Slwclgat, üéytmSTAD DE LEIDSE BIOSCOPEN Jongetje kon niet meer gered worden Leidse Raad voor Kinderuitzending naar Gezondheidskolonie Dansexamens voor amateurs te Leiden ZATERDAG 24 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Dötf flvh ITfc T TT Zoals wij gisteren reeds meldden Is de 7-jarige Hendricus Verhoeven, gewoond hebbende aan de Vliet te Leiden, bij het spelen op een dek schuit in het water van de Vliet ge vallen. Thans blijkt, dat de jongen verdronken is. De reddingspoging die door de heer G. Gort, wonend te Noord wijk en G. Brouwer uit Lei den, werd ondernomen mocht helaas geen succes meer hebben. Bij aan komst in het Academisch ziekenhuis, waar operatief werd ingegrepen, bleek dat de jongen reeds was over leden. Door de politie is aangehouden verdacht van diefstal van winkel goederen een 18-jarige schilder uit Leiden. Om half acht gisteravond is op de Roomburgerweg de 2-jarige Lefert IS ALLES WEL WAAR? Wij hebben u geschreven over de verschijningen, de bedevaart en de reis naar Beauraing. U wilt nu aan Maria's persoonlijke verlangen gaan voldoen, maar vraagt u zich mis schien nog af, is dit alles wat in Beauraing gebeurde nu wel waar; is dit geen bedrog! De Kerk heeft gesproken en wij weten, dat de Kerk, juist met ver schijningen, heel voorzichtig is. Het heeft 17 jaren geduurd, voordat de officiële erkenning een feit werd. Twee op zich zelf staande commissies hebben het onderzoek ter hand ge nomen. De „wonderen" werden be studeerd en bekritiseerd, maar uit eindelijk kom op 2 juli 1949 de echt heid van de verschijningen erkend worden en wel op grond van twee zichtbare, wonderbare feiten; twee plotselinge genezingen op voorspraak van O.L.Vrouw van Beauraing ver kregen in 1933. Beide miraculeus ge- nezenen, madame Acar-Group en zuster Pudentia waren persoonlijk bij de viering van de Erkenning op 22 augustus 1949 aanwezig. Nog elk jaar ziet men hen in Beauraing te rugkeren. Zowel Paus Pius XII r.g. als Paus Johannes XXIII hebben meerdere malen hun zegen aan Beauraing, aan het werk en aan de bedevaarten ge geven. Bisschoppen en priesters ko men in grote getale naar deze uit verkoren plaats om er te bidden en om de pelgrims te leiden op hun be devaart. De vereniging „Ned. Comité Pro Maria" heeft reeds in 1946 de Bis schoppelijke goedkeuring ontvangen voor al haar werkzaamheden. Jaar lijks geeft de Bisschop van Rotter dam, onder wiens jurisdictie de ver eniging valt, een intentie mee aan de Nederlandse bedevaarten naar Beau raing. Dit jaar bidden wij voor: „Moge de kerk in Nederland een ge meenschap zijn van liefde". Alle twijfels over de echtheid aan de verschijningen zijn weggenomen, daarom ook kunt u aan de bedevaart op 22, 23 en 24 juli deelnemen. De volgende week kunt u in het vijfde artikel lezen hoe wij deze bedevaart zullen houden. Stelt u zich maar met een van de onderstaande adressen in verbinding. Zij geven u gaarne alle gewenste in lichtingen. Programma van de bede vaarten wordt u op verzoek toege zonden. De heer D. Devilee, Gasstraat 70 en de heer Fr. Juffermans, Haagweg 57, beide te Leiden. „NED. COMITÉ PRO MARIA" ter Horst, wonend aan de Roombur- gerweg aangereden door een per sonenauto. 't Kind liep onopgemerkt van het tuinpad de rijweg op. Met een bloedende hoofdwond werd het slachtoffertje naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Om half een vannacht hebben een 24-jarige voeger en een 27-jarige betonwerker in de v. d. Werfstraat een oude vete uitgevochten. De be tonwerker werd daarbij geassisteerd door zijn echtgenote die op een ge geven moment een fles bier op het hoofd van de voeger in tweeën sloeg. Laatstgenoemde liep daarbij een hoofdwond op en moest in het Aca demisch Ziekenhuis vertoonden wor den. L.W.S.V. „DE STALEN BAND" Op zaterdag 1 en zondag 2 juli a.s. organiseert de L.W.S.V. „De Stalen Band" weer haar nationale wandel tochten en de traditionele nachtwan deltocht over de afstand van 60 km. De afstanden van de dagtochten be dragen 10, 15, 20 en 30 km, terwijl zondag cok de 40 km-afstand wordt ingelast als extra trainingsmogelijk heid voor de a.s. Vierdaagse. De starttijden zijn op zaterdag 1 juli van 14.00 tot 15.00 uur en op zondag 2 juli van 10.00 tot 12.15 uur. Voor de nachttocht kan zaterdag avond tussen 22.00 en 23.00 uur worden gestart. De start van alle tochten heeft plaats vanuit de re creatiezaal der HCW en de NEM aan de Zoeterwoudseweg. De deelnemers (sters) aan één van de dagtochten ontvangen een nieuwe speciaal voor deze tochten ontworpen draagme- daille. Voor alle nachtwandelaars (sters) zal, zoals gebruikelijk, een' bijzondere herinneringsplakette wor den uitgegeven. Naast de gebruike lijke verenigingsprijs kunnen de deelnemende verenigingen tevens in aanmericing komen voor een extra prijs, toegekend door een deskundige jury. Inlichtingen en inschrijvingen: Juliana van Stolberghof 37, Leiden (tel, 20443). R.K. KINDERUITZENDING Willen de deelnemers aan de huis- aan-huiscollecte van de Raad van Kinderuitzending de bussen maan dagavond 26 juni tussen 7-9 uur ha len in de St. Jansschool, Rapenburg 48. Dus niet op Rapenburg 45, zoals in de circulaire abusievelijk is ver meld. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris W. S. Jongsma te Leiden is heden geveild: Het café met afzonderlijke boven woning Haven 62 in bod: ƒ21.000.- koper: J. W. van Diemen te Leiden, voor 21.800.-. Woonhuis Witte Singel 45 in bod 9.200.- koper: J. C. G. Alkemade te Voorschoten, q.q. voor: 11.000.-. Woonhuis met afzonderlijke bo venwoning Paul Krugerstraat 4/4a in bod: 6.600.- koper: J. J. Zand bergen te Leiden voor: 7.050.- Woonhuis Ververstraat 38 in bod ƒ3.000.- koper: VP. J. de Water te Leiden voor: 3.025.-. Woonhuis Ververstraat 40 in bod: 2.600.- koper: L. H. van Tongeren te Leiden voor: 2.600.-. Woonhuis Ververstraat 42 in bod: 2.650.- koper: J. W. Goddijn te Lei den voor: ƒ2.650.-. Woonhuis Ververstraat 44 in bod: ƒ3.400.- koper: L. Menken te Leiden q.q. voor: ƒ4.100.-. Ten overstaan van Notaris M. P. Kaptein te Leiden: Woonhuis de Goejestraat 49 in bod 15.600.- koper: J. W. van Hagen te Leiden voor: 15.600.-. Jaarlijks profiteren 200 kinderen EHBO-diploma's in Leiden dorp, J. Houweling, D. R. Jacques, J. H. Jaspers, J. Kanbier, P. Kantebeen, P. I. Klinkhamer, G. A. de Knecht, A. C. Koekebakker, A. P. W. M. Kos ten, L. W. Kouwenhoven, Noordwijk Binnen, G. J. Kragt, H. Kreulen, Thea Lagerwey, P. Lucardie, H. v. d. Meer, B. Meyer, Sassenheim, M. H. P. Montagne, Voorschoten, H. H. E. Morré, R. C. J. Muijzert, A. H. Nij- Het eerste werk van kinderuitzending werd gedaan door enige onder- hoff, Leiderdorp, E. W. Nijhoff, Lei- wijskrachten, die het belang hiervan bij de invoering van leerplichtwet derdorp, J. Olivier, J. H. Philipsen, inzagen. Dat-eerste werk op dit gebied was nog van een zeer gebrekkige E- S. Piena, E. v. d. Plas, Pauline vorm, doch reeds in 1905 werden de eerste gezondheidsoorden voor dit doel Qualm, P. A. R. Rombout, Janny Ro- gesticht. Nu beschikken de verschillende verenigingen op dit terrein ge- mijn, Noordwijk a. Zee, C. J. L. Han- zamenlijk over 26 tehuizen, verspreid in geheel Nederland, zowel aan de son, Leiderdorp, Christien Stark, kusten, als in de bosrijke streken van ons land. Marjolein de Sterke, Leiderdorp, M. J. Stuurman, Voorschoten, Netty var» na het vertrek naar z'n gezondheids- Tammel, T. R. Verbeek, E., Vermunt, oailienwerKin^ an kolonie kon zien en het grote ver- Oegstgeest, A. Verstraaten, N. Ver schil met eigen ogen kon waarne- voort, D. J. Verzijden, J. Visser, Lan- men, dan zou men eerst ten volle geraar, P. Visser, Oegstgeest, D. H. begrijpen wat voor een zegenrijk dê Vries, Valkenburg, Nanne Wempe, In Leiden zijn die verenigingen 15 werk hier wordt verricht. T T T jaar geleden gaan samenwerken on- alle gezindten De grote zaal van het St. Anto- niusclubhuis was gisteravond geheel bezet met leden en genodigden voor de bijwoning van de jaarlijkse feest avond van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO ter gelegenheid van de diploma-oitrei- king cursus 1960-'61. Nadat de voorzitter, de heer J. D. Slegtenhorst, de talrijke aanwezigen hartelijk welkom had geheten, waar bij hij zich in het bijzender richtte tot de docent, dr. G. van Hoorn, de afgevaardigden van de EHBO-Raad en de zusterverenigingen, merkte spr. nog op, dat de diploma-uitrei king één van de hoogtepunten in het EHBO-verenigingsleven uitmaakt en tevens de afsluiting van het seizoen betekent Alvorens tot de uitreiking van de diploma's over te gaan, richtte dr. van Hoorn zich tot de pas gediplo meerden en wees hij hen nog eens met nadruk op het belang van een goede EHBO-organisatie en de zeer belangrijke taak, die zij hierin te ver vullen kregen. Teneinde steeds voor him verantwoordelijke taak berekend te blijven adviseerde spr. hen met klem regelmatig te blijven oefenen en de vervolgcursussen trouw te be zoeken. Het feestelijk gedeelte van de avond werd verzorgd door Sempre Avanti's „Jong en Jolig", onder lei ding van Koos Kukler. Het diploma werd uitgereikt aan de dames L. Molenaar-Boom, J. J. Ba velaar, P. A. Brama, M. Brinks, A. J. M. van Deuren, M. A. I. de Goede, M. L. Groeneveld, M. J. de Graaf, D. T. Heinsdijk, M. M. Hey- stek, J. E. H. Hospers, H. M. Joekes, G. A. Keuning, E. Kikkert, C. A. M. Klaar, M. J. M. Koekenbier, E. B. Lopes Cardozo, C! M". Meijboom, A. J. Penninga, M. Postmus E. A. M. Ritmeester, G. van TureAhout, H. M. T. van Veizen, P. Verhaar, W. J. C. Verloop, M. G. van Waveren, M. J. C. de Wilde en de heren W. B. van Bemmel, F. W. Biegstraten, H. W. Doorneveld, J. G. Gevers, G. S. de Knegt, A. v. d. Lans, A. Linschooten, D. Molenaar, A. v. d. Pluym, W. de Ridder, D. Endeveld en M. Wegman. der de naam Leidse Raad voor Kin deruitzending. Van deze raad, die jaarlijks 200 kinderen door de schoolarts hiervoor aangewezen uitzendt, zijn lid geworden het Cen traal Genootschap, De R.K. Kinder- uitzendingsvereniging, De Ver. van Chr. Gezondheids Kolonies, De Vrijz. Toelatingsexamen Renibrandt-lyceum Eindexamens Rembrandt-lyceuni Geslaagd voor het eindexamen L. v. Wingen, H. Ph. Wirth, J. Wolfslag, Zoeterwoude, H. J. Zonne veld, P. Zonneveld, Ria Zwarts, L. v. Zijp, F. F. G. M. Jakma, Alphen a.d. Rijn, T. C. Akkerman, H. A. Dirkse, J. Dirkse, D. Zuyderduyn, Katwijk a. Zee. Waar geen plaatsnaam vermeld Geslaagd voor het toelatingsexamen woldt is ^„eid Leiden. voor de le klas. nv,„ rM.njhaijr i,-. *»„- M. P. R. C. van Aelst Ellis van Litr. Gezondheids xvolonie „Nsar 3 Buiten", de Dr. van Voorthuysen- **tellen,Sylvia Baars, R. A Barnard, stichting en de Ver. Philadelphia van J; Bartelsman, J. I. Bavelaar, J. J. ds. Van de Wolffschool. *e Beer J. v d Berg, H. Berndsen, Marian de Bes, Noordwijk a. Zee, Ciska de Best, J. W. A. Beukman, F. Subsidies niet toereikend Beyer, T. v. Beyeren Bergen en He- negouwen, Bonnie Blokland, Oegst- h.b.s.-B. j ize *.?jUlzen worden kinderen geest, B. Boon, Kitty Bootsma, B. J. J. Boersma, J. Broersma, L. Era- in de leeftijd van 5 tot 14 jaar, van Borgmeijer, Sassenheim, M. A. Bos, des, J. B. Grandjean, A. de Jong, E. wie, door wat voor. omstandigheden Voorschoten, M. G. Boutkan, Leider- de Jong met lof, P. J. Laterveer, J. ook, de gezondheidstoestand niet dorp, Marian Braggaar, Henny v. d. J. v. d. Lely, Koudekerk a.d. Rijn, C. meer op een behoorlijk peil staat, Burg, A. J. v. Caubergh, Rina Crab- de Lezenne Coulander, L. Nederlof, minstens zes weken geplaatst. Een bendam, Annelies Dallinga, J. J. Dée, R. A. W. Ruitenberg, J. M. Rijnsbur- langere uitzending, tot zelfs 'n tij ds- Rja Driessen, G. J. v. d. Engh, Lei- ger, Leiderdop met lof; A. V.'E. Slan- duur van éen jaar, is ook mogelijk, derdorp, P. W. Fasel, W. F. de Gast, gen, G. K. Troost, C. D. Voorhorst De Leidse Raad voor Kinderuit- R- E. Gerrits, W. P. Gottmer, Oegst- met lof, Chr. Wendt, C. M. Wilson zending is bij dit belangrijke werk geest, B. J. A. de Groot, R. C. de met lof. niet alleen collecte-comité ,doch on- Groot, P. de Gunst, Robertina v. Afgewezen: 5 kandidaten, derhoudt ook de onmisbare contac- Halm, J. H. de Heiden, W. A. v. Indien geen plaatsnaam vermeld ten met de instanties, die de nood- Heusden, H. W. Hollander, Leider- werd is bedoeld Leiden. zakelijke subsidies verstrekken rijk en gemeente en met de zie kenfondsen, voor zover er aanspraak -|1# ÏTIIO 1 dr^zeS^et'^fdTeTna: Sollicitanten van UVS te sterk tuurlijk lang niet toereikend en 0 Tï 1 O daarom doet de Leidse Raad voor voor Surinaamse Keal Sranang Kinderuitzending ieder jaar weer n O dringend beroep op de financiële Real Sranang, een elftal van in Ne- dien Van Leeuwen dit zelfvertrou- steun van de Leidse burgerij, een derland verblijvende Surinamers, wen weet te behouden, dan is hij steun die zo ontzaglijk belangrijk heeft gisteravond het hoofd moeten zeer zeker weer competitierijp. Tech- is voor dit werk. Wanneer het mo- buigen voor de overmacht, die het nische kwaliteiten heeft deze speler gelijk is dragen de ouders bij in de etalage-elftal van UVS bezat. Nadat ongetwijfeld. De vier doelpunten, die kosten van de uitzending van hun de donkere, sympathiek voetballen- hij voor zijn rekening nam,waren kinderen, doch in vele grote gezin- de jongens dikwijls leuk stand had- van kwaliteit. Het eerste doelpunt nen waar de welvaart nog 'n ij del den gehouden was het voor de rust scoorde hij in moeilijke positie met begrip is is dit een absolute on- duidelijk, dat met het verdwijnen het hoofd na een voorzet van Rem. mogelijkheid. Laten diegenen, die van het beginenthousiasme, gesterkt No. 2.. na een beheerste soloren en dan als hun opinie naar voren bren- door de aanwezigheid van dr. VV. het derde doelpunt, waarbij de stand gen, dat die ouders maar voor hun Juglall, vertegenwoordiger van de 6-2 werd, was het resultaat van een eigen kinderen moesten zorgen Hoge Commissaris voor Suriname, de prachtig schot, van vrij grote af stand, waar keeper Dennert volko men kansloos op was. Het vierde een goed en zuiver schot. Zijn plaat sen is voortreffelijk en ook de twee doelpunten, die hij scoorde, waren Televisiesterren Wim Voeten en Jeanne Assman uit Den Bosch waren door San Fillipo Neri aangewezen om het 3e Leidse dansexamen voor Amateurs af te nemen in Dansschool Evert Castelein. Voor alle vier de graden: Brons - Zilver - Goud en Goudenster waren er deze keer succesvolle kandidaten. Wim Voeten en Jeanne Assman viel reeds bij hun binnenkomst een warme ontvangst ten deel van de deelnemers en deelneemsters en van hun ouders. Na het examen brachten zij de geheel gevulde zaal in vervoe ring met een demonstratie van hun nieuwe internationale Cha cha cha. Een langdurig applaus volgde. In zijn sluitingstoespraak legde de heer Voeten nog eens de nadruk op de waarde van „de goede dans" en daarnaast van de zo noodzakelijke geestelijke reserve welke aanwezig moet zijn bij de omgang tussen de jongeman en het meisje, een waarde geldend voor iedereen, doch voor de katholieke jongelui in het bijzonder'. Geslaagd zijn voor Brons: Dames: M. de Bruyckere. Heren: Jos v. d. Meel, H. Rijsber- gen, J. v. Os, Fr. Smits, H. v. Buul, allen Leiden. Dames: A. v. Nobelen, Warmond, E. Wolvers, Sassenheim, Th. Beuk, Noordwijk B., N. P. Louwen Raguin, Katwijk Z., Tr. Zwetsloot, Sassen heim, A. Lieverse, Hoogmade, A. Hoogduin, Rijnsbuxg. Heren: J. Groen, Zoeterwoude, A. Lemmers, Lisse, M. v. d. Berg, Noord wijk, M. Prins, Leiden. Geslaagd voor Brons met lof. Dames: Ria Kalkers, Hillegom, M. Steenbergen, Leiden, L. Volwater, Hoogmade, A. Volwater, Hoogmade, E. Alkemade, Noordwijk, C. v. Kam pen, Leiden. Heren: R. Weise, Leiden, F. v. d. Drift, Leiden, Th. Hoogeboom, Lei derdorp, A. Hofman, Oegstgeest. Geslaagd voor Brons met hoogste lof. Dames: Th. v. Zandwijk, Leiden, A. Lascaris, Sassenheim, A. v. San ten, Leiden. Heren: J. Wassing, Hazerswoude, J. P. Hartwijk, Leiden. Voor zilver slaagden de dames: Corry van Kuyen, Wassenaar. Met lof slaagden de dames: M. Verhoeven Leiden, E. Wallaart, Leiden. De heren: H. Juffermans, Leiden, J. van Winden, Pijnacker. Met hoogste lof slaagden de dames: E. van Hofwegen, Zoeterwoude, N. v. d. Hoorn, Leidèn, A. Pennings, Aarlanderveen, A. Verberg, Leiden, J. Wallaart, Leiden. De heren: Th. Pont, Leiden, D. v. d. Eerden, Lisse. Voor goud slaagden de heer G. Kortmann, Zoeterwoude, de. héér G. Castelein, Leiden met lof en mej. L. van Breemen, Wassenaar met hoog ste lof. Voor Gold-Star mej. L. van Dril, Hillegom, de heer K. van Dijk, Lei den met lof. Casino. „De eerste man op de maan" is geen documentaire, geen we tenschappelijk overzicht van de ruim tevaart of een mogelijk toekomst beeld van het eerste bemande „schot op de maan", maar een grappig ver haal, dat zich afspeelt rondom een fictieve Engelse poging om de maan te bereiken. Het is een verhaal, waar bij de Britten een loopje nemen met zichzelf. In dit procédé zijn de En gelsen vaak bijzonder grappig en ook hier is het een leuke vondst, die echter jammer genoeg niet al te best wordt uitgewerkt. De bekende komiek Kenneth More is hier een man, wiens gezondheidstoestand zó abnormaal normaal is, dat hij voor proefnemingen in het instituut voor yerkoudheidsonderzoek onbruikbaar is, maar de aangewezen man schijnt te zijn voor de eerste vlucht naar de maan. Alle uithoudingsproeven sla gen wonderbaarlijk goed en tenslot te gaat de raket van start. Iedereen zit in spanning, wat Lij op-de maan zal aantreffen, wat zijn ervaringen zullen zijn en welke wetenschappe lijke gegevens hij mee terug zal brengen. Hij vindteen leeg groenteblikje. De oplossing- van dit raadsel zullen wij aan Kenneth More zelf overlaten, 't Is een grappige film, die leuker had kunnen zijn, als er beter gespeeld was. Om enkele de tails verhoogde de K.F.C. de toe latingsgrens tot boven 14 jaar. Lido. Wij heben ons al menig-- maal een inzicht kunnen verschaffen in het weleer zo weelderig bloeiende piratendom, aan de hand van talrijke tot de verbeelding sprekende ver filmde verhalen. De Amerikanen hebben hun respectabele stapel zee roversfilms op gezette tijden aange vuld en nu komen de Italianen ons laten zien, dat ook zij deskundig we ten om te Springen met zeebandie ten, die onder de ruwe bolster een zachte pit verbergen. In dit geval is er sprake van een en misschien in sommige gevallen ploeg als een kaartenhuis moest ook gelijk hebben, hoewel dit voor storten. Het draaide bij de Surina- slechts een klein aantal kan opgaan mers voornamelijk om keeper Den- doelpunt was weer een goede kop- bedenken, dat die kinderen niet nert en spil Quillet, die tot het einde bal uit een hoekschop. De jonge de dupe mogen worden. Het gaat om een voortreffelijke partij bleven spe- Breitner van ADO, zoon van de ex- die kinderen, die vaak tengevolge len. internationaal, zo langzamerhand een van een soms ten nadele veranderde Tegen de overige spelers hadden vaste klant in de etalage-elftallen maatschappij die WIJ zelf ma- de UVS-ers en transfermensen vrij van UVS, weerde zich prachtig. Een ken in hun gezondheid geschaad spel, hetgeen wellicht waarde kan actieve en sjouwende midhalf, die zijn. Ieders bijdrage aan het werk hebben voor een zuivere beoordeling overal, dus ook voor het doel te vin van de Leidse Raad voor Kinderuit- van wat de afzonderlijke spelers den is. Bovendien heeft de jongeman zending, waardoor die kinderen hun eigenlijk in hun mars hebben. kostbare gezondheid weer kunnen terugkrijgen, wordt in de allergroot- Zelfvertrouwen ste dankbaarheid aanvaard. Kees van Leeuwen hervond in de- ondanks de grote schootsafstand niet Wanneer men de kinderen vóór en ze wedstrijd zijn zelfvertrouwen. In- te keren door de keeper. Even na de rust maakten de Suri namers gelijk door Mak-Nak, dankzij dekkingsfouten in de achterhoede en falen van keeper Boshuizen. Van de achterhoede kon alleen Den Hoedt, linksback, vrij behoorlijk meekomen. Huégénin van ADO, keeper Boshui zen (Blauw-Wit) stelden ronduit te leur, waarbij dan opgemerkt mag worden, dat Boeshuizen het beter kan, althans dat heeft hij onlangs te gen Rijnsburgse Boys bewezen. Th. van Kampen is een goede halfspeler naast Hak, maar geen spil, die rustig de verdediging organiseert. Ondanks het povere verweer van de Surinamers hebben de vele hon derden toeschouwers kunnen genie ten van mooie doelpunten en de geestige show van Real, die scheids rechter Arkenbout 90 minuten een goedmoedige grijns op het gezicht to verde. De resterende doelpunten wa ren van Kooge (Alkmaar), een fraaie kopbal en een spectaculaire kogel van verre afstand. Rem kreeg ruim schoots gelegenheid goede voorzetten te geven. Desondanks kon hij ons weinig imponeren. Het doelpunt, dat hij scoorde, ontstond na goed voor bereidend werk van Brietner. Al met al zijn de UVS-supporters weer eens getracteerd op een doel puntrijke wedstrijd. Hopelijk zal ook het UVS-bestuur enige positieve punten in de verrichtingen van de „zomeraanbiedingen" hebben kun- ontdekken. Volgende week donderdag speelt UVS in Alkmaar tegen het gedegra deerde Alkmaar. (Stadsnieuws zie pag. 14). gouverneur van Panama om zeep is geholpen. .Ëprico's'yader viel in han den van de gouverneur door het verTaad van eén 'ex-vrijbuiter, Van Hais. Deze verrade** wordt bij de verovering van een Spaanse drie master door de piraten van de jonge graaf-zeerover gèvangen genomen, maar helemaal tevreden is Di Venti- miglia nog niet, want zijn zuster be vindt zich nog in de greep van de venijnige gouverneur. Inmiddels heeft Enrico kermis ge maakt met een schone, jonge wedu we, die op haai beurt wég is van de charmes ^an d^. knappe piraat, hoe wel haar vertrouwen in de recht schapenheid van Enrico herhaaldelijk zwaar op de proei wordt gesteld door de raadselachtige manier, waar op Enrico zijn doel tracht te berei ken. Of hij inderdaad zijn doel be reikt zullen wij hier maar in het midden laten; u zult deze wetenschap uiteraard zelf willen opdoen als u van een stevige en toch zachtzinnige piratenfilm houdt en als u boven dien de zeer beweeglijke draad van een ietwat overladen geschiedenis kunt vasthouden. Toegang 14 jaar. Trianon. Na de vele films,, waarin getracht wordt de toeschou wers te doen griezelen met een ver haal, dat druipt van het bloed (lees rode verf), is „Rilling" in ieder ge val een verbetering in het genre grie zelfilms of wat daarvoor door moet gaan. Sensationeel is deze film even wel niet. Met het verrassend goede scenario en de wel door niemand verwachte ontknoping van het ver haal was dat zeker mogelijk geweest. Om er een met spanning geladen film van te maken, had men er meer uit moeten halen. Het zijn slechts enkele momenten, die boven het middelmatige uitkomen en daarmee wordt een film niet goedgemaakt. Toch geloven we ook wel, dat mensen met een wat fantasierijke geest enige tijd de verpozing, die ze bjj dergelijke films zoeken, kunnen vinden. Een film, die iedereen pakt is „Rilling" echter bepaald niet. We zullen afwachten of er binnenkort toch weer een film verschijnt op het niveau van b.v. „Les diaboliques", waar „Rilling" in het begin een zwakke copie van lijkt; lijkt, want hier heeft de regisseur zijn doel be reikt en is de (gissende) toeschou wer op een dwaalspoor geraakt. Toe gang boven 18 jaar voor deze ma tige „griezelfilm". Studie heeft deze week de film van Lido overgenomen, n.l. „Alleen de zon was getuige", een verhaal voor volwassenen. Rex. Tarzan laat zich deze week in het Rex-theater door de jongelui, zoals we tijdens een van de eerste voorstellingen weer met zeer veel genoegen meemaakten, met luide en enthousiaste kreten aanmoedigen bij de ontmaskering van een duistere junglekoningin. Johnny Weissmüller slingèrt zich in „Tarzan en de Lui paardkoningin" als vanouds aan de lianen van het tropische woud naar de oplossing van het mysterie. Na tuurlijk zijn ook Boy en Jane weer van de partij om hun in apentaal- pratende pa en echtgenoot een hand je te helpen. Als we het verhaal gaan beschrijven dan verknoeien we ongetwijfeld het genoegen van de adspirant-kijkers. Zij moeten het uitsluitend van het verhaal hebben, want esthetisch en filmsich moeten we nauturlijK niet te veel zoeken in deze film. Voor de jongelui, die weer eens een avondje onschuldig willen doorbrengen zonder zich al te veel te vermoeien, kan geen kwaad. KFC- week aan Rex geen kwaad. KFC- keuring: 14 jaar. Luxor Uitstekend karakterspel is de goede kant van de film „Schaamtelozen", die in Luxor wordt gedraaid. In deze Engelse zwart-wit film wordt het verhaal uitgewerkt van een Anglicaanse geestelijke, die in opspraak geraakt, zonder dat hij er iets aan vermag te veranderen. De stad, waar hij is beroepen, heeft zich op de meest platvloerse manier die men zich denken kan de fantasieën van een nosem over de oneerbare be doelingen van de parochieherder meester gemaakt. De geestelijke kan hier niet tegen op, hij staat tegen een muur van on begrip en kleingeestigheid. Neven probleem, dat in deze rolprent wordt uitgewerkt is het vraagstuk van de straatjeugd. De dominee, een jonge sportieve knaap, probeert er wat aan te doen, maar begeeft zich hiermede op het terrein, waar de giftige adders on der het gras schuilen. De karakter loze houding van een ongehuwd meisje, dochter van de voormalige predikant in het stadje, maakt het drama compleet; er is een goed eind. De stad komt in ootmoed en diep beschaamd bij de predikant terug, maar deze twijfelt intussen zelf aan de ernst van zijn roeping. Het ver haal is nu en dan wat te sterk aan gezet, te veel in het zwart-wit pro cédé getekend om werkelijk mense lijk te zijn; er zijn te weinig nuan ces in het verhaal. De nozem Larry bijvoorbeeld is 'n pestbuil, waaraan met de beste wil van de wereld niets goeds valt te ontdekken, De karakters zijn uit stekend uit de verf gekomen. De pre dikers-rol wordt goed vertolkt, Sarah Churchill, dochter van de beroemde staatsman, speelt uitstekend de onge trouwde dominees-dochter. KFC- keuring: volwassenen. M arktberich ten KATWIJK AAN DEN RIJN. 23-6. Groente waspeen (p. kist) Al 13.40-16.00, A2 700-10.80, B 13.20- 17.00; bloemkool (p. 100 st.) Al 41.00 -59.00, A2 17.00-40.00, B2 7.00-21.00; sla (p. 100 st.) I 15.10-16.10, II 4.30- 14.00; stoofsla 10.00-18.00; prei 4000; aardbeien (p. doosje k 200 g) 17-37; prinsessebonen (p. kg) 1.70-1.85; uien 14.00-20.00; spitskool 19.00- 25.00; rabarber 24.00-33.00; komkom mers (p. 100 st.) 20.00-26.00; kroten (p. kist) 1.60; bospeen (p 100 bos) I 60.00-62.00, II 37.00-53.00; spinazie 14.00-20.00; postelein 12.00; krombek- ken 95.00; snijbonen (p. kg) 95-1.45; tuinbonen 21.00-28.00: peterselie (per 100 bos) 2.00-8.40; krulpeterselie (p. 100 bos) 7.00-30.00; selderie (p. 100 bos) 6.70-8.00; bonenkruid (p. 100 bos) 2.60-5.00. Aanvoeren; waspeen 32.000 kg, waarvan 17.000 kg voor export werd verkocht; sla 25.500 st., waarvan 600 st. voor export wei-den verkocht; bospeen 6700 bos, waar van 1300 bos voor export werd ver kocht; bloemkool 6800 stuks.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2