lekker en gezond De lotgevallen van Robinson Crusoë DE MAN UIT CHICAGO „Koffie met zure melk" Postbestellingen op maandag later Winterdienst N.S. volgens oude leest Haarlemse bloemenkeuring WOENSDAG 5 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAülNA b Haagse rechtbank Een chauffeur uit Hazerswoude had samen met zijn bijrijder een lelijk plannetje uitgebroed. Uit de melkfabriek waar hij werkte, had het tweetal een extra bus melk van 40 liter meegenomen. Ze hadden de kan gevuld uit een grote bak welke gewoonlijk goede melk bevat, doch waarin ditmaal de melk zuur was. Die zure melk werd door de andere kannen met melk gewerkt met het gevolg, dat ook die melk zuur werd en er klachten kwamen van de klan ten. De melkhandelaar P. B. te Lei den was de afnemer van de extra 40 liter melk geweest en hij moest wegens heling zich verantwoorden. „Het was een stomme streek; we de den het voor een bak koffie", be toogden de chauffeur en zijn bij rijder. „Dat is dan koffie met zure melk geworden", constateerde de rechter. De officier vond ook dat het ver dachte maar zuur moest opbreken en eigenlijk zou er gevangenisstraf op zijn plaats zijn. Dat er in het be drijf waarin verdachten werkten ook door de leiding verkeerde din gen worden gedaan geeft verdach ten geen recht ook te knoeien, zo constateerde de officier. De eis luidde 25 boete en 2 weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd. De rechter veroordeelde de drie verdachten conform deze eis. Het café zonder vergunning. Een caféhouder te Leiden exploi teerde een café, doch was niet in het bezit van de vereiste diploma's, voor welk feit hij terecht moest staan. „Nu volg ik een cursus voor het diploma, „verklaarde verdachte, di overigens betoogde niets van de voorschriften dienaangaande te heb ben geweten. De officier eiste 50 boete, waartoe de rechter veroor deelde. DAT GAAT ZO MAAR NIET. „Neen", zei de Officier bij de Haagse politierechter; „dat gaat zo maar niet". Een schilder uit Alphen aan den Rijn had het met zijn werk gemak kelijk genomen; hij was zonder ver gunning daarvoor te bezitten aan het schilderen geslagen. Daar had althans zijn werkgever over geklaagd, want zo in de avond uren en in de weekeinden trok ver dachte op „klussies" uit, zoals de werkgever verklaarde. Het ging zelfs zo goed, dat ver dachte zelf nog mensen aan het werk had. „Hij begon dus maar rustig voor zichzelf en stoorde zich niet aan de bepalingen", zo merkte de offi cier op die ƒ60boete of 12 dagen hechtenis eiste. De rechter veroordeelde dienover eenkomstig. De rechter kon zich wel inden ken, dat een bollenkweker uit Noordwijkerhout wat ontstemd is, want hoewel hij eigenaar van het land is, mag hij toch niet vissen in het water langs zijn land. En dat had verdachte gedaan. „Ik had het er maar op gewaagd", zo bekende verdachte; „want het is toch eigenlijk geen werk, dat mij voortdurend het visrecht wordt ge weigerd dat anderen wel krijgen." „Recht is recht", zei de rechter, „en dat recht moet geëerbiedigd wor den". Maar omdat de rechter zich de ge moedsstemming van verdachte kon begrijpen, wilde hij niet te zwaar straffen. Bovenden had verdachte, toen hij door de politie werd betrapt, niets gevangen. En na de eis van ƒ35.— boete, volstond de rechter met 25. boete op te leggen. Na excursie in brouwerij politie te lijf Een bezoek aan een bierbrouwerij in de Oranjeboomstraat in Rotter dam is gisteren voor tientallen in woners van Delft geëindigd op het politiebureau. Het gezelschap was na afloop van de excursie naar een café gegaan en daar kreeg men onenigheid over de betaling. De reisleider nam tenslotte de kosten op zich, maar in de bus bleef men aan het ruzie ma ken. Een surveillancei»g< die de Rotterdamse politie, die toevallig achter de bus reed, vond het nood zakelijk hier ordenend op te treden en maande de bus tot stoppen. Het gezelschap vergat toen plotseling alle meningsverschillen en keerde zich als één man tegen de politie. Agen ten werden aangevallen, geslagen en geschopt. Tenslotte zag de politie zich genoodzaakt enige waarschu wingsschot te lossen. De veldslag bleef uiteraard niet onopgemerkt. Een telefoontje deed spoedig surveil lancewagens uit alle richtingen toe snellen. Zeker veertig arrestanten zitten nu op het bureau uit te bla- Twee jaar gevangenissraf met af trek van voorarrest heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Alk maar geëist- tegen de 24-jarige kan toorbediende M. P. M. uit Oudorp, wegens uitlokking tot meineed, zulks onder bedreiging met eer mes en met het geven van geldelijke belo ningen van ƒ15,en van ƒ10, Hij had een 20-jarige getuige in een zaak voor de kinderrechter over gehaald een valse verklaring af te leggen. De getuige hoorde zes maanden voorwaardelijk tegen zich eisen. Nederlandse oplichter in Hamburg veroordeeld De 27-jarige Nederlander K. de B. is tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens oplichting van de predikant en leden van een vrij- evangelische gemeente in Hamburg. Hij had, zoals uit de verklaringen voor de rechter bleek, de predikant in november jl. verteld, dat hij naar de begrafenis van zijn in Perzië over leden kinderen moest. De geestelij ke had toen in zijn gemeente 1.770 mark ingezameld om B. deze reis mogelijk te maken. Een week later kwam de predikant er echter achter, dat de man niet gehuwd was en geen kinderen had. Maar het geld was in middels opgemaakt. Benoeming Bisdom Haarlem Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot kapelaan van de parochie van de H. Lucas in Osdorp (Amsterdam), de zeereerwaarde heer J. A. J. Andank, die rector was van huize .Augusti- nus" in Alkmaar. De bisschop heeft hem opgedragen de oprichting van een nieuwe paro chie en de bouw van een kerk voor te bereiden in Osdorp Zuid (Amster dam Nieuw-west). VROUWEN VOOR KOOPAVOND De Nederlandse Vrouwenorganisa ties hebben gisteren in Breda, met als aanleiding de nationale manifes tatie voor vrijetijdsbesteding „Nu Breda 1961", een nationaal congres gehouden. Op het congres werd o.m. gewezen op de behoefte aan een koopavond op vrijdagavond. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 M. (Advertentie) een dergelijke visserij-politietaak in de Zeeuwse wateren. Op 11 juli wordt dit schip „afgelost" door het pa trouillevaartuig Bulgia. Het patrouillevaartuig Hefring is ter beschikking van de varende op leidingen. Als zodanig oefent dit schip geregeld op de Noordzee. Het fregat Van Amstel bevind zich in de Caraïbische wateren en is ter beschikking van de commandant zee macht in de Nederlandse Antillen. Drie mijnenvegersquadrons oefe nen op de Noordzee. In een noordwester storm met windkracht negen is gisteravond om streeks zeven uur de Noorse treiler „Nordstein" op ongeveer zestig mijl ten noorden van Texel in moeilijk heden gekomen. Het schip had ma- chineschade en dreef hulpeloos rond. Om kwart over negen meldde de kapitein van de treiler, dat men er in geslaagd was het defect aan de machine zelf te verhelpen, zodat toe snellende sleepboten weer terug kon den keren. De treiler heeft de visserij hervat. VAAR- EN OEFENPROGRAMMA JULI 1961 Smaldeel 1, bestaande uit de krui ser „De Zeven Provinciën" (als vlag- geschip), de jagers Gelderland, Rot terdam en Friesland, het fregat De Bitter en onderzeeboot Zeeleeuw, zal in zijn geheel deelnemen aan de gro te vlootrevue, welke op 6 juli a.s. voor de kust van Scheveningen ge houden wordt. De Zeeleeuw keert daarna voor zonierverlof terug naar haar basis te- Rotterdam. Voorts zullen genoemde schepen individueel en gezamenlijk oefenen op de Noordzee, waarbij het smal deel, uitgezonderd de Bitter, een niet- officieel bezoek zal brengen aan de Noorse havenstad Bergen (1417 juli). Op 20 juli zullen deze schepen weer in hun thuishaven Den Helder terugkeren. Het fregat De Bitter, welke bodem thans een bootjesreis met adelbor sten onderneemt en eveneens in smal- deelverband oefent, brengt deze maand een niet-officieel bezoek aan Flensburg (1417 juli) en een ope ratief bezoek aan Stavanger (2224 juli). Op 28 juli wordt het schip in Den Helder terugverwacht, waarmee deze bootjesreis, welke twee maan den heeft geduurd, ten einde is. Smaldeel V, bestaande uit het vliegkampschip Karei Doorman en de jagers Limburg en Groningen, neemt ook aan de vlootrevue voor Scheve ningen deel. Een dag later keert het smaldeel terug naar Den Helder al waar. het, in verband met het zomer- verlof de verdere maand zal verblij ven. Het fregat Panter houdt als visse rij-politiekruiser toezicht op het na leven van de internationale visserij - bepalingen in de Noordzee. Het patrouillevaartuig Hadda heeft De eerste postbestelling van maan dagmorgen zal een kwartier tot een uur later dan gewoonlijk gedaan wor den. Dit vanwege het feit, dat de postbestellers, die zaterdags dienst in Utrecht diende gisteren de zaak gecompenseerd krijgen. Hoofdagent wil f 6.000,- voor overuren Voor de centrale raad van beroep in Ptrecht diende gisteren de zaak van de gepensioneerde hoofdagent van politie C. van Heezik uit Amster dam tegen het gemeentebestuur al daar. De heer Van Heezik heeft vorig jaar bij het Amsterdams gemeente bestuur een vordering van ruim 6000.ingediend wegens door hem gemaakte overuren in zijn functie van chauffeur bij de politie in de jaren 1945 tot 1957. Deze vordering werd destijds door de hoofdcommissaris af gewezen op grond van de onmogelijk heid, een behoorlijke controle op de ze opgaven uit te oefenen. Deze be slissing werd later door het Amster dams ambtenarengerecht op dezelfde grond bevestigd. Op de vraag van de voorzitter van de centrale raad, mr. Blom, waarom appelant niet eerder met zijn decla ratie voor de dag was gekomen, en waarom hij niet regelmatig zijn over uren had genoteerd, antwoordde de ex-hoofdagent, dat hij reeds in 1950 een vordering als de onderhavige had ingediend. Bovendien was hem in het dienstbelang verboden, van de auto tochten van de hogere politieambte naren mededeling te doen. Hij meen de tenslotte, op grond van het politie- ambtenarenreglemen* recht te hebben op een gratificatie dan wel op een promotie voor deze door hem ge maakte overuren. Maar nu dit laatste niet meer mogelijk was in verband met zijn pensionering, meende hij aanspraak te mogen maken op een gratificatie. De centrale raad zal 25 juli beslis sen. Drukproeven vernietigd De mogelijkheden van de perso neels- en vervoerspotentie van de Ne derlandse Spoorwegen is bij het ont werpen van de huidige zomer-dienst- regeling door de spoorweginstanties in hoge mate onderschat. Tot deze conclusie is men door de moeilijkhe den van de Matste weken wel geko men. De conclusie, die de Spoorwe gen getrokken hebben, heeft er ook toe geleid de drukproeven voor de winterdienstregeling, die 1 oktober ingaat, bij de drukker op te vragen en te vernietigen. De winterdienstre- geling beoogde nog een stapje ver der te gaan dan de zomerdienstrege ling. Het doelmatigheidskarakter voor wat betreft het gebruik van materi eel én de inzet van personeel was in de ontworpen winterdienstregeling aangepast aan de winteromstandig- heden. De winterdienstregeling, die nu ontvyorpen zal worden, zal op de ou de leest geschoeid worden, daar de betrouwbaarheid van het nieuwe systeem met de jongste ervaringen weinig overtuigend is gebleken. Gladiolen en lelies vormden op nieuw de hoofdgerechten van het menu dat men de bezoekers van de keuringszaal in het Haarlemse Kre- lagehuis voorschotelden. Daar waren om te beginnen de bijzonder mooie nanussen van J. C. Berbee uit Noord wijkerhout. De collectie werd met 'n verguld zilveren medaille bekroond. De uitblinkers van deze groep waren wel Prinses Paola, teer-rose, Sum mer Blossom, wit met sprekend-rode vlek en de lichtrose Sunmais. De groep was keurig opgesteld door de Noord wij kerhoutse bloemsierkunste- naar v. d. Berg-Smit en het geheel maakte een voortreffelijke indruk. Prima nanus-gladiolen bracht ook de fa. J. van Winsen Zn., War mond, waarin vooral de lichtrode Bel Monte, de wit met rose getekende Cherie en de rose Madeion excelleer den. De nunussen die C. A. v. d. We reld uit Roelofarendsveen ten tonele voerde waren helaas wat aan de rijpe kant, waarvoor bijv. de prach- tike Robinette niet zo opviel als wel had gekund. Grootbloemige gladiolen waren er ook in prima condities. Orange Pearl van KI. Kooy uit St. Pancras, maakte een beste indruk met de lange tak en de fraaie oranje kleur. De oranjerode Cupido van Jonkman-Hulsebosch, Sassenheim, deed het ook heel goed en over de oranjerode Folies Bergère van Blom Padding, Beverwijk, krijgt u ook met geen geweld een kwaad woord uit onze schrijfma chine. De witte Albion, die een heel klein tikje rose heeft, werd ingezon den door de bekende Noordwijkse specialisten H. J. Salman Zn. Een gladiool van klasse! Van de lelies noteerden we o.m. een vaas tigrinum splendens van J. Urlings, Wieringermeer, die er bij vertelde dat de planten virusvrij wa ren. Hoewel men dit met het blote oog niet een-twee-drie kan controle ren, moet in ieder geval worden toe gegeven dat het gewas er uitstekend uitzag. Bijzonder beste kwaliteit li- lium rubrum speciosum toonde C. v. d. Zon uit Heemskerk: sterke lange stengels, best ontwikkeld gewas en grote, goed op kleur zijnde bloemen. Van A. J. v. d. Zwet, Roelofarends veen, waren er weer de imponerende kelken van de \yitte longiflorum Mount Everest. Zware takken van de bekende blauwe distel Eryngium zagen we van J. Hogervorst, Oegstgeest, die tevens de blauwe agapanthus Blue Triumphator voor het voetlicht bracht. Veel belangstelling bestond voor de fraai gestoken vaas Allium Giganteum van E. Valkering Zn, Limmen. Deze grootbloemige sierui met de purperen bollen sprong sterk in het oog. Joh. Neefjes, Obdam, be sloot deze keuring met de pioen- bloemige gele ranonkel Yellow Queen in goede conditie. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Mid dagklok Noodklok. 12.04 Amus.- muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Blaasork. 14.30 Gram. 15.25 Gram. 15.35 Gram. 16.00 Bijbel overdenking. 16.20 Oude gewijde mu ziek. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Metropole-ork. 18.15 Gram. 18.30 Vocaal-ens. 18.50 Lid worden van de Nederl. Chr. Studenten-Ver eniging, lezing. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. lezing. 20.00 Man en Paard, quiz. 21.20 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Holland Fes tival: Orgelmaand Haarlem 1961. 22.30 Nieuw en SOS-ber. 22.40 Avond- overdeniking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.30 Rep. Zomerconferentie C.H.U. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM. II 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje. 11.15 Sopr. en piano. 11.35 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Uit het be drijfsleven, lezing. 12.43 Hammond orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lich te muz. 14.00 Pianorecital. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Jeugdkoor. (Pl.ro 16.30 Tour de France). 15.30 Orgel spel. 16.00 Lichte muz. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Tour de France. 18.40 Ama- teursprogr. 19.00 Int. tenniskamp. Wimbledon. 19.10 Lichte muziek. 19.40 Tour de France. 19.50 Gram 20.00 Nieuws. 20.05 Holland Festival 1961: Residentie-ork. en sol. I. d. pauze: Klankb. over Felix Timmer mans. 22.15 Amus.muz. 22.30 Nieuws en beursber. v. New York. 22.45 Act. 23.00 Lichte muz. 23.20 Promenade- ork. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Interview met dr W. Drees. 21.00 De Waternimf, TV-spel. NTS: 22.3022.50 Tour de France. 75. De volgende dag steeg de zon op boven een rus tige zee. Het wrak was verwenen. Robinson verheugde er zich over tijdig zoveel te hebblen kunnen redden. Robinson zond Vrijdag uit op zoek naar de lama's, die hij tot lastdieren had opgeleid. Ook de hond, die zo trouw aan Robinson was gehechl. bewees hem veel diensten als trekdier. Opgetogen trok de karavaan naar de grot. Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWUK Om zeven uur, De Gooyer zat juist in z'n pyama de belevenissen van de vorige avond te overdenken ging de telefoon. Vóór z'n nieuwsgierige hos pita bij de hand kon zijn, snelde De Gooyer naar het toestel en vernam tot zijn intense verwondering de stem van de burgemeestersdochter. „Meneer De Gooyer, wilt u direct hier komen. Ik heb een heel dringen de aangelegenheid met u te bespre ken. Ja, zo spoedig mogelijk. Ik wacht op u." Aan de andere kant werd de hoorn op de haak gelegd. De Gooyer stond verbaasd, het hoofd vol vra gen. Wat was er aan de hand? In de tijd dat hij zich snel kleed de, flitste allerlei mogelijkheden hem door het hoofd. Zou de burgemees ter misschien een ongeluk hebben gekregen? Zou er misschien in het burgemeestershuis, dat al eeuwen oud was, iets gebeurd zijn, ingestort of zo? En dan plotseling kwam hem een ander denkbeeld voor de geest; zou 't iets te maken hebben met zijn vriend Wim? Zou die wellicht ziek zijn geworden? Terwijl hij naar de burgemeesters huis fietste door de stille, nog bijna verlaten straatjes van het stadje, haakte hij zijn gedachten steeds meer aan die laatste mogelijkheid vast. Gisteravond was Wim vrolijk ge weest en hijzelf maar erg stilletjes. Zelfs Riek de Ruiter zijn tafeldame, had hem maar moeilijk kunnen op monteren. Waarom was hij zo chag rijnig geweest die avond? Er bestond geen enkele aanwijsbare reden voor, maar het was of hem iets boven het hoofd hinghij kon er geen vorm aan geven, maar hij was die avond niet op z'n gemak geweest. Misschien waren het mevrouw Boom en Krui- derink geweest, omtrent wier ma chinaties hij veel meer wist, dan die beide wellicht vermoedden, die hem op z'n zenuwen hadden gewerkt. Tussen twee haakjes, zou dat edel stel met Wim zijn blijven naborre len? Als de kerel zijn mond maar niet voorbij had gepraat! Hij was handig genoeg en wist z'n mannetje te staan, maar als de wijn is in de man De Gooyer stond voor het burge meestershuis en nog voor zijn hand de belknop had beroerd, werd de deur geopend. Een seconde later stond hij in de donkere, eeuwenoude betimmerde hal tegenover Corrie Dikkenburg, een blond meisje, dat hem onvriendelijk opnam en die er uitzag alsof zij niet geslapen.nee, of ze gehuild had. Ze ging hem, na een koele groet, voor naar de huiskamer en wees hem een zetel. Hij ging zitten, niet heel op z'n gemak, want hij kreeg de in druk, dat er iets onaangenaams aan de hand was en hijzelf daarbij ten nauwste betrokken moest zijn. „Meneer De Gooyer," zei Corrie en schraapte haar keel „Er is iets ge beurd, dat ernstige gevolgen kan heb ben. Voor mijn vader en ook voor u. Voor u vind ik het helemaal niet erg, want u hebt het helemaal aan uzelf te wijten. Maar ik ben niet van plan mijn vader enig risico te laten lopen en daarom heb ik u geroepen. U moet deze zaak in orde brengen, want u bent er mee begonnen, zonder dat mijn vader er iets van wist." De zaak Clarent »ugh ging het door Jan de Gooyer's hoofd. Dat kan niet missen. En de zaak zit scheef en niet zo'n klein beetjel Met voorgewende kalmte vroeg hij Corrie niet in raadselen te spreken en hem het geval uit te leggen. Zjjn be studeerde kalmte wekte echter in het meisje alle woede, alle angst en on beheerst, op felle toon en met ogen die star en beschuldigend op hem ge richt waren, hield ze haar requisitoir. En zo hoorde De Gooyer uit de mond van de burgemeestersdochter het hele drama. Met ieder woord be greep hij beter, hoe vreselijk hij in de soep zat, tot over zijn oren. Maar hij begreep tevens, dat zijn planne tje, dat zo gemakkelijk uitvoerbaar scheen, zijn hoogste chef, die goeie, hartelijke en vaderlrke burgemeester Dikkenburg in de ernstigste moeilijk heden kon brengen. De reputatie van de burgemeester stond op het spel. Wanneer dit zaakje uitkwam, zou Meeldam, onderwerp var. allerlei grappen en hatelijkheden worden, de burgerij zou zich doodergeren en een zondebok zoeken, de burgemeester zou de schijn op zich laden, dat alles met zijn medeweten gebeurd was. hun handlanger in d gemeenteraad, Kruiderink en zijn kliek zouden, via de opposant Kareisen, de vuilste ver dachtmakingen aan het adres van het hoofd der gemeente lanceren. Dat hij, De Gooyer, zelf ook in het geval be trokken was, begreep hij wel, maar dat leek hem niet het voornaamste. Hij was vrijgezel, met zijn kennis en relaties kon hij ergens anders wel een baan vinden, desnoods in het bui tenland. Maar voor Dikkenburg be tekende het de genadeslag Het was stil toen Corrie haar hart had gelucht. De Gooyer keek star voor zich uit, de gedachten vlogen hem door het hoofd. „Dat ziet er niet mooi uit voor de burgemeester," zuchtte hij. „Ja," zei Corrie, „en vooru ook niet, meneer De Gooyer, Dat schijnt u gemakshalve maar te vergeten, maar u bent de man, die het plannetje heeft bedacht en uitgevoerd met be hulp van uw vriend. Als het voor mijn vader niet schelen kan, denk er om dat uw eigen nek ook gevaar loopt!" „U kunt me geloven of niet, juf frouw." antwoordde Jan moeilijk, „maar het laatste is voor mij niet het ergste. Ik heb dit plan opgezet ook niet in de eerste plaats om mezelf uit een moeilijke -tuatie te redden, maai ook daarbij heb ik wel degelijk aan uw vader gedacht!" „Verklaar u nader," verzocht Cor rie. „Wanneer Clarenbough niet geko men was, zou dat voor uw vader he lemaal niet leuk geweest zijn. Ik weet toevallig dat ze in Kwardam op de loer liggen om er munt uit te slaan. En Kruiderink en mevrouw Boom had den ook al plannetjes om in de Raad vragen te stellen over het lichtvaar- rig omspringen met gemeentegelden. Tenslotte zou het hele geval de ge meente Meeldam en ook uw vader weinig goeds he bben gedaan." „En u zelf ook niet, want als ik het goed begrijp, ging het plan van u uit." „Mijzelf ook niet. Maar dat kon me minder schelen. Ik kan solliciteren en me van Meeldam niuts meer aantrek ken. En eerlijk, juffrouw, toen ik naar Rotterdam ging, had ik geen flauw idee dat het zo zou aflopen. De ont moeting met mijn vriend Jongejans..." „Mooie vriend." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5