$L£UTELGAT üaJLWmM Hartelijke huldiging van dokter Pilon bij zijn zilveren jubileum Weer feest in Herensingelkerk bij ontvangst neomist Lasten uit Amsterdam voor „Oud Leiden" Zilveren priesterfeest van een parochiezoon hartelijk gevierd MAANDAG 5 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 r> itofyde, noemd tot dirigent van de St. Wil- librord-kerk te Oegstgeest. Zijn opvolger in de Herensingel kerk is de heer Pieter Jansen, die zijn opleiding aan de Kerkmuziek- school te Utrecht voltooid heeft. VAN DE* POLITIE Een 26-jarige tegelzetter uit Leidschendam is door de Leidse po litie aangehouden verdacht van dief stal van 350 gulden. De aangifte werd gedaan door een 32-jarige Leidenaar aan boord van wiens woonboot de tegelzetter de nacht doorbracht. De politie heeft aangehouden een 19-jarige controleur uit Leiden KERKMEESTER ST. PETRUSKERK en een 20-jarige dienstplichtige, eveneens uit Leiden, die verdacht In de plaats van mr. J. Verduin, worden van joy-riding. Zij hebben die naar Rotterdam is verhuisd, is een auto gebruikt die in de Da Cos- benoemd tot kerkmeester van de St. tastraat stond geparkeerd. Bij het on- Een van de aardige bijbaantjes van £et™kerkde heer H. v. d. Akker, derzoek bleek dat het tweetal schul den stadsredacteur is t bezoeken van Burggravenlaan, Leiden. dig was aan nog negen andere ge- ALPHEN AAN DEN RIJN Harmonie in het huwelijk WISSELING VAN KERKKOORDIRIGENTEN vallen van joy-riding en dat het ook indertijd de wagen van dokter Plei ter heeft gebruikt voor een rit in de nacht. De dirigent-organist van de pa- Bij snelheidscontrole door de po- rochie O.L.Vrouw Hemelvaart en St. litie zijn gisteren weer acht brom- Jozef te Leiden (Herensingel) is be- fietsers bekeurd. toer van de parochie, pastoor J. A. van Kleef, als presbyter-assistens, terwijl pastoor J. A. M. van Adri- chem uit Den Haag, oud-kapelaan fl van de parochie, en kapelaan Blauw- ■wuren in uw nuweirjKt want aaar- Herensineer^neomisteniarochie bii h°f r,?SP' alS diaken en sub-diaken op had het echtpaar sterk de nadruk fïSïrLiS optraden. gelegd. uitstek, ook zaterdag en zondag weer Predikant was pastoor Van Adri- Even was er een steelse blik naar "stTlb.f v.rarik™?™ «n chem' die de neomist noS uit diens de bruingeverfde deur van het keu- lelijke S 'berefd |?u?dJare" kende 't moment ken tie en toen zei de man met ver- jYT uviering oereia. herinnerde, waarop deze hem zijn trouwelijke tikjes op mi™ knie- UBt,bcwfe'ng stond "terdagavond wens ie5tcr t/worde„, kenbaar „kijk eens jongeman, toen mijn TOm- da kerk ,n alag" heeft gemaakt. De neomist, aldus vrouw en ik trouwden maakten we F-imilb.TeHen Paaloor Van Adrichem, liet op dat al gauw de afspraak, dat we het ter- L moment voor het eerst zijn „adsum'i rein zonden verdelen. Mijn vrouw k r„Th „l iTn' nin m -hier ban >k" horen, en hij heeft dit zou alle beslissingen van kleine be- SS? a daarna nog vele malen herhaald, on- tekenis nemen, dergelijk spul zoals: J? „„tü-hilh™ Iaags nog bÜ de Priesterwijding in zai ik een andere baan nemen: waar ie weleerwaarde Warmond, waar de jonge candidaat bejaarde echtparen, die in hun zon dagse kleding op de „man van de krant" zitten te wachten en zich met veel plezierige protesten óók nog la ten fotograferen; naast elkaar, liefst achter de bloemen en het met krullen versierde kaartje: „Hulde aan het bruidspaar" daarachter tegen de muur. Onlangs hadden wij weer het voor recht zo'n bezoek te mogen bren gen. De 78-jarige bruid, nog kras, goed te been en „de krant lezende zonder bril", was even bedrijvig naar het keukentje gedribbeld om thee te zetten. Van deze gelegenheid maak ten wij gebruik aan de bruidegom, 77 jaar (eveneens nog goed ter been) een vraag te stellen: „Hoe heeft u 't klaargespeeld goede harmonie te be waren in uw huwelijk?" Want daar- Voor de vierde maal in één jaar en wanneer zullen we op vacantie h J*!? °P de Potige vraag zyn „hier ben oaan. hoe voeden me de kvnderon on Straathof op zijn weg naar het al- ik» liet horen gaanhoe voeden we de kinderen op al die dingetjes heeft zij altijd be- Jreerde. „De grote beslissinaen echter nam ik voor m'n rekening". „En welke waren dat dan wel", vroegen wij. „Belangrijke zaken, meneer, zoals: „wie zal minister-president xoorden, taar, waar hij een kort lof cele de heer Ad Hoogenboom de gezan gen, waaronder van Mozart en An- driessen. Ook in zijn priesterleven zal hij het nog dikwijls moeten herhalen: de Het koor zong onder leiding van weg naar de offerhoogte van het - priesterschap is lang en moeilijk. De jonge priester echter, nu geheel in dienst van Christus, zal op zijn moei lijke weg Christus naast zich weten, Eenzelfde feestelijke intocht viel Wiens leven één „adsum" is geweest. hoe moet Amerika Rusland behande- de neomist zondagmorgen om kwart Zen, zullen de Duitsland de oorlog voor tien ten deel ten aanschouwe verklaren of niet!". van een parochiegemeenschap, die Op dat moment kwam de bruid bin- de kerk tot op de laatste plaatsen be- Ook dank zij de vele acolyten en nen met drie dampende koppen thee. zette. De vrouwelijke jeugdbeweging dank zij de prachtige uitvoering door „Trek eerst je goeie pak aan voor zorgde voor de erewacht. De neomist het mannen- en knapenkoor van de je op de foto gaat" zei ze tegen de werd bij het opdragen van dit plech- Herensingelkerk van Mozarts 4- bruidegom. tig Misoffer bijgestaan door de pas- stemmige „Missa Brevis" is het een prachtige plechtigheid geworden. De g~i I 1 i m dirigent, de heer Ad Hoogenboom, W. A. Mozart besloot de plechtigheid. Een zeventigtal leden van het welkomde in de stad die eens de Tijdens een drukbezochte receptie Genootschap Amstelodamum, ver- grootste der steden was. 's middags ontving de jonge neomist eniging tot bevordering der kennis Mejuffrouw N. T. Kroese, spreken- veie geschenken en gelukwensen van van het verleden en lieden van Am- de namens de directeur van het mu- vrienden, bekenden en medeparochi. sterdam, bracht zaterdag, onder aus- seum, gaf een korte samenvatting anen. De feestelijke dag werd beslo- piciën van de vereniging „Oud-Lei- over het ontstaan van het museum ten met een danklof om half vijf, ge- den" een bezoek aan de stad. en de inrichting daarvan. ceiebreerd door de neomist. De leden verenigden zich in de De voorzitter van Amstelodamum, Pieterskerk waar de heer 2. Pelinck Prof. Dr. M. H. de Laet Fontaine hen namens „Oud-Leiden" een wel- Verwey, dankte het gemeen tebe- kom in de stad en namens kerk- stuur van Leiden en het bestuur van ^a zÜn wijding 27 mei j.l. heeft de voogden een welkom in de kerk toe- „Oud-Leiden" voor de aangename weleerwaarde heer Straathof zijn riep. Bezichtigd werden kerk en ontvangst. eerste plechtige H. Mis gelezen in de consistoriekamer, waarna de heer Na het genot van een kopje thee kapel van het sanatorium Berg en Pelinck een en ander vertelde over verspreidde het gezelschap zich op Bosch te Bilthoven, waar zijn moe de geschiedenis van de kerk. uitnodiging van mejuffrouw Kroese öer verpleegd wordt. Na een bezoek aan het Jean Pe- ter bezichtiging van het vele schoons Hij is de vierde neomist in de He- sijnshof aan de Kloksteeg maakte het in het museum. rensingelparochie van dit jaar. gezelschap een wandeling door de stad en beklom de aloude Burcht. De heer Pelinck gaf tijdens de wan deling een uitvoerige toelichting bij vele bezienswaardigheden. Een bezoek aan net Stedelijk Mu seum „De Lakenhal" was het eind doel van de excursie. Daar werd het gezelschap, namens het Gemeente bestuur, ontvangen door de wethou- -- ,-T-, m der loco-burgemeester, de heer J. C. toneelvereniging „Tot Ieders Genoe- van Schaik, die de Amsterdammers, gen» een blijspel moeten instuderen, bewoners van de grootste stad ver- daar omstandigheden het niet moge- haar vertolking, nu en dan klonk lijk maakten het stuk, dat men eerst haar tekst iets te „van buiten ge in repetitie had genomen op de plan- leerdeen euvel, waaraan ook Sjaan ken te brengen. (Tiny Beekman) als oudste dochter Iets later dan gewoonlijk, maar soms mank ging. Corry Boom speel- toch nog in het seizoen heeft „TIG" de een leuke „enfant terrible", Leo zaterdagavond zijn begunstigers een (A. v. Tilburg) sloot zich daar goed T.l.G. wist er weer iets van te maken Ondanks korte voorbereidingstijd Leidse Agenda Hij leek ons te jong om met succes deze rol van vader van twee volwas sen dochters te kunnen spelen, maar heeft niettemin een pluim verdiend voor de standvastigheid, waarmee hij In zes weken tijds heeft de Leidse ziJn vertolking op peil wist te houden. - - Coba zijn vrouw (E. v. Rossen-Pen- nenburg) was gelovenswaardig MAANDAG 5 JUNI Vereniging Oud-leerlingen Am- avond kunnen aanbieden, bachtsschool. Lezing Deltaplan. Zo- merzorg 8 uur nam. Avihus. Ledenbijeenkomst. Kleine d°et ontwaken, bleek in staat te zijn Burcht 8 uur nam. «n g°ad gevulde schouwburg een plezierige avond te bezorgen. Het is DINSDAG 6 JUNI. een „lachtertje" geworden, maar dam, Arnhem, Amersfoort, Breda, K. en O. Excursie Amsterdam. 8.15 daarnaast viel er van met aardige Enschede, Groningen, Haarlem, Den Garenmarkt. spel van deze frisse Leidse groep ook Haag, Heerlen, Hilversum, Leiden, St. Eloy. Adviesavond. 7.30—8 uur wel iets te genieten. Maastricht, Nijmegen, Tilburg, Ven- nam. Soc. Chr, Belangen. Het verhaal, een familiestuk, rond lo en de rijkspolitiemuziekkapel uit Kath. Avond-ULO. Viering 12»/j-ja- een geheimzinnige baby heeft weinig Den Haag zijn komende donderdag rig bestaan. Cabaret Scaramouch. 8 diepgang, maar de schrijver R, Feen- de gasten van de Eindhovense politie- uur. St. Ant. Clubhuis. stra is er toch wel In geslaagd de ka- muziekvereniging. De ruim 900 mu- rakters van zijn spelers uit de verf zikale mannen van Hermandad ne- bij aan. De jonkheer was een beetje „Een kind is nooit weg", op zich- tè! Er waren bloemen voor de dames zelf al een titel die een lachkriebeltje na de Open doekjes. LEIDSE POLITIEMUZIEK Politiemuziekkorpsen uit Amster- WOENSDAG 7 JUNI. Rozenkranskruistocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. APOTHEKERSDIENST Geopend apotheek Doesa. Doesa- te krijgen. men in Eindhoven deel'aan het jaar- Verheugend is, dat de spelers en lijks politiemuziekfestival. De deel- regisseur Arentsen, hoe weinig tijd nemende corpsen worden vergezeld zij ook hadden, kennelijk van vorige door hun hoofdcommissarissen en/of opvoering geleerd hebben en nu zich commissarissen, terwijl tevens enkele ongedwongere over het toneel bewo- ambtenaren van het ministerie van straat 31, tel. 21313. Geopend apo- gen, dan we van een vorige maar ge- binnenlandse zaken het traditionele theek Haven, Haven 18, tel. 20085. wend waren. Er zat meer vaart en be- festival zullen meemaken. weging in het spel. Tot ons genoegen BIOSCOPEN verplaatsten de spelers zich tijdens Trianon: „Het offer der maagden" het spreken van hun tekst over het 18 j. Dgl. 2 30, 7.00. 9.15 toneel, bleven zij niet zoals men delykse bijeenkomst van de Ver. uur; znd. 2.15, 4.30, 7.00, dit zo dikwijls ziet, op een plekje van eniging Sancta_ Veronica. In de vro- 9.15 uur. het toneel stokstijf staan of zitten. Casino: „Kolonel Hyde contra Scot- Deze levendigheid in voordracht boven. VER. SANCTA VERONICA Morgen, dinsdag 6 juni is de maan- lyke Arke Pieterkerkkoorsteeg 15 Lido: Luxor: land Yard", 14 j. (Dond. heeft ongetwijfeld veel aan het succes DgJ' van ueze opvoering bijgedragen. 2.30. 7.00, 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 uur. Afgekeurd. van voorbereiding, vergeven worden; Ër is weer voldoende katoen, wol en de souffleur had een drukke avond, flanel aangeschaft. Dus dames, toon maar het stoorde niet al te erg. Leuk spel zagen wij van J. A. Bo- Tussen half 3 en half 5 is er weder gelegenheid materiaal te komen ha- Kleine gèheugenstoringen bij de len, voor breien en naaien en wat spelers mogen, gezien de korte tijd gereed gekomen is in te leveren. Er is weer voldoende katoen, wol er flanel aangeschaft. Dus dames, toor Uw goede wil ook eens, en komt mor genmiddag even langs, om 't een of denstaff en J. Mosselman-Boom, die ander in ontvangst te nemen. Vele als Bram en zijn vrouw twee prach- handen maken licht werk. En menig- *Inspecteur*Ca^laghan sïaat tige volkstypetjes op de planken zet- een is door Uw werkzaamheid we- 'weer toe". 14 j Dgl. 2.30, ten. Een dankbare rol. Iets moeilij- der geholpen. Let op het juiste adres: 7.15, 9.15 uur; zond. 2.30[ ker had het E. A. de Wekker in de Pieterskerkkoorsteeg 15, of hebt U 4.45, 7.15, 9.15 uur. rol van Karei Kloek, de zakenman, liever het giro no.? dat is 260708. „Susanne", volwassenen. Dgl. 2.30, 700, 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7.00, 9.15 u. „Het gezicht", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Een druk bezochte receptie in hotel „Toor" accentueerde zaterdagmiddag het 25-jarig jubileum van de heer J. H. J. Pilon als arts te Alphen aan den Rijn. Het was er een komen en gaan gedurende twee uren van en kele honderden belangstellenden, die kortere of langere toespraken hielden en die het vaak niet alleen bij woorden lieten maar ook geschen ken aanboden. Er waren reeds vele bloemstukken in de fraaie zaal aanwezig van pa tiënten en instanties toen de eerste belangstellenden binnenkwamen. Onder de vele bezoekers, van wie er velen de relatie dokter-patiënt al 25 jaren onderhouden met de jubilaris, kwamen hun gelukwensen aanbie den deputaties van het Ned. Roode Kruis en leden van de Roode Kruis- Kolonne en van het gemeentelijk po litiekorps, tot welke instanties de ju bilaris in een bijzonder hechte rela tie staat en op welker terrein zijn verdiensten sterk in het oog lopend zijn. Van de Kolonne is hij comman dant en bij de politie staat hij bekend als de „snelle" arts, die zo gaarne bij ongelukken en andere voorvallen zijn medische hulp verleent. Ook collegae van de jubilaris van deze plaats en andere gemeenten kwamen hun gelukwensen aanbie den, evenals het bestuur van het Al gemeen Ziekenfonds Alphen en om streken. Ook wethouder Ph. H. Ro gaar gaf acte de présence. OEOSTOFFST 50E VERJAARDAG Z.K.H. PRINS BERNHARD De Oranjevereniging werd in het begin van dit jaar benaderd door het Anjercomité, waarin dit comité deze vereniging medewerking vroeg voor het organiseren van enkele festivi teiten rond de 50e verjaardag van Z.K. H. Prins Bernhard. De Oranjevereniging zegde haar medewerking toe en dit heeft geleid tot het resultaat, dat er in de laatste week van juni een programma afge werkt zal worden, waarvan de baten geheel ten goede komen aan het An jerfonds. Op dinsdag 20 juni is er in het Patronaatsgebouw een toneel avond met medewerking van de „Sin- ging Strings". Opgevoerd zal worden „Welkom Binnen". Maandag 26 juni staat Oud-Poel geest in het middelpunt van de be langstelling, want in het Koetshuis aldaar zal een volksdansgroep optre den. Donderdag 29 juni wordt er een avond gegeven in de zaal van Ende geest. Hieraan wordt medewerking verleend door de bekende pianist Joop Stokkermans en de voordracht kunstenares mevr. H. Querido-Pi- mentel. Kaarten voor genoemde avond en zijn verkrijgbzaar bij: Rijn landse Boekhandel, de Kempenaer- straat 18, J. K. Veenendaal, de Kem- penaerstraat 97, D. H. v. d. Linden, Deutzstraat 4, mevr. M. H. J. Tee- baal-Hulsekamp. Terweeweg 47 en de heer P. de Boer, Oude Rijnzicht- weg 19. Feestelijk UDO-bal. Het mee doen aan sport noodt de deelnemer tot het brengen van sportieve pres taties. In de afdeling voetbal was het UDO, dat onlangs kampioen werd, een kampioenschap dat al uitbundig gevierd is met een wedstrijd en een grootse receptie. Maar zaterdagavond werden de bloemetjes in het patronaatsgebouw nog eens in intieme kring buiten ge zet. De zaal van het patronaatsgebouw was mooi versierd en aan de tafel tjes troffen wij de kampioenen aan met echtgenoten en verloofden. Het was allemaal echt gezellig onder ons, trouwens de heer v. d. Geest doelde hier in zijn openingswoord nog eens extra op. „Deze avond wil ik graag zien als een waardig sluitstuk van alle kampioensfestiviteiten" aldus spr., „en ik wil van de gelegenheid gebruik maken eens extra alle da mes te bedanken voor hun medewer king die zij verleend hebben door des zondag hun mannen en verloof den beschikbaar te stellen voor de sport". Hierna was het woord aan de „Rythm Club", die onder leiding van de heer Boulard al spoedig de benen van de vloer wist te krijgen. De bal leiding en al wat dies meer zij was in vertrouwde handen van de heer Driessen. En nu maar hopen, dat UDO in het komende seizoen zijn succes zal prolongeren. SASSENWFTM TEYLINGEN VIERDE HAAR PROMOTIE Gisteren heeft Teylingen haar pro motie naar de le klas LVB op pas sende wijze gevierd, 's Middags speelde zij een vriendschappelijke wedstrijd tegen het kampioenselftal van de eerste klas LVB, SVLV 1. In een aardige wedstrijd, die in verhou ding gelijk opging, moes* zij ten slotte in SVLV de meerdere erken nen door met 23 te verliezen. Vooraf waren bloemen aangebo den door de voorziter van Teylingen, de heer H. van Veelen, aan SVLV. 's Avonds kwamen bestuur en le den in het KSA-gebouw bijeen. Aan het elftal en de trainer werden her inneringsvaantjes uitgereikt. Ook aan de leider en andere medewerkers werden presentjes aangeboden door de voorzitter. Van een groot aantal verenigingen uit LVB en KNVB wa ren gelukwensen binnengekomen. Onder vrolijke muziek werd de avond verder gezellig doorgebracht. Huldiging door de patiënten Het hoogtepunt van de recep*'e werd ongetwijfeld gevormd door de huldiging van de arts door en na mens zijn patiënten. Het woord werd hierbij gevoerd door de neer G. Dozy, nadat mej Ma rian Zijerveld aan mevrouw C Pi- loi.-Van Leeuwen bloemen had aan gebeden. De neer Dozij sprak in rijmvorm ais tolk van de oatiënten, wier aan tal zo groot iS, dat zij onmogelijk allen aanwezig konden zijn in de feestzaal, maar die allen mee instem men en daartoe ook hebben bijge dragen, clat da jubilerende dokter in de bloemetjes zou worde/ gezet In dien al een al de kinderen die met zijn bijstand het eerste levenslicht zagen. hifi zouden zijn geKomen dan reeds zouden er een klein® duizend mensen een plaats in de zaal moeien hebben. De heer Dozij dankte de dokter voor alle hulp, bijstand en ad viezen Hij befr -k in zijn fankwoj d ook mevrouw Pilon. De dokter ont ving van de patiënten als stoffelijk blijk van waardering een sterelisa- tor, een autoradio en een geschenk in couvert. Aan mevrouw Pilon werd een zilveren presenteerblaadje aan geboden. ZOETERWOUDE-HOGE RIJNDIJK Parochiegeschenk voor kapel van nieuwe seminarie Schoon was deze zondag onder het octaaf van H. Sacramentsdag, tevens het jaarlijkse aanbiddingsfeest in de parochie van Maria Onbevlekt Ont vangen, waarbij ook werd gevierd het zilveren priesterfeest van de zeereerwaarde heer G. van der Poel, leraar aan het seminarie Hageveld te Heemstede. Een vertrouwde figuur, bij velen nog bekend uit zijn jeugd en later de graag geziene gast bij zijn moeder en in de parochie tijdens zijn vakan ties. In de voor het aanbiddingsfeest rijk versierde kerk werd door de ju bilaris de plechtige Hoogmis aan God opgedragen, met assistentie van pas toor H. Kouwenhoven als presbyter assistens kapelaan J. Werner als dia ken en secretaris N. Grijpink als sub diaken. Pastoor Kouwenhoven hield de feestpredikatie. Op verzoek van de jubilaris wilde hij spreken over de grote waarde en de hoge verkiezing van het priesterschap, daarbij wij zende op de komende moeilijke taak waarvoor de jubilaris in het nieuwe seminarie zal worden gesteld. Ons gebed zal hem moeten vergezellen en daarvoor werd de bijzondere aan dacht van de grote familie en de ge hele parochie gevraagd. Door het zangkoor, onder de ver trouwde leiding van de heer Van der Velden, werd de drie-stemmige mis sa voor gemengd koor van Don Lo renzo Perosi zeer verdienstelijk uit gevoerd. Receptie Des namiddags werd er een recep tie gehouden in het parochiehuis „De drie eendjes". Door een provisorisch gevormd bandje werden de jubilaris WASSENAAR Verpleegster overleden door ongeval met scooter De Wassenaarse verpleegster mej. W. Nordhoff is gisteren in de Ursula- kliniek in Wassenaar overleden ten gevolge van letsel dat ze had opgelo pen bij een ongeval met haar scooter op de rijksweg 12 bij Nootdorp. Door onbekende oorzaak is haar scooter geslipt en enkele malen over de kop geslagen. ALPHEN AAN DEN RIJN INBRAAK IN SCHOLEN In de Landbouw-Huishoudschool „Koningin Juliana" in Alphen is in de nacht van vrijdag op zaterdag in gebroken. De insluipers hebben zich toegang verschaft door het inslaan van een ruit. Ze hebben de gehele school doorzocht. Na een eerste on derzoek werd niets vermist. In die zelfde nacht is ook ingebroken in de R.K. Meisjesschool aan de Overtocht in Zwammerdam. Ook hier is de school doorgezocht, doch evenmin wordt daar iets vermist. en zijn 85-jarige moeder van huis afgehaald en feestelijk in het paro chiehuis binnengeleid. Pastoor Kouwenhoven wenste de jubilaris namens de gehele parochie geluk met zijn zilveren priesterfeest, eerde hem als een 100% parochiaan en hoopte dat hij dit ten alle tijde zou blijven. Door een groep leeftijd- of klas genoten van de lagere school was een comité gevormd, om dit jubileum niet ongemerkt te laten voorbij gaan. De heer H. van der Hoeven sprak zich erover namens de gehele pa rochie een cadeau per enveloppe aan de jubilaris te mogen aanbieden. De jubilaris dankte de pastoor en de vele kennissen en vrienden voor deze feestelijke dag. Voor het cadeau, bestaande uit een bedrag van 650, was hij zeer dankbaar. Het bedrag zou worden besteed aan de aankle ding van de kapel in het nieuwe se minarie. Een stroom van parochia nen kwamen met hun goede wensen voor de jubilaris er zijn 85-jarige moeder. Na een plechtig sluitingslof van de aanbiddingsdag, gehouden door de jubilaris, geassisteerd door twee parochiezonen, pater dr. A. v. Galen O.Carm. en pater S. van Mil o.f.m., en na een hartelijk dankwoord van de jubilaris voor deze mooie feest dag en voor de steun, welke hij in al die jaren van de parochie had mo gen ontvangen, volgde de plechtige processie met het Allerheiligste langs het kerkhof naar het voorplein van het klooster „De Goede Herder", waar een rustaltaar was opgesteld. ROELOF ARENDSVEEN KAB HAD PLEZIERIGE TONEELAVOND Van het in vroegere jaren door de KAB gehouden feest van de arbied is in de laatste jaren alleen nog over gebleven een toneelavond voor de Itden. Voor deze keer had de toneel groep van de KAB de klucht in 3 be drijven door Hans Nesna: „Een baby van 1000 weken" ingestudeerd. Een kostelijk gegeven, waarvan wij reeds eerder meer uitvoering een beschrij ving hebben gegeven. Ook de talrijke aanwezige KAB-leden in de Pancra- tiuszaal hebben hier genoten van dit kostelijk gegeven rondom de intri gues van een rijke Amerikaan. Re gisseur Herm. Hoogenboom mocht met zijn toneelgroep, dank zij een zeer goede uitvoering veel waarde ring voor deze zeer geslaagde en ple zierige toneelavond verwerven. De avond werd ingeleid door de KAB- voorzitter, de heer N. A. J. Riet- b'oek. die een kort welkomstwoord uitsprak. Marktberichten ROTTERDAM, 5 juni. Vee. Aan voer 2.238. Vette koeien 1326; var kens 912. Vette koeien 3,10-3,45, 2,80 -3,10, 2,50-2,75; varkens 1,80, 1,78 1,75 Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen van vo rige week vertoonden neiging tot da len, vooral bij afloop; prima's boven notering. Varkens: aanvoer groter, tamelijk houdend, prijzen iets ge drukt, extra vleesvarkens boven no tering, zware varkens 1,66-1,68 p. kg, slachtzeugen 1,55-1,60 per kg. Uit de trein gevallen en gedood Een machinist van de trein Waert- Roermond bemerkte zaterdagnacht, dat in de nabijheid van het plaatsje Baexem iemand naast de spoorlijn lag. Hij meldde dit in de eerstvolgen de stopplaats, waarna de rijkspolitie een onderzoek instelde. Na enige tjjd vond deze het lijk van de 23-ja- rige lithograaf A. Rutten uit Weert. De man was ongehuwd. Vermoedelijk is het slachtoffer uit de trein ge vallen. De juiste toedracht van het ongeval is nog onbekend. Een 26-jarige Duitser, Axel Blin- dow uit Cuxhaven, is zaterdagavond om kwart over acht bij Ryssen uit een D-trein gevallen en om het le ven gekomen. De trein was op weg naar Hoek van Holland. Partituren van Joego slavische operazanger in Amsterdam gestolen Zwaar gedupeerd is de 33-jarige Joegoslavische opera- en radiozanger Rodolfo Sutey uit wiens wagen, die in de Concertgebouwbuurt te Amster dam bij zijn hotel geparkeerd stond, in de nacht van zaterdag op zondag een aktetas met een dertigtal parti turen werd gestolen. De zanger raak te daardoor de partituren van vrij wel zijn gehele repertoire kwijt- Dezelfde nacht werd ook nog een tweetal elders in Zuid geparkeerde auto's opengebroken. DOOR SCHOT UIT POLITIEREVOLVER GETROFFEN In de afgelopen nacbt heeft een politieman van de rijkspolitie in Tiendeveen, die zich bedreigd voel de, van zijn revolver gebruikt ge maakt. Het schot dat de politiemn" loste, trof de 30-jarige spoorlegger B. P. Deze moest in het ziekenhuis in Hoogeveen worden opgenomen. Hie moest operatief worden ingegrepen De politie moest in verband met een onderzoek enkele personen ho ren, die zich in café „Slomp" in Tiendeveen bevonden. P. bemoeide zich met het geval en bedreigde de politieman met een mes. Nadat deze assistentie uit Beiien had gevraagd, bedreigde P. de politieman weer met een mes. Deze loste een waarschu wingsschot, waardoor P. getroffen werd.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2