I 'V I PeekftCloppenburg Weerbericht Anti-annexatie-comité opgericht Stichting VVV Noordwijk stelde Commissie Satutenwijziging aan elke woensdag jongensmarkt „SPORT" ondergoed Miljoenenwerk te Leiden aanbesteed DINSDAG 6 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 VOORSCHOTEN «ye fatale datum - de dag waarop de beslissing valt of een aantal Voor schotenaren voortaan als Leidenaar moeten worden aangesproken - komt onafwendbaar dichterbij. Binnenkort zullen de raden van de bij deze grenswijzigingen betrokken gemeen ten overgaan tot openbare behande ling van dit ontwerp-voorstel. Doch niet alleen het gemeentebe stuur gaat zich hierover beraden, ook de Voorschotense burgers, die er bij betrokken zijn gaan - voor zover dit al niet is gebeurd - hun stand punt bepalen. Enige tijd geleden is een anti-an- nexatie-comité gevormd en uit de bewoners van het „bedreigde gebied" heeft zich spontaan een comité van aanbeveling gevormd, om te bevoeg- der plaatse van verzet tegen deze plannen te doen blijk geven. Dit co mité bestaat uit de heren E. P. Ba- kels, pastoor G. de Greeve, E. Grif fioen, mr. P. Huizer, G. v. d. Hulst, G. Nasveld, G. Schrama, H. Stapper, L. Verhaar en prof. dr. M. Vink. Uit 'n brief van dit comité aan de desbetref fende ingezetenen, waarbij commen taar overbodig is, nemen wij het vol gende over: „De dag kan aanbreken, dat onze woongemeenschap, die thans nog het voorecht kent bestuurd te worden door een overheid, die ons niet als massa ziet, een aanhangsel wordt van de stad Leiden. Dan zullen wij worden bestuurd door mensen, die ons niet kennen en die noodza kelijkerwijs onverschillig staan HILLEGOM Bejaardentocht. Woensdagmid dag om 1 uur vertrekken de bejaar den van Hillegom vanaf de Leidse- straat naar de Zaan en Amsterdam. Via Bennebroek, Heemstede, langs de Randweg, door de Velser tunnel, langs Uitgeest de provinciale weg volgend is het doel Zaandam. Daar ligt aan de Prins Hendrikkade het m.s. „Waalstroom" gereed en als alle deelnemers op deze mooie en grote boot een goed plekje hebben gevon den, gaan de babels los. Over de Zaan gaat het dan op Amsterdam aan, waar wordt gevaren door de grote zeehaven „Het IJ". Om 6 uur ongeveer komt het gezelschap weer voor de wal te Zaandam en dan gaat het via Schellingwoude en Amster dam naar huis toe. Om 8 uur wor den de bejaarden in Hillegim ver wacht, waar bij goed weer traditiege trouw de muzikanten ter ontvangst gereed staan. v AAN DEN RIJN Bridgeclub „De Brug". - De uit slag van de in hotel „De Roskam" gespeelde onderlinge drive van de bridgeclub „De Brug" luidt als volgt: 1. mevrouw KoenraadC. Duindam 125 m.p.; 2. en 3. de heer en mevrouw F. van der Valk en M. D. HageD. van der. Plas 120 m.p.; 4. S. Visser D. Parlevliet 118 m.p.: 5. H. de Booij J. van Beelen 117 m.p.; 6. J. Parle- velietL. van der Plas 106 m.p.; 7. de heer en mevrouw P. van Paridon 101 m,p,; 8. en 9. de heer en mevr. W. den Duik en P. Ravensbergen J. van der Plas 95 m.p.; 10. F. van LeeuwenJ. de Ruijter 87 m.p. LISSE „Tour de Lisse". De Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" gaat met ingang van morgenavond korte trainingswedstrijden organise ren. Om de liefde voor de wielersport aan te moedigen worden er elke week een aantal prijsjes ter beschikking gesteld voor de toekomstige „Tour de Lisse" jongens en andere liefheb bers van de wielersport. De maximum leeftijd is vastgesteld op 15 jaar. Aan de „Tour de Lisse" kan men deelnemen, wanneer men 13 jaar is. Men kan zich melden iedere woens dagavond om 7 uur op het parcours „De Boender" in het Langeveld. Op deze manier wil „De Bollen streek" de liefhebberij voor de wie lersport bij de jeugd stimuleren. NOORD WIJK NOORD WIJKLISSE 6—3 De eerste wedstrijd in de neder laagserie van de voetbalvereniging Noordwijk is geëindigd in een 63 overwinning van onze plaatsgenoten. Bij de rust was de stand 31 in het voordeel van Noordwijk door doel punten van de gebroeders Marijt, terwijl de linksbuiten van Lisse voor een tegenpunt zorgde. Kort na de rust scoorde Lisse haar tweede doelpunt, doch een prachtig doelpunt van de goed op dreef zijnde tegenover juist die eigenheden, welke ons dierbaar zijn en welke, naar wij menen, bedoeld worden als wij in een vaderlands lied spreken van „vrij en blij op Neerlands dierbre grond". Een toevoeging aan Leiden zal niet nalaten van invloed te worden op het cultureel en godsdienstig leven in onze woongemeenschap, op het ver enigingsleven, de ontspanning en de medische verzorging. Het plaatselijk gemeenschapsleven met zijn onder scheiden bindingen en velerlei scha keringen, waaraan tal van Voorscho tense organisaties vorm en inhoud geven, komt in groot gevaar, wanneer de annexatieplannen doorgang vin den. Het is daarom, dat wij ons willen verzetten tegen het teniet doen van een historisch gegroeide constellatie, die voor ons een wezenlijke betekenis heeft en naar ons gevoelen dient te worden gehandhaafd zolang niet in concreto blijkt, dat zij uit een oog punt van algemeen belang moet wor den aangetast. Er is op dit ogenblik niemand, die dit kan aantonen of bewijzen. rechtsbuiten Ap van der Werff be tekende 42. De derde treffer van Lisse was een cadeautje van de Noordwijkse doelman, die een ver schot volkomen verkeerd beoordeel de en daardoor misgreep. Kees Ma- rijt en nogmaals Ap van der Werff zorgden echter met twee beheerste doelpunten voor een royale 63 zege van de Noordwijkse kampioenen. Noordwijkse sportvereniging De laatste gewone competitiedag van het seizoen 1961 is thans weer achter de rug en dat dit weekeinde voor de LTC „Noordwijk" zeer succesvol is geweest, blijkt uit het feit, dat vier van de zeven ploegen binnenkort promotiewedstrijden mogen spelen, terwijl het nu reeds vaststaat, dat het le juniorenteam kampioen is van alle juniorenploegen van dit district. Voorwaar een prachtig seizoen voor de Noordwijkse sportvereniging. De vereniging had echter dit week end ook een teleurstelling te ver werken, omdat het herenteam zater dagmiddag onder grote spanning, op het laatste moment en ondanks een voorsprong, het hoofd moest buigen voor de tegenstander „De Leidse Hout". Door dit resultaat verspeel den de heren in de laatste partij het kampioenschap. Damesteam M.S.V. Het eerste damesteam van de afd. handbal MSV heeft in het afgelopen weekeinde een aardig succes geboekt. Deze dames legden namelijk beslag op de eerste prijs in het handbaltoernooi van de vereniging DOS uit Monster. De eer ste wedstrijd tegen de oude rivaal Foreholte werd na een aanvankelij ke 20 achterstand door de Noord wijkse dames omgezet in een 32 overwinning. Een gelijk spel tegen Tempo (33) en een goede 51 overwinning op de organiserende vereniging DOS bracht MSV op de eerste plaats en een mooie trophee in de Noordwijkse prijzenkast. SASSENHEIM „Sassenheim e.o." Nu de op 27 januari jl. opgerichte harddraverij- vereniging „Sassenheim en omstre ken", op donderdag 14 september a.s. haar eerste kortebaandraverij op de Parklaan hoopt te houden, belegt zij op vrijdagavond 9 juni a.s. een ledenvergadering, waarin 't bestuur een nadere uiteenzetting van de plannen zal geven. Het bestuur der nog jonge vereniging rekent uiter aard op een goede opkomst bij deze eerste vergadering, die gehouden wordt in de zaal van „Het Bruine Paard" en die aanvangt om 20 uur. Benoeming Onze plaatsgenoot, de heer F. T. Zuidbroek, wachtmees ter, le klasse bij de Rijkspolitie te Sassenheim is met ingang van van daag aangesteld bij de districtsre cherche te Leiden. Met ingang van 1 juni is ver plaatst van Noorden naar Sassen heim, de heer W. Mul, wachtmeester le klasse bij de Rijkspolitie. De heer Mul treedt als zodanig over enkele dagen alhier in functie. „Bijdorp" De nog jonge speel tuinvereniging „Bijdorp", opgericht op 19 oktober 1960, is gezien 't feit dat zij geen grond heeft toegewezen gekregen om de zolang begeerde speeltuin te bouwen in grote ver legenheid geraakt. Ondanks de vol ledige medewerking van het gemeen tebestuur, ziet het er naar uit, dat deze vereniging, die reeds een groot aantal leden heeft, nog wel een jaar op grond zal moeten wachten en de bouwplannen in de klapper blijven Vertrouwen bij de burgerij herstellen SSSSt v£ Sinds verscheidene jaren heeft cr n waas van geheimzinnigheid gehan gen rond het werk van de Stichting VVV Noordwijkwaarvan de oorzaak gevonden moet worden in het feit, dat aan de pers niet de nodige voor lichting werd verstrekt over de juiste gang van zaken van de Stichting, waardoor vanzelfsprekend gissingen werden gepubliceerd, die niet bevor derlijk waren om het vertrouwen in deze Stichting bij de ingezetenen te bewaren, laat staan te bevorderen. Daarom is het verheugend, dat in de besloten zitting van het algemeen be stuur op 18 mei l.l. een besluit is ge nomen een openbare zitting uit te schrijven, waarbij de pers zou wor den uitgenodigd. Deze bijeenkomst heeft gisteravond plaats gevonden in het raadhuis, on der voorzitterschap van mr. G. F W. van Berckel, burgemeester van Noordwijk. In zijn openingswoord legde de voorzitter er allereerst de nadruk op, dat niet alle vergaderingen van de Stichting - om formele redenen - openbaar kunnen zijn. Dat deze bijeenkomst wel openbaar was, vond zijn oorzaak in het feit,, dat verscheidene leden, in het bij zonder de heer J. v. Leeuwen, de ver tegenwoordiger van de gemeenteraad in de Stichting, er op stonden, dat het uitbrengen van de meningen van de participanten in de Stichting over 't bekende rapport Vet en het samen stellen van een commissie voor de statutenwijziging in een openbare zit ting moesten worden behandeld. Wantrouwen wegnémen In een korte verklaring van de voorzitter, aangevuld door een resu mé van de secretaris, ds de Lange, over het gesprokene in de vorige be sloten bijeenkomst, werd duidelijk naar voren gebracht, dat door het houden van een openbare bijeen komst het fundamenteel gerezen wantrouwen bij de ingezetenen ten opzichte van de Stichting kan wor den weggenomen. Na de behandeling van enkele inge komen stukken, kwam ter sprake het verzoek van mr. C. Punt, gericht aan de arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage over de noodzakelijke statutenwijziging, terwijl er in dit verzoek ook op is gewezen, dat het rapport Vet onvolledig is, omdat dit alleen omvat de structuur van de Stichting, doch dat de financiële po sitie in zijn geheel is weggelaten. Door het bestuur van de Stichting was aan de heer Vet zijn mening ge vraagd over dit verzoek aan de rechtbank, waarbij hij uitdrukkelijk heeft verklaard, dat de mening van mr. Punt onjuist is, en dat hij niet bereid is op de details in te gaan. per 2 stuks voordeliger zuiver Egyptisch katoenen garens, prima wasbaar singlet of slip Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 3 jaar Oa95 PER 2 STUKS liiSHsgusaiil kleine stijging per moot Gunstig rapport Wethouder J. v. Leeuwen, vertegen woordiger van de raad in het Stich tingsbestuur, kon verklaren, dat de algemene indruk van het rapport zeer gunstig was en in grote lijnen te aanvaarden. Met genoegen had bij geconstateerd, dat de heer Vet waar dering had voor het bestuur, dat kans heeft gezien over te gaan tot het stichten van een eigen gebouw. De gedachten, die in Noordwijk wel eens opgang vinden, dat er in de Stichting geklungeld is, moest de heer Van Leeuwen ten stelligste ontkennen. Dat er meer gedaan had kunnen wor den, daar is hij het mee eens, doch gezien de afbrekende krfitiek was dit beslist onmogelijk, want opbouwend werk kan alleen tot stand komen al?* er vertrouwen is. Gaarne zal hij blij ven medewerken om het VVV werk tot groter bloei te brengen, doch dat de raad de gevraagde bijdrage van 25.000.- zal voteren, trekt hij nog in twijfel. Waardering De rapporten van de Horeca, Golf club, Noordwjjk Actief, Villa- en Huizenverhuurders spraken van veel waardering voor het werk van de heer Vet en waren unaniem van me ning, dat de burgemeester van Noordwijk, mr G. F. W. v. Berckel als onpartijdig voorzitter van de Stichting moest worden benoemd. Besloten werd deze stukken te overhandigen aan de te benoemen commissie, die tot taak zal hebben 't samenstellen van een concept statu tenwijziging van de Stichting. In het rapport Vet wordt voorgesteld deze commissie te doen bestaan uit drie personen en een neutrale voorzitter. Het bestuur had aanvankelijk ge dacht aan vijf personen, doch vond het uiteindelijk beter niet af te wij ken van de aangegeven lijnen in het rapport. Commissie In deze commissie werden benoemd de heren jhr. v. Riemsdijk en L. van Sterkenburg, terwijl als derde per- soan zal aangezocht worden F. W. Graaf van Limburg Stirum; als neu trale voorzitter zal fungeren burge meester mr. G. F. W. v. Berckel. De heer Van Riemsdijk sprak zijn genoegen erover uit, dat blijkens de aangenamen besprekingen, de contra- verse tussen Horeca en VVV in zijn geheel is opgelost en hij verwacht, dat men in de toekomst eendrachtig zal gaan samenwerken in wederzijds vertrouwen en hij verwacht dit ook van de kant van de Noordwijkse Sportvereniging, opdat spoedig het vertrouwen van de Noordwijkse be volking ten opzichte van de Slich ting zal terugkeren en men dan ook kan rekenen op aller financiële mede werking. In de rondvraag werd door de heer v. Wijk nog mededeling gedaan, dat in de eerste vijf maanden van het jaar bij het verkeersbureau waren ingekomen 8913 poststukken en uit gegaan 20522. In totaal is reeds ge boekt voor 125.000.- voor de Hore- ca-bedrijven, 32500.- voor de Villa- en Huizenverhuurders en 67.000.- voor de gelegenheden voor logies met ontbijt. (Medegedeeld dor het K.N.M.I. t Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). WEINIG WIND. Enkele zonnige perioden, maar ook plaatselijk enkele regen- of onweersbuien en in de vroege ochtend plaatselijk mist. Over- wegend zwakke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag iets r Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp. gisteren max. min. HELSINKI onbew. 26 14 STOCKHOLM onbew. 28 13 OSLO 1. bew. 25 13 KOPENHAGEN 1. bew. 25 15 ABERDEEN regen1 19 12 LONDEN onbew. 24 12 AMSTERDAM zw. bew. 24 14 BRUSSEL regen 24 13 LUXEMBURG mist 21 12 PARIJS regen 22 13 BORDEAUX 1. bew. 19 11 GRENOBLE geh. bew. 19 13 NICE h. bew. 21 14 BERLIJN onbew. 28 16 FRANKFORT mist 20 14 MüNCHEN geh. bew. 19 10 ZüRICH zw. bew. 20 11 GENèVE regenbui 21 12 LOCARNO 1. bew. 23 14 WENEN zw. bew. 21 12 INNSBRUCK zw. bew. 21 8 ATHENE 1. bew. 25 ROME regen 23 14 AJACCIO zw. bew. 22 13 MADRID geh. bew. 24 12 MALLORCA zw. bew. 21 11 LISSABON regenbui 21 15 Morgen: Robert, Engelsman, t 1159 te Newminster. Behalve spaghetti-eten op acroba tische wijze, wij snijden ze ge makshalve door, maar dat mag eigen lijk niet! houden de Italianen er nog andere gewoonten op na. Je zult bij voorbeeld herhaaldelijk zien, dat een Italiaan na het maken van een kruis zijn eigen hand kust. Door vra gen, word je wijs en zo kwamen wij er achter, dat de Italianen door hun eigen zegenende hand te kussen die zegen inniger tot ziéh willen nemen. Wij, Nederlanders, zijn niet zo zoe nerig uitgevallen. Het is dus niet de bedoeling dit gebruik aan te beve len. Maar de eerbied voor het kruis teken als wijding van ons lichaam kunnen we zonder bezwaar ter harte nemen. Algemene Bouwonderneming Albouw, Breda, 3.190.000; N.V. Bouw- en Aannemersbedrijf Van Staveren, Woerden eveneens ƒ3.190.000; Ver- schuur's Aannemersbedrijf, Zeist ƒ3.090.000; N.V. Aannemingsmij. Strijland, Uithoorn ƒ3.089.000; N.V. Aanneming Mij. Panagro, Warmond ƒ3.088.000; Gebrs. van Veen, Utrecht 3.087.000. De laagsten waren: Bouwbedrijf A. C. Mertens, Zeist ƒ2.890.000; W. H. Kelderman, Enschede ƒ2.888.000; fir ma Fokkens, Laag Soeren, ƒ2.885.000; V. de Vries' Bouwbedrijf, Haarlem 2.885.000; Siemerink's Bouw- en Be tonbedrijf, Wierden ƒ2.884.000; G. J. Evers, Bloemendaal ƒ2.880.000; Aan nemingsbedrijf Jos Neyenhuis, Arn hem 2.875.000; N.V. Hoeben, Naar- den ƒ2.870.000; firma A. Ph. Kuyl, Voorschoten f 2.850.000 en als laag ste Meyér's Aannemingsbedrijf te Apeldoorn ƒ2.766.400. De raming werd niet bekend ge maakt. De gunning is nog aangehou den. Christelijke Technische School Hedenmorgen heeft het architecten bureau Jos en Leo de Jonge te Rot terdam een openbare aanbesteding gehouden voor het bouwen van een technische school met rijwielstalling en transformatorhuisje aan de 5 Mei laan, hoek Johan Wagenaarlaan in opdracht van het bestuur van de Ver eniging voor Christelijk Nijverheids onderwijs te Leiden. De belangstelling voor deze aanbe steding was zeer groot: 55 aanne mersbedrijven, tot uit Maastricht, Zundert, Oostermeer (Fr.) en Ensche de gaven door een inschrijving van hun belangstelling blijk. Hieronder waren ook 14 aannemers Uit Leiden en omgeving. De hoogsten waren: C. M. Deeren- berg 8c Gebrs. J. en P. van Wijk te Alphen aan den Rijn 3.205.000; N.V. van S.V.L.V. gelukt om van Hercu les, de kampioen van de afd. 1 A, tweemaal te winnen, waardoor zij nu de officiële kampioen van de le klas se van de Afd. 's-Gravenhage zijn geworden. In de nu volgende com petitie komen zij dus uit in de dis trictsklasse. De beide wedstrijden te gen Hercules waren zeer prettig en sportief. De eerste wedstrijd werd na vóór de rust geleid te hebben met 3-2, beëindigd met 5-4. De einduit slag van de tweede wedstrijd was 6-5 in het voordeel van S.V.L.V. De ruststand was 2-2. Na het behalen van dit kampioenschap werd er 'sa- vonds in de cantine van S.V.L.V. vrolijk feest gevierd. Het afgelopen seizoen is dan ook vóór de afd. Hand bal zeer goed verlopen. De senioren behaalden eerst het kampioenschap zaalhandbal 3e klas, daarna het veld- kampioenschap le klasse B en zon dag de overwinning uit de beslis singswedstrijd tussen de kampioenen van A. en B. Ook de junioren werden dit jaar in hun afdeling kampioen van de veldhandbal. Reden te over om dus te feesten. Ook dit keer kwam het bestuur van S.V.L.V. van de afd. Voetbal persoonlijk gelukwensen. Zij lieten hun wensen vergezeld gaan van een geschenk. Bovendien waren verscheidene schriftelijke gelukwen sen reeds binnengekomen. Tijdens de feestavond, waarop wegens het goede weer op het terras gedansd kon worden, kwam ook nog het juni oren A team van S.V.L.V. voetbal, dat ook kampioen geworden was, de feestvreugde enige uren vergroten. Mogen de behaalde successen van de afdeling handbal aanleiding zijn, dat Na de vorige week het kampioen- vele jongens en meisjes vanaf 13 jaar schap in de afd. 1 B van de afd. zich in grote getale melden voor de- 's-Gravenhage te hebben veroverd, is ze sport. Het succes is behaald, doch het zondag aan de dames Senioren S.V.L.V. wü dit succes bestendigen. zitten. Gezien deze moeilijkheden nu, heeft het bestuur van „Bijdorp" aan de beide plaatselijke verenigingen „DW" en „Beatrix" het verzoek ge richt om tijdelijke gastvrijheid voor haar kinderen. Na enkele besprekin gen hebben beide zusterverenigingen hierin toegestemd onder bepaalde voorwaarden. Voorlopig is „Bijdorp" met deze geste gered, doch zij rekent op een spoedige oplossing van de moeilijkheden. „DW" De buurt- en speeltuin vereniging „DW" heeft, nu het sei zoen weer is aangebroken en de ak- tiviteit is verplaatst naar de speel tuin, gezorgd voor uitbreiding van haar attributen en een zomerpro- gramma opgesteld dat er mag zijn. In vijf weken heeft het bestuur met enkele leden kans gezien in de vrije avonduren drie prachtige schommels te bouwen van vijf meter hoog. De vorig jaar in gebruik genomen glij baan werd met vier meter verlengd tot vier-en-dertig meter. Thans is men nog aan de bouw van 'n grijp- rek bezig van twee meter hoog, bij een lengte van zes meter. Verder zal de speeltuin als attractie uitgebreid worden met een konijnenberg. Op 't verdere programma staat een uit- gaansmiddag voor de kinderen van „DDV" op dinsdag 8 augustus a.s., alsmede een puzzelwandeltocht voor liefhebbers en een tuinfeest voor de jeugd. Nadere mededelingen hier over volgen nog. VOORSCHOTEN FEEST BIJ S.V.L.V. HANDBAL KONINGIN EN PRINS ONTVANGEN DELEGATIES R.T.C. Vanmiddag om 15.00 uur zullen de voorzitters en leden van de drie de legaties ter rondetafelconferentie op paleis Soestdijlc door H. M. de Ko ningin en Z.K.H. de Prins der Ne derlanden worden ontvangen. Seinstoring door inslag bliksem Tengevolge van blikseminslag is op het baanvak Gouda-Woerden een seinstoring ontstaan. Hierdoor tre den treinvertragingen op van 20 a 30 minuten. De treinen van Rotter dam naar Amsterdam keren bij Gou da en die van Amsterdam naar Rot terdam bij Woerden. Reizigers moe ten daar gebruik maken van stop treinen. In grote steden: Keuze tussen parkeer- meters of schijven Ter bestrijding van de parkeer- moeilijkheden wordt binnen enkele weken bij de Tweede Kamer de in diening van en wetsontwerp betref fende de parkeermeters- en schijven verwacht. De ministers Korthals (Verkeer en Waterstaat) en Zijlstra (Financiën) beogen een dusdanige wijziging van de MotorrijtUigenwet, dat de gemeentebesturen van de gro te steden zelf kunnen kiezen tussen parkeermeters of parkeerschijven. PAUZE PUZZEL Oplossing no. 514 Horizontaal: 1 pl, 3 boer, 7 oven, 9 esp, 11 ami, 12 aalt, 14 eend, 16 a.i., 18 mare, 20 Eems, 22 er, 23 lire, 25 rite, 27 nar, 29 den, 30 test, 32 kast, 33 en. Verticaal: 2 lom, 3 Be, 4 Onan, 5 rel, 6 T.p., 8 vier, 10 stam, 11 arme, 13 ader, 15 eelt, 17 Aser, 19 arre, 21 eens, 24 iets, 26 ink, 28 Ate, 29 D.S., 31 et. No. 515. Horizontaal: 1 eerlijk, 6 bedektbloeiende plant, 7 onderricht, 9 plaats in de oudheid, 10 kleverige stof, 12 voorzetsel, 13 de heilige schrift der moslims, 15 niet begroeid, 16 kleur, 17 zilt vocht, 19 voegwoord (Fr.), 21 troefkaart, 22 foei, 23 voor zetsel, 25 ligplaats v. schepen, 26 Verticaal: 1 lichaamsdeel, 2 na schrift (afk. Lat.), 3 wild zwijn, 4 inhoudsmaat (afk.), 5 voorzetsel, 6 steekmug, 8 harssoort, 10 land in Europa, 11 jongensnaam, 13 hoofd deksel, 14 zandheuvel, 18 soort vink, 20 voorzetsel, 22 platvis, 24 voorzet sel, 25 academische titel (afk.). Oplossing morgenavond. PUNT „Regen, alle dagen regenZo goed heb ik me in mijn vacantie nog nooit vermaakt."

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3