-TH kt mam 'üajmmTM De Mater Amabilis- school te Leiden DE KOGEL IS DOOR DE KERK: Laatste Berichten Busdienst Leiden-Wassenaar via De Vink, Leidseweg en Voorschoten (Papelaan) Burgerlijke Stand Hooigrijper viel op man Mr DE MONCHY f MAANDAG 26 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT TAG IN A m f f» De directeur van de Middelbare Handelsavondschool „Kennis is Macht", de heer F. J. J. van Makke- lenburg, zal aan het einde van de lopende cursus zijn functie neerleg gen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het afscheid vindt plaats op zaterdag 8 juli te half vier in het café-restau rant „In den Vergulden Turk". De leden van de KAV, parochie Herensingel, die dinsdag a.s. met het uitstapje meegaan, moeten uiterlijk 8 uur aanwezig zijn op de plaats van vertrek, parochiekei k. DVS hield voor de jeugdleden een viswedstrijd in de Vliet. De vangst wus zeer slecht. Zes van de veertien deelnemers wisten maatvis te vangen. De uitslagen zijn: 1 L. Vernet 165, 2 C. Zandvliet 137, groot ste voorn; 3 B. Flippo 131, grootste blei; 4 A. Flippo 100; 3 Elfrink 37; 6 G. v. d. Linden 33. Een hersenschudding en ver schillende verwondingen aan het ge laat bekwam zondagavond te 9 uur de Leidse bromfietser C. K. toen hij zonder richting aan te geven plotse ling op de Haarlemmerstraat naar links zwenkte met de kennelijke be doeling rechtsomkeert te maken. E.en bromfietser, die schuin achter hem reed, kon een aanrijding niet meer voorkomen en beiden vielen. In be wusteloze toestand werd het slach- offer naar het Academisch Zieken huis vervoerd. Zonder uit te kijken en onbe duusd schoot het vijfjarige jongetje Meximiliaan Alexander Verhoeven de Maresingel op bij het kruispunt MarnixstraatMaresingel. Een scooterrijder kreeg de schrik van zijn leven. Het kereltje was al te dicht bij om nog tot stilstand te kunnen komen. Het jongetje werd gegrepen en een eind meegesleura. Met een diepe vleeswonde in de wang werd het slachtoffertje door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis gebracht, waar de won de gehecht is. Vogeltje in de mis van achten Ongetwijfeld zult u wel eens het een en ander gehoord of gelezen hebben over de Mater Amabilis- Bchool. De algemeen vrouwelijke vor ming en de opleiding, die zij aan meisjes boven de 17 jaar geeft, zijn bekend, evenals de vrije clubs, feestavonden, excursies e.d. die bui ten het lesprogramma georganiseerd worden. Gedurende deze driejarige cur sus wordt wekelijks twee avonden les gegeven. Eén avond wordt ge heel besteed aan de practische vak ken koken en naaien, terwijl de tweede avond gereserveerd wordt voor de algemeen vormende vakken zoals opvoedkunde, kinoer- en zie kenverzorging, medische raad, le vensbeschouwing, woninginrichting, handenarbeid enz. De folder over de Matei Amabi- lisschool laat zien, op welke wijze de lessen gegeven worden. U kunt deze ten alle tijde schriftelijk aan vragen op het correspondentie-adres Steenschuur 17 Leider- Inlichtingen en aanmeldingen bij de leidster mej. M. J. E. Kerckhoffs, Steenschuur 17 te Leiden op de na volgende data en uren maandag 26 juni 's avonds tussen 6 en 8 uur en woensdag 28 juni 's avonds tussen 6 en 8 uur. Successen voor jeugdband en orkest „De Burcht" Zaterdag heeft het Leids Jeugd orkest en Drumband „De Burcht" op het Nationaal Hoogoven Muziek concours „Klaroen 1961" enkele op merkelijke successen behaald. Het wedstrijdprogramma van dit con cours, dat in de afgelopen week ge durende drie dagen te Beverwijk werd gehouden en waaraan in totaal 42 muziekgezelschappen met of zon der drumband deelnamen, bestond uit een concert, een mars- en een tamboerswedstrijd. Onder leiding van hun dirigenten W. Marks (or kest) en K. de Jeu (drumband) be haalden de jeugdige Leidse muziek- ambassadeurs zaterdag in de 2de af deling Harmonie met 108 punten een eerste prijs in de mars wedstrijd en met 235 punten een derde prijs in de concertwedstrijd. Bij de tamboers wedstrijd werd in de afdeling Uit muntend met 180 punten beslag ge legd op de 2de prijs. Daar het orkest niet alleen in de marswedstrijd, doch ook in de uitgekomen afdeling, het hoogste aantal punten van de dag behaalden, ontvingen zij bovendien nog drie extra prijzen, waaronder een muziekinstrument naar keuze. Leidse Universiteit Geslaagd voor het kand. ex. En gelse taal- en letterkunde mej. E. van Wijngaarden te Vlaardingen; voor het Semi-artsex., mej. E. van Kuilenburg te Den Haag; voor het Artsex. mevr dr. J. van Hof-van Duin te Oegstgeest en de heren K. H. Bakker te Leiden; C. P. A. van Boven te Den Haag en K. Ghafoer- khan te Suriname. Geslaagd voor het Propedeutisch examen Godgeleerdheid de heer D. E. Wentink te Voorburg. P*en merkwaardig vogeltje, dat trompetterende geluidjes maakte, hield gistermorgen in de Mis van achten een kwart van de mishorende gelovigen in de noodkerk aan de Vijf Meilaan van het gebed, hetgeen streng te laken valt. Het was een aandoenlijk hoopje veren, dat gaan we af op onze beperkte ornitholo gische kennis, zoiets als een zebra vinkje geweest moet zijn. Het felrode snaveltje wees in die richting. Verstoorde het klagelijk getrom petter reeds de serene sfeer in de overvolle broeierige kerk, ernstiger werd de zaak toen het gevleugelde vriendje met een serie roffelende wiekslagen een sierlijke boog door de kerk beschreef en zich trompetterend op een van de dwarsbalken in het plafond plaats. Op dit moment be schreef meer dan de helft van de be minde gelovigen mét het hoofd de boog die door het Vinkje gevolgd werd. De hoofden bleven meedraaien zelfs tot het moment waarop het diertje, dat kennelijk uitgeput was, op de dwarsbalk van het kruishout ging zitten en daar als het ware Gods lof trompetterde. Het had iets van een liefelijk wonder, zoals in apocriefe verhalen en gekleurde schoolboekjes wordt verteld. Het vogeltje was in nood. Het diertje moet ontsnapt zijn uit een kooi en nu de ellendige gevol gen van zijn escapade ondervinden, geen lekker-gevulde zaadbakjes, geen trosgierst en geen water, hoewel het geluid van mompelende mensen die het „Dominus vobiscum" méémom- pelden hem vertrouwd in de oren zal hebben geklonken. Het moet ge dacht hebben: wel mensen en geen eten. wat is dat voor een rare stichting hier. Tot onze schaamte moeten we be kennen, dat de collectieve afdwaling der gelovigen van het misformulier een hoogtepunt vond in een duidelijk hoorbare zucht van verbazing toen 't zebra-gevalletje van Crucifix naar de Heilige Jozef vloog en een zitplaats vond op het begrijpende hoofd, van de Voedstervader. Het werd een soort pendeldienst tussen de twee beelden tegen de muur achter het al taar, en blijf dan maar eens bij je missaal. De „Eerbieden in Gods Huis" die overigens meesters zijn in het verja gen van ongewenste dieren, wisten er ook niets op. Misschien had St. Franciscus, die zoals men weet, op zeer goede voet stond met de vogelen des hemels, er iets op geweten. Wel licht had h\j er een preekje aan vast geknoopt met als tekst: ,J5r valt geen mus van het dak of de Heer weet het". In elk geval kunnen we niet zeggen, dat de bezoekers van de acht-uurs mis in de noodkerk ont sticht waren Toegelaten tot het Christelijk Lyceum Voor het toelatingsexamen voor het Christelijk Lyceum aan de Ka- gerstraat te Leiden slaagden de na volgende jongens en meisjes: Hans Beekhuizen, Elzeliene van Duijn, Hans de Raad, Wim v. Veen, Dikkie Baalbergen, Kees Clay, Ans Vroede vaderen zagen „gemeentepils"- installaties Ongeveer dertig leden van de Leidse raad hebben zaterdag een be zoek gebracht aan de installaties en het terrein van de Leidsche Duin- watermaatschappij. Onder leiding van de directeur bezocht men allereerst het proefstation aan de Wijde Aa, waar onderzocht wordt of het plas- senwater in aanmerking komt als aanvullend reservoir voor de Leidsche Duinwatermaatschappij. Uit het commentaar, dat hierbij werd gegeven kon men opmaken, dat de proeven aan de Wijde Aa gunstig zijn uitgevallen en er dus met de bouw van een pompinstallatie, die voor de bevloeiing van Katwijks duinterrein zal zorgdragen, binnen afzienbare tijd een aanvang zal wor den gemaakt. Deze waterleiding zal tevens ge bruikt kunnen worden, indien door oorlogsgeweld de toevoer van water van de Katwijkse duinen gestagneerd zal zijn. 's Middags bracht men voorts een bezoek aan het duinwaterterrein te Katwijk. Voorschoten krijgt betere verbindingen Het is de bedoeling, dat met ingang van de winterdiehstregeling 1961-1962 de tramlijn Leiden-Voorschoten zal worden opgeheven. In verband hiermee hebben b. en w. zich met de N.Z.H.V.M. verstaan. Er zijn besprekingen en de NZHVM heeft meegedeeld, dat de route van de autobusdienst welke de huidige tramdienst zal vervangen, zoveel mogelijk evenwijdig zal lopen aan de bestaande tramroute, maar om de bewoners in het gebied van de Zilverfabriek en De Vink een vervoersgelegenheid te bieden en tevens een verbinding met Wassenaar tot stand te brengen, ligt in het voornemen van de NZHVM om bij wijze van proef gedurende één jaar een uurdienst in te stellen op het traject Leiden-Haagweg-de Vink-Leidseweg-Voor- schoten-Papelaan-Wassenaar. In afwijking van de vaste route door het dorp - de route Leiden-Den Haag en omgekeerd - zullen in de spitsuren enige bussen een route volgen, welke in gemeenschappelijk overleg nader zal worden vastgelegd en zal lopen via de daarvoor in aanmerking komende wijken. Bovendien zal het beginpunt van de buslijn Voorschoten-Wassenaarse Slag, welke in de zomermaanden bij gunstig weer wordt gereden, verlegd worden naar de Stadwijkstraat. Hasenoot, Renda Kromhout, Vries v.d. Marei, Eddij Priester, Hanneke Ravensbergen, Dick Taat, Nico Taat, Jack Timermans, Annemarie Vene kamp, Paul Basters, Paul Bos, Dick van Duijn, Coba Hagen, Joke van Minnen, Arris Schoneveld, Hennij Vergunst, Jac. v.d. Marei, Anne Ab- bink, Ank Admiraal, Anton Arents- horst. Son ja Beef tink. Els Bekooy, Gerrit Berghuijs, Fred Berkhof, Bep v.d. Broek, Bert van Egmond, Bert de Graaf, Jobje Hannegraaff, Mar- leon Hogewoning, Henriëtte Huur man, Cobie Jansen, Dick Jongejan, Flip v. d. Kooy, Marian Korenhof, Kees Kors, Annet Kromhout, Neleke Plug, Jules Verschuuren, Elsje Wes. seis, Piet Bassa, Cor de Gier, Joke Koenen, Carel la Lau, Frits v.d. Lin den, Jetty Kramer, Jaap van Riet, Dik Sandberg, Henk Vis, Anke Hak ker, Dick Honders, Maart je Raap horst, Cocky Stuurwold, Martien Diemer, Hanneke Enserink, Anne Haitsma, Hugo Hey, Joop v.d. Horst, Johan Kwestro, Wim Laman, Piet v. Zwieten, Joop Brijnen, Lucie Kik kert, Jos Vavier, Jan de Wolf. Wim de Vos, Aat Spek, Anne van 't Zelfde, Hans v. d. Horst, Jan Willem Lubach, Mees Struys, Aukje de Vries, Arie de Ru, Kees v. d. Wey- den, Ineke van Wijk, Gorret Gos- linga, Els van Ameyden, Wibo Kis- man, Maarten Sobels, Peter van Randwijk, Gé Brinks, Sonja Beek man, Rennie van Egmond, Jim Groeneveld, Wout van Hemert, Son ja van Holstein, Henriëtte Mennega, Rik van Osnabrugge, Henk Spek, Jan Verra, Hans van Arkel, Kees Hakkenberg, Hans v. d. Hoek, Wim Janssen, Willy de Jong, Jacqueline Jongens, Kees Korswagen, Marjo Kouprie, John Verbeek, Theo Gui- cherit, Koen Goudriaan, Hadeweij Reijenga, Hennie Hulsman, Robin Peel, Douwe Valkema, Niek de Ven- te, Willem Arentshorst, Liesbeth Hogewoning, Rika Verhoef, Betsy Verloop, Piet Korbee, Piet Hein Verloop, Jos Scheffeiaar Klots, Ze- nitha Aldershoff, Noël Buining, Han neke Coert, Gert Jan van Drecht, Henk d. Haan, Gonneke v. Hartings- veldt, Annet Heidsma, Henk van Iterson, Hans de Jongh, Tineke Korthof, Annelies Littooy, Rob Mul der, Sonja Neervoort, Ernst Ouds hoorn, Dick v. d. Plas, Reineke Ziel- huis, Fer Hansen, Els Heyboer, Elsje Huisman, Willy Thijssen, Jacques van Egmond, Koos Kralt, Margriet Kralt, Freddy Veldman, Bert Wes- tra, Jim van Gosliga. Jan Kuivenho ven, Teun Meirink, Jaap de Mooy, Ria Sosef, Boudy Arentshorst, Ineke v. d. Berg, Piet v. d. Nagel, Alie van Vliet, Anke Haartsen, Gert Koel man s, Erik Bongers, Arie Hey, Ann Huijing, Henk Joziasse, Joop Maat, Arina v. d. Marei, Frans Swen, Margreetje Verhoef., Edward Wil son, Sanne Witter, Maarten Bakker, Gerry Rothman, Ko de Wilt. Harm Dane, Max Gerzon, Lodewijk Palm, Tineke Traas, Onno Zijlstra, Henny v.d. Giesen, Joke de Graaf, Mapje Brouwer, Klaas v.d. Plas. In totaal deden 231 kandidaten examen. 176 Kandidaten slaagden, 45 werden afgewezen, 8 trokken zich tijdens het examen terug en twee personen kunnen nog een her examen doen. Wat lezers schrijven NEDERLAND LET OP UW ZAAK Leiden, 26 juni. Wij hebben het verleden week weer eens mogen beleven: een voor aanstaand Nederlander, met wie weet hoeveel politieke invloed, begaat ten overstaan van het Nederlandse volk een blunder, die slechts getuigt van naïviteit en een ontstellend gebrek aan werkelijkheidszin. Eerder met verbazing dan met verontwaardiging vernam ik dat prof. Duijnstee uit Nijmegen het no dig heeft geacht een gesprek te heb ben met de Indonesische generaal Nasution over de Nederlands-Indo nesische betrekkingen en natuurlijk over de kwestie Nieuw-Guinea. Evenzo denkt een groepje Neder landse „captains of industry" er over. Wat zullen de Indonesische rege ringsleiders gelachen hebben: ..Zie zo, we krijgen ze toch op de knieën, die Nederlanders zijn toch maar arm zalige kruideniers (gezegde van Soe- karno), confiskeer al hun bezittin gen, schend alle verdragen die je met ze gesloten hebt, trap ze in de goot en verbreek alle diplomatieke banden, dan zul je zien dat omwille van de smeer toch weer vooraan staande Nederlanders bij je komen soebatten om betere betrekkingen, en dan kun je eisen gaan stellen en per slot van rekening is iedere conces sie inzake Nieuw-Guinea winst voor Indonesië, al is het dan nog maar de instelling van een „studiegroep" De overfatsoenlijke Nederlandse politici (of zij die menen politicus te zijn) beschouwen de Nederlands-In donesische kwestie veel te academisch en houden geen rekening met de primitievere instelling van de Indo nesische topleiders. East is immers east, nietwaar? Of hebben zijn dan nog niets ge leerd sedert 1949? Het is niet in de eerste plaats aan Nederland om de eerste stap te zet ten in de richting tot betere betrek kingen nadat deze door de Indone sische schanddaden zo slecht zijn ge worden, indien men althans nog van betrekkingen kan spreken. Het is te hopen, dat het Neder landse kabinet, dat zich formeel ge- distancieerd heeft van de activitei ten van prof. Duijnstee en de „groep Rijkens", zich informeel toch niet door hun waandenkbeelder laat be- invloeden en dat wij rustig en vast beraden de Papoea-bevolking opvoe den tot zelfstandigheid. Vooral vast beraden, want Papoea-leiders slaan het politieke geharrewar met angst in het hart gade. Er is waarlijk reeds genoeg ver raad gepleegd aan ons eigenwaarde besef en onze morele verplichtingen en er zijn v.w.b. de Indonesische kwestie al genoeg professorale bok ken geschoten! J. M. A. TEN BROEK Geboren: Gerrit Daniël zn van G. Heemskerk en T. Postma; Frederik zn van N. Oudshoorn en C. de Lan ge; Diederika Wilhelmina dr van J. Hogewoning en C. van Egmond; Wilhelmus Franciscus Leonardus zn van J. G. van den Berg en A. M. Aarts; Egidius Johannes Jozef Hu- bertus Maria zn van E. J. Coster en E. Dijckhoff, Ronald zn van W. G. de Jong en A. P. Nieuwpoort; Ca- tharina dr van H. Wortman en C. Mieloo; Hendrik Jan zn van G. Busch en F. Dubbelaar. Ondertrouwd: J. M. J. van der Voort en R. Strik; J. J. Prevoo en M. Brieër: H. A. Massing en A. M. Pothuizen; A. van Polanen en M. C. van Soest; C. J. J. Harteveld en E. van Daalen; G. B. van Buuren en A. M. H. Hoppenbrouwer; A. M. van Katwijk en K. R. Dijkstra; S. Prins en J. Moesbergen; D. Marck en H. Bobbink; P. van Westrienen en A. Stigter; A. K. Erwig en A. V. Smit; P. J. Brand en C. M. Vervark; I. Delmeer en C. Paap; C. van Hol land en N. G. de Vries; F. Borsje en H. S. W. Trel; L. Tisseur en S. Zand vliet; J. de Bruijne en H. C. I. den Heeten; J. J. de Ridder en W. C. Abspoel; J. A. Bink en A. M. J. de Bruijn; W. Schild en M. Boom; E. L. C. Langezaal en C. M. Mabesoone; H. Mizee en L. Goutier; N. Schouten en H. Thoma; F. J. Prins en C. W. M. Bik; L. Prins en C. H. M. Letsch; J. C. Sloos en M. C. J. Smetsers; L. F. A. Hoogeveen er M. J. G. Buis; H. Rijckborst en P. F. Bosma. Overleden: M. Strik 65 jaar echt genote van K. Maarssen; R. Hofstra 70 jaar man; H. M. Otto 63 jaar man J. van Heumen 63 jaar, echtgenote van H. F. Gaastra; P. A. Cornet 89 jaar man. Leidse Agenda MAANDAG 26 JUNI Club de Limetz. 8 uur bijeenkomst in Nieuw Minerva. St. Odokoor. 8 uur ouderavond in zaal Maria Gijzensteeg. DINSDAG 27 JUNI Holland Festival. Hohe Messe, uitgevoerd door de Leids Toon kunstkoor o.l.v. Iskar Aribo. 19.45 uur in de Pieterskerk. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende ge vallen: Zuider-apotheek, Lammen - schansweg 4, tel. 23553. BIOSCOPEN. De films in de week van 2330 juni zijn door de-Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Trianon: „Rilling", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.15, 4.30, 7.—, 9.15 uur. Casino: „De eerste man op de maan", 14 jaar. (Donderd. „Hoe vertel ik het mijn dochter", volwassenen). Dgl. 2.30, 7.—, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.—, 19.15 uur. Lido: „De zoon van de rode pi raat", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.9.15 uur. Luxor: „De schaamtelozen", vol wassenen. Dgl. 2.30, 7. 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.9.15 uur. Studio: „Alleen de zon was ge tuige", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.—, 9.15 uur. Rex: „Tarzan en de luipaard' koningin", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 uur, znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. KOUDEKERK Bromfiets samen delen Bij het op 16 en 17 juni jl. gehouden natio naal concours, vanaf St. Vincent, behaalden onze plaatsgenoten H. v. Vegten en M. Bij leveld met een hun toebehorende doffer de eerste prijs van het rayon Noord. Het dier, dat op vrijdag 16 juni te 13 uur was ge lost, bereikte het hok op zaterdag 17 te 12.07 uur en had dus de af stand van ruim 1040 km afgelegd met een geschatte gemiddelde vlieg- snelheid van ruim 63 km per uur. Door dit resultaat behaalden de eige naars, behalve enkele andere aan trekkelijke prijzen, een bromfiets. ALPHEN AAN DEN RIJN De 55-jarige veehouder P. C. Kem pen, wonende aan de Prins Hendrik straat te Alphen aan den Rijn, over kwam vrijdagmorgen een vrij erns tig ongeval op zijn bedrijf. Hij was bezig om door middel van een hooigrijper hooi te bergen in een hooischuur. Door totnogtoe niet precies vast gestelde oorzaak viel de grijper van ca. 8 meter hoogte op de veehouder neer. Nadat dr. A. J. Zwartendijk de eerste medische hulp had verleend, is het slachtoffer in zorgwekkende toe stand overgebracht naar het Sint Eli- sabethziekenhuis te Leiden. Volgens nadere berichten verkeert de heer Kempen momenteel niet meer in direct levensgevaar. MET DE SCHRIK VRU Zaterdagavond vond op de Prins Hendrikstraat ter hoogte van de Prinsenlaan een botsing plaats tussen een bestelauto, bestuurd door de Al- phenaar, de heer M. v. d. H. en een personenauto. De bestelauto wilde linksaf de Prinsenlaan inrijden toen een hem achteropkomende personenauto be zig was hem links in te halen. De bestelauto raakte toen de rech terzijde van de personenauto. De personenauto reed het gazon op, bots te tegen een verkeersbord, kantelde en kwam op zijn kop terecht op het rijwielpad. De vier inzittenden van de perso nenauto uit Leiden kwamen met de schrik vrij. Hun auto echter werd zwaar beschadigd. De bestelauto werd licht beschadigd. De bestuurder liep geen persoonlijk letsel op. BOSKOOP BROMFIETSER ONDER AUTO Zaterdagavond te ongeveer 7 uur reed de heer A. Th. J. uit Haastrecht op zijn bromfiets met op de duo zijn verloofde, mej. T. uit Boskoop in Den Ham richting Gouda, toen hij zon der enig teken te geven onverwacht de rijweg overstak om naar het links van de weg gelegen rijwielpad te gaan. Op vrij korte afstand reed de heer G. R. uit Boskoop als bestuur der van een personenauto, die op de ze wijze van oversteken niet was be dacht en juist van plan was de brom fietser te passeren. Krachtig remmen van de heer R. kon niet voorkomen, dat de bromfiets onder de auto kwam en de berijder met passagiere tegen het wegdek werden geslingerd. Ge lukkig voor hen kwam J. er met een beschadigd pak af en zijn duorijdster met enkele wonden aan de benen. De bromfiets werd zwaar beschadigd. LEIDERDORP Spreekuur burgemeester De burgemeester houdt woensdagavond spreekuur van 6 tot 7 uur. Geboren: Germaine Juliëtte Hen riëtte Maria dr van K. L. H. M. Eijck 30 jr, verzekeringsinspecteur, en van G. M. T. Korsten, Pinkster bloem 16, Leiderdorp. Edwige dr van J P. Chaudron 28 jr elektromonteur en van: J. Ligt voet, Mauri tssingel 180, Ondertrouwd: Jacob v. d. Zwan 34 jr, administrateur, Leiderdorp, Spanjaardslaan 3, en: Aartje Neeltje Snel, 31 jr, kleuterleidster, Leider dorp, van de Valk Boumanweg 21, toekomstig adres: blijft zo. Jacob v. Winkel, 25 jr, loonaJministrateur, te Leiderdorp, van Leeuwenpark 43, en; Elisabeth Antje de Jong, 20 jr, verkoopster, te Vlaardingen; toekom stig adres: Helene Swarthplantsoen 6, Hazerswoude. Johannes Cornelis Kasteel, 22 jr, banketbakker, te Lei derdorp, Doeswerf 3 en Annigje van dei Vecht, 24 jr, zonder beroep, te Zocterwoude, toekomstig adres: Hoofdstraat 99, Leiderdorp. Getrouwd: Paul Reindert Willem van de Poel 21 jr zonder beroep, te Voorschoten en Elisabeth Gemma Laken, 20 jr. verkoopster. SASSENHEIM H. van Prooyen 25 jaar bij Sikkens In de kantine van Sikkens Lak fabrieken te Sassenheim werd za- Oud-burgemeester van Den Haag Te zijnen huize in Den Haag is gisteravond overleden oud-burge meester van Den Haag mr S. J. R. de Monchy. De heer De Monchy is 82 jaar geworden. Hij is burgemees ter van Den Haag geweest van 1 juli 1934 tot 31 december 1946, met een onderbreking van 6 juli 1940 tot 6 mei 1945. De burgemeester van Den Haag mr H. A. M. T. Kolfschoten, heeft in de vanmiddag gehouden raadsvergadering een herdenkings- woord uitgesproken. Salomon Jean René de Monchy werd 9 maart 1880 te Rotterdam ge boren. Hij bezocht het gymnasium in zijn geboortestad en studeerde rech ten en staatswetensch. te Genève en aan de rijksuniversiteit te Leiden. In 1905 promoveerde hij op 'n proef schrift getiteld: „De Nederlandsche wetgever tegenover de armoede" Burgemeester De Monchy voltrok in 1937 het huwelijk van prinses Ju liana met prins Bernhard. In de be zettingstijd is de heer De Monchy, van 1 juli 1940 af, een tijd lang amb teloos burger geweest, maar op 7 mei 1945 kondigde hij op het bordes van het Haagse stadhuis aan de Groen markt de bevrijding van Nederland af. In 1947 legde de heer De Monchy burgemeestersambt definitief neer. In 1950 was mr De Monchy voor de WD gekozen tot lid van Prov. Staten van Zuid Holland, waarvan hij gedurende een zittingsperiode deel uitmaakte. De Ronde van Frankrijk telt al drie uitvallers De eerste uitvaller in de Tour is er. Bij het binnenkomen van d'Am- blainville, na 18 km rijden in de tweede etappe, kwam de Duitser Hans Jaroszewicz ten val. Hij liep 'n diepe wond op aan de linkerelleboog en verder talrijke schaafwonden en kneuzingen. De Duitser zette de strijd nog wel voort, maar drie kilometer verder stapte hij op last van zijn ploegleider in de bezemwagen. In Beauvais (na 49 km) kwamen de renners door met een voorsprong van ruim tien minuten op het tijd schema. Joseph Wasko (Parijs-noord oost) en Pierre Everaert (Frankrijk nationaal) hadden een kleine voor sprong op de hoofdmacht. In het cen trum van Beauvais deed zich een val partij voor, waarbij de Duitser Kuckelkorn, de Italiaan Ezio Pizzog- lio en de Franse regionaal Henri Duez (Parijs-noord-oost) 't slachtof fer werden, Kuckelkorn kon de strijd voorzetten, maar Pizzoglio en Duez moesten in een ziekenhuis worden opgenomen ter observatie. Het aantal uitvallers steeg daardoor tot drie. Bij het binnenrijden van Flers- sur-Noye. na ruim 90 kilometer, deed zich opnieuw een ernstige val partij voor. Een veertigtal renners kwam in onzachte aanraking met het wegdek, waardoor de Franse nationaal Rene Privat, de Zwitser Kurt Gimmi en de Spanjaarden Mo rales en Pacheco naar een ziekenhuis moesten worden vervoerd. Francois Mahé van de Franse nationale ploeg, die eveneens bij de valpartij was betrokken, kon met enige vertraging de strijd voortzetten Het aantal uit vallers is gestegen tot zeven. terdag het zilveren jubileum gevierd van de heer H. van Prooyen jr., technisch adviseur in de industriële sector. Ir. A. van Driel, directeur van Sikkens Lakfabrieken, voerde als eerste het woord. Hij haalde aller eerst enige herinneringen op aan de tijd, dat hijzelf en de jubilaris nog in het laboratorium werkten. Later is de heer Van Prooyen de buiten dienst in gegaan. Zijn kenmerkende eigenschappen zijn zijn prettige om gangsvormen met mensen en zün bijzondere vasthoudendheid. De grote waardering voor het werk en de manier van werken van de jubi laris vond uitdrukking in enkele ge schenken. De heer H. van Prooyen sr., een broer van de jubilaris en tevens hoofd van de afdeling technische voorlichting industrie, tot welke af deling ook de jubilaris behoort, be vond zich in een wat moeilijke po sitie. Spr. haalde een gezegde aan van een van de deelnemers aan het symposion starfighter F-104, dat on langs bij Sikkens werd gehouden, nl. Sikkens verkoopt niet in de eer ste plaats verf, maar service. Dit ge zegde is zeker van toepassing op de jubilaris. Spr. overhandigde het di ploma van de Vereniging van Verf- en Vemisfabrikanten, met bijbeho rende legpenning. Dr. G. Lewin overhandigde de ju bilaris het gouden Sikkensspeldje. Verder werd nog het woord gevoerd door een vertegenwoordiger van de ondernemingsraad en van de afde ling van de jubilaris. Er werden verscheidene geschenken aangebo den. De jubilaris sprak een kort dankwoord. Marktberichten ROTTERDAM, 26 juni, Vee Aan voer 1840. 1160 vette koeien; 680 var kens. Vette koeien: 320345. 280— 315, 260—275: varkens 189, 185, 182 Vette koeien: aanvoer groter, handel traag, prijzen iets gedrukt, prima's boven notering; varkens: aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hoger, slachtzeugen 160- -165. zware var kens 178180, prima vleesvarkens boven notering.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2