m u m PIECK Lelies vormden hoofdschotel op Haarlemse keuring Yl tatoVDORKEL COMMON M saaiREUZENPAK d O l Woensdagmiddag 4 uur a.s. heropenen wij AUTOMATIEK J. A. C. VERHOOG, Telefoon 24927 Steenstraat 25 Leiden Pantser 9.95 VERTEGENWOORDIGERS Woensdag 28 juni en donderdag 29 juni Gronheid DINSDAG 27 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Prachtige lelies vormden gisteren de hoofdschotel van het menu, dat de bloembollenkwekers de bezoekers van de keuringszaal voorzetten. Daar waren om te beginnen de prach tige rein-witte kelken van de lilium longiflorum Mount Everest van A. J. v. d. Zweet, Roelof arendsveen. Bij zonder mooi en fors van bloem. Het waren rijkbloeiende takken van drie jarige bollen. Fre. Singer uit Wijdenes etaleerde best materiaal van de witte lelie Whi te Perfection. Dit is een selectie uit lilium Regale album. Heel mooi ma teriaal, dat in tegenstelling tot Rega le album, gele meeldraden heeft. De elegante lilium Marhan Jupi ter, aan de voorzijde goudgeel en aan de achterkant rose-achtig, werd door H. C. Dijt, Den Burg (Texel) ten tonele gevoerd. Van deze firma zagen we ook nog een iets donker der getinte sport uit Jupiter en de oranje-gele Hansoniix, J. A. v. d. Zwet, Roelofarendsveen, bracht de hoog bekroonde Darkest Favorite, een goede lelie met verticaal staan de mahonierode bloemen. Van de fa. G. Lubbe Zn. uit Oegstgeest zag men prachtige kwali teit van de bekende Alstroemeria au- rantiaca Orange King, terwijl de fa. A. J. v. d. Zwet behalve de reeds genoemde lelie ook Alstroemeria Ligtu-hybriden naar voren bracht. Deze ongemeen fraaie snijbloem er zitten in dit zaaisel bijzonder mooie tinten heeft echter ook een paar minder feestelijke gebreken en dat zal wel de oorzaak zijn, dat deze Alstroemeria nooit bijster gewild is geworden. Iets nieuws is het nl. he lemaal niet. De fa. Van Tubergen uit Haarlem kweekt deze Ligtu's al tien tallen jaren. Gladiolen waren er heel mooie. We noemen o.m. de oranje Primulinus Troef van P. Bijvoet Co, O ver veen. Inderdaad een troef met die fraai gebouwde lange takken en mooi oranje getinte bloemen. De ro de, wit-gerande primulinus Atom za gen we in beste conditie van John Captein, Heemstede, terwijl de fon kelend-rode Cupido werd geëtaleerd door N.V. Philippo Zn, Sassen- heim. Een mooie en vroegbloeiende gladiool. De drie haast volmaakte takken, die de fa. Blom Padding uit Beverwijk van de oranjerode Stern von Rio liet zien, trokken sterk de aandacht. De kleinbloemige rode gladiolus Ramosus Robinetta van C. A. v. d. Wereld Zn., Roelofarends veen, had eveneens veel bekijks. We zagen dit mooie gladiooltje ook van de fa. J. van Winsen Zn uit War mond, die daarnaast ook de lichtro- se gladiolus nanus Romantica en de teerrose nanus Floriana ten tonele bracht. De purperkleurige Engelse iris Mansfield was er van E. Valken- ring, Limmen, die verder nog eta leerde de grijsblauwe Ixia Azurea, de donkerblauwe Triteleia laxa en de Arnum Dracunculus. Fantastisch mooi waren de pioen- bloemige ranonkels van de fa. Twaalfhoven, Akersloot. Grote bloe men en warme kleuren. Van de beste gele ranonkel Yellow Queen, die de fa. Philippo uit Hillegom etaleerde, had de Hillegomse bloemsierkunste- naar Cock Veldhuis artistieke bloem stukken gemaakt. PROF. DUIJNSTEE'S CONTACT MET NASOETION In een interview voor het televisie journaal heeft prof. mr. F. J. F. M. Duijnstee uit Nijmegen gisteren en kele mededelingen gedaan over zijn contacten met Indonesische gezags dragers. De heer Duijnstee zei alleen in de krant te hebben gelezen, dat de Nederlandse regering hem de ze contacten had ontraden. Staats secretaris Bot heeft dit wel gedaan, maar, aldus prof. Duijnstee, ik heb goede gronden om aan te nemen, dat de heer Bot, op dat moment niet sprak namens het kabinet. De kwestie waar het om gaat, is, aldus prof. Duijnstee, of men op een voor Nederland ook aanvaardbare manier kan komen tot aansluiting van westelijk Nieuw-Guinea bij Indo nesië. De vraag werd gesteld, of de Pa poea-bevolking gesteld zou zijn op dit contact, dat tenslotte de souve- reiniteitsoverdracht beoogt. „Als zij de reële omstandigheden en de hele verhouding, óok van Indonesische zij de toegelicht zou krijgen, dan heb ik geen enkele reden om aan te nemen, dat zij er anders over zal denken", antwoordde de geïnterviewde. De professor zei tenslotte, dat hij over de vraag, of hij het contact nog zal voortzetten, met bevoegde autoritei ten zal gaan praten. Met name denkt hij nog een onderhoud aan te vragen met de minister-president. Beperking krediet Nederlandsche Bank Met het oog op de omvangrijke stijging van de kredietverlening van de banken aan de particuliere sector gedurende de afgelopen maanden heeft de Nederlandsche Bank met de representatieve organisaties van de handelsbanken de Landboiiwkrediet- banken het overleg geopend als be doeld in de wet toezicht kredietwe zen voor toepassing van een gedrags lijn inzake de kredietverlening. Deze gedragslijn, over de techniek waar van in mei 1960 overeenstemming is bereikt, houdt in dat de banken bij overschrijding van een nader vast te stellen kredietplafond een renteloos deposito bij de Nederlandsche Bank 61 zouden moeten aanhouden. Het over leg over de eventuele inwerkingstel ling van deze regeling zal in de eer ste week van juli worden voortgezet. Mevr. A. W. A. gravin van Lim burg Stirum, douairière C. A. A. ba ron van Lynden, oud-hofdame van HM. Koningin Wilhelmina is giste ren in alle stilte ter aarde besteld. Zij is donderdag in de leeftijd van 83 jaar overleden. MINIATUUR-SPOORBAAN VOOR ONDERWIJSMUSEUM De gemeente Den Haag heeft van mevrouw V. D. E. van Leeuwen- Isaachen, te Wassenaar, ten behoeve van het Museum voor het Onderwijs, een zeer uitgebreide miniatuurspoor baan ten geschenke gekregen. De waarde hiervan wordt geschat op f 20.000 a 25.000. Deze spoorbaan die een grote attractie zal zijn voor de Haagse jeugd, heeft naast een grote instructieve waarde ook een belangrijke historische betekenis. Iedere vernieuwing van het seinwe- zen in de afgelopen twintig jaren hebben de Nederlandse Spoorwegen namelijk op deze miniatuur-spoor baan voorbereid en getest. De gemeenteraad heeft deze zeer waardevolle schenking met bijzon dere dank aan de schenkster aan vaard. Radion Ir na 3 jaar afwezigheid onze geheel gemoderniseerde 3/4 DAMESJAS moderne vlotte coupe diverse leuke pasteltinten Haarlemmerstr. 228 Tel. 20510 Levens- en Schadeverzekering Maatschappij vraagt voor bestaande agentschappen te LEIDEN en in het rayon LISSE—HILLEGOM Deze agentschappen bieden door hun samenstelling goede productiemogelijkheden. Gunstige salaris- en provisieregeling. Premievrije pensioenregeling. Borg- of borgsom vereist. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige gegevens, te zenden onder no. 2476 bur. v. d. blad. Nieuwe auto's zonder chauffeur Nieuwste 1961 modellen o a Taunus 17M Opel Rekord. Volkswa gens, Anglia, Consul Volkswagenbusies m open dak. Garage werkhoven. 2* Te koon: 5 jonge ko nijntjes. 's Avonds na 7 u. Gortestraat 36 Adverteert in dit blad Te koop aangeb. wegens, overcompl. een pracht huiskamer-ameublement bestaande uit: dressoir, tafel, 4 stoelen, 2 arm stoelen en theemeubel, bekleed met prachtige velour. Totaal prijs f 375.Alleen a contant. Brieven onder no. 2506 bureau van dit blad. 2 Borgward een klas apart. Dealer: Gebr. van Ulden, Verdamstraat 6. te- lef 23041 2 Gulf smeerstation Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto Uulf-servi ce Verdamstraat 6. 2 Leert DAF rijden. Een voudiger. goedkoper Inl bij Gebr. van Ulden, DAF dealer. Verdamstraat 6. te- lef 23041. 21 Woensdagmarkt. Leuke vlotte charmeuse dames onderjurken. rijk kant, wit en geel, tot 48 2.75; dames slips in kleuren, tot 52 98 ct.; verpleegstersschor ten tot 52, 2.98. Hoek Stad huisplein. Japie. TC Te koop: Vespa scooter Grand Sport 800.-. Hoofd straat 99, Sassenheim. 2* Door de bank in beslag genomen langzaamwasma- chines en wascombinaties worden tegen lagere prijs aangeboden. Inl.: Postbus 2, Zoeterwoude. 3? Woensdagmarkt. Va kantieaanbieding: leuke heren weekendshirts, fris se kleuren, alle maten, nu voor 3.98; crêpe mousse herenanklets 1.98, twee paar 2.50, drie paar voor drie gulden. Hoek Stad huisplein. Japie. S* Verhuur, verkoop van kampeertenten, 2, 3. 4, 6- persoons; luchtbedden; slaapzakken: kooktoestel- len Buta-benzineolie. II. R. Troost, Haven 14, Lei den, telef. 21664. U mooie, vlotte brief kaartfoto's, vanaf 3.75 oer 3 stuks; pasfoto's vanaf 1.per 3 stuks. 2 Woensdagmarkt. Al kennisgemaakt met onze pracht kwaliteit mooi wit super rib herensportgoed, dat zo mooi blijft in de was? Alle maten nu 1.98. Kinderonder jurkjes. Hoek Stadhuisplein. Japie. onvoorstelbaar goedkoop STOFFENSPECIALISTEN Botermarkt 18, Leiden v» '2 Gevraagd net meisje van 8.30 tot 4 uur, zater dagsmiddags vrij. Aanmel den: Lange Kerkdam 21, Wassenaar. en 'transport. G. van Ruiten, Plantage 24a, Oude Wetering. 2 Voor onze automati sche benzinepompen, en service-station zoeken wij een nette bediende. Gara ge J. v. d. Meer, B.P.-sta- tion, Hoge Rijndijk 4a, Leiden, tel. 25259. 2 Bijverdiensten. Gevr. voor het haken van baby- kleding nette dames, die over veel vrije tijd be schikken. Aanmelden: He rengracht 21. 2 In een gezin met 1 kind wordt gevraagd een opge wekte hulp in de huishou ding voor halve dagen of enkele ochtenden p.w. Aanmelden 's morgens na 8 uur. Mevr. Van Prooyen, Joh. Evertsenlaan 11, Oegstgeest. 3? Geslaagd! is U met een horloge van de uurwerk- klinielc. Prima uurwerken, aantrekkelijke Driizen. Ruime keuze datum- en automatische horloges. Er kende yakmensen, dus 100% service Alléén Lage Rijndijk 8, telef. 23114. 2 De grootste sortering onderdelen, accessoires, banden, enz. voor uw bromfiets, motor en scoo ter vindt U in het maga zijn van H. Walenkamp Zonen. Caeciliastraat 59 (Turfmarkt), Leiden, tel 01710—20050. Gevolg: straits kolendamp en rook. Onze speciale kraaienkorven voorkomen alle narigheid. Jac. Stou ten, mr. schoorsteenveger sinds 1875 Schelpenkade 23, telef Ö175I. 2 .Rosine' geeft de hoog ste prijs voor goud, zilvei en juwelen Grote keuze in verlovingsringen, gou den zilveren en verzil verde artikelen. Het adr°s voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, telef 26854 2 Woensdagmarkt. Vlotte schuimrubber damesnetty- coats, 3.98; leuke schuim rubber meisjespettycoats vanaf 1.98; Noorse werk- sokken 1.98; dameskousen ijzersterk 0.98, twee paar voor 1.50; slopen theedoe ken. Hoek Stadhuisplein. 2 Aangeboden: vracht- wagen 4 ton, Bedford D3 LC2, in goede staat, prijs 4500.-. N/V. Gebr. v. d. Laan, Voorhout, tel. 02532 —7238. I 2 Alle onderdelen, acces soires, banden enz. voor uw bromfiets, motor en scooter. H. Walenkamp Zonen, Caeciliastraat 59 (Turfmarkt), Leiden, tel. 01710—20050. 2 Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen Door vakmensen nagezien Van Zijp, Haarlemmerstr 295, Korevaarstraat 6 2* Berini-bromfietsen -i> 16 modellen uit voorraad leverb. Prijzen vanaf 398. Van Zijp, Haarlemmerstr 295. Korevaarstraat 6. 2* Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit voorraad leverbaar. Prijs 395.-. Van Zijp, Haarlem merstraat 295, Korevaar straat 6. 2 Monarscoot. De brom fiets-scooter Prijs geheel compl. 798.-. In 3 pr kleu ren. Van Ziip, Haarlem merstraat 295, Korevaar straat 6. 2 Uw bed als nieuw te rug, als wij die overtrok ken hebben. In één dag klaar! 2-pers. vanal 26.50. 1-pers. vanaf 19 50 De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51, tel. 24958. 2* Goldmaster sportfiets (het succes van „Goed Kamp"), geheel compleet 119.75. Vraagt prospectus aan: Mercury Holland Agency, Prinsegracht 101, Den Haag. 2 Puch bromfietsen met 2 en 3 versnellingen vanaf 655.- Leverbaar in 2 kleu ren en in sportuitvoering Van Zijp, Haarlemmerstr 295, Korevaarstraat 6. 2 Plastic tuinslang 25 ci p. meter. Zware kwaliteit Hierop passende straalpijD en waterdiefje, samen 1.98. Gazonspi oeier 190 deze besproeit 28 vierkan te meter tegelijk van uw tuin. I.V.Av Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leiden. 2 Berini-, Batavus-, Rap Solex-, Puch-, Magneet- DKW-, Monarscoot-, Ga zelle- Locomotief- Union bromfietsen uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295, Kore vaarstraat 6. 2* Boottochten met onze salonboten. Vlucht van de wegen, zoekt rust op het water. Rondvaarten door Leiden. Rondvaart over Kagerplassen. Dagtocht v.a. 3 juli a.s. naar lucht haven Schiphol. Afvaarten Beestenmarkt. Rederij Harland. Telef. 23633. 2 Plastic w.c.-bril 3.98. Zware kwaliteit, geheel compl. met bevestigings bouten. Past op elke ste nen w.c.-pot. Diverse kleu ren. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leiden. 2 Onderdelen voor So lex-, Berini-, Puch-, JLU-. Sachs-, HMW- en Rapmo- toren uit voorraad lever baar. Van Ziip, Haarlem merstraat 295 2 Stofzuigers v.a. f115.- Bij aankoop van een nieu we geven wij ƒ25.. voor uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, Leiden. 2 Metalen strijkplank 13.95. Luxe uitvoering; m diverse standen verstel baar. Metalen Keukentafel 19.95. grote maat 50x80 cm. bedekt met originele Linofeit en zware plastic rand. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leiden. 2 Werphengel 2.98. Pr plastic handvat met uit- neembare hengel met ge leiders, metalen werpmo len met rem en vrij loop en 16 meter snoer, geheel compleet 2.98. I.V.A Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43 T>iden 2* Wat kost hetbed denreparatie? 1-pers. v.a. 18.50; 2-pers. v.a. 24.90 met damast. Desgewenst in eén dag gereed. De 3 Eenen, Haarl.straat 111, fpl 93RR7.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9