Twee onderscheidingen bij het gouden schildersbedrijf Jansen 't Sleutelgat Burgerlijke Stand Brandweer Jubileum-Stempeltocht werd geslaagd evenement Tweedaagse van Thijmgenootschap in academiegebouw te Leiden 250 Kinderen gevraagd voor cantate bij Koraalzang MAANDAG 15 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 L. Paddenburg en J. W. Vodegel Het schildersbedrijf der firma H. P. Jansen te Leiden heeft zaterdag middag de viering van het gouden jubileum ingezet met een feestelijke bijeenkomst voor het personeel in het St. Antonius clubhuis, die extra luister kreeg door de aanwezigheid van Leidens burgemeester jhr mr F. H. van Kinschot. Deze sprak na dat uitvoerder A. Kooreman de aan wezigen welkom had geheten zijn bewondering uit voor de groei van het bedrijf; thans zijn er meer dan honderd werknemers. De groei van het bedrijf is mede te danken ge weest aan de ijver en het vakman schap van personeelsleden als schil der L. Paddenburg en uitvoerder J. W. Vodegel. aldus de burgemeester. De heer Paddenburg is een bekwa me kracht, speciaal op het gebied van decoratief schilderwerk, en de heer Vodegel heeft het bedrijf grote diensten bewezen door zijn toezicht houdend werk en zijn technische ad viezen. Bovendien zijn beiden sinds de oprichting bestuurslid van de per soneelsvereniging. Op grond van een en ander heeft het de Koningin be haagd de heer Paddenburg (45 dienstjaren) en de heer Vodegel (36 dienstjaren) respectievelijk te onder scheiden met de bronzen en de zil veren medaille; verbonden aan de orde van Oranje Nassau, zo besloot de burgemeester zijn toespraak. Er onstond een wat pijnlijke situatie toen bleek, dat de heer Paddenburg aanvankelijk niet was gediend van deze onderscheiding. Het gelukte zijn oudste patroon, de heei H. P. Jansen, echter de heer Paddenburg van ge dachten te doen veranderen, zodat burgemeester Van Kinschot ten slotte ook hem de onderscheiding op de borst kon spelden. Hierna ontpopte de heer Padden burg zich als de spreekbuis van het personeel, toen het er om ging de heer H. P. Jansen een door de kun stenaar Schroder van hem vervaar digd portret aan te bieden. De heer Paddenburg kweet zich op geestige wijze van deze taak betrok ook de jongere firmant, „baas Nico" Jansen in zijn huldiging en merkte op, dat de heer H. P. Jansen altijd een voor beeld is geweest voor iedereen in het bedrijf. Foto: v.Ln.r. de heer Vodegel, de heer Paddenburg en de burgemeester GEM AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 17 mei 1961 tot en met 30 mei 1961 ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stad huis, kamer 111), voor een ieder ter inzage zullen liggen: a. eei plan tot herziening van het partiële uitbreidingsplan „Leiden- Rodenburgerpolder", vastgesteld bij besluit van de gemeenteraad d.d. 17 december 1956, no. 376, zoals dit sindsdien is gewijzigd; b. een wijziging van de bebou wingsvoorschriften, behorende bij het onder a genoemde plan, een en ander door de gemeente raad vastgesteld bij besluit van 8 mei 1961, no. 157. LEIDEN, 15 mei 1961. De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. (Advertentie) Aardig geval van Stenz en De Wilde ELK JAAR wordt het voor Leiden zo belangrijke bevrijdingsfeest van 3 oktober ingeluid met koraalgezang in het v. d. Werfpark, 's ochtends om acht uur. De gezangen werden steeds grotendeels gekozen uit de bundel „Valerius Gedenkklanck" en worden uitgevoerd onder leiding van Her man Stenz, begeleid door de Harmo niekapel „Concordia". Dit jaar viert de 3 Oktobervereniging haar 75-jarig bestaan en is er door de bekende volkszangkenner Herman Stenz een cantate gecomponeerd naar tekst van onze zeer actieve stadgenoot, de heer Han de Wilde. Deze partituut werd door beide heren aangeboden als ge schenk aan de sectie „Koraalzang" op 3 oktober. De Leidse pers heeft woensdag 1.1. een bespreking mogen bijwonen, waarbij de commissieleden van de bovengenoemde afdeling, de heren Laman en Platteel inzicht ge ven in de plannen. Wij zullen dus krijgen: gewijde zang in meer mo derne visie, al moge de inhoud an ders zijn dan men tot dusver gewend was, de geest is en blijft dezelfde. Han de Wilde schreef een goedlo pende, zeer geïnspireerde tekst, die erin gaat en die door Herman Stenz met kennis van zaken, bijzonder suc cesvol werd getoonzet voor éénstem mig koor. Herman Stenz leidde ons in zijn werk in en zong de verschillen de delen voor, aan de vleugel bege leid door mevr. Stenz.-Leening. De welluidende muziek is eenvoudig, in volkstoon gehouden, dus in 't gehoor liggend en prettig om te zingen. Gro te opkomst van zingende deelnemers mag dus verwacht worden! Om gped beslagen te voorschijn te komen, moet er natuurlijk terdege gerepe teerd worden en moeten de repeti ties, die heel prettig, zullen zijn,, zo veel mogelijk voltallig worden bij gewoond. Behalve de volwassen ko risten wordt de medewerking van 200 a 250 kinderen verzocht. De kin deren die de Lagere school gepasseerd zijn, dus in de leeftijd van 12 a 13 jaar zullen op de scholen worden uitgenodigd, evenals aan de muziek docenten van Mulo-scholen of Lycea zal worden gevraagd mede te wer ken aan de vóórstudie, welke nu veel grotere zorg vraagt. Het plan is om vijf achtereenvolgende repetities te houden in de Zuiderkerk aan de Lam- menschansweg. De eerste repetitie begint op donderdag 18 mei om 7 uur voor de kinderen en om 8.30 uur voor de volwassenen, om hierna de eerste repetities voor te zetten op de vier daaraanvolgende donderdagen Beleg DE TEKST van de Cantate is ge baseerd op het tweede beleg van Leiden door de Spanjaarden in 1574 en op Leiden's Ontzet. Het orkest leidt de cantate in met een somber motief, dan een alarmsignaal, waarna een snelle passage, die de verwar ring weergeeft, onder de voor de tweede keer belegerde burgers. In koor A wordt de benauwde stemming van de bevolking geschilderd, waar na nogmaals het alarmsignaal te heb ben gehoord, worden in koor B de jongeren door de burgers aange spoord de strijd niet op te geven. Een bemoedigende bede om Gods hulp dus. Na een tussenspel volgt Koor C, waarin de „Glippers" (zij die met de vijand heulden) de burgers BADMODE Met de vakantie in het vooruitzicht zullen velen met genoegen het sportieve gedeelte van Vroom Dreesmann's confectie hebben be wonderd, dat door vijf mannequins in de foyer van de Stadsgehoorzaal ten tonele werd gebracht. Wat betreft de badcostuums is er modisch niet zo heel veel veranderd; wel zien we steeds meer badcostuums met brede schouderbanden of klein ingezet af aangeknipt mouwtje en een laag rugdecolleté. De dessins zijn niet zo kleurig als voorgaande jaren; men ziet veel effen en de tinten zijn af en toe vrij donker. Het materiaal van de badcostuums is voor het me rendeel Helanca, een materiaal wat snel droogt, motecht en vormvast is, de badcostuums, die van Helanca ge maakt zijn behouden dus hun model. Badcostuums op elastiek verwerkt zijn uiteraard wat voordeliger in prijs. Bijzonder grappig waren de willen overhalen zich over te geven. In koor D vergelijken de jongeren sarcastisch de Glippers met de vo gelaar, die met valse fluit de vogel in 't slagnet lokt. Effectvol heeft de componist de piccolo gebruikt om de valse fluit van de vogelaar te imi teren. Dit koor eindigt met een ver maning aan de Glippers. Nu volgt 'n overgang voor orkest, waarin pistons en baritons beurtelings de sombere stemming tekenen. Deze leidt naar koor E: de vertwijfeling van de be volking. Maar in koor F wakkeren de jongeren het vertrouwen in God en in de Prins van Oranje weer aan. Dan: het keren van de wind, waar door de Watergeuzen de stad kun nen binnenvaren. Dit wordt geuit in de koren G en H. Een danklied in koraalvorm klinkt in koor I. Een na spel tekent de stille dankbare stem ming, gedragen door een tegenmelo- die in de baritons. En dan gaat men over in een fanfare, die de slotzang van koor J aankondigt. Met een kort naspel, gebaseerd op het begin-mo- tief, maar nu in majeur eindigt de zeer geslaagde cantate naar historisch gegeven. Wij vertrouwen op druk bezoek van de repetities (ook na de zomervacantie) die onder Herman Stenz zeker geanimeerd zullen zijn. J. KORTMANN 60 Jaar Coöp gevierd Gistermiddag is iri restaurant Van der Heyden te Leiden het zestigjarig bestaan van de Coöperatie Vooruit' te Leiden gevierd met een receptie, die geopend werd met een herden kingsrede van de voorzitter, de heer J. J. van Stralen. Dit krasse bestuurslid zal binnen kort aftreden nadat hij veertig jaar lang deel heeft uitgemaakt van het coöperatie-bestuur. Andere sprekers op de drukbezochte receptie waren mr. H. Knol, namens de directie van de coöp.-Nederland, die de voorzitter de gouden coöpe ratie-speld met het cijfer 40 op de borst spelde, H. Beukman, namens de Ned. Vereniging van Coöp. werk gevers, J. Veldman, oud bestuurslid van Vooruit, de heer C. F. Meerpoel, namens de Kamer van Koophandel, mevr. C. Wijland, namens de dames van de bestuursleden, mevr. B. Mul der, namens de Vrouwenbond, de heer C. Vermaas, namens de coöp. „Helpt Elkander" te Katwijk, de heer C. Kooien, oud-bestuurslid en de heer F. C. v. d. Vliet uit Alphen. Er waren vele geschenken en bloemen, de receptie werd muzikaal opgeluisterd. 's Avonds vond er in de grote zaal van De Burcht een feestelijke bijeen komst plaats voor het personeel van Coöperatie Vooruit, waarbij het Bossche Confetti-cabaret o.l.v. Joep Peters optrad. Vooral de „Play-back" nummers, waarbij drie cabarettisten acteerden op muziek en geluiden van de band recorder, vielen in de smaak. Men danste voorts tot 2 uur. Leidse Agenda MAANDAG 15 MEI. Congres R.K. Sigarenwinkeliers. Congres. 10 uur v.m. rest. v. d. Hey den. 5 uur nam. Ontvangst Stadhuis. Natuurvriend. Excursie naar Zoö- logisch-lab. 8 uur nam. DINSDAG 16 MEI. Bond R.K. Sigarenwinkeliers. Con gres 10.30 v.m. rest. v. d. Heyden. Sociale Raad. Lezing de heer Mi- likowski. 8 uur nam. Turk. Commissie Esthetische Vorming Schooljeugd. Jeugdconcvert. Stads gehoorzaal 14.30 uur nam. R.K. Leidse Harmonie. Donateurs avond. Concert en toneel: „En zo be gon het", door de Leidse Comedie. 8 uur St. Ant. Clubhuis. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend Apotheek Centraal, Bree- straat 74, tel. 20552. Nijmegen over „de religieuze pro jectie". Tijdens de algemene vergadering die zondagmorgen in de filmzaal van de Leidse universiteit werd gehou den werd de Struyckenprijs 1961 vanwege de rechtskundige afdeling uitgereikt aan dr. C. Bronkhorst uit Utrecht en pater dr. W. A. M. Luy- pen OESA uit Eindhoven. Voorts werd in de algemene ver gadering het voorstel van het be stuur een zevende afdeling, namelijk een theologische, aan het genoot schap toe te voegen, aangenomen. Oprichting van een sociologische afdeling van het Thijmgenootschap is in voorbereiding. costuumpjes waarvan de bovenka it was gegarneerd mét een strookje van broderie anglaise. Verder zagen we leuke drie-delige zonnepakjes met doorgeknoopte rokken in kleurige dessins, poncho's van bedrukte of effen badstof, bijzonder aardig was de poncho waarvan de stof bedrukt was met zonnige terrasjes. Ideaal voor wat koelere dagen lijken ons de strandpyama's die o.m. van katoen en badstof waren gemaakt; apart was een exemplaar van zwart piqué met een garnering van goud galon, dat eventueel ook als televi sie-ensemble kan worden gedragen. Lange pantalons ook meerdere malen van Helanca vervaardigd werden gecompleteerd door leuke blouses die over de pantalon werden gedragen en die eveneens met een gladde rok of short een goede com binatie vormen. Een heel jeugdige mannequin showde op grappige wijze strand- en vakantiekleding voor de schoolgaan de jeugd. De badpakjes zijn van ka toen en eveneens van Helanca; de zonnepakjes vertonen veel strookjes of wijd uitstaande rokjes, leuke tuin broeken, blouses en shorts zijn er ook in deze maten in ruime keuze. E. M. B.-E. BEDEVAARTGANGERS TERUG UIT LOURDES Uiterst voldaan, door de zon ge bruind en geestelijk gesterkt om hun vaak moeilijk lot te dragen, zijn van middag op het station te Leiden de negentig chronisch zieken en invali den uit de stad en omgeving terug gekeerd van hun bedevaart naar Lourdes. Alle zieken hebben de uiter aard vermoeiende" reis goed door staan en over de verzorging, die zij onderweg en in het genadeoord heb ben gekregen, waren zij vol lof. Het uitstekende weer, in de gehele week waarin de bedevaartgangers in Frankrijk zijn geweest hebben zij geen buitje gekregen, heeft veel bij gedragen tot het welslagen van deze reis. JUBILEUM DE HEER W. E. RIJS- BERGEN De heer W. E. Rijsbergen vierde vandaag het feit, dat hij 25 jaar ge leden in dienst trad als administra teur van „In den Vergulden Turk" (thans ook Het Gulden Vlies). Tij dens een receptie hedenmorgen werd het woord gevoerd door dé heer J. G. Meyer, bondspresident van de Hore ca, die met waardering sprak over het werk van de heer Rijsbergen en hem de zilveren penning van de Ho reca en het vererend getuigschrift overhandigde. Dr. J. Tol sprak na mens de directie van bierbrouwerij „De Oranjeboom" en voorts voerden de heer Pronk en C J. Borgerding het woord namens de Horeca-afde- ling Den Haag, waarin ook Leiden is opgenomen. In een intieme huldi ging, die aan de receptie voorafging, heeft de heer W. Couwenberg zijn „rechterhand" in het bedrijf bedankt voor het goede werk dat deze ver richt heeft Hij bood de jubilaris 'n enveloppe met inhoud aan en diens echtgenote een gouden polshorloge en bloemen. De lessen voor de dames- en meisjesleden van de gymnastiekver eniging „Groen-Wit" zullen morgen, dinsdag 16 mei, niet worden gegeven in de school aan de Burggravenlaan, maar in de school aan de Drie Ok- toberstraat op dezelfde tijden. Een 32-jarige Belgische schip persknecht is zaterdag op het Leidse Galgenwater door de Leidse politie betrapt, toen hij vanaf zijn schuit op eenden schoot met een buks. Er werd tegen hem proces-verbaal opge maakt. JUBILEUM DE HEER J. v. d. HOEVEN „Hij kan niet .stilzitten", aldus de heer P. Demmenie in een korte toe spraak, waarin hij zich richtte tot de heer J. van der Hoeven, die heden morgen zijn 25-jarig jubileum vierde bij de firma L. Demmenie Zn. Uit de woorden van de heer P. Demme- nine bleek dat de heer van der Hoe ven op 18-jarige leeftijd als halfwas schrijfmachinemonteur in dienst was getreden. Sedertdien zijn vijfentwin tig jaren verstreken, waarin 't jonge monteurtje zich heeft ontwikkeld tot een all-round monteur, waarop nim mer tevergeefs een beroep is gedaan. Zoals reeds vermeld is de heer van der Hoeven niet iemand, die in alle rust zijn werkuren in een afgesloten kantoorruimte kan „slijten". Hij heeft altijd, evenals zijn broer, die eveneens in dienst is van de firma Demmenie, altijd de voorkeur gege ven aan de buitendienst. Een treffend staaltje van plichtsbetrachting en trouw heeft de jubilaris ten tijde van de bezetting geleverd. Hij heeft het toen bestaan om in te breken bij de door de nazi's gesloten zaak ten einde waardevolle voorwerpen en papieren uit handen van de bezetters te houden. Ook heeft hij, ondanks het feit, dat de zaak gesloten was, de normale on derhoudsdienst voorgezet, zodat na de oorlog ee,n groot aantal waarde volle relaties voor de firma Demme nie bewaard was gebleven. Spreker besloot met het overhan digen van een zilveren draagmedaille namens de Maatschappij voor Nijver heid en Handel, die vergezeld ging van een vererend getuigschrift. Na mens de directie overhaandigde hij een enveloppe met inhoud. Ook vrouw en kinderen van de ju bilaris deelden in de hulde. Mevrouw van der Hoeveiv .ontving een fraaie bos bloemen .terwijl de kinderen elk een aardig presentje kregen. Na het officiële gedeelte dronken directie en personeel, welhaast vol tallig bijeen in de lunchroom van der Heyden, een glas sherry ter ere van deze feestelijke gelegenheid. Geboren: Denise Antonia Maria dr van L. P. Braakman en T. M. Jansen; Marcel zn van C. J. la Lau en E. Binnendijk; Casper Antonius Simon Joseph zn van W. M. Sonius en H. A. M. Simonis; .Maria Anna dr van J. Suvaal en M. Spatschen- ko; Albertina Epke dr van P. Hoo- geboom en M. H. Maagdelijn; An- nelies Maria Christina dr van C. Bosman en A. C. Poelman; Maria Helena Johanna dr van T. van Schaik en M. F. Pleij; Gilbert zn van H. L. Verslui- en J. M. Pet; Sandrina Maria dr van J. Möhlen en W. C. de Regt; Johannes Theodorus Maria zn van J. A. Verhaar en A. M. Ammerlaan; Adriana Johanna dr van H. Knot en T. J. Bos; Lucia dr van A. Wernars en L. van Leeuwen; Aurelia Maria Lidwina dr van J. S. Sannen en J. T. v. d. Drift; Ha sina dr van K. J. H. Dekker en J. M. de Roo; Krijn zn van K. J. H. Dekker en J. M. de Roo; Marc Hugo zn van H. K. König en D. Graafland Alexander Rudolf zn van R. A. Na gel en K. G. de Groot. Ondertrouwd: H. Moll en G. J. v. Baaren; P. C. Sloos en M. P. J. Hei- nen; W. A. J. Bekkering en M. C. Kok; H. Fraterman en W. Nievaart; L. J. Vosselman en J. de Nobel; J. G. van Rossum en J A. M. Korpers- hoek; D. Roest en M. W. Men ij n; B. Lubach en J. J. Franse; E. J. van der Klaauw en L. A. Stouten; H. G. M. Thorn en T. E. M. van Schagen; H. C. Kuijl en J. C. W. Roman; L. Helmink en M. M. Scheurwater; M. Kallenberg en M. J Nieuwenhuis; E. Habraken en A. Azier; J. de Groot en J. J. Veltkamp; R. Glasbergen en M. Nobel; IJ. Kramer en A. W. van den Berg; M. Gerritsen en H. van Weeren; J. P. Voorzaat en J. van Hooidonk; -A. W. Breugom en W. C. de Graaf; G. J. A. van den Berg en W. E. J. Fluitman; J. J. van Stralen en F. M. N. Bosman; K. I. Mechelse en A. van Ees. Gehuwd: H. F. Schouwink en J. van der Windt. Overleden: E. M. Springer 85 jaar, wed. van W. Rijsdam; J. Molenaar 54 jaar, man; A. van Rijn 72 jaar, man; J. Plug 57 jaar, man; M. J. Hopman 58 jaar, echtgen. v. P. J. v. d. Klugt; J. van der Putten 77 jaar, wed. van C. Sirag. VOORSCHOTEN OPENING TENTOONSTELLING SCHOOLTANDVERZORGING Hoewel de opening van een ten toonstelling doorgaans een korte, maar krachtige aangelegenheid is, was de opening van de tentoonstel ling schooltandverzorging van de dienst Voorburg in Voorschoten een meer dan avondvullende aangelegen, heid. De welkomstwoorden van de voorzitter, de heer J. L. A. Oosten broek, tandarts, waren speciaal tot de verschillende genodigde autoriteiten gericht, waarbij spr. zich erover ver heugde, dat er toch een drietal raads leden aanwezig was, hoewel de uit nodigingen aan hen door een vergis sing pas 's middags telefonisch wa ren uitgegaan. Burgemeester L. de Kool achtte in zijn openingswoord deze tandverzor- ging van zodanig belang, dat op alle mogelijke manieren het volk ervan overtuigd moet worden. Na de geschiedenis van de school tandverzorging van de laatste jaren in Voorschoten bekeken te hebben, ging spreker na. wat de oorzaak van de teruggang van het aantal aange slotenen bij de schooltandverzorging zou kunnen zijn. Spr. meende een verschuiving naar de particuliere tand rtsen te kunnen constateren, want het aantal kinderen, dat in het geheel niet naar een tandarts gaat is erg klein en komt voornamelijk uit de sociaal zwakkere gezinnen. Voor lichting is zeer belangrijk, ook omdat het snoepen schrikbarend is toege nomen. Burgemeester de Kool roemde de affiche, die door Ronnie Pels, 'n leer ling van een der Voorschotense la gere scholen, is ontworpen en die bijzonder overtuigend en pakkend oproept de tentoonstelling te bezoe ken. Met de wens. dat deze tentoon stelling mag bijdragen tot het nader- brengen tot het gemeenschappelijk doel, verklaarde burgemeester de Kool de expositie voor geopend. Toen was het woord aan de heer Giel de Boer, tandarts, die in een vaak geestige causerie de voordelen van tandverzorging en de noodzake lijkheid aantoonde. Na de pauze werd een tweetal films vertoond. Toen pas gingen de genodigden van het Gebouw voor Chr. Belangen naar het Gezondheids centrum om de tentoonstelling te be kijken. WASSENAAR Bromfietser gedood Met hoofd tegen lantaarnpaal geslagen Op de dr Mansveltkade is zater dagavond omstreeks half 7 de 50- jarige E. Albers, die per bromfiets onderweg naar huis was de macht over het stuur kwijt geraakt, tegen de trottoirband gereden en zo onge lukkig met het hoofd tegen een lan taarnpaal terecht gekomen dat hij op slag dood was. Marktberichten ROTTERDAM, 15 april. Vee - Aan voer 2331 stuks Vette koeien 1529, varkens 802. Prijzen: vette koeien 310-345. 280-310 250-275; varkens 185, 182, 180. Vette koeien, aanvoer ruim, handel kalm, eerste kwaliteit ruim prijshoudend, verder onveran derd, prima's boven notering; var kens, aanvoer korter, handel tame lijk, prijzen hoger, prima vleesvar kens boven notering, zware varkens 165-170 p. kg, slachtzeugen 155-160 p. kg. Dat de Leidse brandweer zich in- men. De prijsuitreiking vond plaats derdaad kan rekenen tot de meest door de heer Hagedoorn. populaire overheidsdiensten is zater- Na de prijsuitreiking volgde een dagmiddag nog eens nadrukkeliik tot gezellig samenzijn, waaraan mede uiting gekomen bij de Brandweer- Juhileum-Stempeltocht. Teneinde de burgerij eens onoffi- werkten „The Key Town Sisters" o.l.v. Janneke Wittenaar, ..The Rock ing Timebombers" o.l.v. Eric Kerk deel kennis te laten maken met het vliet en en „The White and Blue Brandweerpersoneel organiseerde de Stars" o.l.v. Kees Broekhof. Brandweemersoneelsvereniging „De De uitslagen van de extra prijzen Vlam" vorig jaar voor he+ eerst een luidden: Brandweerstempeltocht, die ruim 850 25 km afstand- wandelaars (sters) in actie bacht 1. WSV „Zürich" (Den Haag» Gezien dit succes en mede om de standaard). Hiermede kwam „Zü- burgerij in haar feestvreugde tejaten rich» voor de tweede maal in het be delen, organiseerde „De Vlam za- van deze wisselbeker; 2. WSV terdagmiddag ter ge egenheid van „ZUT", Leidschendam (beker fa. haar 15-jang bestaan haar Jubileum- pieck): 3 Dr. v. d. Berghstichting, stemoeltocht, waaraan ditmaal enige Katwijk (beker fa. Smit Röntgen), aardige attracties waren verbonden. Niet minder dan ruim 1250 wande laars (sters) t.w. 937 verdeeld over 15 km afstand: 1. Brandweergroep Wassenaar (V. het record aantal van 33 groepen en wisselbeker en beker van de 322 individuelen - startten vanuit burgemeester); 2 detachement Koks- de Brandweerkazerne om over de Heinekens); afstanden van 10, 15 en 25 km via 3. WSV „GOG Gouda standaard fa. een prachtig parcours, waarin Voor- Kroon); 4. Dr. v. d. Berghstichting, schoten. Valkenburg, Katwijk en Katwijk (standaard L. C.); 5. WSV Oegstgeest waren opgenomen, hun „Sparta", Leiderdorp (medaille fa. sportieve wandeling te maken en al- v- d. Staay). doende de jubilaresse hun hulde te betuigen. 10 km afstand: l.WSV „Vlug en Kwiek", Hazers- De deelnemende groepen werden woude (De Vlam-wisselbeker en be- onderweg beoordeeld door een jury, ker commandant Brandweer); 2. bestaande uit de heren J. P. v. d. Gym. Ver. „Victorie", Leiden (stan- Meulen, B Klaassen en D. C. Kok daard fa. Bisschop; 3. „Sparta", Lei voor de toekenning van 'n aantal spe- derdorp (standaard fa. Meyer); 4. ciale groepspriizen Daar „De Vlam" WSV „VIOS". Sassenheim (medaille aan deze jubileumtocht tevens een fa. v. Helvert); 5. WSV „Zwieten", opstelwedstrijd voor de jeugdige Zoeterwoude medaille fa. v. Putten): deelnemers (sters) van 10 t.m. 16 Beste algemene indruk: Brand- jaar verbond, zal de jury, gevormd weergroep Wassenaar (beker fa door de schoolhoofden P. A. Wisse, P. J. W. van AAdrichem en J. H. Zeilstra). De Oranjeboom-medaille voor de oudse deelnemer ging naar d. Berg, gezien het grote aantal de 74-jarige wandelsportveteraan opa jeugdige deelnemers(sters) in de ko- c. W. Oostveen, terwijl Adrie Jans- mende dagen de niet gemakkelijke sen als jongste deelnemer (7 jaar) taak krijgen het aantal aan deze op- de Elam-medaille in ontvangst mocht stelwedstrijd verbonden zeer nuttige nemen. Het Jeugdorkest ontving als aandenken 'n „De Vlam-standaard" prijzen toe te kennen. Op de terugweg werden de deel nemers (sters) op de Haarlemmer weg opgewacht door het Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" en werden de laatste kilo meters naar de finish in een ware triomftocht afgelegd. Uitvallers wa ren er niet, dus ontvingen allen een speciaal ontworpen medaille terwijl alle groepen een dito in standaard model ontvingen. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot gaf bij de massale start ge- De waardtring voor de aardse ruime tijd van zijn belangstelling werkelijkheid Ieeft in ome dagen Aardse werkelijkheid en uiteindelijk heil blijk. "Óok de gebruikelijke prijsuitrei- dVA "van^yenVsC aardse êen andere zin moet hebben fooctzaiüb- ü-o. aiaus paxeran». van tvyen may d alleen die van een belemmering ment. De mens werd geconfronteerd met het Rijk Gods, dat door Christus nabij was gekomen en.werd gewezen op de betrekkelijkheid en de verlei dende kracht van het aardse. In het vervolg van zijn betoog kwam spreker tot de stelling, dat het king droeg ditmaal een feestelijk ka rakter en vond 's avonds t.a.v. de uit Steyn, tijdens zijn lezing op de algemene vergadering van 't Thijm- dan alleen die van een belemmering en een hindernis. Als gave aan de mens, aldus spre ker, is de schepping bestemd om hem te dienen in zijn „menselijke be- senioren (boven 16 jaar) plaats in genootSchap „Vereniging tot het be de fover van de Stadsgehoorzaal De vorderen van de beoefening der we- worzi ter van ej e(n teniohgp onder de kathoheken ln staan", maar haar gerichtheid gaat bijzonder tot de commandant, de zat™ -rder' Z« d* heer S. W. Hagedoorn, en meer ge- dag en zondag werd gehouden, noemde functionarissen, die hij allen pater Van Ryen gaf een samen_ dank bracht voor hun bijdrage tot vattende beschouwing over het the- t welslagen van deze uibileumtocht ma jjg nieuwe waardering van de Als blijk var waardering pochten aardse werkelijkheid" dat zondag voor 2qq congressisten onder zowel de marsleider, de heer W dienen in zijn God-gebonden christelijk bestaan. Andere sprekers op deze 2-daagse van het Thijmgenootschap waren dr. L. H. Th. S. Kortbeek uit Eindhoven, Kosten, als de juryleden een fraaie bespreking was Zaterdag v *on,DeeK. uu amanoven, citxarpn-aansteker in ontvangst ne- oespreKing was. ^aieraag die sprak over de nieUwe waarde- sigarenaansteker in ontvangst ne wa d door verschillende, ringvan de aardse werkelijkheid, be- naar faculteiten ingedeelde afdelin- schouwd vanuit geneeskundig stand- - Een bromfietser, die zaterdag 5'JJ' ^fa™b'jj""„„"het iSsjhema punt; W' ,df- Utrecht w,Mcn,,nt n^mvtnrtroriopn. «en, waarpij ook net gespreKstnema over de evoiutie van het wonen": op het kruispunt Roomburgerlaan- aan'de orde kwam. Moddermanstraat geen voorrang ver leende aan een auto, werd omver ge- over „de evolutie van het wonen": prof. dr. Th. L. M. Thurlings uit Wa- Pater drs. Van Ryen stelde dat geningen over „de nieuwe waarde- reden. Met een diepe hoofdwonde vroeger de waardering van de aardse ring van de aardse werkelijkheid be- Werd hij door de EHD naar het Aca- nanolnnl l-tii opn Innn erhniranl van prnnnmisrh stJwHoilnt. demisch Ziekenhuis vervoerd. werkelijkheid aansloot bij een toon, schouwd van economisch standpunt": die overheerste in het Nieuwe Testa- en prof. H. M. M. Fortmann pr. uit

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2