Eigen haard is twee jaar hard werken waard MEDISCHE DIENSTEN Gouden paar in Lisse ZATERDAG 29 APRIL 1961 DE LETDSE COURANT PAOTNA B DRIE VRIENDEN BOUWDEN DRIE WONINGEN IN VRIJE TIJD ^ROUWEN moest eigenlijk de gewoonste zaak van de wereld zijn. Door allerlei omstandigheden, waarvan de kranten dagelijks volstaan en waar zelfs kabinetten op duikelen, is het trouwen echter helemaal geen gewone zaak meer. Het is een hele onderneming geworden en vele paren zullen ellenlange verhalen kunnen doen over hun perikelen en de uitzicht loosheid. Wachten duurt altijd lang, het duurt nog langer als het einde niet te zien is. IN WARMOND zal iedereen nu kun nen vertellen hoe drie energieke jongelui het woningprobleem hebben opgelost. Het is nu opgelost voor Kees van Dam, Jan Hagen en Theo de Winter. Jan Hagen is wjensdag getrouwd met Jo van Dam. Vanmor gen zijn Theo de Winter en Corrie van Leeuwen getrouwd en a.s. woens dag gaan Kees van Dam en Lennie Koelewijn de grote stap wagen, maar vraag niet wat er is komen kijken voor het zover was. Half Warmond zal U de geschiedenis van deze paren kunnen vertellen. Dat de inspannin gen van deze jonge mensen niet on opgemerkt bleven zal iedere lezer duidelijk zijn als men kennis neemt van wat daar in Warmond gepres teerd is. De drie huizen in de Juliana- straat te Warmondin de avonduren gebouwd door drie trouwlustige vrienden (metse laar, timmerman en schilder). Hoewel de heren uit de aard van hun beroep op dit gebied meer mogelijkheden hebben dan een ander, is de prestatie er toch niet minder om. Men heeft er enorm hard voor moe ten werken. piND '58 kwamen de drie „stellen" elkaar ergens tegen in Warmond. Ze waren geen onbekenden voor el kaar. Jo van Dam het meisje van Jan Hagen was een nicht van Kees van Dam en Theo de Winter was weer vriend met Kees van Dam. Ze wisten alle drie van elkaar, dat ze elk al vijf jaar verkering hadden en dat net nog wel enkele jaren zou „aanlopen" met de verkeringen, want de wachtlijst in Warmond is even groot als elders en dus: weinig uitzicht voor jonge mensen. Hoe het gesprek geweest zal zijn, laat zich gemakkelijk raden. De een vertelde, dat hij nog eens was wezen horen op het secretarie, de ander kwam met het droevig relaas van te dure huizen en de derde zal mis schien vergeefs uit geweest zijn op kamers. Toen alles breed uitgespon nen was, natuurlijk allemaal nega tief, kwam een van de drie jongelui, misschien wel een van de meisjes - men weet het niet meer wie - met het idee: „Waarom bouwen we zelf niet iets?" Er zat wat in: Jan Hagen, overdag schilder, Kees, metselaar en Theo, timmerman, maar nee het leek meer op een gijntje. Er werd echter door gepraat over het gijntje door de trouwlustigen en Jan stelde voor: „Ik ga naar de burgemeester, misschien ziet die er wat in". Knijp, dat je gaat", was het antwoord van de anderen. Jan Hagen zat eraan vast. De burge- mester van Warmond vond het ken nelijk niet zo vreemd als de jongens het zelf wel vonden. a was gezegd. B werd gezegd door het gemeentebe stuur, dat alle medewerking toe- Kees van Dam (26) metselaar (overdag in het nomen werk). zegde. En toen kwam de animo goed- los. Men zag de oplossing en de stel len werden het eens met elkaar. Van de gezamenlijke gespaarde centjes werd een stukje grond aan de Ju- lianastraat gekocht en men had nog genoeg over om een eind te komen met de bouw. Architect H. Dekker was inmiddels bereid gevonden om de jongelui te helpen met de tekenin gen, want hoewel ze allemaal in dè bouw zitten: het fijne - alle voor schriften - wisten ze er echt niet van. Het gemeentebestuur had alle mede werking toegezegd en men heeft ze gekregen. Maart '59 lag de vergun ning klaar en met de subsidie zou het ook nog wel goed komen. De jonge lui hadden inmiddels al de nodige af spraken gemaakt. In anderhalf jaar moesten de drie huizen opgeleverd worden. Overdag werken bij de ver schillende bazen en 's avonds nog eens extra hard sjouwen aan de eigen huizen. Verjaardagen moesten maar verzet worden naar de zaterdag of de zondag, door de week zou er geen tijd meer zijn voor feesten. Achteraf zeggen alle partijen, dat met de eer- Theo de Winter (25) ste spa in de grond - juli '59 - ook 'n timmerman, met „stenen arm" in eind kwam aan de verkering. De de hanébalken. (vandaag getrouwd) gestoken. Falen zou een enorme strop betekend hebben. De jongens heb ben ook niet over medewerking te klagen gehad, want ze zijn eerlijk ge noeg om ook de anderen te laten de len in de lof, die hun onderneming door iedereen wordt toegezwaaid. Altijd warm water met Esso Gas Wat een gemak - op elk moment van de dag warm wa ter in keuken en douchecel. Zoveel als u wilt. Esso Gas maakt u het huishouden heel wat lichter. Eén fles be vat gegarandeerd 13 kg veilig gas, ook voor verwarming en om te koken. Mogelijkheden genoeg. Geen wonder datzoveel huisvrouwenaan Esso Gasde voorkeurgeven. he4- gat Ut de rf&of (Advertentie) meisjes waren hard nodig om brood te brengen of om snert te koken, maar verder moest er hard gewerkt worden. Geen tijd voor ommetjes. Met pech werd begonnen. De ge leende betonmolen draaide nog niet of het begon te régenen. Theo de Winter brak tot overmaat van ramp zijn pols en was voor enkele weken, ondanks zijn goede pogingen, uitge schakeld. TOCH HEBBEN ze het geklaard aan de Julianastraat. Als een hecht team - „nooit ruzie gehad" - hebben ze de zaak aangepakt en doorgezet. Ze moesten ook wel, want ze hadden inmiddels al hun spaar centen in de grond en de materialen De vaders en schoonvaders kwamen zo nu en dan ook eens een handje meehelpen. Vader de Winter was alles tegelijk, waker, opperman en gids voor de belangstellenden. Men aanvaardde ook eikaars leiding. Als Kees stond te metselen dan waren de anderen hard sjouwende opperman nen. Bij het timmeren had Theo weer de leiding en als straks de bui tenboel geschilderd moet worden, krijgt alleen Jan weer het vakwerk te doen. ren „blut". Het leed was toen echter geleden, want op het glas- en water dichte huis kon door de notaris geld verstrekt worden om de huizen af te bouwen. Het waren soliede panden geworden, waar men rustig zijn geld in kon steken. Enfin, het blijkt wel uit de bedragen, die men in de loop van de laatste maanden voor de hui zen wilde betalen. De jongens had den er dik aan kunnen verdienen, maar er was geen haar op de zes hoofden, die daar over dacht. Men was veel te trots op wat men met hard werken tot stand gebracht had. IEDEREEN IN WARMOND, die de jongelui aan 't werk gezien heeft, heeft schik gekregen in de onderne ming (Op het gemeentehuis vertelde men ons nog, dat de particuliere bouw, door het initiatief van de jon gens een geweldige stoot heeft ge kregen. Het laatste jaar zijn er aan merkelijk meer aanvragen voor par ticuliere bouw gedaan dan vorige ja ren). Iedereen was bereid om te hel pen. Een leverancier keek eens een maandje of wat met de afrekening door de vingers tot de bouw onder de kap was en als er eens een officiële formaliteit te vervullen was: op het gemeentehuis trok men graag voor de jongens aan de bel. Het gemeen tebestuur van Warmond is erg in zijn schik met deze energieke ingezete nen. In het huis van Jan Hagen pronkte 'n bloemstuk met 'n kaartje, waarop nogmaals de complimenten van b. en w. waren neergeschreven. De bedrijvigheid achter het bos van 't Huys te Warmont, was ook niet on opgemerkt gebleven door baron Van Voorst tot Voorst. Regelmatig kwam hij de zaak eens lachend in ogen schouw nemen en een bloemstuk bij het trouwen van Jan vertolkte ook zijn bewondering voor de koene pres tatie. |"\OOR TWEE JAAR hard te werken U hebben de jongens zich niet al leen een prachtige woning verschaft - het mag gezien worden, want de heren kennen uiteraard de knepen van het vak - maar zij hebben door hun stunt tevens vaste grond onder de voeten gekregen. Zij verwonen nu een klein bedrag, dat met de jaren steeds minder wordt. Zij hebben ook op een leuke manier hun vrije tijd doorgebracht, want tussen het werk was er heus nog wel tijd voor een lolletje. Kees vind het eigenlijk dam mer, dat het afgelopen is. „Ik zal mijn loopje kwijt zijn", vertelde hij ons in het huis van de pasgetrouwde Jan Hagen. Er valt nog wel het een en ander te doen in de huizen. De buitenkant moet ook nog geschilderd worden, er is dus voorlopig geen tijd voor rustige wittebroodsweken. Toen we weggingen maakte Jan Hagen tenminste aanstalte om weer in zijn overall te schieten om de anderen 'n handje te gaan helpen. Enkele uren tevoren liep hij nog in zijn trouw pak Jan Hagen (27) schilder, „moest naar de burgemeester". Er is heel wat gepeesd aan de Ju lianastraat in Warmond door de drie jongens, jongens, die het overdag bij hun baas toch ook niet cadeau krij gen. Na het werk gauw eten en dan naar de bouw. Iedere avond van 7 uur tot half elf, dag in dag uit. Te gen het najaar van het vorig jaar kwamen de drie huizen onder de kap. Men had goed gerekend en het was wel nodig ook: de ondernemers wa- De jongens in aktie op de bouw. Ze hebben niet over medewerking te klagen gehad. Er was altijd wel iemand, die een handje uit de mouwen wilde steken. De schoonvaders zag men bijvoorbeeld ge regeld met stenen op de rug lopen. Vader. De Winter gidste alle belangstellenden rond en de meisjes zorgden voor koffie en brood. De drie dames, die zich nu na anderhalf jaar „verwaarloosd" te zijn - voor ommetjes was geen tijd - over de drempel kunnen laten dragen van een van de drie huizen in de Warmondse Julianastraat. Van links naar rechts: Jo van Dam, afgelopen woensdag getrouwd, Lenie Koelewijn, a.s. woensdag de bruid, Corrie van Leeuwen voor wie vandaag de langverbeide dag is aangebroken. Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Tegelaar, Gaasbeek, Smit, Brand en Schaefer. Tandarts: J. C. v. d. Veur, tel. 24724. Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552 en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085; op maandag 1 mei zijn ge sloten de apotheken Zuider, Centraal, Kok, Tot Hulp der Menschheid en Van Driesum. Alkemade en Leimuiden De art sen Muskens, Roelofarendsveen, tel. 01713-329, en Brinkhorst, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen a.d. Rijn dr. J. Griep, waarn. dr. H. van Kooten, ten huize van dr. J. H. Pilon, tel. 3264. Wijk verpleegster zr. Ma. Theodula, tel. 2409. Bodegraven dr. C. G. van Beek, tel. 2268, zr. A. de Groot, tel. 2599. Boskoop dr. Pompe, tel. 2038, maandag: dr. Bom, tel. 2136. Hazerswoude zie Koudekerk a.d. Rijn; dr. J. v. d. Linden, tel. 01728- 382. Hillegom dr. A. v. d. Kaaden, tel. 5114. Katwijk a.d. Rijn dr. H. M. Hueting, tel. 2102; apotheek Juliana- laan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dr. P. A. Visser, tel. 2023; apotheek zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a.d. Rijn dr. H. A. Blaauwendraad, tel. 01714-208; zr. v. Leeuwen, tel. 505; bij ongevallen Rijndijk, tel. 278. Langeraar dr. J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leiderdorp zie Koudekerk a. d. Rijn. Leidschendam dr. Hannig, tel. 3494; Wit-Gele Kruis, tel. 4161; zie kenauto, tel. 4200. Nieuwkoop dr. G. J. Bremer, tel. 01725-103. Nieuw veen zie Langeraar. Noordwijk dr. Kruyt, tel. 2030, Duinrand-apotheek van 12-1 en van 5-6 uur. Wit-Gele Kruis zr. Faase, tel. 2338, b.g.g. 2102. Noordwijkerhout en De Zilk dr. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oestgeest dr. D. Held, tel. 24649; apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274 Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dr. J. M. v. Nes, tel. 02532-7119; voor zuster zie Voorhout. Valkenburg zie Katwijk a.d. Rijn Voorhout dr. W. J. Binnema, tel. 02532-7707; zr. Meyssen, tel. 7796, neemt waar voor de zrs. Muilerman en Konijn. Maandag a.s. dr. W. J. Binnema, tel. 7707. Voorschoten dr. James, tel. 2520, Gezondheidscentrum, tel. 2177. Warmond dr. H. A. Walenkamp, tel. 01711-220; voor zr. zie Voorhout. Wassenaar De artsen A. F. F. Janse, tel. 3005, en J. C. de Neef, tel. 8303; Wassenaarse apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Langeraar. Zoetermeer dr. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam zie Nieuwkoop. Gisteren plaatsten wij reeds een stukje over het echtpaar A. van 't Voort- Van Rijn, dat 4 mei zijn gouden huwelijksfeest gaat vieren. Gaarne plaatsen wij nu nog een plaatje van het krasse paar, dat zich nog kan verheugen in een goede gezondheid. De bruidegom is momenteel 73 jaar oud. De bruid telt 74 jaren.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 6