1700 Weerbericht OlUnltAHC <wru«v UJla4^tiiuLf Tsjombe ingestort n.v HET M0T0RHUIS Wordt Feyenoord zondag kampioen? TOTO PRAAT Student (25) verdronk; studente (19) gered Kardinaal Alfrink naar München vertrokken De opstand Hoesseins vrouw geen koningin in Angola Kind uit diepe put Scherts-affaire „De Heilige Daad" vanmorgen voor de rechtbank Stalmann onschuldig? gered Agent-inbreker opereerde 's nachts De lotgevallen van Robinson Crusoë DONDERDAG 25 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 nu ook met motor Volmaakt rijgenot in 'n wagen zonder opsmuk maar verzorgd tot In het kleinste detail met tal van accessoires als standaarduitvoering. Een practische en duurzame automobiel met onbelemmerd uitzicht en asymmetrisch opge stelde ruitenwissers. Voor extra rijgenot kunt U een Rekord met Olymat automatische koppeling of Opel vouwdak kiezen. Ook leverbaar met een 1.7 liter motor. Neem de proef op de som en maak een proefrit! steekpenningen enige tijd in hechte nis heeft doorgebracht, heeft woens dag deelgenomen aan de Westduits- Deense besprekingen, die in Bonn worden gehouden. Politieke kringen in de Westduitse hoofdstad zijn van oordeel, dat de tegen Stalmann in gebrachte beschuldigingen onge grond zijn gebleken.. De Deense minister-president, Vig- go Kampmann, heeft Stalman don derdag voor een receptie in Bonn uitgenodigd. President Moise Tsjombe van Ka- tanga heeft een zenuwinstorting ge had en is ernstig ziek, aldus heeft de Katangese regering woensdag mee gedeeld. De vertegenwoordiger van de Verenigde Naties in Elisabethstad, Georges Dumontet, had de lijfarts van de president toestemming gege ven om naar Coquilhatstad te gaan om Tsjombe te behandelen. Tsjombe's lijfarts is dr. Zeles, een Hongaar met vele jaren ervaring in Kongo. Hij is woensdag naar Brazza- vile vertrokken, vanwaar hij hoopt te kunnen doorreizen naar Coquil hatstad. Het Katangese vliegtuig, waarmee dr. Zeles de reis maakte, vervoerde ook een aantal ambtenaren, die het lijk van minister Thizand komen ha len, die dinsdag te Brazzaville aan een hartaanval is overleden. STATIONSWEG 1 EN 2 - LEIDEN TELEFOON 01710-24741 (Advertentie) Feijenoord zal zich niet erg behoeven in te spannen om zondag het zo vurig begeerde landskampioen schap binnen te halen. Te genstander Rapid JC is 't afgelopen seizoen te on- produktief geweest om nog voldoende tegenstand te kunnen bieden aan deze topclub. Van de ontmoe ting Ajax-Noad zouden we hetzelfde willen zeggen. Noad maakt tegen de Am sterdamse ploeg geen kans op hele of halve winst, het heeft er ook geen belang meer bij. VVV is nummer drie op de ranglijst. De Venlonaars zullen bepaald niet opzien tegen de strijd met NAC in Breda, hoewel NAC gere geld van VVV gewonnen heeft in de vorige compe titie. In dit laatste duel zit er echter geen zege voor de Bredanaars in. Voor enkele clubs zullen de laatste ontmoetingen wel het karakter van een gezellig onderonsje kun nen dragen, of het zou in hun ogen meer om het spel dan om de knikkers moe ten gaan. Hoewel het vuur eruit is achten wij DWS/A in Tilburg toch nog de beste partij in de wedstrijd tegen Willem II, maar PSV en MVV zullen wel in de stemming zijn om de pun- zelfs, dat we het op een overwinning voor de men sen uit Geleen houden. Elinkwijk zal niet veel hoop meer koesteren op 'n overwinning op plaatsge noot DOS, dat dit seizoen zo onweerstaanbaar is ko men opzetten. Ook nu zal ten gelijk te verdelen. An ders staat het met de twee gegadigden voor de vierde plaats: GVAV en Sparta. Beide elftallen zijn op de volle winst uit. Sparta zal dit in Enschede tegen de club van deze naam wel lukken, maar GVAV zal bij Fortuna op fellere te genstand stuiten, zo fel DOS zich wel de sterkste tonen. Alkmaar is nog vol komen gebaat bij een zege op ADO, dat zondag naar de kaasstad komt. ADO, dat uitspelend nooit zo bij zonder sterk voor de dag komt, zal wel met een ne derlaag genoegen moeten nemen. Volendam heeft 't de laatste weken zwaar te verduren gehad en ook ditmaal zal het tegen Vi tesse niet verder kunnen komen dan een gelijk spel. Gezien de prestatie van Enschedese Boys, al eerder tegen BW bereikt zouden wij geneigd kunnen zijn de Boys de beste kans te geven; toch geloven we niet, dat deze keer BW zich de kaas van het brood zal laten nemen. Ook Vo- lewijckers zal het niet ge makkelijk krijgen tegen HDVS, maar een gelijk spel zit hier wel in. Go Ahead maakt weinig kans bij EBOH; de gastheren zullen hier aan het langste eind trekken. Haarlem heeft tegen Hilversum aan één punt genoeg om te promoveren naar de eerste divisie. Hilversum zal zich fel verzetten omdat ook 'n plaats in de eerste divisie op het spel staat: we zien hier winst voor Hilversum. Tenslotte is Roda Sport in staat, thuis van Wilhel- mina te winnen. Roeiboot sloeg om in De Zijl te Leiden: Tragisch ongeval de diepte. Zijn lijk is 's avonds tegen half negen opgehaald. Mej. Arnold kon de kant bereiken. Voor observatie werd zij door de EHD naar het Academisch Zieken huis gebracht. In de loop van de avond mocht zij het ziekenhuis ech- haar medestudent onder water, waar- ter weer verlaten, door deze haar los moest laten. De jongeman kwam weer boven, juist Door een stratenmaker, werkzaam Bijna vliegtuig gemist Bernard Kardinaal Alfrink, die morgenavond in Munchen ter gele genheid van de aldaar begonnen „Hollandse week" een voordracht zal houden, heeft vanochtend bijna zijn vliegtuig gemist, dat om 8 uur van Schiphol naar Munchen vertrok. Samen met zijn secretaris, pater P. C. Geurts, was hij reeds voor 7 uur in zijn auto uit Utrecht vertrokken, maar nog voor hij de Rijksweg naar Amsterdam bereikte ondervond het tweetal autopech en het duurde eni ge tijd alvorens noodgedwongen be sloten werd de reis naar Schilhol per taxi voort te zetten. Toen de taxi arriveerde was het reeds half acht geweest en werden op Schiphol de, passagiers al bijna opgeroepen om zich naar het gereed staande vliegtuig te begeven. Vijf minuten voor acht kwamen de kardinaal en zijn secretaris, op Schiphol aan, waar zij door reeds on gerust geworden KLM-employé's re gelrecht en in record tempo door de passage en pascontrole naar het vliegtuig werden geloodst. De kardinaal zal morgenavond om half acht in de aula van de Ludwig- maximilians-universiteit te Munchen een voordracht houden over het ka tholicisme in Nederland. Drink Hero. Geniet van Hero. Gebottelde levensvreugde. Dorstlesser nr. 1. Tintelend, verfrissend, verkwikkend. En met de smaak voor elke smaak. Zo zuiver, zo heerlijk is Hero alleen! (Advertentie) De Britse Toni Garner, met wie koning Hoessein van Jordanië van daag in het huwelijk is getreden, zal niet tot koningin worden uitgeroe pen. Dit heeft de vorst in een brief wisseling met zijn regering beloofd. Volgens Jordaanse functionarissen wordt in de grondwet niets gezegd over de titel „koningin". Wel wordt gezegd, dat de opvolging in manne lijke lijn moet geschieden en dat de opvolger een Mohammedaan moet zijn, „een wijs man, geboren uit de wettige echtgenote van de koning en dat zijn vader en moeder beiden Mohammedaan moeten zijn". De 25-jarige vorst gaf in een brief aan premier Bahjat Talhoemi te ken nen, dat het zijn wens is, dat zijn echtgenote slechts bij haar nieuwe Mohammedaanse naam Moena el Hoessein (keuze van Hoessein) wordt genoemd. Ve. SrJa5'ge.SlU«ae?,t m ae w!f en toen de 58-jarige schipper van de aan de overzijde van De Zijl in het natuurkunde 1. A. Vaessen, afkom- Eva„ H p ;e Vos uit Am. verlengde van de Willem de Zwij- meSrfU,in vDiXÏÏnde6 'llfT.iiun "ii sterdam, hem een stok toestak. De gerlaan, de heer Gerard Dreef, is mert en studerende in Leiden is drenkel;ng greeP er nog naar, doch nog enige malen tevergeefs naar de gisteravond om ongeveer half vijf in üet ev(;n iater l0s en verdween in drenkeUng gedoken. De Zijl te Leiden onder zeer tragi sche omstandigheden door verdrin king om het leven gekomen. De ver dronkene was lid van de r.k. stu dentenvereniging „St. Augustinua". Met de 19-jarige mejuffrouw G. C. J. Arnold, eveneens studente in -n hTro'Se'n^^S Er viel al veel te,lachen persoons werry met stuurman. Ter hoogte van de Touwfabrieken moes ten zij uitwijken voor een tegenlig ger, de motorschuit „Eva",- varende in de richting Amsterdam. Waar schijnlijk door een verkeerde ma noeuvre van de heer Vaessen ge- die schermde met grote namen (o.m. De Amsterdamse rechtbank onder Socrates) en exporttransacties. De presidium van mi. J. Heintz heeft verlangde 5 miljoen Mark werd vanochtend een begin gemaakt met niet verstrekt, omdat de garanties de behandeling van de Heilige Daad- onvoldoende werden geacht. affaire. Nadat beide verdachten wa- binnengeleid en vriendelijk De concepten voor de beruchte be noemingsbrieven, getekend door de raakte de roeiboot onder of tegen de lachend de overvolle rechtszaal (een bisschop in Bamberg, vond de heer motorschuit, waardoor de beide in- houten barak) hadden afgezocht naar Molenkamp terug in een drukkerij zittenden te water raakten. De heer hekenden, las de officier van JusMie te Neurenberg, die de brieven bleek Vaessen, die de zwemkunst slechts ?e dagvaarding voor. Aandachtig te hebben gedrukt in opdracht van gebrekkig meester was, raakte in luisterden J. en V., leunend over het Dreiss. Ook leverde deze drukkerij moeilijkheden. Mej. Arnold zwom verdachtenhekje, naar het relaas (je paspoorten, het briefpapier van naar hem toe om te trachten hem °y®r de scherts-organisatie en de de kamerheer van de Paus en an- zwemmende naar de veilige kant te wÜze waarop beiden dit project dere vervalsingen, krijgen. Zij verdween samen met wilden financieren. - Een grote groep opstandelingen heeft woensdag bij Ucua, Noord-An- gela, een aanval gedaan op een Por tugese patrouille. Drie Portugezen werden gewond; de opstandelingen zijn na een hevig vuurgevecht ver spreid. Ook de bestuurspost bij Porto Rico is aangevallen. Nadat versterkingen waren gearriveerd konden de aan vallers na felle gevechten worden verdreven. Opstandelingen, die de versterkingen onderweg aanvielen, werden „geheel vernietigd". In het district Malanga, eveneens ha het noorden, zijn enkele „agitators" ge arresteerd. Het hoofd van de afdeling buiten landse handel van het Westduitse ministerie van voedselvoorziening, Otto Stalmann, die onlangs onder verdenking van het aannemen van Woensdagavond is in de omgeving van Frankfort een drie-jarig jonge tje, Wolfgang geheten, in een zes meter diepe put gevallen. Doordat het kind gedeeltelijk bedolven was, kon het niet naar boven gehesen worden. De moeder was ook al ver geefs bezig geweest het jongetje door de 60 centimeter brede schacht omhoog te trekken. Een legertje van brandweerlieden, politiemannen en Amerikaanse geniesoldaten heeft vannacht met behulp van graafmachines een gang van vijf meter diepte naast de put gegraven, waardoor het kind heden morgen vroeg kon worden gered. Het jongetje was niet bewusteloos en werkte zoveel mogelijk mee. Gedu rende de nacht heeft men zuurstof en warme lucht in de put geblazen en in limonade gedrenkte sponzen neergelaten. Een menigte van naar schatting 2000 personen volgde met spanning de reddingswerkzaamhe den. (Medegedeeld door het K.N.M.I. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). VERANDERLIJKE BEWOLKING Veranderlijke bewolking met later in het zuiden en zuidoos ten van het land kans op een onweersbui. Zwakke tot matige, wind, later uit noordelijke rich tingen'. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp. gisteren max. min. HELSINKI licht bew. 14 7 STOCKHOLM licht bew. 20 3 OSLO onbew. 18 9 KOPENHAGEN licht bew. 15 8 ABEKDEEN onbew. 15 3 LONDEN zw. bew. 19 12 AMSTERDAM half bew. 19 10 BRUSSEL onbew. 19 8 LUXEMBURG onbew. 20 7 PARIJS licht bew. 21 8 BORDEAUX licht bew. GRENOBLE zw. bew. 23 9 NICE ZW. bew. 19 14 BERLIJN zw. bew. 16 6 FRANKFORT onbew. 21 7 MÜNCHEN onbew. 19 6 ZÜRICH onbew. 19 5 GENèVE onbew. 19 5 LOCARNO licht bew. 21 10 WENEN vrijwel onbew. 21 6 INNSBRUCK onbew. 21 6 BELGRADO zw. bew. 10 ATHENE onbew. 24 18 ROME onbew. 23 9 AJACCIO onbew. 20 9 MADRID zw. bew. 24 13 MALLORCA half bew. 25 15 LISSABON regenbui 23 PAUZE Morgen: 5e dag in de Pinkster- week; Filippo Neri t 1595 te Rome. VROLIJKHEID IS OOK EEN DEUGD. Men kan gerust zeggen, dat alleen schijnheiligen met uitgestreken ge zichten lopen, want echte heiligheid is van aard optimistisch. Een aanste kelijke vrolijkheid ging uit van Fi lippo Neri, een beroemd jeugdleider. „Ze mogen alles doen, ze mogen op mijn rug houtjes hakken, als ze maar geen kwaad doen!" Aanvankelijk ging hij de handel in, maar hij be dacht zich en werd priester. Daarop zinspeelt het epistel met de aanha ling uit Paulus' brief aan Filippi: „Wat winst voor mij was, heb ik schade geacht om Christus' wil". Zijn leven was liefde voor Christus. PUZZEL Nader blijkt, dat de diefstallen, gepleegd door de hoofdagent van po litie W. in Zütphen, voornamelijk des nachts tijdens surveillance zijn gepleegd. Veelal maakte W. gebruik van valse sleutels. Herhaalde malen moet hij ingeslopen zijn bij een groothandel in ijzerwaren, die het zwaarst gedupeerd werd. Doordat hij gestolen goederen- tegen lage prijzen aan een Zutphense winkelier ver kocht, is hij tenslotte tegen de lamp gelopen. Toen de politie bij deze winkelier eens polshoogte kwam ne men, werd de naam Van W. als le verancier van bepaalde ijzerwaren genoemd. Verder onderzoek bracht aan het licht, dat de hoofdagent nog een groot aantal gestolen goederen thuis had opgeslagen öf zelf in ge bruik had. Tot nu toe zijn nog niet alle vergrijpen van W. tot volledige klaarheid gebracht. Vast staat ech ter, dat het aantal diefstallen Zeer groot moet zijn en dat de totale buit aanzienlijk is geweest. Met uitzondering van de heer L. B. Wichmann uit Glanerbrug zijn alle zes getuigen verschenen. „Hij zit op Majorca", deelde mr. Heintz me de, hetgeen aanleiding gaf tót enige hilariteit. Ook J. schaterde. Hoofdinspecteur Molenkamp deel de de rechtbank vervolgens een en ander mee over zijn onderzoek in Noorwegen, dat zowel betrekking had op de Socrates- als de Heilige Daad-affaire. Van scheepsmakelaar Clementsen uit Oslo werd begin 1960 door J. en V. een bedrag van 100.000200.000 ter bestrijding van de stichtingskosten van de inter kerkelijke organisatie gevraagd. De heer Clementsen voelde even wel niets voor allerlei kerkelijke charitatief werk. Ook het door de heer Molenkamp in Duitsland ingestëld onderzoek naar z.g.n. contacten met kerkelijke hoogwaardigheidbekleders en instel lingen kwam ter 6prake. De bisschop van Maihz was bij zonder verontwaardigd, toen hij hoorde, dat hij midden in de nacht de Paus, een ex-studiêvriend van hem, zou hebben opgebeld om Dreiss de president bij'de Paus te in troduceren. Het bleek een volkomen fantasie te zijn. Ook de „Deutsche Bank" geloofde Nr. 41. Robinson voelde zich sedert enige tijd niet al te wel. Hij werd ziek. Op zekere dag kreeg hij plotseling hoge koorts en kon zich met veel moeite op dé been houden. Instinctmatig besefte hij, dat hem slechts enige minu ten overbleven om wat voedsel en drank naast hem tè zetten. Daarna viel hij neer op zijn brits en kon zich niet meer verroeren. De dagen en nachten volgden elkaar óp en Robinson kon ze op zijn kalender niet aantekenen. Hij had geen besef meer van de tijd. Nu had hij het koud, dan weer liep het zweet hem van het gelaat en zijn lichaam. No. 507. Horizontaal: 1. buisvor mig ingewand, 3. eet men van, 5. vreemde munt, 7. zandaal, 9. hoofd deksel, 11. vogel, 13. Europeaan, 15. stapel, 16. kubieke meter, 18. myth, figuur, 20. zijtak Donau, 22. godin van de dageraad, 23. leeg, 24. oud gewicht. Vertikaal: 1. schilderstuk, 2. mas ker, 3. verhindering, 4. part, 6. dèel van een auto, 7. lans, 8. oogvocht, 10. zangstem, 12. Europeaan, 14. meisjesnaam, 16. plaats v. dieren, 17. ik (Lat.), 19. zwemvogel, 21. boom. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 506. Horizontaal: 1. bast, 4. rite, 7. logos, 9. parabel, 11. rok, 12. rem, 14. al, 15. les, 16. ei, 17. dis, 19. dus, 20. spreeuw, 24. ein de, 26. pols, 27. Elis. Vertikaal: 1. bij, 2. slak, 3. tor, 4. rob, 5. Iser, 6. en 8. Gameren, 9. po lis, 10. leeuw, 11. rad, 13. mis, 18. spel. 19. duel, 21. ris, 22. Ede, 23. op, 25. os. PUNT ,Kijk toch eens Frits, Hansje kan lopen

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3