ZATERDAG 29 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Jacoba van Beierenweg volgend jaar zomer gereed KATWIJK De gemeenteraad van Voorhout kwam in voltallige zitting bijeen. Naar aanleiding van een jaarver slag van de Kring Schoolartsen- dienst, sprak de heer J. Warmenho- ven zijn grote waardering uit voor het werk van deze dienst. Van de Provinciale Waterstaat was een advies binnengekomen, om het gedeelte van de Leidsevaart van Nagelbrug tot Noordwijkerhoek te laten asfalteren. Het onderhoud wordt dan goedkoper. Ged. St. keu ren dit plan goed, zodat binnenkort met dit werk zal worden begonnen. Een bedrag van 450,werd be schikbaar gesteld voor het aanschaf fen van reddingsmiddelen. Aange schaft worden 4 kastjes, 4 reddings boeien met 10 mtr lijn en 4 reddings haken. Deze reddingsmiddelen zul len geplaatst worden in de nabijheid van 4 in de gemeente liggende brug- genn.l. de Nagelbrug, de Piet Gij- zenbrug, de Noorawijkerhoekbrug en de Klokkenmakersbrug. Grond-aankoop De aankoop van gronden langs de Jacoba van Beierenweg was weer een punt van grote meningsver schillen. Wat betreft aankoop van de per celen van C. J. M. Vester, G. van Steyn, N. van Steyn en L. D. Ves ter, kon de K.V.P.-fractie zich niet best verenigen met de financiële consequenties. De fractie betreurde, dat deze mensen het onderste uit de kan wilden hebben. Het gemeente belang vraagt echter tot aankoop over te gaan, om op tijd te kunnen beginnen. Na stemming werd dan ook tot aankoop overgegaan met de stem men van G. van der Tang (C.H.) en Adr. Jansze (A.R.) tegen. Wat de aankoop van perceel Paar- dekoper betreft, werd met 6 tegen 5 stemmen besloten deze nog even aan te houden. Het is de bedoeling dat in mei de aanbesteding van de weg plaats heeft en in juli wordt begonnen. Met het werk is wel ongeveer één jaar gemoeid. De subsidie aan de Kraamcentra zal worden verhoogd van 1,25 tot 1,75 per verzorgingsdag in deze gemeente. Tweede kleedlokaal sportvelden - In samenwerking met het bestuur van de R.K S.V. „Foreholte" heeft de recreatiecommissie gezocht naar een plan voor een kleedlokaal, dat een voor alle belanghebbende par tijen plausibele verbetering zou be tekenen van de accommodatie op de gemeentelijke sportvelden. Dit plan heeft de commissie ge vonden bij de bouwmaatschappij „Sun-houtbouw" te Groet (N.H.). De kosten van het bouwplan, dat ruimte biedt voor 4 kleedruimten, 4 douchegelegenheden, 1 scheids- rechterskamertje, 4 toiletten (waar van 2 bereikbaar door het publiek) en 2 urinoirs (waarvan een bereik baar door het publiek) worden be groot op totaal 17.365,inbegrepen de kosten voor de aanleg van gas, water, licht, riolering met septier- tank en warmwatervoorziening met Als plaats van oprichting is ge dacht aan de ruimte tussen het hoofdterrein en het bijterrein, zodat bereikt wordt, dat het lokaal ten op zichte van beide velden zeer gun stig is gelegen. Het vereiste bedrag werd door de raad beschikbaar gesteld. Zodra het kleedlokaal in gebruik wordt genomen, wordt de huurprijs van de sportvelden verhoogd van 900,op 1100,per aar. Er werd ook nog 3.200,be schikbaar gesteld voor het maken van een afrastering rond het 2e speelveld van het gemeentelijk sportterrein. Het besluit van 18 aug. 1960, strek kende tot beschikbaarstelling van een krediet van 35.000,voor het verlengen van de riolering in de Ja coba van Beierenweg tot aan de Christelijke school werd ingetrok ken. Inlevering vacantiebonnen. Dins dag, 2 mei a.s., is het inleveren van vacantiebonnen voor de landbouw bij J. van Leeuwen, café „Welgele gen" van 7.30 tot 8.30 uur. Alle bonnen, met opdruk geldig tot 30 april 1961, moeten worden in geleverd. Uitbetaling volgt later. NOORDWIJKERHOUT NOORDWIJKERHOUTSE BEDE VAART NAAR WITTEM. Op zondag 7 mei a.s. trekt de Noord wij kerhoütse bedevaart naar het heilgdom van St. Gerardus Ma- jella in Wittem bij Maastricht. In het eerste bedevaartsjaar zijn de afde ling Noordwijkerhout nu 13 jaar geleden trokken 9 personen naar Wittem en vorig jaar moesten de or ganisatoren 5 bussen charteren om het steeds groeiende aantal bede vaartgangers te vervoeren. Dit wijst op de groeiende populairiteit van de bedevaartplaats Wittem maar niet minder op de activiteit van de lei ders bij het animeren van het spaar systeem. De bedevaart van dit jaar heeft een feestelijk tintje gekregen nu in Wittem de nieuwe St. Gerar- duskapel met zijn 400 plaatsen in ge bruik genomen gaat worden. Onder de geestelijke leiding van rector J. Kraakman zullen de deelnemers die zondagmorgen om 5.45 uur uit Noordwijkerhout vertrekken. Tot zondag, 30 april is er bij de heer B. N. Gevers, 's-Gravendamseweg 54 gelegenheid zich voor de bedevaart aan te melden. P.V. „De Rijnmonders" De post duivenvereniging „De Rijnmonders" organiseerde haar eerste vlucht van het vliegseizoen. De duiven werden gelost te Roosendaal. In concours waren 289 duiven, die gelost werden te 13.30 uur met bewolkte lucht en zuidenwind. De eerste duif kwam te 14.21.13 aan en legde de afstand van 73 km af met een snelheid van 1412 meter per minuut. Uitslagen: M. Sou- verein 1-3-6, J. v. Maanen 2-5, J. v. Duyn 4-8, L. v. Duyn 7, Kr. Schaap 9-10. NOORDWIJK Geboren: Clara G. P. d.v. F. N. Zonneveld en P. Wassenaar; Karin M. Chr. d.v. P. v. Beelen en C. Pas- schier; Johannes Q. z.v. A. G. van Abswoude en M. A. H. Sluijs; Leon- tine d.v. J. Smit en N. Duindam; Jac queline d.v. J. Smit en N. Duindam; Robert z.v. F. M. L. Doove en G. Henny; Jeroen L. z.v. A. M. Salman en G. A. v.d. Weijden. Ondertrouwd: F. W. v. Oerle en B. I. C. E. Schelvis; A. Oudijn en J. C. Schelvis; H. Spaargarven en J. A. Passchier. Getrouwd: P. J. A. v.d. Berg en P. J. M. Smit; F. D. Chouffour en B. A. Schild; W. v. d. Wolf en L. Duyn- dam; C. J. v. d. Togt en G. E. Ver heugd; J. Nilissen en H. P. A. Put ters; A. C. R. Ketelaar en A. Nie- meijer. Overleden: Alida Plug 62 j., geh. met v. Baksteen; Geertruida L. Stra- ting 80 j.; Emelijn A. J. Welborn 48 j., geh. met F. G. Cramer. ALPHEN AAN DEN RUN Alphense raad verhoogde de salarissen van de wethouders De gemeenteraadsvergadering, die gisteravond in het raadhuis werd ge houden onder voorzitterschap van burgemeester Z. Bruis Slot en die niet werd bijgewoond door de leden De Ruiter en Van Muiswinkel, is voor de vier wethouders ongetwij feld een „verdienstelijke" bespreking geworden. De burgemeester had namelijk in deze vergadering een voorstel in be spreking gebracht om de jaarwedde van de wethouders op ƒ6000.per jaar te bepalen. Dit betekent een verhoging van 1.200.per jaar. Dit voorstel deed de burgemeester naar aanleiding van een brief van Gedeputeerde Staten, waarin zij me dedelen van oordeel te zijn, dat aan leiding bestaat voor een verhoging van de tegenwoordige bezoldigng van de wethouders in deze provincie. Een vooraf met de voorzitters van de raadsfracties gevoerde overleg heeft tot dit voorstel geleid. De heer Duin sprak het eerst» en maakte in een vrij lange uiteenzet ting duidelijk hoe gemakkelijk het hem valt met het voorstel van de burgemeester volledig mee te gaan. Spr. overwoog enerzijds, dat de wet houdersbezoldiging wel erg gunstig afsteekt tegen de beloningen van de ambtenaren, maar hij wilde bij deze vergelijking de overweging laten do mineren, dat de wethouders dan ook stuk voor stuk een veel grotere ver antwoordelijkheid dragen. Zij zijn de motorische krachten in het hart van het gemeentebestuur, samen met de burgemeester. Over de burgemees terssalarissen maakte de heer Duin geen zorgen. Daarover wordt van veel kanten gewaakt. Behalve de burge meester en de raad, die een stem in het kapittel heeft, zijn de wethou ders vooral geroepen de zaken, van belang voor de ontwikkeling der ge meente, voor te bereiden. Dat vergt van hen veel tijd en bekwaamheid en deze eisen met nog vele anders brengen vaak de privé-zaken en in komstenbronnen in gevaar. Het mag overigens ook weer niet zo zijn, dat zij om andere redenen onbereikbaar zijn als het belang van de gemeente hen roept. Om het gemeentebelang dat nu de ontwikkelingsgang heel sterk op dreef is, meer dan ooit zware verplicshitngen op de schou ders van de wethouders legt, niet in gevaar te brengein, wil de heer Duin zich achter het voorstel scha ren. Toch had de heer Duin ook nog een opmerking. Hjj vond de onder havige figuur waarin G.S. de jaar wedde van de wethouders willen vaststellen vreemd. Zuid-Holland kent geen schaal, die als richtsnoer hiertoe kan dienen. Op deze manier is de hoogte van de jaarwedde moei lijk vast te stellen. Een naderhand door het provinciaal bestuur gege ven suggestie bood al evenmin enige houvast. Nadat ook de heren Geerlof, v. d. Meent en Ruijssenaars zich met het voorstel hadden verenigd de laat ste met de restrictie, dat G.S. een volgende keer wel met richtinggeven de voorstellen zullen komen maakte de burgemeester zich tot tolk van de wethouders en betuigde zijn erkentelijkheid voor de waar dige wijze waarop de raad ten deze het college tegemoet is getreden, een wijze waaruit slechts waardering voor de wethouders kan worden af geleid. Verkoop en huur bouwgrond. By het voorstel van b. en w. in zake verkoop en verhuur van ca. 208 m2 grond aan de heer C. van Wie- ringen jr. achter diens winkel- en woonhuis Julianastraat 67, tegen een prijs van 23.per m2, informeerde de heer v. d. Meent naar de richtlij nen, welke tot de vermelde vraag prijs hebben geleid, nadat hij eerst had opgemerkt, dat de onderhavige financiële transactie niet in de com missie van financiën is behandeld. De beoogde bouwgrond ligt in het centrum der gemeente, bracht de heer v. d. Meent het college veel zeggend in herinnering. Hoewel de heer v. d. Meent, zowel door de burgemeester als door wet houder Deerenberg, gevraagd werd zich duidelijker uit te spreken of hij de pry's te laag dan wel te hoog vond, wilde de heer v. d. Meent zich hier over aanvankelijk niet uitlaten. La ter evenwel zei hij: „In andere ge vallen betaalt men een veelvoud van deze prijs". De voorzitter kwam de heer v. d. Meent tegemoet en verklaarde, dat het niet altijd een kwestie is de vastgelegde hoogste grondprijs te vragen. Soms moet men rekening houden met waardeverminderende omstandigheden. Hier betreft het zo'n kwestie van bekijken. Het wordt daar nooit een verkeersweg. Wet houder Deerenberg voegde er nog aan toe, dat de omstreden grond niet vrij ligt. Het terrein is omsloten door de bebouwing. Hierna z.h.s. aangeno men. Plan „Zuid". De heer C. van Zwieten, wonende Hoorn 246 te Alphen aan den Rijn is bereid een aan hem toebehorend gedeelte weiland, ter groote van on geveer 225 m2, gelegen ten westen van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie (zuidwesten der gemeente), aan de gemeente te schenken, mits hem wordt toegestaan hierop, tegen een jaarlijkse recognitie ad f 1.— een melkschuur te hebben tot het tijdstip waarop de gemeente ook de eigen dom van de aangrenzende gronden heeft verkregen en over een en ander dient te beschikken t.b.v. woning bouw of het uitvoeren van werken. Over genoemde eigendommen dient de gemeente eerst bij de realisering van de ten zuiden en ten westen van de spoorbaan Leiden—Utrecht gedachte bebouwing, het reeds in plan uitgewerkte woongebied „Zuid'.' De heer Duin begreep niet de ach tergrond van de schenking en vroeg het college nadere toelichting. Wethouder v. d. Berg zei: „U zoudt het kunnen zien als een goede daad van de heer Van Zwieten, maar in feite gaat het met het oogmerk even tuele schade in de toekomst te voor komen. Volgens deze overeenkomst en de daarbij nader omschreven we derzijdse rechten en plichten, ver krijgt en behoudt de gemeente de beschikking over het terrein. Toen de heer Duin begrijpend knikte, voegde de burgemeester hier aan nog lachend toe: „Ja, mijnheer Duin, met het plan „Noord" zijn wij amper gestart, of wij zijn met de rea lisering van het plan „Zuid" al doende. Stormachtige ontwikkeling Tijdens deze raadsvergadering bleek andermaal de ernst van de stormachtige ontwikkeling van Al phen a. d. Rijn. Vrijwel alle bouw grond, gelegen in het „oude" Alphen is uitgegeven, verkocht of verhuurd. De vraag naar bouwgrond voor vele doelen neemt toe. Het is zaak, dat zo snel mogelijk terreinen bouwrijp worden gemaakt. In de vorige raads vergadering kregen b. en w. van de raad een krediet van 1.600.000,- voor het bouwrijp maken van gron den in plan „Noord" en onderwijl richten zij hun ogen al naar het vol gende nieuwe woongebied voor circa 40.000 zielen, ten zuiden van 't cen trum, aan de westelijke kant van de spoorlijn. Verruiming lesrooster huishoudschool De heer Pennewaard was niet te gen het voorstel van b. en w. om 'n urgentieverklaring af te geven aan het bestuur van de Landbouwhuis- houdschool „Koningin Juliana" voor het evrruimen van zijn lesrooster met een opleiding tot inrichtingsas sistente, maar vroeg het college te willen bevorderen, dat de chr. huis houdschool, waarvan het bestuur reeds in 1959 een dergelijke opleiding tot stand wilde brengen, maar van hoger hand tot dusver nog geen toe stemming heeft verkregen, ook kan starten hiermee en dat de andere school niet tot 1965 behoeft te wach ten. De voorzitter antwoordde, dat het een zaak is van het desbetreffende schoolbestuur schot achter zijn stre ven te zetten. Zijdelings kan het ge meentebestuur misschien zijn invloed doen gelden dat zal het zeker niet laten maar het wil zich zeker niet bemoeien met de interne schoolaan- gelegenheden. Het onderhavige ge val is een zaak van de inspectrice van het nijverheidsonderwijs voor meisjes en het departement van O., K. en W. Zij maken het samen uit. BODEGRAVEN VERDAGING ANNEXATIE Burgemeester Van Dobben de Bruyn van Zwammerdam heeft ver klaard, dat de grenswijzigingen zijn opgeschort. Deze zullen nu een jaar later zijn, nl. op 1 jan. 1963. Voorts zal de gemeente in beroep gaan als Ged. Staten het uitbreidingsplan De Burcht niet zouden goedkeuren. Marktberichten KATWIJK a.d. RIJN, 28 april. Groente Waspeen p. kist Al 12.60- 15.00, A2 3.60-9.80, BI 13.00-15.90, B2 1.60-3.20, Cl 4.00-5.80, C2 3.60; andij vie 40.00-71.00; sla p. 100 st. 6.00- 12.00; witlof II 58 00-85.00; spinazie 10.00-15.00; radijs p. 100 bos 6.00- 13.00; selderie p. 100 bos 10.00-12.00; rabarber 6.00-14.00; sla-uien p. 100 bos 24.00-26.00; prei Al 12.00-14.00, idem BI 11.00-13.00; kervel per 100 bos 11.00-12 00; bloemkool per 100 st. 59.00; kroten p. 100 bos 28.00-35.00. Aanvoer waspeen 70.000 kg, waarvan 50.000 kg voor export werd verkocht. LEEUWARDEN, 28 april. Kaas Commissienoteringen: Goudse kaas 1.83-1.84, Edammer kaas 1.72-1.73, broodkaas 1.74-1.75. Handel redelijk. Gevraagd een nette R.K. Huishoudster middelb. leeftijd, bij heer alleen. Br. onder no. 8915 bur. van dit blad. WONINGRUIL? Ruim 3000 recente adres sen door het gehele land in handige 2-maandelijkse gidst die uitsluitend en gratis aan ingeschrevenen wordt verstrekt. Eenmali- maanden service. Vraagt inschrijfformulier of na dere informaties aan Stichting Inter locale Wo- ningruil-cenlrale. Utrecht. Stationsstraat 20, postbus 2006. tel. 030—11831. Telefoontjes PERSONEEL 2 Div. bijverdiensten. - „De Tipgever", Afd. Inl. no. 46. Postbus 21 - H. 1. Ambacht. 2 In groot gezin (r.k.) gevraagd: interne huis houdelijke hulp Lief voor kinderen. Prettige werk kring in zeer goed milieu. Goed salaris. Mevr. A. J. van Lent, Goeman Borge- siuslaan 1, Velsen-zuid, te- lef. 02550—6148. ■2 B.z.a. boerenzoon, 20 ir om in bloemistvak opge leid te worden. Br. onder no. 8943 bur. v. d. blad. <2 Meisje, zoek je een prettige werkkring komt dan eens praten over de opleiding tot Kraamver zorgster op het Kraamcen- trum van het Groene Kruis, Middelweg 38 te Leiden. 2 Wij vragen een leer- Hema, Leiden. 2 Huiswerkleiding door studenten. Studieleiding voor leerlingen van het VHMO en Mulo Daeelijks 's middags of 's avonds. Lammenschans- weg 40. tel. 21655. 2 Gevr. wegens huwe'iik van tegenwoordige, een r.k. meisje, voor üag of dag en nacht of enige da gen bij hotel-café-rest A J. v. d. Ploeg, Kerkstraat 37, Hoogmade. 2 R.K Gezinszorg en Ge zinshulp, Morssingel 8 vraagt nette R.K. helpsters boven 17 jaar voor hele of halve dagen. Aanmelden dagelijks tussen 9-10 uur en 1-2 uur of telefonisch 24800. 2 Gevr. 2 leerjongens voor metaal, en houtbouw Verhaar, bootbouw, hout en ijzer, Roelofarendsveen Noordeinde 91. 2 Voor zo spoedig moge lijk gevraagd net meisje of werkster, goed en zelf standig kunnende werken voor 4 of 5 ochtenden p. week. Geen gezin met kin deren. Br. onder no. 8810 bur. v. d. blad. 2 B.z.a. zelfstandige hulp in de huishouding te Lei den, donderdag van 9 tot 1 uur en vrijdag van 9 tot 3 uur. Salaris 1.50 p. u. Br. onder no. 8950 bur. v.d. bl. 2 Gevr. v. direct: meisje v. de ochtenduren. Geen ruw werk. Hoog loon. Me vrouw Papöt. Dorpsstraat 114, Warmond, tel. 202. AANGEBODEN 2 Accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van c.e cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, tel. 24358. 2 Autohoezen, kappen, pyama's, complete bekle dingen, sponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels, jashaken, bloemvaasjes, armsteunen, zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten, kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. fh van Kuijk, Autobekleder, Morsstraat 46, tel. 30552, Leiden. 2 Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rij wielhandel A., Grimber gen, Dubbelebuurt 11, Rijnsburg, teL 017182967 2 Te koop gebr. dames-, heren-, jongens- en meisjes rijwielen in prima staat. W. v. d. Wiel, Koningstraat 2. 2 Een nieuwe batterij voor zo laag mogelijke prijs. Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie batterij met 18 maanden volledige garantie. dus zonder bijbetaling. Indien niet voorradig vraagt dan rechtstreeks. Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106, Leiden, tel 23140. 2 Borgwxrd een klas apart Dealer: Gebr van Ulden. Verdamstraat 6. tel 23<)41 2 Grote uitverkoop! Vrij dagochtend 5 uur komen bulldozers mijn onderhuis wegduwen tot het Leven daal! Dus deze week moet alles weg. Spoed! Grote partij markiezen. Pluym, Hoogewoerd 41, tel. 21266. c.v. N Bakker Hzn., ofarenqsveen, 01713-— 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2 Automatische fotoser vice. Rolfilms, kleinbeeld- films, kleurenfil ns. witte en blauwe flitslampen thans ook verkrijgbaar via onze automaat in de hal van het Station. Fotore- oortagebedr.-Fotohandel N. v. d. Horst, Doezastraat 39, tel. 24702. Zie ook on ze automaten Doezastraat- Be vrij dingsplein. 2 „De Houthal", Hoge- woerd 99. het domein voor de „Doe het zeiver". Hij vindt daar wat hij (<-I zij) nodig heeft ..Maakt het zelf". U kunt het wel klaar krij gen met onze voorlichting. 2 Rofferscürijfmachines. in diverse uitvoeringen en prijzen Vrijoiijvend de monstratie ook bil U thuis Hees Kantoormachines. Hogewoerd 92 tel 31983 2 Nieuwe roei- en visbo- ten. peddelbootjes en kano's v.a. 129 Spec. aanb. nieuwe stalen boten 3'/» m compl. 249. Gratis prosp „De-Ka- P Da Cost-'nan 104 Ri s- wijk ZH Tel. (070) 633260 en 984205 Werf: J. Thijssenweg 8 a.d. Vliet. 2 Herenhoeden stomen modelleren nieuw lint. nieuw leer eventueel ver groten oi verkleinen Voor vakwerk v. Velzen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3 2 Waarom nog kosten gemaakt aan uw oude fiets? Koop voor v.a. 2.50 per week een prima rij wiel in bekende merken. Schrijf onder postbox nr. 28, Leiderdorp. 2 Weekend scheepje te koop. Zeer geschikt voor vakantie. Te bevr. telef. 25938. 2 Camping. Voor trek tochten en vastkamp kiest U Walker. De tent, die op valt door fraaie coupe, perfecte afwerking, enor me windvastheid. Sport- huis Van der Staay, Haar lemmerstraat 287, Boter markt 28. 2 Iedereen en zonder borg, kredieten van f 450 t.m. 4000 voor aankoop meubelen, ledikanten, karpetten, gordijnen, wo ningtextiel, rechtstreeks van fabriek. Uiterst soe pele betaling, strikte ge heimhouding. Vraag vrii- blij vend inlichtingen. Postbus 1083. Rotterdam 2 Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan rijk en gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 2 Markiezen; rolscher- men; al. jaloezieën Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melchers' Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst- gaest, Juffermansstraat 23 tel. 01710—31165. 2 A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespeciali seerde trouwautobe^'- Zee manlaan 12a, directie: De Jong. tel. 23055, 7-pers. auto's met verwarming Keuze uit zwarte, zilvergrijzen of witte bruidscoupé. 2 Wasmachines f 135.-. nog enkele dure machines, iets beschadigd f 155.—. centrifuge Fa Dusoswa. Turfmarkt 13, tel. 24409 2 Te koop: papegaai, jon ge vogel 35.-. Telef. 070 638515. 2 Vloerhout, planken, baddings, binten. Am. gre nen vloerhout en binten, eiken kinderbinten, ra men, deuren, rasters, pl.- ijzeren radiatoren, ijzeren binten, pijpen, oua-Hoi- landse dakramen. Fa. H. de Bolster, Overrijn 8, Leiden bij de Zijlsingel, Sloop- en handelsbedrijf. 2 Wat goedkoop: 2-kleu- ng bankstel 155.-; 2 club fauteuils m. 4 stoelen 125.- Dressoirs, kloostertafels, vloerkleden, rijwielen, scooters, kapokbedstellen stapelbedden, bankschroef sjoelbak met schijven, kin derledikanten, tafels, stoe len, enz. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen win kel). ■2 Monarscoot. De bromfiets scooter Prijs geheel compl 798.- In 3 pr. kleuren. VaD Zijp. Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. 2 Herenhuis te koop op le klas stand te Voorscho ten. Vrije vestiging van particulier. Inlichtingen Oranjekade 25. TE HUUR 2 Kampeerparadijs Van Delft Verhuur van meer dan 1000 tenten (ook nieuwe bungalow-tenten); luchtbedden en alles op kampeergebied Steenstr 45, Leiden. S Alle metsel- en onder houdswerken worden door ons met de grootste zorg afgeleverd tegen de laagst gestelde prijzen, ook bui ten de stad. Sinds 1875, Jac. Stouten, Schelpenka de 23, Leiden, tel. 21751. 2 Onderdelen voor Solex- Berini-, Puch-, JLO- Sachs. HMW. en Rapmotoren uit voorraad leverbaar Van Zijp Haarlemmerstraat 295. 2 Te koop: Sparta sport '60 tomatenkleur; DKW z.g.a.n. '58 175 c.c.; Jawa 250 c.c. met swingarm. In ruil, garantie, financiering C. H. T. v. d. Post, Dorps straat 42, Koudekerk a. d. Rijn. 2 Net r.k. meisje, 16 a 17 iaar, zoekt vlotte vriendin liefst in Leiden. Br. onder no .8951 bur. v. d. blad. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste 1961 modellen o.a. Taunus 17M Opel Rekord, Volkswa gens, Anglia, Consul, volkswagenbusies m. open dak. Garage Werkhoven, Maredijk 34a, tel. 22300— 32735. 2 Berlnf-bromfletsen In 16 modellen uit voorraad leverb PrijreB vanaf 398.- Van Zijp Haarlemmerstraat 205. Kore vaarstraat 6. 2 Gratis proefles in onze nieuwe Opel. Snelle dus voordelige opleiding. Ook theorielessen tegen geredu ceerde priis! Rijschool Frans Goddijn. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5, tel. 34430. Lei den. 2 Ruime zit-slaapkamer aangeb. in het centrum, aan dame of heer b.b.h.h. Br. onder no. 8944 bur. bl. Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen Door vak mensen nagezien Van Zijp Haarlemmerstraat 295. Ko revaarstraat 6. 2 Credieten t.m. f3000. (voor iedereen en zonder borg) voor aankoop meu belen. woningtextiel, slaapkamers, karpetten, gordijnen, enz., direct van fabriek. Enorme keuze en besparing, uiterst soepele betalingsregeling, strikte geheimhouding. Postbus 538, Den Haag 2 Wasmachineverhuur „Edv" voor Leider en om streken Wasmachine met klok 2.00. centrifuge 150 en 1.75, wasmachine met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week Kan ook eigendom worden. Bern hardkade 23. tel 25245 2 Het adres voor alle sier teeltvergunningen is J. van Paridon Jz., Herenweg 140, Noordwijkerhout Koop beta ling bij het tekenen van het formulier, verkoop na over dracht. 2 Pucb bromfietsen met 2 en 3 versnellingen vanaf 655 - Leverbaar in 2 kleuren en Id sportuitvoering. Van Zilp Haarlemmerstraat 295. Kore vaarstraat 6. 2 Autorijschool en ver huur zonder chauffeur Remmerswaal. Nieuwe Renault Ondine 1961, Dau- phine's Volkswagens. Opel Kapitan. Billijke tarieven. Utr. Jaagpad 16a, telefoon 21966. 2 Stadsrondvaarten door singels en grachten, vanaf 3d april. Afvaart: Beesten markt 2, 3 en 4 u. Salon boten te huur van 50350 pers. Rederij Gebr. Har- land, telef. 23633. 2 Hypotheek, let op. Wil U een huis kopen of ver bouwen? Wü geven nu weer hypotheek tegen la ge rente. Vrijblijvend In lichtingen. Br. onder no. 8956 bur. v. d. blad. 2 Berlnl-, Bstavos-, Bap- Solex-, Puch- Magneet- DKW-, Monarscoot-, Gazel le-, Locomotief-, Unlon- bromfietsen, uit voorraad le verbaar. Van Zijp, Haarlem merstraat 295. Korevaarstr 6 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- phine 1960. Erkende bonds-autorijschool „Ire ne". Gediplomeerde in structeurs. Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge, tel. 286: Leiden tel 26753. 2 Aangeb.: 2 clubs, 4 stoelen, st. schemerlamp en traploner. Na 7 uur: Gasstraat 9. Leiden. 2 üw adres voor het huren van 1ste klas bruidstoilet complete met pettycoat. kap je. sluier .tasje en hand schoenen in de nieuwste mo 2 Divanbedden; wentel bedden; stalen ledikan ten. Een pracht collectie tegen de laagste prfjzen vindt bij De Kleine Winst. Haarlemmerstr 51, Leiden. 2 Te koon: Pemreot 403 met schu'fdalc. Wasstraat 4, telef. 24949. dellen. is alleen fa Sloos. Stille Rijn 11 .tel. 20868. 2 Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes. Opel, Simca. V W. en D.A F Bierman's Automobielbedrijf. Oude Sineel 66, Leiden, telef 34403. 2 Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223. A. A. J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam. 2 Auto's met rechtsgel dige schriftelijke gar ntie- bewijzen Financiering te gen 5% Elk merk auto kan geleverd worden Van den Berg, Hoogl Kerkgr 42. Leiden, tel 30692 2 Te koon: West-Bend 2 p.k. buitenboordmotor, als nieuw 375.-: Austin bestel auto 1957 met verwarming 550 kg., eereden 93500 km. prima 2.000.-. Esso-benzi- nestatinn Verhaar. Noord einde 91. R.A.Veen, telef 469. 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wü komen kiiken en prijs opgeven Keuze uit 1000 dessins Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr 27. 2 Jong Engels echtpaar met baby zoekt voor ong 1 jaar te huur: gemeubi leerd (e) huis of flat of kamers met vriie keuken Br. onder no. 8873 bur. bl. 2 OvergangsleeftUd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugd istjes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bU eike drogist oEVR/unn 2 Bremmei vraagt antie ke meuhelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen goud. zilver Verder alle soorten antiek Brem mer. Goegerritst. 1. telef 22791 WONINGRUÏL 2 Woningruil. Aangeb. 5- kamerwoning nabii 5 mei laan, voor- en achtertuin, ruime zolder, huur ca. 70.- p.m. Gevr. b.v. k. grotere woning in Leiden of Oegst- geest, hogere huur geen bezwaar. Br. onder no. 8814 of telef. 33634. 2 Kampeer show Iedere dag uiteebreide kamneer- show in onze zeer grote showroom (150 m2) De grootste en meest gesor teerde kampeerzaak van Leiden Kampeerparadiis Van Delft. Steenstraat 45. (/ei den 2 Te koop een drumstel. merk Trompsa, z.g.a.n. 300.-. Br. onder no. 8911 bur. v d. blad. 2 Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit voor raad leverbaar Prijs 395.- Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. 2 Te koon gevr.: een goed onderhouden kaas- roermachine met 2 mes sen. Br. m. merk en prijs opgaaf onder no. 8942 bur. v. d. blad. 2 Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi. Den Haag. registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave: mevr. J Hovius, Suringarstr. 17. tel. 23556. Dieren kunnen niet worden opgenomen. DIVERSEN 2 Gulf-smeerstation Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto Gulf-servi ce. Verdamstraat 6. 2 Te koop: Jawa junior. 28.000 km. gelopen, in pr staat. Telef. 01713—269. 2 Gevraagd: hoorngram mofoon, speeldoos, oude platen enz. te koop gevr. Telef. 070—725793. 2 De grootste sortering. de kleinste prijs. Ie klas kwaliteit m. garantie. Le deren iassen en mantels, kort of lang. Schrijf onder postbus no. 30, Leiderdorp 2 Gevraagd. Poedelt je. tackel, collie of andere 2 Leert DA F rilden. Een voudiger. goedkoper Inl bij Gebr. van Ulden DAFdea- ler. Verdamstraat 6 tel. 23041 Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5