LANGEZAAL Twee jubilarissen Kon. Ned. Grofsmederij Leidse Universiteit Gebrek aan arbeidskrachten drukte winstcijfer bij de H.C.W. Burgerlijke Stand VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN Nederl. Kath. Bond van Sigarenwinkeliers congresseerde twee dagen in Leiden Bezoekt onze grote show DINSDAG 16 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De heren Bonman en Pommée Zoals reeds vooraf in ons blad werd aangekondigd, herdachten de heren S. G. Bouman, procuratiehou der en L. F .J. Pommée, chef van de tekenkamer en hoofd Vakopleiding de dag, waarop zij 25 jaar geleden hun werkzaamheden bij de Grof smederij aanvingen. Ter gelegenheid hiervan werden de beide jubilarissen, vergezeld van hun familie, in de vergaderzaal van de fabriek Zuidsingel door de directie ontvangen, waar ook mr. F. H. van Kinschot namens het College van Commissarissen aanwezig was. Ver der deden door hun aanwezigheid van belangstelling blijken leden van de staf, vele medewerkers en verte genwoordigers van de diverse orga nisaties en fondsen van het bedrijf. De heer Bouman. De directeur, ir. M. C. de Jong, de heer Bouman toesprekende, releveer de hoe hijzelf indertijd als jong in genieur bij Wiltón-Feyenoord zijn praktijk beginnende op de tekenka mer aldaar met de heer Bouman kennis maakte. Deze eerste kennis making en de daarop gevolgde sa menwerking met hem was toen al di rect interessant. Enige tijl later ver anderde de heer Bouman echter van bedrijf en ging naar de Grofsmederij in Leiden, waar hij op de tekenka mer met belangrijk werk werd be last. Toen spreker dan ook zelf eni ge tijd later bij de Grofsmederij kwam als ingenieur, gaf het hem een hele steun met de heer Bouman te kunnen samenwerken. Al heel spoe dig werd de heer Bouman bevor derd tot chef van de tekenkamer, De latere jaren werd hij tot procuratie houder bij de vennootschap benoemd en hij ging zich vervolgens met de verkoop bezig houden. De jubilaris is iemand die zich in zijn werk, hoe wel altijd zeer accuraat, toch altijd het liefst met het geheel bezig houdt en zich niet al te veel in het detail verliest. Hij onderscheidt zich door zijn helder technisch inzicht, een eigen persoonlijke visie en eigen stijl van werken, eigenschappen, die hem bij de uitbreidingen van het be drijf in latere jaren zeer van pas zyn gekomen. De heer Pommée. De heer De Jong richtte zich ver volgens tot de heer Pommée, die, zoals spreker zeide, altijd de Grof smederij is trouw gebleven: zijn loop baan begon als constructeur, vervol gens in de practische bedrijfsleiding van de fabriek het zijne heeft gepres- ZOEKT U een goed Horloge voor 30.- en f 40 - of het aller beste van f 200- en ƒ300.-? v. d. WATER. Haarl.straat 20? heeft het Grote keuze In alle prijzen en merken. (Advertentie). Leidse amateur- fotografen De bijeenkomst van de Leidse Ama teurfotografen mocht zich gister avond in de benedenzaal van het „Gulden Vlies" weer in een zeer grote belangstelling verheugen. Na het welkomstwoord van de voorzit ter, de heer J. G. Gompelman, volgde een kort huishoudelijk gedeelte, waarin onder meer werd besloten om ook dit jaar weer deel te nemen aan de Bondswedstrijden, speciaal in de af^°ling kleurendia's. Hierna brak het moment aan, waarnaar de deelnemers aan de win tercompetitie in de afdeling „zwart wit" met de nodige spanning hadden uitgezien. Na een inleidend woord, maakte de heer Gompelman namelijk de uitslagen van deze competitie be kend en reikte de onderscheidene diploma's aan de prijswinnaars uit. Het volgende agendapunt omvatte de laatste ronde in de competitie, af deling kleurendia's, ditmaal met als hoofdkleuren: geel-blauw. Hoewel het hier dus een tamelijk gebonden onderwerp betrof, bleek 't aantal inzendingen, zowel in de af deling beginners als voor de meer gevorderden, de verwachtingen ver te overtreffen. Bij de beoordeling van de resultaten, waaronder enige zeer goede opnamen, had de iury, be staande uit de heren J. G. Gompel man, dr. P' J. van Mullem en G. L. v. d Berg. dan ook een niet gemak kelijke taak. Zoals gebruikelijk gaf de heer Gompelman na de projectie namens de jury weer een overzicht van de verrichtte prestaties. De uitslagen van de competitie wP-zwart luidden: Hoofdklasse: 1. J. G. Gomoelman 96 pnt., eerste prijs: 2. G Kikkert 96 pnt., eerste priis: 3. J. Versteeg, 87 pnt .tweede prijs. Promotieklasse: mevrouw W. S. Waion 91 pnt. tweede prijs. Eerste priis niet toegekend. Gevorderden: 1. G. v .d. Wijngaard 98 pnt. eerste priis: 2. J. Raar 89 pnt. tweede prijs: 3. J. Wondergem 83 p., derde prijs: 4. J M Boonzaayer 80 pnt. eervolle vermelding. Beginners: 1. F Eradus 111 pnt., eerste priis; 2. H. T. Wiisman 100 pnt. eerste prijs; 3. J. A. N. den Tonke- laar 99 pnt. eerste prijs; 4 W. J. B. Ziegelaar 91 pnt. tweede prijs; 5. P. de Bloca 84 pnt. derde prijs. De prijswinnaars, die boven de 95 punten kwamen kregen een eerste priis. Aan de hand van de bereikte resul taten promoveerden de navolgende leden: de heer J. Raar naar de pro motieklasse; de heren F. Eradus, H. T. Wijsman en J. A. N. den Tonke- laar naar de gevorderden-klasse. teerd en tenslotte tot chef van de te kenkamer en hoofd van de vakoplei ding werd benoemd. Spreker noemde de jubilaris een voorbeeld van hoe men theorie en praktijk hand aan hand kan laten gaan en toch met beide benen op de grond kan blij ven. „Mede door uw frisse kijk op de dingen en praktische medewerking hebben wij de laatste maanden het nieuwe en geslaagde Pool-anker kunnen ontwikkelen. Ook de oplei ding van onze aanstaande vakmen sen gaat u zeer ter harte. Uw artis tiek gevoel weet u bovendien in uw werk tot uitdrukking te brengen, wij kunnen daarbij verwijzen b.v. naar de verzorging van onze stands op de jaarbeurzen. Uit alles wat u doet en onderneemt spreekt uw belangstel ling voor het werk". Tenslotte wenste spreker beide jubilarissen ge luk met hun succes bij hun arbeid en bedankte hen voor hun medewer king aan het bedrijf. Als blijk van waardering overhandigde ir. De Jong aan elk van hen een enveloppe met inhoud en een blauw herinnerings bord. Namens de Maatschappij van Nijverheid en Handel bood de heer De Jong het vererend getuigschrift voor 25 jaar trouwe dienst en de waarbij behorende zilveren draag- insigne aan. Vervolgens spraken nog woorden van gelukwens en waardering de heren: N. van Ginkel, procuratiehou der, namens de leden van de staf; W. van Hesse en C. Segaar, namens de technici; G. G. v. d. Waals, be drijfsleider Kettingfabriek; A. L. Ver hoog, chef administratie Y gttingfa- briek; D. de Haan, bestuurslid Per soneelsvereniging; F. W. Olthof, chef val.opleiding. Hierbij werden verscheidene ge schenken aangeboden. Tenslotte spraken de beide jubila rissen woorden van dank voor deze zo indrukwekkende huldiging. Ver volgens was er gelegenheid voor alle leden van het bedrijf om de jubilaris sen en familie de hand te drukken. In de daarop in de namiddag gevolg de receptie in café-restaurant „Het Gulden Vlies" waren vele vrienden van de jubilarissen en talrijke con necties van de Grofsmederij opgeko men om hun gelukwensen aan te bie den. LEIDSE LECTOR LID VAN K.N.A.W. Bij koninklijk besluit zijn bekrach tigd de benoemingen van dr G. J. Lieftinck en prof. dr H. E. Reeser tot gewoon lid, mw, M. J. Meilink, dr E. H. Kossmann en dr W. A. Visser 't Hooft tot correspondent van de Ko ninklijke Akademie van Weten schappen, afdeling letterkunde. Dr G. J. Lieftinck is lector in de palaeografie en de handschriften kunde aan de rijksuniversiteit te Leiden. Grondig kenner van 't mid deleeuwse handschrift. Als paleo graaf ondervindt hij ook in het bui tenland grote waardering. Over en kele bekende en reeds eerder veel bestudeerde handschriften heeft hij verrassende vondsten gedaan (Zut- phens-Groningse Maerlant-hand- schrift, het Evangeliarium van Eg- mond). Andere belangrijke studies betreffen de bibliotheken en de scriptoria van de abdijen Ter Duin en Ter Does. In de laatste jaren heeft hij zich bezig gehouden met het verzamelen van de gedateerde middeleeuwse handschriften in Ne derland. Vergadering in prettige sfeer De Nederlandse Katholieke Bond van Sigarenwinkeliers heeft gisteren en vandaag in Leiden haar jaarcon gres 1961 gehouden. Uit alle delen van het land waren de heren met hun dames naar de Sleutelstad gekomen om er het nuttige met het aangena me te verenigen. De organisatie was in zeer goede handen bij de ontvan gende Leidse afdeling, waarvan de heer W. M. Rijnardus, secretaris, de laatste dagert heel veel werk heeft moeten verzetten, bijgestaan door jeugdige krachten, om alles in juiste banen te leiden. Een welgevuld programma ver meldde gisteren o.a. de opening van de bondsvergadering in restaurant v. d. Heyden aan de Breestraat en een ontvangst door het Leidse gemeente- Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heer J. Leefmans te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen Franse taai en letterkunde dames M. M. A. de Goederen te Den Haag en C. M. Wennink te Oegstgeest. Geslaagd voor het doctoraal examen genees kunde de heren D. J. A. van Oppen te Rjjssen en H. R. Tjong Joe Wai te Wassenaar. Geslaagd voor het Arts examen de heer J. J. van Leeuwen te Voorschoten. Geslaagd voor het kand. ex. Westerse Sociale Weten schappen mej. E. J. Ober te Bloe- mendaal. Donderdag 18 mei a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn dat mr G. A. W. ter Polkwijk, geboren te Eist en thans wonende te Doorn, aan de Leidse universiteit promoveerde tot doctor in de Staatswetenschap. Vrijdag 19 mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr A. M. Joe- kes, geboren te Boea (Sumatra) en thans wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Staatswetenschap. bestuur ten stadhuize. In de Burger zaal werden de congressisten hartelijk welkom geheten d^or de loco-burge meester, wethouder S. Menken, die namens het gemeentebestuur zijn er kentelijkheid uitsprak voor de keuze van het hoofdbestuur der sigaren winkeliers, dat Leiden tot congres- stad had bestemd. Vanzelfsprekend roemde de wethouder de reeds vele malen hooggeprezen kwaliteiten van het Leidse stadhuis, dat na de grote brand weer zo glorieus herrezen is. Ook vestigde spreker aller aandacht op de dekenale St.. Lode wij kskerk, het schittereryie brokje historie, waar de congressisten hedenmorgen Gods zegen over hun geestelijke en mate riële belangen hebben afgesmeekt. Ontvangst ten stadhuize Nadat de wethouder zijn vertrou wen had uitgsproken. dat het con gres naar wens zou verlopen en dat de deelnemers en deelneemsters een goede herinnering aan Leiden mee naar huis zouden nemen, sprak de voorzitter van de congresseren de bond de heer Delsing, een dank woord, v/aar in hij o.a. zeide, dat het hem verheugde, dat het Leidse ge meentebestuur de deuren van zijn heiligdom wagenwijd open had gezet voor de dames en heren met wie men rekening wil houden. Dit in tegenstel ling tot hetgeen de sigarenwinkeliers van de landelijke overheid ondervin den en waarover in de vergadering des morgens al minder vriendelijke dingen waren gezegd. Als bewijs van waardering voor de gastvrije ont vangst overhandigde de heer Delsing wethouder Menken een exclusef ge schenk in de vorm van hoe kan het anders een rijk assortiment siga ren voor de raadszaal. Gisteravond waren de damens en heren verenigd voor een feestelijke dis, waaraan o.m. als gasten van het hoofdbestuur aanzaten deken W. P. M. Haring, de heer J. van Zijp, na mens de voorzitter van de NRKM, en wethouder S. Menken. Vanmorgen werd de dag begonnen met een H. Mis, door de geestelijk adviseur van de bond, kapelaan Th. Timmermans uit Venlo, opgedragen. De toespraak van kapelaan Timmermans had tot onderwerp de bezinning op de hui dige evolutie op christelijke grond slag. Na het ontbijt kwamen de con gressisten voor de laatste maal bij een met een voortzetting van de be handeling der afdelingsvoorstellen. Over het algemeen uitte men zijn te leurstelling over de toenemende ver koop van rookartikelen buiten de branche om. Een positief geluid lie ten de heren horen ten aanzien van de vrije zaterdag: wij blijven per sé op zaterdag geopend, vooral met het oog op de in de toekomst nog toene mende sport op zaterdag, zo was de mening van de sigarenwinkeliers. Helaas ook, zo zei de voorzitter, worden we in ons bestaan beknot door de heersende winkelsluitings wet, welke het mogelijk maakt, dat men sloffen sigaretten tegelijk kan kopen terwijl wij, winkeliers, onze zaken gesloten moeten hebben. Ook zien de sigarenwinkeliers de noodza kelijkheid van een binding in de PBO voor hen die niet georganiseerd zijn en die toch profiteren van het geen de organisatie heeft verworven. Hawaii-Blume voor de Royalisten De Royalisten, personeelsleden van de Royal Macbee te Leiden, hebben een amusante avond beleefd met de opvoering van de operette Die Blume von Hawaii" door de Haagse Operette zangers. Deze operette blinkt vooral uit door de vlotte welluidende muziek; de in trige gaat echter mank. De koningin van Hawaii, een mondaine vrouw, die liever in Parijs dan op haar bloe- meneiland vertoeft zal opnieuw ge kroond worden. Rondom de gebeur tenis vinden de meest onwaarschijn lijke gesprekken plaats, die zelfs tot in een nachtclub in Monte Carlo worden doorgevoerd. De Haagse Operettespelers be schikken over goede muzikale kwa liteiten, de muziek is onder de kun dige leiding van organist Jos Carpay degelijk ingestudeerd. De stemmen zijn voldoende, maar acteertalenten ontbreken ten ene male. Ook de vlotheid waarmee de tekst van een operette gebracht dient, is meestal ver te zoeken. Dit neemt niet weg, dat de operet tezangers een goede muzikale presta tie hebben geleverd. Zij konden dan ook een hartelijk applaus aan het slot in ontvangst ne men. De Royalisten bleven daarna nog tot in de nacht bijeen om te dansen op muziek van The Rhythm Boys. Leidse Agenda DINSDAG 16 MEI. Sociale Raad. Lezing de heer Mi nkowski. 8 uur nam. T\irk. R.K. Leidse Harmonie. Donateurs avond. Conceit en toneel: „En zo be gon het", door de Leidse Comedie. 8 uur St. Ant. Clubhuis. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend Apotheek Centraal, Bree straat 74, tel. 20552. Judo in plaats van voetbal? Otto Mayer, kanselier van het in ternationale Olympische Comité, is van mening dat voetbal een van de sporten is, die heel goed van het Olympische programma geschrapt zouden kunnen worden om plaats te maken voor judo. Hij verklaarde dit naar aanleiding van de komst van vertegenwoordi gers van het Japanse organisatie-co mité voor de spelen van 1964, die de in juni a.s. te houden vergadering van het I.O.C. in Athene zullen bij wonen. Tijdens deze vergadering zal de definitieve beslissing inzake het Olympische programma worden genomen. „Ik ben een voorstander van judo op de spelen", aldus Otto Mayer, „tenslotte is het een Olym pische tak van sport en ik geloof dat we daarvoor best een sport als voetbal, dat in de grond van de zaak eigenlijk niet meer zuiver amateuristisch is, kunnen laten. Daume, voorzitter van het West- duitse Olympische Comité veron derstelde dat, indien judo in het programma zou worden opgeno men, dit als een hoffelijkheid ten opzichte van de Japanners moet worden gezien, vanwege de prijzen, die dan zeker door Japan zouden worden behaald. JAARLIJKSE VOETBAL WEDSTRIJDEN DSBGGV De wedstrijden DSBGGV had den plaats op het LFC-terrein. Eerst werd gespeeld DSB-veteranen tegen GGV-veteranen, voor deze wedstrij den was buitengewone belangstel ling. De eindstand was 31 voor DSB veteranen. De beste speler was de keeper van GGV, de heer Hanno, die dikwijls onmogelijke ballen heeft gehouden en menig applaus kreeg. De wedstrijd DSB 1—-GGV 1 stond op zeer hoog peil. De rechtsbuiten van GGV ging er met de bal vandoor en loste een keihard schot in de uiterste hoek (10). Nu kwam DSB aan de beurt met flink opgelegde kansen maar keeper De Koning ran selde er alles uit bijgestaan door de goede steun van Polanen die een goede partij speelde met Van Leeu wen, maar deze konden toch niet verhinderen dat Dubbeldeman gelijk maakte (11). De jongere spelers van DSB bleven in de aanval en De Koning kon niet verhinderen, dat Dubbeldeman 21 maakte gevolgd door Regeer (31) en door Zwart (4—1). Na afloop werden in de cantine van LFC alle spelers toegesproken door de voorzitter van De Stalen Band. Deze overhandigde aan de winnende ploegen 'n wisselbeker en alle spelers kregen een doos sigaret ten, hij dankte het bestuur van LFC voor de medewerking, in het bijzon der Flip Massar. Marktberichten LEIDEN, 16 mei. Vette varkens Aanvoer 155 varkens. Noteringen (p. kg lev. gew.) zware varkens 1.70-1,76, lichte varkens 1,78-1,84, slagersvar kens 1,85-1,88, zeugen 1,55-1,62. Han del matig afloop minder. ROTTERDAM, 16 mei. Vee To tale aanvoer 4812 stuks, weekaanvoer 7143, 300 vette koeien en ossen. 889 gebruiksvee, 810 vette kalveren, 136 graskalveren, 1569 nuchtere kalveren, 9 varkens, 20 lopers, 20 biggen, 106 paarden, 188 schapen of lammeren 788 weide/zuiglammeren, 27 bokken of lammeren. Prijzen vette koeien le kwal. 310-345, 2e kwal. 280-310, 3e kwal. 250-295; vette kalveren 270- 290. 250-270, 230-25G alles in ets per kg; graskalveren 460, 360,260; nuch tere kalveren 67, 55, 45; lopers 140, 110, 100; biggen 75, 65 50 alles in per stuk; slachtpaarden 260, 250, 230 ets per kg; schapen 120, 105, 90; lam meren 75, 65, 50; kalf- en melkkoeien 1270, 1140 950; varekoeien 920, 770, 670; vaarzen 900, 700, 600; pinken 560. 460 400 alles in per stuk. Aanvoer vette koeien iets ruimer, handel kalm, prijzen als gisteren; vette kalveren ruimer, tamelijk, vooral niet hoger; graskalveren even groter, redelijk, goed prijshoudend; nuchtere kalve ren minder, goed, vooral niet lager; lopers en biggen matig, kalm, onge wijzigd; slachtpaarden tamelijk, kalm, staande; schapen en lammeren iets meer, stroef even lager; kalf- en melkkoeien als vorige week, stil, iets gedrukt; varekoeien gewoon, matig niet geheel prijshoudend; vaarzen en pinken als vorige week, lui, iets ge drukt. BODEGRAVEN, 16 mei. Kaas Aanvoer 37 partijen Noteringen: le kw. 2,26-2,32; 2e kw'. 2,16-2,25, extra kw. 2,38. Gedurende geheel 1960 is bij de NV Hollandse Constructiewerkplaatsen een zekere spanning merkbaar ge weest vanwege het loonniveau in de metaalbranche ten opzichte van an dere branches. De loonbesprekingen in de vakraad voor de metaalindus trie liepen tenslotte blijkens het jaar verslag voor de uurloners uit op een teleurstelling, die aan het bedrijf niet ongemerkt voorbijging. Het blijft nagenoeg onmogelijk om nieuw personeel op enige schaal aan te trekken. Door dit gebrek aan ar beidskrachten kon de optimale capa citeit niet benut worden. Enerzijds verminderde de omzet, anderzijds ste gen de onkosten, vooral in de loon- sector. Bovendien hebben speciale maatregelen om aan de levertijden te voldoen in sommige gevallen mede het financiële resultaat nadelig be ïnvloed. De resultaten bleven sterk achter bij die van de laatste jaren, welke echter als topjaren moeten worden beschouwd. Het saldo exploitatiere kening daalde van f 3,78 min tot 1,46 min; de totale inkomsten gin gen achteruit van 4,44 min tot 2,14 min. Na afschrijvingen ad ƒ557.929 629.102) en belastingen ad f 375.000 (ƒ1,45 min) resteert een saldo winst van 1.20 min 2,36 min). Voorgesteld wordt zoals be kend, een dividend van 21 pet (23 Finale van «TOprechte Amateur Er waren twaalf deelnemers en hon derd bezoekers bij de finale, die door de vereniging d'Oprechte Amateur gisteravond te Leiden werd gehou- den. Eerste prijswinnaars kunnen deel nemen aan de landelijke finale van deze vereniging, die op 19 juni in Hil versum wordt gehouden. In het klassieke gedeelte ging de ereprijs naar mej. Mieke van Velsen, die met voortreffelijke mimiek en dictie, het verhaal van de Saksische porseleinen beeldjes declameerde begeleid met muziek, die door de heer Joop Stokkermans gecompo neerd is. Tweede, derde en vierde prijs wer den zusterlijk verdeeld over de drie andere „klassieke" deelnemers in dit programma, t.w. mej. Anneke v. d. Heyden uit Oegstgeest, die een fluit- solo van Von Glück speelde, mej. Annie van Galen uit Leiden die een gedicht van Bert Voeten declameer de en mevr. Den Duik, die Franse chansons bracht. In het lichtere genre ging de eer ste prijs, eveals vorig jaar naar „De Electro-boys" een team van voor treffelijke acrobaten, die elkaar op de fabriek gevonden hebben. De tweede prijs was voor de Key- sisters, die onder meer het „Nooit op zondag" zongen. Derde prijs gingnaar de „Kei-city jazzband", o.l.v. Frans 't Hoen uit Oegstgeest. Goede prestaties werden voort ge leverd door de van „Sempre Avanti" bekende zangeressen Nel de Vries en Lida Spaans, die operette-melodieën brachten. Ook de 14-jarige Bob Kaptein uit Noordwijk, die heel aardig de accor deon bespeelde, viel in de prijzen. Jury-leden waren mr Harm Sme- des, Dzjobs Ising en Johan Else- pet), waarvan reeds 6 pet interim werd uitgekeerd. Getracht wordt door rationalisatie en ver doorgevoerde mechanisatie het gebrek aan arbeids krachten te compenseren. De order portefeuille verzekert nog een goede bezetting voor een groot gedeelte van 1961. In hoeverre de revaluatie van invloed zal zijn, is thans nog niet te overzien. Gevreesd moet worden dat de concurrentiepositie op de export markt is verzwakt, terwijl de concur rentie van buitenlanders op de Ne derlandse markt zwaarder is gewor den. Geb. Adriaan, z.v. B. A. Vermond en J. Aarts; Marja, d.v. F. A. v. Leeu wen en L. Keijzer; Willem, z.v. W. Oranje en E. M. J. Nobel; Willem, z.v. J. Imthorn en G. Visser; Adriana, d.v. A. Kagenaar en C. R. v. d. Meij; Jo hanna Alida'Maria, d.v. L. A. v. Deu ren en W. K. Beuk; Tosca, d.v. S. I. Brussee en J. Keus; Marinus Johan nes Petrus, z.v. M. W. J. Versteden en P. C. de Roo; Jenny Wijntje, d.v. J. v. d. Laken en J. H. Vochteloo; Maximilaan Olaf Marcel, z.v. P. A. D. v. Berge Henegouwen en K. Roose; Jan Pieter, z.v. P. J. Janssen en K. Klootwijk; Hendrik, z.v. K. Klaassen en E. C. H. Paalvast. Getrouwd: D. Schoneveld en M. J. Kolderman; M. den Hartog en E. F. A. Couwenberg; W. H. Jansen en M. de Heij; S. Jongeneel en M. C. M. Dieben; J. R. Moed en G. J. Maat; J. G. Ligtvoet en J. v d. Heijden; A. v. d Meij en C. v. d. Bom. Overleden: R. Grempel, 21 j., zoon; W. F. Valentgoed, 85 j., man; A. Jong bloed, 81 j., man; G. J. Kruisman, 56 j., man; E. M. E. Werdmuller, 37 j., e.v. J. Lagerberg. DE NATUURVRIEND OP EXCURSIE De Leidse aquariumhoudersver. „De Natuurvriend" organiseerde gisteravond voor haar leden een in teressante excursie naar het Zoolo gisch Laboratorium aan de Kaiser- straat. Dat deze geste door de le den op hoge prijs werd gesteld bleek uit de grote bedrijvigheid welke even voor 8 uur heerste rond het zes verdiepingen hoge gebouw. Na het welkomswoord van de heer C. Borghart, werden önder des kundige leiding alle afdelingen be zichtigd, waarbij vooral de onder zoekingen naar het gedragspatroon en de voortplantingcyclus van ons vaderlands stekeltje de leden uiter mate boeiden. VAKANTIEREGELING VOOR SLAGERS In zijn vergadering van 8 mei j.l. heeft de gemeenteraad een nieuwe vakantieregeling voor de slagers winkels vastgesteld. In deze rege ling is de periode van 1 juni tot 1 september aangewezen als tijd vak, waarbinnen B. en W. de ver plichte vakantieweken dienen vast te stellen. Voorts zijn de slagers thans verplicht de hun toegewezen vakantieweek aan het publiek be kend te maken door een drukwerk of geschrift, op een zodanige wijze in de winkel aan te brengen, dat hiervan van buitenaf op gemakke lijke wijze kennis kan worden ge nomen. WEEK VAN 4 T/M 10 MEI 1961 A. Jongeleen en fam., Surinamestr. 154; n. Amsterdam, Jac. v. Lennepkade 57 II; M. L. 't Hart en fam., Alb. Agnes- str. 7, n. Goes, C. de Graaffstr. 149a; H. v. d. Linden en fam., Antonie Duycklaan 4, n. Oegstgeest, Pr. Marijkelaan 16; K F. A. Rosss en fam., Boerhaavelaan 214, n. Oegstgeest, Emmalaan 43; C. v. Hattum- Schmidt en fam., Hogewoerd 88a, n. Ca nada; C. H. Verhoogt en fam., Stadhou derslaan 11, n. Leende, Lindenlaan 18; C. Torenbeek en fam., Ed. v. Beinumstr. 67, n. Almelo, Scheldehof 10; B. Kamp huis en fam., Vreewijkstr. 31a, n. Haar lem, Middenlaan 23; J. Langeveld en fam., a.b. Morssingel, n. Apeldoorn, Bas Buckerlaan 16; A. Noordhoek-Hegt en fam.. De L. de Kanterstr. 2, n. Amers foort, Regentesselaan 12; L. Brusse en fam., Lage Morsweg 45, n. Rheden, Gld., Haviklaan 20; J. J. Herskovits en fam., Oude Singel 112, n. Oegstgeest, Regen tesselaan 9; I. Zirkzee en fam., Pr. Fre- derikstr. 4, n. Oegstgeest, Regentesse laan 15; H. G. Veldkamp en fam., Bos- huizerkade 15, n. Enschede. Oldenzaal- sestr. 238; H. P. v. Elk en fam., Ed. v. Beinumstr. 61, n. Haarlemmermeer, Spoorstr. 13; D. Reinders en fam., Fred, v. Eedenlaan 57, n. Schiedam, Leeuwe riksingel 57; P. M. Diepstraten, Joh. de Wittstr. 48, n. Amsteidam, le Helmers- str. 283; A. N. Doornhein, Leeuwerikstr. 45, n. Doetinchem, Heemskerklaan 44; L. H. M. v. Koppen, Roodborststr. 4, n. Oegstgeest, Warmonderweg 70; I. C. Bie- mond, Rijnsburgerweg 10, n. Rotterdam, Molenlaan 188; S. Hooimeijer, Rijnsbur gerweg 10, n. Oegstgeest, W. de Zwij gerlaan 23; J. C. E. Valstar, Rijnsburger weg 10, n. Monster, Rijnweg 276; J. M. M. Doove, Morsweg 96, n. USA; M. H. Vlaanderen, St. Buysingstr. 23, n. Winkel, Bosstr. 27; G. Hoogendoorn-Slootweg, Boshof 55, n. Nederhorst den Berg, Dam merweg 54; J. P. Ouwerkerk, De Gene- stetstr. 61, n. Sassenheim, Hoofdstr. 82; M. M. C. Aalbers, Witte Rozenstr. 16, n. Almelo, Hofkampstr. 27; W. A. D. Spaar- man, Haarlemmerweg 16, n. Papen- drecht, Goudsbloemstr. 109; F. J. Borre- mans, Hambroeklaan 12, n. Rotterdam, Zwaanhals 279b; R. S. Sterling, Breestr. 3b, n. 's-Gravenhage, Leersumstr. 11; M. Bosch-Questroo, v. d. Waalstr. 12, n. Werkendam, Bakkerskilstr. 43; R. Buis- man-Lahr, Zoeterw.singel 8, n. Nijmegen, Plutostr. 46; A. E. Dorst, Morsweg 40, n. Oegstgeest, Rijnzichtweg 70: J. H. P. v. Diggelen, Pres. Steinstr. 38a, n. Vlaar- dingen, Hofsingel 57; D. N. H. ter Hof stede, Bilderdijkstr. 2, n. Voorburg, Bui- tenruststr. 9; M. A. J. v. d. Kraan, Duin hof 34, n. Rotterdam, le Middellandstr. 52b; E. Tollenaar, Witte Singel 89, n. Zwitserland; R. Eckhardt, Rijnsburger weg 10, n. Groningen, Oostersingel 59: G. J. R. Meuleman, Noordeinde 2a, n. Am sterdam, Utrechtsestr. 81b; A. M. E. Kat- sabas-Pompe, Haarlemmerstr. 245a, n. Nigeria; J. Bleeksma, Middelweg 36, n. Rotterdam, Pelmolenstr. 41; I. Verbeek, Nieuwe Rijn 38, naar Oegstgeest De Kempenaerstraat 79; W. H. Ma- tray-Bedier, Zoeterw.singel 106, n. 's-Gravenhage, Joh. Bildersstr. 18; L. H. J. Wolterman, Beatrixstr. 26, n. Maas sluis, Noordvliet 19; S. J. H. v. d. Aard- weg-Hissink, Boerhaavelaan 29, n. Am sterdam, v. Breestr. 135 hs; W. C. M. Ver- straeten, Nieuwsteeg 41, n: Delft, Hof v. Delftlaan 133; J. W. v. Dorp-Marijt, Druivenstr. 12, n. Valkenburg ZH, Mar. Poststr. 53; A. Biehler, Hoge Rijndijk 175. n. Uden, Veilingstr. 5; C. G. T. Leer touwer-v. Dijk, v. d. Waalsstr. 16, n. Duitsland; T. v. Manen, Maredijk 60, n. Katwijk, Pr. Hendriklaan 21; J. H. v. d. Bosch, Merelstr. 19, n. Leiderdorp, Aca cialaan 31: J. Groeneveld, Mezenstr. 2, n. Rheden Gld., Tramstr. 20; W. Rotte-v. Schaik, Vijf Meiplein 58, n. Oostkapelle, Duinweg 69; L. J. Buist-Deisting, Weide- hof 28, n. Oegstgeest, Duivenvoordestr. 21; M. J. A. Coster, le Binnenvestgracht 30, n. Wassenaar, Dr. Mansveltkade 12; M. W. v. Schaik-Meijer, Steenstr. 33a, n. Nijmegen, Goffertweg 17; S. W. D. Veen- stra, Huizingastr. 14, n. 's-Gravenhage, Staverdenstr. 80; L. W. Danekes, Mod- dermanstr. 44, n. USA; H. J. Brardsma, Herensingel 2a. n. 's-Gravenhage. v. Heutszstr. 75; N. Boot, Lombokstr. 28, n. Zoeterwoude, Julianapark 13; P. J. M. de Boer, Roodborststr. 3, n. Zoeterwou de, Schenkel weg 83; M. v. Harten. Rijns burgerweg 10, n. Oegstgeest, W. de Zwij gerlaan 23; J. de Vries, Weidehof 7, n. Tietjerksteradeel, Bergum, Hlllamaweg 3. op woensdag 17 mei a.s. in de zaal van Café- Restaurant „Flora", Kerkstraat 26 te Noordwijk-binnen, te houden van 11 uur v.m. tot 11 uur n.m. Wij demonstreren voor U de allernieuwste volautomatische WASMACHINES, snel- en langzaamwassers KOELKASTEN in ONGEKENDE KEUZE en PRIJZEN!! Verder tonen wij U RADIO TELEVISIE BANDRECORDERS DRAAGBARE RADIO'S TUINMEUBELEN RIJWIELEN WANDELWAGENS KINDERSTOELEN KINDERWAGENS enz enz. Mogen wij U morgen welkom heten? STILLE RIJN 3—4 LEIDEN TEL. 26545

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2