1 DE MAN UIT CHICAGO Ook op de weg loerde de dood Auto over de kop Kampbewoners maaiden koopman met stengun neer vislo w w televisie DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Op de rijksweg Utrecht-Arnhem is zaterdagmorgen nabij Ede 'n Duit se automobiliste, de 23-jarige mej. Ursula Jockwer uit Düsseldorf, bij een verkeersongeval gedood. Zij wil de met haar personenauo 'n vracht autocombinatie vóór haar passeren, juist op het moment, dat deze op zijn beurt aan een inhaalmanoeuvre begon. Haar verloofde, die naast haar zat, bleef ongedeerd. Op het kruispunt Istoriusstraat- Sassenstraat-Heisraat te Helmond is zaterdagmiddag de 63-jarige wielrij der De Koning uit Helmond in bot sing met een motorrijwiel gekomen. Met een zware schedelbasisfractuur is het slachtoffer overgebracht naar een ziekenhuis in Helmond, waar hij enige uren later overleed. Op de Christiaan Geurtsweg in Apeldoorn is gisteren de 63-jarige R. van Veldhuizen aangeieden door 'n hem tegemoetkomende personen auto en vrijwel op slag gedood. De heer Van Veldhuizen liep met een fiets aan de hand aan de rechterzij de van de weg. De politie neemt aan, dat de bestuurder van de wa gen onder invloed verkeerde. De be stuurder is na de aanrijding door gereden. De 15-jarige Rotterdamse win kelbediende G. E. de Jager, is zater dagmiddag bij een ongeluk op de Groene Hilledijk om het leven ge komen. Hij reed met zijn bromfiets in volle vaart tegen een stilstaande vrachtauto. De jongen overleed in 't Zuider-ziekenhuis. Te Kaatsheuvel is zondagavond een bromfietsberijder, de heer T. uit Loon op Zand, tegen een verkeers- paaltje gereden. Zijn vrouw, die achterop zat, werd op de weg ge slingerd en zodanig gewond dat zij is overleden. De heer T. kreeg 'n dub bele beenbreuk. Eveneens in Kaatsheuvel reed omstreeks middernacht een brom fietsberijder, de 20-jarige J. B. in volle vaart tegen een bus. Hij over leed ter plaatse. Zondagmiddag is de 37-jarige Th. Giebelen uit Swalmen dodelijk verongelukt. Bij het nemen van 'n bocht raakte hij met een pedaal van zijn scooter een boom, waarop hij tegen het wegdek vloog. Aan de op gelopen verwondingen is de man overleden. Bij een verkeersongeluk op de rijksweg 26 bij Beesd is zaterdag avond omstreeks zes uur de 29-jarige A. Heinen, van Duitse nationaliteit, afkomstig uit Keulen, om het leven gekomen. De auto van de Duitser kwam bij een inhaalmanoeuvre in frontale botsing met een uit tegen gestelde richting komende personen auto. Deze auto werd bestuurd door de 40-jarige Fransman G. Kersaudy. De heer Kersaudy kreeg enkele lich te verwondingen, zijn echtgenote liep ernstiger verwondingen op. Zij moest worden opgenomen in het Barbara- ziekenhuis in Culemborg. Vijf gewonden Bij een verkeersongeval op de rijksweg tussen Halfweg en Haar lem zijn zaterdag vijf personen ge wond geraakt, van wie een ernstig. De bestuurder van een in de rich ting Haarlem rijdende auo wilde; om een voor hem rijdende wagen te kunnen passeren, naar de midden- baan van deze driebaansweg gaan. Toen hij merkte, dat op die midden- baan een tegenligger reed, remde hij krachtig en verloor daarbij de macht over het stuur. Zijn auto schoot naar het fietspad aan de lin kerkant van de weg, sloeg over de kop en sleurde twee bromfietsers mee; Een bromfietser werd ernstig, de andere licht gewond. Ook de drie inzittenden van de auto werden licht gewond. Allen werden naar 'n zie kenhuis gebracht. Namen van de ge wonden zijn nog niet bekend. JONGETJE BIJ BRAND OMGEKOMEN Even na zes uur zaterdagavond is er brand uitgebroken in een bij- schuur van de boerderij van de heer Vogels in Volkel. Het 4-jarige zoon tje van de familie, dat in de schuur aan het spelen was, kwam in de vlammen om. De brand is beperkt gebleven tot de schuur. De oorzaak is niet bekend; waarschijnlijk heeft het jongetje met vuur gespeeld. AUDIëNTIES BISDOM ■AARLEM WEER HERVAT. De bisschop van Haarlem zal van af 26 juli a.s. weer de gebruikelijke audiënties verlenen voor de pries ters op de woensdagochtenden tus sen 10.30 en 12.30 uur v.m., tenzij te voren bericht van verhindering wordt gegeven. Omdat gebleken is dat de dinsdagochtenden voor de leken een weinig geschikte tijd zijn, acht de bisschop het beter dat de leken die hem willen bezoeken van te voren teelfonisch of schriftelijk een af spraak maken met het secretariaat van het bisdom. Het telefoonnummer van het secre tariaat is met ingang van 1 juli ge wijzigd in nr. 11975. WEDSTRIJDEN REDDEND ZWEMMEN In het komend weekeinde zullen in Esch a Alzette (Luxemburg) de jaarlijkse internationale zwemwed strijden van de „Federation Inter national de Sauvetage" worden ge houden. De „Koninklijke Nederland se Bond tot het redden van drenke lingen" heeft besloten een heren- team aan deze wedstrijden te laten deelnemen. Hierin komen uit de he ren J. Brink en II. Bussink (Apel doorn), W. P. M. Vis (Alkmaar) en J. Zijlstra (IJmuiden). 1-Iet team staat onder leiding van de heer L. Wilbrink (Apeldoorn). In het dichtbevolkte woonwagen kamp aan de Leyweg in Den Haag zijn zaterdagavond schoten gevallen. De 27-jarige Haagse koopman W. N. werd bij deze schietpartij op zes plaatsen getroffen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De kogels kwamen terecht in zijn armen, be nen en een in de liesstreek. Om streeks kwart voor negen kwam de koopman met zijn auto het kamp binnenrijden om zijn familie te be zoeken. Het geluid van de wagen er gerde een groepje Franse woonwa genbewoners dusdanig, dat 't spoe dig tot een handgemeen kwam tus sen de familie van de koopman en de Fransen. De verhitte Fransen zij hadden die avond nogal wat ge dronken grepen tenslotte naar vuurwapens. Met een stengun en 'n pistool werd het pleit tenslotte be slecht. Direct na de schietpartij heb ben de Fransen hun boeltje bijeen gepakt en zijn vertrokken Tot nu toe ontbreekt van hen ieder spoor. Het onderzoek wordt nog bemoeilijkt door het feit, dat de meeste bewo ners van het kamp niet gediend zijn van politie-inmenging. Een groot ge deelte" van de bewoners verklaarde zelfs geen schoten te hebben ge hoord! ZOETERWOUDE Na dag van onzekerheid: KIND VERDRONKEN Zaterdagmiddag werd de bijna 7- jarige Gerard, zoontje van het gezin Ant. Vervoorn vermist. Niemand wist enige aanwijzing hieromtrent te geven. Na een uitgebreid onderzoek in de omgeving vreesde men het erg ste. Zondagmiddag om 4 uur werd het lijkje uif de Rijn, nabij de ter reinen van de NV. Oosthoek uit de Rijn gehaald. Een zwaar verlies voor het gezin, waar nu nog 5 meisjes over zijn. Het jongetje was de enige zoon in een gezin met 5 meisjes. NIEUWKOOP BOOT SLOEG OM Jongen verdronken De negenjarige Adriaan Venne uit Nieuwveen is zaterdagmiddag ver dronken op de Nieuwkoopse plassen, nadat een motorbootje met zes in zittenden, waaronder het slachtoffer tje, was omgeslagen. De familie Wet ter uit Nieuwkoop was van plan om met hun neefje een tochtje te gaan maken over de plassen. Toen de heer Wetter de buiten boordmotor startte schoot de boot plotseling vooruit. De bestuurder verloor hierdoor de macht over het stuur. De boot ramde hierop een woonark en sloeg om. Toen de dren kelingen op het droge geholpen wa ren, miste men de jongen. Direct on- DOOR HITTE SPRONG BETON PLAAT Door de grote hitte is zondagmid dag een betonplaats in de rijksweg Brummen-Zutphen uit haar voegen gesprongen. Onmiddellijk waar schuwde de rijkspolitie het drukke verkeer en plaatste de rijkskanton- nier waarschuwingsborden en lan taarns. De gesprongen plaat is ruim vier meter breed, zeven meter lang en ongeveer 25 centimeter dik. 24 TON PROPAANGAS STROOMDE WEG. De omgeving van Zierikzee werd zaterdag onveilig gemaakt door een leegstromende gashouder met 24 ton propaangas.Het gas is begonnen weg te stromen, nadat door de hitte van de zon de veiligheidsdop van de gas houder is gesprongen. De brandweer van Zierikzee hield de gasinstallatie intusesn nat en de politie heeft het verkeer omgeleid. dérnam men enkele pogingen om de jongen op te duiken. Tenslotte ont dekte men het lichaam onder de woonboot. Nadat men het lichaam op het droge gebracht had, hebben een drietal doktoren en E.H.B.O.-ers ge ruime tijd kunstmatige ademhaling toegepast. De levensgeesten bleken echter al geweken. BOSKOOP ZANG- EN MUZIEKCONCOURS BEËINDIGD Het door het algemeen mannenkoor „Die Gouwe Sanghers" in het kader van de Boskoopse Betalingsweek ge organiseerde tweedaagse zang- en muziekconcours heeft in de avond uren van zaterdag jl. zijn beslag ge kregen. De „rond de 30 graden" wa ren aanleiding, dat er van publieke zijde geen grote belangstelling voor dit zang- en muziekfestijn in „Flori da" bestond. Ook de tweede dag ken merkte zich door een perfecte orga nisatie waardoor alles met de regel maat van een klok kon verlopen. Als jury fungeerde weer de heren Ant. van Leest, Eindhoven (voorzitter), Leo Smeets, Den Haag en Th. v. d. Leed en, Wageningen. De uitslagen van zaterdag 1 juli waren: Afd. jeugd- en kinderkoren: kin derkoor „Jong Begonnen, Ouddorp 320 p., Ie prijs; meisjeskoor „Cordi Sacratissimo", Den Haag 323 p., Ie pr.; jeugdkoor ,Van Knop tot Bloem Ouddorp 312 p., Ie pr.; jongenskoor „Zevenhuizens Knapenkoor" 291 p., 2e pr. 2e afd. gem. koren: r.k. gem. zang- ver. „Santa Lucia", Zoeterwoude 319 p., Ie pr. Ie afd. solist: F. Fopma, Boskoop, 165 p., Ie pr. Afd. kinderkoren: „Eendracht maakt Macht", Zwammerdam 300 p., Ie pr. Superieure afd. gem. koren: „Zang en Vriendschap", Numansdorp, 305 p., Ie pr.; „Advendo", Asperen, 209 p., 2e pr. 3e afd. mondaccordeonver.: „Ca- bauw", Lopik, 323 p., Ie pr. Ere-afd. mondaccordeonver. „Hesola", Varik 301 p., fe pr. Ie afd. gem. koren: zangver. „Volksonderwijs", Reeuwijk 317 p., Ie pr. 3e afd. harmonie: „The Little Se- renaders", Boskoop 318 p., Ie pr. Afd. uitmuntendheid fanfare. „Si. Jan's Fanfare", Zoeterwoude, 327 p., Ie pr. Afd. uitmuntendheid gem. koren: „Eendracht maakt Macht", Zwam merdam 291 p., 2e pr. Ere-afd. gem koren: „Kon. Nationale Zangschool", Den Haag, met extra lof van de jury 378 p., Ie pr. Ere-afd. harmonie: chr. harmonie „Concordia", Boskoop, 287 p., 2e pr. Ie afd. gem. koren: „Harmonie", Capelle a. d. IJssel 321 p., Ie pr. Drumbands: „De Harpe Davids", Noordwijkerhout 70 p., Ie pr.; „St. Jan's Drumband", Zoeterwoude 73 p., Ie pr.; „St. Jan's Fanfare", Zoeter woude 69 p., Ie pr.; Drumband „Wil ton Feijenoord", Schiedam 66 p., Ie pr. Ere-afd.: drumband „Concordia", Boskoop. Ere-wedstrijd: le ere-prijs Kon. Nat. Zangschool, Den Haag 72 p.; 2e ere-prijs: solist F. Fopma, Boskoop (pianosolo) 58 p.; 3e ere-prijs: zang ver. „Volksonderwijs", Reeuwijk 50 punten. De heer Nico Westein (dirigent Kon. Nat. Zangschool, Den Haag) verwierf de directeursprijs. De wis selbeker voor het hoogst aantal be haalde punten over het gehele con cours kwam ditmaal in het bezit van het fanfare corps „Oranje" te Bols- ward (390 p.). De beschikbaar gestel de beker van „Die Gouwe Sanghers" voor het hoogst aantal punten op za terdag 1 juli werd toegekend aan de Kon. Nat. Zangschool, Den Haag (378 p.). Voor de afd. muziek ging een soortgelijke prijs naar ,.St. Jan's Fanfare" te Zoeterwoude (327 p.). Natuurlijk bruin Pigmaderm met en. zonder zon mmmmm—mamm Tobt 2.95.- Fl»con 7.50 an 2.95 (Advertentie) op (Van onze t.v.-medewerker) Zeven uren sport De t.v.-kijker, die gedurende het weekeinde liever in de luwte thuis bleef dan zich in 33 graden zonnehit te te vermoeien, heeft in zijn ge makkelijke stoel en bij het genot van een fris drankje kunnen genie ten van bijna zeven uren sport. Dat is méér dan 't totaal van andere .v.- gebeurlijkheden. Twee avonden heb ben we de renners in de Tour c.e France zien zwoegen en U met ons zult medelijden hebben gekregen bij het ondergaan van de beklimming van de 723 meter hoge Sauvages. Be halve het zondagse „Sport in beeld" was er in de namiddag een drieluik van buitensporten: Reims, Eindho ven en Alien. Voor wat de Franse stad van de champagne betreft, moest het eerste deel van de auto races vervallen, kennelijk om tech nische reden. Maa. het slot hebben we kunnen meemaken: 'n enorme race tussen twee concurrerende ma chines. De Italiaan werd winnaar en ondanks de hitte was het huldebe toon enorm. In Eindhoven werden atletiekwedstrijden gehouden. De felle zon had tal van deelnemers thuis gelaten en de tribunes bleven vrijwel onbezet. Er waren gezellige samenpraakjes tussen de beide com mentatoren Lenny Klijn en Frits de Ruyter. In de Duitse grensstad Aken is twee achtereenvolgende dagen 'n deel van het internationaal concours hippique met een zwaar parcours uitgezonden. Hier was geen gebrek aan publiek en de deelnemende paar den toonden een sterk fysiek. In hoofdzaak amusement Had de AVRO zondagavond een reeks van 22 T.-feeën en -feeksen voor het amusement gereed staan met Cees de Lange als grappige gangmaker, zaterdagavond bracht de KRO wat meer variatie. Uit Alas- sio aan de Italiaanse Riviera kwam een matige tweede aflevering van een serie zomeravond-programma's, een luchtige een-acter, aardig om de spelers die er wat van wisten te ma ken en een zangpartijtje in een zgn. vliegtuig, met vier Daniëlsen en de gamin Joekie van der Valk'. Alfred Hitchcock sloot af met een triller, die niet bepaald de spanning ten top heeft gevoerd. Voor hen die toch niet de politiek konden vergeten in deze warme dagen, was er een ver rassing. Plotseling kwam namelijk Louis Frequin in het beeld met aan zijn zijde mr. De Kort, waarnemend fractie-voorziter van de KVP in de Tweede Kamer. Beiden hebben een babbeltje opgezet over de moeilijk heden rondom de kinderbijslag. Heb ben we goed verstaan, dan staat het er voor minister Van Rooy niet best voor. De dag van morgen zal het leren. Kinderzangwedstrijd Zaterdagnamiddag had de jeugd bezit genomen van de Singer Con certzaal in Laren. Daar werd de fi nale gehouden van de kinderzang wedstrijd, ui' geschreven in verband met het 35-jarig bestaan van de KRO. Het was een fleurig beweeg van al die kleine prijswinnaars, die nu het slot kwamen afbijten. Wim Quint (de oude Oegstgeesters zullen hun vroegere onderwijzer van die naam hebben teruggezien) had de leiding en hij deed het attent, zoals uiter aard ook de geroutineerde Tante Hannie. Twee kleine Volèndamse meisjes, die het tot de eindstreep hadden geracht, hebben vol trots meegezwaaid toen het programma helaas een einde moest nemen. Een dergelijke manifestatie voor de t.v. moest nog eens kunnen gebeuren. Komende uitzendingen Vanavond is dokter Van Swol weer present met zijn medische ru briek- Het zal gaan over ziek zijn en beter worden. Dinsdag draait er een film van Henri Verneuil, maar uitsluitend voor volwassenen bedoeld. Woensdag gaat de NCRV met Cruys Voorbergh als gids op bezoek naar een koninklijk huis, dat in Londen staat. Donderdag bij de VARA is er opnieuw een toneelstuk van Marcel Achard, en wel „De waternimf". Tour de France Dinsdag neemt de NTS twee recht streekse reportages over van de Tour de France. Van 14.15-15.00 uur zul len de Franse camera's opgesteld staan op de Mont Cenis om 'n beeld te geven van de beklimming van deze berg; van 16.15-17.00 uur zal vanuit Turijn een reportage van de aankomst van deze tiende etappe velgen. Ook deze week zal iedere avond om 22.30 uur een filmverslag van de Tour de France van elk tien minuten worden uitgezonden, (uit gezonderd 8 juli, rustdag). Aetherklanken DINSDAG 4 JULI 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 1010 V. d. kleuters. 10.25 Lichtbaken, lezing. 10.35 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, praatje. 12.00 Middagklok - Nood klok. 12.04 Ben je zestig? 12 30 Land en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.40 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrou wen. 14.45 De witte hel, hoorsp. 15.30 Ziekenlof. 16.00 V. d. zieken en Torn de France 1961. 16.30 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsuitz.: Rondreis langs de Rad ja Ampat-eilanden bij Nieuw-Gui- nea, d. Ed Folansky. 18.00 Lichte muz. 18-20 Po lit. lezing. 18.30 Radio- Volksuniversiteit: De ontwikkeling van de Sociale gedachte in de litera tuur, II, d. dr. A. Saalborn. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Tou: de Fran ce (herh.). 19.35 Gram. 20.30 Opera- muz. 21.20 Tour de France. 21.30 Ka mermuziek. 22.10 Klein Radiokoor. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Le zing v. foto- en filmliefhebbers. 22.55 Omr.ork. en solist. 23.45 Gram. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7 50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Instr. kwart. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Mil. ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Dansmuz. 14.00 Strijk- kwart. 14.40 Forum. 15.10 Theater- ork. en solist. 15.30 Van mens tot mens, lezing. 15.45 Pianorecital. 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Int. tenniskamp. te Wimbledon. 17.40 Or gelspel. 18 00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris .rous parle. 19.05 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.45 Het gesticht, hoorsp. 22.00 Reisindrukken uit een rijk mu ziekland, muzikale lezing. 22.20 Gram. 22.30 Nws. en beursber. van New York. 22.45 Act. 23.00 Gram. 2355-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.15-15.00 en 16.15-17.00 Tour de France. NTS: 19.30 Intern, agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Filmprogr. 20.30 Documentaire film. 21.00-22.40 Speelfilm. 22.50-23.00 Filmverslag Tour de France. Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWUK Vader en moeder konden het niet zijn, peinsde ze. De laatste trein kwam om half twaalf. En zelfs wan neer ze met een auto gekomen wa ren zouden ze toch zulk een kabaal niet maken. Dan schoot haar plotse ling iets te binnen. Glimlachend strekte ze zich weer uit, maar liet het lampje branden en luisterde naar de geluiden beneden. Natuurlijk.... Clarenbough. Die had vanavond een diner gehad en waarschijnlijk was er nog wat nagepraat en wellicht ook na gepimpeld. Misschien waren $e blik en de tred van mr. Clarenbough niet wat ze geweest waren en was hij tegen de haldeur opgelopen in de veronderstelling dat die wel open zou staan. Ze hoorde de bezoeker de trap opkomen, hoorde hoe hij een tree miste en in weinig parlementaire taal en termen, die.men eerder van een Amsterdamse orgelman dan van een Amerikaans „captain of indus try" zou verwachten, daarvan de traploper een verwijt maakte. Ze hoorde de deur van zijn kamer opengaan en lag nog steeds glim lachend te luisteren naar de gedui- den, die uit die kamer tot haar door drongen, trachtend aan de hand daarvan te concluderen, hoever de heer Clarenbough met zijn toebe reidselen om naar bed te gaan vor derde en of hii daarbij wellicht nog meer struikelblokken moest over winnen. Hij had geen vrolijke dronk, stel de ze al spoedig vast. Ze hoorde hem constant mopperen en daar tussen door diepe zuchten slaken. Hij scheen een wrok te koesteren tegen bepaalde personen, want telkens weer hoorde ze een refrein van een onsamenhan gend betoog met de woorden: „De ellendelingen, die smeerlappen! Dat boevenpak, Wat een vuile, lage, schunnige streek!" Ze hoorde de waterkraan ruisen en begreep, dat mr. Clarenbough het verhitte voorhoofd afkoelde. Luid proesten uit de aangrenzende kamer maakte haar vermoeden tot zeker heid. Een schoert plofte op de grond, even later nog een. Corrie's glim lach verdween, toen Clarenbough duidelijk verstaanbaar een discussie met zichzelf begon, want wat ze door de kamerwand vernam, stelde haar niet op haar gemak. „Het is die schoften natuurlijk al leen om die Dikkenburg te doen." hoorde ze hem zeggen, die blijkbaar in de mening verkeerde, dat het bur gemeestershuis op dat ogenblik vol ledig uitgestorven was. „Wat een ser pent,. dat mens van Boom en die schurk van een Kruidenier, of wat die kerel doet. En dan dat misselijk miezerig mannetje, die zoon met z'n uitgestreken gezicht. Ik had flinker moeten zijn, ik had moeten doen of het een mop was, ik had nooit moe ten tekenen. Nou zit ik er aan vast. Ooei, wat zit ik er in. En de burge meester. En die andere snijboon. Oei, wat zal dat een lekker gloeiend- heet schandaaltje worden. Wat moet ik doen? Uitknijpen! En zo gauw mo gelijk! Ik zal mijn schoenen maar weer aantrekken. En de koffer pak ken. En dan piep ik 'em met die Cadillac, die zet ik hier of daar weer neer. Laat ze hier dan maar verder uitzoeken, de ruzie is ver van mijn bed! Nee Wim, jongen, de grond wordt hier te heet!" Zoveel begreep Corrie wel uit dit onsamenhangend gepraat, dat er iets gebeurd was, dat zeer onaangenaam gevolgen kon hebben niet alleen voor mr. Clarenbough, maar ook vtor haar vader en wellicht nog anderen. Dat de namen van mevrouw Boom en haar zoon en van Kruidering, de aartsvijand van haar vader in dit verband genoemd waren, maakte haar nog meer achterdochtig. Ze dacht niet lang, maar sprong het bed uit, sloeg een peignoir om en stond enkele ogenblikken in de kamer van Clarenbough. Daar zag ze een onbeschrijflijke rommel. De bezoeker was blijkbaar bezig met pakken, maar te beneveld van zinnen om dit regelmatig en met overleg te doen. Overal zwierven kledingstukken, toilet-artikelen, bors tels, schoenen en tijdschriften En temidden van dit ailes stond mr. Cla renbough zelf, een sliert nat haar voor het hoofd, zijn boord los en zijn dasje daaronder bengelend, met één schoen aan en de andere in de hand en keek de plotseling opgedoken verschijning verdwaasd aan. „Haha," grinnikte hij schaapach tig, „daar is de juffrouw van de En gelse les. Durft u zo wel op visite te komen, midden in de nacht op een herenkamer en nog wel in negligé?" „Herenkamer, zei u?" Corrie's stem sneed. „Zwijnenpan, als u dat woord verstaat en ik geloof dat u het Hol lands uitstekend verstaat, meneer Klarenbos of Clarenbough of hoe u heten moogt. Wat is er aan de hand, dat u midden in de nacht de benen neemt? Zijn dat Amerikaanse ma nieren? Zoudt u niet liever behoor lijk afscheid nemen. Of hebt u iets op uw geweten? Moet is het tafel zilver gaan tellen of zoiets?" „Jaja," zei Clarenbough, geïntimi deerd door Corrie's verachtelijke en dominerende houding. „U hebt praat jes genoeg. Morgen zal dat wel an ders worden, als die schattige dame en haar zoontje en die aardige me neer met het papiertje voor de dag komen, dat ik zo stom was te teke nen!" „Wilt u alstublieft een beetje dui delijker zijn?" vroeg Corrie en deed haar best haar stem vast en rustig te doen klinken, hoewel haar hart, na de dreigende woorden van Claren bough, hevig was beginnen te klop pen. „Wat zijn dat voor praatjes, die u uitslaat? En nogmaals, wat is er aan de hand, dat u zo overhaast ver trekt?" Clarenbough ging moeizaam op het bed zitten en steunde het hoofd in beide handen. ,,'t Is of mijn hoofd barsten zaL," kreunde hij, „Ik kan er geen kop of staart meer aan vast knopen.. Corrie nam hem van hoofd tot voe ten op. Zoals hij daar zat was hij werkelijk beklagenswaardig. Kenne lijk had hij teveel gedronken, maar het meisje bemerkte wel, dat er nog iets anders was, dat hem zo onrustig maakte. Ze nam vlug een besluit. „Meneer Clarenbough," zei ze. „komt u beneden in de salon. Ik zal een kop sterke koffie voor u maken, daar knapt u van op. En vertel me dan haarfijn, wat er aan de hand is.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5