SmaGAT SaJiMlSTAD N 0 L E T's Courantenbezorgers gevraagd Laatste Berichten Rectificatie Leidse universiteit VRIJDAG 16 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Even aandacht Op zaterdag 24 juni a.s. wordt te Leiden de jaarlijkse Anjercollecte gehouden. Zoals bekend, is Z.K.H. Prins Bernhard regent en naamge ver van het Anjerfonds. De prins, die dit jaar zijn vijftigste verjaardag hoopt te vieren, leeft toegestaan, dat de Anjeraktie 1961 tegen de achter grond van zijn kroonjaar wordt ge voerd en heeft de hoop uitgesproken dat die aktie in alle opzichten zal slagen. Daar ook in Leiden reeds diverse verenigingen op cultureel gebied 'n uitkering uit het Anjerfonds hebben ontvangen en zodoende in staat wa ren een moeilijk ogenblik in hun be staan door te komen, is het voor Lei den een morele plicht, die dag tot een zo groot mogelijk succes te ma ken. Behalve door het schenken van een milde gave, kan steun worden verleend door mede te werken als collectant bij het inzamelen der gel den, zelfs al geschiedt dit maar door een enkel uurtje te collecteren. Iedere medewerking, hoe gering ook, wordt op hoge prijs gesteld. Geeft u daarvoor als collectant(e) op bij het secretariaat voor het An jerfonds, afdeling Onderwijs, Stad huis. Ook op zaterdag 24 juni kunt u daar terecht. AANBESTEDING BRUGGEN OVER DE POELWETERING Hedenmorgen heeft de dienst van gemeentewerken namens het college van B en W een openbare aanbeste ding gehouden voor het bouwen van twee duikerbruggen over de Poelwe tering, het leggen van een dubbele rioolduiker en het verrichten van bestratingswerken. De aannemers moesten twee prijzen opgeven. Een voor het werk zelf, een voor een meerprijs voor het afdammen van de sleuf voor de rioolduiker. Er kwamen 21 inschrijvingen bin nen. Deze waren afkomstig van: fa. M. van der Bent Zn. Katwijk aan Zee, 233 000 en 21.000; Geerdink's Aannemingsbedrijf, Rotterdam 221.000, 21.500; A.. Broere's Aan nemersbedrijf NV, Amsterdam, 218.000, 18.500; Annemersbedrijf B. van Hees, Utrecht 217.900 en 19900; Aannemersbedrijf Gebrs. Schouls NV, Leiden f 215.000 en 20.000; NV voorheen G. van Dijk, Hardinxveld-Giessendam 213.000 en 20.500; W. Hennipman Leiderdorp, f 213.000 en 18.500; Gebrs. van Hees, Utrecht 213 000 en 18.200; fa. van der Bron en Visser, Voor burg, 207.000 en 16.000; Haags Bouw- en Bronneringsbedrijf NV, 's-Gravenhage 206.000 en 17.000; firma A. Th. Stuifzand, Leiden ƒ205.000 en ƒ21.00; C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn, 203.900 en f 21.900; firma K. en R. Haverland, Zwolle, ƒ200.500 en ƒ21.900: N.V. Ingenieurs Bureau voor Bouwnijverheid, Oegst- geest, 197 000 en ƒ17.000; Gebrs. Zitman, Leiden, 194.426 en ƒ12.000; Kiebert's Aannemingssmaatschappij, Sassenheim, 192.900 en ƒ18.000; n.v. De Vries en Loeve, Delft, f 190.800 en ƒ19.700; C. M. Deerenberg en Gebrs. J. en P. v. Wijk, Alphen aan den Rijn, 190.500 en f 18.000; n.v. Aannemingsmaatschappij voorheen J. M. Strijland, Uithoorn, ƒ190.000 en 17.000; Aannemingsmaatschappij Loeve, Delft, f 186.950 en f 17.500 en als laagste de firma L. P. van der Geer Zn te Leiden voor 179.000 en 23.500. De raming werd niet be kend gemaakt. De gunning is nog aangehouden. Geslaagd. Aan de r.k. Kweekschool „Cor Mariae" in Den Haag zijn ge slaagd de dames O. Krliman en A. Haasnoot. Aan de katholieke universiteit te Nijmegen is geslaagd voor 't doc toraal examen klassieken, pater B. A. J. Korstjens OFM, godsdienstle raar aan het St. Bonaventuralyceum. Burgerlijke Stand Geboren: Renée Nicolaas z. v. N. Halvemaan en G. C. Speel. Rudy Ja cobus z. v. J. Boot en C. J. v. d. Meer. Cornelis Bartholomeus Simon Maria z. v. W. Overdijk en C. M. C. Klein. Jeffrey Arthur James z. v. R. A. S. Brender a Brandis en I. Ebe- ling. Maria d. v. C. de Bruin en B. C. C. Waasdorp. Helena Francisca Andréa d. v. H. de Kruijs en J. F. S. Versteeg. Jacqueline Irene d. v. J. van Werkhoven en A. Aarnoudse. Jan Da vid Gustaaf z. v. G. Papendrecht en J. van Werkhoven. Frans Theodoor z. v. F. T. Mieremet en J. Mooten. Gehuwd: C. J. Hendriks en M. Kleijn. A. Bogaards en M. van Po- lanen. J. H. Verweij en G. Vonk. J. de Bolster en J. H. van Amsterdam. G. A. Brandt en R. E. Hartevelt. B. van der Meer en M. J. van Hooi donk. H. Molenaar en J. M. de Graaf. C. J. Buurman en A. Brunsting. P. J. Fasel en J. van der Hoogt. N. Hol lebeek en H. Dir. J. Duivesteijn en J. E. Stokhuijzen. K. Kuipers en A. Wessel. I. B. H. M. Rubbens en B. A. M. van Iersel. S. C. F. J. Roo- sen en G. I. E. de Cler. Overleden: M. van Velzen 61 j. echtgen. v. C. van Duijn. C. J. Wes- termann 89 j. man. A. Ribot 56 j. echtgen. van M. A. Geenjaar. W. Posthumus 83 j. man. BOUWEN VAN 228 WONINGEN MET 30 GARAGES EN 10 MOTOR STALLINGEN GEGUND Door het architectenbureau E. F. Groosman te Rotterdam is het bou wen van 228 woningen, 30 garages en 10 motorstallingen nabij de Beet- hovenlaan namens b. en w. opgedra gen aan het Bouw- en Aannemers bedrijf J. de Water te Leiden voor een bedrag van 3.608.550,-. Bij een in het voorjaar gehouden aanbesteding was genoemde firma de laagste inschrijver voor dit be drag. De woningen zullen worden toegewezen aan de Prot.-Chr. Wo ningbouwvereniging. Voor Vaderdag naar Herenmode- magazijnen Terlenka en Terylene DASSEN prima wasbaar, geheel kreukvrij 3.95 - 4.95 No-Iron OVERHEMDEN KERKO - FABLO - TRENCO WEEKEIND SHIRTS ZWEMBROEKJES ZAKDOEKEN MANCHETKNOPEN HAARLEMMERSTRAAT 206 BOTERMARKT 8—9 BIOSCOPEN De films in de week van 16-23 juni zijn door de Kath. Filmcentrale als volgt gekeurd: Trianon: „The magnificent seven", 14 j. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 uur; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Casino: „De grote bluf", 18 jaar. (Dond.: „Schuld en boete", 18 j.) Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: „Alleen de zon was getui ge", volvv. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 700 9.15 uur. Luxor: Afgekeurd. Studio: „De wilde stroom", 14 j. Dgl. 2.30. 7.00, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Rex: „Fabriek van officieren" 14 j. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. Wegens uitbreiding van onze wijken in Leiden en Oegstgeest, vragen wij enige NETTE BEZORGERS. Aanmelden: abonnementenafdeling LEIDSE COURANT. (Advertentie) ROSELEUR's aanbiedingen ALTIJD VOORDELIGER! Deze week: GESORTEERDE KOEKJES voor maar 0.59 per 250 gram TORONTO'S het fijnste boterkoekje deze week 0.98 per 250 gram. En onze heerlijke RONDO'S nu 5 voor ƒ0.55 SPRITSKOEKEN 10 stuks 0.50 PINDA KOEKEN, iets fijns 6 voor 0.59 EN VOOR DE THEE: Gesorteerde vruchtjes 250 gram ƒ0.75 Vruchten aardbeien 150 gram 0.68 Ananas puntjes. 150 gram 0.63 Banketbakkerij ROSELEUR Haarlemmerstraat 67 Filiaal: Breestraat 54 LEIDEN A. v. d. Zeeuw Jr. in het zilver bij „Rotogravure" Gisteren vóór de middag werd 't ongewoon stil in de rotatiedrukkerij van de N.V. Nederlandsche Rotogra vure Maatschappij, omdat de per sen waren stilgezet en de collega's drukkers zich begeven hadden naar de kantine van het bedrijf, waar de huldiging plaats vond van de rota tie-kleurendrukker A. v. d. Zeeuw jr. In zijn toespraak tot de jubilaris prees de directeur, de heer J. C. Stafleu, hem om zijn grote vakken nis en beheerst omgaan met de kost bare machines, waarmede het fraaie drukwerk gemaakt moet worden, 't Is jammer, dat in ons land tegen woordig alleen gesproken kan wor den over A- en B-drukkers, zoals dat bij de overeenkomsten is vastgelegd. Veel mooier en zinvoller zou 't zijn om een A-drukker te betitelen als „meester-drukker"' en dit zou echt op zijn plaats zijn voor deze jubila ris. Hij wenste hem gaarne geluk met het feit van het 25-jarig dienst verband en hoopt dat voor hem en voor de onderneming nog heel veel gelukkige jaren eraan mogen wor den toegevoegd. Naast de enveloppe met inhoud mocht spreker hem tevens namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel het vererend diploma over reiken. De heer W. Streefland bracht in geestig rijmwerk, namens het per soneel de deugden en feiten van de jubilaris naar voren. De gelukwen sen werden ook hier vergezeld van de enveloppe met inhoud. Verder spraken nog uit naam van de afde ling collega P. Selier die de jubila ris een wernheneel aanbood en col lega A. A. Rodenburg. Met enkele woorden dankte de heer v. d. Zeeuw voor de hem ge brachte hulde. Mevr. v.d. Zeeuw mocht bloemen in ontvangst nemen en de kinderen een versnapering. Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn herbenoemd tot lid van de wetenschappelijke staf: de heer E. Talman, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de organische chemie voor het tiidvak van 1 april 1961 tot 1 april 1962; dr. K. Mechelse, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de neurologie voor het tijdvak van 1 mei 1961 tot 1 mei 1962; de heer L. J. Dukker, we tenschappelijk ambtenaar in tijdelij ke dienst bij de organische chemie voor het tiidvak van 1 april 1961 tot 1 april 1962. APOTHEKERSDIENST Geopend Apotheek Kok, Rapen burg 9, teL 24807. Jeugdige marktschuimers De Leidse politie heeft gisteren drie jeugdige diefjes, resp. 12, 12 en 13 jaar oud, aangehouden wegens diefstal van een groot aantal porte- monnaies en boodschappentassen. Deze veelbelovende jongetjes hadden hun slag geslagen op de maikt en in verscheidene warenhuizen in de stad. Het geld hadden zij geheel opge maakt. De kinderrechter zal verder beslissen wat er met de diefjes ge beurt. Het komt nog maar al teveel voor, dat marktende en winkelende huis vrouwen hun beurzen bovenop in hun tas laten liggen. Het is toch wel zaak daarop te letten. Het blijft gel den: de gelegenheid maakt de dief. Eveneens werden gisteren aange houden vier knapen in de leeftijd van 13 tot 16 jaar. Zij hebben zich schuldig gemaakt aan diefstal van bromfietsen en gereedschappen in hoeveelheden en kwaliteiten, waarop een bromfietshandelaar jaloers zou zijn. Tot dusver zijn vier bromfietsen achterhaald kunnen vorden. Leidse Agenda VRIJDAG 16 JUNI Circus Williams Schuttersveld, Voorstelling, 8 uur. Katb. Handelsreizigers Verg. Harmonie, 8 uur. Ouderavond St. Leonardusschool - Ver.geb. Speelt. Westerkwartier, Ten Katestraat, 8 uur. ZATERDAG 17 JUNI Circus Williams Schuttersveld, Voorstelling, 3 en 8 uur. ZONDAG 18 JUNI Circus Williams Schuttersveld, Voorstelling, 3 en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat IA tot 1 oktober: Vang die vis! (hoe de mens de vis te slim af is). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen, Steenstr. IA tot 29 okboter: Uit de kinder jaren der electriciteit (ontwikkeling van de electriciteit in de 17e, 18e en begin 19e eeuw). Rijksmuseum van Oudheden, Ra penburg 28 vanaf 24 juni: De Ro meinse bezetting in Nijmegen. KOMENDE TENTOONSTELLINGEN Stedelijk museum „De Lakenhal" 15 juli-4 sept.: Tentoonstelling van de ^Rembrandtprijs (werken van Kees Verwey); 22 juli-5 aug.: Bloe mententoonstelling. Hortus. Botanicus der Rijksuniver siteit 22 juli-5 aug.: Aquarium tentoonstelling. OEGSTGEEST Onderlinge drumband-wedstrijd In het Patronaatsgebouw te Oegst geest vond gisteravond onder zeer grote belangstelling een onderlinge wedstrijd plaats tussen de drum bands van de Katwijkse Harmonie, de Harmoniekapel van de NZH, het Eerste Leidse Jeugdorkest „De Burcht" en de St. Franciscus-drum- band. Deze drumbands staan alle ander leiding van de bekende drum band-instructeur K. de Jeu en het was dan ook op diens lofwaardig initiatief, dat dit „drumband-festi val" werd gehouden met het doel de bands eens in de gelegenheid te stellen eikaars prestaties nader te beluisteren en uit de gemaakte fou ten de nodige lering te trekken. Aan dit festival, dat vanwege het feit, dat de uitvoerenden allen door dezelfde instructeur, c.q. de heer De Jeu zijn opgeleid, uniek kon worden genoemd, was tevens een onderlinge wedstrijd verbonden. De prestaties werden beoordeeld op de onderde len „tamboers", „bazuinen" en „show" (met of zonder majorettes) en wel door een deskundige jury, bestaande uit de heren P. Drost (di rigent), W. Mark (dirigent-trompet tist) en Gé Hof enk, directeur-mu ziekschool. De avond werd geopend door de heer J. F. M. Steenmetser, wethou der van Oegstgeest, die in zijn ope ningstoespraak het doel van dit fes tival met een enkel woord nader schetste en een min of meer histo risch overzicht gaf van de ontwik keling van de drumband als steeds meer denkbaar onderdeel van de muziekgezelschappen. Hij bracht de heer De Jeu (sinds 1933 succesvol instructeur) gaarne hulde voor diens initiatief, dat zijns inziens zou kun nen uitgroeien tot een groots opge zet nationaal drumband-festivaL Vooral het feit, dat meerdere drum bands zich wenden tot de jeugd, achtte de heer Steenmetser van on schatbare waarde t.a.v. een passen de creatieve vrijetijdsbesteding, die de jeugdige muzikanten tevens iets meegeeft voor hun latere leven. Hierna was de beurt aan de drum bands, die naar gelang de opleidings tij d en de te verwachtte prestatie waren ingedeeld in twee afdelingen en hebben onder leiding van de heer De Jeu achtereenvolgens de St. Franciscus drumband, de Katwijkse drumband in de afdeling B en de drumbands van „De Burcht" en de NZH in de afdeling A enkele van hun beste prestaties ten gehore ge bracht, waarbij het onderdeel ,show' allerminst werd verwaarloosd. Voor een zeer fleurige entourage zorgden op voortreffelijke wijze de majoret tes van de Katwijkse band en „De Burcht". Voor een wel zeer specta culaire en tevens zeer geslaagde ver rassing zorgde de heer De Jeu een uitnemend organisator aan het slot van de avond toen hij de vier drumbands tezamen liet optre den en enkele gezamenlijk uitge voerde marsen ten gehore liet bren gen. Een waardig en zeer goed ge bracht sluitstuk van dit drumband festival, dat weliswaar het Patro naatsgebouw uiteraard op zijn grondvesten deed dreunen, doch ze ker navolging verdient. Niet onver meld mag blijven, dat de R.K. Har monie „Triumph" o.l.v. wnd dirigent Spierenburg welwillend medewer king verleende aan het welslagen van de avond. Na afloop gaf de heer W. Mark namens de jury een kort resumé van de geleverde prestaties en maakte hij de uitslagen bekend. Als herinnering aan dit festijn ont vingen de drumbands een keurig verzorgd diploma met hun waarde ringscijfers. De uitslagen werden: Afdeling A (minimaal 101 pnt): 1. NZH-drumband 105 pnt; 2. „De Burcht" 102 pnt. Afdeling B (minimaal 80 pnt): 1. St. Franciscus 90 pnt; 2. Harmonie, Katwijk 84 pnt. Geboren. Helena Maria, dr van W. H. Vink en H. H. Kooloos, H. Mors- weg 112; Martha Antonia Maria, dr van J. C. M. Frissen en A. J. Bemel- mans, Bijdorplaan 8; Mary Sietsia, dr van G. J. Boes en J. C. Hockx, Borneostraat 15; Yvonne Caroline, dr van E. J. J. Westerhout en B. F. Kluit, Koninginnelaan 67a; Cornelia Johanna, dr van B. J. v. Abtswoude en M. M. van Vliet, Terweeweg 136; Josephina Margaretha, dr van B. J. van Abtswoude en M. M. van Vliet, Terweeweg 136; Catharina Elisabeth, dr van H. J. Lange en M. A. v. d. Vlies, Ridderspoorlaan 111. Ondertrouwd. Roeloff v. d. Pol, schoenmaker, Bernhardstraat 4 te Leiden Elisabeth Alida Gerarda v. d. Maat, hulp in de huishouding, 20 j., Korenbloemlaan 19. Toek. adr.: ieder eigen adres. Jan Willem Smit, rönt- gen-technicus, 25 j. Ottawa, Canada en Sara Louwman, leerl. verpleeg ster, 21 j., L. de Colignylaan 22. Toek. adres: onbekend. Lynes Pieter Nele man, portier, 39 j., Veerstraat 9 te Maassluis en Johanna Christina Vliegenthart, 34 j., zonder beroep, Wijttenbachweg 95. Toek. adr. Veer straat 9, Maassluis. Getrouwd. Gerard Johannes Itjes- horst, 28 j. en Johanna Gerarde Tho massen, 23 j.; Nicolaas Cornelis van Rijn, 25 j. en Antonia Theodora de Vroomen, 24 j. Overleden. Sjieuwke Bijstra, 26 okt. '76,wed. van Geben Johannes Zuiderbaan, Hazenboslaan 38; Em ma Godelive Leonia v. d. Heijden, 27 nov. '85, wed. van Emillius Augus- tunus Freijser, Hazenboslaan 38; Leendert van Leeuwen, 18 aug. '86, wed. v. Trijntje Geugjes, H. Mors- weg 100. Geslaagd. Aan de R.K. Kweek school „Cor Mariae" in Den Haag slaagde mej. A. Dieben. Woningbouw. Door het archi tectenbureau Kraan en v. Nieuw koop is namens de heer Mulder het bouwen van een woonhuis en schuur aan de Rijnsburgerweg opgedragen aan W. Oosterlee te Valkenburg. SASSENHEIM Huldiging en afscheid bij de gemeente Het voltallig gemeentepersoneel heeft gistermidag tijdens een bijeen komst, die belegd was in de raads zaal, behalve de huldiging van de heer P. Caspers, in verband met het feit, dat hij 25 jaar in gemeentedienst was, tevens afscheid genomen van de heren A. A. Beijk en G. J. A, Boogaards in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Mede aanwezig waren fa milieleden van de jubilaris en de scheidenden, alsmede het college van B. en W., gemeente-secretaris G. A. Stolwijk en de directeur gemeente werken, de heer G. Schram. Het was burgemeester J. baron van Knobelsdorff die als eerste de jubilaris met waarderende woorden van gelukwens toesprak, om zich hierna met woorden van waardering en ten afscheid te richten tot de beide scheidende gemeente-werklie den. In ongeveer dezelfde bewoordin gen richtte vervolgens de hr Schram zich tot de jubilaris, hem hierbij de bekende enveloppe overhandigend. Mevrouw Caspers kreeg 'n bouquet bloemen aangeboden. Tot beide scheidenden sprak hij zijn waardering uit voor hun werk, verricht in gemeentedienst, om hun vervolgens nog vele jaren gezonde rust toe te wensen. Als herinnering kreeg de heer Beijk een tafelkleed en de heer Boo gaards een pendule aangeboden. Hun beide echtgenoten werden eveneens in de bloemen gezet. Na dit officiële gedeelte bleef men nog ruim een uur gezellig bijeen. Over de jubilaris vermelden wij nog, dat de heer Caspers geboren werd op 11 juli 1894 te Amsterdam Na ongeveer 1V£ jaar in losse dienst te zijn geweest, kreeg hij op 1 jan. 1938 ziin vaste aanstelling als chauf feur. Op 1 augustus 1959 kreeg hij eervol ontslag en werd hij per zelfde datum weer als voorman in tijdelijke dienst aangesteld, Van de scheidenden kwam de heer Beyk, geboren 12 april 1896 te Lisse, 29 september 1941 in losse dienst Op 1 juli 1944 volgde vaste aanstelling Zijn huidige functie was timmerman le klas. De heer Boogaards, geboren 24 mei 1896 te Leiderdorp, is op 24 nov. 1918 in dienst gekomen van het ge meentelijk gasbedrijf als assistent- gasfitter. Op 24 febr. 1919 kwam hij in vaste dienst. Zijn functie was fit ter le klas. Autotocht voor bejaarden. Aan de autotocht vóór bejaarden, welke dinsdag 20 juni a.s. gehouden zal worden, nemen ruim 520 personen deel. Nog nooit is de liefhebberij voor deze autotocht zo groot geweest. In verband met de organisatie en controle aan deze tocht verbonden, verzoekt het comité de autobestuur ders dringend de deelnemende per sonen tijdig af te halen. De autobestuurders zullen de be jaarden van huis afhalen, zodat zij niet op eigen gelegenheid naar de Parklaan hoeven te gaan. De toch via de Velser tunnel naar Volendam, aankomst ca 12 uur, kof fietafel in de AMVO (tel. 02993-323) en van daar naar Alphen a. d. Rijn, aankomst ca 16.30 uur in Avifauna (tel. 01720-3300). Aankomst in Sassenheim bij Sas- sem Noord ca. 20.30 uur. w A ccriv AAP} STRANDBUS RIJDT DOOR NIEUWE WIJKEN De strandbus van de NZHVM, Voorschoten-Wassenaar-Wassenaarse Slag zal met ingang van 1 juli a.s. langs een nieuwe route rijden, nl. van Voorschoten via de Papeweg, Rijksstraatweg richting Leiden, Ro- zenweg, Rozenplein, Clematislaan, Burmanlaan, van Groeneveltlaan (over de brug), De Kempenaerstr., Hofcampweg, Joh. de Wittstraat, v. Zuylen van Nijeveltstraat richting strand. Dit heeft de Buurtvereniging Deyleroord en omgeving dezer ver nomen van het gemeentebestuur. Het is nl. deze buurtvereniging geweest, die er bij gemeentebestuur en de NZHVM op heeft aangedrongen de bus door de nieuwe wijken in het uitbreidingsplan „Zijlwatering" te laten rijden. Door de routewijziging is ook voor de bewoners van Deyler oord het strand per bus gemakkelij ker bereikbaar geworden. Diplomazwemmen WRB. In de afgelopen weken zijn bij de Wasse- naarse Reddingsbrigade examens af genomen voor 8 verschillende diplo ma's. In totaal slaagden 239 leden voor de diploma's A t.m. C, de jeugd- brevetten 1 t.m. 3 en de diploma's reddend zwemmen A en B. Voor reddend zwemmen A slaag den de dames J. Henkes-Geers, M. G. Geers, P. M. Sluijter, C. M. Gras- Braun, B. E. Benschop en A. Toet, de heren D. Aalders, P. E. van Eijs- den, P. C. van Dijn, H. Hilgeman en J. P. Kwestro. Voor reddend zwemmen slaagden de heren P. van Nieuwenhuizen, R. van Beem en J. A. Lansberg. Geboren. Ingeborg Margaretha Maria, dr van J. C. v. d. Kooij en G. F. Does; Antonetta, dr van J. de Jager en B. A. Grievink; Maria Adriana, dr van P. C. Nell en S. Piek; Robertus Leonard us Maria, zn van L. M. F. Onderwater en P. M. v. d. Togt; Yvonne, dr van J. van Anrooij en A. Kornaat; Johannes Eduardus, zn van L. J. Ruijgrok en G. A. G. Odemaare; Ronald Gerlof, z n van E. S. Bottema en R. "I. Smit. Ondertrouwd. J. Zwart en A. Koe- leman; J. M. M. Luk en A. C. van Leeuwen; C. A. Raaphorst en C. Blankespoor; J. Santing en F. Haas noot; E. J. Liefferink en M. ter Laag; H. G. M. Koot en J. G. M. v. d. Ven; AA. P. Rippen en J. A. P. Maat. Overleden. Hugertus Adrianus Maas 30 j.; Wiea Anneke Noordhoff, 33 j.; Johannis Petrus Buijs 73 j. Parachute met muis gevonden Vanmorgen is op de gemeentegrens van Alkmaar en Bergen een para chute gevonden, die de afgelopen nacht in een boom terecht was geko men. Aanvankelijk werd veronder steld dat men te maken had met een weerballon van het K.N.M.I. in De Bilt, maar toen vanmorgen om elf uur de parachute uit de boom werd gehaald, bleek er een zwart-gele kegel aan te hangen waarin een witte muis. Het musje was springlevend. Op de vermoedelijke Engelse of Ame rikaanse parachute stond „Airial Delivery" (aflevering door de lucht). De marechaussee brigade te Alk maar heeft de zaak in onderzoek. Bij informatie bij het KNMI deel de men ons mede, dat dit instituut alleen ballonnen met soondes laat opstijgen Men had geen vermoeden over de mogelijk herkomst. KONINGIN NAAR „ZWEDENS GOUDEN EEUW" Hare Majesteit Koningin Juliana heeft vanochtend als eerste van de te verwachten stroom bezoekers de zomertentoonstelling 1961 in het Rijksmuseum te Amsterdam „Kunst uit Zwedens Gouden Eeuw" be zocht. Het bezoek heeft ongeveer 5 kwartier geduurd. Onze koningin is beschermvrouwe van deze expositie. De koning van Zweden is bescherm heer. Boete voor belediging van Jood maar geen opstel De officier van Justitie te Almelo, mr. W. L. de Walle, heeft gisteren aan zijn eis tegen een man die een Jood beledigd had, de bijzondere opdracht verbonden, dat de verdachte een opstel van tien bladzijden over het proces Eichmann zou moeten schrijven. De verdachte, de 25-jarige E. E. uit Rijssen, had op een feest avond een Jood toegevoegd: „Ze had den jou ook in de gaskamer moe ten stoppen". Later had hij verklaard niet in te zien dat hij iets verkeers had gezegd. De Almelose politierechter, mr. A. J. van Rhede van der Kloot, ver oordeelde de man tot 75 gulden boe te subsidiair vijf dagen gevangenis straf. De bijzondere opdracht van de officier van justitie liet hij maar vallen. „Hij is toch niet in staat een waardevol opstel af te leveren", zo meende hij. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. V.S. van Amerika: ss. Rotterdam (18-6), ms. Heina (18-6), ms. Noor- dam (22-6); Argentinië: ms. Yapeyu (20-6); Australië: ts. Ludwigshafen (20-6); Brazilië: ms. Saarstein 20-6 ms. Graveland (20-6), ms. Yapeyu (20-6), ms. Cap Finisterre (22-6); Brits-Oost-Afrika: ss. Natal (22-6); Canada: ss. Arkadia (18-6), ms. Maa- kefjell (19-6), ms. Noordam (22-6); Chili: ms. Archimedes (21-6), ms. Burgenstein (22-6); Indonesië: ss. Darmstadt (18-6); Ned. Antillen: ms. Delft (21-6); Nieuw-Zeeland: ms. Stratus (19-6), ss. Rangitoto (22-6). ss. Gloucester (22-6); Suriname: ms. Chiron (21-6); Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms. Pendennis Cast- Ie (18-6), ss. Radja (20-6). Inlichtingen betreffende verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. HAZERSWOUDE Brommer tegen wielrijder Gistermiddag omstreeks kwart over vijf uur, reed de heer J. B. L wonende te Voorschoten, per brom fiets over het rijwielpad, liggende langs de Rijndijk. Ongeveer ter hoogte van de gemeente-secretarie werd hij aangereden door de heer C. v. d. M., wonende te Koudekerk aan den Rijn, die hem per rijwiel tegemoet kwam rijden en die twee voor hem rijdende wielrijders wilde passeren toen de bromfietsbestuur der hem reeds te dicht was gena derd. De heer L. viel en bezeerde hierbij zijn arm. Op advies van dr. Blaauwendraad is hij voor onder zoek overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. De bromfiets werd licht beschadigd. De wielrijder bleef ongedeerd.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2