Twee tweede prijzen voor Foreholte op DOS-toernooi Chefarlne ,4 Strijd om de prijzen laait hoog op DINSDAG 6 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De handbalvereniging Foreholte nam 1). Drie minuten voor het einde was het zaterdag en zondag jl. deel aan een toer- rechtsbinnen Turenhout die de overwin- nooi, dat georganiseerd werd door de ning voor haar club in de wacht sleep- handbalvereniging DOS uit Monster i.v. te (1-2). Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarlne „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk In de hele het 10-jarig bestaan. De openingswed- De laatste wedstrijd Tempo-Forehlote wereld beroemd zijn geworden. Een van deze DE ZOVEELSTE MEDAILLE VOOR VAN DE POL strijd .van de adspiranten Foreholte-Ver- eindigde na zeer spannende momenten burch eindigde in een gelijk spel, 3-3. in een 3-3 gelijk spel. Toen de jury de Onder grote spanning verliep de wed- stand had opgemaakt bleken Tempo en strijd Quintus-Foreholte, waar het doel- Foreholte eenzelfde aantal punten ver- punt in de laatste minuut gescoord werd overd te hebben. Ook het doelgemiddel- door Hanny v. Dijk, stand 0-1. In de de was gelijk. De beslissing móest geno- strijd Foreholte-Westlandia waren de men worden in penalties. De oud-doel- Westlandse meisjes sterk in de meerder- verdedigster van Foreholte verdedigde heid. Een kritiek moment was het toen eerst haar doel en hield ze er allen uit. Westlandia een penalty kreeg (stand Ook de Tempo-doelvrouwe wilde niet 2-2), die door keepster Nora Turnhout zwichten en er moest opnieuw gescho- keurig werd gestopt. In de laatste mi- ten worden. Toen de doelverdedigstei nuten namen de Voorhoutse meisjes de ook dit keer weer haar doel had schoon- leiding (3-2). gehouden was het Agnes Turnhout die In de laatste wedstrijd moest er ge- met een krachtige worp een einde streden worden om de beker en wel maakte aan de grote spanning. De bal tegen de kampioenen van het Westland, verdween hoog in de rechterbovenhoek. Wateringen. Deze wedstrijd werd ver- Hiermede had Foreholte de 2e prijs ver diend gewonnen door de kampioenen overd. (4-0), zodat Foreholte de 2e prijs in ontvangst mocht nemen. Het damesteam van Foreholte speelde de openingswedstrijd tegen MSV uit Noordwijk. Na een voorsprong van 2-0 zagen zij toch geen kans de overwinning te behalen. 3 mooie doelpunten van MSV brachten de punten in hun voordeel. In de tweede ronde werd er gespeeld tegen DOS. Hier nam DOS in de eerste minuten al de leiding (1-0). Deze voor sprong bleef niet lang" gehandhaafd, want enige minuten later scoorde de midvoór van Foreholte met succes, de bal verdween keihard onder de lat. (1- middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarlne „4" gebruiken. Het Is een Ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. ,f Bij pijn, griep of ,.landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dat U met plezier Uw werk kunt doen! Kokeri 20 tabletten f 0.80. (Advertentie). HET INTERNATIONAAL MEESTERTOERNOOI Donner gelijk met Langeweg De schermsport vraagt de aandacht te Leiden De mooie schermsport, welke in Nederland niet de belangstelling heeft, die zij verdient, wordt te Leiden intensief beoefend door de leden van de burgerschermvereni- glng en de schermafdeling van de en Gymnastiekvereniging „Arena Studiosorum", de schermafdeling van de Leidse Politie Sportvereni ging ende schermafdeling van de Leidse Reserve-politie. De Nederlandse schermers zijn in de twintiger jaren steeds gevreesde tegenstanders geweest en de ver richtingen van enkelen hunner werden zelfs bekroond met Olym pische successen op alle wapens. Mede door de moderne inzichten van de overheid ten aanzien van de bevordering der sportbeoefening door de jeugd zijn thans de moge lijkheden ook bij het schermen iets beter geworden, waardoor Neder land over een select groepje jeug dige florettistes, degen- en sabel schermers beschikt. Mocht u na het aanschouwen van de demonstraties interesse hebben om deze boeiende sport te gaan be oefenen, dan kunt u inlichtingen verkrijgen bij dï secretaris-pen ningmeester van AEW, de heer A. J. v. d. Mey, Hartmanstraat 9 te Leiden of tijdens de wekelijkse oefening op maandagen van 20.30 tot 22.30 in de gymnastiekzaal aan de Franchimontlaan. Vanzelfspre kend kunt u ook alle gewenste in lichtingen verkrijgen bij de scherm afdeling van de LPSV aan het bu reau van politie, Zonneveldstraat 10 te Leiden. Het lidmaatschap van deze vereniging staat echter slechts open voor Leidse politie-ambtena- ren. zwart gelegenheid kreeg een stuk te veroveren. Crabbendam kwam met een reeks schaaks door de tijdnood en staat op winst. De elfde en laatste ronde wordt vrij- De meesters ztfn de eindspurt begon- dagmiddag gespeeld, nen, met het doel hun kansen op de Na de tiende ronde luidt de stand: 1 „geld"-pryzen zo goed mogelijk te be- en 2 Donner en Langeweg, beiden 8 p.; nutten. Tan werd van dit streven met 3 en 4 Enevolden en Wade, beiden 61/» zwart het slachtoffer. De Deense kampl- p.; 5 Tan 5»/t p.; 6 drs. Van den Berg oen Enevoldsen moest namelijk winnen 41/» p. en 1 afgebr. partij; 8 en 9 Johner om hoog op de ranglijst te kunnen ein- en Kuypers, beiden 4 p.; 10 Crabben- digen. Hij had wit, dus gelegenheid *ijn dam 3'/» p. en 1 afgebr. partij; 11 De grote routine en capaciteiten in het vuur Rooi 3'/» p.; 12 dr. Bernstein 1 p. te brengen. Het was duidelijk, dat hij zich op de opening had voorbereid. Ene- VOETBAL voldsen kreeg overwicht en verwierf met een verrassende zet een pias-pion. Toen hij naar een winnend eindspel kon afwikkelen, capituleerde Tan. Langeweg verloor opnieuw. Hij kwam met wit tegen grootmeester Donner slecht uit de opening, waarna hij eigen lijk nog maar weinig vooruitzichten had. .«ju Een enkele slappe zet bezorgde hem een fRoodenburg organiseert a.s. zondag, minus-pion. Bovendien was de stelling 11 juni, op haar terreinen in het sport- toen blijvend inferieur. Het werd 0-1 Park „Leidsche Hout een jeugdtoer- voor Donner nooi> waaraan wordt deelgenomen door Van den Berg kon weer eens een Rou- g® verenigingen Archipel, Kinheim, VI zer-aanval van de Siciliaan spelen. Daar OS, Wassenaar, ONA en Roodenburg. hij niet in tijdnood kwam, was Kuypers' He wedstrijden beginnen om 10 uur. Er lot vrij snel beslist. wordt gestreden om de Du Pne-wissel- De Rooi verloor van meester Johner, beker, die voor 1 jaar in het bezit zal die in een konings-Indiër met een aan- komen van de vereniging, die met beide trekkelijke mat-aanval verraste. elftallen de meeste punten behaalt. Dr. Bernstein speelde een Max Lange- aanval met wit. Wade begon wat on- RnnWPtPrilIP 2 VPTlnnr nauwkeurig, maar de Franse grootmees- IUJr O VCI1UU1 ter overschatte zijn kansen en ging toen „.door middel van een voor de hand lig- CCTStC DrOIMOtlCWCCiStrilQ gend en vlot toren-offer ten onder. Wolthuis-Crabbendam werd een on logische vertoning. Zwart kwam in ra zende tijdnood, doch had enig initiatief. Wit speelde in deze fase merkwaardiger- Met een 0-2 nederlaag tegen het be wijze niet nauwkeurig genoeg, waardoor zoekende Rouwkoop 2 uit Voorschoten is in de zondag j.L gespeelde promotie- Jeugdtoernooi 1961 van Roodenburg De Leidse voetbal- en atletiekvereni- De 53-jarige Rotterdammer Piet van de Pol heeft in Leeuwarden het Nederlandse kampioenschap ereklasse ankerkader grootbiljart 47-2 veroverd. Het is het 27e kampioenschap van Nederland, dat Van de Pol verwierf Op de foto zien we hoe de voorzitter, de heer J. J. van Vliet, van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond, Van de Pol de medaille van de KNBB overhandigt. Pon (Amersfoort) zal in deze sportwa genrace uitkomen. Hij vormt samen met de Duitser Herbert Linge een febrieks- equipe van Porsche. Ben Pon dankt zijn uitnodiging om in een fabriekswagen uit te komen voor namelijk aan zijn voortreffelijk rijden in de sportwagenrace vóór de Grand Prix op Zandvoort en tijdens de 1000 km-race van de Nürburgring, waar hij met Carel Godin de Beaufort een equipe vormde. tegen Rouwkoop (0-2) SCHAKEN wedstrijd de eerste aanval van Rijpwete- ring 2 op de le klasse A van de LVB mislukt. Het was een gelijk opgaande strijd, waarin wel was te merken dat de zenu- Van 5 tot 12 juli zal in Den Haag het wen een geducht woordje meespraken, derde jeugd-landenschaaktoernooi wor- *n ,ve*e, ^eva^e" ^iepe? aanvallen den gehouden. Tot de deelnemende lan- dood op buitenspel en gedurende de eer den behoren: België, Denemarken, Enge- s*e konden beide partijen niet tot land, Noorwegen, Oostenrijk, West- doelpunten komen, zodat met blanke Duitsland, Zwitserland en Nederland. stand gerust werd. Na de hervatting werden de aanvallen van Rouwkoop gevaarlijk en het was na 15 minuten middenvoor Vis die uit een Minister Cals niet bang voor hindernissen De teams, die uit vier spelers bestaan, zullen een halve competitie spelen. De Nederlandse ploeg bestaat uit de vol- gende spelers: Kuypers, Zuidema, Van aanval door het midden zijn dut.met Oosterom en Verreck. een onhoudbaar schot de leiding grf 0-1. Rijpw. vocht verwoed voor de gelijk maker, doch de verdediging der gasten stond pal en gaf geen kans. Ongeveer 9 min. voor het einde vergrootte Rouw koop de voorsprong, toen een van rechts voorgezette bal na een scrimmage in het doel verdween, 0-2. Hiermee was het pleit beslecht want in de resterende tijd werd niet meer gescoord en had Rijpw. deze eerste promotieonimoeting met Rouwkoop op eigen terrein verloren. Toernooi om Europa-beker Reeds 14 ploegen bekend Reeds veertien clubs, waaronder 12 nationale kampioenen, zijn bekend voor het toernooi 1961-'62 om de Europese be ker. Portugal zal voor de eerste keer in het toernooi door twee clubs worden vertegenwoordigd, namelijk door beker houder Benfica en Sporting Lissabon. De andere twaalf clubs zijn: Feije- noord (Nederland), Standaard Luik (België), B.K. Odense (Denemarken), Tottenham Hotspur (Engeland), AS. Monaco (Frankrijk), Juventus (Italië), Drumcondra (Ierland), Spora (Luxem burg), Austria (Oostenrijk), Glasgow Rangers (Schotland), Real Madrid (Spanje) en Servette (Zwitserland). De loting voor het toernooi zal op 4 juli in Kopenhagen worden gehouden. WIELRENNEN Ronde van Italië Stolker en Van Est misten de aansluiting In saaie 16e etappe De Italiaan Adriano Zamboni, winnaar van de Ronde van Romandië, zegevier de maandag in de zestiende etappe van de Ronde van Italië van Modena naar Vincenza. Dat was het enige belang wekkende van deze rit, die saai en mo notoon onder drukkende weersomstan digheden werd gereden. De enige aanval van betekenis was na 147 km door een groep van dertien ren ners, bij wie de latere winnaar Zam boni, terwijl de Nederlanders Piet van Est en Michel Stolker, die zich in de beginfase nog even hadden laten zien, de aansluiting misten. .Daarvoor had de Spanjaard Federico Bahamontes de strijd moeten staken om dat hij in de veertiende etappe zo ern- Zaterdag heeft de Nederlandse minister van O., K. en W., Z. Exc. m. J. M. stig aan het dijbeen werd gewond, dat L. Th. Cals, in het nationale park „De Hoge Veluwe" de officiële opening hij twee dagen later zijn beqen niet verricht van het beeldenpark bij het Kroller Mueller-Museum. Foto: Om de meer rond kon krijgen, tuin te openen moest de minister zich een weg banen door een reliëf van Arnaldo Pambianco behield de lei- schuimrubber. ding ln het algemeen klassement, maar het zal niemand verwonderen de Fransman Jacques Anquetil, die slechts 24 seconden achter hem staat en zich op de tweede plac.ts heeft genesteld, deze Giro voor de tweede maal in suc cessie zal gaan winnen. Zamboni zegevierde in de rit van Mo dena naar Vincenza over 197 km in 5 uur 14 min. 19 sec. 2 Renato Giusti (It.) 5.14.23; 3 Rino Benedetti (It.) z.t.; 4 Wil ly Schroeders (B.) z.t.; 5 Mario Fon- tana (It.) z.t.; 6 Dino Liviero (It.) z.t. De Spanjaard Bahamontes staakte de strijd. Stolker en Piet van Est kwamen binnen in de grote groep die als 36e ex aequo werd geklasseerd in 5 uur 18 min. 24 sec. Het algemeen klassement: 1 Pambian co (It.) 78.38.11; 2 Anquetil (Fr.) op 24 sec.; 3 Suarez (Sp.) op 1.20; 4 Junker man (Did) op 2.23; 5 Defillippis (It.) op 3.25; 6 Van Tongerloo (B.) op 3.26; 7 Van Looy (B.) op 4.07; 8 Carlesi (It) op 4.47; 9 Gaul (Lux.) op 6.09; 10 Schroeders (B.) op 7.53; 29 Michel Stol ker (N.) 79.07.16; 46 Piet van Est (N.) 79.26.48. Om 100 km- kampioenschap Wim van Est te A'dam achter gangmaker Wim van Est, de 37-jarige glorieuze winnaar van de 60e Bordeaux-Parijs, zal donderdag 8 juni a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam deelnemen aan het Nederlandse kampioenschap 100 km achter motoren. De renner uit St Wille- brord was het rijden achter dernies het laatste deel van Bordeaux-Parijs wordt gereden met motorgangmaking zo goed bevallen, dat hij na zijn zege in Parijs onmiddellijk telefonisch contact opnam met John van Eek, secretaris van de sportcommissie van de KNWU. Hoe wel de inschrijving voor de kampioen schappen reeds gesloten was, deed de sportcommissiesecretairs de Nederlander meteen al de toezegging, dat hij donder dag inderdaad op de stadionbaan zal kunnen starten. Van Est zal rijden ach ter de Belgische gangmaker Van den Bosch. Volgend jaar weer Ronde van Nederland? De stichting Eurosport blijft niet bij de pakken neerzitten. Maandagavond deelde de directeur van de stichting, de heer L. van Oest, op een bijeenkomst in Amsterdam mede, dat de stichting van plan is om ook in 1962 een Ronde van Nederland de dertiende te or ganiseren. De heer Van Oest zei, dat men uit de feilen van de twee voorgaan de ronden lering heeft getrokken. Onder meer wil hij trachten voor de Ronde van 1962 de buitenlandse ploegen te betrek ken via de betreffende bonden in de verwachting, dat men dan sterkere bui tenlanders voor de Nederlandse ronde zal krijgen. Marcel Bidot, de ploegleider van de Franse equipe voor de Ronde van Frankrijk, heeft acht renners geselec teerd die op 25 juni in Rouen van start zullen gaan. Het zijn: Jacques Anquetil, André Darrigade, Jean Stablinski, Jean Graczyk, Edouard Delberghe, Louis Rostollan, Frangois Mahé en René Ma- strotto. SWIFT-COMBINATIE De stand van de zomercompetitie na 7 ritten is ais volgt: Amateurs: F. v. d. Broek 18 p.; F. Meeser 13 p.; D. Wallet 10 p.; P. v. d. Berg 10 p.; W. Hilgersom 10 p.; W. de Jongh 7 p.; W. v. d. Berg 7 p.; A. Hille- brand 6 p.; B. Zoet 6 p.; J. Hilgersom 5 p.; A. Prangers 5 p.; P. Kooyman 3 p. Nieuwelingen: C. v. d. Hulst 32 p.; C. Kloosterman 14 p.; J. v. Amsterdam 13 p.; F. Leemans 13 p.; B. Odijk 12 p.; E. v. d. Werf 7 p.; B. Kerkvliet 7 p.; P. Prins 6 p.; C. Chrispijn 6 p.; A. Sik- king 6 p.; J. v. Diemen 6 p.; F. Brittijn 4 p.; B. Smit 4 p.; P. v. Engelen 3 p.; J. Schraverius 3 p.; B. Wolswijk 1 p. Adspiranten: P. de Jong 25 p.; P. Wes- selman 19 p.; J. v. Beek 14 p.; B. Bak vis 12 p.; Broere, Blansjaar en Du Pau allen 1 p. AUTOMOBILISME PAARDESPORT DERBY-FAVORIET NAAR BELGIE Zaterdag 10 juni start op de renbaan Sterrebeek bij Brussel de volbloed Sir Ronald van stal De Bloemert uit Was senaar. De schimmelhengst, die in de Nederlandse Derby de tweede plaats be zette, draagt in deze met 100.000 Belgi sche francs gedoteerde en 1700 meter lange ren voor 3-jarigen het topgewicht van 59 kg. Zijn vaste jockey Henk v. d. Kraats zal de hengst in deze belangrijke ren berijden. Verder starten op zondag 11 juni te Keulen de volbloeds Scoglietto en Fram van stal Swarttouw te Rotterdam. De Nordstern-Rennen, waarin Scoglietto start, is een 1800 meter lange ren met 5.000 DM voor de winnaar. TENNIS NEDERLANDSE NEDERLAGEN OP INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN STOCKHOLM Tijdens de internationale tenniskam pioenschappen van Stockholm voor teams, die maandag zijn begonnen, heeft de Nederlandse ploeg, bestaande uit Wil lem Maris en Piet van Eysden, een 1-2 nederlaag geleden tegen Zweden. In het enkelspel verloor Maris met 4-6, 2-6 van de Zweed Sven Davidson; Van Eysden werd met 2-6, 3-6 door zijn tegenstander Steffan Stockenberg verslagen. De enige winst boekten de Nederlanders in het dubbelspel. Met 6-4, 3-6, 7-5 toonden zij zich de meerderen van de combinatie Davidson-Stockenberg. Op donderdagavond 8 juni a.s., aan vang 8 uur, speelt ATTC haar tweede nederlaagwedstrijd. Gouda uit Gouda i» de tegenstander. De opstellingen luiden: ATTC 1: J. v. d Boom, A. Jongeleen, J. Schouten; ATTC 2: E. de Graaf, W. Baerveldt, A. Leijnse; ATTC 3: L. Mul der, R. Huisman, A. Sijpestein; ATTC 4: D. Lekx, A. v. d. Panne, en A. v. Wage- ningen. Er is dus geen gelegenheid voor anderen om te trainen. Het programma voor de nederlaag- wedstrijden luidt: 8 juni ATTC-Goude, 15 juni ATTC-UTTC (Utrecht), 19 juni doet ATTC mee aan een door NTTC (Nieuwerkerk a.d. IJssel) georganiseer de nederlaagwedstrijd, 22 juni ATTC- Netbal (Den Haga), 26 juni ATTC-SVE (Utrecht) en 29 juni ATTC-TOG (Haar lem). ATLETIEK NEDERLANDSE ATLETEN NAAR BRUGGE De Nederlandse atleten die zaterdag 10 en zondag 11 juni a.s. in Brugge ons land zullen vertegenwoordigen in de landenwedstrij d België-Nederland-Enge- land vijf- en tienkamp zijn: dames: Toos Mutter (Sagitta, Amsterdam) en Mieke de Graaf-Schenk (Olympia, Wieringer- waard). Heren: Eef Kamerbeek (PSV, Eindhoven), Herman Timme (Kimbria, Maastricht) en Jelle Doornbosch (Haar lem). Jan van Uden uit Schaesberg heeft zijn training in Zweden maandagavond afgesloten met een race over 800 meter. Hij eindigde op de vierde plaats in 1 min. 52.5 sec., achter de Zweed Per Knuts in 1.50.5, de Brit John Wenk in 1.51.2 en Harry Oldstrand (Zweden) in 1.51.5. De 400 meter dames werd gewonnen door Elisabeth Oestberg in 56.3 sec., voor de Engelse atlete Shirley Pirie in 59.3 sec. Gordon Pirie zegevierde op de 3000 meter in 8 min. 13.4 sec. 'T GAAT OP ROLLETJES BEN PON NAAR LE MANS Een Amerikaanse firma heeft een nieuwe methode ontwikkeld voor het vervoer van benzine en andere brandstof: inplaats van grote tankwagens Niet alleen Triumph-fabrieksrijder maakt men gebruik van reuzen-wielen, welke gevuld kunnen worden en Rob Slotemaker (Zandvoort) zal zater- dan tot een „trein" samengevoegd over praktisch ieder terrein voortgetrok- dag en zondag a.s. deelnemen aan de 24- ken kunnen worden. De op deze foto afgebeelde combinatie heeft hetzelfde uursrace van Le Mans (Fr.), ook Ben laadvermogen als een flinke tankwagen: 20.000 liter.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7