Contactavond Leidsch muzieklyceum Z.W.O.-stipendium voor Leidse arts Leidse universiteit Burgerlijke Stand Diplomazwemmen voor scholen in de Leidse Overdekte Leidse Agenda GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Laatste Berichten De toestand in Algerië TOUR DËFRANCE WOENSDAG 5 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 EEN STAMPVOLLE Willibrardus- inneren ons, dat de Etude van Hei- smaak is gevallen. Dit, dank zij de nauwkeurige zorgen van voorberei ding. Hartelijke toejuichingen voor alle optredende leerlingen, wat van. - - - ------- zelfsprekend ook hartelijke toejui- zaal te Oegstgeest getuigde van de Ier met een zekere durf werd uitge- chingen betekenen aan de leerkrach- belangstelling van ouders en vrien- voerd. De blokfluiten en gitaren de den van leerlingen van het muziek- den het aardig in Tielmans 4e lyceum, dat zo'n beetje op de grens ronde, door Susato bewerkt. Met 'n van Leiden en Oegstgeest ligt. Even- lichte, mooie aanslag werd het Al- als op andere muziekscholen heeft legro van Haydn gespeeld. Tech- op de programma's de piano de over- nisch en muzikaal voldeden de stuk hand, hoewel ook orgel, viool, blok- jes van Whitehead tot aller voldoe- fluit en guitaar op deze avond een ning en de volgende jeugdige pianist plaatsje hadden op het goedvoorzie- bleek goed begrip te hebben van de ne programma. De directrice, mej. Sonatine van Kuhlau. Als een paar ten, wiens namen wij zo graag op het programma vermeld hadden ge zien. J. Kortmann. Emily Westendorff is de spil waar ferme knapen speefden de twee^ge- Nederlandse organisatie voor alles om draait en oefent een sti- broeders een quatre mains van Löw. Zuiver-Wetenschappelijk onderzoek mulerende kracht uit Al gauw pikt Wat ons bevreemde was een zetting heeft de Leidse medicus dr. G. P. men de kinderen er uit, die Con van het langzame deel uit de Sonate van Rees een stipendium toegekend Amore muziek leren en studeren. Rathétique van Beethoven voor or- om in Quebec een endocrinologisch Wij denken hierbij even terug aan gel en piano, evenals de bewerking onderzoek dat is een onderzoek op de blokfluit en piano. „Die Winter van het Largo uit de 2e Symphonie het gebied van de klieren met m- ist vergangen" van Olivier Koop, 'n van Haydn voor orgel en piano. Als terne secretie te gaan doen. In mooi oud liedje, dat aardig zuiver niet-origineel en ook niet-mooi, kun- Quebec zal deze arts bij dr. C. For- geïntoneerd werd, en Gluck en nen wij deze stukken niet waarde- tier op het laboratorium voor endo- Bach werden met een gevoel voor ren. De kinderkoorklas met een di- crinologie van de Universite Laval stijl voorgedragen, waarna 't volks- rigent in de dop ervoor, en de eigen- wetenschappelijk speurwerk verrich- lied „Merck toch hoe sterck" geen lijke dirigente mej Westendorff aan ten over de hypofyse-voorkwab. slecht figuur maakte, 't Is onmoge- de vleugel, zong een paar vlotte lied- lijk alles te releveren, maar we her- jes van Ramshorst. Na de welver diende rust, volgde o.a. een duet voor twee violen van Mazas, waarin het kereltje, dat de tweede partij speel de, heel aardige dingen deed, maar Geboren: Peter z. van J. Haaijer en hü moet waT^mstiger'zijn^houding G. Eeltink. Jacobus z v J van Geslaacd voor het doet ex Ned 'eren veezorgen. Met genoegen be- Egtnond en N. van Rij. Astrid Maria Geslaagd voor het doct.ex. Ned. luisterde wy het Allegr0 Barbaro Johanna d. van F. B. Herruer en A van Bela Bartók, dat de vertolker van ^ampe"' Marianne Christel in elk opzicht beter ligt, dan de 13e v. A. G. van Tol en C. Bartsch. Pe- Noeturnp van Phonin TTpf lnml7iva- trus Jeroen Theodorus z. v. P. B. Heij— geleerfhefi dlTher^n W°K. de B^m re Scherzo van Chopin was voor de ^°°P fduardus Lde\a1cLen,audeV vooSrChhïtPdocte balletten voor het 3e en 4e leerjaar. Vliet en J. C. A. Tersteeg._Annema- Recht mej. E. W. M. J. Th Pieterse te Den Haag, mej. A. Th. Matlung te Den Haag en de heer B. R, Bot te Den Haag; voor het prop. ex. God- de heer Th. M. Steeman te Leiden; voor het doet. ex. Vrije Studierich- voering van ballet, maar in aanmer- rie d. v. J. Krijger en A. Pereboom. Eric Jan z. v. J. Stouten en N. de A- - 5*' Sïïlïï; king genomen, dat de danseresjes Joode. Leuntje Cornelia d. v. C. van HV'vtfr ïi^lantnirt- voor hS steeds op hun hoede moeten zijn om Beelen en K. van Rijn. k»rLr wilrr® gnriilr Weten elkander niet te hinderen, mag van Gehuwd: C. van Holland en N. G. kand.ex. Westerse Sociale Weten- succes geSproken worden. Successen de Vries. P. P. J.Bronsaer en G. I. iVerhoeven. Overleden: P. J. W. van Schalk wijk 47 j. man. C. G. Scholtes 70 j. dam te Zandvoort; voor het doct.ex. v-f- -- Niet-Westerse Sociale Studierichting 52%^ Lh,*3 de heer J. G. Vredenbregt te Schie- op geboekt. De een slaagt natuurlijk die door plankenkoorts gehandicapt man. T. Verkruissen 38 j. man. C. jotv,t__j ov a „..ju,,, worden, maar uit alles valt op te Nagtegaal 80 j. wed. van A. Smitte- de mej. N. J. v. d. Berg' te Voorburg; maken' dat een en ander «oed in de naar' D' Hannaar' i- voor het kand.ex. Semietische taai- ei. letterkunde de heren F. Th. Dij- kema te Apeldoorn en D. V. Schaafs- ma te Hengelo (O); voor het kand. ex. A' Wis- en Natuurkunde de he ren K. J. Houwen te Voorburg en T t8 iV0°J Maandag en dinsdag zijn in- de Conny v. d. Linden, Herman v. Soest, kand.ex. D Wis- en Natuurkunde de Overdekte te Leiden diploma's uit- Hans Tegelaar, Sylvia v. d. Berg, h?. "'-Lt v°wi. »n NatnnrJ a™ de leerlingen van de Ia- Bep Weber ,Alida Gübber. Ria Neu- gree scholen te Leiden. De geslaag- pen. B: Suze Vreeken, Marian Rijs- den zijn: bergen, Frans v. h. Veld, Peter v. d. Asserstraat (van Scha ik) Horst, Conny Zwart, Anneke Mie- BH x. .viarx gC TT.1TT". Diploma A: Marion Visser, Chris- remet, Elly Horree, Jacques Neute- ei. de heren R. O. R. Kaempfer té tien Pera, Wilma Neuteboom, A^nes Wim Gübber, Aad Prevo, Pe- voor het kand.ex. E Wis- en Natuur kunde de heer D. A. Smink te Lei den; voor het kand.ex. F Wis- en Na tuurkunde mej. C. A. de Mey te Wassenaar; mej. P. Mak te Leiden; Vonk, Toos Klinkenberg, Lydy Du- ter van Wendt, prie, Cor Colijn, Rudy Ouwerkerk, Marnixstraat (De Haan) et van Vliet. A: Mien de Jong, Elly Kats, Gerard Diploma B: Willy de Water, Nel- Medegeld, Joop Nieuwenhuizen, Hans te Den Haag; voor het leke v. d. Horst, Marjan Strik, Mag- Kramer, Wim Jansen, Chris de Wis- en Natuurkunde da Hoogeveen, Wouter Baars, Hans Graaf, Jaap Slijkhuis. B: Jan Stolpe, Leiden; R. A. Schilperoort te Leiden, A. Tieleman te Leiden, J. M. v. d. Lirde te Leiden, J. Verwey te Leiden Piet van Vliet. L. den Engelsen te Leiden en J. M. Brons dijk kand.ex. mej D. M. Roosenburg te Leiden en Flaman. mevr. A. VerspyckVeraart te Lei den; voor het kand.ex. K Wis- en Natuurkunde mej. A. M. van' Hels- dingen te Leiden; voor het kand ex. Hooglandse Kerkgracht (Zuiderveld) Diploma A: Marian Holwerda. Diploma B: Marjan Heemskerk, K mej. M. A. Leenen te Warmond Jaap de Bree, Joop Nozeleur, Dries v. d. Laan, Wim Urban, Da Costastraat (Muntinga) Lou Gijsman. Krauwelsteeg 8 A: Carl a Teekamp, Ton Starren- burg, Joha Kessels, Wies Schaafsma, Ineke v. d. Kwartel. B: Rob Ruyper. Noordeinde 1 (Voorwinden) A: Seima Verboom, Anneke Lou- wé, Hans Brand, Ronald v. d. Valk. Diploma B: Gerdi Clements, Carla Gerrit Schimmelpenninck, Jan Jaap BÉd f~ Groen. B: Margriet Muller, Rbo Ver boom, Hein Boer. Oppenheimstraat (Poodt) Pasteurstraat (Stolk) .T T rr Diploma A: Trudy Damen, Thea A: Marion Crama, Joke Noppen, r P^TS^^.Vee^reerf; h' h' ï?n Sdwdk, PeaOas, Marion Henny Pikaar. B: Janny Berenfen- ger, Bart v. Dam, Jan v. Hoep. Driftstraat 77 (Riks) A: Judie Hensen, Lenie Koolhaas, Wim v. d. Bos, Frits Willing. Francliimontlaan (Witteman) A: Cobie v. Griensveen, Sjef Men ken, Gerry Volwater. B: Dick Leu- gering, Harry Volwater. Oosterstraat (De Jonge) A: Aad de Bruin, Peter Nagtegaal. en de heren N. Wiersma te Oegst geest en A. J. F Gogelein te Leiden; voor het kand.ex. L Wis- en Natuur- kunde uiej. J. Wimmers te Leiden Ridder, Dick Ober, Hans van er de heren J. A. Beker te Leiden mond. en C. E. L. Simonis te Rijswijk (ZH) vooi het doct.ex. Wiskunde de heren N A. van Leeuwen te Gouda, M. H. C. Paardekoper te Oegstgeest; H. H. van OoQfpn t* T.eirtpn. W M H Rut- «roenewegen, nopoy rouw. A: Pieter v. d. Kwaak. Damlaan (v. Adrichem). A: Lea van Noort. B: Cor Stouten, Ilenny Kooloos, Robby van Deventer. Stadhouderslaan (v. d. Brink) A: Willy van Ek, Joop van Wal- linga, Charles Schuring. Van Volenhovenkade (Koster). A: Herry Schreuder, Wim Bore- man. B: Ria Stouten, Moni Verlint, Cora v. d. Heyden, Elma v. d. Kraan, An- dré Berg, Eibert Westerink, Con Zaadnoordijk, Jan Massaar. Storm Buysingstraat (Datema). A: Bert Mostert. B: Beppie Peet. Willem de Zwijgerlaan (Schuurman). A: Connie v. d. Ende, Cortry v. d. Wilk, Freddy Sieval. B: Janno Ravensbergen, Rina Meinders, Hanny Schelvis, Son ja Niewenburg, Anneke Wolters, Eddy de Ridder, Pim van Iterson, Koos Arnoldus. Lorentzkade (Berkenbosch). A: Julika Magy, Hans Borgard. B: Mar ja van Groningen, Wilma Franken. Pelikaanstraat v.g.l.o. A: Elly Amsterdam, Corry Stein- man, Ria Stikkelman, Ester Bieg- straten, Tiny Lenting, Tineke v. d. Hulst, Agaat Vermeulen, Lucia Pluym, Greetje Lie verse, Anneke Bonnet, Pat v. Gelderen, Elly Kol derman, Tiny v. Zijp, Marian Mul lens, Marie Sikking. B: Tiny Bonnet, Tineke v. d. Hulst, Tiny v. Zijp. Levendaal A: Elly Vermond, Hanneke Pom- pe, Odilia Villenbroek, Inge Maas- sen, Ton v. d. Linden. B: Tineke Bronmeyer, Mirjam Ziegelaar, Ger- da Stouten, Astrid v. Duyn, Anneke v. Egmond, Elly Beerman, Loes van Noort, Berry Dingjan. Zoeterwoudse singel A: Ria Hensbroek. B: Ria v.d. Wey- den, Yvonne de Regt, Marian Kney- ber. Lusthoflaan A: Nelly v. d. Weyden, Liesbeth v. d. Zon, Marja v. d. Weyden, Riet de Jong. B: Carla Blij leven. Haarlemmerstraat 32-34 (v. Veldhoven) A: Ineke v. Goozen, Emmy Orth, Marry v. d. Weiden, Lia v. d. Geest, Ansje Hoogervorst, Marianne v. Gie- zen. B: Josefine Heetwinkel, Corrie v. Veen, Corrie Neuteboom, Astrid Hollebeek, Hanny Leuverink, Lia v. Leeuwen, Bea Klink. Potgieterlaan (v. Oudenhoven) A: Irma v. Winden, Joep Moord- man, Ton Doeswijk, Lia Goddijn, Carla Ticheloven, Liesbeth Henne- mans, Marianne Juffermans. B: Kees Schouten, Nico Schrama, Gerda v.d. Klein, Marjan Kortekaas. Boommarkt (v. Eisen) A: Jan Stikkelorum, Piet de Vo gel, Wim v. d. Helm, Piet Wolvers. B: Matty Prins, Ad Hilgersom, Aad v. Dijk, Atty de Groot, John Verha gen, Wim Groen, Martien Vinke- gtein, Kees Vrisekoop, Witn Feber, Gbrard Blokhuizen, Piet Spriger. Pude Vest (Wilterdink) A: Aad Bronsgeest, Sarie Quell- horst, Trientje Sanders. B: DatieTee- gelaar, Astrid Roman, Wilma Be- kooy, Coby v. Eek, Ria v. d. Wey den, Joop Benning, Piet Koree, Jan v. Houten, Henk de Kier, Jan Sie- rat. Noordeinde (de Vries) B: Leen Lots, Henk Mulder, Roel v. d. Heiden, Jan Melet, He'nny v.d. Tuin, Bram v. d. Zeeuw. Lieuwe La- bordus, Henk Weber, Andries Lin- schoten, Kees Bulek, Koos Bernauer. Os- en Paardenlaan (Lippits) A: Leo Dickhof, Bram Franken. B: Hans de Geus, Gerard Rooden- burg. Caeciliastraat (Vreeburg). B: Renee Klinkhamer. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552. BIOSCOPEN De films in de week van 30 juni- 7 juli zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Rilling", 18 j. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 8.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Casino: „Het teken aan de wand", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30. 7.00, 9.15 uur. Lido: „Eddie in vuur en vlam" 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 230, 4.45, 7 00, 9.15 uur. Luxor: „Legioenen van de Nijl". 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Studio: „Amerika zonder masker", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2-30, 4.45, 7.00, 9 15 uur. Rex: „The mark of Zorro", 14 j. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17.00 uur. Dmsdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 18.30 tot 20 00 uur. Woensdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur. Donderdag 10.00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00 uur Vrijdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 19 00 tot 20.30 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur. Uitbreiding vliegkamp Valkenburg Blijkens een in de Staatscourant van heden gepubliceerde beschikking heeft de minister van defensie als luchtvaartterrein aangewezen voop de militaire luchtvaart de uitbreiding van het in mei 1960 aangewezen luchtvaartterrein Valkenburg. De commissie die was ingesteld ter ge legenheid van de voorgenomen aan wijzing van de uitbreiding van het vliegkdmp Valkenburg van de ma rine luchtvaartdienst, heeft de mi nister geadviseerd tot de voorgeno men aanwijzing over te gaan. Het vliegkamp is uitgebreid met enige delen liggende in de gemeenten Val kenburg en Wassenaar. van Oosten te Leiden, W. M. H. Rut- te Leiden, M. A. Kaashoek te Leiden (cum uen, m. ivaasiiueiv ie juciueii laude) en W. de Jong te Lei- Diploma B: Eddy van Geest, Joop Boshuizerlaan (Duym) Diploma A: Netty Piepelenbosch, Wim Hoogduin. Diploma B: Richard Piepelenbosch. Aalmarkt (Wisse) Diploma A: Anneke Boekamp, m o oi Diploma B: Mies je van Dijk, An- mej cTjTm. Terhai°te Leiden èïTcfé Reke Boekamp, Mary v. d. Hoogt, B: Koos van Weerlee, Bart v. Wens- heren A. Touw te Delft (cum laude'J°eP v- Dam, Jan Kanbier, Hans veen, Jan v. d. Vos, Willy Mieremet. Kanbier, Hans Scheffer. Sumatrastraat (Bartelsman) Drie Octoberstraat (v. Weerlee) A: Hanny Gerla, Elly Boom, Riny A: Joke v. d. Linde, Michel Dorre- Pioo, Joop Kooistra, Gea Witteman. dam; voor het semi-artsex. de heren paal, Bram v. Eygen, Linda Fischer, B: Martien Heus, Freddy Plezier, Keuls te Zandvoort en H. J. Jeanna Kambier, Peter Burger. B: Jan Tengler. den; voor het doct.ex. Natuurkunde de heer S. Wittekuek te Leiden; voor het doct.ex. Scheikunde de heren O. C. van Belle te Leiden, F. C. Fischer te Leiden en J. J. H. Mulderije te Leiden; voor het doct.ex. Biologie mej. M. C Roetering te Den Haag, ei. N. A. C. L. v. d. Maat te Leiden. Geslaagd voor het doct.ex. Gen. II de heer J. C. M. v. d. Vijver te Schie- M Thomeer te Den Haag. Geslaagd Wilrrua Vermeer, Peter Moeliker, voor het artsex. de heren G. H. Bes- Robby van Zijp, sedlaar te Heerjansdam, H. P. W Bc-er te Boskoop, S. F. Ch Heerma van Voss te Leeuwarden en J. P. Visser te Den Haag. Driitstraat (De Vries) A: Annemarie v. d. Berg. B: Ria Heymans, Joke van Strien, Marinus Cové, Arnold de Roode. Plantsoen (BLO) A: Herman Rasser, Corrie de Roo- - - - .j de. B: Frans Zwart, André Flippo, jaar geleden zijn dat mr H. J Spit, ke Vi d. Klip, Hennie Sieders, Ingrid Kees Rijnsburger, Jan de Nobel, Bart Haverstraat (Volkers) Pleunia Lefeber. Oppenheimstraat (v. Iterson) A: Marjan Teeuwen, Hanneke Jon- Vrijdag 7 juli a.s. zal het vijftig ker, B: Marjon van Bekkum, Marij geboren en wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promo- Jaan Maarten de Bruyn, André veerde tot doctor in de Rechtsweten- waais schap. Zaterdag 8 juli zal mr. A. G. Vree- de eehnrén te Den Haar en thans wout v. a. billis. B: Jan Vermeulen, wonfnde tê Naarden zestie laar Tonny Vr00m. de Peter Roessen, Michel Gerris, Theo leden aan de Leids^Unlvereiteft zifn Beer' B: Miep Kpop"^. ^"<3 Re- Houwelins. fiepromoveerd^ot doctor in de Rechts dfZ«n^„Dic.k Brlal' Hen" Rapenburg GLO (Rotteveel) Plekkringa, Kees Zitman, Toon Zit- van Daalen. Breestraat (BLO) A: Johnny Smal, Zwerie Boonak- Du Rieustraat (Slegtenhorst) ker, Addy Doeleman, Jan Uitendijk, A: Monique Tan, Marijke Zwart- Wout v. d. Sluus. B: Jan Vermeulen, Kcuruiuuvceru lui uuitur 111 ue neum-a j -p. wetenschap. Mr. J. L. SSlner. gebo- ny rtS d v rpn t.p Ziitnhpn pn t.hnnc wnnnaphtif* ren te Zutphen en thans woonachtig in Klein Dochteren (Lochem) is op A: Lidia Dombuprg, A: Bernard v. Haasteren. B: Jan Trel, Willy van Rijn, Henk van Haas- Henneke teren. maandag 10 juli eveneens zestig jaar Schagwein, ftanny Bekkering. B: Kernstraat (Janssen) Mulo-examens te Leiden Zuidsingel (v. d. Neut) d. Klugt, Keni Jonk. B: Marian Been, A: Stien Cornet, Henneke Schlag- Anneke v. d. Wijngaard, Ad v. d. wein, Vera Oudshoorn, Janny Rijs- Kommer, Dick van Kooy, Loes Buton bergen, Frans v. Tongeren. B: Tiny v Groll, Rita v Putten. Lafebre, Marijke Oudshoorn, Wim Geslaagd voor diploma A: de da- Neuteboom. Wim v. d. Nieuwendijk, */r ni. voe..,ni, 7oo Freek van Woerd. Duivenbodestraat (Cossee) A: Gonda Bouman. Adriaan Pauwstraat (Berg) B: Siske Zaanoordijk, Jan Arie v. Bijl. Rijnsburgersingel (Bronner) mes M. van Elk te Katwijk aan Zee, K. W. Ippel te Katwijk aan Z,„ C. W. J. Leenhouts te Katwijk aan Zee, M. I. Lutgendorf te Katwijk aan Zee, V. W. R. Doornik te Voorburg, G. van Muiswinkel te Alphen aan den Rijn, S. C. Domburg te Bodegraven, J. de Best te Katwijk aan Zee, C. A. van Biezen te Katwijk aan Zee, A. P. van Duijvenbode te Katwijk aan Zee, M. W. Brussee te Oegstgeest, W. Heemskerk te Katwijk aan Zee, C. Jungerius, te Rijnsburg. De heren: H. van Rree te Kat- Rapenburg (v.d. Neut) A: Rob Pont, Jan Kooloos. B: Co- lette Wieman, Guus v. d. Mëulen, Emiel v. d. Vaar, Robby v. Leeuwen, Emiel v. Gils, Martien Kessels, Bart v. Leeuwen, Peter Hofwegen. Boshuizerkade (van Dalsen). A: Hetty lens veld, Rudi van Evert, Hans Slaman. B: Peter Boon Lustholfaan (De Vries). A: Tony van Vliet, Henk Wierda Eernard v. d. Vlist. B: Hendrika v. d. Wiel, Rudi. v. d. Ploeg, Yvonne Brandt, Nico van A: Eddy Verbiest, Jan Hogewo- ning. B: Ridy Platteel. Middelstegracht (Reyerse) A: Willy van Oosten. B: Elly Schip- aanboord, Nico Philipse. Hoge Morsweg (Sierat) o> A: Joke Zoet, Kees Haneveld, Thea Hooidonk. Munnikenstraat (Brittijn). F_PA: Cobie v. d. Pompe, Peter Katwijk aan Zee, J. H. Hilkhuysen Zoet, André Jansen. Berrevoets, Willy Ecluse. wËËt - - ft""*Obrechtstraat (Noorduin) B: Paula v. d. Horst, Rudi v. d. A: René van Doorn, Hans Ouwer- Post. Haarlemmerstraat (Hurts) A: Ankie Hok, Peter Halvemaan, teel. B: Jasper Osnabrugge René van Sjaak Verhoef, John Orth, Toos Pier- Doorn, Hans Ouwerkerk, Peter v. lot. Borstelen. B: Martha Vonk, Annie Janson, Maresingel (v. Zonneveld) Geertuida de Goede, Koos Bavelaar. A: Marry Wortman, Elleke Noest Damlaan (Fluyt). Wijk aan Zee, N. H. van Tilburg te d- Water, Gljsbertus Ju, Bert v. d. Katwijk aan Zee, H. Veldhuijzen te Star. B: Petra _v. Deventer, Gerard Katwijk aan Zee, J. H. Hilkhuysen te Voorschoten, I. C. W. van Delft, te Voorschoten, P. Ronda, te Katwijk aan Zee, W. Offerings te Katwijk kerk, Jasper van Osnabrugge, Wim aan Zee. *J. P. Boelee te Koudekerk v. Rooden, Hans Limburg, Elly Plat- a. d. Rijn. teel. B: Jasper Osnabrugf Voor A tezamen afgewezen 5 kan- Doorn,^ Hans Ouwerkerk, didaten. Tevens geslaagd voor Midden standsdiploma. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 22 T/M 28 JUNI 1961 J. W. M. v. d. Laan-Eschler en fam., Kraaierstr. 22; J. Renema en fam., electricien, Stalpaerthof 10; P. Makkes en fam., Hooigracht 38; J. H. A. Vlemmings en fam., militair, Mar- nixstr. 115; M. J. F. Jonkergouw en fam., calculator, Debussystr. 16; J. Waalwijk en fam., militair, Stal paerthof 9; A. v. d. Heuvel-Dreg- mans en fam., Wasstr. 53; J. J. Da- leman en fam., zeepzieder, Cobetstr. 59; C. H. Guldemond en fam., hout bewerker, Houtmarkt 6; F. O. A. Bouwer, militair, Noordeinde 2a; D. J. H. Piek, Herensteeg 10; A. G. Duij- ster, Witte Rozenstr. 16; M. H. Smit- tenaar, militair, Irenestr. 13a; C. M. T. Breukel, Rapenburg 57; G. de Meij, kleuterleidster, Hugo de Vries- str. 82; M. W. Verhoeven, Kaarsen- makersstr. 2a; H. C. Touw, heilgym- naste-masseuse, Rijnsburgerweg 155; H. J. B. Horstink, chauffeur, Tromp- str. 52; D. Chrispijn-Meijvogel, cas- sière, Ambonstr. 21; G. v. Egmond, Breestr. 173a; M. T F. J. Simons-v. d. Eerenbeemt, Boerhaavelaan 192; N. J. Arentsen, kruideniersbediende, Tomatenstr. 17; A. Koorevaar, De L. de Kanterstr. 30b; O. F. Kosicka, huishoudster, Herensingel 2; C. W. Reitsma, Hoge Rijndijk 130; C. G. H. Verlaak, onderwijzeres, Oppenheim- str. 45; J. L, v. Ligten, arts, Rijns burgerweg 10. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 22 T/M 28 JUNI 1961 A. A. v. Klaveren en fam., Java- str. 21, n. Mierlo, Goudsbloemstr. 1; L. Koster en fam., Levendaal 82, n. Meppel Heemskerkstr. 15; D. P. Dudfield en fam., Burggravenlaan 200, n. Reeuwijk, Thorbeckelaan 5; M. W. Hopman en fam., Temminck- str. 35, n. Wassenaar, v. Heemstra- weg 26; J. W. Swaak en fam., 3e Binnenvestgracht 17, n. de NO Pol der, Emmeloord, Rietstr. 36; P. De nijs en fam., Rijnsburgerweg 20, n. Velsen, v. Tuyllweg 6; H. Neuteboom en fam., Driftstr. 35a, n. Rheden, Gld., Zilverakkerweg 21; G. J. Sirks en fam., Witte Singel 34, n. Voor schoten, Pr. Margrietlaan 5; F. J. H. v. Gerven en fam., Sumatrastr. 48a, n. Hoensbroek, Wolfshoofdplein 2; E. A. v. Kampen, Emmastraat 7, n. Ave- reest, Balkbrug, Ommerweg 67; W. v. Gent, Boshuizerkade 43, n. Rot terdam, Schiebroekselaan 62b; J. O. M. Tacx, Haarlemmerstr. 131, n. £oe- terwoude, Oranjelaan 12; R. A. Jo nes, Nieuwe Rijn 74, n. Australië; M. F. A. J. Tacx-v. Kampen, Utr. Jaag pad 120c, n. Zoeterwoude, Oranje laan 12; C. J. J. Kriek, v. Limb. Sti- rumstr. 13, n. Rotterdam, Paul Kru- gerstr. 32; G. L. v. d. Luit, Korte- naersrt. 75, n. Voorschoten, Prof. Eykmanhof 25; J. Fuchs, Trompstr. 34, n. Canada; J. v. Es veld-Jansen, Julianakade 40, n. Amsterdam, De Lairessestr. 126; W. H. Visser, Rijns burgerweg 10, n. Arnhem, Witsenstr. 9; W. Dekker, P. Paaltjenspad 7, n. Oegstgeest, Pr. Bernhardlaan 29; F. G. Claasen, Corn. Schuytlaan 38, n. USA; M. v. Es, Bilderdijkstr. 6, n. Rotterdam, Le Fèvre de Montigny- laan 12; J. M. A. Mahuzier, Breestr. 37, n. Oegstgeest, Rhijngeesterstraat- weg 203a; J. A. Baart, Schoolsteeg 6b, n. Hardenberg, Burg. Bramerstr 1; D. K. M. Wils, Witte Singel 24, n. Ned. Nw-Guinea; S. E. Besse, Boer haavelaan 152, Utrecht, Biltstr. 152; H. C. Terpstra, Const. Huygenslaan 45, n. Rotterdam, Grindweg 62; P. J. Kolle, Noordeinde 2a, n. Den Helder, Tulpstr. 7; P. J. B. A. de Natris, Burgsteeg 2, n. Delft, v. d. Heimstr. 81; G. A. Noest, Rapenburg 88, n. Heemstede, Crayenestersingel 57; J. T. J. v. Zon, Volmolengracht 2a, n. Udenhout, Kreitenmolenstr. 22; I. M. T. Spée, Boerhaavelaan 15, n. Roer mond, B. Boermansstr. 70; H. de Smit-Pauw, v. Speijkstr. 54, n. Be verwijk, v. d. Hoopstr. 57; J. S. Berg-de Tombe, Zwarte Pad 2, n. Oegstgeest, Leidsestraatweg 2; J. Versluijs-Benning, Marnixstr. 16, n. Rotterdam, Nozemanstr. 6b; M. A. Buitendijk-Moenen, Herensingel 53, n. Amsterdam, Hondecoeterstr. 7 IV P. v. Helden, Bloemistenlaan 21, n. Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 291; J. Hoogerbrugge-Schipper, Hyacinthen- str. 28, n. Schipluiden, Noordlierweg IE; J. C. Klein-v. d. Mee, Magd. Moonsstr. 11a, n. Voorschoten, Leid- seweg 499; E. Brand-v. d. Staaij. v. d. S. Bakhuyzenlaan 2, n. 's-Graven- hage, le Sweelinckstr. 45; C. J. W. Berg, Lorentzkade 12, n. Oegstgeest, Leidsestraatweg 2; H. v. Helden- Rietveld, Leliestr. 36, n. Zoeterwou de, Hoge Rijndijk 291; N. Buitendijk, Boshuizerkade 104, n. Amsterdam, Hondecoeterstr. 7 TV; R. du Clou, Rijnsburgerweg 10, n. Zoetermeer, Molenstr. 133; A. J. Scheltemn, Boerhaavelaan 122, n. Haarlem, Zon- nekade 1; M. T. Juffermains, Gasstr. 60, n. Zeist, Amersfoortsweg 17; J. A. A. Jager, Zoeterwoudsesingel 52, n. Tilburg, Bredaseweg 205; E. V. v. Liere, Moddermanstr. 88, n. Haarlem, Tempeliersstr. 2. Reeds 10 doden Officieel wordt meegedeeld, dat bij ernstige incidenten in Miliana en Te- lergma vijf mensen zijn omgekomen, onder wie een man van de militaire politie. In Castiglione verloren twee betogers het leven. Ook uit andere plaatsen worden incidenten gemeld. In Constantine heeft de politie traangas gebruikt om betogers te verdrijven. Het stakingsparool wordt niet overal in dezelfde mate opgevolgd. In Phi- lippeville bijvoorbeeld werken de gemeentelijke diensten normaal en het havenbedrijf voor 70 percent. In de kustplaats Berard hebben 3 betogers het leven gelaten. Bij el kaar zijn er nu in het gehele lapd tien mensen gesneuveld. 18 FRANSE SOLDATEN VERONGELUKT In het district Oran zijn maandag 18 Franse soldaten, onder wie negen Enropeanen, verdronken. De vracht auto waarin zij zatën, werd door een gezwollen rivier meegesleurd. VRIEND NEERGESTOKEN De Haagse stukadoor A. van de K. die vandaag 23 jaar is geworden, heeft vannacht zijn 2l-jarige vrieifd A. M., eveneens uit Den Haag, neer gestoken. Het slachtoffer is in erns tige toestand in het ziekenhuis op genomen. Van de K., die onder invloed van sterke drank verkeerde, hoorde 'sa- vonds bij zijn thuiskomst van zijn echtgenote, dat zijn vriend M. rod delpraatjes over hem rondstrooide. Prompt ging hij op zoek naar M. die hij even later in de binnenstad trof. Zonder bedenking trok Van de K. een mes het wapen is nog niet gevonden maar vermoedelijk is het een stiletto-mes geweest en stak M. in de buik. Meteen daarna vluchtte hij. Omstanders herkenden hem echter. De politie was een tien tal minuten na het gebeurde al bij Van de K. thuis. De man zelf kwam pas even later in zijn woning, waar hij door de politie werd gearresteerd. VERMISTE BLEEK VERDRONKEN. De 27-jarige timmerman C. J. Fondse uit Rotterdam, die sedert za terdag j.l. werd vermist, blijkt te zijn verdronken. Gistermiddag vond men het stoffelijk overschot. Het dreef in de Mermede, ter hoogte van Werkendam. Zijn scooter en kle ding lagen bij Brakel langs de wa terkant. Op de top van de Col de Tende (na 111 km) kwam de Italiaan Ime- rio Massignan als eerste door met 'n voorsprong van 5 seconden op de Lu xemburger Gaul en van 10 seconden op de Zwitser Ruegg. Een groepje renners met o.a. Anquetil, Anglade, Planckaert, Manzaneque, Dotto, Per rez-Frances en Junkermann volgde op 15 seconden. VOORSCHOTEN Schoolhoofden kwaad op Stichting Recreatie De hoofden van de openbare lage re scholen in Voorschoten hebben in een brief bij de Stichting Recreatie geprotesteerd tegen een onderdeel van de aktie „Opgeruimd staat net jes". Hun is namelijk gebleken, zq schrijven zij, dat de aan de aktie verbonden kleur wedstrijd gebruikt is om een zuiver commerciële instel ling aan reclame-adressen te helpen: Alle kinderen die aan de kleur- wedstrijd hebben meegedaan, ontr vangen een kaartje van een uitgever van een kindertijdschrift, waarin wordt meegedeeld dat de uitslag van de wedstrijd in dat tijdschrift zal worden bekendgemaakt en dat de kinderen er zich onmiddellijk op kunnen abonneren. De schoolhoofden willen principieel elke commerciële reclame uit de school weren en verzoeken de Stich ting, de inhoud van de brief mee te delen aan de betrokken uitgever. Tevens schrijven zij gedwongen te zijn op generlei wijze meer mee te ken aan welk verzoek ook, uitgaan de van de Stichting Recreatie. Een afschrift van de brief gaat naar het Voorschotense gemeentebestuur. Postduivennieuws. - De Postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Corbeil, afst. 415,248 km. Gelost 5 uur met kalme noordenwind. Aankomst le prijsduif 11.11.50 uur, snelheid 1.116,75 meter per minuut. Aank. laatste prijsduif 12..59.57 uur, snelheid 864,46 meter per minuut. De prijzen waren als volgt: J. Pi v.d. Assem 1, 3, 4, 7, 10. 12; J. J. Hey- ne 2 en 18; Fr. Hendriks 5 en 9; A. de Graaf 6 en 19; P. J. d'Haens 8; H. v. d. Wal 11; C. Zwaan 13; J. Schrijvers 14; W. Onstenk 15; F. C. v. Heusden 16; P. N. v. Wissen 17. Spreekuur burgemeester. - Op 111 18 en 25 juli is de burgemeester ver hinderd spreekuur te houden. De loco-burgemeester, wethouder G. Schrama, zal in die weken spreek uur houden op donderdagochtend van 10—12 uur. Marktberichten WOERDEN, 5 juli. Kaas. Aan voer 126 partijen. Noteringen, le kw. 2.22—2.27. 2de kw. 2.13—2.21. Extra kw. tot 2.55. Handel flauw.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2