MODERNE AAN MACHINES EN TEVEEL ARBEIDSKRACHTEN Het land kan de bevolking niet voeden DE MAN UIT CHICAGO Inschrijving Nijmeegse Vierdaagse groter dan vorig jaar Collectieve boerderijen noodzakelijk D MAANDAG 10 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 DE WORSTELING OM HET BEZIT VAN AZIë 70 procent van de plattelandsbevol king vindt alleen buiten de gelegen- om even een luchtje te schep pen omdat hun hutten vaak ook be- volk in* woond worden door oudere familie leden of door een stuk of tien kinde ren. van de Chinese communistische lei ders, dat zelfs bij een eventuele atoomoorlog niet al hun miljoenen volgelingen de dood zullen vinden. In India daarentegen leert men de bevolking: Als wij vooruit willen komen moeten wij ons geboortecij fer van 40 per duizend inwoners in vijf en twintig jaar tot de helft te rugbrengen!" „In het belang van uw eigen ge zondheid, voor het welzijn van uw kinderen en tot heil van het land: niet meer dan drie kinderen per ge- aldus prent de regering het WANDELSPORT door Anita Ehrman. AZIATEN VAN PAKISTAN tot Thailand hebben de westelijke democratische stelsels afgezworen ten gunste van „sterke-man-regerin- gen" om tegemoet te komen aan de wensen van de ongeduldige bevol king en het verlangen naar een snel lere verheffing van de levensstan daard. Alleen India, de reus van het vrije Azië, is democratisch gebleven. Maar elke dag zijn de communisten druk in de weer in India's arme dor pen en in de drukke straten van de steden. Zij vertellen de massa: „Kies voor ons en wij zullen een einde maken aan de honger! De regering bedriegt U. Zijn Uw omstandigheden verbeterd in die dertien jaren de mocratie?" En uit het noorden komt de rommelende dreiging van een militaire invasie door communistisch China. Om India's economie te schragen, hebben de Verenigde Staten India met 3.389,6 miljoen dollar geholpen. De nieuwe Amerikaanse president John F. Kennedy maakte grotere hulp aan India tot een belangrijk onderdeel van zijn „nieuwe-koers" programma. Kortgeleden zei Ken nedy o.m.: „Er is geen strijd in de wereld, die meer onze aandacht trekt dan de worsteling tussen India en China om het leiderschap in Azië. Indien India mocht falen in zijn pogingen om zijn honge rende miljoenen bevolking met de middelen van de de mocratie een beter bestaan te verschaffen, zal heel Azië worden overstroomd door de rode vloedgolf. De groot spraak van Rood China over de vooruitgang, die door het communisme mogelijk werd, vindt r.eer en meer weer klank bij de Aziaten tussen het kleine koninkrijk Cam bodja en de Indonesische Ar chipel. Wat zich gedurende de laatste maanden in Laos heeft afgespeeld, spreekt voor zich zelf. President Soekarno blijkt niet van pian te zijn in zijn stelsel van „geleide democra tie" de communisten de voet dwars te zetten. Integendeel! Half Korea en Vietnam staan voorts onder communistisch beheer en ook de regering van Ceylon werkt nauw sa men met de communistische partij HONGERENDE KINDEREN In dit merkwaardige land, dat verdeeld wordt door taalmoeilijkhe den is er echter één ding, dat velen verbindt en dat is de Hindoe-gods dienst, die 85 procent van de bevol king aanhangt en daarnaast de do- |")E KINDEREN ZIJN SCHIER al- minerende persoonlijkheid van pre- lemaal broodmager en zij heb- mier Nehru, de opvulger van wijlen ben opgezwollen buikjes tengevolge Mahatma Ghandi. Nehru is de leider van de honger. Weinigen van hen van een partij, die nog veel meer worden ouder dan dertig jaar. schakeringen vertoont als bijvoor- De bevolking van China wordt ge- beeld de Amerikaanse democrati- schat op 700 miljoen zielen en de sche partij. Zijn werkelijke tegen- communistische regering spoort de standers zijn tegenwoordig hoofdza- bevolking aan het geboortecijfer nog kelijk de communisten, die meer en hoger op te voeren. Dit is namelijk meer stemmen krijgen van de onte- in overeenstemming van de stelling vredenen onder het volk. E REGERING VAN INDIA is be- In vele oudere fabrieken, waar men gonnen met een massaal indus- moderne machines heeft aangeschaft trialisatieplan, dat geheel India be- had dit tengevolge, dat een aantal strijkt, van de door ratten geïnfec- werknemers overbodig werd. Zij lo- teerde sloppen in Calcutta tot in de pen daar nu tamelijk doelloos rond strohutten in de kleinste dorpen, zonder een bepaalde functie in het Drie fonkelnieuwe staalpletterijen arbeidsproces te hebben. Deze ar en twee waterwerken voor stroom- beiders moeten namelijk op de loon- opwekkingdaarop heeft men lijsten blijven staan. om te beginnen de hoop gevestigd. Verder is er een enorme kunstmest- De katoenspinnerijen werken thans opslagplaats. Kunstmest, die de uit- voldoende efficiënt om de eigen be- gemergelde bodem nieuwe vrucht- hoefte in het land volkomen te kun- aarheid moet schenken en die arbeid nen dekken. Maar.... een deel van moet verschaffen in de landbouw, de markt moet gereserveerd blijven Op allerlei manieren bouwt men voor de produkten, die uit oudere thans fabrieken en komen er meer bedrijven komen, waar nog veel j!Tr t„ en meer industriële ondernemingen, handarbeiders in dienst zijn. Doet Die strijd wordt weliswaar min of §sp n. In een afgelegen dorp H nationaal inkomen is in 13 jaar men dat niet, dan zullen duizenden meer in stilte gevoerd en het kan bestaadt een volgeling van Mahatma w „t gestegen maar het is van deze mensen werkloos worden zelfs zijn, dat een van beide partijen Ghandi zijn tijd en zijn karm salaris nQg een" drupp|! opB een gloeiende zonder dat er voor hen enig uitzicht toegeven JW 1 g heel aan de ontwikkeling n]aa, vonriiitpane heeft nameliik bestaat om preens anders weer aan die worsteling niet wil maar niettemin is het een zeer reëele strijd. Het ligt voor de hand, dat de uitslag ervan van vitaal belang is voor het bestaan van onze natie". VIJFJARENPLANNEN r\OOR MIDDEL VAN TWEE vijf- jarenplannen wist India het na tionaal inkomen met 40% te doen werkloze miljoenen arbeid verschaf fenIn de rood-stenen parle- i entsgebouwen in New Delhi zo- plaat. De vooruitgang heeft namelijk bestaat om ergens anders weer aan de begeerte van het volk naar aller- de slag te kunnen gaan. In de bedrijven groeit nu een nieuw kader: Zij die vertrouwd ra ken met de technologische stelsels van de twintigste eeuw. Sommigen hunner, hoewel ongeletterd, klim men gaandeweg op tot belangrijke posities in de bedrijven maar de In de achterlijke bewoners.. Drie grote staalpletterijen, de hoop van het moderne India en gebouwd 5 1 begeerte kunnen D°uitsland,aizij„ ^begonnen ^brieksarbeiders verdienen min kannen slechts een fractie van Hp der dan een dollar per dag. Zb wen- sen echter hogere lonen, vrij wo nen en geneeskundige hulp. De bar- revoetsgaande lopende-band wer- stijgen en dat was voldoende om de wel" aK "in" Hp'^rmzaVivp wtmTn kers zÜn nog de bevoorrechten. Zij diase regering is niet in staat alle bevolking te laten zien, dat er nog dedorniïï vL India werken reve hebben tenminste werk en dus geld afgestudeerden van India's 650 uni- een beter leven mogelijk was dan rinKambtenlren hard aan de oft- om voedse lte kopen. Zij vormen als yersiteiten dat in modderige éénkamerhutten; wikkeling van de ongeletterde in- het ware dc "elite" van India. Meer helpen een leven, dat zo om en naby het woners Zij toengln I™ ook dé dan 70 procent van de polking d Thfm worSS)eenr nfeuw vlffilrengrondbeginselen bij van de moderne l'fJïï Thans wordt een nieuw vijfjaren- ïandböuw en huishouding. Sinds In plan voorbereid, waarin 23.625 mil- ^ia dertien jaar geleden onafhanke- j oen dollar zal worden gestoken en 'ijjk werd verklaard door Engeland j L moeten brengen in de js agrarische produktie met 40 doffe ogen van de doelloos in de procent gestegen. Voor de meeste in- straten van New Delhi rondzwerven- Woners van India echter vertegen- de kinderen, want het zal voedsel woordigt een Europese of Ameri- moeten brengen en ^ontwikkeling kaanse achterbuurt als het ware een machte is hen te voeden en te kle den MODERNE PRODUCTIEMETHODEN aan passend werk te TE VEEL MENSEN VOOR TE WEINIG WERK India is het dezelfde geschiede nis: teveel mensen en te weinig moeten geven voor 70 van de be volking, die ten plattelande een moeizaam bestaan voert. India is daarbij aangewezen op buitenlandse hulp voor een bedrag van 4.620 miljoen dollar. Daarbij heeft de regering er met nadruk op gewezen, dat het geboortecijfer van India drastisch omlaag zal moeten gaan, willen de moeizaam verwor ven economische vorderingen niet weer teniet gedaan worden. Voorts zal men op de een of andere manier 400 miljoen mensen moeten vereni gen, die gescheiden worden door acht godsdiensten, 15 talen en over blijfselen van het vroegere kasten stelsel. Dat alles zal moeten worden bereikt met medewerking van de bevolking en niet door middel van het communistische medicijn: dwang. Er moeten scholen komen voor de kinderen en vooral werk om hen op te vangen als zij de scholen verla ten. Maar de scholing vordert snel ler dan de arbeidsmogelijkheden. In Kerala, de dichtst bevolkte maar ook de meest „verlichte" staat van In dia, hebben de communisten bij de verkiezingen van 1957 zelfs een zo danige overwinning behaald, dat hun leider premier werd. De oorzaak van deze communistische overwinning moet weer gezocht worden in de omstandigheid, dat er te weinig werkgelegenheid is en omdat de jon geren, die gestudeerd hebben, geen gelegenheid krijgen een passende werkkring te vinden. IN MADRAS HEEFT DE volksont- wikkeling de voorrang gekregen in het nieuwe economische ontwik- IN DE INDUSTRIE GEEFT India werkgelegenheid voor al die men- uiteraard de voorkeur aan de sen. En nergens is dat probleem be- ongekende luxe wereld. Ongeveer meest moderne produktiemethoden. Veel belangstelling van burger deelnemers Voor de 45e internationale Vier daagse van Nijmegen, die van dins dag 25 tot en met vrijdag 28 juli a.s. verschaffen van voldoende voedsel aan de hongerende bevolking is het eerste en grootste probleem van In dia maar met meer dan 70 procent van de bevolking op het platteland is het onmogelijk een behoorlijk landbouwstelsel te verwezenlijken. De meeste landbouwbedrijfjes zijn slechts een halve tot één hectare groot! In de staat Kerala wonen on geveer 1000 mensen per vierkante mijl.... Niemand mag meer grond bezitten dan ongeveer 15 hectare omdat anders anderen in hun be staan bedreigd zouden kunnen wor den. NIEUWE LANDBOUWMETHODES r\E REGERING ZENDT thans naar U alle streken landbouwers en landbouwieraren om de bevolking de grondbeginselen van de moderne landbouw bij te brengen. Men geeft zich veel moeite voor de produktie en de toepassing van kunstmest ten einde de opbrengst van de bodem op te voeren. Daar echter de zeer kleine boerderijtjes overheersend zjjn, komt het gebruik van moderne landbouwmachines niet in aanmer king. De regering tracht thans de landbouwbevolking te bewegen coö peratieve bedrijven te stichten door samenvoeging van vele kleine be drijven en niet zonder succes. Tus sen 1951 en 1959 is bijvoorbeeld het aantal coöperatieve landbouwbe drijven verdubbeld! De bevolking staat er echter nog niet zo welwillend tegenover als de regering graag gezien had. De boe ren willen hun land in hun bezit houden en in tegenstelling met de regering van Rood China wei gert de regering van India dwang maatregelen toe te passen. Aan die dwangmaatregelen zou trouwens ook een groot nadeel verbonden zijn want in dat geval zou immers een groot deel van de bevolking willen verhuizen naar de steden teneinde daar emplooi te vinden in de indus trie. Maar dan zal er eerst voldoende industrie moeten zijn.... Gedurende de laatste tien jaar is de landbouwproduktie van India met .40 procent gestegen maar nog steeds zijn het Amerikaanse surplus- voedselvoorraden ter waarde van 758,8 miljoen dollar, die het volk van de hongerdood moeten behoe den. Niettemin neemt de regering van India elk middel te baat, dat tot verbetering van de economie van het land kan leiden. Zo heeft zij van de communisten het idee over genomen van de collectieve boerde rijen en staatsboerderijen, van de socialisten de private investeringen en zeggenschap over de produktie. Alles werkt dus samen in de enorme poging de economie van de twintig ste eeuw in India toe te passen maar er is in India nog meer nodig en dat is buitenlands kapitaal. De Verenigde Staten hebben In dia al gesteund met 3.689.6 miljoen dollar, de Sowjets kwamen over de brug met ongeveer 650 miljoen dol lar en iedereen in India hoopt, dat Rusland zijn bijdrage zal verhogen want de situatie in India is zo ho peloos, dat zelfs de roebels uiterst welkom zijn om India democratisch te doen blijven HOOP OP DE DOLLARS r\E REGEI-JNG IN NEW DELHI heeft nu de hoop gevestigd op de nieuwe president van de Ver. Staten. Een hoop, die vooral de vraag betreft, waar de nog ontbre kende 3.990 miljoen dollar vandaan moeten worden gehaald om het nieuwe vijfjaren-plan te financieren, dat in totaal 23.625 miljoen dollar gaat kosten. Dat vijfjarenplan zal het nationaal inkomen van India met nog eens vijf procent per jaar omhoog moeten brengen, zodat dan in totaal een stijging van 25% kan worden bereikt. Men is in India maar matig enthousiast over de Westduitse plannen voor hulp en wat Engeland betreft, voelt men, dat dit land reeds zijn maximum- bijdrage levert. Daarom heeft men nu meer de hoop gevestigd op de particuliere sector. De stroom van particulier kapitaal naar India is de laatste jaren namelijk toegenomen mede omdat India een van de wei nige staten is, waar men niet het wordt gehouden, hebben zich 13.551 wandelaars aangemeld. Dat Is 235 meer dan verleden jaar. Een record is het evenwel niet, want voor de vierdaagse van 1959 ontving het se cretariaat van de KNBVLO 14.537 inschrijvingen. Het „legioen" van majoor Breu- nese dankt zijn winst ten opzichte van vorig jaar aan de nog grotere belangstelling van de burgers. Meld den zich in 1960 5189 burgers aan, dit jaar schreven er 5596 in. Het aantal militairen liep iets terug, nl. van 8127 naar 7955. Het aantal vrou welijke wandelaars daarentegen steeg, en wel van 1509 tot 1590. Zeventien landen. Er komen dit jaar 2859 buiten landers naar Nijmegen, zij vertegen woordigen 17 landen, een record voor de Nijmeegse Vierdaagse. Ook dit jaar vormen de Engelse militai ren het grootste contingent buiten landers. Ongeveer 1900 Britten zul len aan de marsen deelnemen. Zwit serland stuurt ook dit jaar 'n kleine 500 militairen. De groep Israël is groter dan ooit. Behalve de twee mi litaire groepen, die ter traditie ge trouw deelnemen, komen er nog drie burger-detachementen. In totaal be draagt het aantal vertegenwoordi gers van Israël 70. Behalve Nederland nemen wande laars uit de volgende 17 landen deel: Australië, België, Canada, West- Duitsland, Engeland, Frankrijk, Is raël, Italië, Libië, Luxemburg, Nw- Zeeland, Noorwegen, Pakistan, Sier ra Leone, Spanje, Ver. Staten en Zwitserland. De verdeling over de afstanden is als volgt: 55 km: 1193 deelnemers; 50 km: 1428 deelnemers; 40 km: 10.311 deelnemers; 30 km: 619 deel nemers. AUTOMOBILISME GREGER WON BERGKLIM VAN TRENTE—BONDONE De Westduitse coureur Sepp Gre- ger heeft zondagmiddag de bergklim van TrenteBondone (It.), de vier de wedstrijd die telt voor het Euro pese kampioenschap bergklim, ge wonnen. Hij had met zyn Porsche voor het 17,3 km. lange parkoers 13 minuten 12,04 seconde nodig. Gre- ger, die tot een gemiddelde van 78,573 km/u. kwam, bleef slechts 0,1 sec. boven het record. Na vier wedstrijden leidt Heini Walter in de competitie om het Euro pese bergklimkampioenschap. MOTORSPORT INTERNATIONALE MOTORCROSS TE KEULEN Gisteren is te Keulen een internatio nale motorcross gehouden waaraan ook de Nederlanders Jan Clynk, Frits Sel ling, Boom en De Haas deelnamen. In de 500 cc klasse werd Clynk met zijn BSA tweede achter de Zweed Ove Lundell, die met een Monark uitkwam. De 250 cc klasse was voor zijn landge noot Torsten Hallman (Husqvarna), Frits Selling (Greeves) werd zesde. In een landenwedstrijd werd het Ne derlandse team vijfde met 77 punten. De eerste plaats was voor Duitsland met 32 punten. DE WIT BRAK POLS Tijdens de finale van een internatio nale motorcross te Le Mans (Fr.) is de Nederlander De Wit ten val gekomen. Wel reed hij de wedstrijd uit, doch een later ingesteld medisch onderzoek wees uit, dat de Nederlander zijn pols heeft gebroken. In het eindklassement bezette De Wit de zestiende plaats. KAATSEN LEIDEN—DEN HAAG Zaterdag vond in Den Haag een kaats- partij plaats tussen leden van Den Haag en Leiden. De uitslag luidt: Groep I. 1. F. v. d. Veer, Leiden en J. Berkenpas en D. Slot, Den Haag; 2. J. Drent en W. Kiemel, Leiden en J. Bosma Den Haag. Koning F. van der Veer. Groep II: 1. J. van der Wal en C. Gie- zen. Den Haag en H. Veldstra, Leiden: 2. U. Schuil, G. en W. Dijkstra, Den Haag. Koning: H. Veldstra. middel van de onteigening ten eigen bate heeft aangewend. Om investe ringen van buiten af aan te moedi gen, heeft de regering vrijstelling v?.n belasting ingevoerd gedurende vijf jaren op alle winsten beneden zes procent alsmede andere facili teiten. President Eisenhower heeft India „een van de grootste beleg gingsmogelijkheden van onze tijd" genoemd en Nehru hoopt nu, dat deze visie zo snel mogelijk bewaar heid zal worden! Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 27 „Zo", zei mevrouw Boom geïnte resseerd en ook de andere bezoekers bogen zich voorover op hun stoelen om geen woord te missen. „Dat is wel toevallig. Wanneer we u eerder met die meneer in contact hadden kun nen brengen, zou ons waarschijnlijk veel moeite en teleurstelling be spaard zijn gebleven" en ze keek veelbetekenend naar de anderen. „Ik heb geprobeerd mr Claren- bough te interviewen ten huize van de burgemeester van Meeldam". Col- verton ontdooide een beetje; „maar mij werd te kennen gegeven, dat mr Clarenbough geen journalisten wens te te ontvangen". „Wat een wonder!" De lach van Kruiderink klonk hol en boosaardig, mevrouw Boom glimlachte sphinx- achtig. Hanny keek geheimzinnig en jhr De Graet knikte voortdurend met het hoofd, alsof hij er reeds alles van begreep. „Ik begrijp u niet goed", zei Col- verton. „Nu, dan zal ik u dan wel duide lijk maken", zei Kruiderink grof, ..als u die meneer Clarenbough had ge zien, had u meteen geweten, dat hij meneer Clarenbough niet was!" Colverton keek verwonderd van de een naar de ander. „U wilt toch niet zeggen, dat die meneer zich ten onrechte voor mr Clarenbough uitgaf, dat er een bru tale persoonsverwisseling heeft plaats gehad?" „U zegt het zelf", bevestigde Krui derink, „zo is het en niet anders". Colverton scheen dit een ogenblik te verwerken en hiervan maakte mevrouw Boom gebruik om 't woord te nemen. „Wij koesterden al argwaan", ver telde zij „en zoals u zich zult her inneren heb ik als eens met u ge sproken, maar ik kon niet duide lijker zijn, omdat ik bewijzen miste". Colverton begon in te zien, dat hij deze dame onjuist beoordeeld had en voor insinuaties en roddelpraat had gehouden wat in werkelijkheid slechts een taktisch terreinverken- nen was geweest. „Maar nu hebben we de bewijzen in handen". „Zwart op wit?" vroeg Colverton. „Zwart op wit", bevestigde mevr. Boom triomfantelijk. En zonder nog één woord te zeggen, schoof ze de verbaasde journalist de bekentenis van Jongejans onder de neus. Colverton las het papier, herlas 't, keek dan verbaasd naar mevrouw Boom. „Dit is toch ernst?" vroeg hij. „Het is toch geen mop of zoiets?" „Helaas", bevestigde Kruiderink met een grafstem, „het is zo ernstig als het maar kan". „Was het maar een mop" voegde mevrouw er aan toe, „dan konden we er nog om lachen. Zoals de zaken nu staan, is de situatie hoogst erns tig voor verschillende belanghebben den". „Leg u me dat alstublieft eens uit'1 verzocht de journalist. „Ik ben hier vreemd en kan de consequenties van dit geval nog niet ten volle over zien". Mevrouw Boom schepte adem en wierp een triomfantelijke blik naar de anderen. Ze had beet! „Zie eens mr Colverton. Allereerst is het geval schadelijk voor de goede naam van de Amerikaanse zaken mensen, die op deze wijze belache lijk worden gemaakt. Mr Claren bough in Chicago zal het helemaal niet leuk vinden om op deze wijze het middelpunt te worden van een schandaal. Daarbij zal het onze naam in Amerika nog veel meer schaden. Het zal in onze gemeente, in Meel dam, een schandaal ontketenen. Wij, bestuursleden van het comité, dat deze kwasi-Amerikaan wilde huldi gen, zijn grenzeloos belachelijk ge maakt en onze reputatie is geknakt. Heel wat mensen, vooral winkeliers en dergelijke ondervinden materiële schade. Colverton meende, dat mevrouw Boom de consequenties wel iets te zwart schilderde, maar volgde haar betoog aandachtig. „Daarbij komt, dat dit bedrog eigenlijk de kroon zet op 'n ganse serie soortgelijke handelingen! De mensen, die buiten ons medeweten dit zaakje op touw gezet hebben zijn burgemeester Dikkenburg en ge meente-opzichter De Gooyer. Voor zover ik weet zijn de andere comité leden volmaakt onkundig, tenzij mis schien een zekere juffrouw De Rui ter, die naar het schijnt nogal met die De Gooyer aanpapt en op een opvallende manier zijn partij heeft getrokken". Ze zag hoe de Ameri kaan de wenkbrauwen fronste en concludeerde, dat het gerucht, dat hij een avond bij Riek de Ruiter op visite was geweest, waarschijnlijk 'n kern van waarheid bevatte. Mevrouw Boom, als gezegd, beschikte over 'n prima geheime dienst. De burgemeester, geholpen door De Gooyer, heeft tot nog toe op een meesterlijke manier, dat compliment moet ik hem maken, het belang der gemeente Meeldam, met dat van hem zelf weten te verenigen, al worden andere burgers daarvan de dupe". Kruiderink knikte instemmend. Col verton keek schuins naar de burge meester om te zien, of deze wellicht iets aan te merken had op deze be schuldiging aan het adres var. zijn collega, maar bemerkte dat de eer waardige magistraat door gestadig hoofdknikken zijn instemming met 't betoog te kennen gaf. „Nu hebben we ons afgevraagd", zo zeide mevrouw Boom, „of we dit geval in de doofpot moeten stoppen. We voelen daarvoor het meest. Maar anderzijds, wanneer dit nu eens niet gebeurt hebben we er graag alle per soonlijke onaangenaamheden voor over, wanneer hiermee voorgoed een einde komt aan de machinaties, waar van dit onaangename geval er een is". „Het zou een stap zijn op de weg naar een gezond gemeentelijk be heer, voegde burgemeester De Graet er plechtig aan toe. „Ik geloof, dat mijn jonge vriend, mr. Boom, die 'n vooraanstaande positie bekleedt op de gemeentesecretarie van Meeldam er evenzo over denkt". Dit was maar een losse opmerking van de burgemeester van Kwardam. Mevrouw Boom had tevoren de af spraak gemaakt, dat wanneer Col verton de publiciteit van deze zaak zou verzorgen, daarin een plaats zou worden ingeruimd voor de jonge rechtsgeleerde, die vergeefs optornde tegen een corrupt beheer, maar ge heel alleen stond en slechts wachtte op de kans, Meeldam van al deze ongerechtigheden te zuiveren en het „gezond gemeentelijk beheer" waar van De Graet van Magerhem plech tig had gewaagd, tot werkelijkheid te maken.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 11