Hazerswoude krijgt grootse secretarie aan de Rijndijk Nieuw gebouw voor Raiffeisenbank te Sassenheim Zakelijkheid in schone lijnen WOENSDAG 3 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Aangaande de plannen voor een nieuw bankgebouw aan de Gouver neurlaan deelde het bestuur van de Coöp. Raiffeisenbank mede, dat het stadium is bereikt dat goedkeuring is verkregen van b. en w. en „Stad en Land". Tekeningen zijn ingediend voor rijksgoedkeuring. De plaats, waar het nieuwe bankgebouw, een ontwerp van architect L. Tol uit Lis- se, zal verrijzen, vindt het bestuur gelukkig, daar het pand gunstig komt te liggen in verband met het ver keer. De inhoud van het nieuwe ge bouw zal 2200 m3 bedragen, de leng te voorgevel 29 meter en de hoogte 7,5 meter. Via trappen komt men door een driedeursingang in een hal met een oppervlakte van 60 m2, waarin zich 6 loketten bevinden. Hierachter is de kasafdeling gelegen. Rechts hiervan komen de directie-, de spreek en de boekhoudmachine kamer, alsmede de administratie en de dagkluis. Rechts van de hal komt ook de grote kluis met safe-loketten met een oppervlakte van 20 m2. Links van de hal komen de verga derkamer, de cantine en de archief ruimte. In de bovenverdieping komt een ruime woning voor de directeur. Het bankgebouw zal ook een pri meur krijgen voor Sassenheim, te weten een nightdrive (nachtkluis), waarin men van buiten zijn waarde volle papieren en sieraden kan de poneren. Om het gebouw is ruimte voor groenbeplanting en rechts een inrijweg, terwijl met eventuele uit breiding in de toekomst rekening is gehouden. De kosten voor grond en nieuwbouw worden voorlopig ge raamd op 250.000,-. Binnen enkele maanden verwacht het bestuur, dat met de afbraak van de oude wonin gen aan de Gouverneurlaan een aan vang kan worden gemaakt. De par keerplaats voor de bank zal een op pervlakte hebben van 43 bij 7 m. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP „Feest van de Arbeid". Maan dag j.l. werd in „De Drie Eendjes" aan de Hoge Rijndijk het Feest van de Arbeid gevierd met een toneel uitvoering, verzorgd door de toneel club „Liefde voor Toneel". In zijn openingswoord van de voorzitter, de heer Goddijn, zei deze, dat de mens dankbaar moet zijn te mogen arbei den .Niet alleen voor zijn onder houd, maar ook om daarmee anderen van dienst te zijn. Het voornaamste is echter met een juiste intentie deze arbeid te verrichten. Ook nu vraagt het „wereldwijd" denken een offer van de leden om de actie ;,Wij en Zij" te doen slagen. De onderont wikkelde gebieden vragen, door de daar bestaande onmenselijke toe standen, niet alleen voedsel, maar ook een vorming van de bewoners door middel van een organisatie op christelijke grondslag. In de komende weken zullen de leden in de gele genheid worden gesteld him bijdra ge voor dit grote werk van he' Chr. Nationaal Vakverbond te storten. Vervolgens was het woord aan de toneelclub met een spel van de zee kant, getiteld „Maaike", van Rosita Peeters. De twee gebroeders Paap, beiden reder, vervreemden geheel van elkaar, doordat te een zich door allerlei omstandigheden laat terneer drukken, terwijl de ander door eer zucht gedreven, het met zijn gewe ten niet zo nauw neemt wanneer het op geld verdienen aankomt. De ver wikkelingen, die hier uit voortvloei en, werden door de spelers goed tot uitbeelding gebracht. Een dankbaar applaus beloonde de spelers voor hun spel. A.s. zondag volgt een herhaling van het stuk, eveneens in „De Drie Eendjes", waar de parochianen in de gelegenheid worden gesteld dit stuk te gaan zien. Gezien de geslaagde uitvoering van maandag kan een be zoek ten zeerste worden aanbevolen. Deze opvoering is ten bate van het jeugdwerk in de parochie. WOUBRUGGE GOUDEN BRUIDSPAAR Op 11 mei a.s. is het een halve eeuw geleden, dat de heer G. M. Grandia, 75 jaar en M. van Balle gooien, 72 jaar, in de echt werden verbonden. Het gouden paar vestig de zich aanvankelijk te Kerkwijk (Geld.) op een klein eigen bedrijf, doch sinds 1930 wonen zij aan het Weteringpad te Woubrugge. Het hu welijk werd gezegend met de ge boorte van 4 zoons en 4 dochters. Thans zijn er ook al 50 kleinkinde ren. In intieme familiekring hoopt het bruidspaar dit heuglijk feit te herdenken op donderdag 4 mei in 't gebouw van de Christelijk Gerefor meerde kerk aan de Grijpesteinstr. te Alphen a. d. Rijn. HAZERSWOUDE Bouw gemeentesecretarie gegund - Het architectenbureau Maaskant, v. Dommelen, Kroos en ir. Senf te Rot terdam heeft namens b. en w. het bouwen van het gemeentesecretarie gegund aan de firma Gesman en Zoetemeijer te Alphen a. d. Rijn. Bij de op 27 april gehouden openbare aanbesteding was dj firma Gesmcn en Zoetemeijer van 24 inschrijvers de laagste voor het bedrag van 462.500. HILLEGOM VIJFTIG JAAR GETROUWD Dinsdag 9 mei a.s. herdenkt het echtpaar C. v. d. Meij-Hogendoorn 't 50-jarig huwelijksfeest. De bruide gom, geboren op 21 april 1886, vond het aardig op zijn verjaardag in 1921 in ondertrouw te gaan en zo werd er ieder jaar opnieuw de dag van ondertrouw en verjaardag gevierd. Dit tekent de man, die zijn gehele leven lang bleef hechten aan de aar dige dingen in het leven, hoe hard het leven ook geleefd en beleefd wordt. Het is immers een bijzondere prestatie' om een zaak op te bouwen van een omvang als de thans be staande zaak onder de firmanaam van C. v. d. Meij en zonen, te Hille- gomen. Toen 61 jaar geleden de bruid, die in Lisse woonde en in be trekking was in Wassenaar, tijdens de Hillegomse kermis haar zus in Hillegom bezocht, trof zij in de stoomdraaimolen, die bij het „Mo- lenduintje" stond, de jongeman, Cor nells v. d. Meij, waarmede zij nu 50 jaar getrouwd is en met wie zij al die jaren lief en leed heeft gedeeld. En ook de zorgen. Een gezin met elf kinderen, acht jongens en drie dochters vroeg de bijzondere aan dacht. Nu zijn ze allen getrouwd. Eén zoon woont in Canada en één in Aaustralië. Er zijn 27 kleinkinderen. De dag wórdt begonnen met een H. Mis, om half elf in de St. Josephkerk. Verder wordt het feest gevierd bij Sistermans. Daar is van half vier tot half vijf gelegenheid tot feliciteren. VIJF EN VIJFTIG JAAR TE SAMEN Op diezelfde dag, 9 mei 1961, is 't echtpaar J. H. Pij pers-v. Ruiten, 55 jaar getrouwd. De bruidegom is 81 en de bruid 80 jaar. Hij is een beken de figuur in Hillegom, was geduren de 40 jaar kelner in hotel Sistermans en daarna nog een aantal jaren bij de gebrs. v. Dril in hetzelfde vak. Hij gaf ook dansles. Vanwege de minder goede gezondheid van de bruid, wordt het feit in stilte herdacht. Zij verblijven thans in huize St. Joseph. Het echtpaar werd gezegend met 14 kinderen en 12 daarvan zijn ge trouwd. Er zijn 27 kleinkinderen. ROELOFARENDSVEEN School vierde 40-jarig jubileum mej. Van Dijk Het zondag reeds met grote luister gevierde feest van het 40-jarig ju bileum van mej. A. van Dijk als on derwijzeres aan de jongensschool te Roelofarendsveen verkreeg gisteren nog een vervolg in de viering op school voor de leerlingen van alle klassen. Des morgens te 8 uur werd de dag begonnen in de kerk, waar kapelaan Bergenhenegouwen de H. Mis opdroeg tot intentie van het ju bileum van mej. van Dijk. De kin deren luisterden de H. Mis op met enkele geestelijke liederen. Te half tien kwamen de kinderen bijeen op de speelplaats van de school. Hier werden zij getracteerd. Zij bekamp- ten elkaar de gehele morgen in een felle strijd om een prijsje in de wacht te slepen bij de georganiseer de spelen. Dat het er prettig en ge animeerd aan toe ging, bleek ook wel uit het grote aantal voorbijgan gers dat met plezier de verrichtin gen gadesloeg. Het hoogtepunt van deze spelen was ongetijfeld de sprietbokswedstrijd. Om 11 uur arri veerde een draaiorgel op de speel plaats, dat de feestvreugde begrijpe lijk verhoogde. Tot slot ging de ju- bilaresse op een versierde veiling- kar, waarmede een feestelijke rond gang de morgen op vrolijke wijze en r\E BOUW VAN DEZE waardige en moderne gemeentesecretarie van Hazerswoude werd op 27 april 1.1. gegund aan de firma Gesman en Zoete- meyer te Alphen aan den Rijn. De bouwkosten be dragen 462.500. De archi tecten zijn de heren Maas kamp, Van Dommelen, Kroos en ir. Seuf te Rot terdam. Het gebouw bevat een grote kelderruimte, waarin zijn ondergebracht een grite archiefruimte, in structielokaal voor de BB, bergruimte voor het BB- materiaal, een garderobe en toiletten voor het per soneel, ruimte voor de ke tel der centrale verwar ming, een kleine keuken en enkele reserve kamers voor berging e.d. Op de begane grond be vindt zich de grote hall, waarin zich bevinden het trappenhuis, een bodeka mer en een wacht- of spreekkamer. Rechts van de hall liggen een kamer voor de gemeente-archi tect, een vertrek voor het personeel van gemeente werken, een grote teken kamer, het bureau voor de gemeente-ontvanger en de afdeling financiën alsme de 'n reserve kamer. Links van de hall komt de secre tarie, verder een typeka mer, de kluis en 'n spreek kamer. Een halve verdieping ho ger aan de achterzijde van het gebouw zijn de burge meesterskamer en de ka mer voor de gemeente-se cretaris geprojecteerd. Op de eerste verdieping ligt de mooie, grote gemeen schapszaal, waaraan gren zen de kamer voor de ver gaderingen van B. en W., een keuken en een ruime garderobe en toiletten. ET LIGT IN DE be doeling van burge- H meester A. Smit te zijner tijd in de gemeenschaps zaal, die naast de bestem ming voor officiële ont vangsten en representa tieve doeleinden aan cul turele belangen gewijd zal worden, concerten door kamerorkesten te doen plaatsvinden. Zoals uit de situatietekeninig mag blij ken komt het gebouw te liggen aan eei} grote vijver en waterpartijen, wat aan het geheel een bijzonder schone aanblik zal geven. Betonbrug aanbesteed Gister morgen werd in het gemeentehuis door b. en w. en de directeur van Gemeentewerken openbaar aanbe steed: het bouwen van een gewapend betonbrug en het aanleggen van een diepriool in het verlengde van de Tulpenstraat. Voor dit werk schre ven 15 aannemingsbedrijven in, waar van de prijzen van hoog naar laag als volgt waren: Bron en Visser, Voorburg 102.000; fa. v. 't Hoften, Haarlem 102.000; A. C. v. Bezooyen, Alkmaar 100.500; A. v. d. Voorden, Amstelveen 99.000; Gysbert van 't Hoften, Amstelveen 98.000; fa. H. en B. Beljon, Voorburg 98.000; P. Bos, Amstelveen 97.100; H. J. Strijk, Rijpwetering 97.000; J. C. Koridon, Vinkeveen 96.970; Aann. Mij. Loeve, Delft 96.700; N.V. Gebr. v. Lulirag, Woubrugge 96.500; W- Hennipman, Leiderdorp 96.250; Gebr. Middelkoop, Breukelen ƒ95.850; J. Mens, Lisse 95.500; C. J. Kie- bert N.V., Sassenheim f 95.000. De raming werd niet bekend gemaakt. Het werk werd nog niet gegund. onder luide toejuichingen van de schooljeugd afsloot. Des middags werd het feest in de Pancratiuszaal voortgezet. Hier verschenen de klas sen beurtelings op het toneel om een op het jubileum toepasselijk frag ment ten gehore te brengen. Op een kop van jut werden de jaartallen be trekking hebbende op diverse episo den uit het leven van de jubilaresse aangegeven. Het hoogtepunt was hier de aanbieding van het feestgeschenk der leerlingen. De jongste en de oudste leerling der school trokken het gordijn op, waarna een complete fraaie wastafel en de gratis montage hiervan werd aangeboden. „Na de vele cadeaus van zondag j.l. had ik dit echt niet meer ver wacht", aldus mej. van Dijk in haar dankwoord. Het hoofd der school, de heer M. Nieuwint, had van de 87- jarige vader van de jubilaresse, die om gezondheidsredenen het feest niet had kunnen bijwonen, een tele fonisch dankwoord gekregen voor de grootse hulde aan zijn dochter be reid. Op deze middag ontbrak de tractatie niet, en tot slot konden de kinderen genieten en meeleven in de film „Ina en Peter". De stilte in de zaal bewees dan ook wel, dat zij echt genoten. Voor de onderwijzers een dankbare dag en voor mej. van Dijk een mooie afsluiting van haar jubileumviering. ROELOFARENDSVEEN Woningen aanbesteed Onder di rectie van de gemeente-architect, de heer Th. N. Deen, werd onder hands aanbesteed het bouwen van 17 woningen voor diverse opdracht gevers, via het Terlingenfonds, in de Veender- en Googerpolder. De uit slag van deze aanbesteding luidt: P. W. de Graaf, Leimuiden 424.000; Gebr. Akerboom, R'wetering ƒ415.200; J. A v. d. Geest, OudAde ƒ412 000; C. J. v. Berkel, Narcisstraat, Roelof arendsveen 399.475. De gunning is nog aangehouden. Wat lezers schrijven Zoeterwoude, 2 mei 1961 Het verslag van de laatste verga dering van de gemeenteraad geeft aanleiding tot de volgende reacties: De burgemeester heeft meegedeeld dat het plan voor woningbouw, voor zover de moestuintjes van de Schen- kelweg-bewoners daarbij betrokken waren, van de baan is. Toen weth. Van Hofwegen in de forumvergade ring van de KVP de mededeling deed, dat er andere grond in de Loethe en de Zuidbuurt voor de bouwcombinatie beschikbaar was, heeft ondergetekende in een bijeen komst van het gemeentebestuur met de zelfbouwers direct gesteld, dat het nu beter was het plan inzake de moestuintjes te laten varen. Dit is nu gebeurd. In het vervolg van het verslag staat vermeld, dat de heer De Graaf critiek had op de bouw van de wo ningen door de woningbouwvereni ging. Voorzover uit de weergave van het antwoord van de heren Van Hof wegen en van der Ploeg blijkt, zal deze critiek ongegrond zijn. Ondergetekende vermoedt echter, dat verschillende lezers wel iets meer hadden willen vernemen van de eigen bouw en hoe het nu zal gaan, nu de tuintjes achter de Schen- kelweg weer rust hebben. Gaarne wil onderget. hierover iets naders meedelen. Van B. en W. is bericht ontvangen, dat aan de Jan van Banningstraat bouwgrond door de gemeente beschikbaar wordt ge steld a 25.per m2. Daar kunnen nu 7 of 8 woningen gebouwd wor den; voor elk is pl.m. 110 m2 grond ter beschikking, dus er zal 'n klein voor- en achtertuintje bij zijn voor elk huis. Dit ziet er dus gunstig uit. Inmiddels werden besprekingen gehouden met de zelfbouwers om tot zaken te komen. Zij hebben een jaar gewacht op grond en in dat jaar zijn de bouwprijzen sterk gestegen; het is dus jammer, dat de grond niet terstond in mei van het vorig jaar vrijgegeven is. Maar tja, de feiten liggen eenmaal zo. De tijd is door gegaan. In elk geval kunnen nu aan de J. v. Banningstraat door zelfbouwers een blok riante woningen gezet wor den. In een bespreking met een in specteur van het Bouwfonds van Ned. Gemeenten bleek, dat belang- In strakke en tegelijk vloeiende vorm overspant de nieuwe brug de Mer- wede bij Gorcum. Nuchtere zakelijkheid is bij dit werkstuk van onze vaderlandse bruggenbouwers vervat in soepele, voortstrevende lijnen als bewijs dat moderne techniek en estetische vorm, ook in het groot, zeer wel kunnen samengaan. Mr. E. H. de Wilde, die ook deze prent maakte, stelde ons dit duidelijk voor ogen. stellenden op de volgende prijzen hebben te rekenen. Daarbij wordt aangenomen dat zij de bouwpremie van het rijk afwachten: eigen geld nodig ƒ3400.en dan gedurende 30 jaren een weekbedrag te betalen van 22. Bij nader overleg is gebleken, dat bij een iets andere planning het weekbedrag op 18.— 20.— komt. Men moet er rekening mee hou den, dat de huren in de volgende jaren nog zullen stijgen, zodat het betrekken van een huurkoopwoning onder de bovenvermelde voorwaar den over een 5-tal jaren niet zo on gunstig meer geacht zal worden, al vindt men het nü misschien allemaal aan de dure kant. Het wordt dan ook een „eigen huis". Voorts zal het stellig zo zijn, dat de inkomens, de lonen, de ko mende jaren ook nog zullen stijgen. Voor hen, die een keer onder de pannen wensen te komen en ge spaard hebben of aan het sparen zijn, is het beslist het overwegen waard, of men in één van die 7 of 8 huizen zal willen komen. De wo ningbouwvereniging doet wat zij kan, maar heeft jaarlijks slechts voor een klein aantal gegadigden woon ruimte te bieden. In de naaste toekomst zullen dui zeker meer jonge mensen zelf in hun woningnood hebben te voorzien, als zij aan trouwen denken. Maar „zelf- doen" is dan ook een slagwoord ge worden. Wie hierover nader zijn licht wil opsteken, kan dit doen bij onderge tekende. ADR. J. VAN DER POEL, voorzitter KVP en secr. Bouwfonds Ned. Gemeenten.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4