„Hohe Messe" in Holland Festival Leidse Universiteit N.V. Sportbelangen voor Leiden en Omstr. in oprichting, Doel: sport geld verschaffen Tijdrit in Noordwijks duinen van de Leidse jeugd-touristen Ontwerpen en bouwen van sporthal een van de eerste wensen, daarnaast weer een goede profclub in Leiden Sleutelgat 13 Juli opening nieuwe pand van A. M. Mullens Burgerlijke Stand Benoemingen aan de Leidse universiteit Gourantenbezorgers gevraagd SPORT TOUR DE FRANCE Laatste Berichten WOENSDAG 28 JUNI 1861 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 HET IS ONGEMERKT een ge woonte geworden, de jaarlijkse reli gieus-muzikale pelgrimstocht naar de Pieterskerk, met dat stille samen komen van zovelen om de Höhe Messe bij te wonen en het exquize werk ernstig te beleven. Onder lei ding van Iskar Aribo heeft de uit voering veel respect afgedwongen, 't Werd tot een technisch bewonderens waardige koorprestatie, die muzi kaal en artistiek indruk maakte op de toehoorders. Pe vijx vaste Mis- delen, het ordinarium missae: Kyrië, Gloria, Credo, Sanctus en Agnus Dei, worden door Bach gehandhaafd. In koren, aria's en duetten wordt de Mistekst zin voor zin verklankt, 'n Groot overwicht heeft het koor, want er zijn maar zes aria's en drie duet ten tegenover vijftien grote koren, maar in de entourage van deze su perbe koren hebben alle aria's een bovenpersoonlijke stemming. Wel haast is dit de grootste, meest mo numentale en meest kunstvolle schepping van de bijkans almachtige kunstenaar Bach, diens allergrootste muziek! Een overweldigende ge loofsbelijdenis, neergeschreven in de praal van vijf- tot achtstemmige ko ren, waarin scherpe tegenstelling en ontroerende symboliek samengaat met een weelderig sierelement, waar in de dirigent de coloraturen (naar onze mening) wat sterk scandeerde en accentueerde. Rotsvast, overtuigd en vol toewij ding is er gezongen door het grote koor-ensemble. Aribo heeft ver moeidheid bij zich zelf, bij zijn koor leden en bij de luisterende tallozen, glorieus overwonnen. De tempo-wis selingen werden door de dirigent ge markeerd genomen. Eén moment van stilte, dan de ontzaglijke inzet van de smeking „Kyrië" Een vaardige opbouw van de fuga's. Nogmaals, be klemmende stilte tussen de wankele chromatiek van „Passus et sepultus est" en onmiddellijk daarop de mo numentale drieklank van het „Et resurrexit". Onroerend in z'n grootsheid is het Sanctus, het hoog tepunt. DE VERHOUDING tussen koor klank en gedeeltelijk concertgebouw orkest, met z'n uitnemende instru mentale solisten en Albert de Klerk aan het orgel, was bijzonder fraai afgestemd. De solisten, vier in ge tal (men gebruikt wel eens twee bassolisten om de ïiteenlopende lig ging van de aria's) waren voornaam en zeer toegewijd. Elly Ameling, prachtig van timbre, ongekunsteld en ingetogen; Aafje Heynis, wellui dend, zingend met grote ernst en kunde, en als altijd-individueel van expressie. De tv/ee vrouwenstem men kleurden prachtig samen. In de plaats van Georges Maran zong de Engelse tenor Alexandre Young. Deze" kon ons 't minst bevredigen. Even faalde hij in toonhoogte en in voordracht bleef hij vlak. Verrassend fiaaie dingen deed David Hollestelte. Zijn timbre is hoogst sympathiek, 't volume groots tegenover het geluid van hoorn en fagotten. Jan Keessen speelde mooi zijn muzikale vioolsoli, naast zovele andere sublieme partij en der andere solisten. Aribo was bezield en vol van stuwend enthou siasme, waarmee hij zijn Toonkunst koor hevig heeft beïnvloed, dat dan ook onmiddellijk zijn intenties heeft ingewilligd. Ook de toehoorders wa ren ongetwijfeld getroffen door ie bewogen uitvoering van de H Moll Messe in de prachtige Pieterskerk. J. KORTMANN. Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht mej. M. van Deth te Den Haag en de heer T. M. C. Asser te Blari- cum; voor het doet. ex. Westerse So ciale Wetenschappen de heer H. Cré- man te Den Haag; voor het doet. ex. Scheikunde mej. M. van der Giessen te Leiden en de heer W. Godeschalk te Hazerswoude. Donderdag 29 juni a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn dat dr J. A. Molhuysen geboren en wonende te Den Haag, aan de Leidse Universi teit promoveerde tot doctor in de Geneeskunde. Vrijdag 30 juni zal mr. G. H. Lambert, geboren en wonende te Rotterdam, vijftig jaar geleden zijn gepromoveerd tot doctor in de Rechtswetenschap, eveneens ^ian de Leidse Universiteit. De klassementen zijn als volgt: Dagklassement A persoonlijk: 1 Wim Zaalberg 12 m. 55; 2 Rob Fa- ber 13 m. 43; 3 Maarten Hoek 14 m. 03; 4 Hennie v. Roon 14 m. 27. B persoonlijk: 1 Gerard Poel 13.17; 2 Bertus Hulsbos 14.01; 3 Leo v. d. Berg 14.42; 4 Martin v. d. Gaast 14.42; 5 Petrus Beereboom 15.09. A. Ploegen 1 Leidse Nationale Ploeg 41.05; 2 Sassenheim 44.29. B. Ploegen: 1 Zoeterwoude 42 m. 00 s.; 2 Noordwijk 44 m. 11 s.; 3 Voorschoten 46 m. 19 s.; 4 Maredijk 47 m. 29 s. Algemene klassementen: A persoonlijk: 1 Wim Zaalberg 22 m. 50 s.; 2 Rob Faber 24 m. 54 s.; 3 Maarten Hoek 25 m. 32 s.; 4 Hennie v. Roon 25 m. 37 s.; 5 Eric Faber 25 Faber 25 m. 55 s.; 6 Alb. Wassenaar 26 m. 05 s. B persoonlijk: 1 Gerard Poel 24 m. 19 s.; 2 Bertus Hulsbos 25 m. 57 s.; 3 Leo v. d. Berg 26 m. 14 s.; 4 Mar tin V. d. Geest 26 m. 29 s.; 5 Jan de Jong 26 m. 50 s.; 6 Petrus Beereboom 27 m. 13 s. A Ploegen: 1 Leidse Nationale ploeg 1 uur 12 m. 57 s.; 2 Sassenheim 1 uur 19 m. 13 s. B ploegen: 1 Zoeterwoude 1 uur 16 m. 45 s.; 2 Noordwijk 1.18.36; 3 Voorschoten 1.22.01; 4 Maredijk 1. 24.22. De precaire situatie, waarin het Leidse Sportleven verkeert - nog steeds is er in Leiden geen Sporthal, het gebrek aan gymnastiekzalen is urgent, de vertegenwoordiger van het Leidse voetbal in het betaalde voetbal UVS, verkeert in precaire geldelijke omstandigheden, omdat zij rondtolt in de vicieuse cirkel: teruggang prestaties-verminderde belangstelling-geen geld voor goede aankopen; al deze omstandigheden hebben bij enkele onaf hankelijke deskundigen, vertegenwoordigers van Leidse industrieën en de sectie betaald voetbal van UVS geleid tot het initiatief om te komen tot de oprichting van een N.V. Sportbelangen Leiden en Omgeving. 13 Juli zal het nieuwe pand van de heer A. M. Mullens aan de Steen straat door wethouder J. Drijber in gebruik gesteld worden. Met de ope ning komt officieel een eind aan het ambulante bestaan, dat de heer Mul lens, van huis uit theater-artist bijna zijn gehele leven heeft geleid. De heer Mullens heeft tien jaar hij bleef in Leiden hangen na 3 oktober in zijn luxe-woonwagen op de Steenstraat achter zijn patat-frites kraam gewoond en heeft onlangs de woonflak boven de zaak betrokken. De drie bovenste verdiepingen zijn verhuurd aan de Rijksgebouwendienst ten behoeve van de Leidse Universi teit. Het pand aan de Steenstraat en de nieuwe zaak, waarvan een eerste in druk al het vermoeden doet rijzen, dat er kosten noch moeiten aan ge spaard zijn geven de Steenstraat een fraai aanzien. De schoonheidsgezinde tegenstanders van de patatkraam krijgen dus na tien jaar een schone verrekening. Het gebouw is door de GEBAM te Rijswijk gebouwd onder architecten bureau Van der Berg, Ter Braak, Tromp en Apon te Rotterdam. UITSTAPJE K.A.V. HEKEN SINGEL. Om ongeveer 8 uur vertrok gister morgen een volle bus met Ka V-le den richting Rotterdam. Jaar aange komen gingen de meeste vrouwen de voetgangerstunnel door en werden zij aan de andere kant weer door de bus afgehaald. Toen ging het naar Zevenbergse Hoek, aiwaar in hotel restaurant „De Braoander" een heer lijk kop koffie werd gedronken. De meegeurachte tractatie werd niet ver geten. Daarna werd de reis vervolgd naar Den Bosch, waar de stad werd bezocht. Door tijdnood moest men weer vlug verder, maar eerst werd in de bus nog een Bosse koek ge kocht. De reis werd vervolgd eerst naar Oisterwijk, waar de lunch werd gebruikt in café-rest. Gemullen hoeken. De tafel werd alle eer aan gedaan. Na de lunch gingen de da mes hun eigen weg om gebruik te maken van het ,Glippertje". Er wa ren ook dames, die de vennen gin gen bezichtigen en die genoten van de prachtige natuur. Intussen was het mooi weer gewor den en met de zon mee ging het naar Baarle-Nassau en Baarle-Her- tog. Daar werden de souvenirs ge kocht. Toen was het verste doel van de reis bereikt en op de terugweg ging men via de plaatsen Chaam, Ereda, Oosterhout, Moerdijk, Rotter dam en Rijswijk, in welke plaats werd gestopt voor het diner, dat gebruikt werd in caf-rest. „Drievliet". Als tweede etappe voor de Leidse- Jeugd-Tour was een persoonlijke tijd rit uitgeschreven op het duinpad van Noordwijk via Katwijk naar de Was- senaarse Slag en terug. Daar het duinpad voorbij Katwijk te slecht bleek, stuurde de keercom- missaris de renners aan het eind van de boulevard reeds terug. Zodoende was de rit slechts 10 km lang. Wim Zaalberg startte als no 1 en de volgenden om de minuut in de volgorde van het klassement van de eerste dag. De B-klasse werd gelijk achter de A-klasse aar ^stuurd. Terwijl er nog volop gestart werd, kwam Zaalberg reeds terug. Voor hem werd 13 m. 55 seconden afge drukt. Eric Famer. die na hem gestart was, bleef nogal lang weg en kwam pas binnen toen ook Hennie v. Roon al in zich was. Eric Faber noteerde 15 m. 08. Hennie v. Roon 14 m. 27. Rob Faber verbeterde de tijd van Hennie v. Roon (14.13) maar toen duurde het een tijd voor er weer een goede tijd kwam. Deze werd af gedrukt voor Maarten Hoek van Noordwijk, die in 14.18 binnen kwam. Van de Sassemers bleek na een her- controle der lijsten Appie Wassenaar de snelste geweest te zijn in 14 m. 40 sec. In eerste instantie had de jury hem 30 seconden extra op zijn brood gegeven. In de B-klasse kwam Gele-Truidra- ger Gerard Poel in 14 m. 17 sec. bin nen. Leo v. d. Berg en Martin v. d. Geest kwam in het begin met 14.57 hier kort bij. Bertus Hulsbos, die later was gestart, was de enigste, die hier nog tussen kwam met 14 m. 31 sec. Van de kleinere B-klassers le verde Robbie Akerboom een goede prestatie door 15 m. 13 sec. op de klokken te brengen. Maarten Hoek maakte in het A-klassement een flin ke sprong van de achtste naar de derde plaats. In het B-klassement was de grootste winst voor Bertus Hulsbos, die van de zesde naar de tweede plaats kwam. In het B-ploe- genklassement verdreven de Zoeter- wouders Noordwijks Vrijgezellen van de eerste plaats. De prestaties van de Voorschotenaren vielen deze avond wat tegen, mede doordat Bert Ploeg kwam te vallen, waardoor hij een schaafwond opliep. Zuster van Liduinahuis kreeg verkeersongeluk Bij een aanrijding in de Breestraat te Leiden heeft gistermorgen een kloosterlinge van het St. Liduinahuis te Leiden een gecompliceerde rech- ter-onderbeenbreuk opgelopen. Het ongeluk gebeurde om acht uur 's morgens, ongeveer ter hoogte van het postkantoor. De 50-jarige reli gieuze reed op de fiets in de richting De Gijzelaarsbank en slipte, met ge volg, dat zij op de linkerhelft van de rijweg kwam en aangereden werd door een zes-wielige vrachtauto, die in de richting Hogewoerd reed. Het slachtoffer werd naar het St. Elisabeth-ziekenhuis overgebracht. Geboren: Cornelis Ernst Wilhelm zn van B. L. Schmidt en R. v. Beek. Gezina Johanna Jenny dr van D. J. Derogee en G. J. J. Stremmelaar; Elisabeth dr van N. Kooreman en H. L. Meester: Cornelis zn van J. M. v. Duijvenbode en A. van Rooijen; An na Maria dr van J. A. v. d. Blom en H. M. Nagtegeller; Cornelia Adriana dr van E. d'Haan en C. W. Bosman; Huibertina dr van P. C. v. d. Klaauw en W. Stoof; Hubertus An- tonius Maria zn van A. M. Winkel molen en A. M. J. Geerdink; Johan nes Bernardus Hendricus zn van L. J. B. Guldemond en C .D. M. Hoog kamer; Mar ja Johanna Josina dr v. H. Bakker en C. F. S. Ripken; Elisa beth dr van J. G. v. d. Berg en M. W. Philippo; Hendrik zn van L. Zwaan en J. Uljé; Robert zn van A. Hak en J. Kühn; Pieter Willem zn van D. Heemskerk en D. Ouwehand; Petronella Cornelia dr van P. Reij- neveld en L. M. Voshart; Cornelia Clazina dr van A. Philippi en P. J. van Lierop; Cornelia Gerarda Maria dr v. H T. Looijesteijn en P. C. Ver haar; Brenda Alida dr van H. v. d. Laar en C. van Lith. Gehuwd: P. Hogervorst en P. C. Groenewold. Overleden: H. Verhoeven, 7 jaar, zoon; J. G. B. Bakker, 78 jaar, man; W. C. P. Zingel, 76 jaar, wed. van T. J. C. Schmid; L. Snijders 80 jaar, man; J. S. Knol, 17 jaar, zoon; J. v. Loef, 67 jaar, man; B. Vink, 62 jaar, man; A. J. G. van der Schaft, 11 jr, zoon; J. W. H. Smal 57 jaar, wed. v. J. N. de l'Ecluse. Bij onderscheiden hesluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden is: K. Bakker, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de zoölogie, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst; C. Bas, wetenschappelijk ambte naar bij 't Rijksherbarium, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse; F. L. Bastet, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Archeologie, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; Dr. A. Bouhuys, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, be noemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst; J. C. Choufoer, assistent bij de Inwendige Geneeskunde, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; P. van Daalen benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de sociologie; Dr. J. G. Defares, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de fysiologie, benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar A in tij delijke dienst; Dr. F. J. M. Feldbrugge, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij het documentatie- bureau voor Oosteuropees recht, be noemd tot wetenschappelijk ambte naar le klasse in vaste dienst; J. J. van Gemund, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de kindergeneeskunde, be noemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst; Dr. M. A. H. Giesherts, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij de kindergeneeskun de voor het tijdvak van 1 juni 1961 tot 1 juni 1962 wederom in deze functie benoemd; Dr. J. B. Haag benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar A in tij delijke dienst bij de pharmacie; A. Haak, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, voor het tijdvak van 1 mei 1961 tot 1 mei 1962 wederom in deze functie benoemd; R. O. van der Heul, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de pathologie benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; C. van den Hoek, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in vaste dienst; Dr. J. M. Kaper, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de biochemie, benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; J. Kreulen, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de anaesthesiologie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst; Mej. J. C. Lorrier, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde benoemd tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in vaste dienst; Dr. H. J. D. Lulofs benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte; Dr. J. Oort, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst KNVB verrast over initiatief Maandagmiddag is een schrijven verstuurd ondertekend door het intia- tiefcomité, waarin de opzet en de plannen ruwweg zijn aangegeven. In het comité hebben de navolgende personen zitting: dr. F. J. Masten broek, C. F. Meerpoel, dipl. ing. L. Th. Schonagen (Leiderdorp), mr. H. R Sicman, drs. ec. J. Sloos, E Vonk (Oegstgeest), W. F. van Weizen en S. van Weesel. De insider zal het opvallen dat het sectiebestuur betaald voetbal van UVS zitting heeft in deze commissie. De te stichten N.V. de stichtings- acte wacht reeds op het passeren bij de notaris staa+ echter geheel los van UVS. Het genoemde feit vloeit voornamelijk voort uit het feit, dat UVS misschien wel het ergst te kampen heeft met een andere nij pende situatie in het Leidse Sport leven: de teruggang van de passieve sportbeoefening in Leiden. (Veel voetballiefhebbers gaan n..ar Den Haag, Rotterdam of Amsterdam, om „iets goeds" te zien. DOELSTELLINGEN. De N.V. in oprichting heeft als doel: Het bevorderen van de Sportbe langen voor Leiden en omstdeken, zo wel de semi-beroepssport als ama teurisme in «le ruimte zin des woords. Het bouwen van een over lekte sportaccommidatie voor Leiden en omgeving. Het instrndhouden van een be taalde vereniging binnen de sectie Betaald Voetbal der KNVB, alsmede de exploitatie van het Sportpark „De Kikkerpolder" te Leiden. Men heeft besloten met een maat schappelijk kapitaal te beginnen van 1 miljoen gulden, waarvan te plaat sen 200.000.in aandelen van elk 100.—. Als direct douceurtje krij gen de inschrijvers het recht om bin nen de omheining van het hoofdveld in de Kikkerpolder reclame te gaan voeren, terwijl zij ook nu reclame rechten verwerven in de te bouwen sporthal. Met het gestorte geld zullen door de N.V. geldleningen verstrekt worden aan verenigingen, die hierom vragen en de nódige garanties van rente en aflossing kunnen geven. UVS b.v. overweegt een lening aan te gaan tot aankoop van goede spelers. De inkomsten van UVS zo rekent men zullen door verhoogde presta ties zeker gaan stijgen en de N.V. zal dan gediend zijn omdat met de aflosingsgelden, gevoegd bij de rente nieuwe investeringen gedaan kunnen worden. Men denkt er b.v. reeds serieus over het hoofdveld van de Kikkerpolder van een lichtinstallatie te voozien. Bovendien zal er dus, zo als in iedere N.V. naar gestreefd worden om divivend uit te keren. Besprekingen met het gemeente bestuur worden nog gevoerd om te komen tot een andere vorm van ex ploitatie van de Kikkerpolder. De N.V. zou hoofdhuurder moeten worden met het recht de Kikkerpol der buiten de uren, dat de aldaar spelende verenigingen gebruik van het complex maken, te verhuren aan anderen. De reclame zal dus via de nieuwe N.V. moeten lopen. Wat betreft het betaald voetbal in Leiden, dat er niet zo best voor staat, is door een studiecommissie van de KNVB uitgemaakt, dat in Leiden en omgeving (400.000 men sen) een eredivisieclub rendabel zou kunnen „draaien". Het geld ontbrak tot nu echter om een ploeg te for meren, die zich naar de eredivisie zou kunnen schoppen. Industrie ziet er veel in De Leidse industrie, die reeds eni ge tijd geleden veel zag :n de recla me-mogelijkheden op de sportter reinen, bleek bereid om een groot gedeelte van het nu aan aandelen uit te geven kapitaal bij elkaar te bren gen. Men wil echter iedereen een kans geven voor een deel, al is het maar voor f 100,-, deel te nemen in deze belangengenmeanschap, die op pervlakkig beschouwd gaaf in el kaar schijnt te zitten. Zoals bij iede re onderneming zal het zakelijk suc ces pas merkbaar kunnen zijn als de zaak enige tijd draait. Indien de le ning overtekend zal worden tot nu toe kan men zich laten inschrij ven bij het secretariaat, Abtspoel- weg 1, tel. 01700-26780, dan zal over wogen worden het door een bank uit te geven kapitaal hogei te stellen dan twee ton of het bij dat bedrag te laten of de stukken zo veel mo gelijk te spreiden. Complimenten Het initiatief is ook ter sprake ge bracht bij de KNVB. De reacties van het KNVB waren zeer gunstig. Men complimenteerde de initiatiefnemers met de mededeling, dat men zijn tijd vijf jaar vooruit is en waarmee ook in andere steden en door andere verenigignen gekampt wordt. De directie Binnenkort hopen wij de lezers te berichten over de oprichtingsverga dering in de kring van aandeelhou ders, waarin mogelijk nieuwe ge zichtspunten of een te volgen koers naar voren zullen komen. Voor de functie van directeur is nog niemand aangezocht. Dit zal zeer waarschijn lijk geschieden na open sollicitatie met goedkeuring van het college van commissarissen, dat, door de nog uit te schrijven vergadering van aan deelhouders, gekozen zal moeten worden. Wegens uitbreiding van onze wijken in Leiden en Oegstgeest, vragen wij enige NETTE BEZORGERS. Aanmelden: abonnementenafdeling LEIDSE COURANT. (Ad verten tie) F orestier en Viot tien min. voorsprong Bij de ravitaillering in Bouillon, 96 km. na de start van de vierde etappe van de Rond van Frankrijk, hebben Viot (Parijs Noord Oost) en Forestier van de Franse nationale ploeg een voorsprong van tien minu ten op het grote peloton. Forestier die in het algemeen klassement een achterstand heeft van 8 min. 45.sec. op z'n ploeggenoot Jacques Anquetiel i-< op dit ogenblik leider in de alge mene rangschikking. bij de pathologie, benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst; H. M. Smits benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de farmacie; J. van Steveninck, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de medische chemie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; Dr. F. Toen Ing Oey, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de thorax-chirurgie, benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst; A. C. M. Vermeulen, hoofdassistent bij de pathologie benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst: J. C. Verstelle, wetenschappelijk ambtenaar bij de natuurkunde be noemd tot wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst; Dr. R. G. J. Willighagen, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij de pathologie, be noemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst; Dr. R. Zeven, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de heelkunde, benoemd tot we tenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de thorax-chi rurgie. Geslaagd. Aan het Sint Oelbert- Gymnasium te Oosterhout slaagde de heer Th. Witte voor het eindexa men gymnasium A. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende ge vallen: Zuider-apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. Piet van Eysden uitgeschakeld voor Wimbledon De eerste dinsdag van de Wimbledon- kampioenschappen - volgens de tradities gewijd aan de dames - is ditmaal een dag voor iedereen geworden. De par tijen voor de eerste ronde van het heren enkelspel, die maandag zouden worden gespeeld, of die halverwege moesten worden onderbroken door de regen, zijn gisteren uitgespeeld. Onze landgenoot Piet van Eysden, wiens partij tegen de Tsjech Javorski maandag was afgebro ken bij de stand 2-6, 5-5, werd met 6-2, 11-9, 6-2 uitgeschakeld van verdere doel- name aan het hoofdtoernooi. De belangrijkste uitslagen waren ver der: Heren enkelspel, eerste ronde: Mulloy (VS) versl. Wrad (GB) 6-2, 6-8, 1-6, 6-4, 6-4; Krishnan (India) versl. Jauffret (Fr.) 6-0, 6-4, 6-1; Phillips Moore (Aus.) versl. Mandarino (Braz.) 6-3, 3-6, 6-1, 4-6 6-3; Pletcher (Austr.) versl. Ulf Schmidt (Zweden) 6-4, 6-4, 6-2. De voornaamste uitslagen van het dames enkelspel luiden: Eerste ronde: Angela Mortimer (GB) versl. mej. Barcley (GB) w.o.; Ann Haydon (GB) versl. mej. Bourgnon (Zwitserl.) 6-0, 6-0; Karen Hantze (VS) versl. Rosa Darmon (Mex.) 6-2, 6-2; Rene Schuurman (Z. Air.) versl. Bent- lye (GB) 7-5, 6-3; Christiane Mercelis (Belg.) versl. Sally Moorre (VS) 7-5, 7-5; Jan Lehane (Austr.) versl. A. Dmi- trieva (Rusl.) 6-4, 6-0; Lesley Turner Austr.) versl. D. Tuckey (GB) 6-1, 6-2; Edda Buding (Did.) versl. R. Hales (GB) 6-1, 6-1; Deidre Catt (GB) versl. R. Odonnell (GB) 6-2, 6-2; Helga Schulze (Did.) versl. V. White (GB) 8-6, 6-2; Diana Starkie (GB) versl. R. Ebbern (Austr.) 6-2, 8-6; Margeret Smith (Austr.) versl. L. Pericoli (It.) 6-4, 6-3; Z. Kormoczy (Hong.) versl. Lazzarino (It.) 6-2, 6-2; Christine Truman versl. mej. Hellyer (Austr.) 6-4, 6-4; Sandra Reynolds (Z. Afr.) versl. J. Cawthorn (GB) 6-1, 6-0. GEWICHTHEFFEN NIEUW WERELDRECORD VOOR YURI VLASSOV De Olympische kampioen gewichthef fen in de zwaargewichtklasse, Yuri Vlassov (Rusland), heeft gisteren tijdens wedstrijden in Kislovodosk het wereld record tweehandig stoten verbeterd en gebracht op 205 kilogram. Hij stelde daarmee het wereldrecord, dat hij tij dens de spelen in Rome op 202 kg bracht, 3 kg scherper. PAARDESPORT HET EUROPEES KAMPIOENSCHAP SPRINGEN De derde kwalificatie van het Euro pees kampioenschap springen is giste ren in Aken gewonnen door de Italiaan Piero d'Inzeo met Pioneer. Hij legde het 600 meter parkoers met 15 sprongen tot BIOSCOPEN. Trianon: „Rilling", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.—, 9.15 uur; znd. 2.15, 4.30, 7.—, 9.15 uur. Casino: „De eerste man op de maan", 14 jaar. (Donderd. „Hoe vertel ik het mijn dochter", volwassenen). Dgl. 2.30, 7.—, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7—, 19.15 uur. Lido: „De zoon van de rode pi raat", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.—, 9.15 uur. Luxor: „De schaamtelozen", vol wassenen. Dgl. 2.30, 7.—, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.—, 9.15 uur. Studio; „Alleen de zon was ge tuige", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.30, A45, 7.—, 9.15 uur. Rex: „Tarzan en de luipaard' koningin", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 uur, znd 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. DE STAKING IN DE AMSTERDAMSE HAVEN. De staking heeft zich in de loop van de dag over een groot deel van de haven uitgebreid. Bij de actie zijn alleen de havenarbeiders betrokken. Op de werven wordt normaal ge werkt. Ook bij de maatschappjij „Ne derland" en de „KNSM" is van de actie nog niets te bespeuren. Op de overige kaden wordt nog slechts hier en daar met het laden of lossen van schepen voortgegaan. Men heeft nog geen precies beeld van het aantal stakers. Het is voornamelijk perso neel van de Samenwerkende Haven bedrijven. Een vanmiddag door de ABT (Algemene Bedrijfsbond Trans port :58) in Krasnapolsy belegde vergadering werd door ruim duizend havenwerkers bijgewoond. Hun eis luidt: uitkering ineens van f 100.— en een loonsverhoging van 10 gulden per week. een maximum hoogte van 1.60 meter foutloos af in 68.7 sec. David Broome (Engeland) met Sunsalve in 71.0 sec. werd tweede en Alwin Schockemoehle (Did.) eindigde met Hachus als derde in 72.1 sec. Vijftien combinaties plaatsten zich voor de finale, die vandaag is gehouden. Onze landgenoot Anton Ebben, die in de derde kwalificatie elfde werd met 22 strafpunten en 64.3 sec., slaagde er niet in zich voor de finale te plaatsen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2