J-WMk Geen kampioensreceptie van Feijenoord Hans Kraay naar Feijenoord Langeweg bracht internationaal meestertoernooi op zijn naam Zeventiende etappe in de Giro werd zege voor Van Looy Damspel Jubileum atletiekwedstrijden van de Leidse Sportstichting -3 m 9 m Engelse Dorothy Perldns bedwingt Kanaal Beslissingen in eerste en tweede divisie WOENSDAG 7 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGl .A 9 Overdaad schaadt" Onder het motto „overdaad schaadt" heeft het bestuur van Feijenoord beslo ten geen receptie te houden ter gelegen heid van het behaalde kampioenschap van Nederland. Het bestuur van de Rotterdamse ere divisieclub is van mening, dat het „kam pioensfeest" zondag j.l. zo spontaan en uitbundig is gevierd, dat het niet wense lijk is nog te recipiëren, waardoor vele clubs nogmaals verplicht zouden worden acte de présence te geven. Feijenoord zal het bedrag dat door het niet houden van deze receptie de club wordt bespaard, ter beschikking stellen van een liefdadigheidsinstelling. Het be stuur heeft de clubs die Feijenoord als nog bloemen of een kampioensgeschenk zouden willen aanbieden verzocht dit achterwege te laten. De Feijenoord-be- stuurders geven de clubs in overweging de gelden, die waren uitgetrokken voor een eventueel cadeau, over te maken aan de Rotterdamse vereniging, die het dan kan voegen bij het al gereserveerde bedrag van de vereniging zelf. Op die wijze zo staat in een com munique van de club te lezen werkt men prachtig mee aan het verstrekken van steun daar, waar het zo veel harder van node is dan bij Feijenoord. Finale KNVB-beker op 14 juni De finale van het toernooi om de KNVB-beker zal op woensdag 14 juni worden gespeeld op een nog nader, in ovorleg met de finalisten vast te stellen neutraal terrein. De halve finales zijn woensdag 7 juni, namelijk te Alkmaar Ajax-Leeuwarden en te Nijmegen HVC- NAC. NEDERLANDSE AMATEURS SPEELDEN GELIJK TEGEN MILITAIREN Het Nederlands amateurelftal, dat in de tweede helft van deze maand een trip naar IJsland maakt, heeft gister avond in Leerdam voor ongeveer 2.000 toeschouwers gelijk gespeeld tegen het Nederlandse militaire elftal. De eind stand van de wedstrijd was 1-1. Bij de rust leidden de militairen door een doel punt van middenvoor Bosveld (SC En schede) met 1-0. Na de hervatting scoor de linksbuiten Weber (BW) de gelijk maker. Helmut Schoen, de assistent van de Duitse bondstrainer Sepp Herberger, zal o-ï een trainerscursus van de KNVB in het sportcentrum van de voetbalbond te Zeist een voordracht houden over de opleiding van jonge, talentvolle spelers en de scholing om hen in de topklasse te brengen. De cursus wordt gehouden van 26-28 juni. Hans Kraay heeft definitief een con tract met Feijenoord getekend, niet al leen als speler, maar ook als trainer voor de jeugd. Gistermiddag heeft hij zijn handtekening onder het contract ge zet. Wanneer de KNVB hiervoor toe stemming geeft, zal Kraay al in enkele intertoto-wedstrijden voor Feijenoord uitkomen. DOS zal dus moeten uitzien naar een andere stopper. Naar verluidt heeft de Utrechtse eredivisieclub twee gegadig den voor deze plaats, nl. Van de Meent van SHS en Punt van DFC. De Busser trainer bij Elinkwijk Voor de derde maal komt Joop de Busser als trainer bjj Elinkwijk. Hij heeft nu een contract gekregen voor twee jaar, dat waarschijnlijk deze week nog getekend wordt. De Busser heeft van de 2e divisieclub NEC toestemming gekregen een jaar eerder te vertrekken. Hij krijgt bij Elinkwijk, wat de samen stelling van de elftallen betreft, grote volmachten. Jan van Uden terug uit Zweden Na een verblijf van 5 weken in het Zweedse trainingskamp Boson is gister avond de 19-jarige Nederlandse record houder op de 400 meter, Jan van Uden, teruggekeerd op Schiphol. De reis werd hem mogelijk gemaakt door het Leo van der Kar-fonds. Hij heeft gedurende deze vijf weken alle facetten van de training doorgemaakt. De onderdelen waren de zelfde als in Nederland, alleen veel in tensiever, zo vertelde hij op Schiphol. Trainer Gunnar Karlsson, die ook de Zweedse ploeg traint, gaf Jan het advies het zwaartepunt te gaan leggen op de 1500 meter voor de Olympische Spelen in 1964 in Tokio. In hetzelfde kamp was tevens de Brit se middenafstandloper Gordon Pirie met zijn echtgenote Shirley. „Het is het laat ste jaar van Gordon als actief atleet", wist Jan te vertlelen. „Hij heeft een boek geschreven over de atletiek en als dat uitgegeven wordt is hij professional." Maandagavond liep Jan de 800 meter in Zweden. Bij 600 meter had hij nog de leiding, maar hij struikelde, werd uit zijn cadans gebracht en eindigde daar door op de vierde plaats. Bij zijn aankomst op Schiphol werd hij door het bestuur van AAC uitgeno digd deel te nemen aan de open Am sterdamse kampioenschappen, die op 14 juni op de sintelbaan zullen worden ge houden. GEEN MEESTERRESULTAAT VOOR TAN De 24-jarige Amsterdammer Kick Langeweg heeft door winst in de laatste ronde na een hardnekkig gevecht met de Nieuwzeelandse meester Wade het internationale meestertoernooi te Amsterdam op zijn naam ge bracht. Zijn eindscore: 9 uit 11, impliceert tevens het bereiken van een z.g. meesterresultaat, volgens de normen van de wereld-schaakbond. Tweemaal een dergelijke prestatie binnen de drie jaar is voor de FIDE aanleiding tot het verlenen van de titel „internationaal meester". WIELRENNEN Het pers. kampioenschap van de LDDB C. B. Janssens kampioen in de le klasse In de laatste ronde der le klasser om het persoonlijk damkampioenschap der LDDB kon alleen W. Kleijn sr. nog gelijk komen met C. B. Janssens. Het werd tussen J. Sjardijn-W. Kleijn sr. 'n onregelmatige partij, waarin laatstge- noende belangrijk voordeel kreeg, ech ter niet voldoende om de partij in winst om te zetten. In de hoofdklasse werd in de 6e ronde fel om de punten gevochten, wat resul teerde in 2 afgebroken partijen; A. v. d. Zwan hernam de leiding. De gedetailleerde uistlagen luiden: hoofdklasse 6e ronde: Th. Zwetsloot-A. Brunt afgebr.; C. Varkevisser-W. J. v. d. Starre afgebr.; J. Paschier-A. v. d. Zwan 0-2; W. Heemskerk-A. Turk 2-0. A. v. d. Zwan leidt nu met 8 punten uit 5 partijen, gevolgd door Th. Zwetsloot met 7 uit 5 en 1 afgebr. en W. Heems kerk met 7 uit 5. le klasse 5e ronde: J. Sjardijn-W. Kleijn sr. 1-1; J. Masurel-J. Baerveld 1-1; 3e ronde: afgebroken partij C. B. Janssens-W. Kleijn sr. 0-2. De eindstand luidt: 1 en kampioen C. B. Janssens 6 uit 4; 2 W. Kleijn sr. 5 uit 4; 3 J. Baerveld 4 uit 4; 4 J. Sjardijn 3 uit 4; J. Masurel 2 uit 4. A.s. donderdag wordt in Bellevue in de hoofdklasse de 7e ronde gespeeld, met o.a. de belangrijke partij W. Heems kerk-A. v. d. Zwan. HET Italiaan Manzoni held van de dag Op de tweede plaats kwam groot- In Amsterdam zijn gisteren de laatste meester Donner. In de laatste ronde partyen gespeeld van het meester- vocht hij een enerverend duel met schaaktoernooi van VAS. De foto toont de Deense kampioen Enevoldsen uit. H- L* Tan party tegen De held van de zeventiende etappe van de ronde van Italië was Manzoni. Wat de Nederlander echter ook pro- c' v- Bers- De kleine Italiaan begon kort na de start in Vicenza aan een solovlucht, beerde, hij kon de zwarte verdedi- die pas 164 kilometer later ongedaan kon worden gemaakt. Na 85 kilometer ging niet doorbreken, hevige tijdnood rijden had Manzoni reeds een voorsprong van bijna dertien minuten op het Van de Deen ten spijt: remise. De uitslagen van de elfde en laatste peloton, dat in een gezapig tempo voortpeddelde. Aangemoedigd door de Deze uitslag betekende tevens, dat ronde waren: Crabbendam-De Rooi 0-1; toeschouwers hield de eenzame vluchteling zeer lang vol, ook toen zijn Enevoldsen de derde prijs en Wade Kuypers-Wolthuis 1-0; Johner (Zwits.)- voorsprong zienderogen slonk. Veertig kilometer voor de finish werd hij de vierde prijs behaalde. dr. Bernstein (Fr.) 1-0; Langeweg-Wade evenwel ingehaald door de grote groep, die inmiddels het tempo aanmer- inpn vflT1 ■NrPriPriar)fi h t. (N.-Z.) 1-0; Donner-Enevoldsen (Den.) kelijk had opgevoerd. Op dat moment zag het er naar uit, dat een massale Tan konPin de iaatste ronde nog Tan (Ind->-drs- Van den Ber8 sprint de beslissing zou moeten brengen. VALPARTIJ Door een valpartij kreeg de strijd echter een verrassende wending. Een groep van een dertigtal renners kwam aan de leiding en aangezien de Belg Rik van Looy zich bij de leiders bevond, stond het eigenlijk van te voren al vast, wie de spurt zou winnen. Inderdaad was Van Looy in Triëst zijn concurrenten te vlug Boze Charly Gaul OLYMPIA'S TOUR 1961 S-UJUN! OLYMPIA-TOER VAN NEDERLAND de Ronde van Frankrijk en naar Bor deaux-Parijs. Daarna was de familie Van Est te gast in-het Luma-theater, waar velen, o.a. de Overigens hebben de organisatoren heer Gabriëls, voorzitter van de wieler- van de Giro er een zorg bij gekregen, club Willebord Wil Vooruit, de renner Charly Gaul, een van de favorieten toespraken, voor dë eindzege, heeft namelijk ge dreigd zich te zullen terugtrekken, indien de aangekondigde bergetappe inderdaad - zoals op het ogenblik het plan is - wordt gewijzigd. De Aan de Grand Prix Philips, een wie- Luxemburger, die op deze zware rit, lerwedstrijd welke op 9, 10 en 11 juni met vier cols, zijn hoop heeft geves- a.s. in de omgeving van Clermont-Fer- wisselprijs voor de beste prestatie) ligt tigd, is zeer teleurgesteld over het rand (Fr.) wordt gehouden, zal wat de dan ook volkomen open. Bij de dames besluit om in verband met de toe- Nederlandse wegspecialisten betreft, start o.a. Ellen Ort (bijna Olympisch zijnde Gerda Kraan van de Leidse Ba- stand van de wegen over de cols worden deelgenomen door Martin van deelneemster), de 400 m-candidate voor taven. Bij de heren ook een reeks van de enige ware bergetappe in deze der Borgh, Jaap Kersten, Joop Captein de Ned. ploeg tegen Frankrijk, Tilly v. kanshebbers voor de „Gouden Spike": Ronde van Italië te laten vervallen. en Am°n van der Steen. d. Zwaard, en de uitstekend in vorm sprinter Jaap Noordenbos, Marins Bos op de 110 m horden, de 400 m-specia- WIELER-KWARTET NAAR CLERMONT-FERRAND Tan, kon in de laatste ronde nog een meesterresultaat verwerven (6'/, '"d;- eindstan(1 luidt; Langeweg 9 p.; punt), indien hij tegen Van den Berg 2 Donner 8,/lp.. 3 Enevoldsen 7 p.; 4 won. Het was een Siciliaanse partij, Wade 6Vï p-. 5 Tan 6 p.; 6, 7 en 8 drs. waarin zwart echter van geen wijken yan den Berg, Kuypers en Johner, allen wist. In wederzijdse razende tijd- 5 p.; 9 en 10 Crabbendam en De Rooi, nood besloten beide tegenstanders beiden 4Vs p.; 11 Wolthuis 4 p.; 12 dr. tot deling van het punt. Bernstein 1 p. Vijf Ned. recordhouders naar de Sleutelstad Als het weer meewerkt staat Leiden a.s. donderdagavond een fantastisch at- letiekevenement te wachten, 't Is de or ganisatoren gelukt een talrijk aantal at leten van nationale klasse naar Leiden te trekken. Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan W. J. v. d. Voort, Korenaarstraat 30, Nleuw- Vennep. LADDERWEDSTRIJD De junimaand wordt geopend met een tweetal vraagstukken van onze trouwe medewerker, de heer Pranger. Van deze problemist zijn reeds honderden proble men in verschillende bladen verschenen en ze munten meestal uit door verras singen en leerzame afwikkelingen. On der no. 1090 een mooi vraagstuk met 'n mooie ontleding, tot de laatste zet ver rassend. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1090 Auteur: B. J. Pranger, Den Haag le publikatie BI v air 1 S 9 9 *r B 9 S t i w m m m i i i e ja s' m mmm w- m pm w w~ De strijd om de „Gouden Spike" (de I Elqppeplaals I j [«fwRouje ca.1000km| GYMNASTIEK DEMONSTRATIE „GROEN-WIT" Zondag 4 juni '61 heeft „Groen-Wit" een gymnastiekdemonstratie gehouden in de zaal aan de Pieterskerkgracht. Het was een geslaagde middag en avond. De middag was speciaal voor de jeugd. Het programma bestond o.a. uit een kleuterles, dansje voor meisjes van 6-8 jaar, diverse toestelnummertjes in de vorm van een openbare les, afgewisseld door een paar vrije oefeningen van de meisjes van de rytmische groep. Teleur stellend was echter de opkomst van de jongensgroepen. Er mag toch wel ver wacht worden, dat bij wedstrijden of de monstraties iedereen aanwezig is op de afgesproken tijd en plaats. Dit is de eer ste plicht van ieder lid van de vereni ging. Het mooie weer mag hier niets aan veranderen. De avond werd, na de opmars, be gonnen met een hoepeloefening. Hierna volgden een vlot springnummer van de meisjes, een demonstratie brug-ongelij- ke-leggers en evenwichtsbalk, brugoefe- ningen jongens, een vrije oefening door J. Meerpoel, een demonstratie van het aanleren van verschillende oefeningen aan de ringen, kastspringen jongens; de dames van de rytmische groep besloten de avond met een vrije oefening. Het programma werd vlot afgewerkt, zodat er nog voldoende tijd overbleef voor een gezellig samenzijn. BOKSEN OOK MOMMERTS UITGESCHAKELD Ook de vijfde en laatste Nederlandse vertegenwoordiger in het toernooi om de Europese bokskampioenschappen voor amateurs te Belgrado, Jan Mom- merts, is in de eerste ronde uitgescha keld. De Nederlandse middengewicht verloor op punten van de Westduitser Emil Schulz. De Belg Rik van Looy heeft gisteren de 17e etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Hij legde de 204 km van Vi cenza naar Triëst af in 5 uur 4 minuten 56 sëconden. De uitslag was verder: 2 Catullo Ciacci (It.)3 Rino Benedetti (It.); 4 Arrigo Padovan (It.); 5 Bruno Costalunga (It.); 6 Renato Giusti (It.); 7 Renzo Fontana (It.); 8 Mario Minieri (It.), allen in dezelfde tijd als Van Looy, evenals een groep van een vijftiental renners met o.a. Jacques Anquetil, Charly Gaul, Suarez en Pambianco, die de leiding in het algemeen klassement behield. 10 Piet van Est (N.); 18 Defi- lippis (It.); 25 Pambianco (It.), allen in dezelfde tijd als de winnaar. 39 Gaul (Lux.) 5.05.16; 40 Anquetil z.t.; 69 Stol- ker (N.) 5.05.27; 98. Poblet (Sp.) 5.06.10. Het algemeen klassement luidt nu: 1 Pambianco (It.) 83.47.07; 2 Anqeutil (Fr.) op 44 sec.; 3 Suarez (Sp.) op 1 min. 20 sec.; 4 Defilippis (It.) op 3 min. 25; 5 Junkermann (Did.) op 3 min. 43; 6 Van Tongerloo (B.) op 3 min. 46; 7 Van Looy (B.) op 4 min. 7; 8 Carlesi op 5 min. 7; 9 Gaul (Lux.) op 6 min. 29; 10 Schroeders (B.) op 7 min. 53. Stolker is 28e met een tijd van 84.12.43; Piet van Est bezet de 44e plaats in 84.31.44. Na zege in Bordeaux—Parij s WIM VAN EST GEHULDIGD Wim van Est, die zondag voor de derde maal de wielerwedstrijd Bor deaux-Parijs won, is gisteren in St. Wil- lebrord officieel gehuldigd. Voorafgegaan door de fanfare „De Eendracht" werd Van Est van zijn wo ning naar het parochiehuis „De Lan- teern" gebracht, waar hij door de bur gemeester, de heer P. Alberts, werd be noemd to ereburger van de gemeente Rucphen, waarvan St. Willebrord een kerkdorp is. Voorts werd medegedeeld dat in St. Willebrord een straat zal worden ge noemd naar Wim van Est, alsmede naar ZWEMMEN Het 19-jarige Britse fabrieksmeisje Dorothy Perkins is er gisteren in geslaagd zwemmend het Kanaal, van Kaap Griz Nez naar Wal- mer, een kustplaatsje in de buurt van Dover, over te steken. Zij had voor deze overtocht 20 uur en 20 minuten nodig. Het is de eerste maal in de geschiedenis dat een dergelijke poging in juni geslaagd is. In het algemeen zijn juli, augustus en september de aangewezen maanden voor Kanaal-zwemmers en -zwemsters om hun kansen te proberen, omdat de temperatuur van het water dan het meest gunstig is. Dorothy dook gisternacht om 00.11 uur bij Kaap Griz Nez aan de Franse kust in het water. De zee was kalm, maar er kwam een dikke mist opzetten. De Engelse werd in een volgboot vergezeld door haar trainer en haar vader. Het water was bijzonder koud, en de tocht uitzonderlijk zwaar. Over de laatste vier van de ongeveer 20 af te leggen mijlen, deed Dorothy Perkins ruim vier uur. Ze was volkomen uitgeput toen ze in Walmer aan land ging, van waar ze met een motorbootje naar Dover werd vervoerd. Het is de tweede grote prestatie van Dorothy Perkins. Verleden jaar slaagde zij erin het Windermer-meer (G.B.) over te zwemmen. Ze legde de 32 kilometer toen af in 17 uur. listen v. d. Knaap en Groothuis en een Piet Selier van Holland, op de 800 m Aad Steijlen en de Surinamer Siegfried Essajas, op polsstokhoogspringen Otte Bagé, de Hongaar van de Haagse Trek vogels; allen zijn zij in staat een presta tie te leveren, goed voor de wisseltrofé. Toch zal deze prestatie van buitenge woon gehalte moeten zijn, want wanneer de voortekenen niet bedriegen zullen dë atleten op de 3000 m voor een enerve rende strijd zorgdragen, daar nl. ook de internationals Joep Delnoye uit Maas tricht en Hein Cujé uit Middelburg van de partij zijn. Door deze atleten, die de records van Wim Slijkhuis, resp. op de 3000 en 5000 m, van de lijst hebben ge veegd, houdt de 3000 m door de felle concurrentie ongekende prestaties in zich. Want ook een Klaas de Ruijter uit Amersfoort en Jan Keesom uit Amster dam en Piet de Haas, Leiden, zullen hier hun steentje bijdragen om aan een pri ma tijd te komen op een van Nederlands beste sintelbanen. Deze veelbelovende atletiekavond vangt aan om 7.15 uur a.s. donderdag avond 8 juni op de sintelbaan van het sportcomplex Leidse Hout. Zwart: 3, 8. 11/13, 17, 19, 23, 26 en 35. Wit: 22, 24, 28. 30/34, 36 en 41. Wit speelt en wint. Het volgende vraagstuk van dezelfde auteur is minder krachtig wat de ont leding betreft; ook de aanvangststand is moeilijk te verklaren. Afwikkeling is goed en leuk is te zien hoe schijf 36 nog tracht te ontsnappen. Ook dit vraagstuk blijft tot het einde verrassend. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1091 WTm mmj. jr** 1 1 i w mm k, m m I I mm 111 lfe BS 2 ss m mm a m s m m m -1 BADMINTON DEMONSTRATIES IN DE STADSGEHOORZAAL Voor degenen, die al eens eerder een spelletje badminton op strand of straat met belangstelling volgden, bestaat he denavond een unieke gelegenheid nader kennis te maken met deze sport. In 'het kader van het 25-jarig bestaan der Leid se Sportstichting is het nl. nu de beurt aan badminton, gecombinered met de krachtsport en schermen. Badminton zal worden gedemonstreerd in het heren enkel- en dubbel spel door o.m. Pim Seth Paul en Bob Ernst Aan vang 20 uur precies in de Stadsgehoor zaal. Deze week mogen de deelnemers aan de KNVB- pool hun krachten beproe ven op de wedstrijden in de le en 2e divisie, nu de eredivisie is uitgespeeld. En daarbij zijn heel wat lastige ontmoetingen, niet wie er kampioen zullen worden in de onderschei dene divisies dat is reeds bekend of wordt zon dag zonder twijfel beslist maar wel wie er op de tweede plaats zal eindigen en er is trouwens nog een geval van degradatie. Om te beginnen wie wordt er nummer twee in de eerste divisie? Er zijn twee kandidaten: de Vole- wijekers en KFC. Beiden moeten een (lastige) uit wedstrijd spelen. Moeilijk om hier van tevoren winst, verlies of gelijkspel te noemen. Het zal voor de Volewijckers een harde dobber worden: HVC heeft voor de KNVB-be ker ploegen als Feijen oord en Sparta zij het dan niet in hun sterkste opstelling doen strui kelen. De kansen voor KFC zijn beter, want vo rig jaar en ook dit seizoen de thuiswedstrijd tegen Veendam werden ruime overwinningen. BW-DFC lijkt ons toch wel 'n zege te worden voor de Bosse- naren, hoewel hier voor beide clubs niets meer te winnen of te verliezen is. Eveneens is dit zo met de ontmoetingen Stormvogels -Leeuwarden en HDVS- Fortuna VI. wint dan is degradatie 'n feit. In het ergste geval kan Helmond echter nog op de 17e plaats terecht komen, wanneer verloren wordt van 't Gooi. Wij ge loven echter in winst voor de Helmonders. Belang rijk voor de tweede plaats is hier de ontmoeting In de le divisie B komt ook het degradatiegevaar nog om de hoek kijken, zodat er hier zeker span ning te verwachten is. Hel mond en EBOH zijn de 2 clubs, die nog bij de de gradatiemogelijkheden be trokken zijn. Beiden heb ben een thuiswedstrijd. Het grootste gevaar is hier EBOH. Verliezen zij zelf van Excelsior en RCH DHC-Wageningen. Wij ge loven niet, dat de Wage- 'ningers in staat zullen zijn DHC te verslaan en het afwachten is daar dan op de uitslag SHS-Heracles. AGOW zal zeker winnen van RBC, evenals Heeren veen dat zal doen van SW, doch moeilijker te voorspellen is de uitslag van de wedstrijd ZFC- Eindhoven. Een gelijkspel lijkt ons hier tot de moge lijkheden te behoren, In de 2e divisie 4 wed strijden, die op het toto- formulier voorkomen. UVS kan toch zeker in Leiden tot winst komen tegen 01- denzaal. Een nederlaag zou ons ai heel erg tegenval len. Roda Sport zal tegen De Graafschap de beide punten thuis kunnen hou den. Belangrijk is de ont moeting PEC-Baronie, met nog promotiekansen voor de Bredanaars. Wanneer zij zelf winnen van PEC en daar is alle kans op en zou Wilhelmina in Zeist verliezen wat ons echter sterk lykt dan komt Baronie nog in aan merking voor een beslis singswedstrijd. Tenslotte de wedstrijd Zwartemeer- NEC. De Klazinaveners zullen hun uiterste best doen NEC thuis te ver slaan. Op eigen terrein is Zwartemeer dit eizoen nl. nog niet /erslagen. Voor de Nijmegenaren staat er niet zoveel meer op het spel, opidat zij zioh toch al geklasseerd hebben voor de beslissingswedstrijd, 'n Puntenverdeling lijkt ons hier het meest waarschijn lijke. Zwart: 10. 19/22, 24. 27, 28, 36 en 44. Wit: 29, 31, 33, 40/42, 45 en 47/49. Wit speelt en wint. Oplossingen van alle problemen over de maand juni kunnen worden ingezon den tot uiterlijk 6 juli a.s. aan boven deze rubriek vermeld adres. PROBLEEM Wij vervolgen ons probleemgedeelte met een aandeel van de heer Pouw. Een behoorlijke aanvangsstand met een aar dige, doch niet geheel zuivere ontleding Het verdienstelijke is de meerslag die er in verwerkt zit. Wit speelt en wint. EINDSPELEN Voor onze eindspelliefhebbers volge: hieronder nog een tweetal zeer leerzarm eindspelen, welke het bestuderen tei volle waard zijn. No. 1: Zwart: 15, 30 en dam op 46 Wit: 25, 48 en dammen cp 1, 2 en 47. No. 2: Zwart: 30„ 36 en dam op P Wit: 47, 49 en dammen op 3 en 50. Voor beide geldt: wit speelt en wini CORRESPONDENTIE W. P. te S., kunt u mij het adres van Th. de Z. te S. doen toekomen? J. A 1 W. te H., nog steeds is het wachten 00 een antwoord op mijn laatste schrijven Bij P. te 's-G., ook dit geldt voor u.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9