BOEKENNIEUWS LANDBOUW DAVEREND SUCCES VAN KINDEROPERETTEKOOR Leidse Universiteit AAN DE SPITS! vóór geur en tégen geur *ga naar de drogist FELIX WOENSDAG 24 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 LISSE (De Engel) Velen onzer lezers zullen zich nog wel de zo uitmuntend geslaagde ope rette „Het Laatste Sprookje" herin neren, dat 2 jaar geleden door het operette-koor van „De Engel" werd opgevoerd. Gelukkig is het daarbij niet gebleven. Opnieuw hebben de broeders uit „De Engel" hun vrije tijd opgeofferd om de rond 50 kin deren een nieuwe operette in te stu deren. Ook nu weer hebben de broe ders eer van hun werk gehad. Ook dit sprookje „Hans en Grietje" is bij de kijkers weer in de smaak geval len. Men heeft weer volop kunnen genieten van het spel der kinderen, van de mooie zang, van de prachtige décors, van de fantastische belich ting en last but not least van het eigen orkestje. Dat de broeders hier veel werk aan hebben gehad behoeft geen be toog. Ruim 7 maanden van voorbe reiding heeft het gevergd. Broeder Bernardinus, dirigent van het ope rettekoor, heeft vele uren per week opgeofferd om de vele liedjes in te studeren. Ook de kinderen van De Engel zijn kinderen, die 'op hun beurt ook wel eens graag een balletje trap pen of een knikkertje rollen. Het is niet gemakkelijk om de kinderen al tijd in 't gelid te houden. Men moet wel eens wat door de vingers zien. Maar als het er op aan komt, dan kan men op de kinderen rekenen en kennen zij hun rol, zegt Broeder Richarius, die de taak op zich ge nomen heeft de kinderen het acteren bij te brengen. Broeder Claudius, die zich het minst laat zien, maar toch altijd present is, zorgt voor de goedp orde achter het toneel. Het orkestje mag er ook weer we zen. De pianist, de violisten, de cla rinettist en de fluitist, zij hebben al len zich weer beschikbaar gesteld. Ook zijn hebben menig uurtje moe- Kynologenvereniging „Rijnland" Voor de Kynologenver. „Rijnland" hield de heer H. Wensink van de Rijkspolitie te Wateringen in restau rant „Zomerzorg" ben zeer interes sante causerie over de omgang met onze honden. Spreker, die reeds ja renlang honden opleidt voor de po litiedienst en voor de bewakings dienst, liet de leden aan de hand van voorbeelden, ook met zijn eigen hond, zien wat er met deze dieren te be reiken is, niet in dressuur, maar thuis en op straat en hoeveel men genie ten kan van een welopgevoede hond, die juist door een goede opvoeding genegenheid gaat voelen voor zijn baas. Reeds bij de eerste kennisma king wordt de basis gelegd van de opvoeding. Eep hoofdrol speelt hier bij verder de intonatie van de stem, terwijl ook de beloning van zeer groot belang is, niet in de vorm van lekkernijen, maar juist van tevre denheidsbetuigingen. De heer Wen sink, die veel assistentie verleent bij zgn. moeilijke honden „moeilijke honden zijn er weinig, des te meer moeilijke bazen" wist de leden met zijn causerie zo te boeien, dat toen men vernam, dat hij het onder richt in eenvoudige gehoorzaamheids- oefeningen in dit zomerseizoen zou leiden, bijna alle aanwezigen zich voor deelname meldden. Voor ver dere opgave kunnen ook niet-leden zich nog melden bij het secretariaat: Roodenburgerstraat 44. Na de pauze kwam er een stroom van vragen, die de heer Wensink op eenvoudige, doch afdoende wijze wist te beantwoor den. Vice-voorzitter F. A. J. Alofs dankte aan het slot de heer Wen sink. en geven. Eerst om thuis de diverse melodien in te studeren, daarna tij dens de samenzang met het operette koor op een repetitiemiddag of avond. Ook deze mensen delen mee in het welslagen van deze avonden. Het spel. Bij dit spel worden prachtigë lie deren gezongen. De nar en vooral ook Giecheltje (L. v. d. Lans) zor gen voor de vrolijke noot. Het is werkelijk een lust om deze jongens te zien spelen. De rol van troubadour werd gespeeld door Hansje Faas. Een fraaie stem heeft deze jongen. Een prachtig lied van alle deelne mers besluit het fantastisch schouw spel. Een aardige vinding was ook een grote glazen bal van allerlei kleuren glas, die naast het toneel was aangebracht en bij het slotkoor ronddraaide, terwijl de schijnwerper erop gericht was. Tijdens de pauze verwelkomde Broeder Richarius nog wethouder A. J. Mesman met echtgenote, die korte tijd na de opening waren binnen ge komen. Tijdens deze zelfde pauze werden zakjes de zaal ingestuurd, waarin iets gedeponeerd kon worden ter bestrijding van de onkosten. Twee jaar geleden schreven wij naar aanleiding van het laatste sprookje, dat wij een dergelijke uit voering in Lisse en omstreken nog niet hadden meegemaakt; Nu we het sprookje Hans en Grietje hebben ge zien moeten we wederom zeggen dat er niet veel uitvoeringen in deze streek zijn, die het kunnen halen bij deze kinder-operette. Er zijn reeds 2 uitvoeringen gegeven en er volgen er nog 2 nl. op woensdag- en don derdagavond. Wij zijn er van over tuigd dat ook dan de zaal tot de laatste plaats zal zijn bezet, daar ook mensen buiten Lisse deze operette graag willen komen zien. Dat de kijkers erg enthousiast wa ren bewees het daverend applaus na het slotlied. Dit applaus werd door de aanwezigen aangehouden totdat er nogmaals een couplet was gezon gen. Na afloop dankte pastoor Bottelier uit naam van alle toeschouwers de spelers en zette nog even de 2 grote steunpilaren. Broeder Richarius en Broeder Bernardinus, in het zonne tje. Dat het publiek het hiermede eens was bewees wel de ware ovatie, die hen gebracht werd. SASSENHEIM Geslaagde operette van „Beatrix" De kinderoperettevereniging „Bea trix", heeft zaterdag jl. in het KSA- gebouw een prima vertolking gege ven van de operette „Toms grote overwinning". Vol overgave hebben de 80 jongens en meisjes onder be zielende leiding van mevrouw Huls bergen-Hessen zich gegeven om de opvoering te maken tot een groot succes. De inhoud van deze operette is aktueel. Tom een kleine negerjon gen wordt door zijn zwarte huids kleur door de blanken verstoten en is hierom erg bedroefd. Hij vindt bij de elfen en kabouters alleen steun en vriendschap. Tom hoopt met een grote daad zijn bestaansrecht onder de ogen van de blanken waar te maken. De aanleiding hiertoe komt als een prinses verdwijnt en Tom op zoek gaat om haar te vinden. Voor het zover is moet hij echter eerst de boze tovenaar Barabas overwinnen, die de prinses verandert heeft in een bedelares. Tom biedt de tovenaar zijn dien- Geslaagd voor het Doct.ex. Schei kunde de heren R. H. C. Elgersma, T. E. Hogen Esch en J. N. C. Labaar, allen te Leiden; voor het Doct.ex. Natuurkunde de heer J. Lubbers te Oegstgeest; voor het Kand.ex. F Wis- en Natuurkunde de heren T. A. der Kinderen, J. L. Stratenus en P. v. d. Plank, allen te Leiden; voor 't Kand. ex. Al Wis- en Natuurkunde de heer A. C. de Vroomen te Leiden; voor het Kand.ex. E Wis- en Natuurkun de de heer C. J. Bloys van Treslong te Leiden; voor het Kand.ex. G Wis- en Natuurkunde de heer J. R. Moed te Leiden; voor het Kand.ex. I Wis- en Natuurkunde de heer R. D. H. Boekman te Rotterdam; voor het Kand.ex. J Wis- en Natuurkunde de heer K. J. Roberti te Oegstgeest; voor het Kand.ex. K Wis- en' Natuurkun de de heer M. L. Dijkstra te Leiden. Vrijdag 26 mei as. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. H. G. Kro nenberg, geboren te Deventer en thans wonende te Wassenaar, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Zaterdag 27 mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat prof. dr. P. J. Enk, geboren te Nijmegen en thans wonende te Groningen, aan de Leid se Universiteit promoveerde tot doc tor in de Klassieke Letteren. DANSEXAMEN AMATEURS In Dansschool Ever Castelein wer den examens afgenomen voor het Bronzen Amateurstest Insigne. Door San Filippo Neri waren als jury-leden aangewezen de heer en mevr. H. Boes. De geslaagden zijn: de dames E. H. v. Hofwegen, Zoeterwoude (H.R), met lof; J. A. T. M. Wollaert, Lei den, met lof; L. Wallaart, Leiden, met lof; Ria v. Velzen, Leiden, met hoogste lof; Tineke Castelein, Leiden, met hoogste lof; de heren L. Neder - pel. Voorschoten; H. Th. Juffermans, Leiden, met lof; D. v. d. Eerden, Lis se, met hoogste lof. sten aan, die deze aanvaardt, het geen zijn ongeluk wordt, daar Tom zodoende de kans krijgt om het to verboek in handen te krijgen en de toverspreuk te leren die de boze to venaar machteloos maakt. De machteloze wreedaard wordt met hulp van de kabouters gekne veld en gezamenlijk met de inmid dels bevrijde prinses gaat men in tri- omph naar het kasteel van de ko ning waar de vreugde groot is. Met dit happy end is tevens Tom's over winning een feit. Een gul applaus, zowel 's middags van de jeugd als 's avonds van het grote publiek, kregen de 80 mede werkenden in ontvangst te nemen. Hierin deelde ook de pianist C. v. d. Voet, de leider van het koor, de heer C. Noordermeer, en Ans Prins, die de balletten had ingestudeerd, alsme de mevr. Hulsbergen-Hessen, die naast de regie ook de algehele lei ding van het jeugdige gezelschap had. INBRAAK In de nacht van zaterdag op zon dag is door vermoedelijk jeugdige personen ingebroken in de consump tiekamer van het gemeentelijk zwembad. De buit bestond uit snoep goed. Een nacht later heeft men weer een poging tot braak gedaan, met minder resultaat. Naar de da ders, waarvan nog elk spoor ont breekt, wordt door de politie een onderzoek ingesteld. WARMOND Geboren: Martinus J. M. z.v. Th. P. Warmerdam en Cornelia A. Kelder. Ondertrouwd: Theodorus L. van den Acker, 31 jaar en Hermina C. M. Paar- dekooper, 27 jaar; Joseph C. Verdegaal, 27 jaar en Anna I. C. Walenkamp, 22 jaar. Overlijden: Paulina Chr. van Dijk, (wed. Ceulen), 70 jaar. VOORSCHOTEN RAADSAGENDA De raad van de gemeente Voor schoten wordt voor een openbare vergadering bijeen geroepen op vrij dagavond, 26 mei, om 8 uur. De agenda vermeldt de navolgende on derwerpen: Voortzetting van de be handeling van het prae-advies van b. en w. naar aanleiding van het ETI- rapport. Voorstel van b. en w. inzake het door de heer G. v. d. Hulst in gediende bezwaarschrift tegen een aanslag in de straatbelasting 1960. Voorstel van b. en w. inzake wijzi ging in de financiering van een door de stichting Bejaardenzorg Voor schoten op te richten bejaardencen trum. Vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en invor dering van legesgelden. Beschikbaar stellen van een aanvullend krediet van 2.675,voor het aanleggen van een ijsbaan aan de Rijndijk en een krediet van 6000,voor het te vens geschikt maken van dit terrein als speelterrein. Beschikbaar stellen van een krediet van f 2.930,voor het aanbrengen van diverse voorzie ningen ten behoeve van het tennis banencomplex. Voorstel tot onteige ning van grond en opstallen van de heer J. F. N. van Os, gelegen nabij de Pauwenstraat. Idem van gronden en oj>stallen van mevr. wed. Hooij- mans-van Leeuwen, gelegen in het plan Adegeest. Vaststelling van par tiële uitbreidingsplan „Boschgeest". Vaststelling van een weekmarktver ordening. Wijziging van de winkel sluitingsverordening betrekking heb bende op het instellen van een koop avond. Benoeming van een onderwij zer aan de openbare u.l.o. Stichting van een 2e openbare kleuterschool met benoeming van een hoofdleid ster aan deze school. Stichting bejaardencentrum Enige jaren zijn al voorbereidingen aan de gang voor de stichting van een bejaardencentrum in plan Ade geest. Deze plannen gaan uit van de door de Diaconie van de N.H. Ge meente van Voorschoten en Veur in het leven geroepen stichting Bejaar denzorg Voorschoten. Het tijdstip, waarop tot realisatie van de plannen zal worden overgegaan, is nog wel niet aangebroken, doch ligt in de na bije toekomst. B. en w. stellen nu aan de raad voor aan de stichting Bejaardenzorg Voorschoten de nodige financie ringsmiddelen te verschaffen; de rente en aflossing te garanderen van de vaste geldlening, die gesloten moet worden; met de diaconie over een te komen, dat deze zich jegens de gemeente garant stelt voor de be taling van de eerste 65.000,die de gemeente ingevolge bedoelde ga rantie verschuldigd zal zijn. Legesverordening De bestaande legesverordening is van 1956 en moet aan de nieuwe situatie worden aangepast. Lonen en salarissen van de ambtenaren zijn gestegen met ge volg hogere administratiekosten. Verhoging van verschillende rechten wordt door b. en w. verantwoord ge acht. De voorgestelde verhogingen zijn zoveel mogelijk aangepast aan de tarieven, die andere gemeenten in 1960 hebben vastgesteld. Ter bevor dering van leesbaarheid en over zichtelijkheid stellen b. en w. voor een geheel nieuwe legesverordening vast te stellen. Ijsbaan-speelterrein Rijndijk De raad heeft in december 1960 reeds een bedrag van 8.610,beschik- baargesteld voor de aanleg van een ijsbaan aan de Rijndijk. Er was toen sprake van een gebouwtje van 2x3 meter zonder toilet. Daar het echter de bedoeling is, dat de ijsbaan in de zomermaanden als speelterrein zal dienen, acht de ijsvereniging het bij ander inzien wenselijk, dat er een groter gebouwtje wordt opgetrokken, dat meer mogelijkheden biedt. Dit vergt echter een uitgaaf van 6500,Houten gebouwtje van 4 x 8 meter met toilet en keuken-nis 5000,andere voorzieningen zo- „Ons dagelijks brood", door A. von Haller. Uitgave Bi bliotheek voor Algemene Ontwikkeling. G. J. A. Ruys Bussum. De voeding is een onmisbare factor bij de instandhouding van het mens dom en als zodanig ook een zegen. Diezelfde voeding kan echter bij een verkeerd gebruik grote nadelige ge volgen hebben voor onze gezond heidstoestand. In de loop der jaren is daarom de juiste wijze van voeden uitgegroeid tot een wetenschap, waardoor aan verkeerde gewoonten van vroeger een halt kon worden toegeroepen. Dit voortreffelijke boek, dat weer een bewijs is voor de grote waarde van deze serie populair-wetenschap- pelijke werken, is een boeiend ver slag van deze ontwikkeling in onze voedingsgewoonten. „Ook de leek is de kerk" en „De Heilige Geest", deel 2 en 6 in de Credo-reeks. Uit gave N.V. Standaard Boek handel, Amsterdam. Bij het verschijnen van het eerste deel („Wat is geloven?") schreven wij, dat ons bijzonder was opgeval len de frisse geest, die dat boek ademde. Ook van deze twee delen kunnen wij dit weer zeggen. Er wordt hierop een manier over ge- als electrische verlichting, waterlei ding,e riolering, schoorsteen, terrasje en toegangshek globaal 1500,An dere indertijd gedane ramingen voor voorzieningen kunnen echter verval len. Het totaalbeeld wordt nu zo. dat voor het nieuw te bouwen houten gebouw benodigd is 11.285,—, in clusief de uit te voeren werkzaam heden. Reeds gevoteerd 8610,nog opnieuw beschikbaar te stellen 2.675,—. Het plan, dat in overleg met de inmiddels beschikbaar te stel- met de inmiddels opgerichte speel tuinvereniging tot stand is gekomen, voorziet in een min of meer besloten gedeelte met zandbak en speelwerk- tuigen voor de kleinere kinderen en een speelweide alsmede een trapveld voor de groteren. De kosten hiervan worden geraamd op 6000,—. Voorzieningen aan het tennisba nencomplex Het bestuur van de tennisvereniging „Forescate" heeft 't gemeentebestuur verzocht ten be hoeve van het tennisbanencomplex enige voorzieningen te treffen. Ge vraagd is om een oefenmuur. In de praktijk komt het erop neer de be staande oefenmuur aan twee kanten bespeelbaar te maken. Voorts de aan leg van een wastafel in de dames kleedkamer. Deze is er niet en dat kan toch als een tekortkoming wor den aangemerkt. Daarnaast 2 scheids- rechterstoelen en tenslotte verande ring van het toegangspad naar de kleedkamers van de dames. De ge meente kan zich met deze voorzie ningen wel verenigen en stelt de raad voor het benodigde krediet van 2.930,ten behoeve van deze voor zieningen beschikbaar te stellen. Postduivennieuws. De Postduiven vereniging „De Zwaluw" hield een wed vlucht met oude duiven vanaf Terg- nier, afstand plm. 286.500 km. Gelost 7.30 uur met n.o. wind. Aankomst eerste postduif 12.27.53 uur, snelheid 960.60 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 12.49.37 uur, snelheid 895.90 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: P. N. von Wissen 1-7-16-21-22; J. P. v. d. Assem 2-4-6-9-17-23; D. Brouwer 3; F. Hendriks 5-12-13-19; C. Zwaan 8-26; F. C. van Heusden 10-15; D- Maat 11; A. J. Berk 14; C. v.d. Meer 18; E. Loo 20; A. de Graaf 24-25; H. v. d. Wal 27; J. J. Heyne 28. loofszaken, geschreven, die van durf getuigt en die nog niet zo lang gele den voor onmogelijk werd gehou den. Geen platgereden paden wor den hier bewandeld, maar er wordt vaak een verrassende blik gewor pen op het geloof, dat steeds weer even nieuw blijkt te zijn. We zou den deze serie een kathechismus voor volwassenen kunnen noemen, wanneer ook de nog volgende delen op dit niveau blijven staan. Het eerste deel over de leek in de kerk werd geschreven door mgr. Louis- Marie de Bazelaire, aartsbisschop van Chambéry en het boekje over de Heilige Geest door A. M. Henry O.P. „Ik kostte duizend gulden", door Janet Lim Uitgave Prisma. Het Spectrum, Utrecht Deze werkelijk boeiende autobiogra fie verhaalt van de bewogen weder waardigheden van een jonge Chinese vrouw, die na een eenzame jeugd bedreigd wordt door het lot, door mannen geëxploiteerd te worden. Bijtijds wordt zij gered door de pro testantse zending, maar dan breekt ook in Malakka de, oorlog uit en be gint de ellende opnieuw, nu in een concentratiekamp. De schaarse men selijke goedheid wordt door de schrijfster evenwel niet vergeten. Een goed boek voor rijpere lezers. „Sprookjes van Hauff" Uitgave Prisma, Het Spec trum, Utrecht. Een alleraardigst met tekeningen verlucht boekje met sprookjes, wel ke vol oosterse charme zitten en herinneringen oproepen aan de ver telsels uit Duizend en één Nacht. Ook de sprookjes spelend in Euro pa, toen ongure elementen er de wegen nog onveilig maakten zijn verhalen, welke onze bijzondere aan dacht trokken. Sprookjeslectuur die er wezen mag. Storm over Tillamook Rock, door R. Ross, Helm-Pocket Uitgeverij Helmond. Deze jeugdpocket voor jongens en meisjes van 11-16 jaar geeft een aan tal spannende verhalen-van-de-zee. De avontuurlijk aangelegde lezertjes vinden hier geschiedenissen over mannen en vrouwen, die temidden van razende stormen en huizenhoge zeeën onvervaard hun plicht bleven doen. Marktberichten WOERDEN, 24 mei, KAAS Aanvoer 47 partijen, Noteringen eer ste kwaliteit 2.29-2.35, tweede kwaliteit 2.20-2.28, extra kwaliteit tot 2.50. Han del matig. WOERDEN, 24 mei, JONGVEE Aanvoer 86 biggen 68— 85— per stuk, handel matig. 196 lammeren 65.— 82.per stuk. Handel redelijk. Ter Aar, 23 mei, groente. Kassnij- bonen 1.40 - 1.70; idem B. 1.20 - 1.30; idem stek 0.90 - 1.10. Peulen 1.30 - 1.60; idem B. 0.70 - 0.90. Andijvie 0.40 - 0.45. Postelein 0.37 - 0.40; idem B. 0.25. Spits kool 0.30 - 0.33; idem afw. 0.13. Kom kommers stek 0.11 - 0.21. Spinazie 0.43 - 0.58. Nieuwe aardappeden 0.66; idem kriel 0.72. Tomaten A. 1.60 - 1.80; idem C. 1.30 - 1.50; idem CC 0.70 - 1.00; idem kriel 0.20 - 0.30. Rabarber 0.08. Was- peen 0.44. Stoofsla 0.13. Alles ped kg. Sla 1. 0.16 - 0.24; idem 2. 0.10 - 0.15; idem C. 0.04 - 0.09. Bloemkool A. 0.47 - 0.80; idem B. 0.29 - 0.45; idem C. 0.18 - 0.26; idem stek 0.11 - 0.16. Komkommers B. 0.30 - 0.43; idem C. 0.20 - 0.26. idem D. 0.16 - 0.20; idem stek 0.11. Alles per stuk. Bospeen 0.38 - 0.60. - Radijs 0.12. Alles per bos. Aardbeien 0.45 - 0.65; idem stek 0.36 - 0.39 per doosje. Getrouwd: WOUT DE BRUYNE en MINCA KOTTE Heemstede-Leiden, 20 mei De Heer en Mevrouw De Bruyne-Kotte Zeggen me de namens wederzijdse fa milie dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. •3? Aangeboden een studie piano j 250,Te bevr. tussen 6-8 u., Rijnkade 14. 3? Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met Jamast. Een c -pers. v.a. 19.50: twee- gers. v.a 26.50. - Smits, edden- en tapiitenmaga- zijn, Mare 98, Vrouwen- steeg 9. tel. 23913. 3? Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 258J3 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. 3? Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes, Opel, Simca. V.W. en D.A.F Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, telef 34403. Gratis proefles in onze nieuwe Opel. Snelle dus voordelige opleiding. Ook theorielessen tegen geredu ceerde prijs! Rijschool Frans Goddljn. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5, tel. 34430. Lei den. 3? Bent U al in het bezit van die prachtig geslepen ruiten in uw deuren? Of höudt U meer van het klassieke glus in lood? Doe als velen voor U, ga naar Jilleba, Oude Rijn 104, Leiden, tel. 24292. S* Hout, board en triplex. Hangkasten, legkasten en keukenkasten. „Wienese" ladders, trappen en stei gers voor loodgieters, schilders, aannemers en timmerlieden. Fabrieks prijzen. Komt vrijblijvend eens prijs vragen en kij ken. „De Houthal", Hogé- woerd 99, tel 22536. 3? Autoverhuur zonder chauffeur. Volkswagen de Luxe met radio en roldak Renault Dauphine Allrisk verzekerd. Sigarenmaga zijn Uljee, Schoolstraat 47 Voorschoten, teL 2755. *ga zéker eens per week 3? Mr. Schoorsteenveger sinds 1875, Jac. Stouten, Schelpenkade 23, Leiden, tel. 21751. Zuigapparaat voor 't schoonmaken van haarden en centr. verw ook oliestook. Geen rom mel en super schoon. 3? Leert DAF rijden. Een voudiger, goedkoper Inl bij Gebr. van -Ulden. DAF- dealer. Verdamstraat 6. te- lef. 23041. 2* Geroutineerde typistes en stenotypistes voor uit zending gevraagd. Ge huwd geen bezwaar. Snel le wekelijkse afrekening Type-, Kopieer- en Adres- seennrichting Van der Linden, Lammenschans- weg 53. Leiden, tel 30065 3T Heeft U een feestje? Wij verhuren serviesgoed, lepels, vorken, messen, f laswerk, enz. enz. Het maillehuis, Haarl.straat 160-165B. 3? Glas in lood, nieuw of herstelwerk worden door ons snel en vakkundig be handeld. 30-jarige erva ring geven U de zekerheid van degelijk vakwerk. G. N. Jilleba. Oude Rijn 104, tel. 24292, Leiden. S" 2 kleurige grote mo derne 3-zitsbankstellen 195.-; verstelbare of vaste armleuningen met zuiver wollen bekleding in de nieuwste modellen, geheel eigen werk. 2.75 p. week. Tijdig bestellen: Jac. v. d. Doesstraat 106, Den Haag telef. 322675. 3? Wegens r'aatsgebrek motor CZ (150 cc) te koop 150,—. Motor i.g.st V. L. Stirumstr. 11, Noordwijk, na 7 uur. 3? Gevraagd leerling mo- dinettes. Meisjes die. van school komen en 15" jaar worden kunnen zich nu reeds opgeven, 's Zater dags vrij. Goed loon (half jaarlijkse opslag). 14 da- fen vakantie en 4% va- antietoeslag. Aanmelden G. Biesot, Herengracht 84, Leiden, tel. 30268. 32* Gitaren, mooi v. toon en kwaliteit, 25 en 30. Tevens gevr. 45- en 33 t. platen, pick-ups, enz. Mu ziekhandel W. Grönloh, Burgsteeg 9, Leiden. gevitamineerd Geel uw kal dagelijks ^Fell* (mei vlees ol vis) qezonde en voor elige voedsel geeft i een prachtig glanzende vacht Per pak van 275 gram 40 ct 32* De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 3395.' (bij de Overdekte). Leve ring aan rijk en gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 3? 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau phine 1960. Erkende bonds-autorijschool „Ir^- ne". Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugee. tel. 286; Leiden tel 267o3 3ï* A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobe- drijf, Zeemanlaan 12a. Di rectie: De Jong. tel 23055. 7 pers. auto's. Keuze uit zwarte, zilvergrijze of wit te bruidscoupe. 3? Weduwe, 60 j., midden, stand, zoekt een dame of weduwe om de zondag middag gezellig door te brengen. Leiden, Oegst geest of omgeving. Brie ven nr. 204 bur. v.d. blad. 3? Kraamoentrum Wit- Gele Kruis, le Binnen vestgracht 30, Leiden, vraagt leerling kraamver zorgsters, tel. 31155. 3? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen 3? Gevraagd, weg. huw. d. tegenwoordige, net dag meisje, in gez. v. 2 pers. Mevr. Taselaar, Rijnsbur- gerweg 167, tel. 26616. 3? Te koop een Jawa mo tor. 250 cc, bouwj. 1955, bedr. 550,Anemonen- str. 4e, Katwijk a.d. Rijn. 3T R. K. Jongeman, 18 j. in bez. v. bromf., vraagt nette vriend voor week end en vakantie in Noord- wijkerhout of omgeving. Br. nr. 477 bur. v. d. blad. <2? Gevr. in gezin van 2 pers. een juffr. v. d. huish. extern, niet nodig v. d. geh. dag, maar zo nodig zelfst. kunn. optr. Mej. Timmerman, Kort Galge water 4. 32* Nachtelijke tobberijen Caima Dragées brengen overspannen zenuwen tot rust ƒ2.. bij elke drogist 3? Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223. A. A. J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam. 3? Kapsalons L. van Ton geren vraagt voor zijn he renkapsalon le bediende, hetzij in loondienst of in pacht. Zich te melden: Le vendaal 104, Leiden, tel. 23612. 3? Credieten t/m 3000, (voor iedereen) voor aan koop meubelen, woning textiel enz., enz., direct v. t'abr. Enorme keuze en be sparing, uiterst soepele betalingsreg. en strikte ge- heimh. Vraagt vrijbl. inl. Postbus 538 Den Haag. 3T Aangeboden, per 1 juni a.s. zonnige, gest. zit- slaapkamer (voorz.) stro mend water en stookgel. Zoeterwoudseweg 164. 3? Net meisje gevraagd v. de morgenuren. Hout laan 46, Leiden. 3?. Wie ruilt een nieuw huis H.R. Zoeterwoude, voor 'n andere goede wo ning te Zoeterwoude. Br. agent v.d. Leidsche Cou rant N 311. (E* Markiezen; rolscher- men; al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwerin.-. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij net verkoopkantoor van Melchers' Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst- giest, Juffermansstraat 23 tel. 01710—31165. T Damesrijw., gasf., mah. bank, mak. stoelen, tafels, als nieuwe gasfornuizen, damessportrijwiel, Spaan se aitaar, fraaie oude broodkast, antieke laden- kasten, gebogen notenhou ten damesbureautje, in koop antiek. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooigracht. Tel. 22150. *2* Wegens vertr. naar de tropen aangeb. br. Yemen lange bontjas, m. 42-44, 3 mnd. gedr. Regentesselaan 9, Oegstgeest. 32* Leerling verkoonster gevraagd. Stoffen „Made leine", Haarl.str. 17, Lei den. 3? Gevraagd in Belgisch doktersgezin m. kinaeren nette hulp i.d. huish. Bou levard 78, Katwijk a.Zee. 3T Biedt zich aan R.K. in terne hulp i.d. huish. met huiselijk verkeer. Br. nr. 213 bur. v.d. blad. 3? Maaiwerk van gazons, sportvelden, bermkanten. Graszodenhandel J. Phi- lippo, Margrietstraat 5, Leiden. Tel. 26414. 3? Te koop DKW 125 cc, in pr. staat, t.e.a.b. Te be vragen Rijndijk 176, Voor schotel bij Grote Vink. 3ï* Zilveren lepeltjes. schepjes, doosjes, kristal met zilver, alsook gouden broches, armbanden, me daillons en munten te koop gevraagd. Hoge prij zen voor antiek koper werk. Van Ruiten, Kort Rapenburg 12, Leiden, tel. 26290. 2* Leerling-kok gevraagd. s Zondags vrij. Aanmel den na 8.30 uur. Restau rant Bernsen, Breestr. 157 3? Borgward een klas apart. Dealer: Gebr van IJlden, Verdamstraat 6. te lef 23041. 32* Vriendelijk tehuis ge- zoch voor jonge, zindelijke wit-zwarte kater en mooi zwart poesje, beide 7 mnd. Tel. 24295. 32* Wij vragen voor onze elektrische banketbakkerij een 3e Banketbakker tot 20 jaar, vrij voor studie en studie vergoeding. Vrije vakkleding. Geen loop werk. Persoonlijke aan meldingen: N.V. Hema, Leiden. *2* Huur voor uw vacantie een nieuwe auto z. chauf feur. Betere service, aan- gesl. bij de WW. Billijke pr. Al onze wagens met radio. Autoverhuurbedrijf „Souplesse", Veurseweg 14^ Voorschoten, tel. 2631-

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5