Voortreffelijk debuut van Jeugdkamerorkest Leiden Ton beschikbaar gesteld voor verbetering van riekende en hobbelige Ruysdaelstraat muzikaliteit ten top Negentig geslaagden van de R.K. Handelsavondschool St. Pieter Braderie op in Zuid-West pleinen DE LEIDSE BIOSCOPEN ZATERDAG 1 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Sportstichting Leiden vierde feest jarige geschiedenis van de feestelin- ge de „revue passeren". Destijds be heerde dit sportorgaan 5 ha aan sportterreinen, thans is dit uitge groeid tot 47 ha, waarover 18 man de zorg dragen. „Helaas moeten wij constateren, dat het Leids gemeen tebestuur voor wat grote plannen betreft aan banden is gelegd. Dit blijkt temeer bij de vurige wensen, die wij koesteren: een zwembad en een sporthal. Spr. brak voorts een lans voor het instellen van jeugd- leiderscursussen en stelde verdere Met een programma van uitstekend gehalte heeft de Sportstichting uitbreiding van de sportaccommoda- Leiden de viering van haar 25-jarig bestaan afgerond. De Sportstichting tie in Leiden in het vooruitzicht, zette haar uitgebreide „cliëntele" - afgevaardigden van de Leidse sport- Dank bracht hij tenslotte aan ver- verenigingen en vele genodigden gisteravond in de Stadsgehoorzaal een scheidene personen, o.a. wethouder ontspanningsmenu voor waaraan zelfs verwende fijnproevers een zeer J. C. van Schaik, bij wie men nooit aangename herinnering zullen behouden. Deze herdenkingsavond liep op tevergeefs heeft aangeklopt en die twee benen: een „cultureel" been, waar muziek in zat, en een gewijd aan een grote steun is voor de lichame- de klein-kunst. Beide onderdelen hebben groot succes gehad, zij het, dat lijke opvoeding in de stad. de pauze de noodzakelijke tijd gaf voor het laten bezinken van de cultuur en het overstappen naar een ander niveau. In het kader van dit jubileum heeft het Jeugdkamerorkest Leiden, onder leiding van een vitale Henk Briër, zijn openbaar debuut gemaakt en het heeft meteen de indruk ge- GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN Een vluggertje. Tenslotte heeft men zich kunnen TMUgd, dat Leidtn met dit enMmble van jeugdige musici ten zeerste ver- vermaken bij het revUe-cabaret rillrt 1^ nn P«n tprrpm trairnn in Ho nntr xrool trrnriH hrtjQlr li<rf rijkt is op een terrein, waarop in de Sleutelstad nog veel grond braak ligt. Dit alleszins jonge kamerorkest heeft zich overtuigend gepresenteerd en dit is niet in de laatste plaats te danken aan het vuur, dat Henk Briër erin heeft kunnen leggen! kest uitgevoerde presto uit het pia noconcert in g-klein van Mendels- Joop Stokkermans: .Eurovisite", dat in sneltreinvaart door Jan Blaaser c.s. in-tijdnood herdenken kun je nu een keer niet in vijf minuten over het voetlicht werd geslingerd. Joop Do- derer riep talrijke associaties op aan zijn Koek en Ei en zijn figuren lok- sohn, poyeuze en feestelijke mu- ten veel hilariteit uit. Jan Blaaser ziek, bijkans feilloos uitgevoerd in zorgde voor een overstelpende voortreffelijk samengaan tussen so- str0om leut, maar vooral veel be- list en orkest. Alles bijeen voorwaar wondering dwong Sascha Denisent Na het „Wilhelmus" werd het een bijzonder en gedenkwaardig on- af met haar chansons: een ras-ar- grogramma geopend met Handels derdeel van deze herdenkingsavond, tiste. Om twaalf uur werden de uite uit de „Fireworkmusic" een jje ^eer J. C. F. Coers, voorzitter waaiers en koelte brengende pro- vaak monumentale compositie. Er van Sportstichting Leiden, liet in grammablaadjes opgeborgen; het werd met veel overgave gemusi- een korte herdenkingsrede de 25- feest zat er weer op. ceerd. Uiteraard zal m dit ensemble nog veel moeten rijpen, de celli do mineerden nu en dan even teveel, maar menigmaal ook was de klank kleur verrassend fraai in een hecht samengaan der verschillende groe pen. Boeiender nog werden de an dante en het menuet uit de symfo nie in D op. 104 van Jos Hay dn ver tolkt. Vooral in de tutti imponeerde het orkest door een gave volheid. En wat te zeggen van het spel van Joop Stokkermans? Deze uitnemen de jonge Leidse pianist heeft geen introductie meer nodig. Bij zijn ver- In de gebruikelijke sfeer van ont- Voorschoten: Truus ter Haar, Els schijnen op het podium gaat ieder- spanning na vele weken spanning de Jong, Jan Rocssen. een al recht zitten en het geringste vond gisteravond in het St. Antonius Hazerswoude: Trud r de Boer, Ank kraken van een stoel verwekt vele Clubhuis de uitreiking der diploma's Vertegaal, Dick Verkley. Woubrugge: Ben van Vliet. Voorhout: Harry Heerings. Oude Wetering: Piet van Diemen. Zoeterwoude: Theo van Leeuwen. verstoorde gezichten. We hebben plaats van de R.K. Middelbare Han- weer volop genoten van de muzika- delsavondschool „St. Pieter" te Lei- ljteit en ook het technisch raffine- den. Het feit,, dat de temperatuur in ment van deze begaafde kunstenaar, de zaal, ook deels dank zij het be- Jöop Stokkermans kan een piano la- stendige weer, aanzienlijk was ge- ten zingen en dat hoorden we direct stegen, deed weinig aan de feest- MISSIEKRUIS IN HERENSINGEL- in de^ Sicilienne van Bach en de so- vreugde af, zelfs niet tijdens het di- KERK. nate in C van D. Scarlatti, twee ju- plomabal, dat tot middernacht duur- Zondagavond 2 juli a.s. zal in de weeltjes, waarmee Stokkermans de en onder leiding stond van de «arnrhiekerk van Of, Vrouw en St twee maanden geleden op het feest heer Cees Mentink die er na het S aan de Herensingel onder de van de St. Petrusparochie ook zijn zingen van het schoollied op een is half h toehoorders verrukte. Dit gold toen tekst van pater P. Gilden O.S.C aTOnamls van na" zeven net 'mssie en ook gisteravond voor de rapso- met polenaise etc. al spoedig di die op. 119 van Brahms en de con- stemming in had. cert-etude op. 13 van Gabr. Pierné. Pater Gilden directeur school, moest in zijn openingswoord kruis worden uitgereikt aan pater Theophorus de Jeu O.F.M. Cap., die binnenkort naar de missie in Chili van de vertrekt. Natuurlijk ontbrak Chopin niet op dit voor een ieder bevattelijk reci- <ot sP{'l™e.l*n' dat ül.. Stokkermans speelde zijn noc- door ambtsbezigheden verhinderd turne on 27 no 2 on briljante wiire was- HlJ verwelkomde vele genodig- fhSr noe overromMlendl? wm dé den' onder leden van het ka,h0' W mtgaansdagjes is vertolkina van ^ballade 23 lieke schoolbestuur en sprak een weer aangebroken, zo ook voor de waarin Stokkermans China's M»m- woord van dank tot het schoolbe- jongens van het St. Petrus Sleutel- ningen liet ontladen zo mooi en mee- stuur' Ieraren en een opwekking tot koor. A.s. zondag mogen zij buiten slèifend als we het maar kunnen de leerlingen, die nu voor het diplo- een collecte houden na de H. Missen, wensen. De dankbare toehoorders d-_niet als een Trouw hebben de jongens het hele Heten zich tegen de gewoonte in tussen de onderdelen maar al te graag verleiden tot een bewonde rend en enthousiast applaus. Solist en orkest. eindpunt te beschouwen. UITGAANSDAG SLEUTELKOOR jaar gezongen ter opluistering van de Uit handen van de voorzitter van eredienst. Dat is een woorxi en een het departement Leiden van de daad van dank waard Ze gaan weer Maatschappij van Nijverheid en een dagje maakt u dat mede m0_ Handel ontving de heer P. M. van gejyk door uw bijdragen. Ze zullen u Fulpen de medaille van verdienste er dankbaar voor zijn met oorkonde en getuigschrift als Joop Stokkermans was ook de so- belon!nS v00r \e.' doorzettingvermo. list in het door het Jeugdkameror- ^molïïy^ef Burgerlijke Stand Mej. Toos Obert en de heren Jan Geboren: Wilma Neeltje, d.v. W. Bisjot en Gerard Frankhuizen dank- Hogewoning en N. v. d. Plas; Petrus ten directeur en leraren namens de Paulus Aloysius, z.v. A. J Berk en geslaagden en overhandigden dezen - -- - geschenken. Geslaagden 5-jarige cursus: J. M. Ammerlaan; Johnny, z.v. J. Schreuder en J. Guldemond; Hen- drina, d.v. A. B. Dorsman en J. C. Grandia; Alfred Emiel, z.v. C. Robijn Leiden: Gerard Frankhuizen, met d® Graaf» Lia Alida Cornelia, Nu de winkelgalerijen 5 Meiplein iof. gep Grimbcr en, met lof; Ben d-v- w- Turk en J. Petit; Sonja, d.v. en Bevrijdingsplein voor 100 pro- de 'Haas, Hans Niesing, Tiny Röiing, J- L- M. v. Vliet en C. v. d. Lee; Ca- cent bezet zijn, heeft de winkeliers- Ceciel van der Tuin, Ben Cozijn. vereniging in overleg met speltuin- Aiphen a. d. Eijn: Adri van Djjk, verenigingen in Zuid-west besloten Qerard Klarenbeek. begin september een openingsplech- Waddinxveen: Ko van Fulpen, tigheid te organiseren. Ter gelegen- Zoeterwoude: Wim van der Hulst, De Alphense gemeenteraad met uitzondering van de heer Brokaar, die afwezig was om gezondheidsre denen heeft zich vrijdagavond in zomerse stemming gewijd aan de maandelijkse bijeenkomst, waarin de meeste aandacht werd besteed aan het voorstel van burgemeester en wethouders, strekkende tot ver betering van de riolering in de Ruys daelstraat. Hiermede zou een bedrag van 92.700 gemoeid zijn volgens becijfering van de directeur van ge meentewerken. Hierin zijn begrepen de kosten van herbestrating, met ge bruikmaking van de éénmaal ge bruikte straatstenen. Tegelijk hier mee zon men de leidingen van gas, water en elektriciteit verleggen van het middelpunt van de straat naar de zijkanten. De burgemeester licht te in de vergadering nader toe. dat hiermede, voor wat de gasleiding betreft, een uitgave van 11.400 ge moeid zal zijn volgens opgave van de directeur der bedrijven en voor wat de waterleiding betreft 11.840. Voor de elektriciteitsvoorziening in die straat is geen kostenopgave ver strekt, omdat, naar tijdens de be spreking kwam vast te staan, een groot deel van die leiding al op de goede plaats is geborgen en men voorts wil afzien in hoeverre veran dering gewenst zal zijn. Waarom nu pas? De heer Geerlof herinnerde er aan, dat al vijf jaar geleden een krediet beschikbaar was gesteld voor de desbetreffende voorzieningen om dat de aangelegenheid toen al als zeer urgent was gekwalificeerd. Het werd evenwel van jaar tot jaar uit gesteld en het krediet bleef onge bruikt. Naar sprekers mening is de Ruijsdaelstraat een belangrijke ver keersweg, welke een dergelijke lan ge uitstel van verbetering z.i. niet gedoogt. Hij vraagt zich af, of het uitstel wel verantwoord is geweest. Wordt nu de gehele riolering in die straat ter hand genomen, wilde spr. weten. Hy ziet in het weder gebrui ken van gebruikt materiaal een noodmaatregel, zoals er vele van dit soort later tot teleurstelling leiden. Rioollucht. De heer Ruyssenaars drong er op aan, de belangen van de elektrici- teisvoorziening gelijk te behartigen. Als er later een kink in de kabel komt, moet de straat opnieuw wor den opgebroken. Spr. vroeg voorts aandacht van het college voor de geconstateerde onwelriekende geur tje die in die straat verspreid wor den en wilde weten of door herstel van de riolering hieraan een einde zal komen. De heer Duin ging in gedachten terug naar het verleden en noemde de aanleg van riolering en straat en de bouw van een deel der aan die straat staande huizen allerbedenke- lykst (een deel staat namelijk lager dan de straat zelf). Nu blijken bo vendien de leidingen ook niet des kundig te zijn aangelegd. Spr. meen de, dat dit tien jaar geleden is ge beurd. De heer Gesman dacht nog enkele jaren eerder, maar wethouder Dee- renberg wist het zeker, dat de lei dingen al voor de tweede wereld oorlog daar in de grond lagen. Wethouder Rogaar sloot zich hier bij aan en verklaarde, dat twintig a vijfentwintig jaar geleden het de gewoonte was, de leidingen midden in de straat te leggen. Nu doen wij het anders, namelijk aan de zijkan ten. „En wij hopen, dat het zo beter zal zijn", vulde de voorzitter het aan. Hy gaf voorts" toe, dat deze kwestie vyf jaar geleden al de aan dacht van raad en college had. Daarna zijn moeilijke tijden geko men. Er dienden zich urgenter wer ken aan en de aangelegenheid van de Ruijsda'elstraat werd allengs on dergeschikte^ tot wij nu wat ruimer in de middelen zijn gekomen en thans hieraan voorrang kunnen ge ven. Spr. adviseerde de raad, nu tot uitvoering te besluiten. De moge lijkheid bestaat dan, dat het werk vroeg in het najaar tot uitvoering kan komen. Wat de onwelriekende reukver spreiding betreft waaróver de heer Ruyssenaars sprak, kon wethouder Deerenberg moeilijk een einde voor spellen, als gevolg van de verbete ring van de riolering in de straat. Men zal eerst moeten weten, wat de eigenlijke oorzaak hiervan is. Het is wel zo, aldus gaf spr., de heer Ruijs- senaars toe, dat als de straatriole ring op vele plaatsen stuk is, be paalde gassen aan alle kanten vrije lijk kunnen ontsnappen, maar dit onbelemmerd ontsnappen van riool- gas kan ook een andere oorzaak hebben. De heer v. d. Meent was het in dit opzicht met de wethouder eens. Spr. is ér zelfs van overtuigd, dat dit inderdaad niet gezocht moet woren in een mankement aan de straatriolering. Volgens hem moet de oorzaak gezocht worden in de aansluitingen vanaf de woningen op de riolering. Spr. vraagt het college hiernaar een ernstig onderzoek in te stellen. De voorzitter antwoordde: „Dat kan nu dan tegelijkertijd gebeuren". Hierna z.h.st. aangenomen. (Wordt vervolgd) NOORDWIJK Enstig verkeersongeval Op de Koningin Wilhelmina Boulevard kwam een 24-jarige postbode in bot sing met een Duitse personenauto. Bij zijn val kwam hij zo ongelukkig terecht, dat hij een sleutelbeen brak. Nadat een der plaatselijke doktoren eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Promotiewedstrijden SJC - Morgen zal op 't sportpark aan de Lageweg de beslissing kunnen vallen of SJC I al of niet promoveert naar de 3e klasse. De kans is nog steeds zeer gunstig, want als zij nog één punt veroveren is het pleit beslecht. Pe..qpsjejli&| is als volgt: A. de Lange, X. Turk, G. Brekelmans, M. de Ridder,-Fr. Boks, Jacq. Roeleveld, Q. Caspers, G. Wijnands, J. Riet- meijer, P. Groenewoud, Jacq. Hiep. RIJP WETERING Sportdag LTJ en LTM De af deling Rijpwetering-Oud Ade van de LTJ en LTM organiseert in samen werking met de plaatselijke hand balverenigingen NIO en Jong-Ade, a.s. zondag 2 juli weer de jaarlijkse grote sportdag, welke gehouden wordt op het terrein van de v.v. Rijpwetring aan de Oud-Adeselaan. Gezien het uitgebreide programma, belooft het weer een interessante en prachtige dag te worden. Handbal NIO Zondag 2 juli worden er twee handbalwedstrijdda- gen georganiseerd. De opstelling voor de thuiswedstrijd tegen Jong- Ade is: Doel: Ria v. d. Poel; achter: Lina Straathof, Ank Schoo; midden: heid hiervan zullen op de pleinen een met lof; Herman Starrenburg, Ton 61 j., man. rel, z.v. C. v. Berge Henegouwen en L. de Wolf. Overleden: J. A. Stip, 29 j., e.v. M. J. Engelvaart, A. W. M. Vermee, 44 j., e.v. A. J. J. v. Helvert; H. Nauta, kermis een een braderie gehouden van Santen, Gerard van Klink, worden, waarvan de organisatie in Langeraar: Ben Koeleman. handen is van de speeltuinverenigin- Hazerswoude: Leny de Groot, gen Westerkwartier, Zuid-west en de Oegstgeest: Leny van Noort. Vyf Hoven. In een donderdagavond Oud-Ade: Piet Obdam. gehouden vergadering van winke- Noord wijk: Piet v. d. Voort, Gar- liers en speeltuinverenigingsbesturen ry van Ryzen. heeft men de plannen nader uitge- Roelof arendsveen: Sjaan deJTong. werkt. De winkeliers zullen open uitstallingen vóór hun winkels ma ken, de kermis en 's midaggs Voorschoten: Adri van der Burg c j c M Terhal; N. B. v. d. Bo- Het diploma typen werd behaald gaerd en A A M 'Rysdam. E. j de savonds eeonend De data 7iïn nop Leiden: Rosalie Philips, Eveline Wilde en P. Plu; C. Verkerk en J. oierDreeies vastaesSld Herst, Ria Jongmans, Thea Kessels, Hoogstraten; H Overvliet en J P. Miriam van der Meijden, Marian Swanenburg, H.^P. M. Ober en^C.^M. Rooijakkers, Johnnie Steenbergen, Ondertrouwd: M. G. Heruer en C. v. d. Burg; G. A. Stouten en A. M. v. Leeuwen; H. J. Mulder en I. J. F. Ramp; A. J. Melchert en A. N. de Vos; J. H. v. Ernst en C. M. Regeer; J. H. v. Egmond en A. J. Fasseur; A. Zwagerman en C. Stouten; C. Vyl- brief en J. Bij; J. G. H. Wessels en niet precies vastgesteld. rj j* I 9 KooyaKKers, jonnnie öteenoergen, v- Riet; N. J. v. Royen en M. W. Ver- iZwemdiploma S Ans van Wetten, Wil van der Tuin, hoeven; M. A. Voorn en C. J. C. de Ton non T.ooiinran RaK vdn Wiimmol RniÜn* A Cv. V. JilfpiikPTl Pfl P. H. In de Overdekte te Leiden zijn ge slaagd voor diploma A: Elly Kuyt, Maryke de Mooy, Annie "°eioiarenasveen. xua naaic, rniy Leeuwenburg. Leon van Tol. Rien Klein Leome van der Meer, Anneke van der Zwet, Aniae Hoogenboom, Joop van Klink. Jan van Leeuwen, Rob van Hummel, Bruijn; A. G. v. /ijfeijken en P. H. Rob Kortekaas, Hans Kuyper, Nico M. Zijerveld. van der Meel, Theo Jaspers. Roelofarendsveen: Ria Haak, Elly Leeuwenburg, Leon van Tol, Rien H. M. de Jonge, Jeroen Hellenberg, Jack Verhoog, Dick Zaadnoordijk, Arie Hou waart, Anneke de Mooy, Zoeterwoude: Theo Onderwater, Diny Schuur, Greet Versteegen, Trianon heeft de thriller „Rilling" geprolongeerd. Toegang 18 jaar. Luxor De filmmakers raken over de schone Cleopatra niet uit gepraat. Ook nu weer hebben zij in „De Legioenen van de NyT" 'n mooie Hollywood-glamourgirl geantida teerd en een verleidelijke soepjurk aangetrokken en als technicolor- figuur geplaatst temidden van mooie jongens op paarden en met Romein se of Egyptische speelpakjes aan. Het resultaat verrast niet. Dezelfde paarden en dezelfde jongens en meisjes rennen in een volgende rol prent weer over de prairie mét of zonder Indianen. Cleopatra is in de ze film een ondeugende vrouw, die er 's nachts op uit trekt en als dan seres in 'n bordeel de aandacht trekt van een Romeins soldaat met een avontuurlijke opdracht, die niet he lemaal uit de verf is gekomen. Kei zer Augustus en Marcus Antonius spelen ook mee. De KFC keurde de film goed voor 14 jaar en ouder. Lido „Eddie is vuur en vlam" brengt ons Eddie Constantine en Barbara La age in vele verwikkelin gen. Zij raken ditmaal te Lissabon in allerlei valstrikken, maar men kan er verzekerd van zijn, dat Ed die zich ook daar uit de moeilijk heden weet te redden. En wel op de van hem bekende wijze, nl. met een serie hartige knokpartijtjes. Het ver haal is ook nu weer ingewikkeld, maar komt hierop neer, dat Eddie opdracht krygt Mare Lemoine op te sporen, die gevaar loopt vermoord te worden. Wie Mare Lemoine is wie hem willen vermoorden en waarom, wordt aan het eind min of meer dui delijk. Maar het verhaal doet er voor de liefhebbers weinig toe, het, is Eddie en zijn knuisten, die de aan dacht vragen. Toegang boven 14 jaar Casino en Rex. Behalve een op de tails afwijkend verhaaltje en de ver schillende ouderdom van de twee Öuwerkerk, Willem Glasbergen, Bob Noordwijk: Nel Siemerink, Tilly waarom de militairen met'n sterker films, is hetgeen deze week in,het - - - - Casinomeatèf- draait onder de naam van „Het teken aan de wand" en het Gerda Verhoog, Marianne van Dijk, r Johanne Vermeer Joke Wollrabe^ ^dertorp: Petra van Leeuwen, SS Annie van der Berg. Verbeek, Pieter Pronk, Joost Wach ters, Freek Smidt; Johannes Haasteren, Erik van der Vijver, Jo- lanthe Visser, Jacobus van Weerlee, Eduard Haazebroek, Arnoldus Jans sen, Gerben Visser, Gerard van Am- stel, Nico van Duyn, Nicolaas van Weizen, Margaret Hoogtijeling, Eli sabeth van der Drift, Genoveva Wit- teman, Marli Turion, Freddy Mulder, Wim Borreman, Abraham Franken, sus: Noordwijk: Piet Vink, Jos Pe- vT®n schier. Rijpwetering: Ria Daleman, Thea Daleman, Ton Daleman. Oud-Ade: Carla van der Geest. Hazerswoude: Bep de Keijzer, Kees de Boer. Stompwijk: Ank Overdevest. Voorschoten: Truus van der Bijl. Geslaagden van de driejarige cur- Leidse Agenda ZONDAG 2 JULI H. Mis Neomist pater J. Schagen, Salesiaan, in HerenBingelkerk. 9.45 uur v.m., MAANDAG 3 JULI Saarlands Kamerorkest. Pieters kerk, 8.1"' uur n.m. DINSDAG 4 JULI St. Eloy, Adviesavond 7.30-8 uur n.m. gebouw Chrl Sociale Belangen, Oude Singel 236. HAZERSWOUDE „St. Bernardus" Degenen die de oude glorie van „St. Bernardus" en .Koudekerk" in actie willen zien, Josina Glasbergen, Jacobus van Vel- Leiden: Toos Ober, Pauline Ahs- wordt daartoe vanavond om 7 urn- zen, Gerrit Keuning, Ineke Noordzij, mannt Lies Bakker, Jan Biesjot, °P het veId aan de Rijndijk de gele- Bertram Corts, Karin Hellendoorn, Gemma Buis, Piet van Fulpen, Sam genheid geboden. Gezien de tempe- Ferry Griffioen, Hendrika Noort, Hartwijk met lof, Aad van Keste- ratuur zullen de veteranen het meer Netty Brederode, Thea van Schaik, reni jan Rosdorff, Theo Schmidt, Dorothea Rovers. Dick Wesselman. Voor diploma B: Ciska Zaadnoor- Leiderdorp: Nelly van Leeuwen, dijk, Douglas Grobbe, Wibo van Gen- Marga Scholten. nip, Greet Souverein, Magdalena Ho- Roelofarendsveen: Trudy geveen, Margareta Ellenbroek, Coen- Loek Koek. dert Pet, Jacub Heemskerk, Aafke v. Oud-Ade: Lina v. d. Geest, Koos te Alphen a. d. Rijn. De eerste wed- zoeken in technische staaltjes dan in snelheid! Revanchewedstrijd Het eerste elftal van de Rijndijkers speelt dins- Koek, dagavond om 7 uur ten tweede male tegen een elftal van het Geniedepot d. Ven, Frank Knaap, Madeleine Pennings. Bosch, Christina Harteveld, Rucli Stompwijk: A_nnie_ v. Haastert. van Zijl, Maria Sypesteyn, Cool, Annet Lampe. Dorien Salman, Truus de Ridder. Noordwjjkerhout: Nel Geerlings. strijd resulteerde in een 4-3 over winning voor de thuisclub, reden team zullen trachten revanche te ne men. vertoonde van Rex: „The Mark of Zorro" vrijwel hetzelfde. Diego de la Vega ontdekt in beide gevallen na zijn terugkeer uit Spanje naar Californië, dat er iets niet pluis is. Er heeft zich een wreedaard in het zadel genesteld, die er door de avonturen van Diego op zijn zwarte hengst in de loop van het verhaaltje uitgewipt wordt. Het gaat er natuur lijk temperamentvol aan toe, maar toch niet zo impulsief, dat de avontu ren niet te doorgronden zijn. Een en ander ligt er tot hilariteit van de toeschouwers te dik boven op. Dus niet zoveel spanning als men wel zou vermoeden. Beide films zijn toe laatbaar voor personen boven de 14 jaar. Studio Of Frangois Reichenbach met zijn film-documentaire „Ame rika zonder masker" de Verenigde Staten een dienst bewezen heeft, be twijfelen wij sterk. De Fransman, heeft anderhalf jaar door het grote land gezworven en op het celluloid vastgelegd wat hem van het Ameri kaanse leven heeft getroffen. Als de buitenlander dit leven ziet, merkt hij de beste kanten ervan ge woonlijk niet op, maar wordt ge frappeerd door de min of meer on aangename uiterlijkheden. De Frans man is daar in Amerika ook niet aan ontkomen, al is hij zelfs doorgedron gen in de politieposten en de gevan genissen en heeft hij het godsdienstig exaltisme van sommige kleurlingen- secten gadegeslagen. Wat hem het meest opviel was de zucht naar re clame, de holle suggestie van wel vaart en geluk, de opgeschroefde mas sa-suggestie en het lawaai. Daar krij gen we danook rijkelyk een portie van mee. Technisch en filmisch is deze rol prent meesterlijk opgenomen, maar de suggestie aan het slot, dat we-over 20 jaar op hetzelfde cultuurniveau zullen liggen lykt ons niet aanlokke lijk. Om het realisme van verscheidene opnamen is reserve voor volwasse nen geboden. Corrie v. d. Poel, Truus Hogen boom. Annie v. d. Poel; voor: Rudi Beelen, Sjaan Jansen, Nel v. d. Poel, Annie Rotteveel, Ria Duivenvoorde. Res.: Corrie Jansen. Aanvang 3.45 uur. Het 2de elftal gaat naar Zoeter- meer, waar DSO een toernooi orga niseert. De opstelling is: Doel: Alie Juffermans; achter: Cobie Duiven voorde, Riet Schrijvers; midden: Ria Daleman, Truus Borst, Truus van Kuin; voor: Thea Daleman, Truus Weenink, Joop Weenink, Rina Jan sen, Larie Weenink. Aanvang van de wedstrijden 12.15 uur. Vertrek van het Stationsplein in Leiden met de bus van tien voor half 12, Box no. 17. NOORDWTT^E^HOÏJT JAARVERGADERING V.V.S.B. (Vervolg). Waardering. Uitdrukkelijk sprak de voorzitter zyn waardering uit voor het vele en moeilijke werk, dat de technische commissie ook in het afgelopen jaar weer heeft verricht maar een door de leden gekozen bestuur en een door de leden gekozen technische commis sie geven de vereniging een twee hoofdige leiding, welke in de prak tijk tot vele moeilijkheden aanleiding geeft, vooral als de leden hun kri tiek niet uiten te bestemder plaatse, maar alleen in de vorm van kanke ren onder elkaar, waardoor de geest in de vereniging wordt ondermijnd. Technische commissie. Het bestuur wenst ook geen dicta tor te zyn, daarom ook vroeg de voorzitter suggesties voor een leider van het 2e elftal, die dan tevens in de technische commissie zitting zal hebben. De heer P. J. v. d. Berg zal voor zitter worden van de technische com missie en tevens leider van het eerste elftal. De oud-aanvoerder van het eerste C. J. v. d. Togt zal als secre taris van T.C. optreden. Dries Dui venvoorden zal het 3e elftal leiden en ook T.C.-lid zijn. Vanzelfsprekend krijgt ook de trainer, de heer De Koning, een belangrijke stem in het kapittel. De training werd natuurlijk ook weer uitvoerig besproken en van ve le zijden werd het grote belang van de training belicht. De voorzitter verzekerde, dat de training veel strenger zal worden aangepakt en de speler zich op de training op plaats in een van de hogere elftallen waar dig zal moeten tonen. De voorzitter kondigde nog meer maatregelen aan, tegen spelers die te gemakkelijk af schrijven of zich misdragen, maar hij sprak daarbij gelijk de hoop uit, dat die rqaatregelen zo weinig mogeliik zouden moeten worden toegepast. Bij het slot van de vergadering gaf Jan van der Voort het bestuur de verze kering, da alle spelers hun uiterste best zullen doen om alle aangekon digde maatregelen overbodig te ma ken. Het jaarverslag van de secretaris gaf de voorzitter aanleiding om har telijke dankwoorden te spreken aan allen, die op enigerlei wijze het be lang van de vereniging hadden ge diend. Vader-Overste van de St. Bava- stichting werd natuurlijk bijzonder bedank, maar ook trainer De Koning, bestuursleden, toto- en ontspannings commissie, leider handbalafdeling enz. enz. Het verslag van de penningmeester toonde aan, dat ook om financiële re denen de prestaties moeten worden opgevoerd, want alleen als er iets gepresteerd wordt, komt het publiek kijken en stijgen de ontvangsten. Kritiek op publiek. Over het publiek gesproken, daar over was voorzitter Oostdam ook lang niet tevreden. De openlijke kritiek op de scheidsrechter en de vele op en aanmerkingen tegen de spelers, schaden de vereniging en beinvloe- den het spelpeil in ongunstige zin. De heer N. v. Noort vertelde na mens de kascommissie, dat penning meester W. Kales alles weer prima in orde had. Voor volgend jaar werden aange wezen W. Warmerdam en M. v. d. Klaauw. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden W. Kales, L. Beniers en J. Peeters herkozen en werd bij enkele kandi daatstelling de heer B. v. d. Berg gekozen als opvolgenr van de heer N. Slingerland, die behalve bestuurs lid ook leider van de handbalafdë- ling was. De heer Slingerland werd op voor stel van de voorzitter onder dave rend applaus benoemd tot lid van verdienste. Nieuw clubgebouw. De voorzitter vertelde tot slot nog van de grote plannen om met finan ciële hulp van de gemeente een flink clubgebouw te bouwen, liefst nog voor de aanvang van het volgende seizoen. In dit clubgebouw zal naast de kleedkamers e.d. een flinke can- tinezaal zijn. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 30-6. Groente waspeen p. kist: Al 7.00- 11.40, A2 6.00-8.70, BI 13.20-15.00, bos- peen p, 100 bos: I 57.00-58.00, II29 00- 48.00; sla p. 100 St.: I 11.20-13.90, II 3.50-8.80; bloemkool p. 100 St.* Al 17.00-49.00, A2 11.00-28.00; kroten p. 100 bos: 8.00-10.00; kroten p. kist: 2.40-2.90; prinsessebonen p. kg: 1.50- 1.75; pootuien 15.00-22.00; komkom mers p. 100 st.: 16.00-20.00; tuinbo nen 22.00-39.00; andijvie 10.00-14.00; rode kool 17.00-20.00; spitskool 32.00- 36.00; sjalotten 11.00-24.00; blauw schokkers 89.00-93.00; rabarber 37.00; krombekken 84.00; radijs p. 100 bos: 13.00-17.00; aardbeien p. doosje a 200 g: 23-24; peterselie p. 100 bos: 3.60- 6.00: selderie p. 100 bos; 2.60-4.80. Aanvoer: waspeen 41.000 kg. waar van 27.000 kg voor export werd ver kocht; bloemkool 13.000 stuks; sla 8.500 stuks.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2