Een snoes van een strandcombinatie ZATERDAG 27 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 HERMAN, JOH, DAAR GA JE! De NCRV-tv gaf vrijdagavond de ruimte aan de zanger Herman Emmink in het programma „Herman, joh, daar ga je!" Foto: Herman Emmink te midden van de bloemenmeisjes. BREESTPAAT 171 (Advertentie) Rock-and-roll-held Peter Kraus op Schiphol Gistermiddag is de 21-jarige Duit se rock-and-roll zanger, Peter Kraus, uit München, op Schiphol aangeko men. Hij zal vanavond in Zuid-La ren in de provincie Groningen op treden in een song-festival. Peter had in München niets gemerkt van de aldaar gehouden Hollandse Week. „Daar had ik geen tijd voor. Ik ben Het goede seizoen is weer in aantocht Het zal niet lang meer duren of de meesten klaarmaken kantie of gi en wijle e< strand. Al ons gaan zich voor de va an zo bij tijd ns naar het ons klimaat niet zo bijzonder standvas tig, toch willen we er uit en als het even mogelijk is, dan 'doen we dat ook. Ve len bezoeken dan onze stranden om daar heerlijk te baden in het frisse zee water en eens los te komen van alle zorgen en beslom meringen van alledag. Het stthnd verlangt ech ter andere kleding dan die wij normaal dragen. Om te beginnen onze bad pakken en de kleding die wij zo in die heerlijke vrijheid dragen, zoals bloe- ses, shorts", rokjes, truien en wat al niet meer. Bij dat laatste behoort onder an dere ook de badmantel. Nu is een badmantel een leuk kledingstuk dat zich heel goed leent voor modieuze grapjes. Van deze moge lijkheid wordt door de ontwerpers dankbaar ge bruik gemaakt en vele da mes die zelf iets maken, zullen ze daarin gaarne navolgen. Onze illustratie geeft hiervan een leuk voor beeld. Een pracht van een badmantel. vervaardigd van de bekende badstof met in dit geval een streep- dessin, namelijk wit met donkerblauw. De mantel heeft heerlijke wijde mou wen en kan geheel om het lichaam geslagen worden. Zo'n streep doet het altijd goed en doordat zé hier verticaal lopen, geven ze draagster wat meer lengte, iets dat verschillende da mes heel goed kunnen ge bruiken. Het bijzondere is hier wel bet hoofddeksel, vervaardigd van dezelfde stof. Een stevig kapje werd met de stof bekleed, terwijl de rand ruim ge plooid werd aangezet. Hierdoor ontstond dit fraaie hoofddeksel, dat zeer charmant staat en schitterend gecombineerd kan worden met de badman tel. Het geheel is zeer modieus. Met zo'n snoes van een strandcombinatie kan men zich vertonen en zal men veel bewondering oogsten. HET MOET NIET Zó... Jan: „Heus, moeder, het spijt me erg, maar ik kon er niets aan doen, er zat namelijk een spijker in de muur en Moeder: en daar heb jij je broek aan openge scheurd. Schaam jij je niet? Ik heb toch gezegd, dat je moest oppassen, maar jij gehoorzaamt toch nooit. Eigenlijk verdien je een pak slaag. De hele avond kan ik nu gaan zitten stoppen en de broek wordt er toch niet nieuw mee." EEN GOEDE RAAD: Geef kinderen geen uitbranders zolang er anderen bij zijn. Dat maakt ze alleen'maar koppig en vernedert ze. Maak het liever onder vier ogen at gisteren teruggekomen uit Florence, waar opnamen worden gemaakt voor mijn nieuwste film, samen met Bar bara Frey en Willy Fritsch. Ik speel daarin de rol van een Duitse coureur die in de „duizend mijl-race" rijdt," aldus Peter. Het is zijn elfde film. Bovendien zijn er van hem ruim 50 grammo foonplaten opgenomen, waarvan er per jaar meer dan 2 miljoen verkocht worden. Na het beëindigen van de film gaat Peter terug naar Duitsland om te gaan werken aan zijn eigen T V-show. HUWELIJKSZWENDELAAR VEROORDEELD Tot een jaar en negen maanden ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest en onvoorwaardelijke ter be schikking stelling van de regering, veroordeelde de rechtbank in Utrecht gisteren de 45-jarige timmerman Egbert L. uit Utrecht, wegens op lichting. In de laatste maanden van het vo rig jaar had de verdachte een twee tal Utrechtse dames geld afhandig weten te maken door hun een hu welijk voor te spiegelen, hoewel hij zelf getrouwd was. De officier van Justitie had veertien dagen geleden twee en een half jaar tegen hem ge- eist en eveneens onvoorwaardelijke ter beschikking stelling van de re gering. 5.400 km per uur Het Amerikaanse X-15 raketvlieg tuig heeft donderdag met een snel heid van 5.423 kilometer per uur ge vlogen. Deze snelheid is een record voor vliegtuigen met vleugels. Alleen de Russische en de Amerikaanse ruim tevaarder, Gagarin en Shepard, heb ben in hun capsules grotere snelhe den bereikt, namelijk resp. 27.200 en 8.160 km per uur. Het is de bedoeling met de X-15 een snelheid van 6.400 km per uur te bereiken en een hoogte van 160 km. De jongste vlucht heeft dertien mi nuten geduurd. De X-15 werd op 'n hoogte van ongeveer 15 km door een bommenwerper losgelaten. Het toe stel bereikte de hoogste snelheid tij dens een steile klim. De motor werd op 30 km hoogte uitgeschakeld. Daar na bereikte de X-15 nog een hoogte van ongeveer 37 km. De weg leidt naar het kasteel rechts boven; eenmaal moet men in de wegrichting naar rechts afbuigen. OPLOSSING: KATTEN EN MUIZEN Ook honderd katten hebben natuur lijk vijf minuten nodig om honderd muizen op te eten. MAAR Zó... Moeder: „Ik wilde je geen standje geven waar de an deren bij waren, maar het is toch te gek met die broek. Voortaan moet je je oude goed aantrekken als je wilt spelen; kleren zijn nu eenmaal vreselijk duur Praktische wenken voor de huisvrouw FLUISLOOS OPWRIJVEN Gooi uw oude nylonkousen niet weg! Ze zijn reuze goed in het huis houden te gebruiken, b.v. voor het opwrijven van spiegels en ramen. De kousen zijn daar bijzonder goed voor geschikt omdat de harde dra den het kleinste vuil weghaalt zon der pluizen achter te laten. LAP-TECHNIEK Het is inderdaad erg praktisch, de ellebogen van een schoolpullover te versterken met een lapje leer. Maar deze lap moet met mooie, regelma tige steken op het kledingstuk wor den genaaid, anders maakt het gauw een slordige indruk. Het best doorsteekt men de kanten van de lap leer op de naaimachine waarbij men zonder garen rondom naait nacfat de machine op de lang ste steek is ingesteld. Daarna naait men het elleboogstuk met knoops gatzijde en een speciale driekantige leernaald vast. Behandeling tegen HOOIKOORTS Aanvallen behoeven niet te worden afgewacht Behandeling van de hooikoorts- aanval is mogelijk. De laatste jaren worden er op dit gebied uitsteken de resultaten geboekt met genees middelen die behoren tot de groep der anti-histaminica. Dat betekent echter niet dat het geen voorkeur zou verdienen de aanvallen te voor komen. Vanzelfsprekend is het het meest rationeel wanneer de in dit opzicht overgevoelige personen een streek uitzoeken waar geen grassoorten zijn. Wanneer er sprake van verhui zing is, wordt de zeekust dan ook steeds warm aanbevolen. Het eiland Helgoland was voreger een door hooikoortslijders veel bezochte ver blijfplaats. Kwestie van constitutie Hooikoorts behoort tot de zoge naamde allergische ziekten. De hooikoortslijder is overgevoelig voor het stuifmeel van grassen. Een wandeling langs een weide, waar het gras juist bloeit, is voldoende om de beruchte verschijnselen te voorschijn te roepen. Men spreekt bij hooikoorts wel van neus-allergie, een neus-overge- voeligheid. Men heeft bij deze ziek te niet uitsluitend met overgevoe ligheid van het neusslijmvlies te maken, veel beter is het deze kwaal te zien als een constitutionele bij zonderheid. Dat we inderdaad te maken heb ben met een aangelegenheid, die het gehele lichaam betreft, blijkt uit het feit, dat zich in het bloedserum van de hooikoortslijder een bepaal de stof bevindt, die verantwoorde lijk is voor de reactie op het stuif meel. Wrijft men zulke overgevoelige personen een weinig gras-stuifmeel in een oppervlakkig huidschrapje, dan ziet men zich daar ter plaatse in enkele minuten tijds een grote en jeukende „netelroosbult" ont wikkelen. Ieder jaar opnieuw Het mag dan geen ernstige ziekte zijn, diegenen die ieder jaar op nieuw geplaagd worden door de rhinitis vasomotorica kunnen ver tellen, hoe diepellendig zij er tel kens aan toe zijn. Heftige niesbuien en sterke vocht- afscheiding uit de neus worden al spoedig gevolgd door ontsteking van het bindvlies van het oog en zwel ling van de oogleden. Bij ernstige gevallen wordt dit beeld zelfs ge completeerd door ontstekingen van de luchtwegen en astmatische ver schijnselen. Wanneer er geen stuifmeelkorrels meer in de lucht zweven, geneest de ziekte vanzelf, om het daaropvol gende jaar, wanneer het gras an dermaal in bloei staat, met dezelf de heftigheid terug te keren. De lijder aan hooikoorts behoeft zich bij dit alles niet neer te leg gen; hij behoeft niet meer te wach- NIEUW TOILETJE UIT LONDEN De Londense mannequin, Margy Clarysse, poseerde op Berkely Square in de Britse hoofdstad in dit jumper-kostuumpje van Slim ma. Het tolletje is gemaakt van grfjze en zilverkleurige jersey en lurex, een van die nieuwe weefsels welke uit synthetische vezels zijn gemaakt. ten „tot het zover is", om zich dan ijlings onder behandeling te stellen. Voor de grassen bloeien Uitstekende resultaten worden te genwoordig geboekt met de desen- sibilisatie. Hierbij wordt stuifmeel- extract in stijgende hoeveelheden bij de overgevoelige personen inge spoten. De patiënt wordt dan „ge- desensibiliseerd", dat wil zeggen: zijn overgevoeligheid verdwijnt. Wanneer men zich thans bij de huisarts vervoegt, kan deze zulk 'n behandeling zelf uitvoeren of wel, hij kan een specialist verzoeken de hooikorstlijder zulk een kuur bij hem te laten ondergaan. Voor zulk een desensibilisatie-be- handeling dient men zich tijdig aan te melden: de kuur dient enkele weken voordat ie grassen bloeien te worden begonnen. De gelegen heid is er thans dus nog volop. Dr. H. W. SCALONGNE V KONT NIET ALLES WETEN Als u uien in de tuin plant, blij ven de muizen er uit. Als u glas tegen springen wilt Oit de keuken geklapt MENU VAN DE WEEK De nieuwe aardappelen zijn er weer! Ze zijn nog wel erg prijzig maar ze zien er te verleidelijk uit om niet eens af en toe te kopen! In de schil haast gaar gekookt en dan in wat boter gebakken noemt de een ze misschien „potje brajers" en een ander „pommes de terre rissolées" of gewoonweg „gebakken krielen", maar ieder smult er op dezelfde wijze van vooral als er dan ook nog van die heerlijke jonge, vooral niet te gaar gekookte peultjes bij gege ven worden! ZONDAG: kop aspergesoep, rolla de, peultjes, gebakken krielaard- appelen, aardbeienschuim. MAANDAG: koud vlees, ravigote- saus, sla, pommes frites, wentel teefjes. DINSDAG: stamppot rauwe andij vie met geraspte kaas, fruit WOENSDAG: saucijsjes, aardappe len, spitskool, yoghurtvla. DONDERDAG: eiergehakt, rijst, kerriesaus, stoofprei en tomaten, vanillepudding met chocolade saus. VRIJDAG: schelp met kerrierijst, schelvis met groene kruiden, spi nazie, aardappelen, rabarbercom- póte. ZATERDAG: ratatouille, beschuit met kaas. AARDBEIENSCHUIM 500 g aardbeien schoonmaken. De helft ervan in een vlaschaal leg gen, met basterdsuiker bestrooien en met kirsch besprenkelen. De an dere helft zeven, met 75 g poeder suiker en 2Vï dl slagroom vermen gen en over de aardbeien gieten Wat gesnipperde, geroosterde aman delen erover strooien. RATATOUILLE (per persoon) 2 fijngehakte uien in 40 g boter fruiten, er dan 3 in stukjes gesneden tomaten en 3 aardappelen in plakjes gesneden bijdoen en even laten sud deren. Daarna 2 in plakjes gesneden komkommers, wat gehakte knof- lookpitjes, reepjes spitskool, wat thijm, een laurierblaadje en peter selie erbij doen en alles samen nog 15 minuten zachtjes laten koken (vooral niet tot moes!). Voor het opdoen 75 g hamblokjes of 50 g in kaas door de ratatouille roeren! vrijwaren bij het inschenken van hete dranken, moet u het glas op een natte doek zetten. Keukenkruiden moeten niet in zon, maar in de schaduw gedroogd worden. Blond haar krijgt een mooie glans door wassen met kamillenthee. Pannesponzen (staal wol) roesten niet indien u ze na gebruik op zachte zeep legt. Electrische wasmachines moeten altijd geaard zijn, met het oog op dodelijke ongevallen) men men den- ke hier goed aan, ook als men een machine huurt.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 11