Nederlanders wonnen zaterdag het ploegen klassement, maar misten zondag de slag Tweemaal ritzege voor de Italianen Sparta - na zege op Elfsborg - vrijwel zeker van eerste plaats Ronde van de Toekomst „DUIK" NAAR DE OVERWINNING MAANDAG 10 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 RONDE VAN DE TOEKOMST De Inter-toto In de laaiende zonnehel van Frankrijks droge zuiden hebben de Nederlandse renners in de Ronde van de Toekomst zaterdag en zondag hun krachten verdeeld. In de 151 km lange rit door de schaduw loze heuvelachtige woestenij rond Montpellier bleek het Oranje-eskadron van Sjefke Jansen zoveel energie tijdens de rustdag aan de Middellandse Zee te hebben opgedaan, dat voor het eerst drie Nederlanders tegelijk meegingen in de grote slag om de dagprijzen. Het resultaat van deze geza menlijke inspanning was, dat het drietal Groeneweg-Knoops-Verstraete zijn ploeg de eerste zege in het landenklassement bezorgde, maar de individuele uitkomsten van de eindsprint van het kop- groepje met slechts twaalf renners waren met respectievelijk een vijfde, een negende en een twaalf de plaats nogal teleurstellend. Hier kwamen het gebrek aan grote wedstrijdroutine en ploegstrate gie nog weer duidelijk om de hoek kijken en in de volgerskaravaan heeft men slechts medelijdend geglimlacht om de wijze, waarop Miel Verstraete - voor de eerste maal in deze Ronde van de Toe komst eens bij de voorsten - al op 2 km voor de finish de sprint wilde forceren. Maar goed, men kan niet alles hebben en al stond ploegleider Jansen wat te mopperen over de dommigheidjes van Verstraete en Dik Groeneweg, die in tweede positie de laatste lus binnenreed, maar zich in de boot vergiste waardoor hij vijfde werd en over het feit dat Zilverberg er weer niet bij was, er heerste toch - en terecht - een tevreden gevoel over de manier waarop de ploegenprijs was bevochten. Gisteren, in de zevende etappe van Montpellier naar Perpignan, de vechten langs de kusten van de mus- „Zuidpool" van de Tour van dit jaar. maar wat temperatuur betreft meer caatstad Frontignan en van Sete viel gelijkend op Bagdad, was het beeld van de strijd vrijwel identiek aan die de eerste serieuze klap na 46 km toen van zaterdag, maar nu zaten er geen Nederlanders vooraan. Een paar de Belg Steyaart er met de Span- maal zijn er ernstige pogingen gedaan om mee te gaan, maar toen de jaard Cruz en de Luxemburger Gras- beslissende slag kwam. werd de aansluiting gemist en alle zeven Neder- sini vandoor ging. landers eindigden in de grote groep rond geletrui-drager Gabica met een achterstand van ruim 5 minuten op de kopgroep van zeven, waarvan de Beslissende ontsnapping Italiaan Santini de sprint voor de Zwitser Jaisli en de Deen Bangsborg won, daarmee na de overwinningen van De Rosso en Zancanaro zorgend Even later werd het tweetal ge- voor de derde Italiaanse ritzege in successie. Dit keer waren het Jan Hu- volgd door de Belg Van d'Huynsla- gens en Mik Snijder, die het meeste initiatief in de Nederlandse gelederen ger, de Italiaan Storai, de Zweed hadden ontplooid. In tegenstelling tot Zilverberg, die zich in de hete Petterson en onze Jan Hugens. In woestijnwind niet zo bijster op zijn gemak voelt en wiens pedaaltred bij Beziers (72,5 km) waren er 12 man de dag zwaarder lijkt te worden. bijgekomen. Daarbij bevonden zich Verstraete, Zilverberg, Cauvet en KLEURRIJK VERHAAL Montpellier, waar in de karavaan Santini. Maar 10 km voor de ravi- als in een met alle geraffineerde taillering in Narbonne (100 km) had Het heeft niet veel gescheeld of de wreedheid ongezette Tantalus-kwel- het langgerekte peloton weer aan- Nederlandse ploeg had het zondag ling langs het heerlijke badplaatsje sluiting gekregen. Nagenoeg op het in de hoofdmacht zonder het inspi- Palavas-les-Flots met zijn witte zelfde moment echter volgde er een rerende voorbeeld van Jan Janssen's strand, zijn blauwe -ee en zijn ge- nieuwe ontsnapping. Het was de vechtlust moeten doen. Hij kwam op bruinde strandnimfen werd gevoerd, oude, vertrouwde aanvalstaktiek en de boulevard Wilson in Perpignan, om vervolgens de stuivende woeste- de Nederlanders waren er voor ge waar ten hoogste 200 wielerenthou- nij weer te worden ingestuurd, had- waarschuwd, maar niemand kon met siasten de stekende zon trotseerden, den twaalf renners een kopgroep je de nieuwe vluchtgroep meegaan en als tweede Nederlander achter Hu- gevormd. De Deen Bangsborg en de helaas bleek het later de beslissende gens vooraan in het peloton als 17e Spanjaard Hernandez waren de aan- ontsnapping te zijn geweest. Jaisli, binnen, maar hij schilderde met veel stichters van deze vlucht, waarbij Van d'Huynslager, Bangsborg, Ku- kleur hoeveel moeite hij had gehad Frits Knoops als eerste Nederlander dra, Levacic, Raymond Jacobs en de om deze positie tenslotte te verove- had aangehaakt. Verder bevonden Italiaan Santini kozen de ruimte en ren. „Ik heb van mijn leven niet zo zich de Zwitser Fuchs en de Italiaan binnen 15 kilometer was het peloton belabberd gefiets als in die eerste Zancanaro zich in dit kopgroep je, op enkele minuten achterstand ge- 120 km van vandaag. Ik ben gelost dat op de smalle, bochtige wegen bracht. en weer bijgekomen, opnieuw gelost door de Herault een regelmatig aan- Een poging van Grassini en Mik en opnieuw bijgekomen, tot drie, groeiende voorsprong nam. De En- Snijder mislukte en onbedreigd, nu vier keer toe en ineens was ik er gelsman Ramsbottom, een belangrijk eens in slagorde tegen de wind in, overheen. Ik kwam weer aan de man in de algemene rangschikking, dan weer breed gespreid met de staart te hangen en ben toen lang- slaagde er met de Portugees Cardoso wind in de rug, trapte dit zevental zaam naar voren gekropen. Dat in uit het peloton weg te lopen, maar duurde nog een tijd, want de hele veel meer dan 50 sec hebben zij niet troep fietste in een lange sliert aan kunnen terugwinnen. Dick Groene- de kant van de weg. Het leek Olym- weg was Oranje's beste sprinter in - het leidende twaalftal, maar noch Knoops noch Verstraete hebben be seft, dat een van hen de sprint zou moeten aantrekken. Het was ten slotte Zancanaro die, na De Rosso's zege van vrijdag, de tweede ritzege voor de Italianen in successie be- zich met een gemiddelde snelheid 00k*de toto opnieiw. van by na 40 km per uur naar Per pignan. Daar won Santini de sprint, 2 maar kon de Belg Albert v. d'Huyn- Feijenoord-Sehalke '04 X slager zich de grote winnaar van de zürich.Ajax x da gnoemen. Voor hem betekende de wV-Borus NeunkX winst van ruim vijf minuten op Ga- Elfsborg-Sparta X bica, dat hij zich naar de derde Qöteborg-Ch.-de-Fonds X plaats achter Gabica en de Italiaan Malmö-Pirmasens X had opgewerkt. Zyn achterstand op Grenchen-Oergryte X de Spanjaard bedraagt 2 min 15 sec. Basel-Tasmania In het algemeen klassement heeft Wiener A.C.-Slovan Zilverberg uiteraard zijn achterstand Banik-Grazer AK X van 12 min* 12 sec op Gabica behou- Osnabrück-Motor Jena X den, de achterstand van de overige wiener S.C.-Spartak X Nederlanders in het algemene klas- Dynamo Berl.-Gornik X sement, waarin Janssen de 22e Tatran-Vienna X Knoops de 26e, Hugens de 27e, Snij- Offenb. Kick.-Lokomotive X der de 32e, Groeneweg de 35e en Verstraete de 39e plaats bezet, va- rieert van 17 minuten 49 sec tot 40 minuten 46 seconden. veld lag laag en beide ploegen sche nen weinig geïnteresseerd in de - wedstrijd. Toen spil Horst in de 18de Voor de laatste sporttoto van dit mjnuut in het strafschopgebied een seizoen kwam een bedrag van 2S4.732 overtreding beging tegen Moulijn gld. bijeen door 227.063 deelnemers kende scheidsrecht|r Boltzius (Zwe- eerste Pjijs bedraagt d geen pardon: strafschop. Mou- f w' en Z1)n P'aatste zich acht0r de bal' Aoüion Kil a* ,„n Ac maar schoot recht op doelman Bro- it ni ïu-ttinnaiA den af- waardoor deze gemakkelijk bureaus van de Nationale Sporttoto _-_i_ alle uitslagen nog niet bekend wa- het schot kon lieren Een kans zoals ren, konden er nog geen winnaars de ovengensnietalleen op dit punt bekend worden gemaakt. faIande Idou'lJn ''f' h|?en' zou zlch De toto staat nu voor vijf weken niet spoedig herhalen Twee minuten stil. Op 20 augustus, wanneer de «ter reeds kwam Schalke aan de competitie weer gaat draaien, start ®>ding (O-U. toen midvoor Kos- lowski uit een pass de bal oppikte en langs de aarzelende Rotterdamse verdedigers, doelman Pieters Graaf land incluis, snelde. Feyenoords ant woord hierop bestond uit een schot van Van der Gijp tegen de lat. Schalke werd iets gevaarlijker, voor al door de bewegelijke Keslowski, die in de 35e minuut opnieuw door brak, maar nu op het laatste mo ment gestuit door Pieters Graafland. Feyenoords doelman liep hierbij echter een lichte hoofdwonde op en werd vervangen door Kutterink. Kort voor rust moest bij Feyenoord bo vendien de geblesseerde Bouwmees ter het veld ruimen voor Temming, terwijl by Schalke Gerhard werd vervangen door Berz. Zes minuten na de rust voerde Berz uit een hoek- tot schop de score op tot 0—2 en toen Sterke verhalen en een ijsje De Nederlandse ploeg heeft za terdag in Montpellier een ware rustdag gehouden. Na de inspan ningen van de dertien voorgaande dagen was de koele hotel-lounge als een oase in een woestijn vol hitte. „We hebben gegeten, gesla pen, sterke verhalen verteld en verder helemaal nietszei Klaas Buchly voor de start van de etappe naar Perpignan. „De jon gens hadden zo'n vrije dag hard nodig. Ikzelf geef er niet zoveel om, maar het is tenslotte bedoeld om de renners weer wat op krach ten te laten komen. En geloof maar gerust, dat ze hun zin heb ben gekregen. Zelfs de geplande trainingsrit van dertig kilometer is er bij ingeschoten". Op pantoffels hadden de renners zich weer wat mens gevoeld. Al leen Piet Damen had de fiets ge pakt om even naar de finish van de ronde van de toekomst te gaan kijken, maar ook hij was weer gauw in koele zalen van het hotel teruggekomen. Voor Toon van der Steen was het een echte feestdag geworden. „We hebben allemaal een ijsje gehad. Ze kunnen nu wel zeggen dat het slecht is voor een coureur, maar als ik van ijs moest afblijven, zou ik mijn fiets op stal zetten'". kreeg Zürich de beste kansen doelpunten. Was doelman Hooger- negen minuten later Ipta een straf- man niet in zo'n voortreffelijke vorm schop mocht nemen wegens een on- geweest hij keerde o.a. twee geoorloofde actie van Kerkum tegen schier onhoudbare schoten van Faeh Berz, werd het 03. Feyenoord zette en Briziz dan zouden de Zwit- hierna het Duitse doel wel onder sers met een verschil van tenminste druk, maar verder dan een doelpunt twee doelpunten de rust zijn inge- van Van der Gijp in de 18e minuut gaan. Nu werd de eerste helft afge- kwamen de Rotterdammers niet: sloten met de gelijke stand 11 door 13. doelpunten van Pedersen in de 34e minuut (0—1) en van midvoor Wald- SCHROEMKENS NAAR V.V.V. ner in de 43e minuut (11). In het eerste kwartier van de twee- Schroemgens, de doelman van de de helft slaagde Zürich er nog in de amateur eerste klaser Sp.cl. Irene score gelijk te houden, maar nadat zal het volgende seizoen gaan spelen in de 20e minuut Pedersen Ajax op voor de Venlose eredivisieclub VW, 1—2 had gebracht, stortte de Zwit- Tussen Schroemgens, Sp.cl. Irene en serse tegenstand ineen. V.V.V. is reeds volledige overeen- Later voerde Henk Groot de score stemming bereikt, op tot 13 en vijf minuten voor het einde scoorde Henk Groot nogmaals. pia's Toer wel." Scandinaviërs bleven koud Schalke '04 kreeg revanche: Feijenoord verslagen UITSLAGEN EN STANDEN Uitslagen groep 1: Wiener AC-Slovan Bratislava 1-1; Odra Opple-Vorwarts Berlin 2-1. Groep 2: VFL-Osnabrück- Motor Jena 0-1: Banik Ostrava-Grazer In een spannende en snelle wed- AK 4-0; Groep 3: Wiener Sportklub- strijd, waarvan de eerste helft in Spartak Hradec Kravola 4-5: Dynamo stromende regen werd gespeeld, heeft Berlin-Gornik Zabrza 4-3; Groep 4: Ta- de Venlose ere-div.cl. VW zaterdag lrai? Presow-Vienna Wien 2-1; Offen- voor 2.000 toeschouwers een kleine bacd!f ^ip,Jg J'?; maar verdiende 3-2 zege op Borussia Göteborg-Chaux de Fonds 3-2. Groepli Neunkirchen behaald. Ondanks het FC Zürich-Ajax 1-4; Malmö FF-FK Pir- doornatte en daardoor spiegelgladde masens 4-2. Groep 7: FC Grenchen-Oer- veld, stond de ontmoeting op een gnde Göteborg 0-3; VVV-Borussia Neun behoorlijk peil. kirchen 3-2. Groep 8: FC Basel-Tasma- Na 19 minuten spelen namen de ,'5 Berdn 1-1Elfsborg Boras-Sparta bezoekers de leiding toen linksbinnen 'gunden groep 5: 1. Feijenoord 6 pnt.; Glod n pass van rechtsbuiten Kuntz 2. Schalke '04 4 pnt.; 3-4. IFK Göteborg afrondde met een onhoudbaar schot en Chaux de Fonds beide 3 pnt. Groep (01). Hoewel WV hierna een 6: 1. Malmö FF 6 pnt.; 2-3 Ajax en FK veldmeerderheid veroverde, kwamen Plrmasens beide 5 pnt.; 4. FC Zürich 0 de Venlonaren voorlopig niet verder pn^ Jf'ïïïL.'L 1' 0ergryte Göteborg 6 dan enkele hoekschoppen. In de 29e £?';L 2',VVX 5.PA': 3- B»™551? Neun- Ar, f 1 U kirchen 4 pnt. 4. Grenchen 1 pnt. Groep minuut kreeg de thuisclub een unie- g: 1. Sparta 8 pnt.: 2. Elfsborg Boras 4 ke gelegenheid om de partyen op ge- pnt.; 3. FC Basel 3 pnt.; 4. Tasmania lijke hoogte te brengen. De Borus- Berlijn 1 pnt. sia-spil Lauck raakte in he.t straf schopgebied de bal met de hand, maar de toegestane strafschop werd door Van den Hurk slecht genomen. Pas 5 minuten voor rust kreeg VW de verdiende gelijkmaker. Uit een hoekschop schoot linksbuiten Schat- torjé ineens in en via de paal ca ramboleerde de bal in het doel (1-1). Na de hervatting kwam VW in de aanval en het overwicht dat hier uit ontstond leidde in de 20ste mi- Rahn weer last met Duitse politie Helmut Rahn, de Westduitse voet baller, die momenteel voor SC En schede uitkomt, heeft opnieuw moei lijkheden met de Duitse politie. In Essen werd hij door een agent aan gehouden, toen hij zig-zag met zijn Sparta is na de overwinning (5-2) op Elfsborg in Zweden al praktiseh nuut tot een doelpunt van Teeuwen, t^ebureau wilde mei Tufsteen' *1Tm nonio o hnavon rio Rnttnrritmmprc nn<r «whtc die een voorzet van Sleven hard ppuueoureau wnae men juist een Een knappe prestatie leverde de Scandinavische ploeg. De witte equi- pe van Otto Olsen, waarvan men haalde^ geografisch gezien het minst zou ver wachten dat zij in de hitte van zich Sterke mannen als Zancanaro, af zou kunnen bijten, veroverde door Cauvet, Van d'Huynslager en Jaisli de derde plaats van Bangsborg, en zijn gistermiddag in het dorre land de achtste van Varbaeck de dagzege tussen de westelijke oevers van de der ploegen. Middellandse Zee en de oostelijke M ""Tv~r :r die epn unnrypt "van <3W«m har a pontieDureau wnae men juist een Het verhaal van de beide ritten uitlopers van de Pyreneeën op jacht zeker van een finaleplaats, ta poule 8 hoeven de Rotterdammers nog slechts die een voorzet van Sleven hard bloedproef nemen toen Jde West.. van het weekeinde is snel verteld, gegaan naar de gele trui van Fran- een punt uit twee wedstrijden bijeen te krijgen om als eerste te eindigen, «kopte (^1) Twee mmuten later duitM voetbalIer kans zag te ont. Na ongeveer 80 km in de etappe rond cisco Gabica. Na enkele voorpostge- VVV versloeg in Venlo Borussia met 3—2 en Ajax won met 4—1 van was de stand echter weer gelijk- snappen. Een kwartier later meld- FC Zurich. Alleen Feijenoord moest dit weekemde m de mtertotocompe- Tien minuten voor tyd viel het be- Rahn zich fplpfnni-?ch Hii vrnp? titie een nederlaag incasseren. Schalke '04 heeft behoorlijk revanche geno- slissende doelpunt. Op de rand van f h t noe nodie was dat hii terug men. Op eigen veld werden de Rotterdammers met 3-1 verslagen. het Duitse strafschopgebied kreeg keerde naar het bureau'' Inderdaad Feijenoord neemt echter nog steeds de eerste plaats in, VVV staat achter Teeuwen een vrije trap te nemen. Hij vervoegd de man die eens 't idool Oergryte Göteborg op de tweede plaats en Ajax moet deze plaats delen schoot hard in, maar doelman Kirsch van he|i Duitsland was zich op het met FK Pirmasens. sloeg de bal uit het doel, echter bureau. Hoewel het resultaat van de v juist voor de voeten van de toe- bloedproef die werd genomen nog 1 ELFSBORG BORAGSPARTA 25 inter-toto-competitie met 41 (rust stormende Heinen, die met een hard moet worden afgewacht, is het vrij X Sparta is na zondag vrijwel zeker 11) gewonnen van F.C. Zürich. Met en hoog schot VW de zege be- zeker dat er een vervolging tegen X van de eerste plaats in groep 8 van elk twee doelpunten hadden mid- zorgde. de Westduitse voetballer zal worden de intertotocompetitie. In Zweden voor Henk Groot en linksbuiten Pe- fA, ingesteld. Aangezien Rahn enkele X werd namelijk met 52 gewonnen dersen een groot aandeel in de over- fEïteisuuKDatHALKE 04 13. jaren geleden voor een soortgelijk X van Elfsborg Boras, waardoor de winning. Reeds in de eerste helft vergrijp dronkenschap en verzet X Rotterdammers uit de resterende gaf Ajax de toon aan, maar. al wa- De wedstrijd FeyenoordSchalke tegen de politie werd veroordeeld, X twee ontmoetingen nog slechts één ren de Amstrdamse aanvallen beter '04 droeg lange tijd een tam karak- ziet het er heel erg somber voor de X punt behoeven te behalen om onbe- van opzet dan die der Zwitsers, toch ter. Het tempo op het doorregende ex-speler van Rot Weiss Essen uit. 1. Zancanaro (I) 151 km in 3 u. 43 min. 58 sec. (met bonificatie 3.42.58). Op 3 sec.: 2 Durnez (B; met boni ficatie 3.43.31): 3 Holmes (GB). Op 4 sec.: 4 Bangsborg (Skan); 5 Groeneweg; 6 Hautalahti (Skan) Op 7 sec.: 7 Hernandez (S); 8 Fuchs (Zw); 9 Knoops; 10 Gawlic- zek (Po); Op 10 sec.: 11 Sebenik (ZS); Op 15 sec.: 12 Verstraete; Op 2.59: 13 Ramsbottom (GB); 14 Cardoso (Port); Op 3.54: 15 Nijs (B); Op 3.58: 16 Gazda (Po); Op 4.44: 17 Hugens; 18 Cerbini (I):; 19 Maurer (Zw); 220 Eche- nard (Zw) Op 4.47: 21 Zilverberg; 24 Gabica (S); 25 Janssen; Op 4.50: 33 Snyder. De Belg Delahay verscheen niet aan de start. Bovendien arriveerde Komes (L) en Schmidiger (Zw) na sluiting van de controle en werden j.it de strijd genomen. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. Nederland (Groeneweg, Knoops en Verstraete) 11.12.20. Op 4.29: 2 Scandinavië. Op 7.48: 3 Gr.-Brittannië. Op 8.05: 4 Italië. 1 Santini (I) 174 km in 4 uur 27 min. 48 sec. (met bonificatie 4.26.48) 2 Jaisli (Zw); met bonificatie 4.27.18); 3 Bangsborg (Sklan); 4 Levaci (ZS); 5 van d'Huynslager (B). Op 3 sec.: 6 Kudra (Po); 7 R. Jacobs vL); Op 4.58: 8 Varbaek (Skan); Op 5.07: 9 Henckaerts (B)10 Gaz da (Po): 11 Cerbini (I): 12 Dalto (GB); 13 Hugens; 14 Ramsbottom (GB); 15 Nijs (B); 17 Janssen; 30 Groeneweg; 32 Zilverberg; 36 Knoops; 48 Verstraete; 49 Snijder. Johanson (Sk) staakte de strijd. Luethy en Fuchs (beiden Zw) en Durnez (B) overschreden de tijds limiet en werden uit de koers ge nomen. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. Italië (Santini en Fantinato) 13.32.38. Op 51 sec.: 2 Skanr" 'u Op 1 min.: 3 België. Op 1.03: 4 Polen en Luxemburg. Op 6.07: 6 Nederland (Hugens, Janssen en Groeneweg), Spanje, Gr.-Brittannië, Portugal en Duits land. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Gabica, 30 uur, 56 min. 6 sec. Op 2.15: 2 De Rosso. Op 3.23: 3 van d'Huynslager. Op 7.39: 4 Cruz. Op 10.58: 5 Levacic. Op 11.04: 6 Cardoso. Op 11.31 7 Ramsbottom. Op 11.34: 8 Kunde. Op 11.41: 9 Cauvet. Op 11.51: 10 Gawliczek. Op 12.08: 11 Jaisli. Op 12,12: 12 Zilverberg. Op 13.59: 13 Zancanaro. Op 14.43: 14 Hentges. Op 15.05: 15 Fantinato. Op 15.13: 16 Ceppi. Op 15.31: 17 Bradley. Op 15.38: 18 Hinds. Op 17.00: 19 Storai. Op 17.01: 20 Grassini. Op 17.49: 22 Janssen- Op 21.24: 26 Knoops. Op 22.35: 27 Hugens. Op 33.16: 32 Snijder. Op 37.05: 35 Groeneweg. Op 40.46: 39 Verstraete. PUNTENKLASSEMENT 1. Zancanaro 55 p.; 2 Hernandez 46 p.; 3 Jaisli 40 p.; 4 Cruz 38 p.; 5 Cauvet 37 p.; 6 Ramsbottom en Zilverberg 34 p.; 8 De Rosso en San tini 33 p.; 10 Cardoso 32 p.; 11 Ga bica 31 p.; 13 Bangsborg 30 p.; 13 Holmes 29 p.; 14 Christiaens 25 p.; 15 Cerbini 24 p. VANDAAG reikbaar te worden voor de concur- X renten. De grote mannen bij Sparta in de door de Duitse scheidsrechter Spar- ring geleide en door bijna 4000 be- X zoekers bijgewoonde wedstrijd waren Van Miert en Janssen, die met resp. drie en twee doelpuntenvoor de ge- hele produktie zorgden. Voor Elfs- X borg, dat bij de rust reeds tegen een t niet meer te overbruggen 40 ach- X terstand opkeek, hadden Bartholds- son en Henry Larsson (de laatste uit een strafschop) succes. Sparta speelde zeer doeltreffend, zocht de kortste weg naar het doel en had door deze strijdwijze de vol- t le negentig minuten een groot veld- overwicht. In de voorhoede kwam 't X gevaar voornamelijk van middenvoor Janssen en de beide -buitenspelers Van Ede en Van Miert. In de defen- X sie domineerde stopper Jannie Schil- der. De enkele malen, dat hij gepas- seerd werd, kreeg de uitstekende X doelman Van Leeuwen gelegenheid zijn talenten te tonen. Elfsborg, gehandicapt door het nat- te veld, speelde beneden de normale vorm. Slechts het goede werk van f doelman Ingmar Haraldsson redde de Zweden van een nog grotere ne- derlaag. X F.C. ZÜRICH—AJAX 1—4. Ajax heeft zaterdagavond voor X 1000 toeschouwers te Zürich in de Op de Nenijtobaan in Rotterdam zijn gisteren de Nederlandse Jeugdkam- pioenschappen atletiek gehouden. Foto: R. Hendriks van Quick uit Nij- megen, die kampioen werd op de 1500 meter staeple chase, duikt hier uitbundig spattend in de sloot van een hindernis.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8