Werd in Nijmegen met twee maten gemeten? Toto met internationale ontmoetingen Damspel SPORT m mm w v ga© □■PB B m TTMan DE MAN UIT CHICAGO WOENSDAG 14 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT Metselaar kwam in verzet tegen ontslag De Nijmeegse metselaar, de heer geen disciplinaire straf was opge- M. C. R. die in gemeente-dienst was, legd. Mr. Heijnen verklaarde, dat werd uit deze dienst ontslagen toen hem een geval bekend was van een hij op een avond bij een particulier ambtenaar in dienst van de gemeente werkte. Dat mocht niet, omdat de Nijmegen, die tweemaal door de man om gezondheidsredenen slechts strafrechter werd veroordeeld we- halve dagen werkte. Daarnaast had gens diefstal van goederen, die ge- hij zich een aantal tegels van de ge- meente-eigendom waren. De betrok- meente ter waarde van 13.toe- ken ambtenaar werd niet ontslagen geeigend. De gemeente gaf de man en is zelfs niet disciplinair gestraft, op staande voet ontslag. De politie- Mr. Heiinen maakte in dit verband rechter veroordeelde hem eveneens, gewag van een aanklacht die enige Tegen dit vonnis werd hoger beroep tijd geleden is ingediend door N«- aangetekend. meegse gemeenteambtenaren tegen Een beroep tegen het ontslag bij hogere functionarissen bij de ge- het ambtenarengerecht werd onge- meente. In deze aanklacht wordt ge grond verklaard. De heer R. zocht nu sproken van misdrijven. Het onder zijn recht bij de centrale raad van zoek in deze zaak, dat reeds drie beroep in Utrecht. Zijn gemachtigde, maanden duurt, is nog niet beëin- mr. W. Heiinen uit Nijmegen, stelde digd. Volgens mr. Heijnen onthouden dat zijn cliënt destijds tegenover de B. en W. van Nijmegen zich van me- politie de diefstal van de tegeltjes dewerking bij het onderzoek, kenne- heeft bekend onder drang der om- lijk om de functionarissen de hand standigheden. Hij zei, dat de heer R. boven het hoofd te houden. Mr. Hefi- nog voordat de politierechter vonnis nen is van mening, dat hetgeen zijn had gewezen door de gemeente was cliënt wordt verweten niet in de ontslagen en vroeg zich af waarom verste verte kan worden vergeleken, met wat in de aanklacht tegen de functionarissen wordt gesteld. j i 7 i Namens het college van B. en W. A-CthSfKlOJlnSn van Nijmegen voerde mr. J. W. M. van der Grinten het woord. DONDERDAG Hij legde er de nadruk op. dat de heer R. tegenover een van de wet- HILVERSUM I, 402 M. houders had verklaard dat hij de te- 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. eeltjes had verplaatst met de bedoe- 14.00-24.00 NCRV. ling deze eventueel weg te nemen. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Hij legde deze verklaring af zonder kind. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed enige dwang. Tegenover de politie en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. had hij eerder hetzelfde verklaard. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Mr. Van der Grinten merkte voorts Schoolradio. 10.00 Gram. 10.03 Nat. op, dat hgt niet beslist noodzakelijk Velddag van het Leger des Heils. was, dat het college van B. en W. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde met het ontslag moesten wachten tot muz. 12.00 Middagklok - noodklok, de strafrechter uitspraak had gedaan. 12.04 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Wat betreft de opmerkingen van zijn AGr! ™eded- 12-38 Gram. tegenpleiter over de aanklacht tegen 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne- hoge functionarissen bij de gemeen- ^1Jenró, 3,20 i-3, te NUmegen, zei hij, dat B. en W. 1 i?° ,??2soik- 1430„ RadiopMharm. zich geheel distanciëren. Volgens ork. 15.15 Qram' 16-00 Verkenmn- hem staat deze zaak geheel buiten gen in de Bijbel. 16.20 Het Neder- de kwestie R. Dit is "en zaak, die ^°iks 1Gd ?]Vnipiratiete zii" etëen weg gaat- beschuldi- muzxkale lezing 16.45 Gram. 17.00 gingen in de bedoelde aanklacht heb- w 17 MqJa r m io'1« aeUr!" ben betrekking op feiten die acht ber. 17.45 Mandoline ens 18.15 Sport- jaar «pipden zoudpn yiin Pehenrd yn rubriek. 18.30 Vocaal ens. 18.50 So- 2|i hU gebeurd, zo Mr Van der Grinten meent, dat de diokrant. 19^50 Pol. lezing. 20 00 Man gf/hêt' f'„h ^btanaar betaamt" HH en paard, wedstr. 21.20 Gram. 21.30 ji t ambtenaar betaamt. Hij Lichte muz. 21.50 Periodieken Para- N" zeggen da' er bu de de. 22.00 Kerkorgelconc. 22.30 Nws. gemaent® Nijmegen geen wantoe- en SOS-ber. 22.40 Avondoverden- ?tanden heersen, .Jat,er-geen sprake king. 22.55 Boekbespr. 23.00 Rotter- !s van corruptie met dams Filharm. ork. en solist. 23.55- twea maten wordt gemeten, zoals Deze week komen op het totoformulier alleen wed strijden voor van de Eu ropese nacompetitie. Is het bij een „Nederlandse" toto al moeilijk enige „voor spelling" te doen, voor de ze onbekende wedstrijden is dit vrijwel een onmoge lijke opgave. Het zal dus deze week wel invullen „op goed geluk" worden. Ter ondersteuning voor onze lezers geven wij hier bij toch heel in het kort een aanwijzing van de kracht van deze Europese teams en hun mogelijkhe den in internationaal ver band. Om te beginnen Feije- noord - Chaux de Fonds (Zwitserland). Chaux de Fonds is dit jaar op de zes de plaats van de ranglijst geëindigd. In de voorgaan de jaren spelde het een be langrijke rol, echter veel last van geblesseerde spe lers. De kracht van Feije- noord is hier bekend ge noeg. Toch zeker een zege voor de Rotterdammers. Pirmasens - Ajax. Pir- masens eindigde als derde in de Zuid West Liga van de Duitse voetbalbond. Een zeer sterke club, waartegen Ajax het zeer zwaar zal krijgen. Grenchen - WV Een van de minder beken de Zwitserse clubs, zonder enige international, even als VVV, dat zeker een be hoorlijke kans heeft. Basael - Sparta. De laat ste twee maanden heeft Ba sel geen wedstrijd verlo ren, doch ook Sparta heeft zich in de tweede helft van de competitie een sterke tegenstander getoond. Fraydl na. Tegenstander is de Oostduitse vereniging Motor Jena. Op het ogen blik gaat het met deze club (9e in de competitie) niet zo goed. Door de goede re putatie toch afgevaardigd. Ostrava is een zeer wis selvallige speler. Osna- brück eindigde als derde in de Noordelijke afdeling van de Duitse voetbalbond. Een groter dan vraagteken ooit Buitenlandse clubs. De overige wedstrijden zijn alle ontmoetingen tus sen buitenlandse clubs. Vörwarts Berlin is een van de bekendste Oost-Duitse clubs. Een zeer sterke te genstander. Wiener A.C. bereikte de tweede plaats in de Oostenrijkse compe titie achter Austria Wien. Grazer AK eindigde op de zesde plaats in de Oosten rijkse competitie, een zwakke achterhoede, op de internationale doelman Wiener S.C. is een van de zes Weense clubs met een groot aantal internationals, evenals het Duitse elftal Dynamao uit Berlijn. Twee sterke clubs, die elkaar niet veel zullen toegeven. Spartak velen zullen zich nog de wedstrijd voor de TV tegen Barcelona herinneren is een nieu weling in het Tsjechoslo- waakse voetbal, maar een sterke nieuweling. Gornik heeft de leiding in de Pool se competitie. Lokomotive uit Leipzig staat op de vijfde plaats in de Oostduitse competi tie na een slechte start. Vienna is reeds zes maal kampioen van Oostenrijk geweest. Een zeer sterke vereniging, met een verle den. Kickers Offenbach een zeer sterke vereniging met internationale uit blinkers. Aan Tatran (Tsj. Slowakije) moeten zij een gemakkelijke tegenstander hebben. Schalke '04 hier geen onbekende is reeds jaren een van de voor naamste Duitse clubs, doch eveneens kan dit gezegd worden van IFK Göte- borg. Zürich eindigde op de 3e plaats in de Zwitserse competitie. Het won ech ter de laatste zeven wed strijden in een (te late) opleving. Malmö startte maar zeer matig in de Zweedse competitie. Oer- gryte Göteborg gaat na jaren in de schaduw van IFK Göteborg geleefd te hebben weer een leiden de rol in Zweden spelen. Borussia Neunk eindigde op de tweede plaats in de Zuidwest liga van de Duit se voetbalbond. Tenslotte Tasmania (Berlin) tegen Elfsborg Boras. Beide elftallen zon der uitblinkers, een geheel open strijd. Australiër binnen een week. Elliot ein digde zaterdag jl. als laatste op een 800 meterwedstrijd in Zagreb. Hij was pas vier uur voor de wedstrijd in de Verenigde Staten aangekomen en had voordien zeventien uur in het vliegtuig doorgebracht. De ontmoeting werd met 11-4 door de Ameriki.anse universiteiten gewonnen. HET SLACHTOFFERS VAN DE REVALUATIE In de kolenmijnen van Zwartberg, Winterslag en Waterschei in de Bel gische provincie Limburg, zijn ruim honderd Nederlandse mijnwerkers in staking gegaan. Zij eisen een aanpassing van hun lonen na de revaluatie van de Ne derlandse gulden. De in België wer kende Nederlandse arbeiders krijgen sinds de herwaardering vijf procent minder bij de inwisseling van de Belgische franken voor de gulden. Dit loonverlies heeft .reeds eerder aanleiding tot een geschil gegeven. De tot dusverre gevoerde besprekin gen hebben echter niet tot een op lossing geleid. wordt gesuggereerd. De raad van beroep zal over drie weken uitspraak doen. 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Vanmorgen om ongeveer kwart Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 voor negen is tussen Illikhoven (L.) De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 en Roosteren (L.) een personenauto Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. in het Julianakanaal gereden. Toen d. kleuters. 11.00 Huishoudelijke za- men drie kwartier later de wagen ken, lezing. 11.15 Gram. 11.45 Le- weer op het droge had gebracht venskunst, lezing (2). 12.00 Orgel en bleek, dat de bestuurder was ver zang. 12.30 Land- en tuinb. meded. dronken. Het slachtoffer is de heer 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Van Vugt uit Geleen. Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade-ork. 14.00 Kamer- muz. 14.40 V. d. vrouw. 15.00 Mez- zo-sopr. en piano. 15.30 Dieren in en rondom het huis, klankb. 16.10 Gram 16.30 Voordr. 16.45 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.50 Regerings- uitz.: Muzikaal bezoek aan Surina- me's Indianen. 18.00 Nws. 18.15 Lich te muz. 18.35 Hawaiian muz. 18.55 se Gesproken brief. 19.00 Discolaria. exclusieve licentierechten verwor- 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 ven een nieuw grammafoonpla- Gram. 20.15 Holland Festival 1961: ten-drukprocede. Met een in Frank- Residentie-ork. en solist. I. d. pauze r«k, ontwikkelde machine een (plm. 21.15-21.45): lezing over Teil- „gelüidspelers" - kunnen dagelijks hard de Chardin (2), 22.30 Nws. en 50.000 platen van een goede kwali- beursber. v New York. 22.45 Act. teit e" een lange gebruiksduur wor- 23.00 Sportact. 23.10 Dansmuz. 23.45 de« gefabriceerd. Gram 23.55-24.00 Nws. Het basismateriaal is een plastic- - folie. De standöardmaten zijn 17 of TELEVISIEPROGRAMMA'S 18 cm- diameter en de toerentallen NTS: 20.00 Journ. KRO en VPRO: naar wens 78» 45» 33 1/3 o£ 16 Per 20.20 Zang en piano. KRO: 21.00 Een minuut. De zeer grote productiecapaciteit van de machine maakt het, volgens de firma, mogelijk platen, die een dikte hebben van 0,1 of 0,2 cm., te- Militaire auto in Zuid-Willemsvaart gereden Soldaat verdronken Gisteravond om tien over acht is een militaire Volkswagen met drie dienstplichtige soldaten onder de gemeente Heeswjjk in de Zuid Wil lemsvaart gereden. De 20-jarige sol daat A. L. Loeffen, afkomstig uit de gemeente Zeeland (N.-Br.) is ver is verdronken. De twee andere in zittenden, dienstplichtig soldaat Van Es en Rietmeijer, zijn ernstig ge wond. Zij zijn respectievelijk opge nomen in het ziekenhuis in Veghel en het R.K. ziekenhuis „St. Johan nes de Deo" in 's-Hertogenbosch. Het stoffelijk overschot van sold. L. is na twee en een half uur dreggen ge vonden. Het ongeluk is, zo deelt de leger- voorlichtingsdienst mee, waarschijn lijk gebeurd doordat de bestuurder de macht over het stuur heeft ver loren. De militairen waren gelegerd in de citadel-kazerne in 's-Hertogen bosch. Zij behoorden tot de militaire geneeskundige dienst van het garni zoen detachement 's-Hertogenbosch. J. Rietmeijer (21 jaar en afkomstig uit Tilburg, ongehuwd) zijn niet, zo als eerder gemeid, ernstig gewond. De eerste heeft een hersenschudding en verwondingen in het gezicht op gelopen en de tweede is alleen in het gezicht gewond Inmiddels is de fumilie van de soldaten op de hoogte gesteld. ATLETIEK Nader vernemen wij van de Le- gervoorlichtingsdienst, dat soldaat A. L. A. M. Loeffen, die gisteravond is verdronken toen c en militaire Volkswagen in de Zuidwillemsvaart reed, ongehuwd was. De beide an dere inzittenden van de auto, de 20- jarige L. G. E. M. v. Esch (diest- plichtig soldaat), ongehuwd en af komstig uit Schijndel (N. Br.) en de reserve-soldaat eerste klasse F. W. HERB ELLIOT OPNIEUW VERSLAGEN Herb Elliot, dc Australische wereld recordhouder op de mijl, is gisteren tweede geworden op de halve mül van de atletiekontmoeting tussen de univer siteiten van Harvard-Yale (VS) en Ox ford-Cambridge (GB), die in Cambridge (Massachusetts) werd gehouden. Elliot, die voor Oxford-Cambridge uit kwam (hij studeert in Cambridge) werd verslagen door Jim Stack, de aanvoer der van de ploeg van Yale. Deze won de wedstrijd in 1 min. 50,6 sec. Elliot, die 100 meter voor het eind nog een kleine voorsprong had, maar de eind sprint van de Amerikaan niet kon be antwoorden, eindigde als tweede in 1.51.7 vóór Fred Howurd (VS), die 1.51.9 nodig had. Het was de tweede nederlaag van de Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan VV. J. v. d. Voort, Korenaarstraat 30, Nieuw- Vennep. MEDEDELING Daar de rubr ek van 2 juni eigenlijk op 31 mei had moeten verschijnen, gel den de problemen no. 1088 en 1089 voor de maand juni. RECTIFICATIE Probleem no. 1087 schijnt toch remise te zijn, aangezien alle oplossers dit te kennen hebben gegeven, en na nog eens een grondig onderzoek te hebben ge daan, kan ik mij met de oplossers ver enigen. Wij hebben de auteur van dit probleem om opheldering gevraagd en indien het toch een winnende eindstand %iocht blijken, hem verzocht mij deze spoedig te willen doen toekomen. ïn ver band hiermede zullen de oplossingen van de mei-serie nog enkele weken ach terwege blijven. Mocht het blijken, dat er wat aan ontbreekt, dan zal alle deel nemers automatisch de twee punten worden toegekend. LADDERWEDSTRIJD Wij moeten deze week kort zijn. Onder no. 1092 een vraagstuk van de heer Hoogvelt. Een stuk werk met een leer zaam eindspel. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1092 h 7 PW n m g g i - F 9 I i I m s B Ej aJi Vervolgens een goede bewerking van de heer v. Prooijen. waarbij het daarin voorkomende motief op aardige wijze nog eens in het leven wordt geroepen. Ook de slotstand doet verrassend aan. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1093 Omwenteling in grammofoonplaten industrie De Rotterdamse firma „Sonopres- n.v." heeft voor de Benelux de PINDAKAAS is rijk aan vitaminen, een bron van kracht en gezondheid; de fijnste pindakaas komt van gen zeer lage prijzen in de handel te brengen Zij liggei. niet veel hoger dan die van normaal drukwerk. Men verwacht er dan ook vooral toepas sing van in de reclame-sector, bij 't onderricht aan scholieren en blin den, en in de normale grammofoon- platenhandel. In Frankrijk worden de platen (met redevoeringen van politici, interviews e.d.) ook reeds (Advertentie) geincorporeerd in tijdschriften. Zwart: 4, 10, 13, 17, 18. 23. 27. 28 en 36 Wit: 15, 20, 29, 30, 34, 38, 39, 41 en 42. Wit speelt en wint. Oplossingen vun alle problemen over de maand juli kunnen worden ingezon den tot uiterlijk 6 juli a.s. aan boven deze rubriek vermeld adres. CORRESPONDENTIE J. D. te L. en J. v. B. t, N., zie mede deling. J. A. J. W. te H., eerdaags kunt kunt u het tègemoet zien. C. B. J. te L., uw schrijven ontvangen en ik zal trach ten t.z.t. u voldoende in te lichten. Heel leuk, dat u met het voorgaande reke ning houdt. PRIJSWINNAAR POUW-SEU1E Het uitgeloofde damwerkje is bij lo ting gewonnen door de heer J. Dubbel- deman, Staringskade 38, te Leiden. Het is hem reeds toegezonden. Zij nog me degedeeld, dat deze problemen bij onze oplossers geoogst hebben. Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK De schoolkinderen hadden gezon gen. De zoon van de_ burgemeester I.ad zijn gedicht opgezegd. De burgemeester had gespeecht. En de oudste wethouder. En het oudste raadslid, die meneer Klarenbos zijn vader nog gekend had toen ie in de winkel stond. En de voorzitter van de midden standsvereniging als collega. En het laatst van allemaal had meneer Clarenbough zelf gespeecht. Het was voor ten allen een gewel dige opluchting geweest, dat hij Ne derlands verstond en sprak. En ook nu sprak hij hen toe in zijn moeder taal. „Meneer de burgemeester, leden van het comité en u allemaal. I thank you very, very much. Ik ben werkelijk verbaasd over de ontvangst in Meeldam, very, very nice indeed. Maar als u me nu een groot plezier wilt doen? Ik heb gehoord, dat van mij verwacht wordt, dat ik minstens een week in Meeldam blijf. Er komt een house-warming-partyik be doel een welkomstavond van de hele community, nietwaar? En er staat nog veel meer op het program? Very well. Ik zal het allemaal doen en met genoegen. Maar buiten die officiële festivities.... laat u me dan zoveel mogelijk als een vrij man hier rond lopen, om op m'n gemak te kijken en te praten met iedereen, net zoals de eerste de beste toerist. Als u dat wilt doen, dan weet 'k zeker, dat ik m'n stay hier in Meeldam nooit en nooit vergeten zal!" De burgemeester trad naar voren en verzocht de aanwezigen met hem en de Amerikaanse gast een glas wijn op diens gezondheid te drinken. Daarna werd de bijeenkomst Wat minder formeel en mengde mr. Cla renbough zich onder de aanwezigen en maakte hier en daar 'n praatje, drukte handen en informeerde zeer belangstellend naar de toestanden in Holland en Meeldam in het bijzon der. Tot eindelijk burgemeester Dik- kenburg hem zachtjes bij de arm pakte. „U zult zo langzamerhand toch wel eens wat willen eten, mr. Cla renbough, vroeg hij glimlachend. „U logeert bij mij, zoals u weet. We ho pen later nog eens met het gehele comité een gezellig dineetje te heb ben, maar ik had zo gedacht, de eer ste dag dat u hier bent zijn er al zoveel indrukkendat ik het ge zelliger zou vinden de eerste maal eens „onder ons" te eten?" „Burgemeester, u bent een man naar mijn hart. Ik mag de dames en heren dan wel groeten? We zullen elkaar nog wel eens vaker zien, die week dat ik hier ben!" In de woning van de burgemeester heerste een opgewekte stemming. Mevrouw was vreselijk biy, dat die „Amerikaan" zulk behoorlijk Hol lands praatte, maar Corrie vond het jammer, dat ze haar Engels niet luch ten en eventueel verbeteren kon. Maar we zullen nog tijd genoeg vin den voor een friendlijk chat met el kaar", glimlachte Clarenbough haar toe „en dan praten we alleen Engels, of liever, Amerikaans". Daarmee had hij de hele familie Dikkenburg wel zowat ingepalmd. Met de burgemeester was dat niet moeilijk, die goedhartige dikzak vond zijn Amerikaanse gast een jongen om mee uit vissen te gaan. Mevrouw, nu ze over haar angst vóór het moei lijke Engels heen was, zat met een vertederd gezicht toe te zien, hoe hij zich haar zorgvuldig toebereid maal liet smaken en de oude begeerte naar een zoon kwam weer bij haar op. Als haar jongetje was blijven le ven, overpeinsde ze, terwijl ze nauw lettend haar ogën over de tafel liet gaan om te zorgen, dat het niemand aan iets ontbrak, zou hij nu zó'n twintig jaar geweest zijn. Claren bough keek op en ontmoette haar blik, hij knipte even met de ogen, als in verstandhouding. En daarmee nes telde hij zich vaster dan ooit in het hart van de burgemeestersvrouw. De enige, die hem nog wat wan trouwend, ondanks het toegezegde gezellige praatje, bekeek, was Cor rie. Ze had het niet erg op Ameri kanen. Die waren met zichzelf veel te veel ingenomen. Die jachten, dat succes maar alles was op de wereld en dat je, wanneer je geld had, in alles je zin kreeg. Ze had wel ge hoord van die Amerikaanse meisjes, die „gold-diggers", die er altijd op uit waren een man met geld aan de haak te slaan. Nu, haar vader was niet rijk, maar Corrie zag zich iedere morgen in de spiegel, kamdè zorg vuldig haar wite krullen en poeder de de eigenwijze wipneus met de heel lichte sproetjes en ze besloot, dat ze nog altijd een flinke Hollandse Jon gen kon krijgen, die op geen stukken na zoveel verbeelding had als die Yankees. Hoewel, deze Yankee viel nogal mee. Hij kletste met vader over zaken als 'n ouwe zakenvriend, hij deed moeders maal eer aan, als was hij uitgehongerd en kijk ze vriendelijk lachen tegen hem. Ja, bij de ouwelui zat mr. Clarenbough er al geheid in. Maar daarom bij haar nog niet! Aboel En ze nam een saucijsje. „Wat je mij niet verteld heb, va dertje", zei Clarenbough tegen zijn vriend De Gooyer, „is, dat ik hier een hele week moeten blijven. Kerel, hoe hou ik dat uit?" „Heb je het zo slecht naar je zin gehad?" „O nee. Wat je ook niet verteld heb, was, dat die burgemeester van jullie een beste ouwe brombeer is en een bar gezellige praatvaar. En dat zijn vrouw verrukkelijk kookt en met aandoenlijk moederlijke zorg over m'n welzijn waakt. En wat je me ook niet verteld hebt is, dat hij een schat van een dochter heeft". „Corrie?" „Ja, vind jij van niet?" De Gooyer had Corrie altijd be schouwd als de dochter van de bur gemeester, en de onverschillige, wat koele houding van het meisje uitge legd als hoogmoedige verwaandheid. „Ben je gek!" lachte Wim. „Ze is helemaal niet hoogmoedig maar dat kleine nest is alleen maar bang, dat ze al te toeschietelijk is. Ze kent haar waarde en houdt zichzelf op waarde, zelfs tegenover een Amerikaanse mil- lionair. Ik wou proberen, zo met een smoesje een kusje van haar los te krijgen, haar moeder had het wel goed gevonden. Maar ik heb bij na der inzien, de poging maar niet ge waagd. Dat is precies het omgekeer de van gebakken Us. mannetje, maar als je daar doorheen bent (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9