LtUTELGAT èéywmTM De lieer A. C. Speel tot bestuurslid gekozen De toekomst van de middenstand ten opzichte van liet grootbedrijf „Uno Sumus Animo" bracht Anouilh's „Dievenbal" op grote uitvoering St. Bernulphus-Leiden sprak over vernieuwingen in de K.A.B. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 26 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 KVP-Leiden besprak Provincieplan m r* Werkgroepen aan het werk Onder voorzitterschap van dr. J. v. d. Poel vond dinsdagavond in „Het Gulden Vlies" een matig bezochte vergadering plaats van de KVP, af deling Leiden, met als hoofdschotel van de agenda na een korte inlei ding door de heer S. Menken, lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland een bespreking van het z.g.n. Pro vincieplan der partij. Tot dat doel werden staande de vergadering een tweetal gespreks groepen gevormd, die een antwoord moesten formuleren op vier vragen, die door het partijbestuur waren voorgelegd. De twee gespreksgroe pen stonden onder leiding van resp. dr. Van der Poel en de heer W. van Egmond, rapporteurs waren de he ren B. C. Klein Jr. en Van Vooren. DE WONING BOUW MOTIE. Alvorens de gespreksgroepen aan hun taak begonnen, werden door de voorzitter enkele mededelingen ge daan. Op de eerste plaats over cor respondentie met betrekking tot de motie over de woningbouw in Lei den, door een voorgaande ledenver gadering aangenomen. Dr. v. d. Poel las de daarbij destijds gevoegde toe lichting voor. De correspondentie be stond uit een schrijven van het KVP- Tweede Kamerlid F. van Vliet, via kringsecretaris Van Mil gericht aan Wouter Perquin, dat de klachten, die de motie inhield, gericht moeten worden tot het provinciale bestuur, evtl. het KVP-lid van Gedeputeerde Staten of de KVP-fractie in de Pro vinciale Staten. Volgens art. 2, 2 van het reglement moeten klachten e.d. aan een hogere instantie dan de af delingen via het kringbestuur wor den ingediend. De voorzitter bracht een en an der in discussie. Het resultaat was dat de formele weg diende te worden gevolgd en de motie via het kring- bestuur nogmaals zal gezonden wor den. Dr. v. d. Poel deelde voorts nog mede dat gewerkt wordt aan een al gehele herziening van het afdelings reglement voor de gemeenteraads verkiezingen, Op een der eerstkomen de vergaderingen zal dit reglement worden aangeboden. Tenslotte zal aandacht worden besteed aan het le dental, dat gedaald bleek van pl.m. 2000 tot rond 1500. Bestuursverkiezing. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer Van der Hey- den werd met grote meerderheid tot lid van het bestuur gekozen de heer A. C. Speel. Deze verkiezing was for meel noodzakelijk volgens het nieu we reglement. De heer Speel was nJ. door het bestuur reeds eerder benoemd tot propagandaleider, die thans ambtshalve zitting moet heb ben in het bestuur. Het „gesprek". Alvorens de gespreksgroepen de beraadslagingen over de vragen aan vingen hield de heer S. Menken, lid 1™\E LEIDSE Gymnasiastenbond „Uno Sumus Animo" heeft gis teravond in de Leidse Schouwburg de 53e grote uitvoering gegeven. USA heeft dit gedaan in een goed ver zorgd programma voor een uitge breid gehoor, onder wie zich o.a. de president-curator, prof. mr. H. F. W. W. Fischer, en echtgenote, curatoren, afvaardigingen van de „Leidse Jof fers" en „Lugdunum Batavorum", be sturen van zusterverenigingen en vele ouders en familieleden van de gymnasiasten bevonden. Voor deze uitvoering had men een keus gemaakt uit de moderne toneel literatuur en zich daarmee meteen ten taak gesteld, een lastige opgave tot een goed einde te brengen. Jean Anouilh kan men zeker niet te non chalant aanpakken en daarom mag de wijze waarop USA zijn blijspel „Le bal des Voleurs" heeft gebracht verdienstelijk noemen. Aan dit „pièce rose" wijdden ditmaal leerlingen uit alle klassen hun krachten, waaruit mag blijken, aldus de praeses in zijn welkomstwoord, dat er grote belang stelling voor USA bestaat. Het programma werd ingezet met het door de aanwezigen zingen van het bondslied, waarbij klassieke waardigheid gepaard werd aan jeug dige speelsheid. Na de opening door de praeses van USA speelde Steven van Vliet de sprankelende Impromp tu op. 90 no. 4 van Fr. Schubert. Op de Interscholaire Kulturele Ontmoe ting op 20 febr. 1.1. won hy met zijn knappe vertolking van de sonatine van Bartók een tweede prijs. Gister avond echter speelden de zenuwen hem waarschijnlijk parten, want zijn spel was lang niet vlekkeloos. HET EERSTE bedrijf van „Het dievenbal" kon men opvatten als een terreinverkennen. Hef ging er 'n beetje rommelig aan toe en de intri ges welke werden geweven maakten ae situatie ei alleen maar onduide lijker door. Hier begonnen de activi teiten van het diefachtige trio, dat in verscheiden gedaanten met steeds falende trucs, eerzame burgers en burgeressen van Vichy hun bezHin- gen afhandig trachten te maken. Aan de andere kant waren het vader en zoon bankier, die „met charm»3 en voorkomendheid tot in het uiterste" en met financiële oogmerken, relaties poogden aan te knopen met een lord en een lady. van Provinciale Staten van Zuid- Holland een korte inleiding over de taken en werkwijzen van Prov. Sta ten en Gedeputeerde Staten, waarna hij (min of meer als richtsnoer voor de discussie bedoeld?) zijn visie gaf op een evtl. antwoord op de gestel de vragen. Vragen en conclusies kunnen in het kort worden samengevat als volgt: Op de vraag of de taak van het pro vinciaal bestur al dan niet moet worden uitgebreid, was de meerder heid wel van mening dat uitbrei ding van de bevoegdheden, met een scherpere omschrijving daarvan, als een gunstige ontwikkeling zou moe ten worden gezien. Een zeer kleine minderheid zag echter meer heil in een beperking van de bestaande be voegdheden met als argument: de h.i. onontkoombare centralisatie. Enkele leden waren ook van mening dat aan de gemeentebesturen meer bevoegd heden diende te worden gegeven. Over de vraag of meer of minder dan thans de nadruk moet worden gelegd op de belangen van de land bouw ten opzichte van de recreafie, waren de meningen wel zo ongeveer gelijkelijk verdeeld. Zonder de be langen van beide categorieën uit het oog te verliezen, vond men het een kwestie van zuiver afwegen. Wel werd verschil gezien tussen landelij ke en lokale recreatie. Recreatie en landbouw behoeven elkaar per se niet uit te sluiten. Met betrekking tot de vraag of de woningbouw ten plattelande primair gesteld moet blijven, onderkende men twee situaties. Bij de huidige (nood)situatie zag men liever min der nadruk op het platteland. Wan neer men echter uitgaat van een normale situatie, dus na het einde De heer C. F. Meerpoel heeft voor de leden van de Kath. Ver. v. Han delsreizigers „St. Christoffel" een le zing gehouden onder de titel: „De toekomst van de middenstand ten op zichte van het grootbedrijf'. Na er op gewezen te hebben, dat een werkelijk inzicht en een eniger mate verantwoorde voorspelling slechts te bereiken is met behulp van de geschiedenis, omdat de geschie denis van de handel nagenoeg te ver eenzelvigen is met de geschiedenis van de mensheid, ging de heer Meer poel zeer in het kort de hoofdtrek ken van deze historie na. Hij sprak over de oer-handelswegen, waarlangs de eerste handelsartikelen werden vervoerd. Een der eerste van deze handelswaren was het barnsteen. De eerste handelsroutes ontwikkelden zich vanuit het tegenwoordige Perzië, Griekenland en Italië. De Grieken en de Phoeniciërs waren de eerste zee vaarders. Langzamerhand is zij 't met enige fantasie de ontwikkeling van de groot- en de kleinhandel te volgen, die echter dikwijls samen gingen. Ook de groei van de organisatie vorm is bekend, in de middeleeuwen Het huwelijk van Juliette 'n nichtje van lord Edgar, met een van de ro vers vormt het verrassend element, dat Anouilh In deze Cc-medie gelegd heeft. Hij heeft deze verbintenis ove rigens niet komisch gezien,, want het blijkt een „mariage d'amour" te zijn. Juliette had allang gezien, dat haar Romeo een dief was, maar nietemin houdt zij van hem en gaat hem zelfs helpen bij het gappen. En Anouilh laat het verder zo maar. Hij haalt ei- geen bekering bij; er is niemand die zijn of haar leven verbeterd: eenmaal gappen, blyft gappen. Dit zou dar. de verre van conventionele moraal kun nen zijn. l^A DE PAUZE kwam er meer te- kening in het spel van USA. Het was allemaal wat overzichtelijker ge worden en er werd aardig geacteerd. Meer flair en vaart waren dit Franse stuk niettemin beslist ten goede ge komen. USA kan het beter, getuige vorige opvoeringen, toch mochten de jeugdige tonelisten gisteravond bij hun auditorium veel succes oogsten. Dit succes is verdiend, want de jon gens en meisjes hebben werkelijk hun best gedaan. De regie was van mevr. A. E. C. de Geus-Eggink. Op vallend waren het sfeervolle en aan trekkelijke decor en de kleding uit het „fin de siècle". Op 13 mei vindt het aan deze jaar lijkse uitvoering verbonden „echte" grote bal plaats, dat door het „Die venbal naar later datum verschoven moest worden. Aan dit bal vooraf gaande is er een (met spanning tege moet gezien) „optreden" van God fried Bomans. Burcerliike Stand Geboren: Paul Bernardus Ansfri- dus z.v. W. Dijkman en M. T. P. Mank; Mariska Francine d.v. R. H. Bosveld en S. J. Dür; Yvonne d.v. A. G. J. Oskam en H. C. Smit; Jo- han Anthony z.v. C. A. Rosheuvel en A. Cornelis; Anton Hendricus z.v. A. C. Koreman en A. A. Teeuwen; Adriana Fidelia Maria d.v. G. W. v. d. Hout en M. L. Bertholet; Fran- cina Geertruida Alida d.v. F. Mak en A. Langeraar; Maartje Maria d.v. J. Tinkelenberg en D. Lekx. Overleden: A. Borst 93 j., w.v. W. Hoogkamer; H. v. d. Deyl 47 j., e.v. W. C. v. Vaneveld. Gehuwd: J. B. M. Boers en L. de Wolf. PRONONCE voor HERENONDERGOED HERENPYAMA'S HERENSOKKEN (Advertentie). GEM AANKONDIGING SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOKALITEITEN OP 1 MEI 1961 De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslokaliteiten in de nacht van 1 mei op 2 mei a.s. tot 1.00 uur. Houders van muziekvergunningen mogen tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. van de woningnood, dan werd het platteland wèl geprefereerd, mede in verband met de recreatie. Een alge meen antwoord was moeilijk te ge ven. Ten aanzien van de vraag of de be perkte middelen, die beschikbaar zijn voor maatschappelijk werk, vooral gericht moeten worden op de probleemgebieden dan wel op de sterk groeiende centra zag men de maatschappelijke problemen in bei de sectoren als nagenoeg gelijkwaar dig, zodat er van voorkeur eigenlijk geen sprake kon zijn. Wel was men over het algemeen van mening, dat de middelen moeten worden uitge breid. Voorzitter Van der Poel dankte ten slotte voor de geldegen beraadslagin gen en sloot te ongeveer half twaalf de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. b.v. de ambachtsgilden. Zoals in vroeger tijden langzamerhand alles, dus ook de handel, zich ging ont wikkelen, zo geschiedt dit ook thans nog. De heer Meerpoel schetste vervol gens de groei naar de N.V., kapitaal- verschaffende organisatie van een groot aantal mensen ten behoeve van één onderneming, in tegenstelling met de algemeen gangbare vroegere bedrijfsvorm, de individuele. Door de verandering van productiemethoden kwam er voorts in de verhouding kostprijs-verkoopprijs een radicale verandering, hetgeen spr. met' enkele schematische voorstellingen aanduid de. Hij schetste de voordelen van gro tere bedrijfseenheden. Werkelijke verschillen in het nadeel van de middenstander De heer Meerpoel besloot met een opsomming van de werkelijke ver schillen in het nadeel van de midden stander, zoals de progressie bij de in komstenbelasting tot 70 de zwaar drukkende successierechten bij over lijden van vader of moeder, geen va kantietoelagen (bij de werkers van de NV wèl), lange arbeidsduur, zelf dragen van~ ziektekosten en oude dag-voorziening. In de toekomst zal dus de midden stander iemand moeten worden met veel aanleg, veel werklust, tevreden van natuur en niet afgunstig, aldus de heer Meerpoel. Zijn vrijheid zal hij duur moeten kopen. Spr. besloot: „Daar de staat ge lijkheid van de wet stelt ook t.o.v. de belastingen zullen onze wet gevers moeten oppassen zich niet schuldig te maken aan economische zonden. Voor de kleine ondernemers is een snelle beëindiging van het Duitse Wirtschaftswunder een zegen. Het straalt uit in geheel Europa en bedreigt de kleine landen." De vernieuwing van de Katholieke Arbeiders Beweging, welke bestu deerd is in de Commissie De Beaufort en waarover de bisschoppen een brief gezonden hebben naar de vakorgani saties, was gisteravond een punt van bespreking in de vergadering van St. Bernulphus, de katholieke bond van technici en chemici, in restaurant Het Gulden Vlies. Het bestuur had de leden bijeen geroepen om hun mening te pielen over de nieuwe plaats, die St. Ber nulphus hierin zou gaan innemen. De voorzitter, de heer W. G. v. d. Linden, gaf vooraf een inleiding over de gang van zaken in de vakbewe ging na de laatste oorlog. Hierbij was het NW vóórgegaan in de over gang naar de vertikale opbouw der vakbeweging, dus een vakbeweging naar bedrijfstakken samengesteld. Ook het CNV volgde hierin al spoe dig na 1950, waardoor de afzonderlij ke organisaties, zoals de technici, werkmeesters, beambten en andere mediale groepen hierin volledig op gingen. Bij het NW had dit een volledige afscheiding tengevolge van de tech nici in de Ned. Bond van Technici, terwijl in het CNV het ledental van de mediale groepen zeer achteruit ging, hoewel hier een sterkere bin ding was op principiële grondslag. Ook in katholieke kringen vond deze organisatorische wijziging vele voor standers. Het hoofdbestuur van St. Bernul- ALTIJD EEN KWARTIER TE LAAT HET SCHIJNT altyd moeilijk te zijn een vergadering te beginnen precies op het per convocatie vast gestelde uur. Altijd moet er 'n „stief kwartiertje" (of zelf nog langer) bij komen, aleer een voorzitter-met-of- zonder-hamer het openingswoord gaat spreken. Waarom eigenlijk, zo vragen we ons af. Een voorzitter kan men er niet altijd een verwijt van maken, de leden, die op tijd aanwezig plegen te zyn, zeker niet, zij, die te laat komen, ook niet altijd, want die kunnen een geldige reden hebben. Maar „het kwartier" blijft hardnek kig leven, ongeacht oorzaak. We hebben eens een voorzitter ge kend, die dat ging vervelen. Aanwe zigen of geen aanwezigen, hij open- dij op de vastgestelde tijd.met een forse hamertik en de christelijke groet. Oók al zat het bestuur achter de tafel moederziel alleen en sprak de voorzitter in de nog vrijwel lege ruime. Een welkomstwoord liet hij dan wel wijselijk achterwege, maar de secretaris ging toch door met de notulen (overigens altijd een der ongezelligste agendapunten en meest al overbodig) en in die tussentijd kwamen de meeste leden wel bin nen. Het was een radicale methode, maar het had toch een averechts ge volg. De leden kwamen later met voorbedachte rade en kwartier na de vastgestelde tijd ter vergadering, dan was het minstzeggende gedeelte al vast achter de rug. Waarmee we maar zeggen willen dat het kwar tiertje altijd wel zal blijven leven. Wij komen op een volgende, door ons (ambtshalve) te bezoeken ver gadering een kwartier te laat. KORFBAL-VIJFKAMP OP KONINGINNEDAG. Op Koninginnedag (1 mei) houden de Leidse korfbalverenigingen Cres- cendoe Danaïden, Morskwartier, Ons Eiland en Zuiderkwartier op de ter reinen aan de Montgomerystraat een vijfkamp, met als inzet dor de ver eniging Ons Eiland beschikbaar ge stelde wisselbeker. De beker is op het ogenblik in het bezit van de Da naïden. De wedstrijden vangen 's mor gens aan om 10.00 uur. Er wordt ge speeld door twaalftallen van de se nioren, junioren en adspiranten. Als sluiting van deze vijfkamp speelt het twaalftal, dat in de eerste afdeling de meeste punten heeft behaald, een wedstrijd tegen 'n combinatie van de andere 4 twaalftallen uit deze afde ling. Deze wedstrijd begint om 16.15 waarna prijsuitreiking. In de gemeentelijke bedrijfstech- nische school aan de Timorstr. is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Ontvreemd zijn een bandrecorder en een versterker. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Het reisbureau „Metaal" aan het Stadhuisplein boekte dezer dagen GOUDEN PROFESSORAAT VAN ZUSTER EDUARDO. Vandaag werd in het St. Elisa- beths-ziekenhuis aan de Hooigracht in intieme kring het gouden profes- siefeest herdacht van zuster Eduar- do, in afwachting overigens van de officiële viering, die Hemelvaarts dag in het moederhuis van de con gregatie te Breda zal plaats vinden. Zuster Eduardo is reeds lange ja ren in Leiden werkzaam als „zuster van de spreekkamer". phus had nu aan de afdeling de me ning gevraagd over de drie mogelijk heden, welke dit bestuur had gevon den op grond van bestudering van 't betreffende rapport en van de brief van het Ned. episcopaat: nl. (1) een algeheel opgaan in een bedrijfsbond, (2) het vormen van een niet-gediffe- rentieerde bond van beambten, be- staaned uit werkmeesters, technici, vertegenwoordigers en HKW-ers, of (3) een gedifferentieerde vereniging van bambten, technici, werkmeesters enz, behorend tot het bedrijfsleven, die eigen budget en administratie be houden, dus een meer horizontale verbinding. Uit de wel breedvoerige, maar toch ook levendige discussie kwam duide lijk naar voren, dat de leden una niem kozen voor de derde mogelijk heid, waaruit dan ook volgde dat St. Bernulphus op iets andere leest zou blijven voortbestaan. Het bestuur kreeg de opdracht deze mening bij het hoofdbestuur ter tafel te brengen. Na nog enkele huishoudelijke pun ten, waarin de heer J. Cornelisse in het bestuur werd gekozen in de plaats van de heer Van Ogterop, die van woonplaats is veranderd, vertoonde de voorzitter een keur van kleuren dia's over Portugal, die via de fa. v. d. Horst welwillend door Gevaert ter beschikking waren gesteld. ZIE VOOR STADSNIEUWS VERDER PAGINA 5 voor reisbureau „De Magneet" de tienduizendste reis van het komende zomerseizoen ten behoeve van dat bureau. Die tienduizendste was me vrouw N. Kraneveld uit de Burg- gravenlaan 73. Ter gelegenheid van dit feit werd dinsdagavond door de directie van „De Magneet" aan mevr. Kraneveld de voor haar geboekte reis gratis aangeboden, een reis van tien dagen naar Ba^dolino aan het Gardameer. De tocht zal per touringcar worden gemaakt. De uitslagen van de derde ronde van de viertallencompetitie van de bridgeclub „Sans atout" luiden als volgt: Zwart: Team Eling wint van team v. d. Zeeuw met 22 punten. Zwart-wit: Team de Haas wint van team Schild met 6 p.; team Ooein- dijk speelt gelijk tegen team Win terkamp 2 p. voor Winterkamp). Rood: Team Lourens wint van team de Jong met 8 p.; team Lou rens wint van team Den Oever met 6 p.; team de Jong wint van team Den Oever met 9 p Groen: Team v. Zwieten wint van team Groenenwegen met 28 p.; team Mollema wint van team v. Zanten met 18 p. Oud-Leidenaar, de heer L. van Steenbergen, Rembrandtstraat 4, die in 1959 naar Australië is geëmigreerd met vrouw en negen kinderen en daar de functie van bedrijfseconoom vervult, is in Australië in 't nieuws gekomen door het damkampioenschap van de streek waar hy woont te be halen. Hij werd eerste in de wed strijd om het „Victorian Draughts Championship". De heer Van Steen bergen is inwoner van de Australi sche plaats Ballarat. In Leiden speel de hij peeds een goede partij in de LDC. De heer v. Steenbergen gaat thans op voor de Australische titel. Voor de natuur-filosofische kring „Nils Stender" van „St. Augus- tinus" komt 10 mei a.s. in het ge bouw Rapenburg 24, spreken: dr. J. Tans, lid van de katholieke werkge meenschap van de PvdA en lid van de Tweede Kamer, over het onder werp: „De katholiek in het openbare leven". -i- De jaarlijkse 5-meiherdenking door de vereniging „De Professoren- wijk" zal dit jaar op die dag plaats vinden te 19 uur. De plaats van sa menkomst is de bevrijdingsboom aan de Zeemanlaan. De secretaresse van de Stede lijke KAV, mevr. Kerstens-Kamp- hues, Leliestraat 6, wordt wegens ziekte voorlopig vervangen door me vrouw Wijnands, Levendaal 112. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 13 T/M 19 APRIL 1961 F. Schoutens en fam, onderhouds monteur, Surinamestr. 142: B. W. Kievits en fam., adsp. agent van politie. Van Riebeeckhof 57; A. E. v. d. Voet en fam., machinebankwerker, Rijnkade 17; A. C. Pruijs v. d. Hoeven en fam.. archivaris, Rijnsburgerweg 5; H. Arends en fam., Middermanstr. 9; P. M. v. Doorene- Klerks en fam., typiste, v. Blankenburg- str. 2; H. Neuteboom, Volmolengracht 2a; J. L. Erades, elektricien, Oude Vest 57; T de Vries, ass. huish., Rapenburg 131; M C. A. Peerdeman, 1.1. kraamverzorg ster, le Binnenvestgrt 30; A. Hoelen, in genieur, Mereldstr. 37; D. Oudshoorn. Hooigracht 97a; K. P. M. J. Hoilman. Plantsoen 29; C. G. Groot, kinderver zorgster, Leuvenstr. 40; R. C. v. Bostelen, vertegenwoordiger, Hoogl. Kerkgrt 25, M C. A. Overdevest, strijkster, Drui- venstr. 6; J. v. d. Marei, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; T. B. v. Keimpema, marechaussee, Rembrandtstr. 27; W. J. Jasperse, kleuterleidster, Boerhaavelaan 23; Y. de Koning, kleuterleidster, Rijn en Schiekade 82; L. A. M. Selder, galva- niseur, Druckerstr. 12a; W. G. M. Amijs, kantoorbediende, Hoge Rijndijk 24; L. Nijhuis, ass. huish., Morsweg 102a; M. T. F. v. Hoorn, verpleegster, Hoefstr. 14; A. Innemee, Roodborststr. 19; J. M. C. Veenman, Diemelstr. 16; A. M. Bik, mess-bediende, Apothekersdijk 30; J. J. Omtzigt, geb. rmbtenaar, Hooigracht lila; T. Vermeulen, varensgezel, Veste- str. lb; G. J. Homan, Du Rieustr. 7; H. M. Kimmel, Witte Si gel 80; H. Bakker, Plantsoen 1; G. Bakker-Agema, Zoeter- woudsesingel 67; G. Oost, dienstbode, Plantage 18; W. Görtz-Stephan, secre taresse, Rapenburg 80; F. E. de Wit, med. analiste, Pavüjoenshof 5; J. H. M. Vieveen, secretaresse, Boerhaavelaan 17; M. J. M. Spaaij, kelner, Abr. Crijnssen- str. 8; J. H. Rotteveel, hoofdonderwijzer, Temminckstr. 27; Y. J. Rademaker, jachtbouwer. Hoge Rijndijk 189; H. H. Spiering-Oosterveer. 1.1. verpleegster, Dahliastr. 22a; J. Krul, controleur, To- matenstr. 37. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 13 T/M 19 APRIL 1961 R. v. d. Haak en fam., Leeuwerikstr. 35, n. Amsterdam, Bos en Lommerweg 2 III; F. Kamphues en fam., Evertsenstr. 6, n. Alphen a.d. Rijn, Pr. Irenelaan 58; L. W. A. v. Es en fam., Vliet 38, n. 's-Gravenhage, Repelaerstr. 28; H. W. v. d. Weijdep en fam., Julianastr. 67, n. Hillegom, Pr. Bernhardstr. 64; T. A. Spies en fam., Charl. de Bourbonhof 34, n. Rotterdam, Watergeusstr. 53b; W. F. Neuteboom en fam., De Goejestr. 49, n. Oegstgeest, Akeleilaan 16; H. F, A. Kluts en fam., Oppenheimstr. 55, n. Amers foort. Haydnstr. 37b; B. J. A. Holweg en fam., Burggravenlaan 183, n. Utrecht, Réaumurlaan 8; H. D. Hamming en fam., „DOOR EENDRACHT VERBON DEN" BESPRAK VAKPROBLEMEN Met een welkomstwoord van de heer J. H. Smit, voorzitter van de Tuiniers- en Bloemistenvereniging werd dezer dagen de vergadering der vereniging in café Aniba aan de Wit te Singel geopend. De voorzitter feliciteerde de heer Roman, die in het bestuur zitting heeft als secreta ris, met het feit dat hij onlangs zijn veertigjarig jubileum in rijksdienst vierde. Hij memoreerde de toepasse lijkheid van het bloemetje, dat de vereniging had gestuurd om aan dit jubileum luister by te zetten. De heer J. Roman dankte voor hul deblijken en felicitaties. De heer Smit ging daarna over tot het volgende punt van de agenda: Mededelingen. Hij bracht de aanwe zigen onder de aandacht, dat 't hoog tijd werd om de deelnameformulie ren in te vullen voor de wedstrijden, die de vereniging binnenkort zal hou den. Tevens maakte hij bekend, dat er een nieuw bestuurslid was geko zen en wel de heer Nederberger, die als commissaris zal optreden. De „vragenbus" bevatte een brief je met een vraag van de heer de Har- tog over het „pijpje lak", een plant met een charmante dagelijkse naam, die op zijn zondags gesneria cardina- lis bleek te heten. De heer Smit deed één en ander uit de doeken over de verzorging van dit plantje, tot volle tevredenheid van de weetgierige. Een tweede vraag rees in de ver gadering betreffende de meest doel treffende methode om een kas tegen al te fel zonlicht af te schermen. Men kwam tot de slotsom, dat afscher ming met matten van houten latjes het beste was, mits men er tijdig bij kon zijn om de matten eventueel weer weg te nemen. In de pauze be oordeelden de heren Goossens, Meyer en v. d. Berg een bos gemengde tul pen, ingezonden door de heer Bree- dijk. Zij honoreerden deze met zeven punten. Hierna zette men de „vragenbus" voort. Men kreeg o.m. een indruk van de beste methode's om vaste planten te vermeerderen. Leidse agenda WOENSDAG 26 APRIL Schouwburg Knickerbocker Ho liday (herhaling), 8 uur. Jubileum St. Petruskerk Mis viering St. Jozefschool, 9 uur v.m. Rozenkranskruistocht St. Pe truskerk, 6.45 uur. Filmavond Leids Onderl. Zie kenfonds (herhaling), Den Burcht, 7.30 uur. Postzegelverzamelaars Lezing „Zomerzorg", 8 uur. OKO Leonardushuis, Haagweg, Lez. mevr. Steyger-Asperslag over Lijkwade van Turijn, 8 uur. Actie bandrecorders aan blinden Gehoorzaal, 8 uur. DONDERDAG 27 APRIL Schouwburg Knickerbocker Ho liday (herhaling), 8 uur. Kath. EHBO Cursus, Vrolycke Arcke, 8 uur. Ouderavond St. Josef-kleuter- school, Aula Agneslyceum, Pelikaan straat, 7.45 uur. v. Vollenhovenpl. 53, n. Groningen, Ubbo Emmiusstr. 34; J. W. Wassenaar en fam., v. Vollenhovenpl. 18, n. Voorschoten, Grieglaan 8; D. Kruithof en fam., Kam. Onneslaan 12, n. Utrecht, Spaaklaan 45; L Molijn en fam., Rapenburg 37, n. Haarlem, Anth. Fokkerlaan 401; M. Bin nendijk en fam., J. v. Stolberghof 20, n. Oegstgeest, Floralaan 32; A. J. Geuze en fam., Oude Singel 18, n. Hazerswoude, Rijndijk 254; B. D. v. d. Hoeven, Duin hof 11, n. 's-Gravenhage, Rederijkerstr. 261; J. Verhage, R. Visscherstr. 29, n. Koudekerk, Couburgstr. 5; E. de Jongh- Naber, Leeuwerikstr. 35, n. Amsterdam, Bos en Lommerweg 2 III; E. v. d. Weii- den-v. Egmond, Waardstr. 5, n. Sassen- heim, a.d. ligg. Oosthaven; K. G. Bos, Paviljoenshof 32, n. Gouda, Regentesse- plantsoen 28; J. C. M. Hakkaart-Sloos, Vaartkade 9, n. Leiderdorp, Jaagpad 48a L. L. Janssens, Rijnsburgweg 10, n. Am sterdam, Jan Luijkenstr. 28; T. G. Klein, Rijnsburgerweg 140, n. Enschede, Jan Vermeerst. 40; E. M. v. d. Bent, Boshof 9, n. Weesp, Mr. P. J. Troelstralaan 9; R H. C. Elgersma, De L. de Kanterstr. 13, n. Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 52; B. v. d. Esch, Moddermanstr. 58, n. Schiedam, Nassaulaan 75; G. D. M. Zwaan, Schelpenkade 20, n. Voorburg, Pr. Mariannelaan 92; M. A. Verburgh, Scholtenstr. 44, n. Amersfoort, Daam Fockemalaan 22; A. S. Hakkaart, Ka- naalstr. 35, n. Leiderdorp, Jaagpad 48a; M. C. Kakebeeke, Thorbeckstr. 66, n. Oud-Beijerland, Adm. de Ruyterstr. 143; H. G. Pützer, Verdamstr. 60, n. Nieuw koop, Julianlaan 33; W. A. Ladoex de Fretes, Noordeinde 2a, n. Amsterdam, Marinewerfkade 9; L. v. Delft-Blijleven, Oude Rijn 166, n. Rijnsburg, Vliet NZ 80; B. Wilthagen, Burggravenlaan 30, n. 's-Gravenhage, M. de Brauwweg 10; T. M. Jansen, Cronesteinkade 4, n. 's-Gra venhage, Pauwenlaan 35; J. C. C. de Graaf, Cobetstr. 42, n. Liberia; J. A. C. Oudshoorn-Guldemond, Rijnsburgersin- gel 22a, n. Alphen a.d. Rijn, Hoorn 58; P. Kres, Rijnsburgerweg 119a, n. Brum- men, Burg. de Wijslaan 8; B. Blok, Rijns burgweg 10, n. Sommelsdijk, Prinsesse- laan 51 ;G. J. de Wit, Rijn en Schiekade 44 ,n. Delft, Oudraadtweg 33; J. W. Lind- veld, Witte Singel 8, n. Valkenswaard, Emdhovenseweg 121; B. M. Zandvliet. Kam. Onneslaan 37a, n. Rotterdam, Es- senburgsingel 14a; G. Vos, Lage Mors weg 63, n. Bloemendaal, Duinlustweg 36; M. C. L. Spierenburg, Leemansstr. 1, n. Zweden; G. A. W. Mader-Baart, Kaar- senmakersstr. 7, n. Amsterdam, Alb. Cuypstr. 160 III; V. L. Belfi, Herenstr 43d, n. Roosendaal en Nispen, Molenstr. 85; W. C. de Gunst, Hoge Rijndijk 24, n. Oegstgeest, Ridderspoorlaan 19; H. G. v. d. Maas, Marijkestr. 4, n. Leiderdorp, Hoofdstr. 236; A. H. W. A. M. Omloo, J v. Goijenkade 44, n. 's-Gravenhage, Riouwstr. 127; J. J. Kimmel, Zeemanlaan 8a, n. Voorburg, v. Lugterjburgstr. 4; J. M. C. v. d. Velden, Noordeinde 2a. n. Sluis, Nieuwstr. 5; B. J. Laken, Haven 64, n. Leidschendam, Mariënpark 1.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2