WIJ DOEN MEER VOOR U JONGELUI GEVRAAGD SLAGERSBEDIENDE WINKELMEISJE BEDIENDE Gemeenteraad van Warmond dankte burgemeester Von Fisenne Als iemand verre reizen doet... IWiS WOENSDAG 28 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Van bandenspanning controleren tot ben zine tanken- op ons kunt u rekenen. Wij helpen u vakkundig en snel. Bij ons zijn uw belangen in goede, vertrouwde handenl Official dealer voor CHEVROLET—OPEL—BUICK MORSSINGEL lb HOGE RUNDIJK 5 LEIDEN S* Garage P. J. Janson, Stompwijk, telef. 01761 3677. Voor zo spoedig mo gelijk gevraagd een aan komend leerling-monteur. 2* Boottochten met onze salonboten. Vlucht van de wegen, zoekt rust op het water. Rondvaarten door Leiden. Rondvaart over Kagerplassen. Dagtocht v.a. 3 juli a.s. naar lucht haven Schiphol. Afvaarten Beestenmarkt. Rederij Harland. Telef. 23633. •3? Net meisje gevraagd voor maandag en vrijdag, in gezin met drie kinaeren Br. onder letter M aan R. Paauw, Kantoorboekhan del, Roelofarendsveen. 3? Geslaagd! is U met een horloge van de uurwerk kliniek Prima uurwerken, aantrekkelijke prijzen. Ruime keuze datum- en automatische horloges. Er kende vakmensen, dus 100% service Alléén Lage Rijndijk 8. telef. 23114 3? 2 kleurige grote mo derne 3-zitsbankstellen 195.-; verstelbare of vaste armleuningen met zuiver wollen bekleding in de nieuwste modellen, geheei eigen werk 2.75 p week Tijdig bestellen: Jac v. d Doesstraat 106. Den Haag telef. 322675 3? Sierteelt. Het adres voor in. en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover. J. Elstgeest, Roelofarends veen. tel. 01713—291. 3? Heeft U een feestje? Wij verhuren serviesgoed lepels, vorken. messen glaswerk, enz. enz. Het Email lehuis, Haarl.straat 160-165B 3? De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar- lemmerstr 273, tel 33958 (bii de Overdekte). Leve ring aan rijk en gemeen te. Maandagmorgen geslo ten 3T Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman s Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, telef. 34403 3? Gratis verhuizen. De verhuisrekening verdient U terug door de 10% kor ting op aankopen van gor dijnen, vloerbedekking, meubelen. Wordt lid van de Consumentenvereni ging. Telef. 33914. Postbus 158. Antillenstraat 180, Leiden. 3? Garage Schilthuizen. Uw auto is bij ons in goe de handen. Doorsmeren, reparatie, uitdeuken. Hoefstraat 4-6, Leiden, tel. 20000. 3? Amateurfotograven, een volledige donkere ka meruitrusting aangeboden, zo goed als nieuw. Van der Meer, Zuideinde 87, Roelofarendsveen. 3? Autoverhuur, uitslui tend nieuw materieel 1961 VW, luxe VW-busjes, Ci- troën 2 CV, Opel, Chevro let. Door uitbreiding van ons wagenpark nog moge lijkheden voor augustus. Geenjaar, Goejestraat 34, tel. 30794, garage 25259. Te kooo: 5 jonge ko nijntjes. 's Avonds na 7 u. 4ë Binnenvestgracht 36 2* Ter overname aangeb.: 2 CV 1961, 10.000 km. ge loden, kleur geel. Te be zichtigen, vanavond na 7 uur: Louise de Colignylaan 21, Oegstgeest. Te huur gevraagd: voor drie maanden, overdekte werkruimte, 3x5 mt.r. De Haas, Hambroucklaan 20, Leiden. 3? Per 1 sentember zoekt een onderwiizer een ka mer met volledig oension. In Leid°n of naaste omge ving. Br. onder no 557 bur. v. d. blad. 3? Leert DAF rijden. Een voudiger, goedkoper. Inl. bij Gebr. van Ulden, DAF- dealer. Verdamstraat 6, te lef. 23041. 3T Aan komen Ionen; Cocker Spaniel. Tegen de gemaakte kosten af te ha len bij L. Bos, v. d. Waal straat 1, Leiden. y<\verteert In voor SCHUUR en/of TUIN, door: Frans Murk en Zoon WILHELMINALAAN 3c HILLEGOM TELEF. 02520—5146 gevraagd, voor winkel en worstmakerij. VOOR GOED VAKMAN, PRIMA SALARIS! Ed. Nozettiari's slagerij Van 't Hoffstraat 9 Leiden Telef. 26738 Breng uw vakantie aan zee door. Te huur aangeboden: ge riefelijke flat in Zandvoort voor ae maanden iuli en sept; resp. voor 500.- en 400.- p.m.; en de eerste helft van oktober 150.- (4 tot 6 pers.) Telef. 01710 33842 of br. onder no. 2562 bur. v. d. blad. 3T Markiezen; rolscher- men; al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen cn prijs bij het verkoopkantoor van Melchers' Mark^ezenfa- briek C. E. Jedeloo. Oegst geest, Juffermansstraat 35, tel 01710—31165 Geroutineerde typistes en stenotypistes voor uit zending gevraagd. Ge huwd geen bezwaar Snel le wekelijkse afrekening Type-, Kopieer- en Adres- seerinrichting Van der Linden, Lammenschans- weg 53. Leiden, tel 30065 £3? Uit voorraad leverbaar Etna gasfornuis 8044 L m. afdekplaat, aansteekin- richting, thermometer en lade 270.-; Haller gasfor nuis met afdekplaat 299.-; de nieuwste Kuperbusch met afdekplaat 299.-. Ber nard Schulte, Voorhout. 2' A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobe- drijf, Zeemanlaan 12a. Di rectie: De Jong tel 23055. 7 pers. autos Keuze uit zwarte, zilvergrijze of wit te bruidscoupe (2? Houdt uw melk, boter, etc. koel door gebruik van een koelkast, Zoppas 130 ltr 399.-; Pontiac, extra smal voor klein behuisden Liebherr etc. Komt vrij blijvend kijken. Bernard Schulte, Herenstraat 124, Voorhout. 3? Mr. Schoorsteenveger sinds 1875, Jac. Stouten, Schelpenkade 23, Leiden, tel. 21751. Zuigapparaat voor 't schoonmaken van haarden en centr. verw., ook oliestook. Geen rom mel en super schoon. Glas in lood, nieuw of herstelwerk worden door ons snel en vakkundig be handeld. 30-jarige erva ring geven U de zekerheid van degelijk vakwerk. G. N. Jilleba, Oude Rijn 104, tel. 24292, Leiden. 3? Bent U al in het bezit van die prachtig geslepen ruiten in uw deuren? Of houdt U meer van het klassieke glas in lood? Doe als velen voor U. ga naar Jilleba, Oude Rijn 104, Leiden, tel. 24292. 3? ScootersWij heb ben momenteel de beken de Puch 150 c.c. scooter, en de heel goede Progress 2O0 c.c. Sachs scooter. Ook andere merken zoals Hein- kei, Vespa. LambreHa e.d. kunnen wij U leveren Valk a.d. H.Schouw. Voor- schotén. 2* Occasion automobielen Doel Kapitan '57; Peugeot 403 '56: Ooel Rekord '59; Renault 4 '60. Met 3 maan den -garantie, bij het be kende adres. Garage J. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4a tel. 25259. ^10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- nhine 1960. Erkende bonds-autorijschool „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- san gweg 52, Woubruffge, teL 286; Leiden tel. 26753. <3? Wasmachines f 135.- nog enkele dure machines iets beschadigd ƒ155.—. centrifuge. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. ■3T Jonge hennen. Prima hennen te koop, 5 tot 13 weken, en jonge haantjes. Thuisbezorgd. Waardhui zen. Valk Boumanw»» 18. Leiderdorp, telef. 30837. Gevraagd: net liefst enigszins met het vak bekend. DAMES- EN HERENKLEDINGMAGAZIJN Schoonwater HAARLEMMERSTRAAT 79 Bij het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en in vordering van keurloon, welke wij ziging verband hield met de verla ging van het tarief van het invoer- keurloon voor vlees bestemd voor de fabricage van vleeswaren, dit op ver zoek van de heer L. v. d. Meij, wees de heer Willemsen erop, dat deze verlaging niet mag leiden tot een concurrentie met andere slagers. Het verlaagde tarief mag uitsluitend gel den voor export en niet op andere wijze beschikbaar worden gesteld, hetgeen door de heer Heijl werd on dersteund. Sprekers kregen de verzekering, dat hiertegen op afdoende wijze zal worden gewaakt. Door wethouder Vergeer werd deze aangelegenheid nog eens op technische wijze toege licht, waarna de raad conform het voorstel van B en W besloot. Voor „Oude Toren" hoger subsidie. Aan de orde kwam hierna het voor stel van B en W tot het verlenen van een subsidie in de kosten van restauratie van de Oude Toren. Over deze aangelegenheid ontspon zich een uitvoerige discussie. Algemeen was men van mening, dat onder alle om standigheden de Oude Toren behou den moest blijven. Het voorstel van B en W was, om in de restauratie kosten een subsidie te verlenen van 10% althans in de geraamde kosten, evenals de provincie zulks doet. De heer Van Vliet wilde een subsidie van 10% verlenen in de werkelijke kosten. Dit standpunt werd ook ge huldigd door de heer Willemsen, maar deze wilde er de restrictie aan vast knopen, dat een subsidie in de meerdere kosten tijdig zou worden aangevraagd. De heer Groenendijk wilde op formele gronden niet ver der gaan dan subsidiëring in de ge raamde kosten. Wanneer de werke lijke kosten hoger zouden blijken te zijn, kan alsnog een aanvullende sub sidie worden gevraagd, wat dan in welwillende overweging kan worden genomen. De heer Heijl vond een subsidie van 10% voor de gemeente te laag. Dit brengt voor de Ned. Herv. Kerk grote financiële moeilijk heden mede en zou wel eens oor zaak kunnen zijn, dat de voorgeno men plannen niet uitgevoerd kunnen worden. Hij zou daarom willen voor stellen de gemeentelijke subsidie te brengen op 15% van de werkelijke kosten. Na de nodige besprekingen werd het voorstel van de heer Heijl met algemene stemmen aangenomen. Op voorstel van de heer Willemsen werd het voorstel van B en W tot het delegeren van de bevoegdheid tot het verlenen van privaat rechtelijke vergunningen voor het plaatsen van aanlegsteigers, palen e.d. in aan de gemeente in eigendom toebehorende wateren van de agenda afgevoerd. Men wil eerst nog een afzien hoe de ze zaak zich in de eerste twee jaren zal ontwikkelen waarna, als dit no dig mocht blijken, nog altijd een der gelijk besluit kan worden genomen. Het uitbreidingsplan „Oost". Goedgekeurd werd het voorstel van B en W tot aankoop van twee percelen grond in het uitbreidings plan „Oost" van de heren C. J. en H. J. M. Heemskerk ten behoeve van de volkshuisvesting. De heer Van Vliet wees erop, dat destijds een ex ploitatie schema is opgemaakt van het plan „Oost". Hij zou gaarne eens willen zien hoe deze exploitatie zich heeft ontwikkeld en verzoekt daar om een tussentijds overzicht, hetgeen hem door de voorzitter wordt toege zegd. Door de heer Van der Kroft werden nog nadere inlichtingen gevraagd met betrekking tot de aankoop van ge noemde gronden, waarbij hij wees op de grote belangen die in deze ge legen zijn bij de heren Heemskerk. De voorzitter lichtte deze aangelegen heid uitvoerig toe, waarbij hij er speciaal op wees, dat met de belan gen van genoemde heren wel dege lijk rekening is gehouden doch dat het gemeentebelang hier moest prae- valeren. Wanneer de gemeente een andere weg gekozen had, zou het uitbreidingsplan gewijzigd moeten worden, hetgeen de woningbouw ge stagneerd zou hebben. Over een even tuele doortrekking van de Juliana- straat werd uitvoerig van gedachten gewisseld en door B en W werd toe gezegd, met de eigenaar van de wo ning die hierdoor verdwijnen moet, nader kontakt op te zullen nemen. OEGSTGEEST VOLKSDANSAVOND. Nauw verwant aan de volksdans is de typische volksmuziek, die immer aangenaam in de oren klinkt en waarin de typische volksaard uit di verse landen sterk naar voren komt Er werd gisteravond naar hartelust gedanst. In het praohtige bos, met als achtergrond het kasteal „Oud Poel geest" als stemmig décor, gaf de Wij vragen voor onze PERSONENLIFT Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling per soneelszaken, 4e etage (ook te bereiken via de perso neelsingang Mandemakerssteeg) of brieven met volle dige inlichtingen te richten aan genoemde afdeling. LEIDEN. volksdansgroep „Oud -Poelgeest" een demonstratie van danesn uit vele landen. Dit geschiedde in het kader van de aktiviteiten, welke het Anjer- comité's in samenwerking met de Oranjevereniging dezer dagen ont plooit naar aanleiding van de 50ste verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard. De groep stond deze avond o.l.v. mejuffrouw Wildschut, die wegens ziekte van de heer J. v. Treuren diens taak op een prettige wijze waarnam. Zij wist de toeschouwers op te wekken óók eens aktief deel te nemen. Bij de aanvang van dit „open-lucht gebeuren" sprak mevr. Smits Witvliet een kort woord van welkom tot de aanwezigen. Hierna werd gestart met een Israëlische Har- moniakadans, welke met veel sou plesse gebracht werd. De groep bleek een uitgebreid repertoire te bezitten want wij zagen dansen uit Joego slavië, Spanje en Schotland. Opval lend was het enthousiasme van de volksdansers. Zij hadden er veel plezier in hetgeen aanstekelijk werk te op de toeschouwers. Bepaald jammer was het, dat de regen later op de avond als spelbre ker ging werken, alhoewel er bq der gelijke aktiviteiten toch héél wat he melwater aan te pas schijnt te moe ten komen om het „dansvuur te do ven. LEIDERDORP Geslaagd Voor het notarieel examen, deel 3, aan de Utrechtse uni versiteit is geslaagd, de heer N. Mol uit Leiderdorp. 3? Nieuwe ronde en vier kante tafels met tuimel- bladen. Modern. Grote partij aangekocht. Gor dijnrails 1.per m. com pleet. Divanbedden, op- klapbedden, ameublemen ten, kasten, bureaus, dres soirs, stalen stapelledikant Pluym, Hogewoerd, koopt inboedels, telef. 21266. 5T Hout, board en triplex Hangkasten, legkasten en keukenkasten. „Wienese" ladders, trappen en stei gers voor loodgieters, schilders, aannemers en timmerlieden. Fabrieks prijzen. Komt vrijblijvend eens prijs vragen en kij ken. „De Houthal", Hoge woerd 99. teL 22536. 3? Gevraagd leerling mo- ainettes. Meisjes die van school komen en 15 jaar worden kunnen zich nu reeds opgeven, 's Zater dags VTij. Goed loon (half jaarlijkse opslag). 14 da- fen vakantie en 4% va antietoeslag. Aanmelden G. Biesot, Herengracht 84. Leiden, teL 30268, 3? Credieten t.m. ƒ3000.- (voor iedereen en zonder borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel direct van fabriek. Enor me keuze en besparing, uiterst soepele betalings regeling en strikte geheim houding. Vraagt vrijblij vend inlichtingen; Post bus 538, Den mag. Het was voor de laatste maal, dat de raad van Warmond werd gepre sideerd door jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, burgemeester, die met in gang van 1 juli a.s. is benoemd tot burgemeester der gemeente Hengelo. Afwezig was met kennisgeving de heer A. A. Schepers. Na de gebruikelijke opening sprak de heer J. Dekker, wethouder, woor den van gelukwensen tot de schei dende burgemeester met diens eer volle en gewichtige benoeming, waar over de raad zich van harte verheug de. Hij hoopte, dat de burgemeester en zijn gezin een prettige tijd tege moet zullen gaan. De heer Van Vliet sloot zich geheel bij deze woorden aan en wees er op, dat de burge meester een te lange staat van dienst in deze gemeente heeft gehad om Warmond geheel te vergeten. De burgemeester toonde zich ge troffen door de vriendelijke woorden tot hem gericht en zeide de meest aangename herinneringen aan War mond te zullen behouden. Voorlezing werd gedaan van een brief'van Gedeputeerde Staten be treffende vrijwaring door de provin- ciè van de gemeente Warmond tegen mogelijke aanspraak op woonruimte door de bewoners van kasteel Huijs te Warmondt wanneer deze bewo ners, ingeval van een eventueel in de toekomst te wijzigen bestemming van genoemd kasteel, dit zouden moeten verlaten. De heer Van Vliet zag in dit schrijven een bepaalde ze kerheid, die hier door de provincie gegeven wordt, zodat het risico voor de gemeente niet zo groot meer is. In verband met het rapport van de commissie voor de uitbreidingsplan nen betreffende eventuele herverka veling van de bebouwingscategorie „G" in het uitbreidingsplan „Oost", lijkt het de heer Van Vliet wel diens tig, dat in deze commissie ambtshal ve ook zitting neemt de gemeente-ar chitect, waardoor veel onnodig werk en vele vragen bespaard kunnen wor den. Algemeen was men van mening, dat dit inderdaad wenselijk was, wes halve hiertoe besloten werd. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van het technisch advies bureau der Vereniging van Neder landse gemeenten inzake stankver spreiding door het riool in de Julia- nastraat. Mevrouw Mesker infor meerde, hoe het nu zit met het schoonmaken van dit riool. Volgens héar moet hieraan hoog nodig iets gedaan worden en mag niet gewacht worden tot de vergunning voor een algehele verbetering van het riool stelsel in deze gemeente zal zijn af gekomen. Goedgekeurd werd het voorstel van B en W tot verkoop van twee percelen bouwterrein gelegen in het uitbreidingsplan „Oost" aan de Ire- nestraat, alsmede een voorstel tot het tijdelijk in gebruik geven als bedrijfs ruimte van de percelen Waagdam 20-22 aan de heer C. Sprunken. Gevraagd: slagersbediende of aank. bediende P. H. v d. GEEST Rijpwetering. NET MEISJE gevraagd voor de hele week of enkele dagen p.w. per begin augustus. Telef. 02977—5078. per doosje van 20 stuks 98 Ct Als iemand verre reizen doet, dan kan hij veel verhalen. En weet u, dat in zo'n geval dikwijls Pickwick Thee een rol speelt? Wat een verrassing, als moeder in vreemde en verre streken plotseling een fijn kopje Pickwick Thee tevoorschijn tovert. Verstandige moeders kunnen dat altijd. Zij veigeten immers nooit ook zo'n handig doosje Pickwick Theezalges in te pakken! Douwe Egberts Deze speciale pickwick theepot is verkrijgbaar tegen 750 waardepunten (of 650 voor de kleinere pot).* 1. Tolt kan niet lekken 2. Ruime opening, dus ge makkelijk schoonmaken 3. Hoog kraagdeksel blijft stevig op zijn plaats. Op elk pak koffie en potje Moccona 10 punten. Op elk pakje thee en doosje theezakjes 4 punten.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 10