menielach Zo maar wal voor de Pinksterdagen ZATERDAG 20 MEI 1961 DE LEIDSE COUR A Ml PAGINA 8 Bent u ook geen doe-het-zelver Ik trof een spin aan in een nieuwe web. „De spinneweb is een van de groot ste ingenieurskunstjes van de natuur nietwaar??, zei ik tegen de spin, ter wijl ik potlood en papier nam om hem een interview af te nemen. „Zeker", zij hij. „Er is veel talent voor nodig om er een te maken. La ten we eens kijken. Ik breng de draad hier naar beneden, sla hem daar om heen en zet het hier vast. Nu neem ik het hier over enO nee, hij moet hiérheen." Plotseling begreep ik, dat hij wer kelijk niet wist wat hij aan het doen was. „Waar sta je zo stom naar te kij ken?" „Naar niks", zei ik. „Heb jij je dan nooit eens vergist?" „Natuurlijk", antwoordde ik. Ik kuchte. „Ik heb gehoord dat een spinneweb sterker is dan staal. Als je de draden twee centimeter dik zou maken, kan je er veertien olifanten in vangen". „Olifantenriep hij uit, „wie wil er nu olifanten vangen? Ik jaag alleen maar op vliegen". Hij was zo van streek, dat hij met zijn poten in de draad verward raakte. „Johan", klonk een stem. „Ben je nog niet klaar?" Het was mevrouw Spin. „Alles ging lekker", zei Johan tot deze halve gare „Letu maar niet op Johan", zei mevrouw Spin tegen mij. „Hij is niet het type van de „doe-het-zelver'l en hij is nogal lichtgeraakt op dat punt. Alle andere spinnen in ons blok zijn uitstekende webspinners, maar.... nee Johan, je moet die draad aan de andere kant vastmakenhet valt niet mee met zo'n man, want ik wil toch niet minder zijn voor de bu ren, en daarom vertel ik ze maar dat hij, meer het denkerstype is, het type van de ontwerper, die zegt hoe het gedaan moet worden". „Uch", zei Johan. De draad zat om zijn nek gedraaid. „Kom maar Johan, laat ik je eens bevrijden", zei zijn vrouw met een zenuwachtig lachje. „De rechterkant heb ik aardig voor elkaar", sfcrak Johan, terwijl hij de web bekeek. „Zeker lieveling", zei mevrouw, „maar als je die gaten aan de lin kerkant laat zitten vallen de kin deren er uit. Laat mij het maar af maken." Zij nam zijn plaats in en ging vlug aan het werk. Johan herademde. Hij- keek me aan,Hoe maak je het nu met al die karweitjes zo in en om het huis?" „Ach", zei ik, „wat zal ik zeg gen „Ik snap het al", zei Johan, „jij bent ook het denkerstypehet type van de ontwerper. Je vrouw doet al het doe-het-zelf" werk. Blozend sloot ik mijn bloknoot en ik verdween stilletjes. J. Brownell. Als je het zó eens probeerde. Vlugdat is de man die je moet hebben Het wordt 'n best paard, maar je moet hem alles vóór doen. Ik heb een doorn uit zijn voet getrokken... Hij heeft een zwakke rug sinds hij mij over de drempel heeft gedragen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8