VE YWVIWAPPt* Ckefariite,4 Kamerleden tocht" bezochten op „monumentale ook Leiden en Alphen Met supersonisch vliegtuig in 11/2 uur naar New York NU VOLMAAKT VEILIG RIJDEN 00K ZELFS MET DE KINDEREN de nieuwe 4-DEURS OPEL REKORD Onbekende loste enige schoten in Haagse huiskamer Visie op TELEVISIE DINSDAG 16 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Krachtige bestrijding van pijn of griep xonder de maag van streek te maken! leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk In de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze treffend te bestrijden. Zes man veroordeeld voor smokkel van 90.000 kilo boter Zuiver Uw bloed met Kruschen - en terdrij! 10 de ooruak van Uw Rhenmatliche Ptjn! lijke weg. (Advertentie) Kruschen maakt U al gauw een heel ander mens, vrij van stramheid en pijn en weer tot alles in staat. Dat Zes verdachten hebben gisteren doen Kruschen's vijf minerale zou- middelen Is Chefarox en dient In het bijzonder voor de economische politierechter ten, die de bloedzuiverende organen om do maag te beschermen. Ook zij die een in Breda terecht gestaan wegens aanzetten tot jeugdig-krachtige wer- gevoeliqe maag hebben kunnen zonder be- smokkel van 90.000 kg. roomboter king en zo de pijnverwekkende on- zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het Ie een Beld'« «e eerste drie maan- zuiverheden uitdrijven langs natuur. Ideaal middel om pijn of griep enel en doel- de3pvavnerzoekTan Belgische relaties treffend to bestrijden. m ,r zou de kruidenier J. van de W. uit Baarle-Nassau het initiatief hebben genomen. J. was hierop ingegaan en samen Hij ontkende gisteren hardnekkig hadden ze toen bij de zuivelhandelaar iets met de zaak te maken te heb- A. V. in Breda 50.000 kg. boter ge- ben. kocht. m Via een graanhandelaar F. T. Volgens de kruidenier L. J. uit moeten ook de overige 40.000 kg. naar Baarle-Nassau had Van der W. hem België zijn gesmokkeld. Deze boter (Advertentie) gevraagd of hij iets wilde verdienen, zou bij handelaren in Oost-Brabant zijn gekocht. De Belgische collega Een groot aantal leden van de Eerste en Tweede Kamer en mevr. Kortenhorst gaven gehoor aan een uitnodiging van de staatssecretaris van O. K. en W. mr. Y. Scholten voor een bezoek aan monumenten in Znid-Holland. Het eerste verblijf gold Vianen, waar geruime tijd werd doorgebracht in het prachtig gerestaureerde mid deleeuwse stadhuis en het daarachter gelegen gasthuis. De siergevel werd geheel in oude stijl met kanteel- bekroning gebracht. Het interieur werd grotendeels aan de eisen van de tijd aangepast.. De burgemeester huist thans in een fraaie oude kapel aan de achterzijde. Een verrassing in dit gebouw waren houtskool- en krijttekeningen alsmede schilderijen van de heer Baggerman, hoofd van de sociale dienst der gemeente, van het stede- en landschapsschoon van Vianen. Van deze oude veste uit ging de reis naar Oudewater, waar men doende is met het restaureren van de typische veertiende eeuwse hal lenkerk der Ned. Herv. gemeente. Alle bezoekers waren het er over eens, dat dit in dei 'orabele toestand verkerende bedehuis dringend her stel behoeft. Waarmee nijvere am bachtslieden overigens druk doende zijn. Zij hebben resten gevonden van een nog ouder Romaans kerkje. In Oudewater kon bijna niemand' het laten zich van een certificaat van de waag te laten voorzien, ten bewijze dat men geen hekserij bedrijft. „Doet je politiek misschien ook nog wel goed" meende een der geachte af gevaardigden. De dames werd op charmante wijze enige kilo's onthou den, voorzover zulks naar smaak van de waagmeester nodig was. De staatssecretaris bleek zich met een gewicht van 170 pond niet al te van de graanhandelaar kwam in Rijen pulp halen en nam dan de bo ter mee. Van der W. ging in België afrekenen, waarna V. kon worden betaald. Een vertegenwoordiger van V., de heer T. H. de R. uit Breda hebben van mach. 3 (driemaal de ge- zou driemaal boter van Breda naar luidssnelheid) en 130 passagiers kun- Rijen hebben gebracht. De landbou- nen vervoeren. Als bijzonderheid wer, C. van der V. uit Baarle-Nas- wordt gemeld, dat het zal kunnen sau zou in Baarle-Nassau tweemaal t»t ui i.A i o - landen met de zelfde naar verhou- boter in zijn schuur hebben verbor- Wellicht zal men over 6 jaar per ding zeer gerjnge sneiheid, die nu de gen op verzoek van J. supersonisch vliegtuigin geregelde Boeing 707 straalmachines nodig heb- De verdedigers noemden de boter- Iijndienst met een snelheid van circa berii dat .g circa km per uur De smokkel een voordeel voor de zui- 3500 km per uur, dus dnemaal sneller actie_ra<iiUs zal circa 8000 km bedra- velpositie van ons land. dan het geluid, van Schiphol naar gen_ yoor Z0Ver bekend zal het toe- De vonnissen luidden L. J. 9000 Si, vheff®n* De reiLzaL T-ï stel in 1967 kunnen worden af gele- boete en 16 weken gevangenisstraf, slechts iy2 uur duren, vermoedelijk verd Dg machine zal een lange romp waarvan elf weken voorwaardelijk net zo lang als de taxi-rit van de krijgen, met delta-vormige vleugels met aftrek van voorarrest. Van der n*™ in aan de staart. W. 9000 boete en 16 weken gevan- genisstraf waarvan tien weken voor- Na een staking van een maand waardelijk met aftrek van voorar- World Airways, die schriftelijk aan door 40.000 havenarbeiders, zeelie- rest; F. T. ƒ4000 boete en zes weken de Boeing vliegtuigfabrieken beves- den en transportarbeiders is het hechtenis voorwaardelijk; A. V. zwaar met staatszaken te gevoelen, Gedeputeerde D. van der Kwaak uit tigd hebben, dat zij het zich thans in werk in de Deense havens maandag f 5500 boete en zes weken hechtenis althans naar mening van vele la- Leiden in gesprek met staatssecreta- het eerste stadium van ontwikkeling hervat, dank zij een ingrijpen door voorwaardelijk; T. de R. 75 boete; chende toeschouwers. ris Scholten, die de organisator van bevindende supersonische vliegtuig regering en parlement. De situatie C. van der V. 300 gulden boete en Na Oudewater werd het prachtig deze reis was, en diens echtgenote, van deze fabriek zullen kopen zodra in de havens was gisteren vrijwel twee weken hechtenis voorwaarde- gerestaureerde stadhuis van Gouda in de Hooglandse kerk te Leiden, het gebouwd is. Het zal een snelheid weer normaal. lijk. bezocht. Deels gotisch, deels zeven- tiende eeuws maakte dit gebouw met zijn vermaarde interieurs een diepe indruk, verrijkt nog door de char mante gastheer burgemeester mr. K. James en diens voortreffelijk ge tekende portretten van vele oud ministers van binnenlandse zaken. Ook de 17e-eeuwse „Waag" van Pie- ter Post en de imposante St. Jans- kerk met de beroemde Crabeth-gla- zen werden bezocht. Deze kerk staat op de nominatie voor een ingrijpen de restauratie. Driemaal de geluidssnelheid Dam in Amsterdam naar het vlieg veld Dit nieuws komt van Panamerican Bezoekt onze IN ALPHEN EN LEIDEN. Evenals in de St. Janskerk te Gou da werd het gezelschap met orgel muziek in de Herv. kerk van Ouds hoorn bij Alphen a.d. Rijn ontvan gen. Deze kerk werd 300 jaar gele den gesticht en in 1954 gerestau reerd. Opmerkelijk waren de wapen ramen en de beschildering van de gewelfde plafonds. Tenslotte kreeg de in restauratie zijnde grote Hooglandse of St. Pan- craskerk te Leiden een bezoek. De ze laat-middeleeuwse kerk wordt goeddeels in zandsteen hersteld. Dit werd mogelijk door een speciale be- werkingsinstallatie van deze steen, die vanwege het silicose-gevaar niet normaal verwerkt mag worden. De kerk zelf is in de loop der eeuwen zwaar beschadigd. Over een jaar of tien hoopt men het werk, waar van alleen nog maar de dwarsschip- gevels goeddeels voltooid zijn, gereed te hebben. Het ligt niet in de bedoe ling het nooit voltooide, lage schip van de kerk en de toren op te trek ken. showroom en vraagt proefrit met Boven al de attracties en voordelen uit, die de nieuwe Opel Rekord 4-deurs biedt, nu ook dat extra Ingebouwde veiligheidssysteem op beide achterportieren, waarmee U de deurkruk voor de kinderen wel niet onbereikbaar maakt, maar deze in Ieder geval buiten werking stelt. Deze Opei Rekord wordt niet zonder reden tot de klasse der super-cars ge rekend. Met een standaarduitrusting, zó com pleet, als U die nauwelijks zult aantref fen In vele beduidend hoger geprijsde wagens. De Opel Rekord biedt U alie voordelen van de middenklasse, Is bovendien binnen royaal en ruim. STATIONSWEG 1 EN 2 - LEIDEN TELEFOON 01710-24741 maar kreeg geen geld los N.V.HET MOTORHUIS (Advertentie) Gisteravond om zes uur heeft een nog onbekende man, zich onder be dreiging met een traangaspistool, toe gang verschaft tot een woning aan de Haagweg in Loosduinen. Hij heeft in de voorkamer zes schoten gelost en de familie, vader, moeder, dochter en verloofde, hebben wegduikend op de grond enige angstige momenten doorgebracht. Toen de moeder des huizes begon te gillen is de man, die geld eiste, onverrichterzake ver trokken. De heer des huizes, opende gister avond de deur, toen de indringer aanbelde. De man was ongeveer 35 jaar oud, hij droeg een hoed en had een grote motorbril voor zijn ogen. Hij duwde direct een pistool op de borst van de vader en dwong hem het huis binnen te laten. Vernielzuchtigen brachten bezoek aan school Het Gooilandinstituut te Bussum waarin scholen zijn gevestigd, heeft bezoek gehad van een aantal onbe kenden, die er als vandalen te keer zijn gegaan. Een portret van de ko ninklijke familie werd aan stukken gescheurd, een kostbaar aquarium tot gruizels geslagen en de vissen vertrapt, uit de kasten waren boe ken op de grond gesmeten en aan stukken gesneden. Men acht het niet onwaarschijn lijk, dat de onbekenden op zoek zijn geweest naar de opgaven van het Mulo-examen. Mogelijk in woede ontstoken, omdat zr deze opgaven niet konden vinden, hebben zij zich toen vergrepen aan de schooleigen- dommen. De politie heeft op grote schaal een onderzoek ingesteld. Het kan zijn, dat de vernielingen op het instituut gepleegd zijn door dezelfde lieden, die gisteren "en bezoek heb ben gebracht aan een kwekerij te Bussum. Op het kantoor van deze kwekerij werden stoelen in elkaar geslagen, een klok stuk gegooid en boeken en mappen verscheurd. In de huiskamer vroeg hij om geld. Direct daarop loste hij zes schoten, de kamer vulde zich met traangas. Toen de aanwezigen op de grond lagen is hij nog naar de achterkamer gelo pen. Op het gegil van de moeder is hij vertrokken, zonder iets van zijn gading te heben gevonden. Moeder en dochter hebben nog eni ge hinder ondervonden van het traangas, ook kregen zij door het ver splinteren van een patroon kleine verwondingen ip het gezicht. Zij zijn hiervoor in het ooglij dersziekenhuis in de Tasmanstraat behandeld. een jury o.l.v. Jo Vincent. Ook denachtjapon steelt. Wat heeft deze jeugdige kijkers zullen in een aparte vtou r tot deze kleine diefstal bewo- wedstrijd, waarover „tante Hannie" gen? Ze weigert een verdediging, Kinderzang wedstrijd. In het nadere mededelingen zal doen, hun loopt een gevangenisstraf op, maar kinderprogramma van woensdag a.s.' oordeel kunnen geven. De halve fi- wordt zich intussen bewust van de brengt K.R.O. een directe reportage nale wordt gepresenteerd door Adri psychische processen haar ge- van de halve finale van de kinder- van Oorschot en Wim Quint. hechtheid aan haar zoon, die op het zangwedstrijd „Wie zingt er mee.Punt staat in het huwelijk te treden Zes schoolkoren, vier solisten uit de „Zwarte kant" Fritz Butselaar die haar zover hebben ge- derde of vierde en vier solisten uit regisseert bij de K.R.O. a.s. donder- bracht. Het is een delicate ontleding de vijfde of zesde klas strijden in de dag het toneelspel „Zwarte kant" van van de psyche van een merkwaardi- Singer-concertzaal te Laren om een Lesley Storm, waarin Loudi Nijhoff ge vrouw. plaats in de finale, van deze grote de hoofdrol speelt van Alicia Chris- wedstrijd, welke de'scholen al maan- tie, de deftige Londense huismoeder denlang heeft bezig gehouden. De die in een Londens warenhuis zonder 4 nnTcori prestaties worden beoordeeld door aanwijsbare redenen een zwarte jl 26 r V J w ,T W I 1 f ri ws HnHrtuil moitdin d^rlm 'thl/mitin komen mar diekeieel.fr is «tem difiheimzinni/sfeoet/rd. ^IlSi WOENSDAG 17 MEI 1961 HILVERSUM I, 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7-30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9-40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 Rep. Algem. Vergadering der Christelijk- Historische Unie. 12.00 Gram. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Meisjeskoor en instrum. ens. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Blaasork. 13.45 Gram. 14.00 Rep. ver gadering v. d. bondsdag v. d. Bond van Mannenver. op Geref. grondslag. 14.45 Gram. 15.30 Volksliederen. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Staat- siebezoek. 17.40 Beursber. 17.45 Het Spectrum, lezingen. 18.00 Kerkcon. 18.30 Radiovolksuniversiteit; Civiele gezondheidstechniek, lezing d. Prof. W. F. J. M. Krul. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Muz. v. h. Leger des Heils. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Lichte muz. 20.10 Ra- diofilharm. ork. en solist. 20.55 De Kerk en de Pinksterbeweging, lezing. 21.15 Gram. 21.30 Zangrecital. 22.00 Tot ziens in Jerusalem, Bijbelse quiz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avond- overdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 V. de vrouw. 11.00 R.V.U.: Film keuring, door Mevr. H. W. Boersma- Smit. 11.30 Lichte muz. 12.00 Ham- mondorgelspel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 12.50 Staatsiebez. Bondspres. v. Oostenrijk. 13.00 Nws. en tentoonstel lingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 15.00 De bescherming van onze bossen, le zing. 15.10 V. de jeugd. 17.00 Ham mondorgelspel. 17.15 Dansork. en sol. 17.50 Regeringsuitz.: Het emigratie praatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Instr. kwint. 18.50 Vara-varia. 18.55 Ronde v. Nederland. 19.00 V. de kind. 19.10 Joods progr. 19.30 V. de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Metropole ork. 20.40 Ge zworen kameraden, hoorsp. 21.30 Gram. 21.40 Tussen mens en nevel vlek, praatje. 21.55 Kamermuz. 22.20 Bondspres. v. Oostenrijk. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.10 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00-17.30 School-zangwed- str. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. 20.30 Reizen door Nederland. 20.50 TV-film. 21.15 Do cumentair progr. Daarna NTS: Staat siebez. Bondspres. v. Oostenrijk. Daarna: Ronde v. Nederl. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) van 18-20 uur. Baby won't you please come home, Jazz me blues, La cumparsita, Noche de estrellas, Eva, At the Darktown strutter's ball, Uno, Adios muchachos, Gin for Ginny, Royal Garden blues, Dream of me, It had to be you, Keep a knockin', Ida sweet as apple cider, You mean the world to me, I'm yours, Long time gone, Lazzarella, Mario, Maria Marietta, Endlos sind die Straszen, Giorgio, Glockengiesser fox, Vola Colomba, Walkin' to school, Mood indigo, You belong to me, With every breath I take, Jumpin' Jack, Maple leaf rag, Waiting for you, What's the trouble, Ascenseur pour l'échefaud. VATICAANSE RADIO (196 m.) 22.15 uur - Naklank van een 70e ver j aardags viering.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8