Burgemeester Von Fisenne's uitgeleide als burgemeester van Warmond Zoeterwoude H.R. vierde Oranjefeest nog op eigen „dierb're grond" Ondanks grote warmte 444 deelnemers aan tweede Lustrum-Rijwieltocht MAANDAG 3 JULI 1961 OK LEIDSE COURANT PAGINA 8 Vele dankbetuigingen en mooie geschenken In 't Trefpunt te Warmond vond zaterdagmiddag een bijzondere open bare raadsvergadering plaats met daar aansluitend een receptie om af scheid te nemen van burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne. De nieuwe burgemeester van Hengelo met zijn echtgenote hadden plaats genomen aan de raadstafel, terwijl de vier dochters plaats hadden ge nomen bij een groot aantal genodig den in de zaal. Dank van loco-burgemeester. De eerste toespraak was van de loco-burgemeester wethouder J. Dekker, wiens rede echter werd uit gesproken door wethouder F. Ver geer, omdat de heer Dekker na zijn ziekte nog niet de volle beschikking had over zijn stem. De heer Dekker verklaarde, dat de benoeming van de burgemeester van Hengelo als 'n donderslag bij heldere hemel over de argeloze burgers van Warmond was gekomen, die wel enige moeite had den dit te verwerken. Deze beduusdheid maakte echter spoedig plaats voor vreugde om de gewichtige, verantwoordelijke en eervolle onderscheiding. „Ik moge dan ook namens mijzelf en de gehele raad de hartelijke ge lukwensen aanbieden en de hoop uitspreken dat u met mevrouw en de kinderen een gelukkige levens periode tegemoet gaat en dat u vele goede dingen voor uw gemeente zult mogen verrichten". „Een klein deeltje van deze glorie valt ook terug op Warmond, vervolg de spr. Immers, we hebben het toch maar gepresteerd om eerst een bur gemeester voor Voorhout af te leve ren in de persoon van de heer Smol ders, in het begin van het jaar een burgemeester voor Luikgestel in de persoon van de heer Roels en thans als klap op de vuurpijl met een sprong van 4000 naar 60.000 zielen een burgemeester voor Hengelo. Sinds uw benoeming op 1 maart 1946 is een grote verbondenheid ontstaan tussen u en ons. U vond onze gemeente, zoals zovelen na de oorlog, hoewel niet ontredderd, toch wel met tal van vraagstukken, die een dringende oplossing eistèn. U hebt deze vraagstukken met de grootst mogelijke energie en voort varendheid aangepakt. Vooral de woningbouw, de recreatie en de middenstandsbelangen zijn u steeds zeer ter harte gegaan. Talrijk en uitermate geschakeerd zijn de dingen die in uw ambtspe riode tot werkelijkheid kwamen. Ik zal mij onthouden van een opsom ming en alleen willen wijzen op het geen wel als sluitstuk van uw War- mondse tijd mag gelden nl. de aan- en verkoop van het Huys te War- mont. Ik ben er van overtuigd dat deze transactie als een der meest vreugdevolle in uw herinnering aan Warmond bewaard zal blijven. Be halve door al deze dingen, aldus wethouder Dekker, hebben wij u leren kennen als een man met hart voor de noden en behoeften van iedereen. Ook aan onze samenwer king in de gemeenteraad kunnen we niet anders dan prettige herinnerin gen bewaren. Al waren er dan ook wel eens strubbelingen, uiteindelijk wisten we elkaar altijd weer te res pecteren en de handdruk, die ten afscheid gegeven werd, is altijd wel gemeend geweest. Uw streven om rekening te hou den met de rechten en belangen van de minderheden heb ik steeds zeer op prijs gesteld. Natuurlek moet ik in mijn dank woord ook mevrouw Von Fisenne betrekken. Uw ambitie was op aller lei organisatorisch werk gericht. Dat u steeds op zulk eenvoudige wijze uitdrukking wist te geven aan uw belangstelling overal waar dit ver wacht werd, zal niet licht door ons vergeten worden. Burgemeester en mevrouw, dit af scheidswoord is als welgemeend woord te beschouwen, maar kan niet beëindigd worden zonder een stoffe lijk blijk van aandenken. Namens de leden van de raad, het sekretarieper- soneel en de buitendienst moge ik u hierbij aanbieden, een pick-up met stereofonisch geluidsweergave, als mede 4 bonnen voor aankoop van platen. Ik spreek hierbij de wens uit, dat dit u nog lang zal mogen her inneren aan de goede tijd in War mond doorgebracht. Ik moge eindi gen met de bede, dat de goede God u nabjj zal zijn en u en de uwen zal willen bewaren. Vele andere sprekers. Na wethouder Dekker richtte wet houder Vergeer zich persoonlijk in een zeer geestige speech tot de bur gemeester, waarna het woord werd gevoerd door alle fraktievoorzitters van de gemeenteraad, die stuk voor stuk blijk van waardering gaven voor het vele door burgemeester Von Fisenne in Warmond verricht. Tot slot werd het woord gevoerd door de gemëentesecretaris, de heer M. Pieterse. Hij richtte zich met hartelijke woorden van gelukwens tot de burgemeester en stelde het op prijs nog eens in het openbaar te kunnen zeggen, dat de scheidende burgemeester steeds een goede su- gerieur en leidsman was geweest. ij het ambtenaren-korps worden de prettigste herinneringen bewaard aan de kontakten buiten de ambte lijke sfeer zoals de jaarlijkse kon- taktavonden en de uitgaansdagen. „U hebt glans gegeven aan datgene wat een funktionaris die met gezag bekleed is ook voor zijn onderge schikten moet en kan zijn; aan het simpele feit, dat deze ondergeschik ten met vertrouwen naar u kwamen en altijd een gewillig oor en goed begrip vonden, wetende, ook al kon u hen niet altijd ter wille zijn, dat u hiervoor steeds een objectieve en rechtvaardige beweegreden had". Spr. besloot met vele goede wen sen. Afscheidswoord van de burgemeester. Hierna sprak burgemeester Von Fisenne. ,,Nu ik op deze eerste dag als oud-burgemeester van Warmond in uw midden vertoef om afscheid van u te nemen, gaan mijn gedach ten en gevoelens uit naar de warme ontvangst op die koude dinsdag van 5 maart 1946. Vandaag ruim 15 jaar later gaan mijn dank en gevoelens speciaal uit naar de Kroon, naar H.M. en haar adviseurs voor het in mij gestelde vertrouwen. Uitvoerig stond de burgemeester stil bij de herinnering aan de beide eerste wet houders, de heren Oudshoorn en Zwetsloot en schetste daarna de kwaliteiten van de huidige wethou- MISSIEKRUIS VOOR PATER DE JEU zaken en de heer Vergeer als des kundig agrariër. Hierna richtte hij zich tot de waarnemend burgemeester, de heer P. M. F. Smolders. Met veel voldoe ning dacht hij terug aan de samen werking met hem als gemeentese cretaris van Warmond en feliciteer de hem met zijn benoeming als waarnemend burgemeester, waar iedereen in Warmond zeer mee in genomen is. Tot de gemeentesecretaris zei hij, dat hij hem veel en hard had zien werken en hij dankte hem nogmaals voor de ijver, de trouw en de plichtsbetrachting, die hij steeds van de gemeentesekretaris had mo gen ondervinden. Stuk voor stuk beantwoordde de burgemeester de fraktieleiders uit de gemeenteraad, waarbij hij erop wees, dat veel tot stand is gebracht. In verband hiermede wees hij nog op het laatste grote besluit, nl. het plan Zwanenburgerpolder, dat naar zijn mening de enige mogelijkheid is voor een goede en verdere ontwik keling op lange termijn voor de ge meente Warmond. Tenslotte dankte hij voor het geschenk. Aanbieding ges henk burgerij. Na het sluiten van de bijzondere raadsvergadering en het gebruik van een kopje thee werd namens de burgerij het woord gevoerd door dokter H. A. G. M. Walenkamp, die de burgemeester een ontwerp van Pieter Geraedts aanbood voor een Delfsblauw wandbord, voorstellen de een gezicht op Warmond, wan neer men de gemeente nadert vanaf de Kagerplassen. Achtereenvolgens werd hierna nog het woord gevoerd door pastoor J. Gussenhoven namens de geeste lijkheid en het r.k. seminarie, adju dant Van der Laan nafnens de rijks politie, dè heer Van Westerop na mens de plaatselijke politie, de heer C. Heyl namens de brandweer, die een prachtige tinnen gegraveerde vaas met bloemen aanbood, de heer Th. R. de Vroomen namens de com missie tot viering van Warmonds feesten, notaris K. Günther namens d3 VVV, die door de scheidende burgemeester destijds weer helemaal op poten werd gezet, de heer Van der Steur namens de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging De Kaag. Waarnemend burgemeester Smolders sprak namens de kring Duinstreek van burgemeesters en ook burgemeester Roels uit Luik gestel feliciteerde de nieuwe bur gemeester in een geestige toespraak. Burgemeester Von Fisenne dankte allen hartelijk voor de vriendelijke woorden en eindigde met „al gaan we nog zover uit elkaar, we blijven vrienden". Hierna werd door een combinatie van beide plaatselijke muziekkorpsen een serenade ge bracht, terwijl nog vele burgers de gelegenheid waarnamen van de scheidende burgemeester afscheid te nemen. Pater Theophorus de Jeu o.f.m. cap. uit Leiden heeft zondagavond onder de avondmis in de Herensingelkerk het missiekruis in ontvangst genomen uit handen van pater Servatius, directeur van het theologicum van de paters Capucijnen te Udenhout, die het kruis overhandigde namens de provinciaal. Op de foto ziet men van links naar rechts pater De Jeu, pater Servatius en pastoor Van Kleef. Pater Theophorus vertrekt a.s. zaterdag naar Zuid-Chili vergezeld van broeder Piatus Hagelaar uit Aarle-Rixtel. Samen zullen zij drie parochies moeten beheren, die een gebied omvatten ter grootte van driemaal de provincie Utrecht. (Foto: Van Vliet) ZOETERWOUDE De fine fleur van de jolige jeugd beleeft ieder jaar zoveel pret en spor tiviteit aan de rijwieltocht, dat vele oudre dames en heren ook aange trokken worden 70 km al puzzelend te gaan fietsen. Fleurig en kleurig, geheel gericht op een echte pretsport, verschenen in hfet parohciehuis de jongens en meisjes met grote zonnehoeden en al lerlei grappige hoedjes om met hun partner, om de halve minuut een koppel, te starten. Het waren nu totaal 100 aandui dingen die wij vertrouwelijk te zien kregen. Toen wij aan mevr. Heems kerk de vraag stelden of het niet wat al te veel was om b.v. te vindeni: na Keulse pot R., na Hoogleraar R. en na „Uit nood geboren L., klonk het meedogenloze antwoord; ,,'t Zit er allemaal in, dat weet ik zeker en ze moeten het' maar opzoeken. De start klopte prachtig. De kas sier van de bank riep 5 minuten voor 12 uur het laatste paar op om te vertrekken. Oud-kapelaan C. Nieu- wenhuizen, thans schipperskapelaan te Rotterdam, had nog even tijd kun- neni vinden om aan de start te zijn van de 10e rijwieltocht, waarvan de eerste in 1952 door hem met een deelnemerstal van 64 in het kader van het zomerprogramma van NKJB werd georganiseerd. De puzzel klopte als een bus De deelnemers getuigden, dat de puzzel wel heel moeilijk was in de 100 aanduidingen maar met grote op lettendheid wel te vinden was. Het kleine aantal strafpunten, dat de prijswinnaars op hun kerfstok had den, was daar het sprekend bewijs van. De route liep vanaf Zoeterwoude door Leiden, Voorschoten, de Deyl, Oud-Wassenaar, Katwijk, Noordwij- kerhout tot aan de pleisterplaats „De Kleine Nachtegaal" in het Lange- veld. Terug ging de tocht langs Noordwijkerhout, Voorhout, Rijns burg, Leiden, Zoeterwoude H. Rijn dijk tot aankomst in Zoeterwoude. Door de warmte vielen een twee tal dames flauw, doch konden, een maal bijgebracht, de tocht weer voortzetten. Door de warmte ont stonden er veel lekke banden maar de service-wagen van „Het Wapen van Zoeterwoude", door de fa. Van Steyn belangeloos verleend, kon meestal hulp bieden of fungeerde in ernstige gevallen als bezemwagen. Om 15.40, dus veel te vroeg, meld de het eerste koppel de aankomst. Zij hadden „de Papegaai" niet kun nen vinden, raakten uit de koers en togen toen maar huiswaarts. De laat ste koppel meldde zich pas om 10.09. Grote jubileum-optocht Ter bijzondere viering van het 2e lustrum had het bestuur een optocht van alle deelnemers op touw gezet. Thuisgekomen na de zeer vermoei ende rit was het wel nodig zich te verfrissen. Voorafgegaan door de Sint Jans Drumband trok een fleurige stoet van de fietslustigen naar het Paro chiehuis aan de Schenkelweg en stroomde de grote zaal zo vol als nooit tevoren. De zaal was zonder stoelen en men stond schouder aan schouder te wachten: hoe zal de uit slag zijn? Toen op het podium alle werkers bijeen waren kwam kapelaan Plan ken aan de microfoon om uit eigen ervaring als deelnemer van de tocht te getuigen dat deze uitnemend ge organiseerd was en hulde te brengen aan de organisatoren. Een driewerf hoera bevestigde de instemming. Als altijd verhoogde de leider Koos van der Geest bij de prijsuitreiking de spanning door met het bekendmaken van de uitslag eerst de namen af te roepen van de koppels die buiten de prijzen vielen. Deze kregen allen een herinneringswandtegel. Eerst had nog een huldiging plaats van twee personen. De eerste was. de heer Koos Vreeswijk, die de tien rijwieltochten had meegereden. Deze jubilaris ontving een kist sigaren. Als tweede werd mej. Tini van der Hoeven gehuldigd, die zeker ook voor de tiende keer weer zou deel genomen hebben, doch doordat, zij nog niet volledig van haar ziekte hersteld was, tot haar grote spijt ver hinderd was. Zij kreeg de jaarlijks Met een grote kinder-optocht langs de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude werden vrijdagavond de Oranjefees ten ingezet. Vooraf waren de voor stellingen, versierde fietsen en voer tuigen op ie terreinen van de Jong's machinefabrieken door een jury on der leiding van de heer v. d <5jjs be oordeeld en de prijswinnaars be kendgemaakt. In de 5 verschillende groepen werden de prijzen toege kend. Wagens met groepjes: 1. kinderen W. Rasser, 2. kinderen C. Tijssen, 3. beschikbaar gestelde pechprijs. Ton van Noort en Stoffel Zaal van het koppel dat het laatste buiten de prijzen viel, kregen als troostprijs elk een groot krentenbrood. De uitslagen: De prijzen, zijnde medailles, bekers en de wisselbeker, werden toegekend als volgt: 19e prijs Joke Broxterman en Dick van Rijn, 18e prijs Ria Dolle en Corrie Straathof, 17e prijs Riet van der Meer en Barry Maat, 35 straf punten; 16e prijs D. Scholten en Th. Romijn 34 p.,; 15e prijs A. Berg en W. Dolle 33 p., 14e prijs Nel Straathof en Bert Belt 33 p., 13e prijs Leo van der Werf en Sjaak Turk 32 p., 12e prijs Th. Zandbergen en Wil Hogervorst 31 p., lie prijs Sjaan van der Krogt en Toos Rodewijk 29 p., 10e prijs Marijke Holes en Leni van der Meer 28 p., 9e prijs Ria Straathof en Greet van der Salm 26 p., 8e prijs Theo van Kampen en Leo Slinger land 23 p., 7e prijs Ria van Benten en Ada Lubbe 22 p., 6e prijs Winie Rodewijk en Jan van der Geest 21 p., 5e pr. Corrie van Teylingen en Leni Veenswijk 18 p., 4e prijs Kobi van der Ploeg en mevT. Van der Wiel- van Diemen 17 p.; 3e prijs Henk van der Geest en Ria van der (JJeest 17 p#i 2e prijs Piet Moons en Kees van Tey lingen 16 p. De eerste prijs, de wis selbeker, werd behaald door Nel van der Geest en Jan Paardekooper Az. Als bijzondere attractie bij het 2e lustrum werd nu onder grote span ning een eerste klas rijwiel verloot. Leo van Gent was de gelukkige win naar. Hiermede was dit goed geslaagde wielerfeest geëindigd en konden de organisatoren), doodmoe van het vele werk, gaan rusten. MEJ. GRE BROUWER JUBILEERDE Gisteren vierde mej. Gré Brou wer haar 25-jarig jubileum als kerk werkster. Dit toch wel zeldzame ju bileum in deze jagende tijd is niet onopgemerkt voorbij gegaan. De Hoogmis werd tot haar intentie op gedragen door pastoor Kouwenho- ven, die haar namens de gehele pa rochie dankte omdat zij al die jaren met onverwoestbare trouw onze kerk heeft schoongehouden. Te haren huize kwamen het kerk bestuur eni vele vrienden en kennis sen de zilveren'juibilaresse onder aanbieding van bloemen en geschen ken met vele goede wensen deze trouwe kerkwerkster vereren. kinderen Nijenhuis (met het versier de opschrift „Wij willen Zoeterwou de blijven") 4. Hans Meijer, 5. Ineke van der Valk, 6. kinderen Hageman, 7. kinderen Burik en 8. Hanni Groe nendijk. Versierde fietsen. 1. Henny van der Meer, 2. Klaas Zwetsloot. 3. Mary Colijn, 4. Ko Omtzigt, 5 Bea Schijf, 6. Marijke de Jeu, 7. Marieke van Diemen en 8. voor Tineke van der Hoeven en Trees Oostdam. Versierde autopeds. 1. Anni van Leeuwen, 2. Gerry Straathof, 3.,Jos Zevenhoven en 4. Kitty Turk. Lopende groepjes. 1. Kinderen Vervoorn, 2. Sjors Vink, 3. kinderen van der Krogt (de groep van Sneeuwwitje), 4. kinderen Blok, 5. kinderen Suvaal, 6. Kobi Roest en Nelly Burggraaf en 7. meisjes Kai ser. Verklede kinderen. 1. Mardi Nij- hof, 2. Joze Zandbergen, 3. Frida Bruines, 4. Hanneke Nijhof en 5. Ka rin van Harteveld. Bij de aankomst van de stoet op het feestterrein sprak de voorzitter, de heer v. d. Krol. Hij herinnerde aan de 50ste verjaardag van de Prins en riep het welkom toe aan de bur gemeester en mevr. Detmers, aan wie door de kleine Loesje Maasdam bloemen werden aangeboden. Burgemeester Detmers, die gaarne getuige wilde zijn van de feestelijk heden aan de Rijndijk, bracht een driewerf hoera uit op H.M. de Ko ningin. Na de uitreiking van de prijzen door de voorzitter van de jury de heer v. d. Sijs, begonnen de feeste lijkheden op het terrein, waarbij van de verschillende attracties een ruim gebruik werd gemaakt. Zaterdag. In afwijking met de voorgaande jaren waren er geen kinderfeesten. Een besproken kinder-circus liet ver stek gaan en de poppenkast moest uitkomst brengen. Niet onaardig, maar de grote warmte op het zonni ge veld bracht niet de belangstelling die men had verwacht. Misschien wel door de warmte, was het zaterdag niet de geslaagde dag van andere jaren. Sloom en moe slenterde de kinderen langs de at tributen, waarbij de grootste belang stelling bestond voor de gratis be schikbaar gestelde ijsjes voor de kin deren. Niet veel beter was het verloop van het veel gevraagde tobbetje ste ken, waarbij de prijzen werden be haald door: 1. Ton van der Poel en Kitty van der Poel, 2. Mieke v. d. Krogt en Kitty van Galen en 3. Mary Omtzigt en Jur. Omtzigt. De avond bracht, misschien wat warm, voorald voor de jeugd een feestelijke avond, welke besloten werd met een goed verzorgd vuur werk, waarvan jong en oud hebben genoten. j Santa Lucia won eerste prijsDe R.K, Gemengde Zangvereniging San ta Lucia behaalde onder leiding van de dirigent, de heer F. Cap- pendijk, op het concours te Boskoop ook een eerste prijs met 319 punten.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 6