350 Meter hoge TV-toren door koningin in gebruik gesteld De lotgevallen van Robinson Crusoë WOENSDAG 10 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RUN KORTE GOLF Opgewonden echtgenoot sprong in de Aar Koningin Juliana heeft gistermid dag met een druk op de knop de 350 meter hoge t.v.-toren van het zen derpark Lopik te IJsselstein in ge bruik gesteld. „Voor zover bekend het hoogste bouwwerk van Europa", zei prof. dr. L. W. G. Scholten, voor zitter van de Nozema, met gepaste trots in zijn openingstoespraak. Een schare hoge burgerlijke autoriteiten had zich voor de openingsplechtig heid naar de toren in de weilanden bij IJsselstein begeven. Aan de voet van het betonnen gevaarte was een tent opgeslagen, die het zwaar in de wind te verduren had. Koningin Juliana kreeg, voordat zij de tent betrad, bloemen aange boden door Ma ja Eckhardt, een dochter van de beheerder van het zendpark en Else Gerritsen, een dochter van de chef werkplaats. De thans 16-jarige meisjes hadden in '49 als vierjarige kleuters al eerder bloe men aan de koningin aangeboden bij de indienststelling van de eerste wereldomroepzender te Lopik. Tijdens de toespraken zat koningin Juliana naast de minister van O., K. en W., minister Cals. Het woord werd gevoerd door prof. Scholten en de waarnemend directeur-generaal van de PTT, mr. J. J. Klaaszes, die de toren voor gebruik van de t.v.- en f.m.-zenders ter beschikking van de Nozema stelde. Op verzoek van prof. Scholten Nieuwe heren in Perzië De Sjah van Perzië heeft gister avond beide huizen van het parle ment ontbonden. De ontbinding van het parelment volgde op de val van de regering van premier Emami, die op 5 mei zijn ontslag aanbood na kritiek op zijn beleid ten aanzien van een staking van het onderwij zerskorps in Iran. Zijn opvolger dr. Ali Amini heeft gisteren zijn nieu we kabinet aan de Sjah ter goedkeu ring voorgelegd. In een interview met de corres pondent van het Hamburgse dagblad „Die Welt" heeft de nieuwe premier maatregelen aangekondigd, die ver betering van de wankele economie en bestrijding van de corruptie be ogen. PAX CHRISTI-WEEKEND OP DRAKENBURGH Tijdens het weekend dat de Pax- Christi-Beweging in samenwerking met de volkshogeschool Drakenburgh te Baarn op 13 en 14 mei a.s. orga niseert over het thema „Afrika- Europa" zal prof. dr. S. Peters, hoog leraar aan de universiteit van Gent een inleiding houden over Europa als centrum van de christelijke cul tuur, terwijl prof. P. V. Leuridan O.P. oud-hoogleraar aan het semina rie van Niangara zal spreken over de geestelijke en culturele waarden van Afrika. Voor deelneming aan het weekend kunnen belangstellenden zich richten tot het secretariaat van „Draken burgh" te Baarn. drukte koningin Juliana daarna op een knop, waardoor op een aantal t.v.-toestellen in de tent het NTS-dia (seinmast met letters NTS) zicht baar werd. Daarop verscheer om- roepster Ageeth Scherphuis op het scherm met de mededeling, dat ko ningin Juliana de zender zo juist in gebruik had gesteld. Tijd korten. De omroepster kondigde daarop een filmpje aan, dat een indruk gaf van de bouw van de nieuwe t.v.- toren. Het drie kwartier durende filmpje diende om de tijd te korten voor de gasten. De achtpersoonslift in de t.v.-toren maakte het onmoge lijk, het gezelschap in korte tijd omhoog te brengen. Koningin Julia na was de eerste die na de officiële ingebruikstelling van de zenders zich op verschillende etages van het hoge bouwwerk liet voorlichten over de werking van de apparatuur. De Koningin had op 96 meter hoogte een prachtig uitzicht over 'n groot deel van de provincie Utrecht. In de toren kunnen nog een of twee t.v.-zenders worden geplaatst voor een tweede en derde programma. De plechtigheid was een geheel IJsselsteinse aangelegenheid. Burge meester mr. J. J. Abbink Spaink van IJsselstein begroette de Koningin op zijn grondgebied. De Harmonie Ami- citia van IJsselstein blies de muziek bij de ingebruikstelling van de toren. Setterlaine Jumpers en Vesten modehuis JUiictenne Goede concertavond in Zoeterwoude Evenement van culturele betekenis Choral voor koor, met orgelbegelei ding door de heer M. L. Opdam uit Leiden, zo harmoniërend in een kerkgebouw, was al aanstonds een hoog muzikaal genot. Uit respect voor de religieuze verhevenheid ont hielden de aanhoorders zich op het einde van applaus. Al spoedig kon men genieten van het zo melodieuze gedeelte het Chor dei Landleute und Jager" uit „Die Jahreszeiten". Daarna kwam de heer M. L. Op dam aan de vleugel de Sonate Pa- thétique van L. van Beethoven spe len, waarvoo: het gehoor zich op het einde zeer dankbaar toonde. Als solist trad daarna de tenor Jan Koot uit Leiderdorp op met een tweetal nummers nl. Aria en Reci tatief uit „Die Schöpfung" van J. Haydn en „Aan die musik" van Fr. Schubert. Vooral met het eerste num mer oogstte deze zanger veel succes. Het tweede nummer bleef 'n hymne, kon de uitjubeling over de muziek niet halen. Zwiept die ook? Koningin Juliana heeft met bij zonder grote belangstelling de talrijke installaties in de tele visietoren te IJsselstein bezich tigd. Zij liet zich daarbij door vele deskundigen voorlichten. Voordat de vorstin de lift van de toren binnenging, vroeg zij ietwat angstig aan prof. Schol ten: „Zwiept die ook?" Minister Cals, die de vorstin vergezelde, stelde haar gerust met de op merking dat de afwijking op de 21ste verdieping bij harde wind slechts 3 centimeter was. Overi gens was de wind vanmiddag zó sterk dat men het aanvankelijke plan om op de 19e verdieping op een bordes een rondgang te ma ken, liet vervallen. Op de 21ste verdieping jebruikte de koningin de thee. Tevoren had zij te voet de talrijke trappen naar de 25e verdieping afgelegd. Wie had dat ooit in Zoeterwoude kunnen verwachten? Een concert avond met een groot gemengd koor met solistische medewerking en beurtelings begeleiding van orgel en piano. Bovendien nog een pia no- en vioolconcert. Een programma, waarop de namen van de grootste meesters onder de componisten prijkten. En dan een uiterst aan dachtig, veeltallig auditorum, dat zich bij elk nummer spontaan dank baar toonde. Culturele betekenis. Het was in één woord een cultu rele belevenis, zoals Zoeterwoude nog nooit gekend heeft, een gebeu ren waarvan gezegd kan worden: „zie wat een goede samenwerking vermag". Inderdaad er was een krachtige samenwerking. Het gemeentebestuur had het goede voorbeeld gegeven door de opzet van dat concert finan cieel te steunen. De beide plaatselijke gemengde zangverenigingen „Santa Lucia" en „Zingt den Heere" studeerden onder leiding van hun dirigenten de heer F. Cappendijk en B. Siereveld ander half jaar lang aan het meesterwerk van J. Haydn, een tweetal delen uit „Die Jahreszeiten" en aan het „Choral aus Kantate 147" van J. S. Bach. Aanvankelijk was de opzet het con cert te geven in samenwerking met het R.K. Haagse Symphonie-orkest maar te elfder ure trok dit orkest zich, door moeilijkheden in de be zetting terug. Dat was erg jammer, maar nu dit concert, met alleen klavier begelei ding reeds zo geslaagd is, weten wij zeker, dat het volgend jaar een echt vocaal-instrumentaal concert in het vooruitzicht is. Deze schone muzikale vertolking had plaats in het fraaie, met zoveel financiële offers, ook van de gemeen te, gerestaurede Ned. Hervormde kerkgebouw, waarvan de acoustiek zeer goed is. Het zangkoor stond prachtig opgesteld in het hoger ge legen koorgedeelte van de kerk. Alle zitplaatsen van het middenschip wa ren bezet. Er was hoog bezoek: deken P. J. A. Juffermans, ds. G. P. van Embden, burgemeester J. A. Detmers en de wethouders P. van Hofwegen en J. M. Kraan waren tegenwoordig. Het spreekt vanzelf dat, vooral wat het koor betreft, de volmaakt heid zeker niet bereikt is, maar dit stfeven in de beoefening van de kunst door amateurs is zo lofwaar dig en heeft zoveel muzikaal genot gegeven, dat, al zouden wij daarvoor bevoegd zijn, de critiek zeer mild zou zijn. De heer Cappendijk, directeur van „Santa Lucia" was voor dit concert de dirigent. De poging om dit con cert door een vooraf gegeven uitleg z.g.n. muzikaal paedagogisch te ma ken is niet zozeer gelukt. Om meer belangstelling en beter begrip te kweken, zal daaraan en dat is zeer belangrijk meer zorg besteed moeten worden. Goed programma. De inzet van het programma het tot hevige schrik van vrouw en hele buurt Bewoners van de Aarkade werden in de nacht van zondag op maandag uit hun slaap gewekt door een hevig gillende vrouw, die in de vaste me ning verkeerde, dat haar man zich in de Aar van het leven zou bene men. Een echtelijke ruzie was oor zaak van een aantal schrikaanjagen de handelingen van de nog jeugdige echtgenoot, die op de deur van zijn huis bonkte onder het luidkeels ver kondigen van het dreigement, dat hij er een eind aan zou maken. Nadat de man naar binnen was gegaan hoorden de buren hem enige tijd later weer schreeuwend het huis verlaten ,op de voet gevolgd door zijn vrouw en zijn schoonmoeder, die om hulp riepen. Men hield de adem even in, toen de man over 'n houten balk van een in de Aar geslagen damwand liep. Zijn vrouw dacht, dat het nu echt menens werd en gilde steeds angstiger. De opgewonden echtgenoot keerde op zijn schreden terug en onderhield zich luidruchtig met zijn vrouw, waarbij hij zich nog meer opwond en plotseling zich om draaide en de Aar insprong. Zijn angstige vrouw dacht niet an ders, dan haar man zou verdrinken, maar buren hadden hem reeds bij de houten school aan het Thorbecke- plein op de kant zien klauteren en wegrennen. Later werd de verkleum de man door de politie nabij het Nutsgebouw gevonden. Nadat hij van droge kleren was voorzien op het po litiebureau kon de man weer naar huis gaan. ZOETERWOUDE PIT '54 De leden worden erop gewezen, dat de training morgen in verband met Hemelvaartsdag en de Eerste H. Communie der kinderen komt te vervallen. De inschrijving voor het aarbeien- tournooi sluit voor de leden van PIT '54 definitief hedenavond. In de nacht van maandag op dins dag heeft een brand de bovenste twee verdiepingen van hotel „Cas- tell" nabij Zuoz, in het Zwitserse kanton Graubuenden, volledig ver woest. Slachtoffers zijn hierbij niet gevallen, daar het hotel, dat deel uitmaakt van „Hotel-plan", nog niet geopend was. Dit is de vierde hotel brand in Zwitserland dit jaar. Een gemeenschappelijke zitting van beide Huizen van het Indiase parlement heeft met algemene stem men een wetsontwerp aangenomen, waarbij het geven, aannemen of vra gen van een bruidsschat strafbaar wordt gesteld. Hiermee komt een einde aan een eeuwenoud gebruik in India, dat zowel voor rijk als arm gold. In tal van arme gezinnen in India was het eisen van een bruids schat een beletsel voor een huwelijk, dat vaak aanleiding is geweest tot zelfmoord door meisjes wier ouders geen bruidsschat konden opbrengen. De filmploeg van Universal In ternational, die in Suriname opna men zal maken voor een film, heeft hiervoor meer dan duizend levende ratten nodig. Deze ratten zullen wor den opgekocht tegen de prijs van één kwartje per stuk. Nadat de rat ten hun „rol" hebben gespeeld zul len ze worden vernietigd. Volgens het persbureau Tress Trust of India zou sir Edmund Hil lary, de Nieuw-Zeelander, die met de sjerpa Tensing het eerst de Mount Everest heeft beklommen, een lichte hersenbloeding hebben gehad, toen hij op weg was naar de top van Makaloe. Hij zou niet in staat zijn de tocht voort te zetten. Zijn toe stand zou echter geen zorgen baren. LEmSCHENDAM Geboren: Leotine C. A. d. van A. C. van den Berg en M. P. C. Uyt- dehaage. Johannes S. M. z. van H. A. Meewisse en C. A. Vieveen. René z. van M. J. Kortman en S. Finkel- berg. Ondertrouwd: H. J. A. Leurs te Velsen en C. J. C. van der Helm. Fr. van Es van Conkelberghe te Den Haag en Tr. Rheling. C. H. van der Voort te Leiden en C. M. Ammer- laan. A. Adegeest te Zoetermeer en J. B. M. van Meizen. J. Alderden te Den Haag en C. Apeldoorn. L. M. J. Warmenhoven en J. M. van der Helm. G. H. Kraan te Voorschoten en C. M. A. van der Zon. Overleden: Arthur Cramer 55 j. echtgenoot van J. Robbertien. Marktberichten ROTTERDAM, 9 mei. Vee Totale aanvoer 4182 stuks, weekaanvoer 6534 stuks. 240 vette koeien, ossen, 930 ge- bruiksvee, 691 vette kalveren, 95 gras- kalveren, 1660 nuchtere kalveren, 5 var kens, 16 lopers, 28 biggen, 98 paarden, 10 veulens. 108 schapen, lammeren, 281 weide-, zuiglammeren, 20 bokken of gei ten. Prijzen vette koeien 3,00-3,40, 2.75- 3,00, 2,50-2,75; vette kalveren 2,70-2.90, 2.50-2,70, 2,30-2.50; graskalveren 460, 360. 260; nuchtere kalveren 67, 55, 45; lopers 140, 110, 100; slachtpaarden 260, 250, 230; schapen 130, 110, 90; lammeren 70, 60, 45; kalf-melkkoeien 1280, 1150, 950; vare koeien 930, 780, 680; vaarzen 920, 720, 620; pinken 560, 460, 400. Aanvoer vette koeien gewoon, handel goed, prijzen prijshoudend; vette kalveren als vorige week, willig, wat hoger, enkele prima's boven notering; graskalveren korter, kalm, als vorige week; nuchtere kalve ren, iets ruimer, levendig, iets hoger; lopers en biggen kort, matig, ongewij zigd; slachtpaarden als vorige week, kalm, prijshoudend; schapen, lammeren iets meer, tamelijk, ruim prijshoudend; kalf-melkkoeien ruimer, kalm, iets ge drukt; varekoeien matig, slepend, onver- drukt; vaarzen, pinken klein, stroef, constant. WOERDEN, 10 mei. Kaas. Aan voer 8 partijen. Noteringen: le kwa liteit 2.202.25. Handel matig. Jongvee. Aanvoer 166 lam meren 65—80 per stuk. Handel ma tig. 72 Biggen 6585 per stuk. Handel matig. TER AAR, 9 mei. Groenten Kassnij- bonen 2,90-3,50, idem stek 2,30-2,60, peu len 3,90-4,70, idem B 1,00-3,80, glasandij- vie 43-52, idem B 32-40, idem stek 16-24, rabarber 7-14, postelein 40-51, prei 10-11. spinazie 19-29, waspeen 15, komkommers stek 15-30, stoofsla 14-13, tomaten 1,60- 1,70 alles per kg; sla A 9-14, idem B 6-8, idem C 4-5, bloemkool A 63-86, idem B 37-61, idem C 20-35, komkommers A 45- 47, idem B 32-41, idem C 26-30, idem D 19-25, idem stek 10-28 alles per stun; bospeen 49-64 per bos; aardbeien 61-90, idem klein 41-54 alles per doosje. GOUDA, 10 mei. Kaas. Aan voer 27 partijen kaas. Eerste kwali teit 2.202.26, tweede kwaliteit 2.12 2.19 en extra kwaliteit tot 2.30. Alles per kg. Handel goed. R'VEEN, 9 mei. Bloemen Anemo nen 41-73, Lathyrus 74-80, Freesia's 35- 76, Irissen 72-150, Campanula 100-115, Pyrethrum 1 170-245, idem 2 80-140, Ixia 37-43, Tritonia 23-47, Tulpen lang 80-133, idem eenblad 33-82 alles per bos; Am. Anjers: Sim Rose 36-46, Sim Rood 37-47, Queen sim 33-36, G. J. Sim 36-40, Pioen rozen 13-17, Ornithogalem 16-19, Rozen 20-42, Gerbera 14-15 alles per stuk. R'VEEN, 9 mei. Groenten Aard beien ingelegd 71-82 idem 2 ons doos 89-104, idem 2 50-81 per 2 ons doos; krop sla 4,00-8,00, spinazie 8,00-16,00, peulen 300,00-500,00, kassnijbonen 330,00. idem stek 245,00 per 100 kg. Ook van de Italiaanse piano-mu- ziek: Nothurno van Ottorino Respi- ghi ging een grote bekoring uit. Tijdens de pauze verlieten de aan wezigen de kerk om heel gemoede lijk in het naastbij zijnde „Ons Huis" het aangeboden kopje koffie te ge bruiken. De violiste Henny Ravestein bracht daarna, aan de vleugel door de pia nist Opdam begeleid, met zeer groot succes achtereenvolgens de vioolso nate in g van W. A. Mozart en de sonate in g van Guiseppe Fartini. Het grote gebeuren van de avond was de uitvoering van „Der Früling" uit „Die Jahreszeiten" door koor en solisten met pianobegeleiding. De so listen waren hierbij P. Loos, onze plaatsgenoot, bas, J. Koot tenor en mevr. M. Cappendijk-v. d. Bosch, so praan. Deze soli werden zeer ver dienstelijk gezongen; de duetten en het terzet waren minder goed inge studeerd. Het gemengd koor heeft bewonde renswaardig deze polyphonische, zo moeilijk uit te voeren muziek, tot 'n groot muzikaal genot gebracht. Aan het slot bracht het publiek staande een ovatie aan de dirigent, de solisten en het koor. Aan me juf. Hennie Ravenstein en mevr. Cap pendijk werden bloemen aangebo den. Het jeugdconcert een mislukking Zo voldaan als wij over dit con cert zijn, zo teleurgesteld moeten wij schrijven over het jeugdconcert, dat op de vooravond, tevens bedoeld als generale repetitie, werd gegeven. Het bezoek was uiterst gering. Bovendien waren er enige té jeug dige kinderen, die de concentratie nog niet kunnen opbrengen om rus tig naar een piano-concert te luiste ren en een ogenblik zodanig zit tende op de eerste rij stoorden, dat de pianist zijn spel onderbreken moest. Voor het kleine getal jongeren, die tóch werkelijk blijk gaven belang stelling voor muziek te hebben, mag het geven van jeugdconcerten op de generale repetitie zeker niet afge schaft worden. Geef moeder een heerlijke PARFUM van CHANEL CHRISTIAN DIOR SCHIAPARELLI WORTH NINA RICCI J. P. v. d. BLOM STEENSTRAAT 57 3? Wanneer u over een Mes- serschmitt denkt, wacht dan niet tot het laatst, daar er momenteel 3 a 4 weken le vertijd gevraagd wordt, dus bestel tijdig bij: Valk a.d. H. Schouw, Voorschoten, tel. 25191-01710. Naaisters gevraagd. Wij kunnen nog enige aan komende en leerling naai sters plaatsen. Reisgeld wordt vergoed. Aanmel den dagelijks van 917.30 en zaterdags van 9—12 u. Confectiefabriek Biesot, Herengracht 84. Leiden. 3? Bezoekt onze kwekerij. welgevuld met exotische planten en cacteën. zoals: sanseveria, filonaendron monstera, ficus, anthurium decoratieve plantenscha- len, nersthoomvaren in kurkschors. C L. Mulder Haarlemmerweg 21, Lei den. tel 20550 *2 Auto- en tractorbanden Nieuwe, gecoverde en ge bruikte. Grote sortering, lage prijzen H Hövig H hijndijk 1, Zoeterwoude. tel. 01710—25517. 3T Meisjes gevraagd Strijk- inrichting „Ozon", Hoge Rijndijk 34. 3? Te koop motorrijwiel AJS 500 cc. van 1953. L. de Rijk, Noordeinde 40, Leimuiden, tel. 01721-117. Broodtrommel 895, 6 gla zen voor 150, 6 theelepels vlekvrij nu 98, leuke theepot 145, koffiepot 198. 1000 En één andere geschenken vindt u in de Bazar, Janvossen- steeg 56. 3? De mooiste schoorsteen- klokken vindt u bij de uur werkkliniek. Keuze uit meer dan 100 verschillende model len met electrisch of mecha nisch uurwerk. Kijk eerst bij ons, de prijs valt u mee. Lage Rijndijk 8. 2 Goud-doublé horloge bandjes grote keuze in alle prijsklassen (een cadeau voor moeder). Wekkers in alle uitvoeringen en prijzen. Uur werkkliniek alleen Lage Rijndijk 8. Nr. 30. Robinson had tot nog toe geen tijd gehad om zich te wassen. Hij zou een bad nemen, want hij had het nodig. Zijn enig hemd was tot op de draad versleten. Hij waste het zo goed als hij maar kon zonder zeep. In het warm, helder water waarin hij zwom, was veel kabeljauw. Hij besloot op een of andere wijze kabel jauw te gaan vangen. 3J Bloempothanger met bloempot samen 49 cent. Mo dern 2 kleurig model. Alleen met inlevering van deze ad vertentie compleet 49 cent. IVA Haarlemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden Te koop een in goede staat verkerende 4 5 pers. auto. Roomburgerlaan 21, tussen 7-9 uur. Moederdag geschenken JAN DE NIE Zonen TOMADO BRABANTIA GERO ARTIKELEN KORT RAPENBURG 10 TELEFOON 20025 3* Nette werkster gevraagd voor 3 dagen p. w. 1.50 per uur. Mevr. Heybroek, Korte- laan 16, Aerdenhout, tel. 40059. 3T Gevraagd: Nette, flinke hulp in de huishouding in gezin met kleine kinderen, 2, 3, 5 jaar. Wyttenbachweg 69, Oegstgeest, tel. 20246. 3? Te koop Opel Olympia '52-'53 in zeer goede staat. Schenkelweg 48, Zoeter woude. Naar het zonnige zuiden per luxe automobiel zonder chauffeur. Vraagt inlichtin gen aan Autoverhuurbedrijf „Souplesse". Verhuur zonder chauffeur. Veurseweg 14, Voorschoten, tel. 01717-2631. 3? Uw gehele uitrusting „be stand tegen alle weer" lede ren kleding, wollen truien, helmen, enz. leveren wij v.a. 2.50 per week. Schrijf on der postbus nr. 30, Leider dorp. j <2* Een goed dames- of he- I henrijwiel, compleet m. lamp, I jasbeschermer enz. tevens verzekerd, bekende merken, vanaf 2.50 per week. Schrijf postbus nr. 28, Lei derdorp. 3? Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit voor raad leverbaar. Prijs 395.-. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Korevaarstraat 6. 3? Onderdelen voor Solex-, Berini-, Puch-, JLO-, Sachs, HMW- en Rapmotoren uit voorraad leverbaar. Van Zijp Haarlemmerstraat 295. Puch bromfietsen met 2 en 3 versnellingen vanaf 655 - Leverbaar in 2 kleuren en in sportuitvoering. Van Zyp, Haarlemmerstraat 295, Kore vaarstraat 6. 2 Peugeot 403 type 1956 schuif dak. nieuwe banden: Ford Prefect '56. zeer mooi en goed. Bij 't bekende adres Gar. J. v .d. Meer, H. Rijn dijk 4a, tel. 25259. 3? DKW 3 6 1955 model Hardtop, 2 kleuren met nw. motor, wegens inruil spotpr. 1850. Garage J .v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a. tel. 25259. Na 20 uur tel. 30794. 3? Fiat 500 cc. cabriolet 1954 gerevideerde motor, nieuwe accu, nieuwe banden. Haast u, koopje 1250. Gar. J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a, tel. 25259. 3? Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Ko revaarstraat 6. 3? Berini-, Batavus-, Rap-, Solex-, Puch-, Magneet-, DKW-, Monarscoot-, Gazel le-, Locomotief-, Union- bromfietsen uit voorraad le verbaar. Van Zijp, Haarlem merstraat 295, Korevaarstr. 6. 3? Monarscoot. De bromfiets scooter. Prijs geheel compl. 798.-. In 3 pr. kleuren. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Korevaarstraat 6. 3? Berini-bromfietsen in 16 modellen uit voorraad leverb. Prijzen vanaf 398.-. Van Zijp Haarlemmerstraat 295, Kore vaarstraat 6. 3? Mercedes 180 diesel 1954, uitvoering als Mere. 220 in uitstekende staat, tegen inte ressante prijs. Inruil moge lijk. Gar. J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a. tel. 25259. Na 20 uur tel. 30794. 3? Polshorloges de nieuwste modellen in goud, doublé of chroom, een uitgesproken mooi cadeau voor moeder. Kom eens bij ons kijken, U slaagt altijd. Uurwerkkliniek alleen Lage Rijndijk 8. 3? Gebrnikte brommers en fietsen. Diverse zo goed als nieuwe brommers, ook Puch; prachtige sportfietsen en nog enkele scooters en moto ren. Grote keuze bij v .d. Meij, Hooigracht 66, Middel weg 29, Leiden. schendam. tg Tips voor moederdag. Lektuurbak 195, koekschaal 98. theeservies nu 9.50, melk- stel 7 delig 2.95, bonbon- schaal nu 48, wandhanger m. potje 98, leuke geschenken. In de Bazar, Janvossenst 56. 3? Goedkope inruil automo bielen. Diverse merken, kl. en grote wagens. In onze werkplaats nagezien, worden in goed bruikbare staat afge leverd tegen aantr. prijzen. Gar. J. v .d. Meer, Hoge Rijndijk 4a. tel. 25259. 3? Autoverhuur. Goedkoop en veilig rijden met een '61 er VW. Citroën 2 CV. Volks wagen Samba bus. Bespreek nu voor vakantie om teleur stelling te voorkomen. Geen- jaar, Goejestraat 34. tel. 30794, garage tel. 25259. Planten of bloemenspuit 98 cent. Geeft zeer fijne wa ternevel Zacht plastic spuit met prima werkende druk- pomp. Alleen met deze ad vertentie voor 98 cent. IVA, Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 3* Beeldjes p. paar 79 cent Boer en boerin met bloemen mand van echt porselein (Delfts-blauw) p. paar 79 ct. Alleen verkrijgbaar met inle vering van deze advertentie. IVA, Haarlemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden VAKANTIE? Zorg dat U overal in elk land dus mee kunt dan sen. Privé" dansles bij t.C. Daar leert U het snel en goed. Bel 26954! Hemelvaartsdag Dansavonden Zoeterwoude 8 uur Langeraar 8 uur Leiden 8 uur Zondag Dansen? Berkel 8 uur Leiden 8 t Leimuiden uitgesteld tot '48 mei. 3? Geef moeder een blijvend geschenk. Gasfornuis Etna compl. 245; Stofzuiger Elec- trolux, Ruton, Erres v.a. 142.50; Centrifuges DRU, Edy ƒ185; Koelkast 130 ltr. 399koffiemolens, mixers, strijkijzers, Gero-artikelen. Bernard Schulte, Voorhout. 32* A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespeciali seerde trouwautober'r Zee manlaan 12a, directie: De Jong, tel. 23055, 7-pers. auto's met verwarming Keuze uit zwarte, zilvergrijzen of witte bruidscoupé. 3T Wij ontvingen voor moe derdag een keur-collectie sierpotten, effen en met de cor. Leerdam glazen vaasjes en zeer fraaie aardewerk va zen. kannen en pullen, mooie geschenken. In de Bazar, Janvossensteeg 56. Plastic WC-bril 3.98 zw. kwaliteit, geheel compl. met bevestigingsbouten. Past op eike stenen WC-pot Voor deze prijs koopt u alleen bij: IVA, Haarlemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. >2 Grote sortering bloem potten!!! Prachtig glazuur in diverse fraaie kleuren vanaf 39 cent, stenen nest schalen 5 delig ƒ3.98, elke schaal 'n andere kleur. IVA Haarlem merstraat 48; Nova, Noord einde 43, Leiden.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5