WiiMimmeu wm DUINSTREEK Drainering Kikkerpolder wordt uitgebreid Tentoonstelling 100 jaar Sterrewacht Leidse universiteit Jaarlijkse gymnastiekuitvoering van DWO VRIJDAG 12 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Tivee gewonden bij aanrijding Bij een aanrijding op de Haagweg zijn woensdagmorgen om ongeveer acht uur twee inzittenden van een driewielige bestelwagen gewond ge raakt en in het Academisch Zieken huis opgenomen. De bestuurder van het voertuig, de 21-jarige H. Sira kreeg een linker heupfractuur en zijn moeder, de 57-jarige weduwe Sira, kreeg een hersenschudding en schaaf wonden. Beiden zijn woonachtig in de flansenstraal te Leiden. Het ongeluk gebeurde, toen een hen tegemoetkomende vrachtauto, die uit moest wijken voor een stil staande autobus, begon te slippen en frontaal tegen de bestelauto botste. De bestelwagen kantelde op het voetpad en werd geheel vernield. De vrachtwagen werd aan de voor zijde licht beschadigd. Passagiers van bus gewond bij botsing Woensdagavond orn ongeveer tien uur vond op de wegkruising Mors- weg Rjjnzichtweg een aanrijding plaats tussen een bus van de Eltax en 'n bromfiets. Door 't zeer krachtig remmen van de chauffeur werden ecke'e buspassagiers gewond. De juist passerende EHD verleende ter plaatse de eerste hulp. Een der slachtoffers moest worden overge bracht naar het Academisch Zieken huis. De bestuurster van de bromfiets kwam van de Morsweg en wilde links af de Rijnzichtbrug oprijden. Zij lette niet op het verkeer en reed op het voor haar linkerweggedeel te. Zij werd bij de aanrijding niet gewond. DIEVEN AANGEHOUDEN. Een surveillerende agent van poli tie zag donderdagmorgen vroeg twee verdachte figuren bij de sigaretten automaat van een Spar winkel aan de Boerhaavelaan „hangen". Toen hij een onderzoek instelde, bleek dat de automaat was verbroken. Het tweetal sloeg op de vlucht. Nadat twee waarschuwingsschoten waren gelost, bleef één van hen, een 24-jarige koopman uit Leiden, staan. Zijn handlager, een 17-jarige opperman, eveneens uit Leiden, werd de vol gende dag aangehouden. Beiden zijn ingesloten als verdacht van diefstal met braak. Gisteren werden de paren wedstrij den van de R.K. Bridgeclub SVA voortgezet. Het resultaat was als volgt: Groep zwart: Dames Bik 4 p. (22), mevr. Werter-Bonnet 4 p. (20), Van Haasteren-Abswoude 2 p. (19), Bik- HiddelbEfek 2 p. (17), Pikets-v. d. Ruit 2 p. (16), Dieben-v. Wijk 4 p. (13), v. d. Post-Weber 0 p. (11), hr en mevr. v. d. Drift 2 p. (8), hr en mevr. Cuppen 0 p. (6), Jeuster-Win kelmolen 0 p. (7). Groep rood- dames Borsboom-Bou- zie 4 p. (21), hr en mevr. Bernsen 2 p. (17), Brocken-Bertels 2 p. (14), hr en mevr. v. Leeuwen 4 p. (14), dames Bisschop-v. Noort 2 p. (14), hr en mevr. De Ridder 2 p. (10), dames Doover-v. Loon 0 p. (10). GEM. AANKONDIGING SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat in verband met de invoering van de vrije zaterdag voor het ge- meentepersoneel het kantoor en de toonwinkel der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit met ingang van 13 mei 19611 op zaterdag zullen zijn gesloten. In verband hiermede zal de kas- bonnenverkoop in de Toonwinkel plaats vinden op woensdag van 9.00 tot 12.00 uur. Voorts zal het bureau van de Ge meentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst met ingang van 20 mei 1961 op zaterdag voor het publiek zijn gesloten. (Advertentie) GANGETJE 12 TEL. 23005 (Advertentie) B. EN W. VAN LEIDEN: IN LEIDEN: Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de Leidse Sterre wacht wordt in de collegezaal aan de Sterrewachtlaan (ingang Kaiser- straat) een tentoonstelling gehouden, die voor iedereen gratis toegankelijk De openingstijden zijn: Zaterdag 13 mei van 2—5 en van 710 uur. Zondag 14 mei: van 25 uur. Maandag 15 mei: van 710 uur. Dinsdag 16 mei: van 710 uur. Gepromoveerd tot doctor in de rech ten mevrouw M. A. Kakebeeke, geboren te Dongen en thans v/onend te Leiden, op een proefschrift getiteld: „Wetsontdui king", Promotor was professor mr. G. de Grooth. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde is te Leiden mejuffrouw C L. Habraken, wetenschappelijk ambte naar eerste klasse bij het Laboratorium voor Organische Scheikunde der Rijks universiteit te Leider., geboren te Ban doeng in 1926 en thans wonend te Lei den, op een proefschrift getiteld: „Onder zoekingen over enige benzeenboron- zuren". Voorts is gepromoveerd tot doctor in de wis-,en natuurkunde de heer P. Dek king, wetenschappelijk ambtenaar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, geboren te Rotterdam in t913 en wonend te Was senaar, op een proefschrift, getiteld: „De termination of dynamic mechanical pro perties of high polymers at low fre quencies'*. Geslaagd voor het kand. ex. Neder landse taal- en letterkunde mej M. Wisse te Bergen op Zoom, voor het kand. ex. geschiedenis de heer A. F. M. van Vree te Kwintsheul. Maandag 15 mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat dr M van Blanken- stein, geboren te Ouderkerk a.d. IJssel en thans wonende te Wassenaar, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doc tor in de Nederlandse Letteren. Burgerlijke Stand Geboren: Monique, d.v. W. J, Dieke en J. Springer; Johannes Nardus Theodoor, z.v. J. N. Ket en R Moonen; Johannes Gerardus Hendrikus Maria, z. v, G. J. v. Goozen en A. T M v. d. Plas; Gerrit, z.v. G. Verdoes en G Taal; Gerrit, z.v. A. P. v. d. Maat en C. v. Egmond; Hele na Elisabeth, d.v. H H. Verbaan en H E Moraal, Anja. d.v H de Nooij en D Kraan; Yolanda Johanna Gerarda, d.v A. A. M. Vosters en J P. M. v. d. Zwet. Nicolaas Christianus Maria, z.v N. M v. Kempen en A. M v. d Klauw, Bas- taan Hendrik, z.v. C W. Zwaan en A. H Vooij8; Anna Catharina, d.v. A. Jansen en v. d. Keur. Overleden: C. J. Verbeek. 61 j., e.v. H. Blansjaar; J. C. de Beunje. 73 j., vrouw; G. J. Brandt, 63 j.. man; W. Kraak 63 j., man; A. M. G. de Bont, 89 j., vrouw. Gehuwd: G. Otte en J. D. v. Roijen. PHARMACEUTISCHE STUDENTEN CONGRESSEREN De Algemene Nederlandse Phar- maceutische Studentenvereniging, afdeling Leiden, houdt van 17 tot 20 mei haar jaarlijkse congres. Plaats van samenkomst is „De Branding" te Noord wijk aan Zee. Dr. C. J. van Boxtel houdt op 18 mei een voor dracht over „Euromarkt en Pharma- cie". Drs. J. I. Cohen zal die zelfde dag spreken over „De te verwachten betekenis van de spécialité in de be roepsuitoefening van de apotheker" Op 19 mei houdt prof. dr. R. Helnau- er een voordracht over „Kunstplan- ten", ecotypen, farmacognosie". CHR. TECHNISCHE SCHOOL De aanbesteding van de chr. lage re technische school te Leiden voor welker bouw onlangs toestemming werd verleend, zal plaats hebben op dinsdag 6 juni a.s. des voormiddags te 11.00 uur in restaurant „In den Vergulden Turk" te Leiden. Leidse Agenda APOTHEKERSDIENST Geopend Zuider-apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. BIOSCOPEN De films in de week van 12-19 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Trianon: „De duivelsclub", volwassenen. Casino: „U spreekt met uw moorde naar", 18 jaar (dondcyclus: „De inspecteur-generaal", alle leeftijden). Lido: „De rode kaperkapitein", 14 j. Luxor: „Berucht". 18 jaar. Studio: „De dame met het hondje", 18 jaar. Rex: „Vera Cruz", 14 jaar. OEGSTOEEST TONEELUITVOERING VAN DE LEKENSPELERS „Je moet er niet mee spelen" is een klucht in driebedrijven van Hans Nesna. Het gegeven draait al lemaal, op een wat zonderlinge, wij ze, om de liefde. Zoals het meestal de gewoonte is van Nesna, komt ook hier alles op zijn pootjes terecht en staan er te gen het einde van de dwaze geschie denis maar liefst drie bruidsparen op het toneel. De Toneelvereniging „De Lekenspelers' heeft een goede keus gedaan dit stuk op haar reper toire te nemen. De spelers en speel sters hebben zaterdagavond in het Patronaatsgebouw voor de vele aan wezigen het gegeven op kostelijke wijze gestalte gegeven. Men heeft zich uitstekend vermaakt en te recht. De heer E. A. de Wekker was als de advocaat Max Dilleman gewel dig op dreef. Caspar, zijn vriend, gespeeld door de heer A. de Soet sloot zich voortreffelijk bij hem aan. Trouwens mevr. v. d. Voort-v. d. Mey wist zich eveneen. goed in de situatie in te leven. Zij gaf levendig spel te zien. De heer J. v. Elk bracht een notaris ten ^onele die nét iets te veel van een glaasje hield, maar waarom men toch hartelijk kori lachen. Als „type" goed getroffen. Mevr. J. Geervliet-Maarssen, als pseudo-Amerikaanse was een korte rol toebedeeld. Zij speelde het gaaf en met overtuiging. Noemen wij nog mevr. A. Post-Brussee als het meisje met de bruidsschat. Zij had kennelijk veel plezier in het spel hetgeen aanstekelijk werkte op de aanwezigen. De heei A. Versteeg en mej A. Hakker vormden een mm of meer komisch duo, dat de overgan gen tussen de diverse scènes opvul de. Er was een gul applaus voor het gebodene. De regisseur, de heer E. A. de Wekker mag tevreden zijn. Na afloop was er een gezellig bal o.l.v. de heer Dick Jansen met me dewerking van „De Syncopaters". Antwoord op vragen van raadslid Op vragen van de heer L. Ques- troo, inzake de afwatering van het sportveldencomplex in de Kikker polder antwoorden B. en W. van Leiden, dat de persberichten betrek king hebben op twee van de vijf sportvelden. De voordien ten aan zien van de overige drie velden in gekomen klachten van water-over last zijn reeds opgeheven. De twee velden werden toen nog niet be speeld. Naar aanleiding van de later ingekomen klachten met betrekking tot de twee velden, hebben zij een bodemonderzoek doen instellen. De drainering is niet op ondeskun dige wijze gelegd. Uit het bodem onderzoek is gebleken, dat zij bij minder abnormale weersomstandig heden dan de afgelopen jaren zich hebben voorgedaan, behoorlijk zou hebben gefunctioneerd. De wateroverlast is een gevolg ge weest van de omstandigheid, dat het gedurende lange tijd niet mogelijk was het waterpeil in de afvoerende sloten in de hand te hebben, omdat de belangen van de sportvelden ten aanzien van het in de polder te hand haven slootpeil niet strookten met de agrarische belangen en de bediening van de bemaling op ongeregelde wij ze plaats vond. De drains hebben daardoor geruime tijd onder water gelegen, hetgeen de structuur van de grond nadelig heeft beïnvloed. Een en ander is inmiddels onder vangen door het graven van een vij ver bij de molen, waardoor een be tere waterpeilbeheersing mogelijk is geworden, en door de bediening van de molen geheel te automatiseren. De gemeenteraad heeft daartoe in zijn vergadering van 20 september 1960 de nodige gelden beschikbaar gesteld. Beter. De werking van de drains zal zon der het treffen van bijzondere maat regelen in goede orde komen, om dat, nu het slootpeil steeds onder de uitmonding der drains wordt gehou den, de structuur van de grond zich geleidelijk zal herstellen. Hiermede zal echter een periode van ongeveer 5 jaren gemoeid zijn. TREDFORT TAPIJT Diverse kleuren voorradig Woning-textiel W. J. 7.IRRZEF Van 't Hoffstraat 7 Leiden Telef. 24610 MIDZA (Advertentie) HTLLEGOM ULO-school wordt uitgebreid Bij het bestuur van de r.k. Ulo school „St Bernardus", welke aan de Prinses Irenelaan is gevestigd, is van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bericht binnengekomen, dat op de urgentie- lijst scholenbouw 1961 voor genoem de school een uitbreiding van vijf lokalen is opgenomen. Cees Weijers won de derde W. Metzwedstrijd - Woensdagavond werd de 3e wedstrijd voor de W. Metzbeker 1961 gereden, onder lei ding van de ren- en toervereniging „De Bollenstreek". De uitslag was: 1 C. Weijers, Hillegom 1.11.37; 2 T. Dükstra Noordwijkerhout; 3 C. Len- gers, De Zilk; 4 C. Stroombergen, Hillegom; 5 S. v. Lieren, Hillegom. Na drie wedstrijden is de stand nu; 1 C. Weijers 45 p., 2 C. Stroomber gen 40 p., 3 C. Lengers 37 p., 4 T. Dijkstra 35 p., 5 S. v Lierop 26 p. en G. Huurman 21 p. In de strijd om de jeugdbeker wist ook Siem v. d. Ham uit Lisse voor de derde achtereenvolgende maal te winnen. Hij was geheel alleen uitge lopen. De uitslag was: 1 S. v.d. Ham 22,5 km in 38,07; 2 C. v. Stein, Noord- wijk; 3 B. v. Leeuwen, Sassenheim; 4 Harry v. Lierop, Hillegom. Na 3 wedstrijden is hier de stand: 1 S. v. d. Ham 30 p., 2 C. v. Steni 27 p., 3 H. v. Leeuwen 24 p., 4 Harry v. Lierop 21 p., 5 T. Zelden thuis 12 p., 6 J. Degenaars 9 p. VATTTTITK AAN DEN RIJN Bridgen, kruisjassen en klaverjas sen Onder auspiciën van de Oran jevereniging wordt hedenavond om acht uur in hotel „De Roskam" een groot bridge-, kruisjas- en klaverjas- toernooi gehouden. LISSE Feestavond buurtvereniging „Wil- helmina" De gemeente Lisse heeft vanaf de bevrijding nog slechts één buurtvereniging overgehouden, nl. de_ buurtvereniging „Wilhelmina". Twee-" maal per jaar wordt een feestavond gegeven in de „Taveerne" met een stampvolle zaal. Bovendien wordt dan 's middags voor de kinderen 'n kinderfeest gegeven, dat klinkt als een klok! Zo was het ook woensdag weer het geval, 's Middags werden niet minder dan 240 kinderen op 'n feestmiddag onthaald, waarop de jeugd op zeer royale wijze werd ge- tracteerd, terwijl ook de zieke kin deren niet werden vergeten. Het kindertoneelgezelschap uit „Theater Luna" voerde voor de kinderen „Bolletje bloedworst met vacantie" op. Het avondfeest werd verzorgd door de eigen toneelgroep van de buurtvereniging met de opvoering van het kluchtspel in drie bedrijven getiteld „Kitty in nesten" en een lo terij met medewerking van de mid denstand. KATWIJK BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebe stuur van Katwijk brengt ter open bare kennis dat bij Koninklijk be sluit van 6 april 1961, no. 28, is goedgekeurd het door zed^outeerde staten der provincie Zuid-Hol land bij hun besluit van 2 mei 1960, B no. 23046 (le afdeling), GS. no 215/1, krachtens artikel 40 der wo ningwet vastgestelde: partiëel uitbreidingsplan in hoofd zaak voor gronden, gelegen ten zuiden van de Rijn (plan „Cleijn Duijn"), vervat in de bij dat be sluit behorende en als zodanig ge waarmerkte kaart met renvooi. Het goedgekeurde plan ligt in uit voerige kaarten ter gemeente-secre tarie voor een ieder ter inzage. (Advertentie) NOORD WIJK „ROZENHOF" VERDWIJNT Nadat in de laatste jaren reeds enkele stukken grond voor de ver betering in de kromming van de Gooweg bij Calorama van „Rozen hof" door de gemeente waren aan gekocht, waardoor een betere ver keerssituatie ontstond is men thans begonnen het gehele oude pand te slopen. Een vertrouwd gezicht op de hoek GoowegSchiestraat gaat hier mede wel verdwijnen, doch dit zal zeker ten goede komen aan het drukke verkeer bij de ingang van het dorp. Schietvereniging „Blijf voor 't land" Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't' land" te Noordwijk werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselme daille: D. A. Lüschen 45 p. le klas se. A. Boot 49 p. 2e klasse, C. Smit 47 p. 3e klasse. In de le klasse behaalden D. A. Lüschen, N. W. Caspers en L. v. d. Meer allen 45 p., maar door het best geplaatste laagste schot werd eerst genoemde winnaar. Met KSO werden le wisselmedail les gewonnen door: L. v. d. Meer 59 p. le klasse, P. Slingerland 57 p. 2e klasse. In ae le klasse behaalden L. v. d. Meer, A. Hermans en J. Luyckx al len 59 p., maar door het best ge plaatste laagste schot werd L. v. d. Meer winnaar. RIJNSBTTRG Collecte Ouden van dagen Het comité Ouden van Dagen heeft het voornemen onf in de periode 13 t.m. 20 mei a.s. een huis-aan-huis collecte te houden voor het jaarlijkse uitstap je' van. de ouderen der gemeente op 13 juni. Voor de minder-validen zal op 27 juni een middag georganiseerd worden. ALPHEN AAN DEN RIJN Concert in „Nabij" In het wijkgebouw „Nabij" werd gisteren geconcerteerd door het dubbelmannenkwartet „Eupho^iie", het Ned. Herv. Jongenskoor en de Blokfluitgroep, welke combinatie haar verklaring vindt in het feit van de gemeenschappelijke dirigent, D. van Vliet. Het programma was in dezelfde zin opgebouwd als vorig jaar en vertoonde dus 'n aangename variatie, niet alleen in de keuze der programmanummers, maar ook in de samenstelling der uitvoerenden. Zo troffen we eerst het dubbelmannen- kwartet, het jongenskoor en de blok fluitgroep afzonderlijk; daarna een combinatie van jongenskoor en flui ten, van dubbelkwartet en koor en tot slot een gezamenlijk optreden van alle medewerkenden aan dit concert. Wij konden alleen alleen bij de tweede helft van deze avond aan wezig zijn. Wat wij hoorden gaf ons de zekerheid, dat ook het eerste deel aan de verwachtingen heeft beant woord. Een uitbreiding van de in strumentale groep kwam tot stand door het aanwenden van een bas blokfluit, bespeeld door Ria Maas kant, ter versterking van de alten, alsmede door het gebruik van en kele slaginstrumenten (triangel, pauk en sambaballen) in het volks wijsje „Dorpsmuziek", wat het ge heel zeer verlevendigde. De bassist, die op een eigen gemaakte bas speel de, zag zich in het „Orgellied" van Broeder Laetantius gehandicapt door het losschieten van een snaar, welk euvel echter spoedig verholpen was. De twee Russische liederen door Euphonia gezongen, deden het goed. hoewel we het lier van de Wolga- slepers wel iets forser hadden wil len horen. Het Benedictus en Agnus Dei uit de Missa Eucharistica van L. Perosi leden wel iets onder de uiter aard geringe bezetting der mannen stemmen. Rest ons nog te vermelden, dat 'n zangspelletje „De dwergjes" van E. J. Dalcroze op de planken werd ge bracht. Het was een aanrdige vondst de jongens in kabouterpakjes met lantaarns in de hand in het schemer donker te laten rondsluipt.". Het ge heel werd besloten metgezang „Ik wil U prijzen, mijn sterkte", waar van het derde vers door alle aanwe zigen werd meegezongen. Een belangrijk aandeel in het suc ces van deze avond had de broer van de dirigent, Aat .van Vliet, die de begeleiding aan de piano uitstekend verzorgde. M. H. Brand bij Nederlandse Heide Maatschappij Woensdagavond heeft een korte brand gewoed in de materialen keet van de Ned. Heide Mij nabij het Bospark. De schade kon tot een ge ringe omvang worden beperkt, dank zij de opmerkzaamheid van de 13- jarige A. Zoetmulder, die de politie snel alarmeerde en het kordaat op treden van de politie, die in afwach ting van de komst van de brand weer, onmiddellijk zelf het vuur met enkele schuimblusapparaten ging be strijden en een deel van het waarde vol rollend materieel uit het gebouw en van de nabijheid van de brand wegreed. De jongen, die met enkele vrien den op het „Alphen"-veld aan het voetballen was, merkte de brand op. De vlammen sloegen toen reeds bo ven uit het gebouw. De brandweer nam verder het blussingswerk van de politie over. De brand was toen spoedig bedwongen. Naar de oorzaak wordt een onder zoek ingesteld. AARLANDERVEEN MARIA-AVOND In het parochiehuis hebben woens dagavond de dames van de JVKAJ met grote voldoening een Mariaspel gepresenteerd aan de leden van de KAV. Voorzitster, mevr. v. Gilse- Schutter opende de avond. Bijzonder werd de aanwezigheid van pastoor Jac. Duivenvoorde op prijs gesteld. Daarna voerden de dames het spel op „Maria en de Vrouwen". Met een omlijsting van Maria-liederen, kniel den opeenvolgend de dames voor 'n versierde Mariabeeltenis en spraken zij een gebed uit, waarbij een meisje - onzichtbaar opgesteld - Maria ver tolkte, zadat het een spreken werd met Maria. Als afsluiting van het spel zongen de dames Lenie Verhage en Annie v.d. Pijl een prachtig Marialied. Verder werd er enige gitaarmuziek gebracht door Mien Hogeveen en komische toneelstukjes door Cobie v.d. Laan met „Ik ben getrouwd" en Piet Vlugt met „Naar 't Seminarie". Met grote dankbaarheid voor- het gebodene sloot de voorzitster de bij eenkomst. BOSKOOP De nieuwe zwembadtarieven Wanneer het voorstel tot verho ging der zwembadtarieven wordt aangenomen, zulleh deze er als volgt uitzien: schoolzwemmen per deel nemende leerling 1.60; abonnement voor alle kinderen gezamenlijk uit hetzelfde gezin tot en met 16 jaar 16,-; abonnementen voor personen beneden 15 jaar 5,-; idem voor per sonen van 14, 15 en 16 jaar 6.50. Op de kosten van een abonnement voor het tweede en volgende gezins lid in dezelfde groep \yordt 10% korting gegeven. Entreebewijzen voor personen tot en met 13 jaar 0.35; boven de 13 jaar 0.50; tien- badenkaarten voor personen tot en met 13 jaar 3,-; boven de 13 jaar 4.50. Marktberichten LEIDEN, 12 mei. Kaas Aanvoer 12 partijen Goudse kaas; geen Leidse kaas. Noteringen goudse eerste kwaliteit 2,21- 2,27; tweede kwaliteit 2,16-2,20. Handel matig. Met Ingang van vrijdag 19 mei a.s. wordt de kaasmarkt weer gehonden op het terrein van de Kaasmarkt. LEIDEN, 12 mei. Vee Aanvoer 18 stieren; 85 melkvee, prijs 825-1250, han del matig: 300 vette koeien, 2.80-3,45. vrij vlot, duur; 58 varekoeien, 625-1025, rus tig; 15 pinken, 325-550, kalm; 124 vette koeien, 2,00-2.75, matig; 207 nuchtere kal veren, 1,30-1,65, vlug;30 fokschapen; 580 vette lammeren, redelijk; 20 varkens, 375-475, vlug; 231 schrammen, 80-105, vlug; 842 biggen, 58-64-70, vlug. 26 gei ten; 926 zeugen en weidelammeren. To taal 3462. Op vrijdag 19 mei a.s. begint de aanvoer van lammeren mogelijk van af 6 uur voormiddag. R*VEEN, 12 mei. Bloemen Anemo nen 49-1,05, Irissen 70-2,55, idem prof. Blauw 2,30-3.55, Pyrethrum I 1.60-2.90, idem II 90-1,40, Lathyrus 70-1,27. Trito- nia 30-69, Bruidsanjers 50-55. Campanu la 65-71, Colvilleis 3,30, Freesia's 41-97, Margrieten 90-1,24, Duizendschoon 83- 1,06. tulpen lang 80-1,50: idem eenblad 33-82 alles per bos; Am. Anjers Sim Rood 37-50, Sim Rose 36-50. Sim wit 26- 28, G. J. Sim 37-41, Brenner 23-29, Fan fare 31-34, Rozen 20-47 alles per stuk. ZOETERMEER Het gaat goed met de gymnastiek vereniging DWO. De verrichtingen, die wij van deze vereniging bij haar eerste lustrum in 1960 mochten zien, hielden beloften in voor de toekomst van deze ruim 260 leden tellende gymnastiekvereniging. De aantrek king van drie assistentleiders en leid sters, nl. de dames A. Luiten en L. Groenewegen en de heer G. Bolle- boom het1, de mogelijkheid gebo den nog intensiever te werken als eerst mogelijk was. Bovendien was het hierdoor mogelijk een kleuter klas te gaan vormen. De prettige sfeer, die door de leider, de heer B. W. Schaareman,, voorstaat, demon streert zich van alle kanten Een ait- voering zoals wij die gisteravond in het gymanstieklokaal van het Spaar, bankgebouw mochten meemaken, is in dit opzicht een waardevolle graad meter. Goed programma Natuurlijk ziet men uit naar de verrichtingen van zelfs de allerklein sten van de vereniging, men ziet nu eenmaal graag stoere dingen op zo'n avond. Het meest heeft ons toch wel getroffen, de blije, rustige gemoede lijke en toch disciplinaire geest, die er in deze vereniging heerst, 't Pro gramma verliep glad en tot op de minuut, waaruit overduidelijk bleek dat deze avond terdege en degelijk was voorbereid. De verrichtingen van de dames en heren zullen we de volgende week aan een oordeel onderwerpen, omdat dan de grote uitvoering plaats vindt en alle onderdelen dan beter op hun merites kunnen beoordeeld worden. De eerste start is echtei zeer goed gebleken en doet uitzien naar dins dag 16 mei, waqneer DWO zal laten zien wat debesten onder hen kunnen presteren. De heer Schaareman en zijn assistenten kunnen met genoe gen op deze eerste avond terugzien. Raadsvergadering De raadsver gadering van hedenavond zal gehou den worden in de nieuwe raadszaal. Deze zaal is aangebracht in de nieuw bouw en heeft een aanmerkelijk gro tere tribune. Vanavond zal ook de publieke tribune kunnen genieten van het kopje koffie, dat is toege zegd. Dr M. J. de Jong sprak voor het Gilde De laatste bijeenkomst van Het Gilde in dit seizoen is een buitenge woon geslaagde avond geworden, 'n Groot aantal leden nr.et hun echtge noten er verdere belangstellenden hebben geluisterd naar de rede, die gehouden werd door dr. M. J. de Jong, secretaris van het bisdom Rot terdam. Op de van hem bekende markante rake en soms humoristi sche wijze heeft hij het probleem van de ganst besproken. De voorzitster, mevr. A. D. van Velzen-Peterse. sprak haar verheugenis uit over de grote opkomst voor deze avond en heette in het bijzonder welkom kapelaan L v. d. Hondel, die mede namens pas toor P. J. van Steijn deze avond bij woonde. Dr. De Jong, die hierna het woord kreeg, gaf allereerst aan, dat er een groot verschil bestaat tussen vrees en angst. Vrees bij werkelijk gevaar aanwezig, angst is aanwezig bij in gebeeld of overdreven ingebeeld ge vaar. Angst heeft iedereen Zelfs Je zus in de Hof van Olijven kende angst. Jezus zocht toen zijn troost bij de apostelen, bij de mensen dus. Ook in het huwelijksleven kan er bij een der partners een zekere angst aanwezig zijn. Met die angst kan de eenzaamheid ontstaan als men zich niet tegenover elkaar uitspreekt. Het is dus van het allerhoogste belang, dat het tedere gesprek tussen ge huwden gehandhaafd blijft. Het Gilde had geen betere keuze kunnen doen voor deze sluitings avond.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2