TUINIER MET PLEZIER! Verpleeghuis „Parkzicht" opengesteld rajtassr.sfs-s - Woningbouw-bedrijvigheid in Nieuwveen ZATERDAG 27 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 ALPHEN AAN DEN RIJN Bestemming panden Vijver straat 7 en 9 Niemand zal kunnen ontkennen, Aan de achterzijde is een grote dat de middenstandswoningen Vij- tuin met een terras, dat geheel op verstraat en 9 te Alphen ad. Rijn het zuiden is gelegen. niet reeds verscheidene malen en om verschillende redenen in het mid' denpunt der belangstelling hebben nabijheid van het station der spoor- gestaan. Reeds vanaf de bouw wa- wegen en de bushalten naar alle ren er misverstanden en conflicten richtingen, tussen bouwers en overheid, waar door beide woningen bijvoorbeeld AVOND-VIERDAAGSE VAN 7 TOT vele jaren half afgebouwd en met planken voor de deur- en raamope ningen hebben gestaan. BODEGRAVEN Esto Nu het kampioenschap bin nen is, kunnen de witgelen het wat kalmer aan doen. Vandaar dat in de uitwedstrijd tegen Ona zondag a.s. enkele jongere krachten geprobeerd zullen worden. Aanvang 12 uur. Es to 2 ontvangt om half drie NSV 2. Esto 3 gaat naar Donk 6. Geboren: Cornells z.v. C. 't Kruis- Bonte; Linda d.v. D. Zaal-Verdoold; Ondertrouwd: C. Spierenburg en ;elegen in de onmiddellijke D. v. Veen. Getrouwd: J. Bodijn en C. W. Stol wijk; A. Boelen en B. v. Elk; M. Mo lenaar en T. Bos; A. Kóelewijn en J. Fortuin. Overleden: H. de Koning e.v. G. J. van der Meer. De inrichting is in een rustige om geving Duivensport - „De Snelvlucht" heeft met 11 duiven deelgenomen EN MET 10 JUNI De Alphense avondvierdaagse wandeltochtn zullen dit jaar worden gehouden van 7 tot en met 10 juni. m Toen er enkele jaren geleden een Ook dit iaar zal er weer eestart aan een we(*vlucht vanaf Tergnier, de Martha-Stichting, die er pavil- pelkaarten elke dag na het volbren- joens voor de jongens, uit het jon- gen van de mars weer moeten in_ genshuis van wilde maken, kwamen f0.,oror, Ja 1- A „...VÜ ICVCICll. zelfs in de raad der gemeente de aanvaiiKeiij* met aeze nodige besluiten moesten worden avond-vierdaagseeven spaak telo- genomen. De directie van de Mar tha-Stichting zag toen van de plan nen af en de bouwer kreeg de wo ningen weer ter beschikking. Het was de heer T. Vierbergen, die het oog op de percelen liet val len, teneinde er een particulier ver pleeghuis in onder te brengen voor chronische zieken, die bedlegerig lijn. Wy zijn er gisteren getuige van jeweest, dat dit plan een verrassend resultaat heeft opgeleverd en zeker een belangrijke aanwinst voor de gemeente genoemd kan worden. De financieel adviseur van de in stelling, de heer E. J. van Heijnin- fen, mocht een groot aantal geno- igden begroeten, waarbij o.m. de wethouders A. J. Dekker, J. v. d. pen, gelukkig heeft men elkaar tijdig kunnen vinden en kan ook deze sportgebeurtenis plaats vinden on der auspiciën van de wandelkring Leiden en Omstreken, welke kring eniging „De Witpen" nam ook deel is aangesloten bij de Kon. Nederl. aan de wedvlucht Tergnier op 20 mei Bond voor Lichamelijke Opvoeding, J":* J~ Kroesmeijer; Franciscus Theodorus Catharina Ma ria zn van L. C. Vergeer en W. Mens; Peter Arie Ln van A. van Vliet en onafgebroken dienst van ruim 41 jaar oud 79 jaar; Teuntje van Baren, oud digden, welke wordt gehouden op 31 87 jaar; W. J. van Wilgen-Rosbergen mei a.s. 's middags om 3 uur in de oud 73 jaar. zaal van de heer Leliveld, alhier. van Sociale Zaken, de heer A. Hof land, en de leden van deze dienst de raadsleden A. F. Ruijssenaars, en L. Wingelaar en verscheidene be stuursleden van de kruisverenigin gen uit Alphen. Reeds voor de openstelling is het tehuis door 12 patiënten bezet. Wethouder Dekker sprak zijn waardering uit voor de initiatiefne mers en was er van overtuigd, dat met dit verpleeghuis de eerste stap Evenals in verschillende andere tebestuur de bouw van 3 woningwet- gezet is voor een betere medische gemeenten in de Rijnstreek nu het woningen (van het contingent 1961) verzorging in de gemeente zelf. Dit geval is, komt ook in Nieuwveen de gegund zal kunnen tehuis kan stellig een aanwinst voor woningbouw meer en meer op gang. acht Alphen genoemd worden. Onder de beide met elkaar verbon- Bouw- en Exploitatie Mij. plannen veense woningzoekenden. ters, de afdelingskeuken spoelruimte. Direct achter de rechtse ingang mxr..r, met de daarachter gelegen hal is een d oor" bedoel d e zich de kamers voor de zusters en Rijkspremie kon worden verkregen, enkele vertrekken voor de familie welke woningen Vierbergen. Alle kamers zijn voorzien van cen trale verwarming, wastafels met warm en koud stromend water, lees- wen van de zusters. Lieve vrouwe- bedstro SCHADUWPLANTEN Het is niet moeilijk om planten te vinden voor een schaduwrijke tuin, maar in diepe schaduw zal men met wat minder bloei of felle kleuren genoegen moe ten nemen. Bij het kiezen van de planten dienen we te bedenken, dat de meeste schaduwplanten uit het bos afkomstig zijn en dat de omstandigheden in onze tuin daarmee overeen moeten stemmen: een vochtige, humusrijke grond is van belang. Schaduwplanten gebruikt men dus voor binnen tuinen, bosgedeelten en aan de noordzijde van het huis. Onder sommige bomen, die diepe schaduw geven en al het vocht uit de bodem zuigen, zoals beuk, kastanje en vleugelnoot, is echter geen plantengroei mogelijk. Sommige planten bijv. polyantha-rozen verdragen wel lichte schaduw, maar ze kunnen slecht tegen het drup pen van het water, dat van de bomen valt In een bin nentuin, waar het gras slechts ijl wil groeien, kan men de hof verharden met tegels of stenen, en in die ver harding vakken uitsparen, waar men schaduwplanten in zet. Veel gebruikte planten zijn: akelei; mooi blad, bloemen veelkleurig in mei-juni, hoogte 75 centimeter; vingerhoedskruid: (tweejarig), bloemen donkerrose tot wit, hoogte 2 meter, japanse anemoon: bloemen lila en wit in augustus, hoogte 80 cm; klimop: klimplant, ook geschikt voor bodembedekking, zwarte vruchten; maagdepalm: kruipend, bloemen blauw in april, lieve-vrouwe-bedstro: kruipend, blaadjes in kransen, bloem wit in mei-juni; lelietjes-van-dalen: kruipend, lelieachtige plant, bloem wit in mei; primula: bloemen gemengd in april, hoogte 15-25 cm; astilbe: bloem wit, rose en rood in juni, hoogte 60 cm; varens: vele sierlijke vormen, hoogte van 30-150 cm, grond met turfmolm of bladaarde vermengen. TWEEJARIGEN Sommige tweejarige planten worden als aanvulling van de voorjaarsbollen gebruikt, andere bloeien in de zomer, tussen de vaste planten en eenjarigen. We zaaien ze in juni-juli in de vollegrond op een bescha duwde plaats. Steeds vochtig houden en tegen de zon beschutten tot de plantjes een paar vingers hoog zijn. Verplanten op een bed (10 cm afstand) waar ze over winteren, zonodig afgedekt met dennentakken. Ook kunnen we ze in de herfst op de vakken zetten, maar wanneer we ze in het voorjaar uitplanten, hebben we geen opengevallen plaatsen. Tweejarige planten kan men heel goed bloeiend verplanten, viooltje: bloeit in gemengde kleuren, van maart tot mei, hoogte 15 cm, de vroegste soorten zijn blauw, wit of geel; madeliefje: dubbel, bloeit wit en rose in maart-juni, hoogte 15 cm, zaait zich uit; vergeet-mij-niet: bloeit blauw in april tot mei, hoogte 30 cm, als ondergrond voor bollen te gebruiken; duizendschoon: bloeit wit, rose en rood in juni-juli, hoogte 50 cm, kan enige jaren doorgroeien, ijslandse papaver: bloeit in april-mei, met vele heldere kleuren, hoogte 50 cm, zaait zich zelf uit; stokroos: bloeit de hele zomer in gemengde kleuren, hoogte tot 2 meter, vroeg zaaien. HAZERSWOUDE Adspiranten naar toernooi Het adspirantenelftal van de voetbalver eniging „St. Ber nardus" neemt mor gen deel aan het Rector Vestertoer- nooi te Voorschoten. Het sportfestijn begint om twaalf uur. Het vertrek is gesteld, zoals aangegeven op de convocatie. Aankomst eerste duif 12.21.20 uur. Snelheid 989 m per minuut. De prij zen vielen als volgt: P. Zeilstra 1-4- 9-10-13, J. v. Rijn 2-5-8-11-16-17-19, de omwonenden in verzet, waarbij aor.irar.iroinir mof rio™ R- v-d- ^tar 3- T* Sterk 6-7-15-20, C. Le®k .he* aanvankelijk met deze Ba&s 12> j. sterk 14> q Nagei is. NIEUWVEEN „De Witpen" De Postduivenver- 1961. De eerste duif arriveerde om 12.36.53 uur. De vogels werden ge- RHCirnnP lost om 7i3<) uur- De uitslag is als DUSAUUr volgt. J Verhaar 1-2-4-9, C. v. Bem- wn znn er enteren eetuiee van Geboren: Antonia Cornelia Maria 3."7"12» (?"T.?^uiedy 5r10, JJ* eeweestdatdit olan een verrassend dr van R J- A- Pelser en M- p- Blom fchuurbiers 6-8, W. Smoorenburg 11, SZSËi* iirr/TS, Martha Elizabeth Maria dr van W. J- Roovers 14, C. Afscheid brugwachter Na een gaat de chef-brugwachter, de heer P. J. Wijfje, de dienst verlaten we gens het bereiken van de pensioen- W. v. d. Lana. Ondetrouwd: A. Schilt en J. J. BerTeTph H RoEaarTe directeur ^Ho^coop enTR^enïamp. gerechtigde leeftijd. Door de dienst van Sociale Zaken. dY'heer A?ïfof- .Getrouwd: J. Reijn en A. A. Moe- rA-kanaal» wordt ter gelegenteid tigs. hiervan een afscheidsreceptie geor- Overleden: Gerritje van Klaveren, ganiseerd voor personeel en geno- worden. Deze woningwet-woningen komen Reeds'geruime tijd geleden had een alle ter beschikking van Nieuw- den woningen bevind zich het souste- ingediend voor de bouw van een voor Aan een andere bouwonderneming rain, waarin de linnenkamer, provi- Nieuwveen groot aantal zgn. ver- verkocht de gemeente onlangs twee siekamer, keuken, wasplaats en koop-woningen, welke plannen ech- percelen bouwgrond, gelegen aan de oliestookinrichting zijn gebracht. ter door het premiebeleid van de Re- W. P. Speelmanweg en aan de Oude Op de parterre is links de grote gering zulk een tegenslag ondervon- Nieuwveenseweg voor de bouw van hal met een vijf persoons verpleeg- den, dat men er uiteindelijk vanaf resp. 2 en 3 verkoop-woningen, kamer en een twee persoonskamer, zag de woningen met premie van de welke niet verhuurd, maar verkocht plus de conversatiezaal voor de zus- Overheid te bouwen en zulks te doen worden. een vrije sector. En wat de vooruitzichten voor de toekomst betreft, kan worden mede- Momenteel is het dan zo ver, dat gedeeld, dat door een onlangs opge- het richte Coöp. Woonvereniging, Rijks- - u%u BOUW Mij. r- —j-- tweepersoonsverpleegkamer en de Schoterveld een begin is gemaakt premie is aangevraagd voor de bouw woning van de heer T. Vierbergen, met de iX)UW van 30 woningen. Het van 12 woningen, te bouwen even- plus een vijfpersoonsverpleegkamer worden mooie geriefelijke woningen eens in Schoterveld. Deze woonver- mct een conversatiezaaltje voor lo- waarvan men ineens of na verloop eniging bestaat uit Nieuwveense pende patiënten. van een aantal jaren het eigendom werkgevers en werknemers, die met Op de eerste verdieping bevinden verwerven zich eveneens twee kamers voor op namen van vijf personen, een twee persoons- en een eenpersoonskamer. het Bouwfonds Nederlandse Gemeen- Behalve deze 30 woningen bouwt *en de houw van woningen voor de werknemers der plaatselijke be- de M«. in Schoterveld nog een vier- - Op de tweede verdieping bevinden tal woningen, waarvoor wel een ar«ven wijlen Komen. - - - O-1""—''en verkregen, Tenslotte zal, naar verwacht wordt, gereedkoming ook in de naaste toekomst toewijzin- aan Nieuwveense woningzoekenden gen voor de bouw van woningwet- zullen worden verhuurd. woningen tegemoet gezien kunnen Inmiddels naderen in Schoterveld worden .terwijl de Bouw Mij., welke - -een vijftal woningwet-woningen (van momenteel de 30 woningen in aan- lampjes"'boven "dekbedden,"radio" en het continent 1960) meer en meer bouw heeft, voornemens is meer ver- een belsysteem voor het waarschu- u~>-i™ hun voltooiing, terwijl naar verwacht koop- en premiewoningen in Scho- wordt binnenkort door het gemeen- terveld te bouwen. WARMOND Uit de raadsstukken De raad der gemeente Warmond komt dinsdag a.s. des namiddags acht uur bijeen. In behandeling komt een verzoek van het Wit-Gele Kruis uit Oud-Ade tot het verlenen van een subsidie. Eveneens wordt subsidie verzocht door de Federatie van Verpleeginrichtingen voor lang durige zieken en door de Katholieke Reclasseringsvereniging, afdeling Leiden. Gedeputeerde Staten hebben bij de goedkeuring van de begroting voor het dienstjaar 1961 de vraag gesteld of de jaarlijkse huurprijs van het gemeentelijk sportterrein niet verhoogd zou kunnen worden, gezien de exploitatiekosten van dit sportterrein. B. en W. delen mede, dat zij reeds meerdere malen met het bestuur van „Warmunda", hoofd- huurste1- van het sportterrein, een huurvei ging besproken hebben, doch zonder resultaat. Zij zijn het met Gedeputeerde Staten eens en hun gedachten gaan dan ook Uit naar een huurverhoging van 15%. Door het college van B. en W. is een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid om op de zg. Ezels weide een veldijsbaan te stichten. De pachtster van de Ezelsweide is echter niet bereid om dit perceel geduren de de wintermaanden af te staan voor het gebruik als veldijsbaan. B. en W stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de heren D. J. van Kooten en A. E. H. Tonkes uit Leiden, om aan hen een perceel bouwgrond van de gemeente te verkopen gelegen aan de zuid zijde van de Beatrixlaan, t.b.v. de bouw van 2 woningen onder één kap. Zij motiveren deze afwijzing op de door de raad aangenomen gedrags lijn, dat de onderhavige grond voors hands alleen verkocht zal worden aan hen, die direct economisch aan Warmond gebonden zijn, dan wel reeds inwoner van deze gemeente zijn. Ter tafel komt een voorstel tot continuering van de verzekering van gemeentegelden tegen benadeling door plaatselijke ambtenaren. B. en W. delen mede dat zij van Gedepu teerde Staten bericht hebben ont vangen, dat dit college geen vrijheid kan vinden de verordening op de heffing en invordering van haven en kadegeld met gunstig advies aan de Minister van Binnenlandse Zaken door te zenden. De zorgelijke finan ciële positie der gemeente, alsmede de verhouding tussen kosten en op brengst zijn voor dit college aanlei ding geweest in overweging te ge ven tot verhoging van de tarieven over te gaan. Hoewel node, stellen B. en W. tot een tarief voor woon schepen van respectievelijk f 0.50 en 0.75 per dag over te gaan. Wat echter de overige vermelde tarieven betreft, zijn zij van mening dat ver hoging van de verdere tarieven ach terwege kan blijven. Ter tafel komt een voorstel tot wijziging van de verordening als bedoeld in art. 11, le lid der Winkelsluitingswet. Het be treft hier vooral het openhouden van winkels gedurende de Kaagweek. B. en w. vragen een crediet van 4500 voor de verbouwing van de conciër gewoning. Tevens komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot invoering van een woonforensenbelasting, waaromtrent door B. en W. een uit voerig prae-advies is uitgebracht. In grote lijnen komt deze verordening hier op neer dat zij, die meer dan 90 dagen van een jaar in de ge meente een gemeubileerde woning beschikbaar houden (waaronder ook woonschepen en zomerhuisjes) on der deze belastingverordening val len. De belasting wordt berekend naar het bedrag, waarvoor de wo ning etc. tegen brand is verzekerd. De belasting bedraagt bij een brand- verzekeringswaardre of verkoop waarde van minder dan 25.000, 50 p. j. van 25.000 of meer, doch minder dan 50.000 f 75 p.j. van 50.000 en meer 100 per jaar. Het ligt in de bedoeling de verordening in werking te doen treden met te rugwerkende kracht tot 1 januari 1961. De opbrengst van deze belas ting wordt geraamd op f 6000. B. en W. stellen voor bii de Kroon bezwa ren in te dienen tegen het door de Provinciale Staten van Zuid-Holland vastgestelde streekplan „Bollenge- bied". VOORHOUT LTB-KVOB Voor de vergade ring van de LTB-KVOB was bedroe vend weinig belangstelling. Het jaarverslag had de volle aan dacht. De kascommissie had alle lof voor het accurate financieel beheer. In de vacature Th. van der Hulst werd gekozen de heer L. G. Nijssen, die tevens penningmeester werd. In de vacature S. Heemskerk werd nog niet voorzien. Als afgevaardigden naar de alge mene vergadering werden benoemd de heren G. Vester en C. van der Salm. Het voorstel Noord wij kerhout, te behandelen op de algemene vergade ring, werd ondersteunt. Het toege voegde agendapunt betreffende di- gressieve uitbreiding teeltrecht bloembollen volgens advies van de commissie van bijstand voor de bloembollen, werd aangenomen met de bemerking, dat alsnog getracht zal worden de uitbreiding te ver krijgen volgens de meetbonnen van de laatste 2 jaren. De technisch adviseur was wegens ziekte verhinderd. Als „troostprijs" wordt hem een fruitmand thuisbe zorgd. Voor vrijdag 2 juni is een ex cursie naar Lisse gepland. Nader be richt volgt. KAV De vergadering van de KAV had deze avond wel een bij- „Hamburg na middernacht". door Frank Arnau Uitg. Nijgh en Van Ditmar, Den Haag-Rotterdam. „Der perfekte Mord" is de oor spronkelijke titel van deze politie roman, die door A. B. Klein werd vertaald. Het is een boekje, uitgege ven in de gele serie, en dat betekent, dat het een verhaal is, waarin schier onoplosbare misdaden, in dit geval een „perfecte moord" door nijvere politieambtenaren deels door toeval en deels ook door ijverig speuren tot klaarheid worden gebracht. „Eichmann, symbool van een regime", door prof. Charles Wighton Uitg. Prisma, Utrecht-Antwerpen. Objectief, zakelijk en in hoge mate boeiend heeft de schrijver een levens beschrijving gegeven van de Joden vervolger Eichmann. Allereerst ver haalt hij diens jeugd, diens belang stelling voor de Joden; vervolgens de tijd als vurig Nazi. de verdelging van de Joden; en tenslotte de vlucht, uit angst voor vergelding door de Joden. Het boek geeft de geschiedenis weer tot de arrestatie en het geeft ook de reacties, die hier het gevolg van zijn. Het snoer om je hals, door Ute Erb Uitg. „De Fon tein", Utrecht/„Westland", Merksem (B Een fel-geschreven, openhartig re laas van een 17-jarig meisje uit een communistisch Oostduits gezin. Het meisje 'besluit naar het westen te vluchten, omdat in het ooten de vrij heid te veel wordt beknot. De vlucht betekent geen verloochening van het communistisch beginsel, in welke doctrine het meisje van kindsbeen af is opgevoed. Daarom bevat het ver haal naar onze mening méér waar heid dan zo vele andere verhalen, die van vluchtelingen de ronde doen. Zo leer je dansen, door Joy. Prismareeks. Uitg. Het Spectrum, Utrecht-Antwer pen. Een handleiding voor het dansen, samengesteld door een bekend dans- lerarenpaar in Amsterdam. De tekst wordt verduidelijkt met vele sche matische voorstellingen der dansbe wegingen. Hoewel volgens een voor woord bestemd voor beginners en gevorderden, menen wij het prac- tische nut van het boekje voor de eerste categorie te moeten betwijfe len. „Geologie voor iedereen, I en II" - door prof. dr. K. von Bülow - Uitg. Prisma, Utr.-Antw. De geschiedenis van de aarde, waarop wij leven is bijzonder boeiend. Reeds miljoenen jaren voltrekt deze zich ge stadig, steeds veranderend door krach ten die uitwendig de vorm van de aard korst vervormen door het proces: erosie, transport (door ijs en water) en sedi mentatie (deel I) en door inwendige krachten zoals aardverschuivingen, aard- plooiingen, etc (deel II). Op voor ieder begrijpelijke wijze laat de schrijver deze geschiedenis aan het oog voorbij gaan, gebruik makend van foto's en tekenin gen, met het doel de lezer de schoonheid van onze aarde te leren zien. „Sonja heeft plankenkoorts" - door H. Kessler Uitg. N.V. „Helmond", te Helmond. Voor meisjes van twaalf tot zestien wordt hier een aardig verhaal gegeven over Sonja, die toneelspeelster wil wor den. Haar ouders geven echter geen toe stemming en Sonja loopt van huis weg. Geldnood en honger dwingen haar bij iemand om hulp te vragen. Hierdoor komt alls toch nog weer in orde. En ter wijl met haar ouders alles weer goed is, debuteert zij in Sneeuwwitje. „Klusjes in huis" - door H. H. Tomesen - Uitg. Prisma, Utrecht. Antwerpen. De organisator van de „kleine klusjes"- cursus en „stichting huishoudelijke voor lichting ten platte lande", H. H. Tome sen, heeft nu een boekje samengesteld voor de doe-het-zelvers over alle moge lijke huishoudelijke klusjes op het ge zonder cachet. De opkomst was dan ook extra groot. Na het openingswoord en het zin gen van een Marialied hielden 4 kleine meisjes een ontroerend mooie voordracht. De toespraak van de g.a., pastoor L. Bresser, was ook afgestemd op 'n hulde aan Maria. Hij bracht hulde aan het bestuur voor de activiteit in het afgelopen jaar en vroeg aller ge bed om meer priesterroepingen. De presidente feliciteerde de pas toor, omdat het juist 38 jaar geleden was, dat hij de priesterwijding ont ving. „Het lampje van vertrouwen" was een voortreffelijk gespeelde 2-acter, terwijl „Hoog bezoek", een één-ak- tertje was waarin de komische noot niet ontbrak. De dames-zanggroep, onder leiding van de directeur, de heer De Hey, zong op uitstekende wijze het Ave Maria. Ook het 5 minuten-praatje van de secretaresse verdiende alle lof. KERKEVEILING BRACHT f17.000 OP Evenals andere jaren was voor deze kerkeveiling enorm veel belang stelling. Onnodig te vermelden, dat, als men een koopje wilde hebben, men flink in de portemonnaie moest tasten. Voor sigaren, paling, taarten en niet te vergeten „Bols" werden on gekende prijzen betaald. Het resultaat was dan ook ver bluffend. De totale opbrengst was ruim 17.000.-. Een woord van dank aan de nota ris en het veilingbestuur van de HBG voor hun belangeloze medewerking en ook natuurlijk aan de „kooplus tigen". bied van timmeren, schilderen, behan gen, loodgieten, electriciteit en nog veel meer. In deze tijd, waarin het moeilijk is vaklui voor deze klusjes te krijgen zal dit boekje zeker zijn nut bewijzen. „De glimlachende moordenaar" - Ursula Curtiss - Uitg. Prisma Utrecht-Antwerpen. Ursula Curtiss heeft een crime-story gebracht van uitzonderlijk formaat. Niet een alledaags detectieve verhaal, maar een geschiedenis van een begane moord, die door de broer van de vermoorde op geraffineerde manier wordt uitgezocht. Verteld werd, dat de vermoorde was ge storven aan dysenterie in een Japans krijgsgevangenenkamp. Terwijl de moor denaar glmlacht, wordt hij toch achter haald. „Ontsnapping uit de wildernis" - door John Arthur Vaugh - Prisma Juniores. Een verhaal van vader en zoon, die ge boeid door het Braziliaanse oerwoud, be sloten 'n tocht te maken door dit haast ontoegankelijke land. Hus reisdoel is de Bananal, een geheimzinnig eilandje mid den in de jungle. Veel moeilijkheden ondervinden zij op hun tocht, terwijl bloeddorstige stammen hun leven bela gen. Ondanks alles bereiken zij hun doel op onverwachte wijze. Een aardig boekje voor jongens van 12 tot 16 jaar. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplaag. VOORSCHOTEN GESLAAGDE OPVOERING DOOR „HET MASKER" Woensdagavond voerde de toneel vereniging „Het Masker" van Voor schoten in de grote zaal van het Cutureel Centrum het blijspel „Haar andere man", van Larry Johnson op, onder de vertrouwde regie van Mevr. F. Zwiers. Al wat maar denk baar is om een situatie ingewikkeld te maken, waardoor de meest zon derlinge en lachwekkende spannin gen worden opgeroepen, scheen in dit blijspel bijeengebracht. Mevr. Marshall, vlot gespeeld door Mevr. Biesheuvel, haalt, door de on verwachte komst van haar rijke oom, de heer Solleveld, de hele zol der van haar fantasie overhoop. In haar brieven haeft zij namelijk steeds hoog opgegeven over de in richting van haar huis en haar per soneel. Thans wordt zij dus voor de noodzaak geplaatst haar leugens zoveel mogelijk waar te maken. Van buren leent zij wat nodig; via een bureau vraagt zij een butler, waarop Limpy Lannigan, Ph. van Ast, een verdacht individu zich komt aanmelden, doch door het drastische optreden van Stella, het dienstmeisje, gespeeld door Mej. J. v. d. Berg, alras de laan wordt uit gezet, waardoor Mevr. Marshall schier ten einde raad aan haar man vraagt voor butler te willen spelen, zolang haar rijkke oom op visite is. Toen echter bleek, dat oomlief do- kumenten bij zich had van een er fenis, waardoor de aanwezigheid van haar echtgenoot noodzakelijk was, kreeg zij een zekere Jerry, ge speeld door de heer C. Wassenaar, een overigens haar onbekende vriend van een buurvrouw zover, dat hij de rol zolang zou spelen van haar echtgenoot. De penibele situa ties welke hierdoor ontstaan, mede vooral door de overdreven manier waarop de pseudo-echtgenoot, in aanwezigheid van de pseudo-butler zijn genegenheid betuigd, stijgen ten top, wanneer de politie, op zoek naar Limpy, het huis van mevrouw Marshall opbelt, waardoor de man des huizes, de pseudo-butler onmid dellijk door de pseudo-echtgenoot, en de oom wordt ontslagen, als on guur individu, hetgeen zij allang eer der hadden opgemerkt. Dan stort het hele kaarthuisje van haar fantasie in elkaar en volgt de bekentenis van de hele maskerade. Uit de spanning die er in de goed gevulde zaal heerste, en de lachsal vo's, bleek dat dit koddige blijspel bij het publiek in de smaak viel. Na afloop was er nog een gezellig sa- mènzjjn. Geboren: Carolus Maria zn van Westgeest, Cornelis Theodorus Se- bastianus, fotograaf, en van: Duijnis- veld, Gerarda Margaretha Maria, wonende Prof. van der Waalslaan 3; Leendert Cornelis, zn van: van der Graaf, Johan Christoffel, slager, en van Los, Antje, wonende Papelaan 24; Maarten Robert, zn van Balfoort, Johannes Jacobus, electrisch-lasser, en van: van der Veld, Helena Jo hanna, wonende Narcisstraat 25; Theo Jan, zn van Kuiper, Christiaan, bosbaas, en van Hofstee, Grietje, wo- nerde Laan van Duivenvoorde 2; Jan zn van Boer, Cornelis Adriaan, fabrikant, en van Verloop, Anneke, wonende Pr. Bprnhardlaan 131; Marjolijn Catharina Elisabeth zn van Nottrot, Jan Gerrit, luit. ter zee I KM, en van Jager Engelina Chris tina, wonende Prins Mauritslaan 26; Monique dr van Dieke, Wilhelmus Johannes, monteur, en van Springer, Johanna, wonende ws. „Waterlelie" Veurseweg 215. Ondertrouwd: Miklós, Tamas, geb. 9 dec. '36, ingenieur, wonende te Frankrijk en Visser, Arina Dirkje, geb. 7 dec. '40, zonder beroep, wo nende te Voorschoten, Krimkade 47; Hof, Pieter Cornelis, geb. 19 aug. '36 korp. schrijver KM, wonende te Voorschoten, Kon. Marinelaan 2 en Wissink, Siberdina Hermanna, geb. 27 dec. '34, tandarts assistente, wo nende te Voorschoten, Vredenhoeff- straat 24. Getrouwd: Baars, Jan Adrianus, plantsoenarbeider te Rijswijk ZH, en den Adel, Evertje Pieternella, zon der beroep; Roodenburg, Pieter Fre- derik, weg- en waterbouwkundige en Hartemmk, Alida. Overleden: Prins, Johanna Hen- drika, 69 j.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8