wind. Aankomst eerste prijsduif 18.12.58, snelheid 1140.98 p. minuut. Aankomst laatste prijsduif 6.29.08. De prijswinnaars waren: W. On- stenk 1,5; J. P. v. d. Assem 2, 4, 8, 12, 13; P. J. d'Haens 3, 6; F. Hendriks 7, 9; P. N. v. Wessen 10. Wedvlucht op 9 juli: oude duiven vanaf Terginiet .afstand 287,6 km. Gelost om 9.15 uur met zuidwesten wind. Aankomst eerste prijsduif 13.18.50; snelheid 1175,45 per minuut. Aankomst laatste prijsduif 13.46.42. Snelheid 1053,37. Prijswinnaars: F. Hendriks 1, 14; P. J. d'Haens 2, 6; A. de graaf 3, 4, 7; F. C. van Heusden 5; J. J. Heijne 8, 11; J. P. v. d. Assem 9; P. N. v. Wissen 10; C. v. d. Meer 15. Eerte kampioen eerste teor J. P. v. d. Assem 1176,6 pnten; tweede kam pioen eerste toer P. N. van Wissen 1122,2 pnten; derde kampioen eerste toer A. de Graaf met 1122,1 punten; kampioen aangewezen dofgfer A. de Graaf met 883,8 punten; kampioen aangewezen duivin P. J. d'Haens met 337,1 punten. LEIDSCHEND AM EERSTE VRUCHTEN TUINBOUW CENTRUM STOMPWIJK. Gisteren, 11 juli, werden de eer ste vruchten uit het nieuwe turn bouwcentrum „Stompwijk" aan Vei ling Veur aangevoerd, en wel 1200 stuks sla, door de tuinder J. P. Roest uit Pijnacker. De exporteur P. Nap uit Leidschendam kocht ze voor 12.80 per 100 stuks. Dit ge beuren werd door de voorzitter van Veiling Veur, de heer C. A. de Ruy- ter Hzn., met enkele woorden her dacht, terwijl gedurende deze plech tigheid de veilingklok enkele ogen blikken stilstond. De kwaliteit van de sla voldeed ten volle aan de verwachtingen. Binnen enkele dagen is uit het tuin bouwcentrum Stomp wijk de eerste bloemkool te verwachten. WILT U IETS WETEN?? Vakantietoeslag. Ik werk als verkoopster in een galanteriezaak. Hebben wij recht op vakantietoeslag? vraagt J. v. d. W. U hebt uitsluitend recht op va kantie toeslag, indien dit vooraf is overeengekomen, of is vastgelegd in een cao of dwingende loonregeling. Uw werkgever kan u vertellen of voor uw bedrijf een cao geldt en u zo mogelijk een exemplaar ter in zage verstrekken. Informeert u an ders eens bij de Arbeidsinspectie. Huuropzegging. De huiseigenaar heeft mij de huur opgezegd. Ben ik dan nog verplicht huur te betalen? vraagt J. K. Zolang u in het huis woont, bent u in elk geval huur verschuldigd. De huuropzegging kunt u zonder meer naast u neerleggen. Zolang u geen toestemming geeft en niets tekent, geniet u automatisch huurbescher- Ook zwaarste straf voor 5 oud-kolonels Een speciale militaire rechtbank te Parijs heeft dinsdag de oud-gene raals Salan, Jouhaud en Gardy en vijf oud-kolonels bij verstek ter dood veroordeeld wegens hun rol in de putsch van de generaals in april in Algiers. De openbare zitting had een kort stondig en formeel verloop daar de beklaagden niet aanwezig waren. De openbare aanklager heeft gezegd dat reeds zes maanden voor de putsch mensen werden gepolst om te we- Bevredigende regeling Premier MacMillan heeft dinsdag in het Lagerhuis verklaard, dat de regering niet van zins is een confe rentie van Gemenebest-premiers bij een te roepen over de eventuele toe treding van Engeland tot de gemeen schappelijke markt. Hij zei dit in antwoord op vragen van de Labour-afgevaardigde Dou glas Jay - een tegenstander van aan sluiting bij de EEG - die meende dat in de Gemenebestlanden het verzet tegen de wijze waarop de Engelse regering het overleg voert toeneemt. Daarom achtte hij een conferentie van premiers van de landen van het Gemenebest het aangewezen middel. De premier wilde geen rechtstreeks antwoord geven op een vraag van Labour-leider Gaitskell, of Engeland de uitnodiging van de zes EEG-lan- den op 1 augustus een bijeenkomst van de ministerraad van de WEU te beleggen zal aannemen. In het kader van een bijeenkomst van de West- Europese Unie kunnen veel kwesties ter sprake komen, aldus MacMillan. Engeland zal zeker niet tot de EEG toetreden zonder dat bevredigende regelingen zijn getroffen voor de Ge menebestlanden, de vrijhandelszone en de landbouw. „Wij zullen niet in staat zijn ons bij het verdrag van Rome in zijn huidige vorm aan te sluiten. Trouwens, art. 237 van het verdrag voorziet in wijzigingen voor het geval staten toetreden die niet tot de oorspronkelijke ondertekenaars behoren, aldus de Britse premier. ten hoe zij over een dergelijke op stand dachten. De aanklager had de doodstraf voor zeven van de acht beklaagden geëist. Hij achtte ex-generaal Gar dy's verantwoordelijkheid minder groot. De rechtbank zag echter geen verzachtende omstandigheden voor generaal Gardy en veroordeelde alle acht ter dood. Degenen die bij ver stek veroordeeld zijn, hebben recht op een nieuwe behandeling indien zij in handen vallen van de autoritei ten. De ter dood veroordeelde oud kolonels zijn: Ar goud, Broizat, Gar des, Godard en Lacheroy. Spion Whittaker overleden Whittaker Chambers, een der hoofdfiguren uit de geruchtmakende spionagezaak Alger Hiss, is zondag in zijn woning in Westminster, Ma ryland, overleden. Zijn stoffelijk overschot is gecremeerd. Chambers was voor de oorlog lid van de communistische partij. Later brak hij met de partij en trad als journalist in dienst van het blad „Time". Zijn verklaring, dat hij en Alger Hiss, een ambtenaar van het minis terie van buitenlandse zaken, als le den van de communistische partij spionage voor de Sowjet-Unie had den bedreven baarde veel opzien. Hiss werd wegens meineed tot ge vangenisstraf veroordeeld. Chambers trok zich terug op zijn boerderij, werd Quaker en schreef een auto biografie die een bestelle'r werd, „Witness". ming. De huiseigenaar zal dan moe ten procederen, waarbij de kanton rechter de belangen van beide par tijen bij de bewoning tegen elkaar afweegt. Benzine vlekken. Hoe krijg ik olie- en benzinevlekken uit nappa glacé handschoenen, vraagt C. M. F. U kunt de handschoenen in haar geheel dompelen in wasbenzine, of een ander vetoplossend middel. Heel geschikt hiervoor is bv. een jam potje. Laat dit enige tijd staan en schuif daarna de handschoenen over een handschoendroger of hang ze buiten op. Spreken in het openbaar. Kunt u mij het adres geven van het insti tuut: „spreken in het openbaar", welk instituut dit jaar voor 't eerst leerlingen met diploma heeft afge leverd. Aldus L. Th. v. L. Instituten zoals door u bedoeld, bestaan bij ons weten niet. Wilt u zich echter bekwamen in 't spreken in het openbaar, dan kunt u altijd inlichtingen inwinnen bij 'n leraar voor voordrachtstechniek. Er wor den wel eens diploma's voor 1. spreken in het openbaar afgegeven, maar het zijn geen erkende of offi ciële diploma's. Avondwerk. E. A. v. E. stelt 'n vraag over belasting in verband met avondwerk. Tevens een vraag over aftrekposten. 1. De mening van uw baas moet op een misverstand berusten. Een belasting-vrijstelling voor overwerk is er niet. Bovendien kunt u niet van overwerk spreken, wanneer u 's avonds bij een ander dan uw nor male werkgever wat bijverdient. Maar wanneer uw baas u belasting vrij loon heeft toegezegd, betekent dat dat die baas de belasting voor zijn rekening moet nemen. 2. Voor ziektekosten kunt u be lastingaftrek vragen v^anneer ze een bepaald totaal te boven gaan. Tot deze kosten behoren dus kosten van dokters, medicijnen, huishoudelijke hulp wegens ziekte, ziektekosten, verzekeringspremie (ook het bedrag dat van loon wordt ingehouden voor het ziekenfonds). U moet dus al de ze kosten zoveel mogelijk achterha len en bij elkaar tellen en dan voor het totaalbedrag aftrek verzoeken. Kunt u er niet uitkomen, dan kunt u wellicht het beste eens naar de belastinginspectie gaan om er over te praten. 3. Van de kosten welke voortge vloeid zijn uit het opknappen en verbeteren van het door u gehuurde huis kunt u niets ten laste van uw inkomen brengen. Alleen een eige naar kan de onderhoudskosten ten laste van zijn inkomen brengen en dus ten laste van de fiscus. 4. Of u de kosten van uw brommer kunt aftrekken hangt van veel om standigheden af, welke niet uit uw vraag blijken. Zonder meer is di° vraag dus niet te beantwoorden. Wanneer de plaatsen van uw nor male werk en van uw bijverdienste echter zover uit elkaar liggen, dat u het daardoor zonder bromfiets niet kunt redden, zult u als regel recht op aftrek hebben. W. J. H. te R'Aveen. De route perbromfiets van Roelofarendsveen naar Blessum (Fr.. Roelofarendsveen, Aalsmeer, Am sterdam, Purmerend, Oosthuizen, Vakantiegeld. Ik ben jarenlang tandartsassistente geweest. Heb ik recht op vakantiegeld? vraagt B. B. Er bestaat volgens onze inlichtin gen geen c.a.o. of dwingende loon regeling voor tandartsassistenten, doch er bestaat wel een mogelijk heid om door onderlinge overeen komst tot deze regeling te komen. Verplichtend is zulks niet. Fietsroute. Wilt u de route per fiets van Roelofarendsveen naar Texel opgeven? vraagt B. B. De route per fiets naar Den Hel der vanaf Roelofarendsveen kunt u als volgt afleggen: Van R.A.veen naar Leiden, ca 15 km, van Leiden naar Haarlem, ca 30 km, van Haar lem naar Alkmaar, ca 35 km, van Alkmaar naar Den Helder, ca 42 km. In totaal ongeveer 122 km. Van Den Helder gaat u per boot naar Texel. Lana Lux. Kunt u mij het adres geven van de zaak, die Lana Lux- artikelen maakt, vraagt mevr. H. Kunt u ons éven opgeven, welke artikelen u hiermede bedoelt? Dan kunnen wij voor u informeren, door welke firma zij worden uitgebracht. Rioolbelasting. Er is pas riool belasting gekomen. Is deze belasting voor huurder of voor de verhuur der, vraagt J. v. d. M. Wij hebben over deze vraag geen nader onderzoek ingesteld, doch het is duidelijk dat degene die wordt aangeslagen moet betalen, terwijl het van de huurovereenkomst af hangt, of deze belasting eventueel wordt gedragen door de gebruiker (huurder) van het onroerend goed. Dat moet dus zijn overeengekomen. Gebruikelijk is dat niet, omdat deze belasting drukt op het onroerend goed. Wognum ,Middenmeer, Den Oever, (Afsluitdijk volgen), Harlingen, Fra- neker, Dronrijp en Blessum. Afstand 230 km. En de route per bromfiets van Roelofarendsveen naar Boxtel (N. Br.). Roelofarendsveen, Alphen a. d. Rijn, Gouda, Schoonhoven (met de pont de rivier over), Hardinxveld, Gorinchem (per pont de rivier over), via Heusden en Haarsteeg naar Den Bosch en via Vught naar Boxtel. Af stand 120 km. W. V. te Stompwijk. De kortste route en aantal kilometers van Stompwijk naar Witmarsum (Fr.). Stompwijk, Zoeterwoude, Leider dorp, Hoogmade, Rijpwetering, Roe lofarendsveen, Aalsmeer, Amster dam, Purmerend, Oosthuizen, Wog num, Middenmeer, Den Oever (af sluitdijk volgen), Wons, Schettens, Witmarsum. Afstand 225 km. N. v. d. Z. te Roelofarendsveen. Route per fiets van R'veen naar De Horn (by Groningen). R'veen, Woubrugge, Ter Aar, Ze venhoven, Mijdrecht, Hilversun Baarn, Nieuwland, Nijkerk, Harder wijk, Elburg, Zwolle, Meppel, Havel- te, Dieverbrug, Smilde, Kloosterveen, Norg, Langelo, Roden, Roderwolde, De Poffert, Den Horn. In Zwolle kunt u zeer voordelig overnachten in de jeugdherberg. Hiervoor dient u zich te wenden tot de Katholieke Jeugdherberg Centra le, Nachtegaalstraat 27, Utrecht. Meegedeeld door het KNMI, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. TIJDELIJK WARMER VEEL WIND EN KOELER Veranderlijke bewolking met enkele regen of onweersbuien. Krachtige, tijdelijk stormachtige, zuidwestelijke wind. Koel weer. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: temp. gisteren min. max. HELSINKI zw. bew. 19 11 STOCKHOLM regen 19 12 OSLO onbew. 22 13 KOPENHAGEN geh. bew. 17 13 ABERDEEN regen 15 11 LONDEN regen 25 14 AMSTERDAM zw. bew. 22 15 BRUSSEL zw. bew. 23 15 LUXEMBURG onbew. 24 13 PARIJS zw. bew. 27 14 BORDEAUX zw. bew. 26 16 GRENOBLE onbew. 29 14 NICE h. bew. 26 20 BERLIJN h. bew. 23 15 FRANKFORT onbew. 27 14 MüNCHEN zw. bew. 26 16 ZURICH onbew. 12 GENèVE 1. bew. 27 11 LOCARNO h. bew. 26 18 WENEN h. bew. 27 14 INNSBRUCK regen 26 14 BELGRADO onbew. 30 18 ROME 1. bew. 18 AJACCIO zw. bew. 28 17 MADRID 1. bew. 18 MALLORCA mist 32 19 LISSABON zw. bew. 27 18 PAUZE De zomerse volksverhuizing is in volle gang. De buitenlanders komen hier om ons binnenland te ontdek ken. Wij zwieren uit om het buiten land te ontdekken. Een prettige be zigheid daar niet van. Echter de kosten niet waard, wanneer we te voren niet iets anders ontdekt heb ben. Deze ontdekking kost u een gul den (ƒ1.Het is de sensatie, dat het leven één grote reis is, een echte reis, met verrassingen en teleurstel lingen, met inspanningen en ontspan ningen. Waarheen die reis gaat, weet niemand precies te vertellen. Over heuvels en dalen, door weiden en woestijnen trekken we iedere mor gen verder tot we altijd nog onver wacht het eind ervan bereiken. Neem op die reis een gulden mee; er staat „God zij met ons" in ge- gekerfd. Dan zal aan het eird God met ons zijn. PUZZEL li 2 3 l •V 6 7 8 9 10 11 12 13 U IS 16 17 '8 19 20 22|gfl 23 24 25 26 27 28 1 30 No. 528. Hor. 1. bereide dierenhuid, 5. gem. in N. H., 8. gem. in N. Brab., 11. interest, 13. stok, 15. water in Z. H., 17. bijwoord, 18. plaats in België, 20. lidwoord (Fr.), 21. rivier in Engeland, 23. schaker van Helena, 25. kubieke meter, 27. onordelijk, 29. hemellichaam, 30. zoon van Seth. Vert. 2. bekende afkorting, 3. Ier land, 4. bereids, 5. Europeaan, 6. part, 7. meisjesnaam, 9. heelk. inr strumentje met mesjes, 10. stad in N. Brab., 12. schoenvorm, 14. vreem de munt, 16. hogepriester te Silo, 19. de begane grond, 22. zijtak Douro, 24. zuiver, 26. houten vat, 27. welaan, 28. ga (Eng.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 525. Hor. 1. Purmer end. 8. are. 99. nor. 10. Ni, 11. gal, 13. Po, 14. memel, 16. eden. 17. gong, 18. tegel, 20. dl., 22. ter, 23. o.l., 24. een, 26. are, 27. Netterden. Vert. 1. Pannerden, 2. Uri, 3. re, 4. Edam, 5. en, 6. nop, 7. Drongelen, 11. genet, 12. leger. 14. met. 15. lol, 19. gene, 21. Lee, 22. ore, 25 N.T.. °6. A.D. PUNT »Ik doe in mijn vacantie niet graag afstand van dingen, waaraan ik thuis gewend ben...."

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3