59.75 Leidse sportverenigingen paradeerden voor Heupfractuur loco-burgemeester en jubilerende sportstichting OCCASIONS: Jaarlijkse Einduitvoering Toonkunst Burgerlijke Stand VRIJDAG 2 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vele duizenden hebben gisteravond - een voor de dungeklede sportlieden wel wat koude, maar gelukkig droge zomeravond - genoten van de kleurige sportparade, die zich ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Leid se Sportstichting door Leiden kronkelde. Voorafgegaan, onderbroken en gesloten met vrolijke noten of stoer ge dreun van de trommelslagers van acht Leidse muziekkorpsen, trokken vrijwel alle Leidse sportverenigingen aan het oog van loco-burgemeester J. C. van Schaik, de jubilerende Sportstichting en het bestuur van de lan delijke Raad voor het Leidse stadhuis voorbij. Het begin van de geweldig lange en kleurrijke stoet, die gisteravond ter gelegenheid van 25 jaar Sportstichting door Leiden trok. Voorop het jeugd orkest De Burcht, dat vanwege de keurige indruk een extra prijs van de Landelijke Raad kreeg. Met Werkmans Wilskracht kwam de staart van de stoet in zicht, de lange sleep voetbalclubs uit Leiden: de KNVB, afdeling Leiden, een groot contingent DOCOS-juniores en aspi ranten, LFC, met een praalwagen, die verdiend door de jury de meest originele genoemd werd: adspiranten met schuimrubber omgebouwd tot Acht muziekkorpsen hielden er de maat in NADAT DE STOET zich te 7 uur op de sportvelden van Roomburg gefor meerd had, ging het met het jeugd orkest De Burcht voorop, richting stad. In volgorde van opstelling volg den de cricketvereniging Ajax, de handbalvereniging HVL, de Leidse Atletiek Commissie, de Leidse Kracht sportvereniging en de Spartaan en de Schermvereniging. Om de lange rij van Leidse gymnastiekverenigin gen - 11 in totaal - het marcheren te vergemakkelijken, musiceerden 3 korpsen: Concordia, Nieuw Leven en het tamboer- en pijperkorps van de Chr. Gymnastiekvereniging Jahn. In kleurige gelederen volgden de gymnastiekverenigingen Concordia, DOS, met levende praalwagen - voor het stadhuis werd voor de autoritei ten een hoogstandje op de brug ge maakt - Excelsior, Brunhilde, Groen wit, LTC, Nieuw-Brunhilde, Rondom de Maredijk, Jahn, Sportief en Vic torie. Onder aanvoering van de Posthar- monie en Trouw en Durf volgde de uitgebreide staalkaart van Leidse korfbalverenigingen: Fluks, De Al gemene, Crescendo, KNS, De Dana- iden, Pernix en Ons Eiland. De praalwagen van KNS mocht er ook zijn. Luid zingend verkondigden de meisjes en jongens hun motto: Korfbal na schooltijd en kamperen naast spel. OOK DE r.k. Leidse Harmoniekapel ontbrak deze avond niet op het fees telijke verenigingsappel. Achter de r.k. Harmonie volgden de Swiftcom- binatie, de volleybalverenigingen Argos en De Professoren wijk en de gezamenlijke zwemverenigingen. Kanaries, Lugdunum, Roodenburg (met pijpers en tamboers), UVS en ZLC. Imposant kwam daarna „Kunst en Genoegen" in rijen van twaalf - de Breestraat was bijna te smal - al roffelend en blazend de stoet beslui ten. HET WAS ALLES bij elkaar een geweldige parade, heel anders dan de jaarlijkse taptoe voor 3 oktober, maar toch niet minder groots. Het was tevens een luisterrijk eresaluut voor de jubilerende Sportstichting. Met Veel genoegen zullen ook de ve le toeschouwers langs de route geno ten hebben van de voortreffelijk georganiseerde parade .waarin voor al de kleineren (er waren niet veel senioren deelnemers) de harten sta len door hun voorbeeldig en parman tig „paraderen". De jubilerende Sportstichting kreeg voor het stadhuis van Nieuw Brun hilde halt en front, waarna de meis jes op originele manier met mans hoge letters het gedenkwaardig feit van het jubileum herdachten. De meisjes van Victorie boden aan de loco-burgemeester een bloemen- kussen in fraaie kleuren, waarop eveneens herinnerd werd aan 25 jaar Sportstichting. BEOORDELING VAN DE PARADE De jury, bestaande uit de heren J. Kuil, ambtenaar lich. opvoeding van de gemeente Groningen, J. Schip per, chef plantsoenen van Schiedam en K. van Driel, chef van de gemeen telijke volksontwikkeling van Rot terdam, kende na afloop van de pa rade de volgende prijzen toe: Originaliteit: LFC voor praalwagen met de Kanaries. Discipline: Christelijke gymnastiek vereniging Jahn. 2e prijs voor de Schermgroep. De prijs voor de fraaiste groep ging naar de Chr. gymnastiekvereni ging DOS voor de wagen met de turntoestellen; de 2e prijs was voor de r.k. gymnastiekver. Victorie. Een extra prijs ging naar 't jeugd orkest De Burcht. In de kantine van het sportcomplex Roomburg reikte de heer S. G. Jan sen, vice-voorzitter van de Pers- en Propaganda Commissie van de Sport stichting, de prijzen uit. BLOEMKUSSEN VAN VICTORIE VAUXHALL Cresta 1956 SIMCA Elysee 1957 FIAT 1100 1955 SIMCA Montlhery 1958 BIERMAN's Automobielbedrijf Oude Singel-Nieuwe Mare Leiden Telef. 34403 (Advertentie) Korfbal- stedenontmoeting Leiden-Gent In het kader van de sportevenemen ten bij het 25-jarig bestaan van de Sportstichting Leiden brengt een groep korfballers en korfbalsters uit Gent op 3 en 4 juni a.s. een bezoek aan Leiden. Morgen worden de Bel gische gasten bij het KNS-terrein in de Leidse Hout ontvangen en des avonds is er een gezellige dansavond van de korfbalvereniging Fluks in de Jacobazaal van De Burcht. Zondagmorgen bezoeken de speel sters en spelers Noordwijk aan Zee en 's iniddags worden op het KNS- terrein wedstrijden gespeeld. Om half twee begint de jeugdwedstrijd Lei denGent en om drie uur is de se niorenontmoeting LeidenGent. Om vijf uur vertrekken de gasten weer naar België. Promoties aan Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op een proefschrift geti teld: „Het meten van de integrale do sis in de röntgendiagnostiek", de heer H. Sanchos geboren te Moengo (Su riname) in 1930 en thans wonende te Maastricht. Promotor was prof. dr. J. R. von Ronnen. Door middel van een speciale meetmethode worden de integrale doses gemeten, die tijdens enkele van de meest voorkomende röntgendiagnostische verrichtingen worden geappliceerd. Onderzocht werden achtereenvolgens de factoren die deze doses kunnen beïnvloeden en de waarde die deze dosis heeft voor het beoordelen van de stralen- belasting van de patiënt. Voor een verlaging van de integrale dosis blijkt de beperking van de bundel wijdte en het gebruik van een beeld versterker indien tijdens het on derzoek doorgelicht wordt belang rijker dan het gebruik van extra fil ters in de stralenbundel. Het blijkt verder dat voor een beoordeling van de stralenbelasting de integrale dosis weinig zin heeft. De kennis van de integrale dosis kan echter, vooral in opleidingsinstituten een stimulans betekenen voor het zo laag mogelijk houden van de dosis. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde, op een proef schrift getiteld: „Metal Methylcyano Een 66-jarige Leidse voetgangster liep gisteravond omstreeks 6 uur een heupfractuur op, toen zij het kruis punt 3-OctoberstraatHerenstraat wilde oversteken. Bij het oversteken aarzelde de dame iets, waardoor een bromfietser, rijdende in de richting van de Zoeterwoudseweg, niet meer wist wat te doen en tegen de voet gangster opreed. Door de E.HJ). is de vrouw naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. De identiteit van de bromfietser is niet bekend geworden. Hoewel hij het slachtoffer, dat nog kon lopen, in afwachting van de E.H.D., naar een kennis in de 3 Octoberstraat geleid had, is h(j verder zonder meer op gestapt en doorgereden. Eind-examens gymnasium Van de groep A II van de eind examen-kandidaten van het Gymna sium slaagden de dames: J. A. J. van Doorn te Leiden, J. van der Ster te Leiderdorp, C. M. van der Horst te Leiderdorp en de heer H. Drewes te Leiden. Met 3 kandidaten van deze groep wordt het examen voortgezet en 1 kandidate werd afgewezen. Van de groep A I slaagden alsnog mej. B. P. Turion te Voorschoten en de heren E. D. Vermeulen, T. J. M. van der Schilden, beiden te Leiden. 1 Pers. D1VANBED MATRAS DEKEN MATRASDEK compleet NATUURLIJK BIJ.... Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA (Advertentie). rEN BRON VAN ZORG en nauw- *-• lettendheid is elk jaar weer de einduitvoering van de muziekschool voor leraren en gevorderde leerlin gen, die alles op alles zetten om de taak waartoe zij aangezocht worden goed te volbrengen, nl. het vertolken van een werk, dat hun ligt, en voor een flink aantal toehoorders te ver klanken. Elke optredende boekt suc ces, hoewel dit voor de één groter is dan voor de ander. Iets dat elk voor zich weet. Er is een team do centen met uitnemende kwaliteiten en onder de leerlingen zijn heel ta lentvolle jonge mensen. Wat wij te horen kregen was veel: de oogst van een bloeiende school. De muziek, die uitgevoerd werd, is van prima, maar ongelijksoortige kwaliteiten. Dat kan ook niet anders, maar bij elke vertolking was veel vertrouwdheid met de materie waar te nemen. Het schoolorkest onder leiding van de heer Henk Geirnaert, speelde als aanvangsstuk de driedelige Sinfo- nietta van Strategier. Het speels mu siceren speelt in de instrumentale muziek van deze componist een grote rol en wij zijn ervan overtuigd dat de uitvoering voordelig was. De vertolking van de Sonatine op. 100 voor viool en piano van Dvorak, werd door het duo Els Brongers- Ada van der Bent gaaf en met mooie welluidende toon tot aller voldoening gespeeld. Fijnzinnig declameerde Fenneke Fockema Andrae Andersen's mooi sprookje „de Varkenshoeder". De stembuiging, en de expressie van gelaat en handen wijzen op veel ta lent. Dr. Zuidema ontwikkelt een fijne toon en vertolkte vaardig het vioolconcert in D gr. t. van Mozart, gesecundeerd door mevrouw Hennes die op de vleugel de orkestpartij speelde. F EN AANGENAME afwisseling bracht het Toonkunst-orkest on der leiding van de heer Louis Dispa, met de Sinfonie no. 27 van Jozef Haydn in stralende opgewektheid en met diepe ernst uitgevoerd. De vo caal ensemble klasse met allemaal leerlingen van mevr. Stevens-Rid derhof, studerend onder de heer Loek Stevens, gaf onvermengd ge not en genoegen met de uitvoering van diverse ensembles uit de Spie loper „Der Wildschütz" en wekte be wondering om dèt, wat vocaal ge presteerd werd, want hoé vriende lijk bevallig dit allemaal lijkt, zor gen genoeg om tot zo'n mooi resul taat te komen; muzikaal, 'vrij klin kend en toch zo goed gedisciplineerd. De heer Aart de Jong gaf inderdaad een virtuose bassolo te horen „Fünf- tausend Taler". Een prachtig stuk is het concert voor vier violen van Vivaldi, transparant van opbouw en met een sierlijke melodie. Technisch is het een moeilijk werk, doch de heren Koerts, Locher, Mulderije en Zuidema slaagden bijzonder goed en gelukkig. Na de pauze, een kwaad moment op een leerlingenconcert, verzwakte de animo geenszins. Harro Ruyse- naars, cello, en Wil Scholten, kla vier, slaagden vooral in Schumann's Fantasie Stücke no. 1 (meer nog dan in Saint-Saëns Allegro Apasseonato) om de muzikale bedoelingen te ver wezenlijken. Schumann klonk zeer expressief, fraai van toon en poëtisch. Deel I van Beethoven's klavier So nate e kl. t. op. 90, werd zeer serieus, stijlvol en „au poigut" gespeeld door de heer B. Bal, vaardig en met fraai linkerhandspel. Tot besluit de 2e vioolsonate van Brahms, door de heren Koerts, viool en Smit, piano. Ten dele hebben wij deze ernstige interpretatie "beluisterd, die haar indruk niet zal hebben ge mist. Het is een prachtig intiem mu ziekwerk, dat voor zover wij het hoorden, naar gelang van z'n kwali teiten, ook voorbereiding gekregen heeft. Al met al is deze avond een groot succes geweest voor school en discipelen. J. KORTMANN V.N.L. Met ingang van maandag 5 juni trainen als volgt: pupillen van 6.30- 7.30 uur; adsp. en senioren van 7.30- 8.30 uur; terrein: Speelweide Leidse I-Iout. Onder leiding van de voorzitter van Victorie, de heer W. Bergers, bieden twee meisjes van deze vereniging het prachtig bloemenkussen aan loco burgemeester, wethouder J. C. van Schaik (met ambtsketen), en de heer J. Coers, voorzitter van de Leidse Sportstichting (links van de loco-burge meester). (Foto's: De Leidse Courant) Chloroantimonates", de heer A. P. Zuur, als scheikundige verbonden aan het Koninklijke Shell-laboratorium te Amsterdam, geboren te Rotterdam en thans wonende te Oegstgeest. Pro motor was prof. dr. A. E. van Arkel. Het vraagstuk dat in het proefschrift behandeld wordt is, of bij de reactie van twee halogeniden de chloorionen- overdracht bevorderd kan worden door een derde component, die met één of beide chloriden een solvaat- verbinding vormt. De auteur laat zien dat deze vraag zeer algemeen po sitief beantwoord kan worden en hij bewijst dit door inderdaad verbin ding van SbGI5 met vrijwel alle chloriden ACIn, waarbij n 4 te syn thetiseren, waarbij de derde compo nent methylcyanide is. De conclusie wordt bevestigd door potentiometri- sche en conductometrische metingen in oplossingen. Uit magnetische me tingen blijkt dat de binding van het methylcyanide hoofdzakelijk een di- poolpolarisatie is. Geslaagd voor het kand. ex. Engel se taal- en leterkunde, de heer H. B. Bienen te Rotterdam; voor het kand. ex. Ned. Recht, mej. G. B. Stienstra te Leeuwarden; mej. E. M. Jens te Amsterdam en de heren G. van Hall te Blaricum, L. F. Pels Rijcken te Den Haag, R. M. L. M. Magnée te 's-Hertogenbosch, M. F. Roskot.t te Den Haag, H. J. ter Haar te Leiden, P. R. Feith te Bennekom, G. J. Bruin- sma te Humrrielo (Gld.), J. M. de Jonge te Den Haag en G, B, M, Wehry te Parijs. Geboren: Swan Gie z.v. T. T. Oei en T. G. Gouw; Johanna d.v. J. Berk- heij en P. v. d. Bent; Krijn z.v. K. de Best en W. v. Houten; Dick z.v. D. Zuilhof en C. Moolenaar. Overleden: B. Cramer 83 j., m.; L. Zitman 89 j., m.; J. M. v. d. Blom 79 j., w.v. G. den Oude; H. P. P. M. Vennix 49 j., v.; J. v. d. Eist 68 j., m.; L. Burgerjon 93 j., v.; F. C. Berg 68 j., e.v. J. J. C. Groen. Gehuwd: A. J. A. Wesdijk en J. Nap; M. Gerritsen en H. v. Weeren; G. J. Binnendijk en J. H. Vlasveld; C. H. A. Abspoel en C. de Regt; L. A. Boot en G. Oudshoorn; J. P. Voor zaat en J. v. Hooidonk; A. Sinteur en M. Crama; J. v. Hooven en H. E. M. Reizevoort; G. J. M. Rooijers en M. M. v. Teijlingen. R.K. BRIDGECLUB S.V.A. De uitslag van de bekerwedstrijd van woensdag was als volgt: Groep zwart: 1 Bik-Schelling 100 p., 2 v. Haasteren-Abtswoude 96 p., 3 hr en mevr. Cuppen 88 p., 4-5 Veer- man-v. d. Ruit en Jeuster-Winkelmo- len 84 p., 6 hr en mevr. v. d. Drift 83 p., 7-8 dames Bik en mevr. Wer- ter-Bonnet 82 p., 9 v. d. Post-Weber 73 p., 10 Dieben-v. Wijk 68 p. Groep rood: 1 dames v. Noort-Bis- schop 136 p. (219), 2 dames Bors- boom-Bouzie 146 p. (212), 3 dames v. Loon-Doove 147 p. (209), 4 hr en mevr. Niekerk 145 p. (206), 5 hr en mevr. v. Leeuwen 107 p. (181), 6 Brocken-Bertels 116 p. (169), 7 hr en mevr. Bernsen 117 p. (167), 8 hr en mevr. De Ridder 95 p. (148). Volgende week allen om 8 uur present voor de sluitingsdrive. UIT DE OMGEVING NOOROWIJK Vermist Duits ventje zatin huis Een dodelijk ongeruste Duitse va der, juist met zijn gezin in de bad plaats Noordwijk aangekomen, om er enkele dagen vakantie door te brengen, meldde gisteravond aan het politiebureau, dat zijn 5-jarig zoontje zoek was. Voorzien van een persoonsbeschrij ving ging direct een oolitie-patrouille met een auto op pad. Ouders, gast heer en omwonenden trokken er eveneens op uit, doch elk speuren bleek tevergeefs. De jeugdige zwer ver was weg en bleef weg. Er viel geen spoor van hem te ontdekken. Reeds beraamde men plannen voor een grootscheepse aktie, toen het jongmens plotseling opdook in huis! Hoewel de woning door de ouders doorzocht was, bleek hij zich te hebben schuil gehouden achter de deur van de douche-cel. HILLEGOM Bromfietsdieven mishandelden man Een drietal jongelui trachtte er met een bromfiets vandoor te gaan, die in de Hoofdstraat in Hillegom stond geparkeerd, toen juist de eige naar van dit voertuig arriveerde. Hij verzocht de „heren" met hun handen van zijn bromfiets af te blijven. Dit waren zij niet van plan en zij pak ten de eigenaar aan en gooiden hem op straat. Daarna hebben zij hem op ergerlijke wijze mishandeld, waar aan een eind werd gemaakt door de komst van de politie, die door een der omwonenden telefonisch gewaar schuwd was. De onverlaten waren er meteen vandoor gegaan, maar de politie heeft ze weten op te sporen en zij hebben op het politiebureau vernomen wat de gevolgen van een dergelijke wandaad zijn. Het slacht offer moest, na door de dokter te zijn behandeld, naar de Mariastichting te Haarlem worden .vervoerd. WARMOND Geslaagd De heer C. Th. de Vroomen slaagde voor het diploma vakbekwaamheid kantoorboekhan del. Leidse Agenda ZATERDAG 3 JUNI. Toneelvereniging „Tot Ieders Ge noegen". Uitvoering: „Een kind is nooit weg". 8 Uur n.m. in de Leidse Schouwburg. R.K. Jeugd-EHBO Zeeverken ners, R.K. Lyceum, 2 uur. Meisjes, L. Pieterskerkköorsteeg 15, 3.15 uur. APOTHEKERSDIENST Geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. BIOSCOPEN De films in de week van 2-9 juni zijn door de Kath. Film Centrale ai3 volgt gekeurd: Trianon: „Het offer der maagden", 18 j. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 uur; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Casino: „Kolonel Hyde contra Scot land Yard", 14 j. (Dond. cyclus: afgekeurd). Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Susanne", volwassenen. Dgl. 2.30, 7 00, 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: „Het gezicht", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Rex: „Inspecteur Callaghan slaat weer toe", 14 j. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 uUr; zond. 2.30, 4.45, 7.15. 9.15 uur. LEIDERDORP Poldervergadering. De stemge rechtigde ingelanden van de Zijllaan- en Meijepolder kwamen voor hun jaarlijkse vergadering in het Dorps huis bijeen. Burgemeester Van Die- peningen vertegenwoordigde de ge meente, terwijl de heer-1. Vogelaar als afgevaardigde van de Touwfa- brieken de vergadering bijwoonde. De rekeningover 1960 werd vast gesteld met een batig saldo van ruim 1500—, een teruggang van pl.m. 300.— als gevolg van de hoge be- malingskosten en meer stroomver bruik gedurende de natte zomer van vorig jaar. De begroting over 1961, berekend over een omslag van 12. per h.a. werd goedgekeurd. Aan het bestuur werd machtiging verleend voor o.a. onderhandse aan bestedingen of uitvoering van wer ken in eigen beheer. In de kascom- missie werden benoemd de heren Den Hollander, Van der Mey en Kwakernaak. Besloten werd tot aan koop van 25 m2 grond bij het Molen- erf voor 7. Bij de rondvraag vroeg burgemees ter Van Diepeningen, mede op ver zoek van de Rijnlandse Molenstich ting, de verkoop van de molen in deze polder aan de gemeente nog eens nader te willen bezien. De in gelanden hebben vorig jaar afwijzend beschikt op het vezoek van de ge meente deze molen te mogen kopen om deze te behouden voor het pol derlandschap. Rijk en gemaeente zul len de molen volledig restaureren, hetgeen voor het polderbestuur be langrijke kostenbesparing zal beteke nen. Een beslissing werd nog niet ge nomen. Vereniging Ziekenhuisverpleging heeft nadelig saldo. Uit de versla gen van de Vereniging Ziekenhuis verpleging die voor de jaarverg. bij een waren bleek, dat er dit jaar een nadelig saldo is van 1197.26. Dit werd verklaard uit het feit, dat in het afgelopen jaar veel meer ver- pleegdagen moesten worden uitbe taald dan het jaar ervoor. Goedge keurd werd een voorstel van het be stuur voor een verbeterde uitke ring d.w.z. recht op uitkering, van de kosten van de door een specialist voorgeschreven geneesmiddelen. Dit brengt met zich mee een verhoging van 20 pet. op de premie. Ook werd besloten een waarne mersverzekering in te voeren, welke geheel vrijwillig is en zal worden ondergebracht bij de Stichting Ned. Sanatorum Verzekering. Doel is dag uitkeringen te verlenen voor de duur van verpleging van tb-patiënten. Bij de bestuursverkieziing werd de heer W. C. Hendriksen benoemd in de va cature van de heer L. van Egmond die, na een periode van 38 jaar zolang de vereniging bestaat ge meend heeft zijn functie ter beschik king te moeten stellen. De voorzit ter, de heer P. van Hofwegen, dankte het scheidende bestuurslid voor het vele werk gedaan en liet z\y woor den vergezeld gaan van een kistje sigaren. In de controlecommissie wer den benoemd de heren H. Brinksma en H. Blom. Getracht zal worden het ledental uit te breiden en daartoe een propagandist aan te stellen. Succes voor leden van de Harmo niekapel. Onder auspiciën van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen is te Voorburg een instrumentaal solisten-concours gehouden. Hieraan is ook deelgeno men door enkele leden van de Lei- derdorpse Harmoniekapel en niet zonder succes. In de tweede afdeling behaalde Wim Habraken met zijn trompet de eerste prijs met 166 p. De heer H. W. Jagel, schuiftrombo- ne, behaalde in de eerste afdeling een tweede prijs met 146 punten. Voorts behaalde Cock Fons en Rudi Her- reur, klarinetten, met een duet een tweede prijs in de tweede afdeling met 140 punten, terwijl Wim Habra ken en A. Rombouts, trompetten, eveueens met een duet een tweede prijs behaalden in de eerste afdeling met 140 punten. Donderdag 8 juni a.s. zal de Lei- derdorpse Harmoniekapel, op ver zoek van oud-patiënten, een concert geven in het Zeehospitium te Kat wijk "».an Zee. Uitstapje bejaarden. Het jaar lijkse uitstapje voor de bejaarden is vastgestelde op 24 juni. Waar de tocht heen gaat is weer geheim tot dat de deelnemers de bij het vertrek uitgereikte beschrijving ter hand wordt gesteld. Ter bestrijding van de kosten zal in de week van 510 juni huis aan huis worden gecollecteerd.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2