Bestuur Polder Nieuwkoop hield druk bezochte receptie AARDBEIEN GINGEN DE RIJN IN Tentoonstelling „Landbouw in Randstad" op internationaal niveau? Attracties op vlonder in Zoeterw. Singel Oegstgeest bereid 'n gedeelte polder aan Leiden af te staan Ook Rijnsburg kan zich uitbreiden ZATERDAG 1 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 WASSENAAR PASTOOR ROUW GEÏNSTALLEERD IN DE ST. WILLIBROBDUSPAROCHIE De St. Willibrordusparoehie heeft gisteravond haar nieuwe pastoor, de zeereerwaarde heer H. A. A. Rouw, plechtig ingehaald. Terwijl de klok ken van de kerk feestelijk luidden, stelde zich op het Burchtplein een stoet op van kabouters en gidsen en leden van sportverenigingen in uni form, om de pastoor, die vergezeld werd door kapelaan G. H. Lager- berg, naar de ingang van de kerk te begeleiden. Daar wachtte hem een erehaag van tientallen bruidjes. Bij de ingang van de kerk sprak kape laan Lagerberg een kort welkomst woord en overhandigde hij pastoor Rouw de huissleutel van de pastorie. Daarna werd de pastoor door deken W. Haring van Leiden naar het al taar geleid. Na enige inleidende gebeden en gezangen hield de deken een toe spraak, waarin hij de overleden voorganger van pastoor Rouw, pas toor J. P. Buys, herdacht. De deken las een gedeelte uit het afscheids woord van pastoor Buys, dat op het bidprentje is afgedrukt. Uit deze woorden bleek duidelijk, dat het diepste verlangen van de overledene was: pastoor, herder te zijn. Naar aanleiding van dit afscheidswoord sprak deken Haring over het ambt van de pastoor en de verhouding, die er bestaat tussen priesters en gelovigen. Vervolgens las de deken de be noemingsbrief en legde pastoor Rouw de ambtseed af. Daarna had de in stallatie plaats. Manfred Brock, een kweker uit Koblenz, heeft geprotesteerd tegen de lage prijzen, die hij voor zijn aard beien ontvangt. Broek krijgt voor zijn aardbeien slechts 19 pfennig per pond, terwijl zij een uur later in de winkel voor een mark verkocht worden. Foto links: Het St. Barbara-weeshuis in Koblenz eet voorlopig aard beien, want Broek kwam 100 sloffen brengen. Foto rechts: wat er van over bleef werd in de Rijn gegooid. Burgemeester Van der Weijden feliciteert namens het gemeentebestuur de heer B. J. Straathof bij diens 40-jarig ambtsjubileum als heemraad van de polder, nadat hij reeds de scheidende dijkgraaf de heer Van Dam (midden) dank had gebracht voor diens vele werk in 't belang van de polder verricht. In de grote zaal van het Sport hotel de Koker hield het bestuur van de polder Nieuwkoop gister avond een druk bezochte receptie. Dijkgraaf A. van Dam nam afscheid als zodanig en het bestuurslid B. Straathof vierde zijn 40-jarig jubi leum. De heer A. van Dam is gedurende 30 jaar dijkgraaf van de polder ge weest. De zittingsperiode als dijk graaf is 6 jaar. Juist voor het berei ken van zijn 70ste verjaardag, de leeftijd van aftreden, hebben de in gelanden de heer Van Dam herko zen als dijkgraaf, maar nu op 76- jarige leeftijd, moest hij toch aftre den. Wel een bewijs van groot ver trouwen, dat de ingelanden in zjjn leiding gehad hebben. De heer B. Straathof uit Aarlajj- derveen geniet al gedurende 40 jaren het vertrouwen van de ingelanden. Hij is 68 jaar en heeft nog 2 jaren zijn bestuursfunktie te goed. De heer B. Plomp, de nieuwe dijkgraaf, bood aan beiden namens het bestuur een kornamandel siga renkist aan met zilveren deksel en inscriptie. Ook werd beiden een prachtige fruitmand aangeboden. De sekretaris van de polder, W. Bour- guignon, bood een fijne kist sigaren aan. Op het podium stonden tal van bloemstukken. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de Hoogheem raad van Rijnland, de heer Van Wijk en de sekretaris de heer Van der Linden. Ook burgemeester M. P. van der Weijden met de beide wet houders, E. H. van Dam en A. Bloos en de sekretaris P. Oskam toonden hun belangstelling. De burgemeester feliciteerde de heer Straathof met zijn 40-jarig ju bileum en hoopte, dat hij in goede gezondheid de resterende jaren van zijn ambtsperiode mag uitmaken. Wat de heer Van Dam betre'ft, herinnerde de burgemeester eraan, dat de heer Van Dam behalve dijk graaf van de polder ook raadslid is. Het gemeentebestuur heeft door zijn uitbreidingsplannen, speciaal ook wat betreft de waterverontreiniging daardoor, heel veel met het polder bestuur te maken. Volgens de bur- OPLOSSING: DE HOUTHAKKER Het onderste boompje wordt om gehakt. Men vindt de weg door een maal in de wegrichting naar rechts en eenmaal naar links af te buigen. gemeester is de heei Van Dam, die hij een prettig en rechtschapen mens noemde, er steeds in geslaagd beide funkties goed van elkaar gescheiden te houden. Namens de gemeente overhandigde hij de scheidende dijk graaf een kist sigaren. De heer Van Dam en de heer Straathof bedankten de burgemees ter voor zijn welgemeende woorden. Hierna bleven de aanwezigen nog enige tijd gezellig bijeen. ALPHEN AAN DEN RIJN AFSCHEID J. DE RAAT, TECHNISCH AMBTENAAR A In de vergadering van burgemees ter en wethouders van 29 juni heeft het college afscheid genomen van de heer J. de Raat, technisch ambte naar A bij de dienst der gemeente werken, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de gemeentedienst met ingang van 1 juli 1961 verlaat. Bij monde van de burgemeester is de scheidende functionaris dank ge bracht voor zijn toewijding, ijver en plichtsbetrachting. Het woord „toe wijding" is daarbij niet enkel ge bruikt omdat dit bij de gelegenheid behoort, maar het gemeentebestuur heeft de overtuiging, dat dit woord ten volle toepasselijk is geweest op de wijze, waarop de heer De Raat zijn werk heeft gedaan. Burgemees ter en wethouders hebben dan ook aanleiding gevonden de heer De Raat de Ere-penning der gemeente in brons toe te kennen, waarvan de uitreiking gelijkertijd plaats vond. Het is n.l. op uitdrukkelijk verzoek van de heer De Raat, dat geen offi ciële afscheidsbijeenkomst met het gemeentelijk personeel is georgani seerd, zoals anders pleegt te geschie den. Mevrouw De Raat, die bij het af scheid in het college mede aanwezig was, werd een doos bonbons aange boden en in de waardering voor haar man betrokken. Opgemerkt kan nog worden, dat de band tussen de heer De Raat en de gemeente nog nie: geheel verbro ken wordt, omdat hij voorlopig nog de functie van ondercommandant van de brandweer zal blijven waarne men. n /\m ttt JAPANSE ANNE FRANK BEZOCHT AMSTERDAM „GEEN ZORGEN VOOR HET PLANTSOEN KATWIJK AAN ZEE 1 „Laat men zich geen zorgen maken," zei gisteren de voorzitter van de Geslaagd Aan de Technische VEBO, ir. P. Buck, toen hij sprak over de tentoonstelling „Landbouw in Hogeschool te Delft slaagde voor het de Randstad", die van 22 t. e. m. 26 augustus aanstaande in het Plantsoen propaedeutisch examen voor natuur- te Leiden wordt gehouden. Er zijn omwonenden, die denken dat er een kundig ingenieur de heer J. Hup. soort veetentoonstelling wordt gehouden en die bang zijn, dat zij door het geloei van de runderen de slaap niet zullen kunnen vatten. it ATW/ITK" A ATV *7171? jubileum-expositie van de VEBO echter zal een minder lawaaierig IYi\ 1 W IJ IV /ViAlN ZjEjEj karakter krijgen ook al tracht men dank zij vele attracties het publiek van heinde en ver aan te trekken. Bouw openluchtschool gegund Er is muziek, maar deze zal in overeenstemming zijn met de rust en de Architect A. Stork te Weesperkars- schoonheid van het agrarisch landschap, pel, heeft namens het bestuur der Openluchtschool, het bouwen van 'n £je televisie zal aan de tentoon- aangewezen om mee te dingen in een school met twee klassen aan de Duin- Celling een uitzending wijden en internationale prijskamp van rekla- oordstraat opgedragen aim de firma voorts rekent men op internationale me-ontwerpen. H. N. van Leeuwen te Katwyk aan belangstelling, omdat deze expositie, voor J 87.559. die deeIs wordt voorbereid door de Bijgaande tekening laat zien hoe publiciteitsafdeling van het ministe- de tentoonstelling in het plantsoen ZOETERMEER rie van Landbouw Visserij en Voed- gesitueerd zal worden. Men zal op- selvoorzienmg, welke onder meer merken> dat een belangrijk deel van een prachtige folder in drie talen het park> nl van Van Disselbrug tot Geslaagd Aan de Technische heeft ontworpen, op internationaal aan Korevaarstraat buiten de expo- Hogeschool te Delft slaagde voor het niveau staat. sitie blijft. Ook het vogelparkje kundig ingenieur de heer J. G. Ro- myn. De Japanse actrice Mina Mitsui, die in haar land de hoofdrol van Anne Frank heeft vervuld in meer dan duizend toneelvoorstellingen van „Het dagboek van Anne Frank", heeft gisterochtend een bezoek gebracht aan het Anne Frankhuis in Amsterdam. De foto toont haar met de vader van Anne Frank, de heer Otto Frank, die haar rondleidde, bij de deur, welke naar het achterhuis leidde, net DeKenae aincne met nei vl u BO-koetje, is door het departement drag is uitgetrokken voor herstel van de eventuele schade aan grasmat en beplanting. Deskundigen hebben verklaard, dat het plantsoen enige maanden na de tentoonstelling er waarschijnlijk beter zal uitzien dan ervóór. Aan alle deelnemers is op het hart gebonden, dat zij om de gras mat te sparen van houten planken gebruik moeten maken. Op bijgaan de tekening ziet men hoe de ver schillende tenten over het terrein verdeeld staan. Men treft daarbij ook in de Zoeterwoudse Singel een vier kant aan, dat de vlonder verbeeldt, waarop verschillende attracties tot leven zullen worden gebracht. De 80 ha, met 540 inwoners, in totaal vlonder wordt aangelegd met mede- derhalve 308 ha, met 556 inwoners, werking van het ministerie van De fensie, door genietroepen. Men heeft In een uitvoerig schrijven aan de In het gedeelte van de polder, dat al een afspraak gemaakt met Sempre Raad van het annexatie-ontwerp, aan Leiden zou worden afgestaan, be- Avanti's Jong en Jolig, dat met ze- waarin B. en W. zichopnieuw met rekenen B. en W., dat 9000 woningen ventig medewerkenden op vier avon- kracht verzetten tegen de omvang kunnen worden gebouwd. den: n k dinsdag, donderdag, vrijdag van deze annexatie, stellen zij de Tot inter-gemeenschappelijke sa- en zaterdag Wee'nse, Tiroolsê Friese raad voor zich ermee te verenigen menwerking met Leiden, in het bij- en an(jere muziek 'zal brengen De dat bü Leiden wordt gevoegd de zonder wat betreft de uitbreiding der vlonder is ook 's middags bezet,' on- Broefc en S.montjespolder voorzover universiteit is de gemeente Oegst- der meer voor demonstraties van de zich bevmdende ten oosten ven de geest volledig bereid. agrarische jeugd. Een uitgestrekt spoorbaan, ter flroottte van 228 ha, nlrkeerterrein heeft men Bevonden met 16 inwoners, en bij Rijnsburg 'n Tegen alle andere gebieds-vermin- P^rkMnerrein he t men ge gedeelte van de gemeente nabij de kingen dan de twee bovengenoemde, op vestg ac grens met Rijnsburgter grootte van zijn b. en w. heftig gekant. t""* 'e goss/i* Maar geen stap verder De tuin wordt 's avonds verlicht.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9